Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#8126 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

Thorgerson wrote:Nije mi bas jasna ova "panika" oko ove zgrade u Bolničkoj.

Da, nije kao na redneru, ali budimo realni super izgleda.


Nije stvar jesmo li naviknuti na tibre i ostalo, nego jednostavno ne znam sta ste ocekivali. Mislim ni render nije nesta sad vau ono da padnes na guzicu.

Image
istina, render nije nešto ali zgrada bi morala da bude kao na renderu jer je za to dobio dozvolu a ne za ove naknadne izmjene :)
User avatar
JoeyTribbiani
Posts: 977
Joined: 28/09/2011 17:46
Location: Uvijek avangarda, nikad kopija

#8127 Re: Sarajevo Construction

Post by JoeyTribbiani »

dzipalo wrote:Zna li neko koja je cijena po m2 u ovoj panorama sole? Pretpostavljam da je poskupo :)
"Početna cijena 4000KM sa PDV-om, cijena garažnog mjesta 35 000KM sa PDV-om.

Hvala Vam na interesovanju.

Srdačan pozdrav"

Odogovor iz marta prošle godine. Kasne i oni, meni rekli da će je završit krajem 2018. godine.
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#8128 Re: Sarajevo Construction

Post by dzipalo »

JoeyTribbiani wrote:
dzipalo wrote:Zna li neko koja je cijena po m2 u ovoj panorama sole? Pretpostavljam da je poskupo :)
"Početna cijena 4000KM sa PDV-om, cijena garažnog mjesta 35 000KM sa PDV-om.

Hvala Vam na interesovanju.

Srdačan pozdrav"

Odogovor iz marta prošle godine. Kasne i oni, meni rekli da će je završit krajem 2018. godine.
:thumbup:
Hvala, preskupo iako lokacija nije losa :)
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8129 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

tako su nekad i za butmir (plave zgrade kod EDS) govorili da je 2000-2200 skupo...
abdulazizsarajevo
Posts: 368
Joined: 23/01/2008 14:55

#8130 Re: Sarajevo Construction

Post by abdulazizsarajevo »

lokacija nije losa? ja ne znam bolju?!
dzipalo
Posts: 845
Joined: 07/08/2018 22:31

#8131 Re: Sarajevo Construction

Post by dzipalo »

Ja znam, ona iza Alte, Kovacici kod OHR-a gdje su one ciglene, kod Druge gumnazije (blizu ovoj zgradi doduse), ...
User avatar
Dosadno mii
Posts: 3163
Joined: 16/06/2014 20:33

#8132 Re: Sarajevo Construction

Post by Dosadno mii »

Ans drive ispade jeftin
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3784
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#8133 Re: Sarajevo Construction

Post by DaffyDuck »

ogromna je razlika izmedju idejnog i izvedenog projekta. A za idejni se dala dozvola. Za ovakve stvari treba ljude u zatvor trpati, a ne opravdavati s ljepse je nego Tibra.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8134 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

četiri cigle za stanovanje u sarajevu. realno mnogo, za educiranog i promišljenog kupca mnogo. naprosto nisu tolike razlike u lokacijama.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8135 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Mislim razgrabit ce se, ali za ovu lokaciju nikad ne bih dao 4 miljke ni da ih imam.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35290
Joined: 08/09/2005 20:08

#8136 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

_BataZiv_0809 wrote:Mislim razgrabit ce se, ali za ovu lokaciju nikad ne bih dao 4 miljke ni da ih imam.
Da imaš 4 milje po kvadratu, možda bi i uzeo. :D
Kad imaš te pare, malo drugačije gledaš na kupovinu nekretnine.

U Kemalbegovoj je slična cijena za isto novu zgradu. I sve je otišlo u sekundi. Isto je i u Nju Jorku. Luksuzni stanovi na zanimljivim lokacijama imaju lude cijene koje nikako ne odgovaraju poimanju "koliko stan treba da košta".

Biće zanimljivo za nekoliko generacija. Kada čitave mikrolokacije postanu nedostupne prosječnom kupcu. Već je to polahko i kod nas.
ibizza
Posts: 4984
Joined: 05/06/2008 00:46

#8137 Re: Sarajevo Construction

Post by ibizza »

Ima li mahalskih kakvih o novim projektima/zgradama u gradu? A da ce cijena biti od 2500 do 3000 :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8138 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Haris.ba wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Mislim razgrabit ce se, ali za ovu lokaciju nikad ne bih dao 4 miljke ni da ih imam.
Da imaš 4 milje po kvadratu, možda bi i uzeo. :D
Kad imaš te pare, malo drugačije gledaš na kupovinu nekretnine.

