Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#8101 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

StupskaBitanga wrote:ako je ovo najvažniji faktor dobrog politilčara
Gospodin je dokazani patriota i dobitnik Zlatnog Ljiljana
kriteriji su nam ne ispod nivoa nego u provaliji
Mi ne tražimo 'dobrog političara'. Takvi u BiH su nanijeli najveće zlo. Tražimo čovjeka koji ima kvalitete kojima se ti izruguješ. Žalosno je da se neko iz Sarajeva izruguje, ne priznanju 'Zlatni ljiljan', već časnoj borbi naroda za vlastiti opstanak.

I evo da te utješim, Zlatko Lagumdžija je bolji političar od Željke Komšića, u tvojoj percepciji definicije političara.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#8102 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

A što ti meni trpaš riječi u usta. Niti sam ja spomenuo ZL niti sam se izrguivao Z.ljiljanu a povrh svega ti govoriš o časnoj borbi naroda za vlastiti opstanak. Zbog ovog svega i niskih, bolje rečeno nikakvih kriterija mi smo stvarno jedno veliko ništa
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8103 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Maystor wrote:
StupskaBitanga wrote:ako je ovo najvažniji faktor dobrog politilčara
Gospodin je dokazani patriota i dobitnik Zlatnog Ljiljana
kriteriji su nam ne ispod nivoa nego u provaliji
Mi ne tražimo 'dobrog političara'. Takvi u BiH su nanijeli najveće zlo. Tražimo čovjeka koji ima kvalitete kojima se ti izruguješ. Žalosno je da se neko iz Sarajeva izruguje, ne priznanju 'Zlatni ljiljan', već časnoj borbi naroda za vlastiti opstanak.

I evo da te utješim, Zlatko Lagumdžija je bolji političar od Željke Komšića, u tvojoj percepciji definicije političara.
I šta ono reče Alija? "Između poštenih i sposobnih birajte poštene!" :D
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#8104 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

Ne tražimo politicara?

Ne tražimo političara jer nam je nanjeo zlo ?

Lažni su i nanjeli zlo pronevjerom povjerenja...

Predizborna počela - ja samo vidim da je uhljebljenje cilj...

Usput ako je željko veći političar od Zlatka - kako se to uklapa Sa ne traženjem političara?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8105 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Maystor wrote:
etovidis wrote:Najveći problem u Bosni i Hercegovini, čak veći i od ekonomije, su nacionalizam i međunacionalni odnosi. Ova stranka, zbog Komšića, je dio tog problema. Oni nikada neće dobiti glasove BiH Hrvata i Srba i to je 'propast u startu'. Kao i uvijek, vrijeme će pokazati.
Sve što si napisao je pogrešno. Najveći problem svake zemlje je - kako ljudi žive. Nacionalizam u BiH se namjerno generiše kako bi se kriminalizovana elita održala na vlasti (kod sve tri strane).
Nijedna stranka iz Federacije ne može dobiti više od 5% glasova u RS-u. Ni DF nije izuzetak. Željko je svjestan toga i njegova je obaveza da pronađe političare tamo s kojima može sarađivati. A vjeruj mi, takvih ima, npr. Svetlana Cenić, Dragan Čavić itd. Čak je i Nebojša Radmanović čovjek s kojim se može raditi. Ovo što vidiš da on radi po medijima je nešto drugo.
Zato je Komšić tu, da običnom čovjeku koji sa platom od 1000 maraka nema auto, živi u skromnom stanu i jedva vraća kredite, pokaže kako sve to može biti jednako zajebano i sa platom od 5000 maraka.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#8106 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

