Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#8076 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

jon_jovi wrote:Dakle, ko se može sjetiti i ko pamti kada je Haris Silajdžić napustio SDA i osnovao Stranku za BiH.
Kakve to veze ima sa ovim problemom? Pa ima. To je ista meta isto odstojanje.
Nekad davno bio je rascjep na desnici a danas isti takav rascjep i po istom principu na ljevici. Harizmatični Haris se otrgnuo od matice i napravio stranku nezadovoljnika iz SDA. Populistički Željko se otrgnuo od matice i napravio stranku nezadovoljnika iz SDPa. Do duše i prije je bilo rascjepa u SDPu. SDU
Pa što sada prave sto stranaka? Neka ovi nezadovoljnici skupa sa Željkom idu u SDU. Ko će se snači u svim tim strankama?
DF nije stranka nezadovoljnika SDP-a, već je stranka koja je okupila lijevi reformski potencijal oko sebe i čije pozicioniranje kao korektora političkih procesa, zajedno sa SBB će odrediti buduću vlast u Federaciji BiH.
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#8077 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jon_jovi »

MuaDib wrote:
jon_jovi wrote:Dakle, ko se može sjetiti i ko pamti kada je Haris Silajdžić napustio SDA i osnovao Stranku za BiH.
Kakve to veze ima sa ovim problemom? Pa ima. To je ista meta isto odstojanje.
Nekad davno bio je rascjep na desnici a danas isti takav rascjep i po istom principu na ljevici. Harizmatični Haris se otrgnuo od matice i napravio stranku nezadovoljnika iz SDA. Populistički Željko se otrgnuo od matice i napravio stranku nezadovoljnika iz SDPa. Do duše i prije je bilo rascjepa u SDPu. SDU
Pa što sada prave sto stranaka? Neka ovi nezadovoljnici skupa sa Željkom idu u SDU. Ko će se snači u svim tim strankama?
DF nije stranka nezadovoljnika SDP-a, već je stranka koja je okupila lijevi reformski potencijal oko sebe i čije pozicioniranje kao korektora političkih procesa, zajedno sa SBB će odrediti buduću vlast u Federaciji BiH.
To, naravna stvar nije istina. DF okuplja ljude koji su do sada bili članovi, glasaći i simpatizeri SDPa
baxul
Posts: 1884
Joined: 05/01/2004 00:00

#8078 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by baxul »

MuaDib wrote: DF nije stranka nezadovoljnika SDP-a, već je stranka koja je okupila lijevi reformski potencijal oko sebe i čije pozicioniranje kao korektora političkih procesa, zajedno sa SBB će odrediti buduću vlast u Federaciji BiH.
DF se svojim inferiornim postavljanjem spram SBB-a pozicionirao tako da služi kao fahrin outreach program ka ljevici.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#8079 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

jon_jovi wrote:
MuaDib wrote:
DF nije stranka nezadovoljnika SDP-a, već je stranka koja je okupila lijevi reformski potencijal oko sebe i čije pozicioniranje kao korektora političkih procesa, zajedno sa SBB će odrediti buduću vlast u Federaciji BiH.
To, naravna stvar nije istina. DF okuplja ljude koji su do sada bili članovi, glasaći i simpatizeri SDPa
DF najviše okuplja one koji do sada nisu bili članovi nikakvih partija. Ima naravno i onih koji su bili članovi drugih stranaka, SDP-a ali i nekih drugih, ali su tu večinom novi narandžasto orjentirani. Prednost DF i jeste što se nije ograničio samo na bivše crvene već prima sve one koji se mogu poistovjetiti sa idejom koju propagira DF. Među njima ima onih koji su do sada bili ofarbani nekim drugim bojama a Boga mi i onih koji nisu bili ofarbani niti jednom što je najveći uspeh po meni. ;)
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#8080 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jon_jovi »

Možeš to nekako podkrijepiti? Koji pojedinci su tamo?
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#8081 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

jon_jovi wrote:Možeš to nekako podkrijepiti? Koji pojedinci su tamo?
možeš li ti nekako podkrijepiti da su sve redom bivši ezdepeovci?
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#8082 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

jon_jovi wrote:Možeš to nekako podkrijepiti? Koji pojedinci su tamo?
Iz ličnog iskustva znam, a sad je na tebi da li ćeš vjerovati ili ne. Na volju ti što kažu. ;)
User avatar
rara_avis
Posts: 6
Joined: 30/01/2014 20:49
Location: Sarajevo

#8083 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by rara_avis »

jon_jovi wrote:Možeš to nekako podkrijepiti? Koji pojedinci su tamo?
Oni koji u SDPu nisu uspjeli, sad iz kojih razloga necemo o tome, da li su bili previse podobni ili nisu bili podobni nikako... lerdi je to lijepo objasnio kako bi trebalo funkcionirati teoretski u pravilu, ali politika i pravila... :hm:
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#8084 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

rara_avis wrote:
jon_jovi wrote:Možeš to nekako podkrijepiti? Koji pojedinci su tamo?
Oni koji u SDPu nisu uspjeli, sad iz kojih razloga necemo o tome, da li su bili previse podobni ili nisu bili podobni nikako... lerdi je to lijepo objasnio kako bi trebalo funkcionirati teoretski u pravilu, ali politika i pravila... :hm:
ovo znaš iz prve ruke, ili su ti ispričale žene u brijačnici?
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#8085 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

Stranka varalica koji pojma o životu nemaju....

