Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#8126 Re: Šta trenutno čitate?

Post by jon_jovi »

Sužnji
Muhamed Kondžić

Image
”Za posljednjih pedeset godina pamtim nekoliko književnih potresa koji su se desili u Bosni i Hercegovini. Prvi je bio s “Bihorcima” Ćamila Sijarića, drugi je bio s “Dervišom” Meše Selimovića, treći je bio u “Kamenom spavaču” Maka Dizdara i četvrti je bio kada je 1976. godine na anonimni konkurs “Oslobođenja” za priču, Muhamed Kondžić poslao pet svojih pripovjedaka i ispred sedam stotina pristiglih priča osvojio Prvu, Drugu i Treću nagradu te dva otkupa! To je bio veličanstveni književni uspjeh pisca koji je nakon pet godina robije zbog “verbalnog delikta” i koji je uzgred rečeno odbio pomilovanje,spavao po zeničkim parkovima i po rurnima napuštenih kućeraka na periferiji grada.”
Nedžad Ibrišimović
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#8127 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Ringhio »

Hajvan wrote:Fools Rush In: A True Story of Love, War, and Redemption
od Billa Cartera

Image
Malo mi je ovo preoptimisticno Danteov Inferno za MTV generaciju.

Reci nam jel to samo jefitni marketinski trik da se tusi knjiga :)
User avatar
LolaLola
Posts: 314
Joined: 07/05/2013 22:57

#8128 Re: Šta trenutno čitate?

Post by LolaLola »

Haos knjiga, puna humora.
User avatar
petunija
Posts: 4114
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#8129 Re: Šta trenutno čitate?

Post by petunija »

Pročitala 3 biografije: Eva Braun, U sjeni A. Ajnštajna i Klara Cetkin
Sad planiram uzeti Idiota ili Braću Karamazove
Romanija
Posts: 2564
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#8130 Yevgeny Zamyatin :: Mi

Post by Romanija »

Image
broj dva
Posts: 5457
Joined: 15/07/2014 20:59
Location: Šeher Oslo

#8131 Re: Šta trenutno čitate?

Post by broj dva »

hanady
Posts: 181
Joined: 16/07/2012 10:55

#8132 Re: Šta trenutno čitate?

Post by hanady »

Ima li ko ovu "Botticelijevu tajnu" u PDF-u ili eventualno link gdje se moze skinuti? :)
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8133 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

hanady wrote:Ima li ko ovu "Botticelijevu tajnu" u PDF-u ili eventualno link gdje se moze skinuti? :)

Imam ja u pdf, samo kako da proslijedim
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#8134 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

bhnapoleon1 wrote:
hanady wrote:Ima li ko ovu "Botticelijevu tajnu" u PDF-u ili eventualno link gdje se moze skinuti? :)
Imam ja u pdf, samo kako da proslijedim
Postaviš ga na ZippyShare (http://www.zippyshare.com/) i ovdje okačiš dobijeni link, pa neka skida ko želi ;)
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#8135 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Afanasi_94 »

bhnapoleon1 wrote:
hanady wrote:Ima li ko ovu "Botticelijevu tajnu" u PDF-u ili eventualno link gdje se moze skinuti? :)

Imam ja u pdf, samo kako da proslijedim
Ja uzela i Puhaca stakla s Murana i Gospu od badema...toliko me Botticeli ocarao :D
Celticross
Posts: 128
Joined: 28/01/2014 17:39

#8136 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Celticross »

bhnapoleon1 wrote:Odlicno, preporucujem i ostale knjige od Sansoma
Kako sam shvatio da radnje "Raskola" i "Crne Vatre" nisu povezane sa "Kraljevskom krvi", ali ipak je možda bolje pročitati "Crnu Vatru" jer govori o ranijem periodu i vladavini Thomasa Cromwella.[/quote]

Knjige su tako napisane da ih mozes citati odvojeno, ali ja bi ipak preporucio da procitas sve ukljucujuci i Otkrivenje. Zadnju petu knjigu nisam jos procitao, nazalost.[/quote]


Pa nije me nešto iznenadio iskreno, piše poput pravog historičara. Ovo me djelo pomalo razočaralo i podsjeća me na stručne radove. Nadam se da su mu ostale knjige bolje.
hanady
Posts: 181
Joined: 16/07/2012 10:55

#8138 Re: Šta trenutno čitate?

