Ma pojma nemam koja je koja tranverzala više kada ih ima nekoliko. Ona što treba da se nastavi od Esmeralde prema aerodromu.DrugaGimnazija wrote:Koja dionica na Stupu? Da ne mislis na IX trans?alibaba_i_30_godina wrote: Back2Topic: A šta je sa dionicom na Stupu? To se sada više nikako ne spominje. Ili je to neka poddionica poddionice dionice.![]()
Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#8076 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
- dadoka84
- Posts: 3476
- Joined: 04/08/2006 00:30
- P308
- Posts: 5084
- Joined: 21/09/2012 23:15
#8078 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
To je 12. transverzalaalibaba_i_30_godina wrote:Ma pojma nemam koja je koja tranverzala više kada ih ima nekoliko. Ona što treba da se nastavi od Esmeralde prema aerodromu.DrugaGimnazija wrote:Koja dionica na Stupu? Da ne mislis na IX trans?alibaba_i_30_godina wrote: Back2Topic: A šta je sa dionicom na Stupu? To se sada više nikako ne spominje. Ili je to neka poddionica poddionice dionice.![]()
- mayab
- Posts: 30834
- Joined: 06/03/2008 13:00
- Location: SARAJEVO
#8079 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
A ima li para ?
Ili je bagra pronevjerila i potrošila na "bitnije" stvari....
Ili je bagra pronevjerila i potrošila na "bitnije" stvari....
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#8080 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Druga je zakonDrugaGimnazija wrote:Citam ja, kao da sam u Prvu isao, a ne u Drugu.VladaFBiH wrote: gimnazijalac, pročitaj tekst do kraja
http://vlada.ks.gov.ba/aktuelnosti/novo ... -izgradnja
Najavio je i da se čeka građevinska dozvola od Općine Centar za početak gradnje kružnog toka Šip kojim će se rekonstruisati postojeća raskrsnica na ovom lokalitetu i ubrzati saobraćaj, te da bi radovi trebali početi uskoro.
Vlado, koliko ja vidim u toj recenici se radi o postojecoj raskrsnici koja ce biti pretvorena u kruzni tok. To je ona raskrsnica na ulazu u Bare koja nema veze sa kruznim tokom na I trans, na koji bi se spojila ova dionica I transverzale u izgradnji.
Evo da nacrtam:
Govori se o izgradnji ovog zelenog, a crveni je potreban da bi se mogla upotrijebiti ova dionica I trans kod Sipa.
Konstatacija je dobra jer je stvarno nejasno objašnjeno ali ako se ne varam prvi bager je doslovno uslikan između crvenog kruga i Alipašine ulice - nadam se da nisu toliko ludi da ne naprave crveni kružni tok u ovoj fazi + ucrtan je na mapi gradilišta tako da se nadam da će ga i napraviti (valjda je zbog kružnih ova dionica tako i skupa jer ovo sada što rade je "jeftino"). Sjećam se da se spominjalo neko vojno zemljište koje nije bilo otkupljeno baš na ovoj trasi
- Haris.ba
- Posts: 35273
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8081 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ja koliko sam skontao crveni kružni će praviti pri kraju, i u tom paketu i zeleni kružni (iako se vode kao odvojeni projekti).
U biti, koristiće se samo Alipašina ulica. I transferzala koja se pravi će služiti kao pristupni put za tunel. Kad se tunel završi, može se napraviti brzo priključak na magistralnu cestu sa strane Vogošće koji je svakako planiran.
Tada će se moći koristiti taj dio I transferzale tek nakon tunela. Tako je kako je. Nek ostave trasu za tramvaj. To je najbitnije. Možda ova nova vlast istraži i kakve su šanse za tramvaj prema Vogošći, kad već ima situacija kakva jeste sa trasom prema Hrasnici.
U biti, koristiće se samo Alipašina ulica. I transferzala koja se pravi će služiti kao pristupni put za tunel. Kad se tunel završi, može se napraviti brzo priključak na magistralnu cestu sa strane Vogošće koji je svakako planiran.
Tada će se moći koristiti taj dio I transferzale tek nakon tunela. Tako je kako je. Nek ostave trasu za tramvaj. To je najbitnije. Možda ova nova vlast istraži i kakve su šanse za tramvaj prema Vogošći, kad već ima situacija kakva jeste sa trasom prema Hrasnici.
-
BadBoy
- Posts: 9605
- Joined: 01/11/2005 21:55
#8082 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ima li i jedna dobra duša da može ucrtati planiraru tarsu I transferzale preko Google Maps? Meni nikako nije jasno kuda je ona planirana da ide kad jednostavno nema prostora...
- Logovan
- Posts: 102719
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#8083 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Pa ja, nema, džaba su počeli graditi.BadBoy wrote:Ima li i jedna dobra duša da može ucrtati planiraru tarsu I transferzale preko Google Maps? Meni nikako nije jasno kuda je ona planirana da ide kad jednostavno nema prostora...
-
BadBoy
- Posts: 9605
- Joined: 01/11/2005 21:55
#8084 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Baš zato i pitam jer su počeli graditi. Koja je planirana trasa?
- Cossack
- Posts: 7315
- Joined: 22/12/2002 00:00
- dječak sa šibicama
- Posts: 51127
- Joined: 29/06/2011 23:39
#8086 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
otprilike metar gore doleBadBoy wrote:Ima li i jedna dobra duša da može ucrtati planiraru tarsu I transferzale preko Google Maps? Meni nikako nije jasno kuda je ona planirana da ide kad jednostavno nema prostora...





