Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#8076 Re: Alfa Romeo
svaka ćas
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8077 Re: Alfa Romeo
Sinoc ispred BCC giulia veloce u zelenoj boji...savrsen auto, i definitivno meni najbolji auto na dunjaluku. 
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8078 Re: Alfa Romeo
Al se nisi usudio kupit akonektovan wrote: ↑30/08/2024 20:14 Sinoc ispred BCC giulia veloce u zelenoj boji...savrsen auto, i definitivno meni najbolji auto na dunjaluku.![]()
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#8079 Re: Alfa Romeo
Ima i siva qv, bila je u posjedu ACI, ne znam sad ko je vozikonektovan wrote: ↑30/08/2024 20:14 Sinoc ispred BCC giulia veloce u zelenoj boji...savrsen auto, i definitivno meni najbolji auto na dunjaluku.![]()
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8080 Re: Alfa Romeo
Ma mogle su se kupiti neke,..ali ne ovakva...a i zena nije bila zaThrottle wrote: ↑30/08/2024 20:22Al se nisi usudio kupit akonektovan wrote: ↑30/08/2024 20:14 Sinoc ispred BCC giulia veloce u zelenoj boji...savrsen auto, i definitivno meni najbolji auto na dunjaluku.![]()
![]()
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#8081 Re: Alfa Romeo
Steta sto nisu izbacili i karavana. 156 i 159 su bili dobri. Giulia bi isto bila erotika. Veloce je top al i obicna đitidi bi mogla procikonektovan wrote: ↑30/08/2024 21:32Ma mogle su se kupiti neke,..ali ne ovakva...a i zena nije bila zaThrottle wrote: ↑30/08/2024 20:22Al se nisi usudio kupit akonektovan wrote: ↑30/08/2024 20:14 Sinoc ispred BCC giulia veloce u zelenoj boji...savrsen auto, i definitivno meni najbolji auto na dunjaluku.![]()
![]()
,.ali sinoc je i ona priznala da je prelijep auto nakon 5 minuta zagledanja..
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#8082 Re: Alfa Romeo
Ma fulili su talijani sto nisu izbacili karavan, pa i coupe...al' gotovo sad.
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#8083 Re: Alfa Romeo
Ta zelena se često viđa na cesti. Neki momak je vozi, ali kulturica.
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83504
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8084 Re: Alfa Romeo
Onaj bivsi direktor BH Telecoma je Alfista.
Neki dan ga vidim u Breri kabrio.
Inace Stelvia vozi. Ne znam je li to sluzbeno ili ne doduse.
Neki dan ga vidim u Breri kabrio.
Inace Stelvia vozi. Ne znam je li to sluzbeno ili ne doduse.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#8085 Re: Alfa Romeo
Juče ispred mene u gadu Alfa Romeo Spider Veloce s početka 80tih
Ljepota vidjeti ga 
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#8086 Re: Alfa Romeo
Edit
Kakav je model Gulietta...ima li nekih poznatih mana?
Onako na oko,jako lijep autic...to je valjda C ili B klasa
Kakav je model Gulietta...ima li nekih poznatih mana?
Onako na oko,jako lijep autic...to je valjda C ili B klasa
Last edited by zippoo87 on 02/09/2024 12:54, edited 1 time in total.
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8087 Re: Alfa Romeo
Qiuliu QV vozi. Obje Alfe su mu poprilično oronule. Ne održava ih._BataZiv_0809 wrote: ↑01/09/2024 18:49 Onaj bivsi direktor BH Telecoma je Alfista.
Neki dan ga vidim u Breri kabrio.
Inace Stelvia vozi. Ne znam je li to sluzbeno ili ne doduse.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#8089 Re: Alfa Romeo
Možda je mislio na Giuliettu?
-
zippoo87
- Posts: 19662
- Joined: 13/05/2009 19:04
- Location: TK
#8090 Re: Alfa Romeo
Gulietta da...onaj manji autic...ovako na slikama izgleda lijep autic.
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#8091 Re: Alfa Romeo
Dizel ima problem oko ulja-karter. Valjda zbog lose izvedbe pocne gubit pritisak ulja i ode motor.
