DF nije stranka nezadovoljnika SDP-a, već je stranka koja je okupila lijevi reformski potencijal oko sebe i čije pozicioniranje kao korektora političkih procesa, zajedno sa SBB će odrediti buduću vlast u Federaciji BiH.jon_jovi wrote:Dakle, ko se može sjetiti i ko pamti kada je Haris Silajdžić napustio SDA i osnovao Stranku za BiH.
Kakve to veze ima sa ovim problemom? Pa ima. To je ista meta isto odstojanje.
Nekad davno bio je rascjep na desnici a danas isti takav rascjep i po istom principu na ljevici. Harizmatični Haris se otrgnuo od matice i napravio stranku nezadovoljnika iz SDA. Populistički Željko se otrgnuo od matice i napravio stranku nezadovoljnika iz SDPa. Do duše i prije je bilo rascjepa u SDPu. SDU
Pa što sada prave sto stranaka? Neka ovi nezadovoljnici skupa sa Željkom idu u SDU. Ko će se snači u svim tim strankama?
Demokratska fronta Željko Komšić
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#8076 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- jon_jovi
- Posts: 2134
- Joined: 26/01/2012 11:53
- Location: Narodni Posmatrac
#8077 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
To, naravna stvar nije istina. DF okuplja ljude koji su do sada bili članovi, glasaći i simpatizeri SDPaMuaDib wrote:DF nije stranka nezadovoljnika SDP-a, već je stranka koja je okupila lijevi reformski potencijal oko sebe i čije pozicioniranje kao korektora političkih procesa, zajedno sa SBB će odrediti buduću vlast u Federaciji BiH.jon_jovi wrote:Dakle, ko se može sjetiti i ko pamti kada je Haris Silajdžić napustio SDA i osnovao Stranku za BiH.
Kakve to veze ima sa ovim problemom? Pa ima. To je ista meta isto odstojanje.
Nekad davno bio je rascjep na desnici a danas isti takav rascjep i po istom principu na ljevici. Harizmatični Haris se otrgnuo od matice i napravio stranku nezadovoljnika iz SDA. Populistički Željko se otrgnuo od matice i napravio stranku nezadovoljnika iz SDPa. Do duše i prije je bilo rascjepa u SDPu. SDU
Pa što sada prave sto stranaka? Neka ovi nezadovoljnici skupa sa Željkom idu u SDU. Ko će se snači u svim tim strankama?
-
baxul
- Posts: 1884
- Joined: 05/01/2004 00:00
#8078 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
DF se svojim inferiornim postavljanjem spram SBB-a pozicionirao tako da služi kao fahrin outreach program ka ljevici.MuaDib wrote: DF nije stranka nezadovoljnika SDP-a, već je stranka koja je okupila lijevi reformski potencijal oko sebe i čije pozicioniranje kao korektora političkih procesa, zajedno sa SBB će odrediti buduću vlast u Federaciji BiH.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#8079 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
DF najviše okuplja one koji do sada nisu bili članovi nikakvih partija. Ima naravno i onih koji su bili članovi drugih stranaka, SDP-a ali i nekih drugih, ali su tu večinom novi narandžasto orjentirani. Prednost DF i jeste što se nije ograničio samo na bivše crvene već prima sve one koji se mogu poistovjetiti sa idejom koju propagira DF. Među njima ima onih koji su do sada bili ofarbani nekim drugim bojama a Boga mi i onih koji nisu bili ofarbani niti jednom što je najveći uspeh po meni.jon_jovi wrote:To, naravna stvar nije istina. DF okuplja ljude koji su do sada bili članovi, glasaći i simpatizeri SDPaMuaDib wrote:
DF nije stranka nezadovoljnika SDP-a, već je stranka koja je okupila lijevi reformski potencijal oko sebe i čije pozicioniranje kao korektora političkih procesa, zajedno sa SBB će odrediti buduću vlast u Federaciji BiH.
- jon_jovi
- Posts: 2134
- Joined: 26/01/2012 11:53
- Location: Narodni Posmatrac
#8080 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Možeš to nekako podkrijepiti? Koji pojedinci su tamo?
- biske
- Posts: 1925
- Joined: 25/06/2009 03:35
- Location: teren
#8081 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
možeš li ti nekako podkrijepiti da su sve redom bivši ezdepeovci?jon_jovi wrote:Možeš to nekako podkrijepiti? Koji pojedinci su tamo?
