Steta sto se nisi 95 zatekao u Srebrenici da te zakolju kao zadnje kopile kad te vec majka nije abortirala na vrijme, ali vjerovatno si bio sa druge po tebi iste strane pa si prezivio.slucajni prolaznik wrote:Nista znacajno se ne moze promijeniti, bar u FBiH, odnosno u onim njenim podrucjima u kojima je do sada SDA imala vladajucu opciju. SDA jos od osnivanja ima svoje clanstvo, infiltrirano u gotovo sve pore drustva: kako u politickim strukturama vlasti, tako u pravosudnoj, tako i u privrednim - drzavnim i privatnim, u javnim preduzecima na raznim funkcijama, medju islamskim starjesinama itd., itd. i svi zajedno cine jednu jaku, snaznu i skoro neraskidivu spregu, koja funkcionira po sistemu: "evo ti pozicija, radi sta hoces - necu te dirati, ili ne znacajno, a zauzvrat glasaj za mene..."guruman wrote:Konačno je niklo ono što su sijali 17 godina,niklo na sve strane : štrajkovi,besparica,sirotanluk,beznađe,dugovi, eto što nam uradiše SDA zlatnokašikaši,sad huškaju na metež i nered kao kriv SDP ...
...Kako ćemo mi obični građani a i seljaci pregrmit ovu pomamu i ujdurmu da se preko nazovi politike dograbi sve što se može odrpat bez rada ,znanja i iskustva.
SDA je jos uvijek prejaka organizacija da bi je se BiH drustvo moglo tek tako osloboditi![]()
Inace, smatram je jednom od krivaca za rat u BiH (uz SDS kojem je inace Vrhovni sud RBiH zabranio politicki rad, i HDZ - podjednako), i najsretniji bih bio kad bi svi zajedno prosto nestali sa politicke scene, a njeni prvaci bili i politicki i krivicno odgovorni za losu situaciju u nasoj drzavi.
Ovo nije pitanje ni SDA ili bilo cega drugog, zdrav razum je u pitanju
