TV uređaji - sve o tome
Moderator: Benq
- rida1976
- Posts: 2562
- Joined: 25/11/2007 19:43
#8151 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Koji problem može biti na ovom XF9005 da ga ponekad ne mogu upaliti ili ugasiti na daljinski, jednostavno ne reaguje??? Bateriju nisu u daljinskom, mijenjao. Nekad moram izvaditi baterije iz daljinskog par minuta i vratiti i onda se dozove, dok recimo jutros upalio ga na daljinski, siva slika, daljinski ne raguje. Držao ono dugme za paljenje stisnuto i nakon pola minute ili minutu se dozva i podiže sistem ponovo.
-
ado_sar
- Posts: 1142
- Joined: 14/06/2014 16:47
#8152 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
android zeza vjerovatnorida1976 wrote:Koji problem može biti na ovom XF9005 da ga ponekad ne mogu upaliti ili ugasiti na daljinski, jednostavno ne reaguje??? Bateriju nisu u daljinskom, mijenjao. Nekad moram izvaditi baterije iz daljinskog par minuta i vratiti i onda se dozove, dok recimo jutros upalio ga na daljinski, siva slika, daljinski ne raguje. Držao ono dugme za paljenje stisnuto i nakon pola minute ili minutu se dozva i podiže sistem ponovo.
- rida1976
- Posts: 2562
- Joined: 25/11/2007 19:43
#8153 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
I ja na to sumnjam. Pa ima li rješenje za ovo ikakvo??? Bil pomoglo da mu skinem i kodi i ostale stvari, da ga to ne zaglupljuje???? Stvarno je ovaj android smeće žestoko na tv
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#8154 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
rida1976 wrote:I ja na to sumnjam. Pa ima li rješenje za ovo ikakvo??? Bil pomoglo da mu skinem i kodi i ostale stvari, da ga to ne zaglupljuje???? Stvarno je ovaj android smeće žestoko na tv
Probaj Factory Reset uraditi pa vidi ima li onda problema.
- semirsar
- Posts: 9060
- Joined: 24/08/2008 22:53
- Location: raj'voSa
- Contact:
#8155 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Upravo android pravi problem, je l' neka app ima update on pocne kenjat'... nista ne pomaze drzanje puljke unedogled, brzi net znaci da se brze dohaviza, misciniado_sar wrote:android zeza vjerovatnorida1976 wrote:Koji problem može biti na ovom XF9005 da ga ponekad ne mogu upaliti ili ugasiti na daljinski, jednostavno ne reaguje??? Bateriju nisu u daljinskom, mijenjao. Nekad moram izvaditi baterije iz daljinskog par minuta i vratiti i onda se dozove, dok recimo jutros upalio ga na daljinski, siva slika, daljinski ne raguje. Držao ono dugme za paljenje stisnuto i nakon pola minute ili minutu se dozva i podiže sistem ponovo.
P.S. Sa gasenjem ja nikad nijesam im'o problema... samo kad krehnem da gledim, ali tad ide logo androida kak' se koluta
- rida1976
- Posts: 2562
- Joined: 25/11/2007 19:43
#8156 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Ništa, probaću sa ovim factory data reset/erase everything
-
CooK
- Posts: 3907
- Joined: 28/01/2012 19:50
#8157 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Upravo to i jest problem android televizora i da toga nema bio bi ubjedljivo najbolji smart operativni sistem za televizore ali definitivno nije.
Problem nije android sam po sebi nego ocajni chipseti koje proizvodjaci android televizora ubacuju u njih odnosno prosjecni chipseti koje ubacuju u android televizore visoke klase.
Evo cist primjer. Ovaj android box koji kosta oko 90KM ima S912 chipset i 3GB DDR3 RAM-a i moze pojesti svaki chipset u android televizorima za dorucak, znaci posere se lagano na sve njih i kod njega nema nikakvog stucanja, zaledjivanja ili cekanja sto znaci da android sam po sebi nije problem nego los chipset u android televizorima:
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1592 ... id=1433363
Osim samog chipseta prednost boksova poput ovog je i ogroman broj custom ROM-ova pa se korisnik moze otarasiti glupih i bespotrebnih aplikacija koje je nemoguce uninstalirati na standardan nacin i u zavisnosti od custom ROM-a omoguciti da uredjaj trosi resurse samo na ono sto mu je i zadano da uradi a ne na mali milion drugih stvari koje se dogadjaju u pozadini kod stock ROM-ova, pogotovo kod stock ROM-ova na android televizorima.