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#8082 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Iz ličnog iskustva znam, a sad je na tebi da li ćeš vjerovati ili ne. Na volju ti što kažu.jon_jovi wrote:Možeš to nekako podkrijepiti? Koji pojedinci su tamo?
- rara_avis
- Posts: 6
- Joined: 30/01/2014 20:49
- Location: Sarajevo
#8083 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Oni koji u SDPu nisu uspjeli, sad iz kojih razloga necemo o tome, da li su bili previse podobni ili nisu bili podobni nikako... lerdi je to lijepo objasnio kako bi trebalo funkcionirati teoretski u pravilu, ali politika i pravila...jon_jovi wrote:Možeš to nekako podkrijepiti? Koji pojedinci su tamo?
- biske
- Posts: 1925
- Joined: 25/06/2009 03:35
- Location: teren
#8084 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
ovo znaš iz prve ruke, ili su ti ispričale žene u brijačnici?rara_avis wrote:Oni koji u SDPu nisu uspjeli, sad iz kojih razloga necemo o tome, da li su bili previse podobni ili nisu bili podobni nikako... lerdi je to lijepo objasnio kako bi trebalo funkcionirati teoretski u pravilu, ali politika i pravila...jon_jovi wrote:Možeš to nekako podkrijepiti? Koji pojedinci su tamo?
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#8085 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Stranka varalica koji pojma o životu nemaju....
Dođe im čovjek nešto bi da radi - oni ga ne poznaju....
a busaju se u prsa....
Dođe im čovjek nešto bi da radi - oni ga ne poznaju....
a busaju se u prsa....
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#8086 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Dakle, ovdje uočavamo 3 karakteristične grupe pljuvača:
1. Najagresivniji: oni koji su iskočili iz SDPovog naputka o forumskom djelovanju (sent by Kemo, recently)
2. Pomalo kamuflirani: aktivisti SDA, svjesni da će izgubiti dio glasača, ali ne u panici kao SDP. Na stanačkim minder-sijelima su im implantirali u glavu da gdje god se pojave, samo ponavljaju upitnu rečenicu "Šta je to Željko uradio za ovu državu". Ako to ne prođe - ide rezervna varijanta "prevara za Bošnjake".
3. Nova kategorija: likovi koji su pokušali, ali se nisu ostvarili u procesu formiranja DF-a, na unutarstranačkim izborima. Nisu shvatili da DF nije formirana da bi se ugradila u sistem nova generacija parazita.
1. Najagresivniji: oni koji su iskočili iz SDPovog naputka o forumskom djelovanju (sent by Kemo, recently)
2. Pomalo kamuflirani: aktivisti SDA, svjesni da će izgubiti dio glasača, ali ne u panici kao SDP. Na stanačkim minder-sijelima su im implantirali u glavu da gdje god se pojave, samo ponavljaju upitnu rečenicu "Šta je to Željko uradio za ovu državu". Ako to ne prođe - ide rezervna varijanta "prevara za Bošnjake".
3. Nova kategorija: likovi koji su pokušali, ali se nisu ostvarili u procesu formiranja DF-a, na unutarstranačkim izborima. Nisu shvatili da DF nije formirana da bi se ugradila u sistem nova generacija parazita.
- drug_profi
- Posts: 65416
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8087 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ja sam sa velikom rezervom prema DF, ali samo radi iskustva i radi toga sto sam svjestan da ce vecina nehljeba vidjeti priliku da se uvali u neki parlament preko DF-a.
Uz to stranka ce biti prepuna pete kolone iz drugih stranaka.
I ono najgore - bojim se da ce da koalira sa SDA i opravdace to matematikom. Po meni to je izdaja i svojih biraca i drzave.
Ipak, najprije ce biti da cemo onako djuture familijarno (6 glasova) zaokruziti liste DF-a.
Pa bude li to glas za SDA, oho vam se. Odoste u qurac i dublje od SDP-a, jer da hocu SDA, glasao bih za SDA.
Uz to stranka ce biti prepuna pete kolone iz drugih stranaka.
I ono najgore - bojim se da ce da koalira sa SDA i opravdace to matematikom. Po meni to je izdaja i svojih biraca i drzave.
Ipak, najprije ce biti da cemo onako djuture familijarno (6 glasova) zaokruziti liste DF-a.
Pa bude li to glas za SDA, oho vam se. Odoste u qurac i dublje od SDP-a, jer da hocu SDA, glasao bih za SDA.