Dođe im čovjek nešto bi da radi - oni ga ne poznaju....

a busaju se u prsa....
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#8086 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

Dakle, ovdje uočavamo 3 karakteristične grupe pljuvača:
1. Najagresivniji: oni koji su iskočili iz SDPovog naputka o forumskom djelovanju (sent by Kemo, recently)
2. Pomalo kamuflirani: aktivisti SDA, svjesni da će izgubiti dio glasača, ali ne u panici kao SDP. Na stanačkim minder-sijelima su im implantirali u glavu da gdje god se pojave, samo ponavljaju upitnu rečenicu "Šta je to Željko uradio za ovu državu". Ako to ne prođe - ide rezervna varijanta "prevara za Bošnjake".
3. Nova kategorija: likovi koji su pokušali, ali se nisu ostvarili u procesu formiranja DF-a, na unutarstranačkim izborima. Nisu shvatili da DF nije formirana da bi se ugradila u sistem nova generacija parazita.
User avatar
drug_profi
Posts: 65416
Joined: 16/07/2012 16:00

#8087 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Ja sam sa velikom rezervom prema DF, ali samo radi iskustva i radi toga sto sam svjestan da ce vecina nehljeba vidjeti priliku da se uvali u neki parlament preko DF-a.
Uz to stranka ce biti prepuna pete kolone iz drugih stranaka.
I ono najgore - bojim se da ce da koalira sa SDA i opravdace to matematikom. Po meni to je izdaja i svojih biraca i drzave.
Ipak, najprije ce biti da cemo onako djuture familijarno (6 glasova) zaokruziti liste DF-a.
Pa bude li to glas za SDA, oho vam se. Odoste u qurac i dublje od SDP-a, jer da hocu SDA, glasao bih za SDA.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8088 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Maystor wrote:Dakle, ovdje uočavamo 3 karakteristične grupe pljuvača:
1. Najagresivniji: oni koji su iskočili iz SDPovog naputka o forumskom djelovanju (sent by Kemo, recently)
2. Pomalo kamuflirani: aktivisti SDA, svjesni da će izgubiti dio glasača, ali ne u panici kao SDP. Na stanačkim minder-sijelima su im implantirali u glavu da gdje god se pojave, samo ponavljaju upitnu rečenicu "Šta je to Željko uradio za ovu državu". Ako to ne prođe - ide rezervna varijanta "prevara za Bošnjake".
3. Nova kategorija: likovi koji su pokušali, ali se nisu ostvarili u procesu formiranja DF-a, na unutarstranačkim izborima. Nisu shvatili da DF nije formirana da bi se ugradila u sistem nova generacija parazita.
4. oni koji nisu ni u jednoj stranci, ali radi previše aktivnosti na forumu u sekciji politika su prolupali :D
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#8089 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

shiljak wrote:
Maystor wrote:Dakle, ovdje uočavamo 3 karakteristične grupe pljuvača:
1. Najagresivniji: oni koji su iskočili iz SDPovog naputka o forumskom djelovanju (sent by Kemo, recently)
2. Pomalo kamuflirani: aktivisti SDA, svjesni da će izgubiti dio glasača, ali ne u panici kao SDP. Na stanačkim minder-sijelima su im implantirali u glavu da gdje god se pojave, samo ponavljaju upitnu rečenicu "Šta je to Željko uradio za ovu državu". Ako to ne prođe - ide rezervna varijanta "prevara za Bošnjake".
3. Nova kategorija: likovi koji su pokušali, ali se nisu ostvarili u procesu formiranja DF-a, na unutarstranačkim izborima. Nisu shvatili da DF nije formirana da bi se ugradila u sistem nova generacija parazita.
4. oni koji nisu ni u jednoj stranci, ali radi previše aktivnosti na forumu u sekciji politika su prolupali :D
5. Ïntelektuelna' gradjanska elita koja brani ljiljana od svih zlih ljudi
User avatar
rara_avis
Posts: 6
Joined: 30/01/2014 20:49
Location: Sarajevo

#8090 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by rara_avis »

biske wrote:
rara_avis wrote:
jon_jovi wrote:Možeš to nekako podkrijepiti? Koji pojedinci su tamo?
Oni koji u SDPu nisu uspjeli, sad iz kojih razloga necemo o tome, da li su bili previse podobni ili nisu bili podobni nikako... lerdi je to lijepo objasnio kako bi trebalo funkcionirati teoretski u pravilu, ali politika i pravila... :hm:
ovo znaš iz prve ruke, ili su ti ispričale žene u brijačnici?
Nemamo svi isti izvor informacija :D Iz prve ruke.
User avatar
rara_avis
Posts: 6
Joined: 30/01/2014 20:49
Location: Sarajevo

#8091 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by rara_avis »

HM 2011 wrote:Stranka varalica koji pojma o životu nemaju....

