Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#8126 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by baxul »

pemanapemani wrote:
Na boldirano dodaš još milione maraka pokradenih od građana BiH od strane drugih političara i Komšić ispada med i mlijeko. Kada se tome doda i angažman za državu BiH prije učešća u politici, prostom matematičkom operacijom dođeš do rezultata da Komšić građane košta daleko manje nego drugi.

Možemo pričati o tvom dioničkom društvu i mojoj socijalnoj državi, ali opet, prostom matematičkom računicom dolazimo do zaključka da je veća vjerovatnoća ostvarenja i tvog i mog cilja kada na vlasti nisu kriminalci. Taman se ta vjerovatnoća izražavala u dijelovima promila.
to sve se oko njega dešavalo dok je on obavljao odgovorne funkcije. šta je garant da se neće nastavit njegova nezainteresovanost za riješavanje tih problema? (osim čvrstih uvjeravanja forumaša :D )
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#8127 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Ne vidim da iko komentarise Komsicevo nepojavljivanje na teatralnoj podrsci Naseru Oricu.
Ja imam svoje misljenje al da prvo vas cujem. Ako ste gledali vecerasnji Face i Naserove kritike Komsicu trebalo bi vam biti jasno...
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#8128 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

baxul wrote:
pemanapemani wrote:
Na boldirano dodaš još milione maraka pokradenih od građana BiH od strane drugih političara i Komšić ispada med i mlijeko. Kada se tome doda i angažman za državu BiH prije učešća u politici, prostom matematičkom operacijom dođeš do rezultata da Komšić građane košta daleko manje nego drugi.

Možemo pričati o tvom dioničkom društvu i mojoj socijalnoj državi, ali opet, prostom matematičkom računicom dolazimo do zaključka da je veća vjerovatnoća ostvarenja i tvog i mog cilja kada na vlasti nisu kriminalci. Taman se ta vjerovatnoća izražavala u dijelovima promila.
to sve se oko njega dešavalo dok je on obavljao odgovorne funkcije. šta je garant da se neće nastavit njegova nezainteresovanost za riješavanje tih problema? (osim čvrstih uvjeravanja forumaša :D )
Ako sam popušio foru zvanu SDP sa Zlatkom Lagumdžijom na čelu, onda i njemu mogu halaliti odgovorne funkcije pod izlikom da je mislio da će biti bolje.
Nema garanta. Postoje samo prilike koje se iskorištavaju ili ne. Na DF-u je tek da stvori atmosferu za dobivanje prilika, a uporno ih se stavlja u koš onih koji su imali bezbroj prilika i poluga u svojim rukama.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8129 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

dustaban wrote:Ne vidim da iko komentarise Komsicevo nepojavljivanje na teatralnoj podrsci Naseru Oricu.
Ja imam svoje misljenje al da prvo vas cujem. Ako ste gledali vecerasnji Face i Naserove kritike Komsicu trebalo bi vam biti jasno...
Valjda ima svoj razlog, a nije fer da ovako izjavi orić, jer je izjavio tačno onako kao da ga je neko navratio
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#8130 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by baxul »

pemanapemani wrote: Ako sam popušio foru zvanu SDP sa Zlatkom Lagumdžijom na čelu, onda i njemu mogu halaliti odgovorne funkcije pod izlikom da je mislio da će biti bolje.
Nema garanta. Postoje samo prilike koje se iskorištavaju ili ne. Na DF-u je tek da stvori atmosferu za dobivanje prilika, a uporno ih se stavlja u koš onih koji su imali bezbroj prilika i poluga u svojim rukama.
da ali šta njega tu kvalifikuje kao lidera kad je pored jačeg rezultata od stranke dopustio da ga stranka uhelaći i nije u toj stranci stvorio kičmu kakvu lider treba da ima? ako pretenduješ da budeš ta prilika a do tad pokažeš minimum zalaganja za riješavanje ijednog pravog problema usput te lagumdžije iskoristi ko malo dijete i budeš mu ništa više od marketinškog alata i daš ostavku i kažeš "idem do kraja" pa ne odeš pa opet daš ostavku pa osnuješ stranku u kojoj ti sjede koalicioni partneri sda vlade u KS koje ne bije baš glas beskrupuloznih boraca za "pravu" stvar, pa u predizbornu priču uđeš pozicioniran kao radončićev alat za popravljanje imidža na lijevom spektru... ne znam. meni ne ulijeva povjerenje kao lider ni sekunde. jednostavno. lik nije nikakva prilika pored svih šansi koje je imao da donese sekundicu malu boljitka nije makeo.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#8131 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oakville »

