Mene je drug Krleža zamolio da se borim protiv ljudske gluposti; zato ovo i napisah. Pročitaj tekst Eliota o tome šta je klasik.doktor78 wrote:Sta predlazes? Da prije upisa na ovu temu konsultujemo tebe da vidimo da li nas izbor literature zadovoljava ukuse Velikog inkvizitora, ili mozda najbolje da zakljucamo temu?Mračajski proto wrote:Poslat ću ti PP.Lucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
Napokon neko normalan. Ovo je moj teren.Meni je ova tema često komična; Ivo Kobaš je za mnoge autore koje vi ovdje spominjete bog i batina.
Ni meni ne odgovara svaciji citalacki ukus, ali bar se suzdrzim od komentara tipa "napokon neko normalan", sto implicira da ostali na ovoj temi nisu normalni
Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#8076 Re: Šta trenutno čitate?
-
aida25
- Posts: 712
- Joined: 25/02/2011 12:42
#8077 Re: Šta trenutno čitate?
Pozdrav, zna li ko gdje mogu skinuti s interneta novu knjigu Haleda Hoseinija "A planine odjeknuše"? Ako neko slučajno ima da postavi link ili nešto, hvala....
-
aida25
- Posts: 712
- Joined: 25/02/2011 12:42
#8078 Re: Šta trenutno čitate?
Evo našla sam, ništa hvala.
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#8079 Re: Šta trenutno čitate?
Tajnovita knjižnica gospodina Penumbre" by Robin Sloan
- Afanasi_94
- Posts: 2349
- Joined: 21/06/2013 00:19
- Location: Са.
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#8082 Re: Šta trenutno čitate?
Glede Emira Kusturice i Neleta Karajlica/Nenada Jankovica, je li ono klasicno njihovo preseravanje, historijsko-antropoloske analize, hrakanje na Teheran i plac nad mukama Srba?
- Ringhio
- Posts: 1005
- Joined: 04/04/2011 23:47
- Location: Ni ovdje ni tamo
#8083 Re: Šta trenutno čitate?
terra_incognita wrote:
- Ringhio
- Posts: 1005
- Joined: 04/04/2011 23:47
- Location: Ni ovdje ni tamo
#8084 Re: Šta trenutno čitate?
Kakvi ste glede narucivanja knjiga online, ne pitam za amazon ili ebay ili bilo koju od stranih stranica za to.
Ja sam se registrovao na knjiga.ba, imam par komada u korpi na cekanju.
Takodje snimao sam laguna.rs, oni imaju fine popuste za clanove te takodje salju knjige za Bosnu po finim cijenama tipa 2.5KM za slanja unaprijed placenih narudbi tj ako se placa kreditnom karticom ili uplatom na ziro racun bez obzira na broj porucenih knjiga, a ako se ide na pouzece onda je 7KM posiljka plus 1 markica za svaku sljedecu knjigu koja se naruci.
Oni su mi pristojniji od knjiga.ba jer imaju i dodatne popuste koji se sakupljaju po kvartalima, ako si clan kluba imas popust od 15% u odnosu na cijenu u knjizari. Popusti se sakupljaju po kvartalima da bi na kraju dostigli maksimalnih 25% plus 10% ako se kupuje vise od 3 knjige.
Zanimljivo i zbog jos jednog razloga, cesto u Tuzli kupujem knjige, u knizari Kultura. Samo jednom su mi dali popust od nekih 10% zato sto sam uzeo nesto oko 150 km u knjigama. Iz te knjizare sam sigurno uzeo nekih 30 knjiga, nisu mi ni ponudili clanstvo, niti su me informisali o tome, a da ne pricam o popustu na 3 i vise knjiga.
Ja sam se registrovao na knjiga.ba, imam par komada u korpi na cekanju.
Takodje snimao sam laguna.rs, oni imaju fine popuste za clanove te takodje salju knjige za Bosnu po finim cijenama tipa 2.5KM za slanja unaprijed placenih narudbi tj ako se placa kreditnom karticom ili uplatom na ziro racun bez obzira na broj porucenih knjiga, a ako se ide na pouzece onda je 7KM posiljka plus 1 markica za svaku sljedecu knjigu koja se naruci.
Oni su mi pristojniji od knjiga.ba jer imaju i dodatne popuste koji se sakupljaju po kvartalima, ako si clan kluba imas popust od 15% u odnosu na cijenu u knjizari. Popusti se sakupljaju po kvartalima da bi na kraju dostigli maksimalnih 25% plus 10% ako se kupuje vise od 3 knjige.