Preventivno se uradi to i onda uzivas.
(Nesto kao sto su imali 2.0 mjtd motori, gumica ulja)
Za benzin 2.0 nisam cuo neki problem.
Znam da isto ima problem s relejima koji se mogu zamjeniti.
(Nije skupa zamjena, a nisam siguran jel se to odnosi samo na 2.0 benzin model ili i na 2.2 dizel)
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#8092 Re: Alfa Romeo
I obavezno iznacit 0w20 ulje i sipat 0w30 ili 5w30axe22 wrote: ↑02/09/2024 10:26Dizel ima problem oko ulja-karter. Valjda zbog lose izvedbe pocne gubit pritisak ulja i ode motor.
Preventivno se uradi to i onda uzivas.
(Nesto kao sto su imali 2.0 mjtd motori, gumica ulja)
Za benzin 2.0 nisam cuo neki problem.
Znam da isto ima problem s relejima koji se mogu zamjeniti.
(Nije skupa zamjena, a nisam siguran jel se to odnosi samo na 2.0 benzin model ili i na 2.2 dizel)
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#8093 Re: Alfa Romeo
1.4 Turbo benzinac je fenomenalan i provjeren, a varijante sa Multi Air sistemom hoće kvalitetno ulje i zamjenu na 10k max. Slaba tačka im je ekspanziona posuda antifriza, od temperature se zna istopiti, ali zamijeniš drugu i goni.
2.0 JTD je porijedak na oglasima, ali je najbolji izbor ako imaš više otvorene nego gradske vožnje, za grada je više 1.6 JTD. Na svim dizelima slaba tačka je DPF i EGR, ali to je već poznato...
Trapovi dobri, elektronika ne pravi probleme uglavnom, jedino je malo manjkava unutrašnjost zna biti cvrčaka i lako se pohaba plastika.
Zadnje kvake su takođe glupost kao na Grande Punto, ali to je već stvar navike. Preglednost pozadi je nikakva, ali vremenom se ufrcaš na retrovizore pošto vozim Nuova Bravo pa znam iz iskustva
Solidan auto za razumnu cijenu i ja ih gledam.
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8094 Re: Alfa Romeo
Bilo koji Multijet je dobar. Pripaziti da MT nije M32 mjenjač. Enterijer je najslabija karika Giuliette, osjetno lošiji od 147ice, puno bliži B segmentu nego C segmentu. Generalno dobra je Giulietta za novac koji se plati.
- Domaci izdajnik
- Posts: 7343
- Joined: 18/07/2012 20:32
- Location: Kod komšije uz rakijski kazan
- Horoskop: Vodokotlić
#8095 Re: Alfa Romeo
Mislim da je na 1.6 JTD M32 nakalemljen... 
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8097 Re: Alfa Romeo
Kod Giuliette od 2013 godine je išao samo FPT C635 ručni mjenjač. U početku neke Giuliette su dolazile i sa M32 mjenjačem, vjerovatno dok nisu ispraznili skladišta.
- ElRe
- Posts: 16937
- Joined: 12/12/2011 11:28
#8098 Re: Alfa Romeo
I ako je M32, to bi trebala biti njegova druga (2013) generacija.Evolution_IV wrote: ↑02/09/2024 21:02 koji je mjenjac u ovim 1.6mj traktorima??
https://olx.ba/artikal/56940894#
-
bicakcic_solomon
- Posts: 254
- Joined: 04/02/2020 00:56
#8099 Re: Alfa Romeo
Rikverc pored šeste, 100% nije m32
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#8100 Re: Alfa Romeo
Ljudi se boje tog m32 ko da se svaki drugi raspao koji je izasao iz tvornice.
U veliki broj vozila se ugradio, opel-fiat-alfa, trebalo bi da je u svakoj radionici makar po jedno vozilo gdje treba popraviti taj mjenjac koliko se prica da je los.
U veliki broj vozila se ugradio, opel-fiat-alfa, trebalo bi da je u svakoj radionici makar po jedno vozilo gdje treba popraviti taj mjenjac koliko se prica da je los.