Dođe im čovjek nešto bi da radi - oni ga ne poznaju....

a busaju se u prsa....
Lijepo je bio poceo, a onda se okruzi raznim ljudima koji iz dana u dan unistavaju DF... ali eto shvatit ce valjda, ako ista nakon oktobra
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#8092 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

evo ga još jedan :D
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8093 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

weredsf wrote:5. Ïntelektuelna' gradjanska elita koja brani ljiljana od svih zlih ljudi
6. Oni koji se brane od prolupalih forumaša koji su radi previše aktivnosti na forumu u sekciji politika prolupali, kao i onih koji spinuju ili su u nekoj stranci ali glume da su i oni prolupali forumaši.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#8094 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

rara_avis wrote:
HM 2011 wrote:Stranka varalica koji pojma o životu nemaju....

Dođe im čovjek nešto bi da radi - oni ga ne poznaju....

a busaju se u prsa....
Lijepo je bio poceo, a onda se okruzi raznim ljudima koji iz dana u dan unistavaju DF... ali eto shvatit ce valjda, ako ista nakon oktobra
NIje izgleda niti počeo lijepo - nemam protiv čovjeka ništa lično - ima priliku , ja je nemam - očekivanja su barem nešto da progovori - da nešto pokrene -

ništa

šuplja i šuplja

i na šupljoj će to i završiti - valjda je važeće mišljenje da za to služi politika.

Pričaj šuplju priču i bogati se...

A ako slučajno nešto konkretno pokušaš - eto zamjerit ćeš se drugima, talsati ćeš, a što da talasaš, pričaj šuplju i bogati se...

Eto tako ja vidim DF ?
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8095 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

Glupo je, i politicki nezrelo, pakovati na adresu DF kritiku o "necinjenju".

Ako vec imate zeljku nekome pakovati tu stigmu imate SDA i SDP, koji po vertikali imaju poluge odlucivanja i budzete u svojim rukama. A naravno i upravljaju velikim drzavnim kompanijama i preduzecima. Dakle, njima je opravdano uruciti takve kritike, i vrsiti na njih sve moguce pritiske.

DF mozete proslijediti koliko hoces kritika, kao i svima naravno. I ja cesto opalim po DF-u i pojedincima iz te stranke. Ali ako zelite pronaci prave krivce za kontinuiranu pljacku i stvaranje feudalnoga sistema u kojem sada zivimo, obratite se na adresu, prije sviju jer su najduze u vlasti,SDA. A onda i SDP-a.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8096 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

sve je tačno što si rekao.. sad zamisli neku stranku koja postoji više od 1,2, 5, 10, 20 godina, šta sve možeš načut o njoj što se govori.. ako uporediš sa df-om koja je nastala prije pola godine a već se raznih gluposti naslušaš :D
User avatar
Joe McCarthy
Posts: 1164
Joined: 09/11/2012 18:23
Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator

#8097 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Joe McCarthy »

Ja iako naginjem političkoj poziciji (koja se na ovom forumu nesmje javno izjasniti :D ), ću glasat za Željka.

Gospodin je dokazani patriota i dobitnik Zlatnog Ljiljana, samo je problem sa mekušcima u njegvoj stranci.
etovidis
Posts: 454
Joined: 08/09/2007 16:52

#8098 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by etovidis »

Najveći problem u Bosni i Hercegovini, čak veći i od ekonomije, su nacionalizam i međunacionalni odnosi. Ova stranka, zbog Komšića, je dio tog problema. Oni nikada neće dobiti glasove BiH Hrvata i Srba i to je 'propast u startu'. Kao i uvijek, vrijeme će pokazati.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#8099 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

ako je ovo najvažniji faktor dobrog politilčara
Gospodin je dokazani patriota i dobitnik Zlatnog Ljiljana
kriteriji su nam ne ispod nivoa nego u provaliji
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#8100 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

etovidis wrote:Najveći problem u Bosni i Hercegovini, čak veći i od ekonomije, su nacionalizam i međunacionalni odnosi. Ova stranka, zbog Komšića, je dio tog problema. Oni nikada neće dobiti glasove BiH Hrvata i Srba i to je 'propast u startu'. Kao i uvijek, vrijeme će pokazati.
Sve što si napisao je pogrešno. Najveći problem svake zemlje je - kako ljudi žive. Nacionalizam u BiH se namjerno generiše kako bi se kriminalizovana elita održala na vlasti (kod sve tri strane).
Nijedna stranka iz Federacije ne može dobiti više od 5% glasova u RS-u. Ni DF nije izuzetak. Željko je svjestan toga i njegova je obaveza da pronađe političare tamo s kojima može sarađivati. A vjeruj mi, takvih ima, npr. Svetlana Cenić, Dragan Čavić itd. Čak je i Nebojša Radmanović čovjek s kojim se može raditi. Ovo što vidiš da on radi po medijima je nešto drugo.
Post Reply