Corto Maltese wrote:
pemanapemani wrote:
Corto Maltese wrote:Bitno je šta je uradio za prethodnih 17 godina, u kojima se neprestano hrani iz državne kase. Da li je opravdao uloženo?
Nije, po svim standardima.

Nažalost, mi smo van svih standarda. Tako da je itekako opravdao uloženo samim tim jer nije upetljan u kriminal. Kao što sam već napisao, nesposoban kao i svi drugi, ali pošten.
U usporedbi sa ostalima ispada besprjekorna moralna gromada koja je uspjela ostati neokaljana u sistemu kojim upravljaju kriminalci i psihopate. Samim tim je i alternativa postojećem stanju stvari. Jebi ga, to su fakti.
Onda bi bilo fer da izađe sa tim faktima u javnost: "Od 1998. primam platu iz državnog budžeta. Za to vrijeme nisam ukrao ništa. Nisam ništa ni uradio. To dvostruko ništa je vas, dragi poreski obveznici, do sada koštalo oko milion neukradenih maraka. Ako mislite da ću time što ništa ne radim i ništa ne kradem povesti ovu zemlju u bolju budućnost, dajte mi svoj glas na narednim izborima. Ne znam kakve ćete koristi imati vi, ali meni će to omogućiti da ne ukradem još barem pola miliona."
Moji kriteriji su nešto drukčiji. Zamislim da su opština, kanton, država... privatne firme u kojima imam mnogo dionica, i glasam za one koje bih u toj firmi zaposlio na rukovodeća mjesta, pa da da te dionice počnu donositi dividende. Nekome ko osvjedočeno ne radi ništa, ne bih dao ni trafiku da vodi, a kamo li dioničko društvo.
Složili smo se da ŽK ništa ne valja, možeš li sad ti dati svoj prijedlog šta bi trebalo uraditi?
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#8132 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

baxul wrote:
pemanapemani wrote: Ako sam popušio foru zvanu SDP sa Zlatkom Lagumdžijom na čelu, onda i njemu mogu halaliti odgovorne funkcije pod izlikom da je mislio da će biti bolje.
Nema garanta. Postoje samo prilike koje se iskorištavaju ili ne. Na DF-u je tek da stvori atmosferu za dobivanje prilika, a uporno ih se stavlja u koš onih koji su imali bezbroj prilika i poluga u svojim rukama.
da ali šta njega tu kvalifikuje kao lidera kad je pored jačeg rezultata od stranke dopustio da ga stranka uhelaći i nije u toj stranci stvorio kičmu kakvu lider treba da ima? ako pretenduješ da budeš ta prilika a do tad pokažeš minimum zalaganja za riješavanje ijednog pravog problema usput te lagumdžije iskoristi ko malo dijete i budeš mu ništa više od marketinškog alata i daš ostavku i kažeš "idem do kraja" pa ne odeš pa opet daš ostavku pa osnuješ stranku u kojoj ti sjede koalicioni partneri sda vlade u KS koje ne bije baš glas beskrupuloznih boraca za "pravu" stvar, pa u predizbornu priču uđeš pozicioniran kao radončićev alat za popravljanje imidža na lijevom spektru... ne znam. meni ne ulijeva povjerenje kao lider ni sekunde jednostavno lik nije nikakva prilika pored svih šansi koje je imao da donese sekundicu malu boljitka nije makeo.
Svi smo mi dopustili da nas SDP, odnosno, Zlatko uhelaći.
Koalicioni partneri SDA? Damir Marjanović je odavno dao ostavku. Uostalom, dali su saopštenje da svi djeluju kao samostalni poslanici i da stranka nema ništa s tim do izbora 2014.
Podržavanje Radončića je glupo i nebulozno. Opet, u usporedbi sa koalicijom SDP-SBB, parlamentarnom većinom, ljubavi koju je Zlatko planirao ovjekovječiti, te je najavljivao koaliciju na predstojećim izborima, Komšićevo titranje Radončiću izgleda bezazleno.
Ponavljam, nažalost, biramo između dva zla. U datim prilikama, zlo koje predstavlja Komšić, kada se poredi sa drugima, izgleda kao poslanica majke Tereze.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#8133 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by baxul »

