Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
moon_walker_90
Posts: 2903
Joined: 21/12/2012 18:16
Location: Ćućurak

#8126 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by moon_walker_90 »

pici wrote:Ajra kad bidne tek progledala ona mala će je gurnut u onu fontanu s vodom na očigled učitelja koji će slegnut ramenima i reč što treba da bidne bitnu će...
Oj frajera samo spojla :mrgreen:
User avatar
Pandakonda
Posts: 6118
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#8127 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Iako mi je Stannis omiljeni lik, nakon svega što su mu uradili u seriji njegov lik više nema smisla, jedino ko bi se sa njim mogao borit za tron je Daenerys. Jon nikad nije imao pretenzije prema tronu tako da on ispada iz igre, a i njemu je uvijek bilo svejedno ko je glavni. Varys također nema želju da bude kralj, on više želi da štima nekoga na tron ko po njegovim mjerilima je sposoban. Sansina želja je osveta a i nju više vidim kao kraljicu u Winterfell-u. Margaery kao hoće da bude glavna kraljica ali to nema šanse da iko u kraljevstvu podrži. Littlefinger je rekao da želi "sve" valjda je pod tim mislio i tron, mada njega nema ko da podrži u tome, samim time lik nema vojske. Stannis je jednostavno previše stvari izgubio da bi mogao imati treći comback. Prvi put spušio kod Blackwatter-a gdje je mogao pobijedit da nije Tywin došao sa pojačanjem, i u borbi kod Winterfell-a gdje je spaljivanjem kćerke demotivisao pola vojnika koji su pobijegli poslje toga. Čisto radi napomene Boltoni su imali 2000 ljudi dok je Stannis nakon bježanja njegovih ljudi imao 1.300. Da nisu pobjegli imao bi oko 2,600 i mogao bi parirat Boltonima, pogotovo jer je on najbolji vojskovođa u kraljevstvu.

Pravljenje nekog drugog story line-a za njega nema smisla jer zna se da je njegova dužnost kao jedinog nasljednika da bude kralj. A znamo da je on čovjek koji će ispunit svoju dužnost ili će umrijet pokušavajući :

I never asked for this. No more than I asked to be king. We do not choose our klix. But we must do our duty, no? Great or small we must do our duty."
User avatar
pici
Posts: 46379
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8128 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Stanis je živ ona ženska vitežanka ga je ostavila u kolibi da vida rane, a maloprstić dolazi sa armijom iz orlovog gnijezda i najebat će se boltonovima mamare za sva vremena... Ramiz bježi i nabasava na Theona osvečuje mu se režući mi Ćundaru a onda sklapaju bespolni brak kao završetak svađa...












evo još Hovo i neČem višHe ....valar morghulis
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#8129 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dezurni_ucenik »

Mis mekinjas wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Mis mekinjas wrote:Samo je bitno da je Jaqen H'ghar tu. :mrgreen:


to je onaj što govori čovjek ovo,čovjek ono?
Faceless man. :mrgreen:

Neki dan intervju sa njim u Avazu. Rece da je bio u Sarajevu i Mostaru.
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12407
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#8130 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

dezurni_ucenik wrote:
Mis mekinjas wrote:
Faceless man. :mrgreen:

Neki dan intervju sa njim u Avazu. Rece da je bio u Sarajevu i Mostaru.
Kazes u Avazu? Jel' i on bio Dzevad Alicic? :D

Image
dezurni_ucenik
Posts: 12183
Joined: 27/05/2008 12:14

#8132 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dezurni_ucenik »

Tito_i_Partija wrote:
dezurni_ucenik wrote:
Mis mekinjas wrote:
Faceless man. :mrgreen:

Neki dan intervju sa njim u Avazu. Rece da je bio u Sarajevu i Mostaru.
Kazes u Avazu? Jel' i on bio Dzevad Alicic? :D

Image

:lol:

Dzevad Alicic je clan nocne straze :D
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#8133 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Tito_i_Partija wrote: Kazes u Avazu? Jel' i on bio Dzevad Alicic? :D

Image
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Pandakonda
Posts: 6118
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#8134 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Tito_i_Partija wrote:
Kazes u Avazu? Jel' i on bio Dzevad Alicic? :D

Image
Gdje Gervais-a brata nađoše :pisnuo: :pisnuo:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51219
Joined: 29/06/2011 23:39

#8135 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by dječak sa šibicama »

Carice ja macketina, jos joj ova crvena kosa i ne stoji

Image

I ne otpisujmo Stannisa, izgubio sve je bitke al jos vodi rat...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#8136 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

