Porez se ne placa na "kripto" vec na dobit iz poslovanja sa "kriptom" i samo je pitanje vremena.... Obicno nije pravilo da tebe trazi drzava vec obratno (ti prijavis koliko si "zaradio"). Ako drzava nadje prihode (koje nisi prijavio) i dobijes "poziv" obicno si nahebao.512MB wrote:Niste ludi da na kripto dobitak placate porez..
Bitcoin & crypto svijet
Moderator: anex
- CPT
- Posts: 6246
- Joined: 16/05/2018 11:13
#8101 Re: Bitcoins
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#8102 Re: Bitcoins
Na nemoj SherlockCPT wrote:Porez se ne placa na "kripto" vec na dobit iz poslovanja sa "kriptom" i samo je pitanje vremena.... Obicno nije pravilo da tebe trazi drzava vec obratno (ti prijavis koliko si "zaradio"). Ako drzava nadje prihode (koje nisi prijavio) i dobijes "poziv" obicno si nahebao.512MB wrote:Niste ludi da na kripto dobitak placate porez..
Dok drzava, pogotovo BiH, sazna gdje sta kako i sta su kripto valute proce jos minimum pedeset godina. Otidji molim te u poreznu i reci platio bih porez na dobit od NEO i OMISEGO tokena, evo vam moj broj walleta na toj i toj blockchain, molim vas koliko trebam platit?
- CPT
- Posts: 6246
- Joined: 16/05/2018 11:13
#8103 Re: Bitcoins
Ja ti govorim kako to ide, a kad ce nesto neko skontati mozes sa lokalnom gatarom... Ako novac ne operes (a sumnjam da kripta klika to radi) svaka drzava ti moze stat na glavu jer svaki put kad koristis novac ostavljas trag. Cak i u BiH.512MB wrote:Na nemoj SherlockCPT wrote:Porez se ne placa na "kripto" vec na dobit iz poslovanja sa "kriptom" i samo je pitanje vremena.... Obicno nije pravilo da tebe trazi drzava vec obratno (ti prijavis koliko si "zaradio"). Ako drzava nadje prihode (koje nisi prijavio) i dobijes "poziv" obicno si nahebao.512MB wrote:Niste ludi da na kripto dobitak placate porez..![]()
Dok drzava, pogotovo BiH, sazna gdje sta kako i sta su kripto valute proce jos minimum pedeset godina. Otidji molim te u poreznu i reci platio bih porez na dobit od NEO i OMISEGO tokena, evo vam moj broj walleta na toj i toj blockchain, molim vas koliko trebam platit?
- seoBIH
- Posts: 8414
- Joined: 22/03/2003 00:00
#8104 Re: Bitcoins
Kao sto je i napisano, porez na kripto je 0%, jer zakon ne poznaje dobit od spekulativnog asseta. Isto kao sto nema poreza ako prodajes licne stvari, tako nema ni na prodaju kripta, jer to zakon nije definisao.CPT wrote:Porez se ne placa na "kripto" vec na dobit iz poslovanja sa "kriptom" i samo je pitanje vremena.... Obicno nije pravilo da tebe trazi drzava vec obratno (ti prijavis koliko si "zaradio"). Ako drzava nadje prihode (koje nisi prijavio) i dobijes "poziv" obicno si nahebao.512MB wrote:Niste ludi da na kripto dobitak placate porez..
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#8105 Re: Bitcoins
Kripto da, međutim ako to konvertuješ u neku od moneta (euro, KM), onda ima osnove da ti se traži izvor novca, odnosno da se naplati porez na priliv sredstava.seoBIH wrote:Kao sto je i napisano, porez na kripto je 0%, jer zakon ne poznaje dobit od spekulativnog asseta. Isto kao sto nema poreza ako prodajes licne stvari, tako nema ni na prodaju kripta, jer to zakon nije definisao.CPT wrote:Porez se ne placa na "kripto" vec na dobit iz poslovanja sa "kriptom" i samo je pitanje vremena.... Obicno nije pravilo da tebe trazi drzava vec obratno (ti prijavis koliko si "zaradio"). Ako drzava nadje prihode (koje nisi prijavio) i dobijes "poziv" obicno si nahebao.512MB wrote:Niste ludi da na kripto dobitak placate porez..
Ne znam sad kako je regulisano novim uredbama zakona, ali prije je bilo, prebaciš li 10 k eura transfer, eto ih na vrata.