pemanapemani wrote:
Svi smo mi dopustili da nas SDP, odnosno, Zlatko uhelaći.
Koalicioni partneri SDA? Damir Marjanović je odavno dao ostavku. Uostalom, dali su saopštenje da svi djeluju kao samostalni poslanici i da stranka nema ništa s tim do izbora 2014.
Podržavanje Radončića je glupo i nebulozno. Opet, u usporedbi sa koalicijom SDP-SBB, parlamentarnom većinom, ljubavi koju je Zlatko planirao ovjekovječiti, te je najavljivao koaliciju na predstojećim izborima, Komšićevo titranje Radončiću izgleda bezazleno.
Ponavljam, nažalost, biramo između dva zla. U datim prilikama, zlo koje predstavlja Komšić, kada se poredi sa drugima, izgleda kao poslanica majke Tereze.
da ali ti i ja ne pretendujemo da smo "neka nova šansa" a DF se takvom predstavlja

prvo nisam rekao "koalicija sa sda" i nisam rekao kompletna stranka nego sam i rekao da "ljudi koji sjede u stranci". anyways on to dopušta (čitaj hanka).
nisam rekao da podržava ili išta planira sa radončićem (način na koji se radončić o tome odredio je jasan) nego da se pozicionirao (svjesno ili ne) kao "alat za peglanje radončićevog imidža na lijevom spektru". svojim izjavama je to sigurno uradio (na svoju štetu? ako jeste bez kalkulkacija onda gdje je tu lider? ako jeste sa kalkulacijom onda jbga... :D )
sve to na mene ne ostavlja dojam nekoga ko će da se snađe u postizbornim kalkulacijama i bojim se da će opet bit iskorišten kao reklama nekim drugačijim ideologijama od njegove.

što se tiče poređenja, malo mi defetistički i neambiciozno zvuči priča "bolji sam od zlatka" mislim da nije po ljudskim kvalitetima nešto bogzna teško proskočit zlatka.

ja ne sumnjam da će on imat dobar rezultat na izborima ali šta će za političku scenu bih značiti taj rezultat je veliko pitanje (lično (dakle mogu bit u krivu) sam pesimista vezano za DF)
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#8134 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

baxul wrote:
pemanapemani wrote:
Svi smo mi dopustili da nas SDP, odnosno, Zlatko uhelaći.
Koalicioni partneri SDA? Damir Marjanović je odavno dao ostavku. Uostalom, dali su saopštenje da svi djeluju kao samostalni poslanici i da stranka nema ništa s tim do izbora 2014.
Podržavanje Radončića je glupo i nebulozno. Opet, u usporedbi sa koalicijom SDP-SBB, parlamentarnom većinom, ljubavi koju je Zlatko planirao ovjekovječiti, te je najavljivao koaliciju na predstojećim izborima, Komšićevo titranje Radončiću izgleda bezazleno.
Ponavljam, nažalost, biramo između dva zla. U datim prilikama, zlo koje predstavlja Komšić, kada se poredi sa drugima, izgleda kao poslanica majke Tereze.
da ali ti i ja ne pretendujemo da smo "neka nova šansa" a DF se takvom predstavlja

prvo nisam rekao "koalicija sa sda" i nisam rekao kompletna stranka nego sam i rekao da "ljudi koji sjede u stranci". anyways on to dopušta (čitaj hanka).
nisam rekao da podržava ili išta planira sa radončićem (način na koji se radončić o tome odredio je jasan) nego da se pozicionirao (svjesno ili ne) kao "alat za peglanje radončićevog imidža na lijevom spektru". svojim izjavama je to sigurno uradio (na svoju štetu? ako jeste bez kalkulkacija onda gdje je tu lider? ako jeste sa kalkulacijom onda jbga... :D )
sve to na mene ne ostavlja dojam nekoga ko će da se snađe u postizbornim kalkulacijama i bojim se da će opet bit iskorišten kao reklama nekim drugačijim ideologijama od njegove.