-
BadBoy
- Posts: 9605
- Joined: 01/11/2005 21:55
#8087 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Hvala puno! Tako sam i mislio, imaš još puno problema na trasi...
- sefket_ramadani
- Posts: 563
- Joined: 07/03/2018 18:22
#8088 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Nikad a mozda ni tad.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#8089 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Malo pitanje - Kranjceviceva-Kajtazova raskrsnica sa tom dijagonalom/horizontalom/transverzalom ili kako se vec zove
jel tu plan da ostane raskrsnica ili kakav kruzni tok da prave tu ili sta vec ? Jer to je jedna od najgorih raskrsnica koliko ja znam 
- DrugaGimnazija
- Posts: 1028
- Joined: 13/10/2006 17:30
#8090 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Evo ovdje imas i citavu trasu (crvena linija) do novog kruznog toka u Vogosci:BadBoy wrote:Ima li i jedna dobra duša da može ucrtati planiraru tarsu I transferzale preko Google Maps? Meni nikako nije jasno kuda je ona planirana da ide kad jednostavno nema prostora...

- DrugaGimnazija
- Posts: 1028
- Joined: 13/10/2006 17:30
#8091 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
славянин wrote:Malo pitanje - Kranjceviceva-Kajtazova raskrsnica sa tom dijagonalom/horizontalom/transverzalom ili kako se vec zovejel tu plan da ostane raskrsnica ili kakav kruzni tok da prave tu ili sta vec ? Jer to je jedna od najgorih raskrsnica koliko ja znam

- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#8092 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
@"DrugaGimnazija"
Hvala
Hvala
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
#8093 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Jel se ovo samo papir presavio čudno, ili je centralni krug u kruznom malo frljav
Jel to neka posebna vrsta kruznog?
Il je ovo neki watermark koji nema veze ni sa cim 
- DrugaGimnazija
- Posts: 1028
- Joined: 13/10/2006 17:30
#8094 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Turbo kruzni tok:Mišo_Kovač wrote:Jel se ovo samo papir presavio čudno, ili je centralni krug u kruznom malo frljavJel to neka posebna vrsta kruznog?
Il je ovo neki watermark koji nema veze ni sa cim

Bolji protok saobracaja od ovih sto ih mi trenutno pravimo po gradu.
- Mišo_Kovač
- Posts: 2708
- Joined: 22/06/2011 11:00
- Location: Sarajevo
- Logovan
- Posts: 102719
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#8096 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Daleko bolji protok. Sramota je da još nemamo niti jedan ovakav kružni tok.DrugaGimnazija wrote: Bolji protok saobracaja od ovih sto ih mi trenutno pravimo po gradu.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#8097 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Tu cu da ulazim sa 2 bismile umjesto standardne 1 kao sada u kruzni tok.Logovan wrote:Daleko bolji protok. Sramota je da još nemamo niti jedan ovakav kružni tok.DrugaGimnazija wrote: Bolji protok saobracaja od ovih sto ih mi trenutno pravimo po gradu.
- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#8098 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Joj ovdje će fakat biti svega kada ovo naprave kod nas.славянин wrote:Tu cu da ulazim sa 2 bismile umjesto standardne 1 kao sada u kruzni tok.Logovan wrote:Daleko bolji protok. Sramota je da još nemamo niti jedan ovakav kružni tok.DrugaGimnazija wrote: Bolji protok saobracaja od ovih sto ih mi trenutno pravimo po gradu.![]()
- Haris.ba
- Posts: 35273
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8099 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Pa turbo kruzni su sigurniji od klasicnih. Ja trubim da bih samo turbo kruzne i pravio. U biti samo staviti ivicnjake u cestu umjesto crtati trake i posebni izlazi za prva skretanja. Nista specijalno, a sustinski sigurno za ovo podneblje. Mislim da u Mostaru ima samo jedan.
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#8100 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Pa kad ovaj skonta da je u pogresnoj traci pa ga namota ili uzjase betonsku bankinu , vidit ces ti kreativnosti tuHaris.ba wrote:Pa turbo kruzni su sigurniji od klasicnih. Ja trubim da bih samo turbo kruzne i pravio. U biti samo staviti ivicnjake u cestu umjesto crtati trake i posebni izlazi za prva skretanja. Nista specijalno, a sustinski sigurno za ovo podneblje. Mislim da u Mostaru ima samo jedan.
Samo da ce ti napravi - da zapamtimo - a ne “‘bice”



