Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#8076 Re: Alfa Romeo

Post by Leon16v »

svaka ćas
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8077 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Sinoc ispred BCC giulia veloce u zelenoj boji...savrsen auto, i definitivno meni najbolji auto na dunjaluku. :thumbup:
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8078 Re: Alfa Romeo

Post by Throttle »

konektovan wrote: 30/08/2024 20:14 Sinoc ispred BCC giulia veloce u zelenoj boji...savrsen auto, i definitivno meni najbolji auto na dunjaluku. :thumbup:
Al se nisi usudio kupit a :D
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#8079 Re: Alfa Romeo

Post by Leon16v »

konektovan wrote: 30/08/2024 20:14 Sinoc ispred BCC giulia veloce u zelenoj boji...savrsen auto, i definitivno meni najbolji auto na dunjaluku. :thumbup:
Ima i siva qv, bila je u posjedu ACI, ne znam sad ko je vozi
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8080 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Throttle wrote: 30/08/2024 20:22
konektovan wrote: 30/08/2024 20:14 Sinoc ispred BCC giulia veloce u zelenoj boji...savrsen auto, i definitivno meni najbolji auto na dunjaluku. :thumbup:
Al se nisi usudio kupit a :D
Ma mogle su se kupiti neke,..ali ne ovakva...a i zena nije bila za :mrgreen: ,.ali sinoc je i ona priznala da je prelijep auto nakon 5 minuta zagledanja..
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#8081 Re: Alfa Romeo

Post by Throttle »

konektovan wrote: 30/08/2024 21:32
Throttle wrote: 30/08/2024 20:22
konektovan wrote: 30/08/2024 20:14 Sinoc ispred BCC giulia veloce u zelenoj boji...savrsen auto, i definitivno meni najbolji auto na dunjaluku. :thumbup:
Al se nisi usudio kupit a :D
Ma mogle su se kupiti neke,..ali ne ovakva...a i zena nije bila za :mrgreen: ,.ali sinoc je i ona priznala da je prelijep auto nakon 5 minuta zagledanja..
Steta sto nisu izbacili i karavana. 156 i 159 su bili dobri. Giulia bi isto bila erotika. Veloce je top al i obicna đitidi bi mogla proci
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8082 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Ma fulili su talijani sto nisu izbacili karavan, pa i coupe...al' gotovo sad.
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#8083 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Ta zelena se često viđa na cesti. Neki momak je vozi, ali kulturica.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83504
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#8084 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

Onaj bivsi direktor BH Telecoma je Alfista.

Neki dan ga vidim u Breri kabrio.

Inace Stelvia vozi. Ne znam je li to sluzbeno ili ne doduse.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#8085 Re: Alfa Romeo

Post by Domaci izdajnik »

Juče ispred mene u gadu Alfa Romeo Spider Veloce s početka 80tih :) Ljepota vidjeti ga :kiss:
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8086 Re: Alfa Romeo

Post by zippoo87 »

Edit
Kakav je model Gulietta...ima li nekih poznatih mana?
Onako na oko,jako lijep autic...to je valjda C ili B klasa
Last edited by zippoo87 on 02/09/2024 12:54, edited 1 time in total.
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#8087 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

_BataZiv_0809 wrote: 01/09/2024 18:49 Onaj bivsi direktor BH Telecoma je Alfista.

Neki dan ga vidim u Breri kabrio.

Inace Stelvia vozi. Ne znam je li to sluzbeno ili ne doduse.
Qiuliu QV vozi. Obje Alfe su mu poprilično oronule. Ne održava ih.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#8088 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

zippoo87 wrote: 02/09/2024 01:32 Kakav je model Gullia...ima li nekih poznatih mana?
Onako na oko,jako lijep autic...to je valjda C ili B klasa
D segment.. :mrgreen:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#8089 Re: Alfa Romeo

Post by ZoomZoomKiwi »

Možda je mislio na Giuliettu?
zippoo87
Posts: 19662
Joined: 13/05/2009 19:04
Location: TK

#8090 Re: Alfa Romeo

Post by zippoo87 »

ZoomZoomKiwi wrote: 02/09/2024 09:32 Možda je mislio na Giuliettu?
Gulietta da...onaj manji autic...ovako na slikama izgleda lijep autic.
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#8091 Re: Alfa Romeo

Post by axe22 »

zippoo87 wrote: 02/09/2024 01:32 Kakav je model Gullia...ima li nekih poznatih mana?
Onako na oko,jako lijep autic...to je valjda C ili B klasa
Dizel ima problem oko ulja-karter. Valjda zbog lose izvedbe pocne gubit pritisak ulja i ode motor.
Preventivno se uradi to i onda uzivas.
(Nesto kao sto su imali 2.0 mjtd motori, gumica ulja)

Za benzin 2.0 nisam cuo neki problem.

