Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 102730
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#8151 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Logovan »

amar1994 wrote:
Logovan wrote:Važna informacija za vozače: Počinje rekonstrukcija dvije velike saobraćajnice
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... ice/338925
hoce li ikad dic Halida Kajtaza :-) :run:
Pa čeka se prva transverzala, a do tada narode vozi po onakvoj ulici. :oops: Jedino što mogu je da krpe rupe, kao što i urade rijetko kad. :oops:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8152 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by amar1994 »

insaneinthebrain wrote:
amar1994 wrote: hoce li ikad dic Halida Kajtaza :-) :run:
prije ce se Halid dici nego ulica i asfalt :zzzz: :run:
:lol: :lol:
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8153 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by amar1994 »

Logovan wrote: Pa čeka se prva transverzala, a do tada narode vozi po onakvoj ulici. :oops: Jedino što mogu je da krpe rupe, kao što i urade rijetko kad. :oops:
i kad urade,traje do prvog proslaska grtalice :lol: :lol:
User avatar
Thorgerson
Posts: 9899
Joined: 15/04/2015 11:26

#8154 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by Thorgerson »

Logovan wrote:Važna informacija za vozače: Počinje rekonstrukcija dvije velike saobraćajnice
https://www.radiosarajevo.ba/vijesti/lo ... ice/338925
Uredu Bolnička, ona je fkt otišla, ali ulica Koševo?! Dobar dio te ulice je u odličnom stanju, ne kontam?!
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#8155 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

Sad ću ja slikati, pa postavim
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#8156 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

Ulica Koševo


Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8157 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by alibaba_i_30_godina »

Ma ona je i dobra kakvih ima. Tu su najgore grbe po cesti što su nastale, ali tako će i sa novom ako opet ne odrade posao kako treba.

Šahtovi su problem na svim ulicama u gradu, naprave i traje 2-3 godine i ulica opet propadne.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8158 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by amar1994 »

2011,ima li ko slike iz 2018/19 :lol:

Image
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#8159 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

alibaba_i_30_godina wrote:Ma ona je i dobra kakvih ima. Tu su najgore grbe po cesti što su nastale, ali tako će i sa novom ako opet ne odrade posao kako treba.

Šahtovi su problem na svim ulicama u gradu, naprave i traje 2-3 godine i ulica opet propadne.
Šahtovi i zakrpe koje pravi ViK


Zato su iz vlade najavili da će se posebna pažnja obratiti na šahtove pri ovim obnovama.
I pozvali su na sastanak telekom, elektrodistribuciju i vik, da se dogovore da se i zamjena instalacija vrši sad, da ne bi dolazilo do naknadnog kopanja.

Naravno, iz ViK-a se nisu pojavili.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8160 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by P308 »

Svaka ti cast @kupus sto redovno postavljas slike i izdvojis vrijeme da fotografises cak i po ovakvom vremenu :thumbup: Samo nastavi i hvala :)
User avatar
hopi
Posts: 7255
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#8161 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by hopi »

amar1994 wrote:2011,ima li ko slike iz 2018/19 :lol:

Image
koševo je užasna, nema toliko rupa, koliko grba, neravnina i sl.

a evo nam i halida kajtaza ulice
šta reći, pravili kružni tok, mehanizacija tu odmah bila, nisu je uradili
pravili raskrsnicu kod ž. stanice i amer. ambasade, mehanizaciju tu bila, nisu je uradili

sve ko fol neće ne isplati se, čekaju transverzalu, pa mogli su je do sada 2 puta uraditi
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#8162 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

Pa ja mislim da baš i nisu, bez da rade cijelu 1. transferzalu. Ne radi se o kratkoj ulici, i da bi napravio neku stvarnu promjenu moraš odraditi cijelu novu podlogu, odvode, itd. Koja je poenta toga ako se čeka dolazak teških mašina za izgradu transferzale? A transferzalu ne možeš graditi dok ne završiš imovinsko-pravne odnose, čak i ako su sredstva osigurana.

Kružni tok i ta raskrsnica su mali poslovi u odnosu na obnovu te cijele ulice.
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#8163 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by thekupus »

P308 wrote:Svaka ti cast @kupus sto redovno postavljas slike i izdvojis vrijeme da fotografises cak i po ovakvom vremenu :thumbup: Samo nastavi i hvala :)
Hvala tebi drug što si primjetio.
Pozdrav.
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25463
Joined: 12/08/2013 12:51

#8164 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by insaneinthebrain »

amar1994 wrote:2011,ima li ko slike iz 2018/19 :lol:

Image
evo ga frisak video :zzzz:



a ovo je halida kajtaza 2030.te :zzzz: :run:


Image
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8165 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by alibaba_i_30_godina »

thekupus wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Ma ona je i dobra kakvih ima. Tu su najgore grbe po cesti što su nastale, ali tako će i sa novom ako opet ne odrade posao kako treba.