Zanimljivo i zbog jos jednog razloga, cesto u Tuzli kupujem knjige, u knizari Kultura. Samo jednom su mi dali popust od nekih 10% zato sto sam uzeo nesto oko 150 km u knjigama. Iz te knjizare sam sigurno uzeo nekih 30 knjiga, nisu mi ni ponudili clanstvo, niti su me informisali o tome, a da ne pricam o popustu na 3 i vise knjiga.
- kala
- Posts: 96
- Joined: 30/11/2008 00:28
#8085 Re: Šta trenutno čitate?
Zna li iko gdje bih mogla nabaviti knjigu "Zaboravljene vladarice u svijetu Islama", Fatime Mernissi? Buybook je objavio i rasprodao dok sam se ja sjetila da je kupim.
-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
-
doktor78
- Posts: 3947
- Joined: 14/09/2006 11:02
#8087 Re: Šta trenutno čitate?
Knjiga.ba je skupa.Ringhio wrote:Kakvi ste glede narucivanja knjiga online, ne pitam za amazon ili ebay ili bilo koju od stranih stranica za to.
Ja sam se registrovao na knjiga.ba, imam par komada u korpi na cekanju.
Takodje snimao sam laguna.rs, oni imaju fine popuste za clanove te takodje salju knjige za Bosnu po finim cijenama tipa 2.5KM za slanja unaprijed placenih narudbi tj ako se placa kreditnom karticom ili uplatom na ziro racun bez obzira na broj porucenih knjiga, a ako se ide na pouzece onda je 7KM posiljka plus 1 markica za svaku sljedecu knjigu koja se naruci.
Oni su mi pristojniji od knjiga.ba jer imaju i dodatne popuste koji se sakupljaju po kvartalima, ako si clan kluba imas popust od 15% u odnosu na cijenu u knjizari. Popusti se sakupljaju po kvartalima da bi na kraju dostigli maksimalnih 25% plus 10% ako se kupuje vise od 3 knjige.
Zanimljivo i zbog jos jednog razloga, cesto u Tuzli kupujem knjige, u knizari Kultura. Samo jednom su mi dali popust od nekih 10% zato sto sam uzeo nesto oko 150 km u knjigama. Iz te knjizare sam sigurno uzeo nekih 30 knjiga, nisu mi ni ponudili clanstvo, niti su me informisali o tome, a da ne pricam o popustu na 3 i vise knjiga.
Sto se tice Lagune, mozes se online registrovati, a u knjizari u Tuzli samo prilikom kupovine reci svoj clanski broj da ti obracunaju popust
- Ringhio
- Posts: 1005
- Joined: 04/04/2011 23:47
- Location: Ni ovdje ni tamo
#8088 Re: Šta trenutno čitate?
Jeste, ali o clanstvu sam saznao sa Lagunine stranice, ocekivao sam da ce mi to saopstiti u knjizari, barem poslje nekih 300-400 i vise maraka ostavljenih za knjige.
Kao sto sam rekao,samo jednom sam dobio popust od 10% i to na kupovinu koja je bila negdje oko 150 maraka.
Na laguninoj stranici lijepo pise da popuste imas cak i ako nisi clan, ako kupis 3 njihove knjige.
Sinoc sam narucio neke knjige sa njihove stranice pa cekam da mi posalju tu ponudu za clanstvo, ili sta vec.
Kao sto sam rekao,samo jednom sam dobio popust od 10% i to na kupovinu koja je bila negdje oko 150 maraka.
Na laguninoj stranici lijepo pise da popuste imas cak i ako nisi clan, ako kupis 3 njihove knjige.
Sinoc sam narucio neke knjige sa njihove stranice pa cekam da mi posalju tu ponudu za clanstvo, ili sta vec.
- Afanasi_94
- Posts: 2349
- Joined: 21/06/2013 00:19
- Location: Са.
#8089 Re: Šta trenutno čitate?
.
Last edited by Afanasi_94 on 26/07/2014 17:58, edited 1 time in total.
- Afanasi_94
- Posts: 2349
- Joined: 21/06/2013 00:19
- Location: Са.
-
doktor78
- Posts: 3947
- Joined: 14/09/2006 11:02
#8091 Re: Šta trenutno čitate?