Mis mekinjas wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
Mis mekinjas wrote:Samo je bitno da je Jaqen H'ghar tu. :mrgreen:


to je onaj što govori čovjek ovo,čovjek ono?
Faceless man. :mrgreen:

hvala
User avatar
Capajebo
Posts: 22031
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#8137 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Capajebo »

karanana wrote:ma stannis je potrosen. on mi je bio #1 lik u seriji, ali realno....sta bi njegova uloga bila i da je ziv? nema vojsku, nema autoritet, moral, porodicu, crvenu babu, davosa.....izgubio sve je bitke. s kim bi se prikacio i sta bi radio? hinjski ga je uklonio iz serije i sada nema nikakave poente u vracanju lika.

sad mi je davos #1, sto znaci da je i njegov kraj blizu.
A twist : kada ozive Jona, i dalje je Snow, ali ga moze Stannis i dalje "legalizovati" i prekrstiti u Starka, i plus ce imati divljake za vojsku preko Jona. Divljaci dobijaju zemlju koju traze godinama, Jon dobija Winterfell... :mrgreen:
User avatar
Riddle
Posts: 8504
Joined: 28/01/2011 20:20
Location: Safe Lane

#8138 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Riddle »

dječak sa šibicama wrote:Carice ja macketina, jos joj ova crvena kosa i ne stoji

Image
Kako je samo bila hot u ovom filmu.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65995
Joined: 03/08/2010 19:04

#8139 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

Capajebo wrote:
karanana wrote:ma stannis je potrosen. on mi je bio #1 lik u seriji, ali realno....sta bi njegova uloga bila i da je ziv? nema vojsku, nema autoritet, moral, porodicu, crvenu babu, davosa.....izgubio sve je bitke. s kim bi se prikacio i sta bi radio? hinjski ga je uklonio iz serije i sada nema nikakave poente u vracanju lika.

sad mi je davos #1, sto znaci da je i njegov kraj blizu.
A twist : kada ozive Jona, i dalje je Snow, ali ga moze Stannis i dalje "legalizovati" i prekrstiti u Starka, i plus ce imati divljake za vojsku preko Jona. Divljaci dobijaju zemlju koju traze godinama, Jon dobija Winterfell... :mrgreen:

i sve ih bijeli šetači pobiju
User avatar
pici
Posts: 46379
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8140 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Jopet moram da se upljetem... Jona kada oživi crvena vještica on se budi kao Targaryen-Stark zato postoji onaj flashback kako Robert i Ned se sukobe sa trojicom Targaryen vitezova koji u kuli čuvaju Lyannu Stark koju je silovao i napravio joj sina Jona, Rhaegar Targaryen on je brat od Daenerys Targaryen...Ned je sakrio pravo porijeklo Jona da ga nebi ubili i priznao ga kao svoje kopile od neke tamo anamo... Zapravo rat protiv Ludog kralja je i počeo otmicom Lyanne, Rickard and Brandon Sratk su došli da protestuju kod Ludog Kralja i traže kčerku tj nećaku nazad, a on ih je pobio... ostalo znamo...


evo slikovito...Lannisteri šHupci neutralni tek kad su vidjeli šamsu za prestolje upetljali se i tako donjeli prevagu... Jaimie nije bez veze zaklo ludog kralja a Tywin ugovorio brak izmedju Cersei i Roberta...
Image
howdy
Posts: 3605
Joined: 11/04/2010 09:09
Location: Fadil Novalic do mezara

#8141 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by howdy »

pici fala dje cuo dje ne cuo, ne moram se sad patit sa cekanjem i gledanjem seste sezone :D
:lol:
User avatar
Pandakonda
Posts: 6118
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#8142 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Pici i George R. R. Martin od dva brata djeca
User avatar
pici
Posts: 46379
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8143 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Ma sve jasno ko dan još samo da napišemo posvetu, od ljubavlju fHormašima tHeme GOT od Martina i Picija

Image
User avatar
pici
Posts: 46379
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8144 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Image
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#8146 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by P308 »

Image
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42278
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#8147 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Mis mekinjas »

Da se mene pita sad bi crvena umrla zrtvujuci svoj zivot za Johna Snowa. :mrgreen:
Sta bi falilo, vjesticja posla. :mrgreen:
User avatar
Capajebo
Posts: 22031
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#8148 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Capajebo »

Mis mekinjas wrote:Da se mene pita sad bi crvena umrla zrtvujuci svoj zivot za Johna Snowa. :mrgreen:
Sta bi falilo, vjesticja posla. :mrgreen:
Image
Najljepsa glumica u seriji!
User avatar
Pandakonda
Posts: 6118
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#8149 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Mis mekinjas wrote:Da se mene pita sad bi crvena umrla zrtvujuci svoj zivot za Johna Snowa. :mrgreen:
Sta bi falilo, vjesticja posla. :mrgreen:
Neće ona umrijet. Ako se sjećaš da je ona rekla Aryi da će se vidjet ponovo + prognozirala je Aryi da će osljepit.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42278
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#8150 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Mis mekinjas »

Ali nije spominjala mog omiljenog niti predvidjela da ce Arya progledati. I to brzo.
Post Reply