A turbo je svakako bolji od običnog. Samo stvarno mislim da bi trebalo našim ljudima podijeliti letke/brošure kako se ponašati u kružnom toku.
Svake godine uz registraciju da dođe.
славянин wrote:Pa kad ovaj skonta da je u pogresnoj traci pa ga namota ili uzjase betonsku bankinu , vidit ces ti kreativnosti tuHaris.ba wrote:Pa turbo kruzni su sigurniji od klasicnih. Ja trubim da bih samo turbo kruzne i pravio. U biti samo staviti ivicnjake u cestu umjesto crtati trake i posebni izlazi za prva skretanja. Nista specijalno, a sustinski sigurno za ovo podneblje. Mislim da u Mostaru ima samo jedan.![]()
Samo da ce ti napravi - da zapamtimo - a ne “‘bice”

dječak sa šibicama wrote:nasi "vozaci" jedva kontaju i obicni kruzni tok
vec vidim na sta ce to liciti kod nas, turbo

Lijepo, ali još uvijek ništa od ovoga dok ne završe onaj objekat kod škole i presele ovaj teren na drugu lokaciju.So What! wrote:
Ne znam ni sam koliko sam puta prošao tim kružnim tokom i stvarno nikada nisam imao problema, ali treba imati na umu da ipak Tuzla nema ni blizu toliko gužve u saobraćaju kao Sarajevo. I čini mi se da su ljudi kulturniji u vožnji, kod nas se gleda samo kako će koga prestići, na 10 sekundi prije stići do cilja i slično.So What! wrote:Tuzla ima evo već par godina turbo kružni tok, pa nije niko poginuo do sada, ne znam što bi Sarajlije bili lošiji vozači od Tuzlaka.
Mislim da bi Pofalićka raskrsnica mogla odgovoriti zadatku turbo kružnog toka, nisu ni Sarajlije tokmaci.alibaba_i_30_godina wrote:Ne znam ni sam koliko sam puta prošao tim kružnim tokom i stvarno nikada nisam imao problema, ali treba imati na umu da ipak Tuzla nema ni blizu toliko gužve u saobraćaju kao Sarajevo. I čini mi se da su ljudi kulturniji u vožnji, kod nas se gleda samo kako će koga prestići, na 10 sekundi prije stići do cilja i slično.
To je zicer, njegov toranj kod stanice je saka na oko, medju onim starim zgradama i preostalim ostacima Alhosa. Prva transferzala je za Fahrin toranj zila kucavica.problemnatravunu wrote:Sinoć na FACE TV Radončić, reče punih usta da je on za ulazak u vlast u KS uslovio Konakovića i Fortu da se ubrzano gradi Prva transferzala , te Sjeverna i Južna longitudinala....to je vrlo zanimljivo
https://youtu.be/TNUkwqGwoec?t=3246
Moguće, tu i treba nešto tako. Prostora ima sasvim dovoljno, a možda bi se tako i smanjile gužve koje nastanu zbog semafora. Pogotovo sa gornje strane FDS-a.So What! wrote:Mislim da bi Pofalićka raskrsnica mogla odgovoriti zadatku turbo kružnog toka, nisu ni Sarajlije tokmaci.alibaba_i_30_godina wrote:Ne znam ni sam koliko sam puta prošao tim kružnim tokom i stvarno nikada nisam imao problema, ali treba imati na umu da ipak Tuzla nema ni blizu toliko gužve u saobraćaju kao Sarajevo. I čini mi se da su ljudi kulturniji u vožnji, kod nas se gleda samo kako će koga prestići, na 10 sekundi prije stići do cilja i slično.
So What! wrote:Nedavno je i objavljeno rješenje za Prvu transverzalu koje obilazi Penny, i iako sam bijesan, jer im je ovo dopušteno, s obzirom da je tu Prva transverzala planirana ima 40 godina, ipak mi je drago što će izgleda otkočiti na potezu između Marijin Dvora i Šipa, pa valjda u skorije vrijeme i započnu sa radovima.
So What! wrote:Nedavno je i objavljeno rješenje za Prvu transverzalu koje obilazi Penny, i iako sam bijesan, jer im je ovo dopušteno, s obzirom da je tu Prva transverzala planirana ima 40 godina, ipak mi je drago što će izgleda otkočiti na potezu između Marijin Dvora i Šipa, pa valjda u skorije vrijeme i započnu sa radovima.
Pa pojas će se sigurno napraviti, isto kao što je i od Ilidže do Hrasnice ostavljeno. To trasiranje i ostavljanje tramvajskog pojasa je najbitnije, tramvaj je relativno jeftina investicija, recimo iako je prvobitno najavljivano da će linija Ilidža - Hrasnica koštati 20 miliona KM, ispostavilo se da je cijena mnogo veća, oko 46 miliona KM, što je recimo smiješan iznos za ono što bi tramvaj donio ovom području.alibaba_i_30_godina wrote:Šta je ovo planiran isto poseban dio puta za tramvaj prema Šipu? Baš me interesuje šta će od ovoga na kraju biti.
Naravno da ne valja, ali ova obilaznica oko Pennya, mijenja kompletnu igru i to dugoročno, čovjek da ode sad i zapali im sve, opet im ne možeš ništa, njihovo zemljište, prije bi napravili novi nego ga predali za eksproprijaciju.Hajvan wrote:ne valja ovo. nema petlje/prikljucka za GA.
Lakše je izgleda premjestiti javno preduzeće, nego stranačku firmu.BadBoy wrote:Da li ovo znači da će prije skloniti Sarajevogas nego Penny?
Samo se u banana državi kao što je BiH mijenjaju projekti zbog jednog nelegalno izgrađenog granapa.BadBoy wrote:So What! wrote:Nedavno je i objavljeno rješenje za Prvu transverzalu koje obilazi Penny, i iako sam bijesan, jer im je ovo dopušteno, s obzirom da je tu Prva transverzala planirana ima 40 godina, ipak mi je drago što će izgleda otkočiti na potezu između Marijin Dvora i Šipa, pa valjda u skorije vrijeme i započnu sa radovima.
Da li ovo znači da će prije skloniti Sarajevogas nego Penny?
Ja sam (do duse poodavno) na fb stranici opstine novi grad citao kako ce kompletan kruzni tok biti u stvari podignut na stubove, ispod ce biti kao "trg".alibaba_i_30_godina wrote: Lijepo, ali još uvijek ništa od ovoga dok ne završe onaj objekat kod škole i presele ovaj teren na drugu lokaciju.
Ovo zelenilo između pruge i ovih baraka baš lijepo izgleda.
Pa niko jos nije ni poceo raditi nesto na mostu. Istresli 2 hrpe pijeska na obje strane mosta i to je to...noviclan wrote:Zna li ko koliko ce jos njeseci "adaptirati" mostu u halilovicima 2,3,4 iako im je kao rokbio mjesec dana