Corto Maltese wrote:
Maystor wrote:
etovidis wrote:Najveći problem u Bosni i Hercegovini, čak veći i od ekonomije, su nacionalizam i međunacionalni odnosi. Ova stranka, zbog Komšića, je dio tog problema. Oni nikada neće dobiti glasove BiH Hrvata i Srba i to je 'propast u startu'. Kao i uvijek, vrijeme će pokazati.
Sve što si napisao je pogrešno. Najveći problem svake zemlje je - kako ljudi žive. Nacionalizam u BiH se namjerno generiše kako bi se kriminalizovana elita održala na vlasti (kod sve tri strane).
Nijedna stranka iz Federacije ne može dobiti više od 5% glasova u RS-u. Ni DF nije izuzetak. Željko je svjestan toga i njegova je obaveza da pronađe političare tamo s kojima može sarađivati. A vjeruj mi, takvih ima, npr. Svetlana Cenić, Dragan Čavić itd. Čak je i Nebojša Radmanović čovjek s kojim se može raditi. Ovo što vidiš da on radi po medijima je nešto drugo.
Zato je Komšić tu, da običnom čovjeku koji sa platom od 1000 maraka nema auto, živi u skromnom stanu i jedva vraća kredite, pokaže kako sve to može biti jednako zajebano i sa platom od 5000 maraka.
Nemoj nikada zaboraviti spomenuti zlatni ljiljan, to je najvaznija stvar pored cinjenice da je on nova politicka snaga iako je u izvrsnoj vlasti jos od kraja proslog vijeka...jebeno nema sta
User avatar
OldMayor
Posts: 2999
Joined: 30/10/2013 11:21

#8107 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by OldMayor »

Maystor wrote:
etovidis wrote:Najveći problem u Bosni i Hercegovini, čak veći i od ekonomije, su nacionalizam i međunacionalni odnosi. Ova stranka, zbog Komšića, je dio tog problema. Oni nikada neće dobiti glasove BiH Hrvata i Srba i to je 'propast u startu'. Kao i uvijek, vrijeme će pokazati.
Sve što si napisao je pogrešno. Najveći problem svake zemlje je - kako ljudi žive. Nacionalizam u BiH se namjerno generiše kako bi se kriminalizovana elita održala na vlasti (kod sve tri strane).
Nijedna stranka iz Federacije ne može dobiti više od 5% glasova u RS-u. Ni DF nije izuzetak. Željko je svjestan toga i njegova je obaveza da pronađe političare tamo s kojima može sarađivati. A vjeruj mi, takvih ima, npr. Svetlana Cenić, Dragan Čavić itd. Čak je i Nebojša Radmanović čovjek s kojim se može raditi. Ovo što vidiš da on radi po medijima je nešto drugo.
Da, moci ce raditi jedne izbore i to ce im biti kraj. Govorim za politicare iz RS.

Zato je propala i Cenicka, zato je bio pao i SDS, a zato se digao SNSD. Srbe su toliko isprepadali pricom da ce ih Sarajevo iznjeciti, da nece imati sta jest ako im propadne RS i ako se oni ne budu pitali za nesto.

Jednostavno se treba pomiriti sa cinjenicom da zadugo necemo imati politicara za saradnju u RS-u. Dodik je izgledao isto tako kao covjek za saradanju, pljuvao po Karadzicu, htio je nekih stvari uraditi za drzavu BiH i evo sta smo dobili. Pa veci cetnik ispade od samog Dabica.

Tako da Zeljko, nece naci nikoga tamo za saradnju. Saradnju kakvu bi htjeli svi normalni ljudi koji vole ovu zemlju, da pokrenemo stvari, da se prebace nadleznosti na drzavu kao u drugim normalnim drzavama, da se ispune uslovi koje nam traze za EU i NATO, ali to necemo jos dobiti.

Znaci, jedino se moze desiti da nekom ludom slucajnoscu neka stranka tamo pobjedi, pa skontaju dosta smo vise kocili njih, a samim tim i sebe, ajmo da uredimo ovu drzavu. U tom slucaju oni gube sljedece izbore 90%, jer ce im SNSD bit opozicija koja ce na sva zvona razglasiti da to znaci smrt Srba u BiH. I onda sam narod nece dozvoliti da se bilo sta radi u korist drzave.

Nama jedino ostaje da se 'pomirimo' sa hrvatima, te da pokusamo da uredimo Federaciju da bude koliko toliko primjer da se moze, e onda ce se RS sama od sebe srusiti. A kako ce se jedan Zeljko povezati sa Hrvatima? Kad ih je on sam 'zeznuo' dva puta.