Razlog zasto proizvodjaci android televozora ubacuju ispodprosjecne i prosjecne chipsete u android televizore zaista ne znam ali pretpostavljam da je to usteda odnosno da bi prodavali televizore 100KM jeftinije i da bi kupci platili TV tih 100KM manje a posle nekoliko mjeseci koristenja vecina tih kupaca bi rado platili i vise samo da im sve radi brzo, glatko i bez problema.
Problem nije android sam po sebi nego ocajni chipseti koje proizvodjaci android televizora ubacuju u njih odnosno prosjecni chipseti koje ubacuju u android televizore visoke klase.
Evo cist primjer. Ovaj android box koji kosta oko 90KM ima S912 chipset i 3GB DDR3 RAM-a i moze pojesti svaki chipset u android televizorima za dorucak, znaci posere se lagano na sve njih i kod njega nema nikakvog stucanja, zaledjivanja ili cekanja sto znaci da android sam po sebi nije problem nego los chipset u android televizorima:
https://www.gearbest.com/tv-box/pp_1592 ... id=1433363
Osim samog chipseta prednost boksova poput ovog je i ogroman broj custom ROM-ova pa se korisnik moze otarasiti glupih i bespotrebnih aplikacija koje je nemoguce uninstalirati na standardan nacin i u zavisnosti od custom ROM-a omoguciti da uredjaj trosi resurse samo na ono sto mu je i zadano da uradi a ne na mali milion drugih stvari koje se dogadjaju u pozadini kod stock ROM-ova, pogotovo kod stock ROM-ova na android televizorima.
Razlog zasto proizvodjaci android televozora ubacuju ispodprosjecne i prosjecne chipsete u android televizore zaista ne znam ali pretpostavljam da je to usteda odnosno da bi prodavali televizore 100KM jeftinije i da bi kupci platili TV tih 100KM manje a posle nekoliko mjeseci koristenja vecina tih kupaca bi rado platili i vise samo da im sve radi brzo, glatko i bez problema.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#8158 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Meni se to desavalona pocetku, kasnije je bilo nekih update I nakon toga vise to nemam, pali se I gasi normalno.rida1976 wrote:Koji problem može biti na ovom XF9005 da ga ponekad ne mogu upaliti ili ugasiti na daljinski, jednostavno ne reaguje??? Bateriju nisu u daljinskom, mijenjao. Nekad moram izvaditi baterije iz daljinskog par minuta i vratiti i onda se dozove, dok recimo jutros upalio ga na daljinski, siva slika, daljinski ne raguje. Držao ono dugme za paljenje stisnuto i nakon pola minute ili minutu se dozva i podiže sistem ponovo.
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#8159 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
FTV u 4k lik imaTretiran kao princ wrote:perfekcionista1 wrote:uzeo sam ovaj tv i na svakom kanalu mi pokazuje 1920×1080 sto nije 4k. ne razumijem sta to znaci, jel se moze to podesiti negdje da bude kvalitetnija slika?
![]()
![]()
uzeo ljakse 4K tv i misli da može gledat sve u 4K
![]()
![]()
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#8160 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
nije televizor ali jeste monitor,sto je slicno
da li neko od vas koristi DP kabal (display port) ?
par dana mi monitor bio spojen sa tim kablom sa grafickom,jer mi je HDMI spojen sa TVom i danas mi prvo pocrni ekran,pojavi se OSD da nema inputa...haman je prestao raditi,mada je kabal nov,dosao u najlonu neotvoren a radio normalno
spojim monitor preko HDMI,bez problema radi...ali sada ne mogu istovremeno koristiti monitor i TV,jer nemam dva hdmi izlaza na grafickoj
je li moguce da je kabal stradao ?
i jos jedno pitanje...da li ce kvalitet slike na TVu biti isti ako spojim sa VGA,umjesto sa HDMI ili je nebitno?
da li neko od vas koristi DP kabal (display port) ?
par dana mi monitor bio spojen sa tim kablom sa grafickom,jer mi je HDMI spojen sa TVom i danas mi prvo pocrni ekran,pojavi se OSD da nema inputa...haman je prestao raditi,mada je kabal nov,dosao u najlonu neotvoren a radio normalno
spojim monitor preko HDMI,bez problema radi...ali sada ne mogu istovremeno koristiti monitor i TV,jer nemam dva hdmi izlaza na grafickoj
je li moguce da je kabal stradao ?
i jos jedno pitanje...da li ce kvalitet slike na TVu biti isti ako spojim sa VGA,umjesto sa HDMI ili je nebitno?