što se tiče poređenja, malo mi defetistički i neambiciozno zvuči priča "bolji sam od zlatka" mislim da nije po ljudskim kvalitetima nešto bogzna teško proskočit zlatka.

ja ne sumnjam da će on imat dobar rezultat na izborima ali šta će za političku scenu bih značiti taj rezultat je veliko pitanje (lično (dakle mogu bit u krivu) sam pesimista vezano za DF)
Ta Hanka je bila pravo dobra investicija. Svi su se zalijepili za dugogodišnju članicu SDP-a kao na neki zajebani virus. Prije godinu bila sjajna, sada glavni problem.

Peglanje Radončića na lijevom spektru je izrazito glupo i to pišem već treći put u sat vremena. To mi nikako nije jasno.

Postizborne kalkulacije se predstavljaju kao pravo zajebana jednačina, gdje kao treba brigada izrazito umnih ljudi da sve posloži. Činjenice opet pokazuju da su postizborne koalicije svedene na poludnevnu pijanku i obrok u eminentnoj kafani. Stvarno trebaš biti čvrst da to izdržiš :-) .

Od kriminalnih uhljupa i njihovih šesterostrukih i sedmerostrukih sastančenja po restoranima smo napravili kult nekog nenadjebivog političkog umjeća.
Jednog dana ćemo evoluirati do stadija da raspravljamo o meniju za koji se šestorka odlučila. Biftek, hrvatsko pitanje i intelektualne vještine koje prosječan stanovnik BiH ne može dokučiti.

U tom i takvom shizofrenom stanju je besmisleno raspravljati o sposobnosti.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8135 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

shiljak wrote:
dustaban wrote:Ne vidim da iko komentarise Komsicevo nepojavljivanje na teatralnoj podrsci Naseru Oricu.
Ja imam svoje misljenje al da prvo vas cujem. Ako ste gledali vecerasnji Face i Naserove kritike Komsicu trebalo bi vam biti jasno...
Valjda ima svoj razlog, a nije fer da ovako izjavi orić, jer je izjavio tačno onako kao da ga je neko navratio
Vjerovatno i jeste. Ali to je dio političke igre i to je ono što Komšića očekuje od sada pa do izbora. Preispitivanje svih njegovih navodnih kvaliteta i svih postupaka. Pošto je Komšić, za razliku od one trojice civila, bio u istoj vojsci u kojoj i bio Orić, bode oči da on nije bio prvi koji je stao uz Nasera.
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#8136 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by baxul »

pemanapemani wrote:
Ta Hanka je bila pravo dobra investicija. Svi su se zalijepili za dugogodišnju članicu SDP-a kao na neki zajebani virus. Prije godinu bila sjajna, sada glavni problem.

Peglanje Radončića na lijevom spektru je izrazito glupo i to pišem već treći put u sat vremena. To mi nikako nije jasno.

Postizborne kalkulacije se predstavljaju kao pravo zajebana jednačina, gdje kao treba brigada izrazito umnih ljudi da sve posloži. Činjenice opet pokazuju da su postizborne koalicije svedene na poludnevnu pijanku i obrok u eminentnoj kafani. Stvarno trebaš biti čvrst da to izdržiš :-) .

Od kriminalnih uhljupa i njihovih šesterostrukih i sedmerostrukih sastančenja po restoranima smo napravili kult nekog nenadjebivog političkog umjeća.
Jednog dana ćemo evoluirati do stadija da raspravljamo o meniju za koji se šestorka odlučila. Biftek, hrvatsko pitanje i intelektualne vještine koje prosječan stanovnik BiH ne može dokučiti.