Sve je to zacarani krug.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#8108 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

Maystor wrote:Dakle, ovdje uočavamo 3 karakteristične grupe pljuvača:
1. Najagresivniji: oni koji su iskočili iz SDPovog naputka o forumskom djelovanju (sent by Kemo, recently)
2. Pomalo kamuflirani: aktivisti SDA, svjesni da će izgubiti dio glasača, ali ne u panici kao SDP. Na stanačkim minder-sijelima su im implantirali u glavu da gdje god se pojave, samo ponavljaju upitnu rečenicu "Šta je to Željko uradio za ovu državu". Ako to ne prođe - ide rezervna varijanta "prevara za Bošnjake".
3. Nova kategorija: likovi koji su pokušali, ali se nisu ostvarili u procesu formiranja DF-a, na unutarstranačkim izborima. Nisu shvatili da DF nije formirana da bi se ugradila u sistem nova generacija parazita.
A brane ga oni koji misle da mogu da urade isto sto su i na proslim izborima , da podrze istu politiku i da onda mogu da ocekuju drugaciji rezultat :roll: .
User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#8109 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Joe McCarthy »

StupskaBitanga wrote:ako je ovo najvažniji faktor dobrog politilčara
Gospodin je dokazani patriota i dobitnik Zlatnog Ljiljana
kriteriji su nam ne ispod nivoa nego u provaliji
To meni dokazuje da izvineš, "da čovijek ima muda i časti", a dosta dobrih ljudi je uz njega. Poput onog ministra što nije htjeo da prima platu iz morala.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8110 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JThomas »

Maystor wrote:
etovidis wrote:Najveći problem u Bosni i Hercegovini, čak veći i od ekonomije, su nacionalizam i međunacionalni odnosi. Ova stranka, zbog Komšića, je dio tog problema. Oni nikada neće dobiti glasove BiH Hrvata i Srba i to je 'propast u startu'. Kao i uvijek, vrijeme će pokazati.
Sve što si napisao je pogrešno. Najveći problem svake zemlje je - kako ljudi žive. Nacionalizam u BiH se namjerno generiše kako bi se kriminalizovana elita održala na vlasti (kod sve tri strane).
Nijedna stranka iz Federacije ne može dobiti više od 5% glasova u RS-u. Ni DF nije izuzetak. Željko je svjestan toga i njegova je obaveza da pronađe političare tamo s kojima može sarađivati. A vjeruj mi, takvih ima, npr. Svetlana Cenić, Dragan Čavić itd. Čak je i Nebojša Radmanović čovjek s kojim se može raditi. Ovo što vidiš da on radi po medijima je nešto drugo.
ni u belgiji se dva naroda ne mogu očima, a pričaju i stvarno različite jezike iz različitih jezičkih grupa, a ne k'o fol k'o kod nas. ali se radi i privređuje, pa se dobro živi bez obzira na međunacionalnu mržnju. e to nama ne ide u glavu, da nema potrebe da se volimo da bi normalno živjeli. u nas je to što se ne volimo izgovor za nerad, javašluk, korupciju i kleptokratiju.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#8111 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

StupskaBitanga wrote:ako je ovo najvažniji faktor dobrog politilčara
Gospodin je dokazani patriota i dobitnik Zlatnog Ljiljana
kriteriji su nam ne ispod nivoa nego u provaliji
A da bude bolja stvar, niko ne zna radi čega je ZK dobio ljiljana...
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8112 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