U Kemalbegovoj je slična cijena za isto novu zgradu. I sve je otišlo u sekundi. Isto je i u Nju Jorku. Luksuzni stanovi na zanimljivim lokacijama imaju lude cijene koje nikako ne odgovaraju poimanju "koliko stan treba da košta".

Biće zanimljivo za nekoliko generacija. Kada čitave mikrolokacije postanu nedostupne prosječnom kupcu. Već je to polahko i kod nas.
Ne svidja mi se lokacija bato.
Zizi505
Posts: 9330
Joined: 25/04/2011 14:06

#8139 Re: Sarajevo Construction

Post by Zizi505 »

dzipalo wrote:Zna li neko koja je cijena po m2 u ovoj panorama sole? Pretpostavljam da je poskupo :)
Sada je 4.500,00 KM po m2.
Sociolog
Posts: 5765
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#8140 Re: Sarajevo Construction

Post by Sociolog »

Haris.ba wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Mislim razgrabit ce se, ali za ovu lokaciju nikad ne bih dao 4 miljke ni da ih imam.
Da imaš 4 milje po kvadratu, možda bi i uzeo. :D
Kad imaš te pare, malo drugačije gledaš na kupovinu nekretnine.

U Kemalbegovoj je slična cijena za isto novu zgradu. I sve je otišlo u sekundi. Isto je i u Nju Jorku. Luksuzni stanovi na zanimljivim lokacijama imaju lude cijene koje nikako ne odgovaraju poimanju "koliko stan treba da košta".

Biće zanimljivo za nekoliko generacija. Kada čitave mikrolokacije postanu nedostupne prosječnom kupcu. Već je to polahko i kod nas.
Pozz ,i ja sam slicno primjetio.Po tebi ko uzima ovakve stanove na dobrim.lokacijima,koji se prodaju u roku par dana? DIJASPORA, ili??
User avatar
karanana
Posts: 50764
Joined: 26/02/2004 00:00

#8141 Re: Sarajevo Construction

Post by karanana »

puno 4 milje.
ova zgrada do, kosevska hills, je prelijepa. najljepsa stambena zgrada. barem izvana. a ima joj vec preko 15 godina
User avatar
starii
Posts: 3388
Joined: 15/04/2007 13:49
Location: Tito partija, omladina akcija

#8142 Re: Sarajevo Construction

Post by starii »

JoeyTribbiani wrote:
dzipalo wrote:Zna li neko koja je cijena po m2 u ovoj panorama sole? Pretpostavljam da je poskupo :)
"Početna cijena 4000KM sa PDV-om, cijena garažnog mjesta 35 000KM sa PDV-om.

Hvala Vam na interesovanju.

Srdačan pozdrav"

Odogovor iz marta prošle godine. Kasne i oni, meni rekli da će je završit krajem 2018. godine.
zgrada je lijepa, ali cijela je od betona, nesto malo su stavljali ciglu, klima uređaji izgledaju kao uvaljeni u balkone bez neke velike cirkulacije zraka pa je pitanje buke od klima i njihovog kvalitetnog rada, sa vanjske strane izgleda kao da su stavili smeđu ciglu na fasadu ali nije cigla...mozda malo skupo za 4500KM/m2...cijena garaznog mjesta je preskupa jer se odmah preko puta moze kupiti garaza za 20000KM.
User avatar
mk ultra
Posts: 24032
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#8143 Re: Sarajevo Construction

Post by mk ultra »

Rijetko koja zgrada je sad zidana, samo pregrade unutra i to siporeks (ytong blok)
Butmir je dosta zidao, vidim da i na sarajevo tower rade pregrade prema balkonima, kako je unutra ne znam

Recimo na jednoj zgradi zidaju i ne koriste malter vec pur pjenu, koliko je ispravno i da li ima neka specijalna pjena, ne znam :-)
User avatar
Haris.ba
Posts: 35290
Joined: 08/09/2005 20:08

#8144 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Sociolog wrote:
Pozz ,i ja sam slicno primjetio.Po tebi ko uzima ovakve stanove na dobrim.lokacijima,koji se prodaju u roku par dana? DIJASPORA, ili??
Pa ima i dijaspore. A, ima i domaćih. Teško je reći kakav je odnos. Stvar je što tržište postoji koje želi nove zgrade na određenim lokacijama, i spremno je platiti nadprosječnu cijenu i bez dijaspore.