U tom i takvom shizofrenom stanju je besmisleno raspravljati o sposobnosti.
pazi pričam sa tobom kao sa kolegom biračem, a ne kao član ikakve stranke prema tome to za hanku ne lijepi meni živ i zdrav bio.
za sbb nema ti šta bit nejasno. ŽK ničim izazvan tepa radončiću (al ničim izazvan nije ga niko za radončića ni upitao mogao je komotno preskočit priču o njemu), dok radončić hladno iskulira ŽK kod tog istog senada. dakle ŽK besplatno radi marketing radončiću a gro željkovih glasača su patriotski orijentisana ljevica. ne znam šta tebi nije jasno.

ovo ostalo što si nabrojao. da slažem se. strašna je situacija u državi, neka nam je bog na pomoći, ali kladit se opet na istog lika na kog si se ranije kladio i krivit zlatka (i zlatka isključivo) za neuspjeh tog lika je jbga zavaravanje samog sebe.

da budem jasan: smatram da je željko sjajan lik, ljudina i da ne radi ništa loše iz namjere da uradi nešto loše nego pravi greške (nekad pravo loše greške po državu) zbog neumjeća bavljenjem poslom kojim se bavi. zlatko sa druge strane greške radi zbog lične sujete i bolesne ambicije, a obojici na dušu ide ovo zatezanje odnosa unutar federacije i čitava komplikacija radi toga. zlatku što je htio to, a željku što si je dopustio da ga zlatko koristi za to.
User avatar
vatrogasac
Posts: 10078
Joined: 24/04/2006 21:33

#8137 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vatrogasac »

Sa ovo pola sata priče (koja je mogla realno stati u 8 minuta) još me nije uspio zainteresovati. Bumo videli...

User avatar
kokakolas
Posts: 1475
Joined: 15/03/2008 21:35

#8138 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kokakolas »

Dajte se više okanite ljudi... Ne glasa se za Željka i Demokratsku Frontu jer su idealni, nego zato jer nema alternative.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#8139 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

kokakolas wrote:Dajte se više okanite ljudi... Ne glasa se za Željka i Demokratsku Frontu jer su idealni, nego zato jer nema alternative.
Besmislica , alternative itekako ima.
uncas
Posts: 524
Joined: 15/10/2005 20:51

#8140 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by uncas »

tvsabina wrote:
kokakolas wrote:Dajte se više okanite ljudi... Ne glasa se za Željka i Demokratsku Frontu jer su idealni, nego zato jer nema alternative.
Besmislica , alternative itekako ima.
Koja druga stranka ima da nije kompromitovana ranije?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
User avatar
kokakolas
Posts: 1475
Joined: 15/03/2008 21:35

#8141 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by kokakolas »

tvsabina wrote:
kokakolas wrote:Dajte se više okanite ljudi... Ne glasa se za Željka i Demokratsku Frontu jer su idealni, nego zato jer nema alternative.
Besmislica , alternative itekako ima.
Prosvjetli me, please.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#8142 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

Mislim da je dama mislila na Našu tj. njihovu stranku... :-D
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#8143 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

dustaban wrote:Ne vidim da iko komentarise Komsicevo nepojavljivanje na teatralnoj podrsci Naseru Oricu.
Ja imam svoje misljenje al da prvo vas cujem. Ako ste gledali vecerasnji Face i Naserove kritike Komsicu trebalo bi vam biti jasno...
To je u skladu sa prelaskom sa narandzaste na crvenu kao stranacku boju.
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#8144 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

niste mi nesto odreagovali oko postavljenog pitanja: Da li se u pozadini podrske Oricu krije eliminicija DF-a?

Oric je u ovom trenutku postao simbol bosnjacke jedinstvenosti - Bakir, Zlatko i Fahro su predstavnici tri bosnjacke politicke opcije koje ce se boriti bosnjacke glasove. Oni ce se izmedju sebe boriti da ih osvoje sto vise, niko od njih definitivno nema ambiciju da osvaja nebosnjacke glasove i ono sto svima jednako smeta je vlah koji odvlaci bosnjacke glasove!
Komsicu se definitivno ne pise dobro. Ovim potezom ce najvise profitirati Fahro, poslao je Bosnjacima jasnu poruku - ako ste nezadovoljni SDP-om, imate mene! Komsic vise nema ulogu kontre HDZ-u sto ga je onomad dovelo u predsjednistvo a on objektivno, makar da ima sto zlatnih ljiljana i da predje na islam, ne moze ZVANICNO biti bosnjacka stranka makar mu sva podrska do sada dolazila sa te strane.
A da bi bio svebosanska gradjanska stranka morao bi napraviti strasan zaokret, koji je zapravo nemoguc jer bi podrazumjevao njegovo odricanje od sebe samoga. to je zapravo jedino moguce da se skroz povuce i prepusti DF nekome drugom ko bi mogao postaviti DF na tu tanku gradjansku granu.
Ako ostane ovako kako jeste, DF ce okupiti samo one Bosnjake koji jednako mrze i SDA i SDP i SBB. Ima i takvih, nije da nema, ali veoma malo i, ono sto je najgore, takvi uopce ne glasaju.