weredsf wrote:
Corto Maltese wrote: Zato je Komšić tu, da običnom čovjeku koji sa platom od 1000 maraka nema auto, živi u skromnom stanu i jedva vraća kredite, pokaže kako sve to može biti jednako zajebano i sa platom od 5000 maraka.
Nemoj nikada zaboraviti spomenuti zlatni ljiljan, to je najvaznija stvar pored cinjenice da je on nova politicka snaga iako je u izvrsnoj vlasti jos od kraja proslog vijeka...jebeno nema sta
Zato je Komšić tu, da običnom ratnom invalidu, kojem fali ruka, noga, ili komad iste, i koji zato prima invalidninu od 150 maraka, pokaže kako se može dobiti dva puta više, koliko već iznosi naknada za Ljiljana, a da ti nije usfalila ni dlaka sa glave.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#8113 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Corto Maltese wrote:
weredsf wrote:
Corto Maltese wrote: Zato je Komšić tu, da običnom čovjeku koji sa platom od 1000 maraka nema auto, živi u skromnom stanu i jedva vraća kredite, pokaže kako sve to može biti jednako zajebano i sa platom od 5000 maraka.
Nemoj nikada zaboraviti spomenuti zlatni ljiljan, to je najvaznija stvar pored cinjenice da je on nova politicka snaga iako je u izvrsnoj vlasti jos od kraja proslog vijeka...jebeno nema sta
Zato je Komšić tu, da običnom ratnom invalidu, kojem fali ruka, noga, ili komad iste, i koji zato prima invalidninu od 150 maraka, pokaže kako se može dobiti dva puta više, koliko već iznosi naknada za Ljiljana, a da ti nije usfalila ni dlaka sa glave.
U čitavom asortimanu likova, od političara, preko predsjednika kojekakvih udruženja, do tzv. biznismena, Komšić je baš primjer za isticanje. :-)
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8114 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

pemanapemani wrote:
Corto Maltese wrote:
weredsf wrote: Nemoj nikada zaboraviti spomenuti zlatni ljiljan, to je najvaznija stvar pored cinjenice da je on nova politicka snaga iako je u izvrsnoj vlasti jos od kraja proslog vijeka...jebeno nema sta
Zato je Komšić tu, da običnom ratnom invalidu, kojem fali ruka, noga, ili komad iste, i koji zato prima invalidninu od 150 maraka, pokaže kako se može dobiti dva puta više, koliko već iznosi naknada za Ljiljana, a da ti nije usfalila ni dlaka sa glave.
U čitavom asortimanu likova, od političara, preko predsjednika kojekakvih udruženja, do tzv. biznismena, Komšić je baš primjer za isticanje. :-)
O svakome od tih profesionalnih dobrovoljaca, uključujući i Nedžada "Ljiljana" Brankovića, imam isto mišljenje. Po formuli:
"Dobar dan, je li to Elektroprivreda?"
"Nije ovo je vodovod!"
"Nema veze, i vama sve po spisku!"

Ali ova tema nije o njima, nego gorepomenutom.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#8115 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

Corto Maltese, koja je tvoja vizija izlaske države iz krize? Reci nam koja je to tvoja politička opcija, ko će nas to povući naprijed?
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8116 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Što prije se ratosiljamo romantike, to bolje.
User avatar
drug_profi
Posts: 65418
Joined: 16/07/2012 16:00

#8117 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Ma ne bi taj dao konkretnog odgovora ni kad bi ga na vatru stavili.
Znam g ana svim temama kao kontrasa, a nikad ni na jednoj nije dao konkretan prijedlog.
Ja ga ne uzimam za ozbiljno, cak i kad se slazem sa njim.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8118 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Kad budem imao konkretan odgovor šta da se radi, preći ću u političare. Do daljnjeg sam forumaš. Za to sam mnogo manje plaćen nego, recimo Komšić, a rezultati su nam isti.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#8119 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

U čitavom asortimanu likova, od političara, preko predsjednika kojekakvih udruženja, do tzv. biznismena, Komšić je baš primjer za isticanje. :-)[/quote]

O svakome od tih profesionalnih dobrovoljaca, uključujući i Nedžada "Ljiljana" Brankovića, imam isto mišljenje. Po formuli:
"Dobar dan, je li to Elektroprivreda?"
"Nije ovo je vodovod!"
"Nema veze, i vama sve po spisku!"

Ali ova tema nije o njima, nego gorepomenutom.[/quote]

Vjerovatno jesi, to ne sporim.