Ali, da je skupo - i nije. Probaj kupiti polovan stan na toj lokaciji. I kad ga uzmeš, opet ti ostaje stan za mnogim kompromisima, i opet u staroj zgradi. I opet u njega moraš uložiti.

Plus, u novoj zgradi kupuješ i komšiluk koja ima love. Eto ti za sociologije razmišljanje.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8145 Re: Sarajevo Construction

Post by sime_cipol »

Stan 70 m² 300k :lol: da ne spominjem neki veci i skuplji.
Komotno kupiti kucu negdje na Bjelavama, Visnjiku, Breki :zzzz:
User avatar
Haris.ba
Posts: 35290
Joined: 08/09/2005 20:08

#8146 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

sime_cipol wrote:Stan 70 m² 300k :lol: da ne spominjem neki veci i skuplji.
Komotno kupiti kucu negdje na Bjelavama, Visnjiku, Breki :zzzz:
Jesi probao kupiti kuću na tim lokacijama? I misliš da ima za 300 milja da valja nečemu? Teško.

U nas je narod majstor šklopociranja. Naročito ako je sam bio arhitekta i građevinac na kući. Veoma je teško naći kuću koja nema nekih "situacija". I to samo zbog hvatanja krivine u izgradnji i projektovanju.

A uredne kuće - imaju jaku cijenu.

Ovi stanovi ciljaju na ljude koji nemaju vremena da istražuju gdje ima kuća ili placeva za izgradnju. I opet - lokacija.
I opet - neko ne želi da se zanima je li vjetar pomakao crijep i želi samo stan.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23407
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#8147 Re: Sarajevo Construction

Post by sime_cipol »

Sve stoji sto si rekao, ali svako za svoj novac neka radi sta zeli. Svakome dopustam da uradi po svom nahođenju. Ja znam sta bih ja.
User avatar
So What!
Posts: 11871
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#8149 Re: Sarajevo Construction

Post by So What! »

Hotel Hilton u Sarajevu čeka potrebnu dozvolu, početak gradnje tokom godine
Image

Dugo najavljivana gradnja hotela Hilton zbog komplikovanih administrativnih prepreka još nije pomjerena s mrtve tačke, ali bi građevinske mašine u toku 2019. godine mogle biti dovezene na atraktivnu parcelu u centru Sarajeva.

Amela Kulaglić iz Službe za urbanizam Općine Stari Grad Sarajevo kazala je za Klix.ba da je postupak izdavanja odobrenja za građenje u toku.

"Čekamo da nam insvestitor dostavi potrebnu dokumentaciju tako da bismo mi mogli završiti svoj dio postupka. Prvobitno je dostavljen nepotpun zahtjev. Koliko brz bude investitor, toliko ćemo i mi brzo završavati svoj dio posla", kazala nam je Kulaglić.

Urbanistička saglasnost je, kako saznajemo, izdata investitoru, ali ona po zakonu ne daje mogućnost gradnje.

"Urbanistička saglasnost po zakonu ne daje mogućnost gradnje. Mogućnost gradnje daje samo odobrenje za građenje i to pravosnažno. Ja se nadam da će to biti brzo pa da ćemo moći kompletirati predmet i zatvoriti ga", rekla je Kulaglić za Klix.ba.

Kako saznajemo, do kraja marta trebalo bi da delegacija internacionalnog lanca hotela Hilton iz Londona dođe kako bi se potpisala neophodna dozvola s turskim investitorom Fatihom Kolom.
Image

Image

Image

Image

Image
Klix
User avatar
славянин
Posts: 11277
Joined: 30/05/2013 21:43
Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)

#8150 Re: Sarajevo Construction

Post by славянин »

Nikad ne napisa ali evo sad mi pade na pamet na temi o venetu.

Arhitekta koji je zamislio vistafon trebao bi u najmanju ruku da se lopatom u glavu opali.
Post Reply