Pa čeka se prva transverzala, a do tada narode vozi po onakvoj ulici.amar1994 wrote:hoce li ikad dic Halida KajtazaLogovan wrote:Važna informacija za vozače: Počinje rekonstrukcija dvije velike saobraćajnice
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... ice/338925![]()
Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
- Logovan
- Posts: 102730
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#8151 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8152 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
insaneinthebrain wrote:prije ce se Halid dici nego ulica i asfaltamar1994 wrote: hoce li ikad dic Halida Kajtaza![]()
![]()
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8153 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
i kad urade,traje do prvog proslaska grtaliceLogovan wrote: Pa čeka se prva transverzala, a do tada narode vozi po onakvoj ulici.Jedino što mogu je da krpe rupe, kao što i urade rijetko kad.
- Thorgerson
- Posts: 9899
- Joined: 15/04/2015 11:26
#8154 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Uredu Bolnička, ona je fkt otišla, ali ulica Koševo?! Dobar dio te ulice je u odličnom stanju, ne kontam?!Logovan wrote:Važna informacija za vozače: Počinje rekonstrukcija dvije velike saobraćajnice
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... ice/338925
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#8155 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Sad ću ja slikati, pa postavim
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#8156 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ulica Koševo




































- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#8157 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ma ona je i dobra kakvih ima. Tu su najgore grbe po cesti što su nastale, ali tako će i sa novom ako opet ne odrade posao kako treba.
Šahtovi su problem na svim ulicama u gradu, naprave i traje 2-3 godine i ulica opet propadne.
Šahtovi su problem na svim ulicama u gradu, naprave i traje 2-3 godine i ulica opet propadne.
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8158 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
2011,ima li ko slike iz 2018/19


- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#8159 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Šahtovi i zakrpe koje pravi ViKalibaba_i_30_godina wrote:Ma ona je i dobra kakvih ima. Tu su najgore grbe po cesti što su nastale, ali tako će i sa novom ako opet ne odrade posao kako treba.
Šahtovi su problem na svim ulicama u gradu, naprave i traje 2-3 godine i ulica opet propadne.
Zato su iz vlade najavili da će se posebna pažnja obratiti na šahtove pri ovim obnovama.
I pozvali su na sastanak telekom, elektrodistribuciju i vik, da se dogovore da se i zamjena instalacija vrši sad, da ne bi dolazilo do naknadnog kopanja.
Naravno, iz ViK-a se nisu pojavili.
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#8160 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Svaka ti cast @kupus sto redovno postavljas slike i izdvojis vrijeme da fotografises cak i po ovakvom vremenu
Samo nastavi i hvala 
- hopi
- Posts: 7255
- Joined: 05/03/2009 23:03
- Location: zemlja moja
#8161 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
koševo je užasna, nema toliko rupa, koliko grba, neravnina i sl.amar1994 wrote:2011,ima li ko slike iz 2018/19![]()
a evo nam i halida kajtaza ulice
šta reći, pravili kružni tok, mehanizacija tu odmah bila, nisu je uradili
pravili raskrsnicu kod ž. stanice i amer. ambasade, mehanizaciju tu bila, nisu je uradili
sve ko fol neće ne isplati se, čekaju transverzalu, pa mogli su je do sada 2 puta uraditi
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#8162 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Pa ja mislim da baš i nisu, bez da rade cijelu 1. transferzalu. Ne radi se o kratkoj ulici, i da bi napravio neku stvarnu promjenu moraš odraditi cijelu novu podlogu, odvode, itd. Koja je poenta toga ako se čeka dolazak teških mašina za izgradu transferzale? A transferzalu ne možeš graditi dok ne završiš imovinsko-pravne odnose, čak i ako su sredstva osigurana.
Kružni tok i ta raskrsnica su mali poslovi u odnosu na obnovu te cijele ulice.
Kružni tok i ta raskrsnica su mali poslovi u odnosu na obnovu te cijele ulice.
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#8163 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Hvala tebi drug što si primjetio.P308 wrote:Svaka ti cast @kupus sto redovno postavljas slike i izdvojis vrijeme da fotografises cak i po ovakvom vremenuSamo nastavi i hvala
Pozdrav.
- insaneinthebrain
- Posts: 25463
- Joined: 12/08/2013 12:51
#8164 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
evo ga frisak videoamar1994 wrote:2011,ima li ko slike iz 2018/19![]()
a ovo je halida kajtaza 2030.te

- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#8165 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
I onda kada ljudi završe posao ovi iz VIK-a će se napraviti pametni i doći nešto da kopaju i mijenjaju. To je već sve stara priča, nažalost. Tako su i moju ulicu ljudi sredili i super sve bilo, da bi nakon godinu dana VIK došao i kopao i postavljao nove šahtove i odvodne cijevi. Naravno možeš pretpostaviti šta se sada desilo sa ti zakrpama po sred ulice.thekupus wrote:Šahtovi i zakrpe koje pravi ViKalibaba_i_30_godina wrote:Ma ona je i dobra kakvih ima. Tu su najgore grbe po cesti što su nastale, ali tako će i sa novom ako opet ne odrade posao kako treba.
Šahtovi su problem na svim ulicama u gradu, naprave i traje 2-3 godine i ulica opet propadne.
Zato su iz vlade najavili da će se posebna pažnja obratiti na šahtove pri ovim obnovama.
I pozvali su na sastanak telekom, elektrodistribuciju i vik, da se dogovore da se i zamjena instalacija vrši sad, da ne bi dolazilo do naknadnog kopanja.
Naravno, iz ViK-a se nisu pojavili.
Nema tu poziva na sastanak tek tako, Vlada treba narediti da se dođe i završe poslovi i završena priča. Zna se ko je gazda.
- bersK
- Posts: 2558
- Joined: 11/09/2014 21:30
#8166 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Nikad mi neće biti jasna poenta postavljanja šahtova pri kraju trake...
Valjda se šahtovi stavljaju u sredini - da ne bi vozači slalomali da ih izbjegnu.
Valjda se šahtovi stavljaju u sredini - da ne bi vozači slalomali da ih izbjegnu.
-
iOS dev
- Posts: 178
- Joined: 02/08/2015 18:21
#8167 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Pozz. Da li neko zna nesto o isplati sredstava za imovinu koja se nalazi na prvoj transverzali? Nadlezbi organi su tekli da ce biti isplata jos u februaru a jos nista. Sve potpisano samo se ceka isplata...
- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#8168 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Pa eno u Drinskoj ima tih šahtova po sredini, pa možemo iz prve ruke vidjeti na šta to također liči.
- problemnatravunu
- Posts: 18744
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#8169 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Na Drinskoj su po sredini sirine cijele ceste, kolega gore misli sigurno na sredinu svake kolovozne trake, za svaki smjeralibaba_i_30_godina wrote:Pa eno u Drinskoj ima tih šahtova po sredini, pa možemo iz prve ruke vidjeti na šta to također liči.
- problemnatravunu
- Posts: 18744
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#8170 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Nastavak gradnje Južne longitudinale ni na vidiku, trasa je upitna, a eksproprijacija zahtjevna
http://www.klix.ba/clanak/190529114
Eto ti ga na !?
http://www.klix.ba/clanak/190529114
Eto ti ga na !?
- bersK
- Posts: 2558
- Joined: 11/09/2014 21:30
#8171 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Baš na to mislim, al se pogrešno izrazih. I baš na Drinsku sam prvo pomislio kad napisah.problemnatravunu wrote:Na Drinskoj su po sredini sirine cijele ceste, kolega gore misli sigurno na sredinu svake kolovozne trake, za svaki smjeralibaba_i_30_godina wrote:Pa eno u Drinskoj ima tih šahtova po sredini, pa možemo iz prve ruke vidjeti na šta to također liči.
- video
- Posts: 8463
- Joined: 26/06/2006 12:13
- Location: Teheran
#8172 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Trenutno je SA medju najgorim ulicama onaj dio I transf. od Marsalke pa do kruznog u Velecicima!
O Drinskoj da i ne govorim.
O Drinskoj da i ne govorim.
-
bit101
- Posts: 314
- Joined: 31/08/2009 23:51
#8173 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Zar nije bio govor, neko je spominjao na forumu, da je skoro kompletna ova dionica do vojničkog rijesena što se tiče imovinsko-pravnih odnosa i eksproprijacije? U članku piše da ipak ništa od toga nije riješeno?problemnatravunu wrote:Nastavak gradnje Južne longitudinale ni na vidiku, trasa je upitna, a eksproprijacija zahtjevna
http://www.klix.ba/clanak/190529114
Eto ti ga na !?
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#8174 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Neko je cak napisao da se ne treba puno toga ni rusiti a citajuci clanak sam stekao dojam da se treba rusiti mnogo toga.bit101 wrote:Zar nije bio govor, neko je spominjao na forumu, da je skoro kompletna ova dionica do vojničkog rijesena što se tiče imovinsko-pravnih odnosa i eksproprijacije? U članku piše da ipak ništa od toga nije riješeno?problemnatravunu wrote:Nastavak gradnje Južne longitudinale ni na vidiku, trasa je upitna, a eksproprijacija zahtjevna
http://www.klix.ba/clanak/190529114
Eto ti ga na !?
- mayab
- Posts: 30835
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#8175 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
A ko zna šta su "vođe" sada smislile , jbga, valja pripremiti raju , kao ono sve je to teško teško teško, ama zaebano praaavooo , te puuunoo košta ......ali saćemo mi to uraditi, za dobro sviju!
Valja oprati novih i novih miliona , ono prije što je bilo , devalviralo jbga...!!
Valja oprati novih i novih miliona , ono prije što je bilo , devalviralo jbga...!!