Ne znam čemu uopće priča o Zlatnom ljiljanu?
On je svoj mogao puno bolje unovčiti, sa manje muke i znoja.
Ne kažem da se nešto previše oznojio, ali mogao je unovčiti svoju ratnu prošlost puno bolje.

Komšić u čitavoj političkoj karijeri kaže jednu "zapaljivu" rečenicu (onu famoznu "po prstima) i proglase ga Silajdžićem br. 2.
Čovjek uporno hoće da krene dalje i da se pokuša odmaknuti od jebenog rata. To se jasno da isčitati iz svih njegovih medijskih istupa. Opet, to se uporno ignoriše, a nameće se priča o ratnoj prošlosti.

U BiH je "romantika" crkla sa postignućima SDP-a.
Komšić je kao neka alternativa. Neko ko je učesnik političkog sistema, a nije uprljao ruke. Nažalost, to je u BiH endemska vrsta ljudi.
Nije pokazao zavidnu sposobnost u dosadašnjem političkom angažmanu. Nije ništa bolji, niti gori u poređenju sa ostalim što se tiče političke vještine.
Onda bih radije da vladaju nesposobni i pošteni, nego, nesposobni samoljubljivi kriminalaci.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#8120 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

pemanapemani wrote:U čitavom asortimanu likova, od političara, preko predsjednika kojekakvih udruženja, do tzv. biznismena, Komšić je baš primjer za isticanje. :-)
O svakome od tih profesionalnih dobrovoljaca, uključujući i Nedžada "Ljiljana" Brankovića, imam isto mišljenje. Po formuli:
"Dobar dan, je li to Elektroprivreda?"
"Nije ovo je vodovod!"
"Nema veze, i vama sve po spisku!"

Ali ova tema nije o njima, nego gorepomenutom.[/quote]

Vjerovatno jesi, to ne sporim.

Ne znam čemu uopće priča o Zlatnom ljiljanu?
On je svoj mogao puno bolje unovčiti, sa manje muke i znoja.
Ne kažem da se nešto previše oznojio, ali mogao je unovčiti svoju ratnu prošlost puno bolje.

Komšić u čitavoj političkoj karijeri kaže jednu "zapaljivu" rečenicu (onu famoznu "po prstima) i proglase ga Silajdžićem br. 2.
Čovjek uporno hoće da krene dalje i da se pokuša odmaknuti od jebenog rata. To se jasno da isčitati iz svih njegovih medijskih istupa. Opet, to se uporno ignoriše, a nameće se priča o ratnoj prošlosti.

U BiH je "romantika" crkla sa postignućima SDP-a.
Komšić je kao neka alternativa. Neko ko je učesnik političkog sistema, a nije uprljao ruke. Nažalost, to je u BiH endemska vrsta ljudi.
Nije pokazao zavidnu sposobnost u dosadašnjem političkom angažmanu. Nije ništa bolji, niti gori u poređenju sa ostalim što se tiče političke vještine.
Onda bih radije da vladaju nesposobni i pošteni, nego, nesposobni samoljubljivi kriminalaci.[/quote]
Od dva zla, izabrati manje. Hm, koliko to fatalisticki zvuci. Znaci vec smo se pomirili da nam nema napretka. Onda nam ne preostaje nista drugo nego da se iselimo.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#8121 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Styling wrote:
pemanapemani wrote:U čitavom asortimanu likova, od političara, preko predsjednika kojekakvih udruženja, do tzv. biznismena, Komšić je baš primjer za isticanje. :-)
O svakome od tih profesionalnih dobrovoljaca, uključujući i Nedžada "Ljiljana" Brankovića, imam isto mišljenje. Po formuli:
"Dobar dan, je li to Elektroprivreda?"
"Nije ovo je vodovod!"
"Nema veze, i vama sve po spisku!"

Ali ova tema nije o njima, nego gorepomenutom.
Vjerovatno jesi, to ne sporim.