Mrka kapa Komsicu. Ne uzivam u ovome sto rekoh, ali to je rezultat matematski objektivne analize.
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#8145 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by nino90 »

imamo i Analiticara na forumu :-D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8146 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

uncas wrote:
tvsabina wrote:
kokakolas wrote:Dajte se više okanite ljudi... Ne glasa se za Željka i Demokratsku Frontu jer su idealni, nego zato jer nema alternative.
Besmislica , alternative itekako ima.
Koja druga stranka ima da nije kompromitovana ranije?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
Do sad niko nije odgovorio na to pitanje, a samo se laprda :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8147 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

dustaban wrote:niste mi nesto odreagovali oko postavljenog pitanja: Da li se u pozadini podrske Oricu krije eliminicija DF-a?

Oric je u ovom trenutku postao simbol bosnjacke jedinstvenosti - Bakir, Zlatko i Fahro su predstavnici tri bosnjacke politicke opcije koje ce se boriti bosnjacke glasove. Oni ce se izmedju sebe boriti da ih osvoje sto vise, niko od njih definitivno nema ambiciju da osvaja nebosnjacke glasove i ono sto svima jednako smeta je vlah koji odvlaci bosnjacke glasove!
Komsicu se definitivno ne pise dobro. Ovim potezom ce najvise profitirati Fahro, poslao je Bosnjacima jasnu poruku - ako ste nezadovoljni SDP-om, imate mene! Komsic vise nema ulogu kontre HDZ-u sto ga je onomad dovelo u predsjednistvo a on objektivno, makar da ima sto zlatnih ljiljana i da predje na islam, ne moze ZVANICNO biti bosnjacka stranka makar mu sva podrska do sada dolazila sa te strane.
A da bi bio svebosanska gradjanska stranka morao bi napraviti strasan zaokret, koji je zapravo nemoguc jer bi podrazumjevao njegovo odricanje od sebe samoga. to je zapravo jedino moguce da se skroz povuce i prepusti DF nekome drugom ko bi mogao postaviti DF na tu tanku gradjansku granu.
Ako ostane ovako kako jeste, DF ce okupiti samo one Bosnjake koji jednako mrze i SDA i SDP i SBB. Ima i takvih, nije da nema, ali veoma malo i, ono sto je najgore, takvi uopce ne glasaju.

Mrka kapa Komsicu. Ne uzivam u ovome sto rekoh, ali to je rezultat matematski objektivne analize.
E sad, ako počnemo pretpostavljati što nije došao nigdje kraja. Zar nije jednostavnije sačekati odgovor direktno od komšića?
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#8148 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

shiljak wrote:
dustaban wrote:Ne vidim da iko komentarise Komsicevo nepojavljivanje na teatralnoj podrsci Naseru Oricu.
Ja imam svoje misljenje al da prvo vas cujem. Ako ste gledali vecerasnji Face i Naserove kritike Komsicu trebalo bi vam biti jasno...
Valjda ima svoj razlog, a nije fer da ovako izjavi orić, jer je izjavio tačno onako kao da ga je neko navratio
Ma sram ga bilo sto govori istinu
crysis
Posts: 1336
Joined: 05/10/2009 16:47
Location: Kad umreš, ti ne znaš da si umro i nije ti teško. Teško je drugima. Isto je i kad si glup.

#8149 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by crysis »

da sram i stid da ga bude sto nije dosao da fata jeftine izborne poene preko ledja nasera orica
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#8150 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

vatrogasac wrote:Sa ovo pola sata priče (koja je mogla realno stati u 8 minuta) još me nije uspio zainteresovati. Bumo videli...


U prvoj minuti ima toliko gluposti da dalje ne mogu gledati, sta je ovaj zabrijao
Post Reply