Šahtovi su problem na svim ulicama u gradu, naprave i traje 2-3 godine i ulica opet propadne.
Šahtovi i zakrpe koje pravi ViK


Zato su iz vlade najavili da će se posebna pažnja obratiti na šahtove pri ovim obnovama.
I pozvali su na sastanak telekom, elektrodistribuciju i vik, da se dogovore da se i zamjena instalacija vrši sad, da ne bi dolazilo do naknadnog kopanja.

Naravno, iz ViK-a se nisu pojavili.
I onda kada ljudi završe posao ovi iz VIK-a će se napraviti pametni i doći nešto da kopaju i mijenjaju. To je već sve stara priča, nažalost. Tako su i moju ulicu ljudi sredili i super sve bilo, da bi nakon godinu dana VIK došao i kopao i postavljao nove šahtove i odvodne cijevi. Naravno možeš pretpostaviti šta se sada desilo sa ti zakrpama po sred ulice.

Nema tu poziva na sastanak tek tako, Vlada treba narediti da se dođe i završe poslovi i završena priča. Zna se ko je gazda.
User avatar
bersK
Posts: 2558
Joined: 11/09/2014 21:30

#8166 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bersK »

Nikad mi neće biti jasna poenta postavljanja šahtova pri kraju trake...

Valjda se šahtovi stavljaju u sredini - da ne bi vozači slalomali da ih izbjegnu.
iOS dev
Posts: 178
Joined: 02/08/2015 18:21

#8167 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by iOS dev »

Pozz. Da li neko zna nesto o isplati sredstava za imovinu koja se nalazi na prvoj transverzali? Nadlezbi organi su tekli da ce biti isplata jos u februaru a jos nista. Sve potpisano samo se ceka isplata...
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#8168 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by alibaba_i_30_godina »

Pa eno u Drinskoj ima tih šahtova po sredini, pa možemo iz prve ruke vidjeti na šta to također liči.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18744
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#8169 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by problemnatravunu »

alibaba_i_30_godina wrote:Pa eno u Drinskoj ima tih šahtova po sredini, pa možemo iz prve ruke vidjeti na šta to također liči.
Na Drinskoj su po sredini sirine cijele ceste, kolega gore misli sigurno na sredinu svake kolovozne trake, za svaki smjer
User avatar
problemnatravunu
Posts: 18744
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#8170 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by problemnatravunu »

Nastavak gradnje Južne longitudinale ni na vidiku, trasa je upitna, a eksproprijacija zahtjevna
http://www.klix.ba/clanak/190529114

Eto ti ga na !?
User avatar
bersK
Posts: 2558
Joined: 11/09/2014 21:30

#8171 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bersK »

problemnatravunu wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:Pa eno u Drinskoj ima tih šahtova po sredini, pa možemo iz prve ruke vidjeti na šta to također liči.
Na Drinskoj su po sredini sirine cijele ceste, kolega gore misli sigurno na sredinu svake kolovozne trake, za svaki smjer
Baš na to mislim, al se pogrešno izrazih. I baš na Drinsku sam prvo pomislio kad napisah.
User avatar
video
Posts: 8463
Joined: 26/06/2006 12:13
Location: Teheran

#8172 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by video »

Trenutno je SA medju najgorim ulicama onaj dio I transf. od Marsalke pa do kruznog u Velecicima!
O Drinskoj da i ne govorim.
bit101
Posts: 314
Joined: 31/08/2009 23:51

#8173 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by bit101 »

problemnatravunu wrote:Nastavak gradnje Južne longitudinale ni na vidiku, trasa je upitna, a eksproprijacija zahtjevna
http://www.klix.ba/clanak/190529114

Eto ti ga na !?
Zar nije bio govor, neko je spominjao na forumu, da je skoro kompletna ova dionica do vojničkog rijesena što se tiče imovinsko-pravnih odnosa i eksproprijacije? U članku piše da ipak ništa od toga nije riješeno?
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8174 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by P308 »

bit101 wrote:
problemnatravunu wrote:Nastavak gradnje Južne longitudinale ni na vidiku, trasa je upitna, a eksproprijacija zahtjevna
http://www.klix.ba/clanak/190529114

Eto ti ga na !?
Zar nije bio govor, neko je spominjao na forumu, da je skoro kompletna ova dionica do vojničkog rijesena što se tiče imovinsko-pravnih odnosa i eksproprijacije? U članku piše da ipak ništa od toga nije riješeno?
Neko je cak napisao da se ne treba puno toga ni rusiti a citajuci clanak sam stekao dojam da se treba rusiti mnogo toga.
User avatar
mayab
Posts: 30835
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#8175 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo

Post by mayab »

A ko zna šta su "vođe" sada smislile , jbga, valja pripremiti raju , kao ono sve je to teško teško teško, ama zaebano praaavooo , te puuunoo košta ......ali saćemo mi to uraditi, za dobro sviju!
Valja oprati novih i novih miliona , ono prije što je bilo , devalviralo jbga...!! 8-)
Post Reply