Ne znam čemu uopće priča o Zlatnom ljiljanu?
On je svoj mogao puno bolje unovčiti, sa manje muke i znoja.
Ne kažem da se nešto previše oznojio, ali mogao je unovčiti svoju ratnu prošlost puno bolje.

Komšić u čitavoj političkoj karijeri kaže jednu "zapaljivu" rečenicu (onu famoznu "po prstima) i proglase ga Silajdžićem br. 2.
Čovjek uporno hoće da krene dalje i da se pokuša odmaknuti od jebenog rata. To se jasno da isčitati iz svih njegovih medijskih istupa. Opet, to se uporno ignoriše, a nameće se priča o ratnoj prošlosti.

U BiH je "romantika" crkla sa postignućima SDP-a.
Komšić je kao neka alternativa. Neko ko je učesnik političkog sistema, a nije uprljao ruke. Nažalost, to je u BiH endemska vrsta ljudi.
Nije pokazao zavidnu sposobnost u dosadašnjem političkom angažmanu. Nije ništa bolji, niti gori u poređenju sa ostalim što se tiče političke vještine.
Onda bih radije da vladaju nesposobni i pošteni, nego, nesposobni samoljubljivi kriminalaci.[/quote]
Od dva zla, izabrati manje. Hm, koliko to fatalisticki zvuci. Znaci vec smo se pomirili da nam nema napretka. Onda nam ne preostaje nista drugo nego da se iselimo.[/quote]

Vidjet ćemo. Drugo zlo je puno manje od prvog zla. Odnosno, u poređenju sa drugim zlom uopće nije zlo.

Da se razumijemo, ne tražim čuda. Socijalnu osjetljivost, drastično smanjenje plata (minstarstva, agencije, parlament...), regulisanje imenovanja u upravne odbore, ekološku osvještenost, pokušaj pokretanja proizvodnje, zaštitu domaće poljoprivrede i promociju države BiH.

Socijalna osjetljivost se može pokazati smanjenjem plata; regulisanje imenovanja u upravne odbore je dobra volja i nehalapljivost; ekološka osvještenost je stanje uma i treba biti pod moranjem (viši cilj); pokušati pokrenuti masovnu proizvodnju bilo čega; poljoprivreda se za početak može zaštiti sezonskim ograničenjima uvoza određene poljoprivredne kulture i pravilnom raspodjelom poticaja; o promociji BiH je suvišno pisati, postoji hiljadu načina da se to izvede na mangupski dostojanstven način.

To su bila moja očekivanja od SDP-a svih ovih godina i postoje svi mehanizmi da se ostvari navedeno.. To su moja očekivanja od DF-a ako budu vlast.
Mislim da nije puno. Nema čak ni famoznog Zakona o oduzimanju nelegalno stečene imovine.
Last edited by pemanapemani on 01/02/2014 22:30, edited 1 time in total.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8122 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

pemanapemani wrote: Ne znam čemu uopće priča o Zlatnom ljiljanu?
On je svoj mogao puno bolje unovčiti, sa manje muke i znoja.
Ne kažem da se nešto previše oznojio, ali mogao je unovčiti svoju ratnu prošlost puno bolje.

Komšić u čitavoj političkoj karijeri kaže jednu "zapaljivu" rečenicu (onu famoznu "po prstima) i proglase ga Silajdžićem br. 2.
Čovjek uporno hoće da krene dalje i da se pokuša odmaknuti od jebenog rata. To se jasno da isčitati iz svih njegovih medijskih istupa. Opet, to se uporno ignoriše, a nameće se priča o ratnoj prošlosti.