Post by hanady »

Hvala!!!! :D
doktor78
Posts: 3950
Joined: 14/09/2006 11:02

#8139 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Image
Priča o sarajevskoj Hagadi
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8140 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

hanady wrote:Hvala!!!! :D

Molim :D.
Kod mene na mobu za citanje spremne: Zavera Makijaveli, Andjeli i Demoni, Botticelijeva tajna i Tajne grobnice :D.
vazna
Posts: 512
Joined: 19/10/2012 22:56

#8141 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vazna »

Upravo zavrsio Dvori od oraha i mogu reci da sam odusevljen, nisam vjerovao da neko moze onako dobro opisati veliki broj ljudi i njihovu psihu a da knjiga ni jednog trenutka ne bude dosadna. Ovo mi je prva Jergoviceva knjiga i sa nestrpljenjem cekam da procitam i druge.
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#8142 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

knjiga govori o grupi ustaških gerilaca koja je 1972. godine ušla u Jugu s ciljem da preuzme vlast.
u lutkama koale i kengura su unijeli par kila cijankalija s ciljem da ga bace u beogradski vodovod i jednim udarcem ubiju milion ljudi.
e sad....
knjiga je odlična, mada ideološki obojena.
kad se pogledaju obje strane medalje, vjerovatnije je da 20 čovjek (u knjizi se zove Martin Juriša) nije postojao, izmišljen je u cilju zataškavanja nesposobnosti jugoslovenskih obavještajnih službi.
dakle, koga interesuje, knjiga je predobra ali se nakon čitanja treba pogledati i dokumentarac hrvatske televizije pod nazivom Hrvatski Feniks.
u svakom slučaju, preporuka za ovu knjigu kao historijsko djelo vrijedno pažnje.

Image
doktor78
Posts: 3950
Joined: 14/09/2006 11:02

#8143 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

vazna wrote:Upravo zavrsio Dvori od oraha i mogu reci da sam odusevljen, nisam vjerovao da neko moze onako dobro opisati veliki broj ljudi i njihovu psihu a da knjiga ni jednog trenutka ne bude dosadna. Ovo mi je prva Jergoviceva knjiga i sa nestrpljenjem cekam da procitam i druge.
:thumbup:
Počeo si sa najboljom (po mom ukusu) iz njegovog opusa. Sljedeće ćeš takođe gutati
User avatar
aux
Posts: 939
Joined: 25/04/2011 21:30

#8144 Re: Šta trenutno čitate?

Post by aux »

Ima li ko iz Zenice da bi mi posudio knjigu 50 nijansi sive da procitam,u biblioteci je nikad nema :-D
User avatar
Ringhio
Posts: 1005
Joined: 04/04/2011 23:47
Location: Ni ovdje ni tamo

#8145 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Ringhio »

aux wrote:Ima li ko iz Zenice da bi mi posudio knjigu 50 nijansi sive da procitam,u biblioteci je nikad nema :-D
Nebih da ispadne da ti pametujem al nemoj dzabe trosit vrijeme.

Ja sam se samo dzabe iznervirao, naletila mi pod ruku u PDF formatu, i nista dosadnije u svom zivotu nisam procitao.
User avatar
Latinka
Posts: 93
Joined: 22/10/2010 09:19

#8146 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Latinka »

Ringhio wrote:
aux wrote:Ima li ko iz Zenice da bi mi posudio knjigu 50 nijansi sive da procitam,u biblioteci je nikad nema :-D
Nebih da ispadne da ti pametujem al nemoj dzabe trosit vrijeme.

Ja sam se samo dzabe iznervirao, naletila mi pod ruku u PDF formatu, i nista dosadnije u svom zivotu nisam procitao.
Dobro si ti barem procitao. Ja nisam mogla do kraja. Bas gubljenje vremena, mada vecina ne misli tako
Citam Fotografija - Penelopa Lajvi

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
User avatar
Damir0406
Posts: 319
Joined: 03/11/2011 17:40

#8147 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Damir0406 »

Image
Romanija
Posts: 2564
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#8148 Nothing

Post by Romanija »

Zbirka eseja objavljenih u casopisu New Scientist na temu sta je to 'nista' iz ugla fizike, matematike, medicine, filozofije, ....
Image
User avatar
kala
Posts: 96
Joined: 30/11/2008 00:28

#8149 Re: Šta trenutno čitate?

Post by kala »

Latinka wrote:
Ringhio wrote:
aux wrote:Ima li ko iz Zenice da bi mi posudio knjigu 50 nijansi sive da procitam,u biblioteci je nikad nema :-D
Nebih da ispadne da ti pametujem al nemoj dzabe trosit vrijeme.

Ja sam se samo dzabe iznervirao, naletila mi pod ruku u PDF formatu, i nista dosadnije u svom zivotu nisam procitao.
Dobro si ti barem procitao. Ja nisam mogla do kraja. Bas gubljenje vremena, mada vecina ne misli tako
Citam Fotografija - Penelopa Lajvi

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Pridružujem se ovim negativnim kritikama. Mene je nasmijavala, naročito oni "famozni" seksualni segmenti i dijelovi u kojima se mr. Grey teleportira čim ona pomisli na njega. Zeznuo je Supermana. :lol:
Ukoliko zbog ovih sesksualnih sesija želiš čitati knjigu, pronađi nešto od Marquise de Sadea, po njegovom imenu je svakako i nastala riječ sadizam. :D
User avatar
Truba
Posts: 93848
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8150 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

sadeov stil je truba za današnje doba
Post Reply