Telemach - ALL ABOUT 4
Moderator: Benq
-
rdzrz4
- Posts: 5
- Joined: 28/07/2013 08:10
#8076 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Uskoro dolazim u BiH, treba mi jedna info od ovih iz telemaha jel imaju neki bežični internet, pošto ne želim da mi kopaju po stanu i slično, jer imam kompletnu wireless opremu od antene pa nadalje.
- anonimnaosoba
- Posts: 2015
- Joined: 05/01/2012 00:01
- Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
- Contact:
#8077 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Imaju internet, al' moraš uzeti i TV, a baš i ne znam da li bi prihvatili da ti to srede na tvojoj opremi...
-
rdzrz4
- Posts: 5
- Joined: 28/07/2013 08:10
#8078 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
znam ja da imaju internet nego mi nije potrebna njihova tv uopšte, samo internet koji bi išao preko wireless antene sve ostalo je neprihvatljivo, da pustim hajvane da mi rove po stanuanonimnaosoba wrote:Imaju internet, al' moraš uzeti i TV, a baš i ne znam da li bi prihvatili da ti to srede na tvojoj opremi...
- anonimnaosoba
- Posts: 2015
- Joined: 05/01/2012 00:01
- Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
- Contact:
#8079 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Eh to ti niko osim njih neće znati odgovoriti...
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66026
- Joined: 03/08/2010 19:04
#8080 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
kakaljin wrote:Pitao sam ga kroz kablovski sistema ne zemaljskim putem tako da ocekujem odgovor, jer zakon je isti na cijeloj teritoriji BiHkakavdanakneiskustvu wrote:
Odgovor ce,ako ga bude a nesto ne vjerujem da ce ga biti,u mostaru signal hrt primaju zemaljskim putem pA tamo ne moraju zatamniti taj program,tako u tako-u tvrde
Znam,ali tako su meni odgovorili iz rak-a,a ne vjerujem da ce ti neko iz telemacha odgovorili na to pitanje
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8081 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Moze privatni korisnik da hvata sobnom antenom ali kablovski sistem je nesto drugo.kakavdanakneiskustvu wrote:kakaljin wrote:Pitao sam ga kroz kablovski sistema ne zemaljskim putem tako da ocekujem odgovor, jer zakon je isti na cijeloj teritoriji BiHkakavdanakneiskustvu wrote:
Odgovor ce,ako ga bude a nesto ne vjerujem da ce ga biti,u mostaru signal hrt primaju zemaljskim putem pA tamo ne moraju zatamniti taj program,tako u tako-u tvrde
Znam,ali tako su meni odgovorili iz rak-a,a ne vjerujem da ce ti neko iz telemacha odgovorili na to pitanje
Nesmijes mjenjati signal to ti je isto kada ga preuzimas sa satalita i prebacujes ga kroz kablovski sistem, tako da ocekujem zvanican odgovor jer sutnja na pitanje se smatra da potvrdjujes ono sto narod prica de se to u Mostaru nelegalno radi.
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66026
- Joined: 03/08/2010 19:04
#8082 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
quote="kakavdanakneiskustvu"]
Znam,ali tako su meni odgovorili iz rak-a,a ne vjerujem da ce ti neko iz telemacha odgovorili na to pitanje[/quote]
Moze privatni korisnik da hvata sobnom antenom ali kablovski sistem je nesto drugo.
Nesmijes mjenjati signal to ti je isto kada ga preuzimas sa satalita i prebacujes ga kroz kablovski sistem, tako da ocekujem zvanican odgovor jer sutnja na pitanje se smatra da potvrdjujes ono sto narod prica de se to u Mostaru nelegalno radi.[/quote]
Zvanican odgovor neces dobit uvjeren sam,bar od telemacha
kakaljin wrote:Pitao sam ga kroz kablovski sistema ne zemaljskim putem tako da ocekujem odgovor, jer zakon je isti na cijeloj teritoriji BiHkakavdanakneiskustvu wrote:
Odgovor ce,ako ga bude a nesto ne vjerujem da ce ga biti,u mostaru signal hrt primaju zemaljskim putem pA tamo ne moraju zatamniti taj program,tako u tako-u tvrde
Znam,ali tako su meni odgovorili iz rak-a,a ne vjerujem da ce ti neko iz telemacha odgovorili na to pitanje[/quote]
Moze privatni korisnik da hvata sobnom antenom ali kablovski sistem je nesto drugo.