U BiH je "romantika" crkla sa postignućima SDP-a.
Komšić je kao neka alternativa. Neko ko je učesnik političkog sistema, a nije uprljao ruke. Nažalost, to je u BiH endemska vrsta ljudi.
Nije pokazao zavidnu sposobnost u dosadašnjem političkom angažmanu. Nije ništa bolji, niti gori u poređenju sa ostalim što se tiče političke vještine.
Onda bih radije da vladaju nesposobni i pošteni, nego, nesposobni samoljubljivi kriminalaci.
U pravu si, priča o Komšićevom ljiljanu je preseravanje. Ali, kad se visoki ratni orden nalazi u zvaničnoj biografiji člana predsjedništva, a najveća povreda u životu mu je bila mirnodopski lom noge na malom fudbalu, očekivano je da se obrve podižu. Jednako kao i po pitanju škole. Duboko vjerujem da za vođenje balkanskih zemalja diploma ništa ne znači, čak mislim da je sve preko bravarskog zanata čist višak, ali nisam ga ja tjerao da napiše da je: "Završio je Pravni fakultet Univerziteta u Sarajevu i School of Foreign Service na Univerzitetu Georgetown u Washingtonu- SAD.", iz čega se stječe dojam da je u Americi završio još jedan fakultet, a ne da je samo pohađao dvonedeljni seminar.
Ali sve je to manje bitno. Važno je šta je uradio za prethodnih 17 godina, u kojima se neprestano hrani iz državne kase. Da li je opravdao uloženo? Može li neko navesti neko dostignuće, neko djelo nakon kojega je ova zemlja postala bolje mjesto za život? Da ponovim, 17 godina i otprilike 204 mjesečne plate su u pitanju. Svaka veća od državnog prosjeka.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#8123 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Corto Maltese wrote:
pemanapemani wrote: Ne znam čemu uopće priča o Zlatnom ljiljanu?
On je svoj mogao puno bolje unovčiti, sa manje muke i znoja.
Ne kažem da se nešto previše oznojio, ali mogao je unovčiti svoju ratnu prošlost puno bolje.

Komšić u čitavoj političkoj karijeri kaže jednu "zapaljivu" rečenicu (onu famoznu "po prstima) i proglase ga Silajdžićem br. 2.
Čovjek uporno hoće da krene dalje i da se pokuša odmaknuti od jebenog rata. To se jasno da isčitati iz svih njegovih medijskih istupa. Opet, to se uporno ignoriše, a nameće se priča o ratnoj prošlosti.

U BiH je "romantika" crkla sa postignućima SDP-a.
Komšić je kao neka alternativa. Neko ko je učesnik političkog sistema, a nije uprljao ruke. Nažalost, to je u BiH endemska vrsta ljudi.
Nije pokazao zavidnu sposobnost u dosadašnjem političkom angažmanu. Nije ništa bolji, niti gori u poređenju sa ostalim što se tiče političke vještine.
Onda bih radije da vladaju nesposobni i pošteni, nego, nesposobni samoljubljivi kriminalaci.
U pravu si, priča o Komšićevom ljiljanu je preseravanje. Ali, kad se visoki ratni orden nalazi u zvaničnoj biografiji člana predsjedništva, a najveća povreda u životu mu je bila lom noge na malom fudbalu, očekivano je da se obrve podižu. Jednako kao i po pitanju škole. Duboko vjerujem da za vođenje balkanskih zemalja diploma ništa ne znači, čak mislim da je sve preko bravarskog zanata čist višak, ali nisam ga ja tjerao da napiše da je: "Završio je Pravni fakultet Univerziteta u Sarajevu i School of Foreign Service na Univerzitetu Georgetown u Washingtonu- SAD.", iz čega se stječe dojam da je u Americi završio još jedan fakultet a ne da je pohađao dvonedeljni seminar.
Ali sve je to nebitno. Bitno je šta je uradio za prethodnih 17 godina, u kojima se neprestano hrani iz državne kase. Da li je opravdao uloženo?
Nije, po svim standardima.

Nažalost, mi smo van svih standarda. Tako da je itekako opravdao uloženo samim tim jer nije upetljan u kriminal. Kao što sam već napisao, nesposoban kao i svi drugi, ali pošten.
U usporedbi sa ostalima ispada besprjekorna moralna gromada koja je uspjela ostati neokaljana u sistemu kojim upravljaju kriminalci i psihopate. Samim tim je i alternativa postojećem stanju stvari. Jebi ga, to su fakti.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8124 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

pemanapemani wrote:
Corto Maltese wrote:Bitno je šta je uradio za prethodnih 17 godina, u kojima se neprestano hrani iz državne kase. Da li je opravdao uloženo?
Nije, po svim standardima.