-
Melo15
- Posts: 896
- Joined: 13/08/2011 21:36
#8161 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
I od mene jedno pitanje, kako su se pokazale Tesla televizije?
Konkretno mislim na ovaj model 55T609SUS Smart
Konkretno mislim na ovaj model 55T609SUS Smart
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8162 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
meni ledi linux sa najnovijim updejtom,moram ga cekat po pola min da se dohaviza,nekad i duze,youtube pusti max 4 videa pa loading ode u nedogled,moram u gasit i upalitsemirsar wrote:Upravo android pravi problem, je l' neka app ima update on pocne kenjat'... nista ne pomaze drzanje puljke unedogled, brzi net znaci da se brze dohaviza, misciniado_sar wrote:android zeza vjerovatnorida1976 wrote:Koji problem može biti na ovom XF9005 da ga ponekad ne mogu upaliti ili ugasiti na daljinski, jednostavno ne reaguje??? Bateriju nisu u daljinskom, mijenjao. Nekad moram izvaditi baterije iz daljinskog par minuta i vratiti i onda se dozove, dok recimo jutros upalio ga na daljinski, siva slika, daljinski ne raguje. Držao ono dugme za paljenje stisnuto i nakon pola minute ili minutu se dozva i podiže sistem ponovo.![]()
P.S. Sa gasenjem ja nikad nijesam im'o problema... samo kad krehnem da gledim, ali tad ide logo androida kak' se koluta
sve mi je ok na sony osim te neke stabilnosti,prvi software s pocetka 2018 je bio najbolji,ovo sve poslije je patnja
Last edited by amar1994 on 31/12/2018 11:46, edited 1 time in total.
-
majstor.yoda
- Posts: 317
- Joined: 16/04/2009 00:48
#8163 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
vezano za ovu pricu o mrtvim pikselima i sta se moze zamijeniti, a sta ne, sjetih se kad sam prije desetak godina (plus minus koja godina) kupovao monitor u imtecu. nije bio malo para, LCD je jos bila relativno svjeza tehnologija, barem kod nas. elem, pitam ja lika u radnji da mi upali monitor u struju, samo da vidim ima li mrtvih piksela, ako nema, platim, pod misku i nosim kuci. kaze lik, ne moze, a pravilo je da se ispod 4 mrtva piksela ne racuna. rekoh, druze, ja nisam dosao da reklamiram monitor, ja hocu da ga kupim i hocu da provjerim da ne kupujem u startu defektan monitor. izvadis iz kutije, ukljucis u struju i to je to. i lik odbi. nisam mogao vjerovati. srecom, nekoliko dana kasnije bio drugi prodavac, lik upalio monitor, sve ok bilo i kupih monitor koji srecom i dan danas radi 
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8164 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
nece,ne valja VGA(analogni),to je prastari nacin veze..zippoo87 wrote:nije televizor ali jeste monitor,sto je slicno
da li neko od vas koristi DP kabal (display port) ?
par dana mi monitor bio spojen sa tim kablom sa grafickom,jer mi je HDMI spojen sa TVom i danas mi prvo pocrni ekran,pojavi se OSD da nema inputa...haman je prestao raditi,mada je kabal nov,dosao u najlonu neotvoren a radio normalno
spojim monitor preko HDMI,bez problema radi...ali sada ne mogu istovremeno koristiti monitor i TV,jer nemam dva hdmi izlaza na grafickoj
je li moguce da je kabal stradao ?
i jos jedno pitanje...da li ce kvalitet slike na TVu biti isti ako spojim sa VGA,umjesto sa HDMI ili je nebitno?
ne znam zasto ti nece DP,probaj sa DVi kablom..
Last edited by amar1994 on 31/12/2018 11:56, edited 1 time in total.