Nesmijes mjenjati signal to ti je isto kada ga preuzimas sa satalita i prebacujes ga kroz kablovski sistem, tako da ocekujem zvanican odgovor jer sutnja na pitanje se smatra da potvrdjujes ono sto narod prica de se to u Mostaru nelegalno radi.[/quote]
Zvanican odgovor neces dobit uvjeren sam,bar od telemacha
-
kakaljin
- Posts: 13503
- Joined: 14/03/2008 12:30
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8083 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Moze privatni korisnik da hvata sobnom antenom ali kablovski sistem je nesto drugo.kakavdanakneiskustvu wrote:quote="kakavdanakneiskustvu"]kakaljin wrote:Pitao sam ga kroz kablovski sistema ne zemaljskim putem tako da ocekujem odgovor, jer zakon je isti na cijeloj teritoriji BiHkakavdanakneiskustvu wrote:
Odgovor ce,ako ga bude a nesto ne vjerujem da ce ga biti,u mostaru signal hrt primaju zemaljskim putem pA tamo ne moraju zatamniti taj program,tako u tako-u tvrde
Znam,ali tako su meni odgovorili iz rak-a,a ne vjerujem da ce ti neko iz telemacha odgovorili na to pitanje
Nesmijes mjenjati signal to ti je isto kada ga preuzimas sa satalita i prebacujes ga kroz kablovski sistem, tako da ocekujem zvanican odgovor jer sutnja na pitanje se smatra da potvrdjujes ono sto narod prica de se to u Mostaru nelegalno radi.[/quote]
Zvanican odgovor neces dobit uvjeren sam,bar od telemacha[/quote]
Pa ako ne daju zvanican odgovor onda se smatra da nelagalno pustaju HRT 2 u Mostaru u odnosu na ostalu teritoriju BiH.
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#8084 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Kakaljin, podnesi krivičnu prijavu protiv njih pred Općinskim sudom u Sarajevu gdje su osnovani, pošto uporno tvrdiš da krše zakon!
-
brazzo19
- Posts: 3275
- Joined: 25/09/2008 13:43
#8085 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ljudovi imam jedan problem kod druga , naime covjek ima net i obicni cisco crni modem ovaj 2100 i laptop i na njemu win 7 na internet ide tako sto ima direktno mrezni kabal iz modema ukljucen u laptop i tako pici na net jer nema wi fi tj nema ruter. Eh sad dalje dobio je neki dan novi laptop i na njemu win 8 instaliran i sad smo pokusali preko tog laptopa na net , iskljucio sam mrezni kabal iz ovog prvog laptopa i ukljucio u ovaj novi drugi ali mi izbaci samo onaj zuti trokutic i da je connection limited eh sad idem tamo radim enable disable resetujem modem laptop i nista , idem da mi kao samo nadje i popravi gresku i on mi izbaci pise nesto kao da nije unesena validna ip adresa ili sta god to znacilo , ja sam sad tamo istao na onaj local area conection i nesto cackao mjenjao o dobijem nekako network acces 8 i bude mi konekcije ali kad ugasim taj laptop vratim kabal u drugi isto mi se desi sa ovim starim laptopom i tu izgubim konekciju , eh sad nekako sam namjestio tj vratio na ovaj stari laptop al na ovom novom opet nema ....... wi fi hvata sasvim najnormalnije .. naravno komsijin
Sad u cemu je problem na jednom laptopu ima na drugom nema i ista stvar samo ukljucim kabal znaci trebalo bi da ima , jel mozda zato sto je na ovom win 8 pa ima neka caka ili ??? patio sam se sinoc dva sata i svaka pomoc bi mi dobro dosla !!!
Sad u cemu je problem na jednom laptopu ima na drugom nema i ista stvar samo ukljucim kabal znaci trebalo bi da ima , jel mozda zato sto je na ovom win 8 pa ima neka caka ili ??? patio sam se sinoc dva sata i svaka pomoc bi mi dobro dosla !!!
- fortaleza
- Posts: 6182
- Joined: 05/03/2012 23:16
- Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA
#8086 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Mozda mrezni driver nije instaliran? Nadji od tog modela laptopa lan driver i probaj.
-
IcedFlame
- Posts: 1238
- Joined: 06/11/2003 00:00
- Location: Sarajevo
#8087 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Iskljuci modem iz struje, pa probaj ponovo.
Ako ni tako nece, onda iskljuci firewall, antivirus i zovi podrsku da ti urade sinhronizaciju modema.
Ako ni tako nece, onda iskljuci firewall, antivirus i zovi podrsku da ti urade sinhronizaciju modema.
-
brazzo19
- Posts: 3275
- Joined: 25/09/2008 13:43
#8088 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
fortaleza wrote:Mozda mrezni driver nije instaliran? Nadji od tog modela laptopa lan driver i probaj.
ima kad idem tamo na device manager na my comp vidim da ima , al nasao sam al se izgubi kao sto sam gore napisao ...