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#8088 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
4. oni koji nisu ni u jednoj stranci, ali radi previše aktivnosti na forumu u sekciji politika su prolupaliMaystor wrote:Dakle, ovdje uočavamo 3 karakteristične grupe pljuvača:
1. Najagresivniji: oni koji su iskočili iz SDPovog naputka o forumskom djelovanju (sent by Kemo, recently)
2. Pomalo kamuflirani: aktivisti SDA, svjesni da će izgubiti dio glasača, ali ne u panici kao SDP. Na stanačkim minder-sijelima su im implantirali u glavu da gdje god se pojave, samo ponavljaju upitnu rečenicu "Šta je to Željko uradio za ovu državu". Ako to ne prođe - ide rezervna varijanta "prevara za Bošnjake".
3. Nova kategorija: likovi koji su pokušali, ali se nisu ostvarili u procesu formiranja DF-a, na unutarstranačkim izborima. Nisu shvatili da DF nije formirana da bi se ugradila u sistem nova generacija parazita.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#8089 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
5. Ïntelektuelna' gradjanska elita koja brani ljiljana od svih zlih ljudishiljak wrote:4. oni koji nisu ni u jednoj stranci, ali radi previše aktivnosti na forumu u sekciji politika su prolupaliMaystor wrote:Dakle, ovdje uočavamo 3 karakteristične grupe pljuvača:
1. Najagresivniji: oni koji su iskočili iz SDPovog naputka o forumskom djelovanju (sent by Kemo, recently)
2. Pomalo kamuflirani: aktivisti SDA, svjesni da će izgubiti dio glasača, ali ne u panici kao SDP. Na stanačkim minder-sijelima su im implantirali u glavu da gdje god se pojave, samo ponavljaju upitnu rečenicu "Šta je to Željko uradio za ovu državu". Ako to ne prođe - ide rezervna varijanta "prevara za Bošnjake".
3. Nova kategorija: likovi koji su pokušali, ali se nisu ostvarili u procesu formiranja DF-a, na unutarstranačkim izborima. Nisu shvatili da DF nije formirana da bi se ugradila u sistem nova generacija parazita.
- rara_avis
- Posts: 6
- Joined: 30/01/2014 20:49
- Location: Sarajevo
#8090 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nemamo svi isti izvor informacijabiske wrote:ovo znaš iz prve ruke, ili su ti ispričale žene u brijačnici?rara_avis wrote:Oni koji u SDPu nisu uspjeli, sad iz kojih razloga necemo o tome, da li su bili previse podobni ili nisu bili podobni nikako... lerdi je to lijepo objasnio kako bi trebalo funkcionirati teoretski u pravilu, ali politika i pravila...jon_jovi wrote:Možeš to nekako podkrijepiti? Koji pojedinci su tamo?
- rara_avis
- Posts: 6
- Joined: 30/01/2014 20:49
- Location: Sarajevo
#8091 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Lijepo je bio poceo, a onda se okruzi raznim ljudima koji iz dana u dan unistavaju DF... ali eto shvatit ce valjda, ako ista nakon oktobraHM 2011 wrote:Stranka varalica koji pojma o životu nemaju....
Dođe im čovjek nešto bi da radi - oni ga ne poznaju....
a busaju se u prsa....
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#8092 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
evo ga još jedan 
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#8093 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
6. Oni koji se brane od prolupalih forumaša koji su radi previše aktivnosti na forumu u sekciji politika prolupali, kao i onih koji spinuju ili su u nekoj stranci ali glume da su i oni prolupali forumaši.weredsf wrote:5. Ïntelektuelna' gradjanska elita koja brani ljiljana od svih zlih ljudi
-
HM 2011
- Posts: 4736
- Joined: 26/06/2011 22:58
#8094 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
NIje izgleda niti počeo lijepo - nemam protiv čovjeka ništa lično - ima priliku , ja je nemam - očekivanja su barem nešto da progovori - da nešto pokrene -rara_avis wrote:Lijepo je bio poceo, a onda se okruzi raznim ljudima koji iz dana u dan unistavaju DF... ali eto shvatit ce valjda, ako ista nakon oktobraHM 2011 wrote:Stranka varalica koji pojma o životu nemaju....
Dođe im čovjek nešto bi da radi - oni ga ne poznaju....
a busaju se u prsa....
ništa
šuplja i šuplja
i na šupljoj će to i završiti - valjda je važeće mišljenje da za to služi politika.