-
Melo15
- Posts: 896
- Joined: 13/08/2011 21:36
#8165 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Sta ovom konkretno fali? U odnosu na ostale ovog cjenovnog rangaTretiran kao princ wrote:samo S901 modeli valjajuMelo15 wrote:I od mene jedno pitanje, kako su se pokazale Tesla televizije?
Konkretno mislim na ovaj model 55T609SUS Smart
Last edited by Melo15 on 31/12/2018 11:59, edited 1 time in total.
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#8166 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Moguce do kabla da je, probaj s drugim. Moze se desiti fizicko ostecenje konektora na kablu ili cak u samom kablu narocito ako su jefti kineski no-name kablovi u pitanju jer tu nema neke kontrole kvaliteta na izlazu sa trake u proizvodnji, tokom spajanja osteti se konektor.zippoo87 wrote:nije televizor ali jeste monitor,sto je slicno
da li neko od vas koristi DP kabal (display port) ?
par dana mi monitor bio spojen sa tim kablom sa grafickom,jer mi je HDMI spojen sa TVom i danas mi prvo pocrni ekran,pojavi se OSD da nema inputa...haman je prestao raditi,mada je kabal nov,dosao u najlonu neotvoren a radio normalno
spojim monitor preko HDMI,bez problema radi...ali sada ne mogu istovremeno koristiti monitor i TV,jer nemam dva hdmi izlaza na grafickoj
je li moguce da je kabal stradao ?
i jos jedno pitanje...da li ce kvalitet slike na TVu biti isti ako spojim sa VGA,umjesto sa HDMI ili je nebitno?
VGA kvalitet slike VS DISPLAY Port ili HDMI ili DVI razlika u kvalitetu slike je znacajna u pogledu ostrine narocito na vecim rezolucijama u korist HDMI/DP/DVI..primjetna razlika narocito na 1080p, najlakse se primjeti na tekstu.
- REDDEVILS
- Posts: 4801
- Joined: 21/02/2011 12:56
#8167 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Zvao sony podrsku i sekretarica me stavila na cekanje, hvala na strpljenju jedan od slobodnih operatora ce se uskoro javiti i tako sedam minuta
nema veze necu ih vise ni zvati ali sam procitao na netu poslije prvog mrtvog piksela dolazi do sirenja mrtvih piksela pa eto ako mi je se mrtvi piksel pojavio za samo dva mjeseca koristenja tim tempom bi u sljedecih pola godine trebalo jos tri mrtva piksela pa da mi onda tek uvaze garanciju koju imam na tv 
- Idemedosumom
- Posts: 8318
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#8168 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Kod mene je Sony položio što se mobitela tiče, a vidim da su počeli i s televizorima fušerit...
- SanskiBiser
- Posts: 9154
- Joined: 14/05/2007 02:18
- Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton
#8169 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
REDDEVILS wrote:Zvao sony podrsku i sekretarica me stavila na cekanje, hvala na strpljenju jedan od slobodnih operatora ce se uskoro javiti i tako sedam minutanema veze necu ih vise ni zvati ali sam procitao na netu poslije prvog mrtvog piksela dolazi do sirenja mrtvih piksela pa eto ako mi je se mrtvi piksel pojavio za samo dva mjeseca koristenja tim tempom bi u sljedecih pola godine trebalo jos tri mrtva piksela pa da mi onda tek uvaze garanciju koju imam na tv
Nije ovo u tebe mrtav piksel vec je vise hot pixel ili zaglavljeni piksel, mrtav piksel je crn. Imas jednu metodu koju na vlastitu odgovornost mozes pokusati a koja nije pokrivena garancijom a imas i druge, barem ove druge te ne kostaju nista da probas...
https://www.makeuseof.com/tag/best-soft ... d-monitor/
-
r_faruk
- Posts: 4804
- Joined: 20/01/2003 00:00
#8170 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
dakle, nije se nista promijenilo kada je u pitanju fluidnost odnosno brzina sony televizora?Koji problem može biti na ovom XF9005 da ga ponekad ne mogu upaliti ili ugasiti na daljinski, jednostavno ne reaguje??? Bateriju nisu u daljinskom, mijenjao. Nekad moram izvaditi baterije iz daljinskog par minuta i vratiti i onda se dozove, dok recimo jutros upalio ga na daljinski, siva slika, daljinski ne raguje. Držao ono dugme za paljenje stisnuto i nakon pola minute ili minutu se dozva i podiže sistem ponovo.