Nažalost, mi smo van svih standarda. Tako da je itekako opravdao uloženo samim tim jer nije upetljan u kriminal. Kao što sam već napisao, nesposoban kao i svi drugi, ali pošten.
U usporedbi sa ostalima ispada besprjekorna moralna gromada koja je uspjela ostati neokaljana u sistemu kojim upravljaju kriminalci i psihopate. Samim tim je i alternativa postojećem stanju stvari. Jebi ga, to su fakti.
Onda bi bilo fer da izađe sa tim faktima u javnost: "Od 1998. primam platu iz državnog budžeta. Za to vrijeme nisam ukrao ništa. Nisam ništa ni uradio. To dvostruko ništa je vas, dragi poreski obveznici, do sada koštalo oko milion neukradenih maraka. Ako mislite da ću time što ništa ne radim i ništa ne kradem povesti ovu zemlju u bolju budućnost, dajte mi svoj glas na narednim izborima. Ne znam kakve ćete koristi imati vi, ali meni će to omogućiti da ne ukradem još barem pola miliona."
Moji kriteriji su nešto drukčiji. Zamislim da su opština, kanton, država... privatne firme u kojima imam mnogo dionica, i glasam za one koje bih u toj firmi zaposlio na rukovodeća mjesta, pa da da te dionice počnu donositi dividende. Nekome ko osvjedočeno ne radi ništa, ne bih dao ni trafiku da vodi, a kamo li dioničko društvo.
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#8125 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Corto Maltese wrote:
pemanapemani wrote:
Corto Maltese wrote:Bitno je šta je uradio za prethodnih 17 godina, u kojima se neprestano hrani iz državne kase. Da li je opravdao uloženo?
Nije, po svim standardima.

Nažalost, mi smo van svih standarda. Tako da je itekako opravdao uloženo samim tim jer nije upetljan u kriminal. Kao što sam već napisao, nesposoban kao i svi drugi, ali pošten.
U usporedbi sa ostalima ispada besprjekorna moralna gromada koja je uspjela ostati neokaljana u sistemu kojim upravljaju kriminalci i psihopate. Samim tim je i alternativa postojećem stanju stvari. Jebi ga, to su fakti.
Onda bi bilo fer da izađe sa tim faktima u javnost: "Od 1998. primam platu iz državnog budžeta. Za to vrijeme nisam ukrao ništa. Nisam ništa ni uradio. To dvostruko ništa je vas, dragi poreski obveznici, do sada koštalo oko milion neukradenih maraka. Ako mislite da ću time što ništa ne radim i ništa ne kradem povesti ovu zemlju u bolju budućnost, dajte mi svoj glas na narednim izborima. Ne znam kakve ćete koristi imati vi, ali meni će to omogućiti da ne ukradem još barem pola miliona."
Moji kriteriji su nešto drukčiji. Zamislim da su opština, kanton, država... privatne firme u kojima imam mnogo dionica, i glasam za one koje bih u toj firmi zaposlio na rukovodeća mjesta, pa da da te dionice počnu donositi dividende. Nekome ko osvjedočeno ne radi ništa, ne bih dao ni trafiku da vodi, a kamo li dioničko društvo.
Na boldirano dodaš još milione maraka pokradenih od građana BiH od strane drugih političara i Komšić ispada med i mlijeko. Kada se tome doda i angažman za državu BiH prije učešća u politici, prostom matematičkom operacijom dođeš do rezultata da Komšić građane košta daleko manje nego drugi.

Možemo pričati o tvom dioničkom društvu i mojoj socijalnoj državi, ali opet, prostom matematičkom računicom dolazimo do zaključka da je veća vjerovatnoća ostvarenja i tvog i mog cilja kada na vlasti nisu kriminalci. Taman se ta vjerovatnoća izražavala u dijelovima promila.
Post Reply