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#8106 Re: Bitcoins
hoce li oni meni pokriti gubitak
vide priliv a ne vide odliv 
- Tomahawk11
- Globalni moderator
- Posts: 109749
- Joined: 14/08/2009 14:51
#8107 Re: Bitcoins
Jok, to tebi prepustajuphillie wrote:hoce li oni meni pokriti gubitakvide priliv a ne vide odliv
- phillie
- Posts: 9493
- Joined: 01/05/2008 15:32
- Location: vrijeme, prostor - zdra'o
#8108 Re: Bitcoins
Doduse, ne mogu ni oni sve 
- HowForWhom
- Posts: 5582
- Joined: 29/11/2015 22:33
#8109 Re: Bitcoins
da je meni biti u plusu 100 milja, halalio bih ja njima 14%
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#8110 Re: Bitcoins
Kada se BTC regulise slijedi mirna plovidba.. dobro vrijeme za kupovati.Pitar_na_motoru wrote:da je meni biti u plusu 100 milja, halalio bih ja njima 14%
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#8111 Re: Bitcoins
Radis li na tome u ovo doba (bagload), il cekas da Wan skoci na 100$?Pitar_na_motoru wrote:da je meni biti u plusu 100 milja, halalio bih ja njima 14%
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#8112 Re: Bitcoins
Confirmed: American Express (AXP) Is Officially Using Ripple’s xCurrent – XRP News Today – Thu Aug 16Dozer wrote:Vala, ja sam se nadomirio s XRP na 0,45, na IQO, a na Binance ga sa 150 digao na 300. I lagani hodl.
Nego, nisam pratio zadnjih 20-ak dana, malo se brckao, ali za li se razlog ovog trenutnog pada?
- HowForWhom
- Posts: 5582
- Joined: 29/11/2015 22:33
#8113 Re: Bitcoins
lozite me da kupim, a kad ja kupim sve pada cisto da znate 
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#8114 Re: Bitcoins
Nadomirio 2k XRPa upravo, ukupno ih imam sad 8k 
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#8115 Re: Bitcoins
Ma ti si gigant 
Ja imam nesto preko milje...sica...
A XRP preko noci skocio za 11 centi (45%), i raste
Eh..da ga hoce konacno uzeti Visa i Master... Eto milioncica
Ja imam nesto preko milje...sica...
A XRP preko noci skocio za 11 centi (45%), i raste
Eh..da ga hoce konacno uzeti Visa i Master... Eto milioncica
- Rene Higuita
- Posts: 1026
- Joined: 10/09/2012 16:17
- Contact:
#8116 Re: Bitcoins
Market update
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#8117 Re: Bitcoins
U sustini gledam samo da smanjim kupovni prosjek, neke XRPe sam i po 2$ placo... sad sam na .90$ prosjek.Dozer wrote:Ma ti si gigant
Ja imam nesto preko milje...sica...
A XRP preko noci skocio za 11 centi (45%), i raste
Eh..da ga hoce konacno uzeti Visa i Master... Eto milioncica
-
hzsa22
- Posts: 1052
- Joined: 16/12/2011 18:25
#8118 Re: Bitcoins
Ja sam se zaustavio na 5.500 sa 0.58 prosjekom. Kupovo od 0.19 do 3 
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#8119 Re: Bitcoins
Dobar prosjek
Volio bi ga i ja smanjit na tu cifru...
Volio bi ga i ja smanjit na tu cifru...
- parappa
- Posts: 3712
- Joined: 02/09/2014 21:43
- Grijem se na: struju
- Vozim: Lotus Esprit TurboSE
#8120 Re: Bitcoins
Kupiš odmah još par i smanjiš... Ha ja512MB wrote:Dobar prosjek![]()
Volio bi ga i ja smanjit na tu cifru...
- Dozer
- Posts: 32997
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#8121 Re: Bitcoins
Moj prosjek je oko 0,80, ali s obzirom da je to sve od prethodnog profita, sad samo lagani hodl 
- 512MB
- Posts: 11211
- Joined: 03/01/2014 22:39
- Location: ¯\_(ツ)_/
#8122 Re: Bitcoins
Imate svi bolji prosjek u Rippla od mene 
- Rene Higuita
- Posts: 1026
- Joined: 10/09/2012 16:17
- Contact:
#8123 Re: Bitcoins
Bitcoin Price Analysis - Bullish trend on the horizon
https://bravenewcoin.com/news/bitcoin-p ... e-horizon/
https://bravenewcoin.com/news/bitcoin-p ... e-horizon/
- Rene Higuita
- Posts: 1026
- Joined: 10/09/2012 16:17
- Contact:
-
Merce
- Posts: 85
- Joined: 22/06/2009 12:29
#8125 Re: Bitcoins
Zdravo svima. Trebao bih dobiti nesto bitcoina pa me zanima koji je wallet preporucujete.