Sta nju briga? I da je 2 KM knjiga, ako imas pravo na popust, trazi...Milloni wrote:Mozda ne znaju uposlenici.. Trazi..
Mene nerviraju kada dam karticu a ona mi kaze pa knjiga je samo 10KM, to je bas jeftino..
Prilicno sam zadovoljna sa Lagunom, bas sam bila happy kada sam vidjela da se otvorila velika u Alti.
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
Zavrsio prije nekoliko dana, radnja se dogadja za vrijeme opsade Lenjingrada:

-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#8092 Re: Šta trenutno čitate?
Izgleda da ces ipak ti prva procitati ovu knjigu
-
Celticross
- Posts: 128
- Joined: 28/01/2014 17:39
#8093 Re: Šta trenutno čitate?
Sviđa mi se vaš izbor knjiga, drago mi je da postoje takve djevojke. Ja sam trenutno na drugo očekivanom LOTR-u, a nakon toga ide knjiga koju sam dobio od moje drage za rođendan

- Truba
- Posts: 93839
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#8094 Re: Šta trenutno čitate?
meni su ulaguni u merkatoru odmah spomenuli karticu člansku
čak sam i čekao da kupim knjigu dok dođe ta kartica
čak sam i čekao da kupim knjigu dok dođe ta kartica
- Afanasi_94
- Posts: 2349
- Joined: 21/06/2013 00:19
- Location: Са.
#8095 Re: Šta trenutno čitate?
Mogu ti reći da sam ti preporučila odličnu knjigubhnapoleon1 wrote:Izgleda da ces ipak ti prva procitati ovu knjigu.
- Afanasi_94
- Posts: 2349
- Joined: 21/06/2013 00:19
- Location: Са.
#8096 Re: Šta trenutno čitate?
Tu nisam čitala, a vidjela sam da ima još neke 3-4 knjige... ovdje me fasciniraju opisi Italije u 15.stoljećuMilloni wrote:Koliko je slicna Puhacu stakla sa Murana? Istorijski dio tamo mi je bio odlican, alii onaj ljubavni je viska...
Sent from my LG-D855 using Tapatalk
-
Ali-sa
- Posts: 785
- Joined: 22/06/2013 16:05
#8097 Re: Šta trenutno čitate?
"40 pravila ljubavi"
Elif Safak
Odlična knjiga.
Elif Safak
Odlična knjiga.
- Ringhio
- Posts: 1005
- Joined: 04/04/2011 23:47
- Location: Ni ovdje ni tamo
#8098 Re: Šta trenutno čitate?
Grad lopova je meni licno super knjiga.
Zavrsavam Den Brauna, Inferno.
Meni ubjedljivo najlosija njegova knjiga, dosadna, spora, i u jednu ruku predvidiva, sto mi je bilo nepojmljivo s njegovim knjigama. Cini mi se da gubi nit... Lakse bi prosla kao neki turisticki vodic nego kao ozbiljno knjizevno djelo.
Zavrsavam Den Brauna, Inferno.
Meni ubjedljivo najlosija njegova knjiga, dosadna, spora, i u jednu ruku predvidiva, sto mi je bilo nepojmljivo s njegovim knjigama. Cini mi se da gubi nit... Lakse bi prosla kao neki turisticki vodic nego kao ozbiljno knjizevno djelo.
- basar
- Posts: 1055
- Joined: 06/05/2013 09:15
- Location: Sarajevo
- azurna_obala
- Posts: 5880
- Joined: 06/11/2010 03:22
- Location: Tamo gdje nebo ljubi more
#8100 Re: Šta trenutno čitate?
Završila
Ayaan Hirsi Ali - Infidel: My Life
Odlična knjiga, poučna i inspirativna, ali nekima se vjerovatno ne bi svidjela zbog vlastitih vjerskih uvjerenja.
Nicholas Sparks - The Notebook
Klasična ljubavna priča, lijepo napisana. Film nisam gledala, ali mislim da knjige svakako mnogo vjernije prenose tu emociju i mnogo su ubjedljivije.
Ayaan Hirsi Ali - Infidel: My Life
Odlična knjiga, poučna i inspirativna, ali nekima se vjerovatno ne bi svidjela zbog vlastitih vjerskih uvjerenja.
Nicholas Sparks - The Notebook
Klasična ljubavna priča, lijepo napisana. Film nisam gledala, ali mislim da knjige svakako mnogo vjernije prenose tu emociju i mnogo su ubjedljivije.




