Styling wrote:pemanapemani wrote:U čitavom asortimanu likova, od političara, preko predsjednika kojekakvih udruženja, do tzv. biznismena, Komšić je baš primjer za isticanje.

O svakome od tih profesionalnih dobrovoljaca, uključujući i Nedžada "Ljiljana" Brankovića, imam isto mišljenje. Po formuli:
"Dobar dan, je li to Elektroprivreda?"
"Nije ovo je vodovod!"
"Nema veze, i vama sve po spisku!"
Ali ova tema nije o njima, nego gorepomenutom.
Vjerovatno jesi, to ne sporim.
Ne znam čemu uopće priča o Zlatnom ljiljanu?
On je svoj mogao puno bolje unovčiti, sa manje muke i znoja.
Ne kažem da se nešto previše oznojio, ali mogao je unovčiti svoju ratnu prošlost puno bolje.
Komšić u čitavoj političkoj karijeri kaže jednu "zapaljivu" rečenicu (onu famoznu "po prstima) i proglase ga Silajdžićem br. 2.
Čovjek uporno hoće da krene dalje i da se pokuša odmaknuti od jebenog rata. To se jasno da isčitati iz svih njegovih medijskih istupa. Opet, to se uporno ignoriše, a nameće se priča o ratnoj prošlosti.
U BiH je "romantika" crkla sa postignućima SDP-a.
Komšić je kao neka alternativa. Neko ko je učesnik političkog sistema, a nije uprljao ruke. Nažalost, to je u BiH endemska vrsta ljudi.
Nije pokazao zavidnu sposobnost u dosadašnjem političkom angažmanu. Nije ništa bolji, niti gori u poređenju sa ostalim što se tiče političke vještine.
Onda bih radije da vladaju nesposobni i pošteni, nego, nesposobni samoljubljivi kriminalaci.[/quote]
Od dva zla, izabrati manje. Hm, koliko to fatalisticki zvuci. Znaci vec smo se pomirili da nam nema napretka. Onda nam ne preostaje nista drugo nego da se iselimo.[/quote]
Vidjet ćemo. Drugo zlo je puno manje od prvog zla. Odnosno, u poređenju sa drugim zlom uopće nije zlo.
Da se razumijemo, ne tražim čuda. Socijalnu osjetljivost, drastično smanjenje plata (minstarstva, agencije, parlament...), regulisanje imenovanja u upravne odbore, ekološku osvještenost, pokušaj pokretanja proizvodnje, zaštitu domaće poljoprivrede i promociju države BiH.
Socijalna osjetljivost se može pokazati smanjenjem plata; regulisanje imenovanja u upravne odbore je dobra volja i nehalapljivost; ekološka osvještenost je stanje uma i treba biti pod moranjem (viši cilj); pokušati pokrenuti masovnu proizvodnju bilo čega; poljoprivreda se za početak može zaštiti sezonskim ograničenjima uvoza određene poljoprivredne kulture i pravilnom raspodjelom poticaja; o promociji BiH je suvišno pisati, postoji hiljadu načina da se to izvede na mangupski dostojanstven način.
To su bila moja očekivanja od SDP-a svih ovih godina i postoje svi mehanizmi da se ostvari navedeno.. To su moja očekivanja od DF-a ako budu vlast.
Mislim da nije puno. Nema čak ni famoznog Zakona o oduzimanju nelegalno stečene imovine.