android zeza vjerovatno
Upravo android pravi problem, je l' neka app ima update on pocne kenjat'... nista ne pomaze drzanje puljke unedogled, brzi net znaci da se brze dohaviza, miscini![]()
P.S. Sa gasenjem ja nikad nijesam im'o problema... samo kad krehnem da gledim, ali tad ide logo androida kak' se koluta
meni ledi linux sa najnovijim updejtom,moram ga cekat po pola min da se dohaviza,nekad i duze,youtube pusti max 4 videa pa loading ode u nedogled,moram u gasit i upalit![]()
sve mi je ok na sony osim te neke stabilnosti,prvi software s pocetka 2018 je bio najbolji,ovo sve poslije je patnja
- rida1976
- Posts: 2562
- Joined: 25/11/2007 19:43
#8171 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Očito da nije, vuče se ko mrtav kon ovaj android na Sony. Odron živi....
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8172 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Daj ne serite ba,ispade sony najvece smece,ja navedem da ledi ponekad i samo je do softwarea,inace je ultra brz linux i jednostavan,ovo se desava kad prikljucim externi hdd,sa usb nema problema
Kd55-Xe7077
Raznih tva sam se nagledao i niko nije imao boje kao sony, pioneer i panasonici prije,plejka isto vrh od 1 do 4,xperia z kad se pojavila isto vrh,prvi vodootporni mobitel koji jos nije crko,radi sve na njemu
Kd55-Xe7077
Raznih tva sam se nagledao i niko nije imao boje kao sony, pioneer i panasonici prije,plejka isto vrh od 1 do 4,xperia z kad se pojavila isto vrh,prvi vodootporni mobitel koji jos nije crko,radi sve na njemu
- PlusSA
- Posts: 4252
- Joined: 13/07/2011 16:51
#8173 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nema tu pravila sve lutija.
kod mojih Telefunken 2x komada jedan uskoro i 10 godina puni pa nema problema
Mašine to vjerovatno spajaju pa se desavaju greske.
kod mojih Telefunken 2x komada jedan uskoro i 10 godina puni pa nema problema
Mašine to vjerovatno spajaju pa se desavaju greske.
- REDDEVILS
- Posts: 4801
- Joined: 21/02/2011 12:56
#8174 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Nemam ja nista protiv Sony-a ali da se desi mrtav piksel na skupljoj seriji televizora a tv nisam n koristio ni dva mjeseca to je za nepovjerovati, dok mi drugi Sony W815B iz 2014 godine radi perfektno bez i jedne ogrebotine i mrtvog piksela a ni s kucnim kinom nemam problema a ni sa sony mobitelima nemam problema sve radi za deset.
Najvise mi je krivo sto sam tv poslao na servis iako sam im rekao da se radi o samo jednom mrtvom illi zaglavljenom pikselu i da bezveze necu da saljem tv ako nece biti zamjene a serviser koji ce to vece doci po tv je rakao da ce mi zamjeniti tv jer se radi o ostecenju tv panela ali je njemu izgleda bilo prece uzeti mi 30 KM nego odma reci da mi tv nece zamjeniti radi tog jednog piksela i vratiti mi tv kakav je i bio samo sto mu sad nije cist panel vec je neko izgleda jeo pitu na njemu pa sad muku mucim kako panel ocistiti.
Najvise mi je krivo sto sam tv poslao na servis iako sam im rekao da se radi o samo jednom mrtvom illi zaglavljenom pikselu i da bezveze necu da saljem tv ako nece biti zamjene a serviser koji ce to vece doci po tv je rakao da ce mi zamjeniti tv jer se radi o ostecenju tv panela ali je njemu izgleda bilo prece uzeti mi 30 KM nego odma reci da mi tv nece zamjeniti radi tog jednog piksela i vratiti mi tv kakav je i bio samo sto mu sad nije cist panel vec je neko izgleda jeo pitu na njemu pa sad muku mucim kako panel ocistiti.
-
sencobih
- Posts: 7535
- Joined: 08/09/2010 08:33
#8175 Re: LED TV, KOJI UZETI ?
Sranja se dešavaju u svim markama, bezveze je generalizovati da čitav brend ne valja ako sam ja imao problema sa svojim primjerkom.