Znam da isto ima problem s relejima koji se mogu zamjeniti.
(Nije skupa zamjena, a nisam siguran jel se to odnosi samo na 2.0 benzin model ili i na 2.2 dizel)
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#8092 Re: Alfa Romeo

Post by axe22 »

axe22 wrote: 02/09/2024 10:26
zippoo87 wrote: 02/09/2024 01:32 Kakav je model Gullia...ima li nekih poznatih mana?
Onako na oko,jako lijep autic...to je valjda C ili B klasa
Dizel ima problem oko ulja-karter. Valjda zbog lose izvedbe pocne gubit pritisak ulja i ode motor.
Preventivno se uradi to i onda uzivas.
(Nesto kao sto su imali 2.0 mjtd motori, gumica ulja)

Za benzin 2.0 nisam cuo neki problem.

Znam da isto ima problem s relejima koji se mogu zamjeniti.
(Nije skupa zamjena, a nisam siguran jel se to odnosi samo na 2.0 benzin model ili i na 2.2 dizel)
I obavezno iznacit 0w20 ulje i sipat 0w30 ili 5w30
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#8093 Re: Alfa Romeo

Post by Domaci izdajnik »

zippoo87 wrote: 02/09/2024 01:32 Edit
Kakav je model Gulietta...ima li nekih poznatih mana?
Onako na oko,jako lijep autic...to je valjda C ili B klasa
1.4 Turbo benzinac je fenomenalan i provjeren, a varijante sa Multi Air sistemom hoće kvalitetno ulje i zamjenu na 10k max. Slaba tačka im je ekspanziona posuda antifriza, od temperature se zna istopiti, ali zamijeniš drugu i goni.

2.0 JTD je porijedak na oglasima, ali je najbolji izbor ako imaš više otvorene nego gradske vožnje, za grada je više 1.6 JTD. Na svim dizelima slaba tačka je DPF i EGR, ali to je već poznato...

Trapovi dobri, elektronika ne pravi probleme uglavnom, jedino je malo manjkava unutrašnjost zna biti cvrčaka i lako se pohaba plastika.

Zadnje kvake su takođe glupost kao na Grande Punto, ali to je već stvar navike. Preglednost pozadi je nikakva, ali vremenom se ufrcaš na retrovizore pošto vozim Nuova Bravo pa znam iz iskustva ;-)

Solidan auto za razumnu cijenu i ja ih gledam.
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#8094 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Bilo koji Multijet je dobar. Pripaziti da MT nije M32 mjenjač. Enterijer je najslabija karika Giuliette, osjetno lošiji od 147ice, puno bliži B segmentu nego C segmentu. Generalno dobra je Giulietta za novac koji se plati.
User avatar
Domaci izdajnik
Posts: 7343
Joined: 18/07/2012 20:32
Location: Kod komšije uz rakijski kazan
Horoskop: Vodokotlić

#8095 Re: Alfa Romeo

Post by Domaci izdajnik »

Mislim da je na 1.6 JTD M32 nakalemljen... :?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#8096 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

koji je mjenjac u ovim 1.6mj traktorima??

https://olx.ba/artikal/56940894#
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#8097 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Lajavikrelac wrote: 02/09/2024 20:49 Mislim da je na 1.6 JTD M32 nakalemljen... :?
Kod Giuliette od 2013 godine je išao samo FPT C635 ručni mjenjač. U početku neke Giuliette su dolazile i sa M32 mjenjačem, vjerovatno dok nisu ispraznili skladišta.
User avatar
ElRe
Posts: 16937
Joined: 12/12/2011 11:28

#8098 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Evolution_IV wrote: 02/09/2024 21:02 koji je mjenjac u ovim 1.6mj traktorima??

https://olx.ba/artikal/56940894#
I ako je M32, to bi trebala biti njegova druga (2013) generacija.
bicakcic_solomon
Posts: 254
Joined: 04/02/2020 00:56

#8099 Re: Alfa Romeo

Post by bicakcic_solomon »

Rikverc pored šeste, 100% nije m32
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#8100 Re: Alfa Romeo

Post by axe22 »

Ljudi se boje tog m32 ko da se svaki drugi raspao koji je izasao iz tvornice.

U veliki broj vozila se ugradio, opel-fiat-alfa, trebalo bi da je u svakoj radionici makar po jedno vozilo gdje treba popraviti taj mjenjac koliko se prica da je los.
Post Reply