Pričaj šuplju priču i bogati se...
A ako slučajno nešto konkretno pokušaš - eto zamjerit ćeš se drugima, talsati ćeš, a što da talasaš, pričaj šuplju i bogati se...
Eto tako ja vidim DF ?
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#8095 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Glupo je, i politicki nezrelo, pakovati na adresu DF kritiku o "necinjenju".
Ako vec imate zeljku nekome pakovati tu stigmu imate SDA i SDP, koji po vertikali imaju poluge odlucivanja i budzete u svojim rukama. A naravno i upravljaju velikim drzavnim kompanijama i preduzecima. Dakle, njima je opravdano uruciti takve kritike, i vrsiti na njih sve moguce pritiske.
DF mozete proslijediti koliko hoces kritika, kao i svima naravno. I ja cesto opalim po DF-u i pojedincima iz te stranke. Ali ako zelite pronaci prave krivce za kontinuiranu pljacku i stvaranje feudalnoga sistema u kojem sada zivimo, obratite se na adresu, prije sviju jer su najduze u vlasti,SDA. A onda i SDP-a.
Ako vec imate zeljku nekome pakovati tu stigmu imate SDA i SDP, koji po vertikali imaju poluge odlucivanja i budzete u svojim rukama. A naravno i upravljaju velikim drzavnim kompanijama i preduzecima. Dakle, njima je opravdano uruciti takve kritike, i vrsiti na njih sve moguce pritiske.
DF mozete proslijediti koliko hoces kritika, kao i svima naravno. I ja cesto opalim po DF-u i pojedincima iz te stranke. Ali ako zelite pronaci prave krivce za kontinuiranu pljacku i stvaranje feudalnoga sistema u kojem sada zivimo, obratite se na adresu, prije sviju jer su najduze u vlasti,SDA. A onda i SDP-a.
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#8096 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
sve je tačno što si rekao.. sad zamisli neku stranku koja postoji više od 1,2, 5, 10, 20 godina, šta sve možeš načut o njoj što se govori.. ako uporediš sa df-om koja je nastala prije pola godine a već se raznih gluposti naslušaš 
- Joe McCarthy
- Posts: 1164
- Joined: 09/11/2012 18:23
- Location: Dežurni forumski homofob, šovinista i majorizator
#8097 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ja iako naginjem političkoj poziciji (koja se na ovom forumu nesmje javno izjasniti
), ću glasat za Željka.
Gospodin je dokazani patriota i dobitnik Zlatnog Ljiljana, samo je problem sa mekušcima u njegvoj stranci.
Gospodin je dokazani patriota i dobitnik Zlatnog Ljiljana, samo je problem sa mekušcima u njegvoj stranci.
-
etovidis
- Posts: 454
- Joined: 08/09/2007 16:52
#8098 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Najveći problem u Bosni i Hercegovini, čak veći i od ekonomije, su nacionalizam i međunacionalni odnosi. Ova stranka, zbog Komšića, je dio tog problema. Oni nikada neće dobiti glasove BiH Hrvata i Srba i to je 'propast u startu'. Kao i uvijek, vrijeme će pokazati.
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#8099 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
ako je ovo najvažniji faktor dobrog politilčara
kriteriji su nam ne ispod nivoa nego u provalijiGospodin je dokazani patriota i dobitnik Zlatnog Ljiljana
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#8100 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sve što si napisao je pogrešno. Najveći problem svake zemlje je - kako ljudi žive. Nacionalizam u BiH se namjerno generiše kako bi se kriminalizovana elita održala na vlasti (kod sve tri strane).etovidis wrote:Najveći problem u Bosni i Hercegovini, čak veći i od ekonomije, su nacionalizam i međunacionalni odnosi. Ova stranka, zbog Komšića, je dio tog problema. Oni nikada neće dobiti glasove BiH Hrvata i Srba i to je 'propast u startu'. Kao i uvijek, vrijeme će pokazati.
Nijedna stranka iz Federacije ne može dobiti više od 5% glasova u RS-u. Ni DF nije izuzetak. Željko je svjestan toga i njegova je obaveza da pronađe političare tamo s kojima može sarađivati. A vjeruj mi, takvih ima, npr. Svetlana Cenić, Dragan Čavić itd. Čak je i Nebojša Radmanović čovjek s kojim se može raditi. Ovo što vidiš da on radi po medijima je nešto drugo.