- van helsing
- Posts: 2093
- Joined: 01/04/2010 19:34
#8089 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
A sta si to ti bogati uradio sa stanom? U zlato ga okovao? Zasto su hajvani? To ti nesto bolji od nas? Odgovor na tvoje pitanje znam,ali kad vidim tvoj nastup/pisanje ne pada mi na pamet da napisem. Nego,treba mi neko tko ima mmds internet,zanima me ima li kakvih ogranicenja,restrikcija,i sl.prilikom otvaranja portova? Komsija ima mmds internet,ali on ne zna oko toga skoro pa nista,a ne ide da ja ceprkam po tudjoj opremi.rdzrz4 wrote:znam ja da imaju internet nego mi nije potrebna njihova tv uopšte, samo internet koji bi išao preko wireless antene sve ostalo je neprihvatljivo, da pustim hajvane da mi rove po stanuanonimnaosoba wrote:Imaju internet, al' moraš uzeti i TV, a baš i ne znam da li bi prihvatili da ti to srede na tvojoj opremi...![]()
![]()
-
ze3z34
- Posts: 1
- Joined: 28/07/2013 21:36
#8090 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
U stan sam uložio 47 000 švicarskih franaka, zato mi na pamet ne pada da pustim tele iz telemaha da mi nešto buši i provlači, samo bežični internet dolazi u obzir, ostalo je neprihvatljivovan helsing wrote:A sta si to ti bogati uradio sa stanom? U zlato ga okovao? Zasto su hajvani? To ti nesto bolji od nas? Odgovor na tvoje pitanje znam,ali kad vidim tvoj nastup/pisanje ne pada mi na pamet da napisem. Nego,treba mi neko tko ima mmds internet,zanima me ima li kakvih ogranicenja,restrikcija,i sl.prilikom otvaranja portova? Komsija ima mmds internet,ali on ne zna oko toga skoro pa nista,a ne ide da ja ceprkam po tudjoj opremi.rdzrz4 wrote:znam ja da imaju internet nego mi nije potrebna njihova tv uopšte, samo internet koji bi išao preko wireless antene sve ostalo je neprihvatljivo, da pustim hajvane da mi rove po stanuanonimnaosoba wrote:Imaju internet, al' moraš uzeti i TV, a baš i ne znam da li bi prihvatili da ti to srede na tvojoj opremi...![]()
![]()
-
iceman2010
- Posts: 4640
- Joined: 08/07/2010 11:36
#8091 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Pa mogao si vala i koju marku u instalacije uloziti.ze3z34 wrote:U stan sam uložio 47 000 švicarskih franaka, zato mi na pamet ne pada da pustim tele iz telemaha da mi nešto buši i provlači, samo bežični internet dolazi u obzir, ostalo je neprihvatljivovan helsing wrote:A sta si to ti bogati uradio sa stanom? U zlato ga okovao? Zasto su hajvani? To ti nesto bolji od nas? Odgovor na tvoje pitanje znam,ali kad vidim tvoj nastup/pisanje ne pada mi na pamet da napisem. Nego,treba mi neko tko ima mmds internet,zanima me ima li kakvih ogranicenja,restrikcija,i sl.prilikom otvaranja portova? Komsija ima mmds internet,ali on ne zna oko toga skoro pa nista,a ne ide da ja ceprkam po tudjoj opremi.rdzrz4 wrote: znam ja da imaju internet nego mi nije potrebna njihova tv uopšte, samo internet koji bi išao preko wireless antene sve ostalo je neprihvatljivo, da pustim hajvane da mi rove po stanu![]()
![]()
Sent from my LT18i using Tapatalk 2
- van helsing
- Posts: 2093
- Joined: 01/04/2010 19:34
#8092 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Pocekat ces onda poprilicno sa takvim stavom. Cuj tele. A sta si ti molim te? Neki vanzemaljac? Uspio si potrosit silne pare a nisi uspio razvest instalaciju po stanu. Vjeruj da ti se smijem, jer su ti uzeli pare a stan nije uradjen kako treba.
Tapatalk 4 Beta
Tapatalk 4 Beta
-
Domy31
- Posts: 822
- Joined: 08/06/2011 18:37
#8093 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
van helsing wrote:Pocekat ces onda poprilicno sa takvim stavom. Cuj tele. A sta si ti molim te? Neki vanzemaljac? Uspio si potrosit silne pare a nisi uspio razvest instalaciju po stanu. Vjeruj da ti se smijem, jer su ti uzeli pare a stan nije uradjen kako treba.
Tapatalk 4 Beta
-
sarajlija_11
- Posts: 259
- Joined: 20/05/2011 21:33
- Location: Rajvosa
#8094 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Jel ima jos neko da mu ne radi teletekst na 2 kanala :
Pink obicni i Hayat obicni?
Pink obicni i Hayat obicni?
- van helsing
- Posts: 2093
- Joined: 01/04/2010 19:34
#8095 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
@Telemach : postoje li kakva ogranicenja sa vase strane na mmds internetu u svezi TCP portova?
Mislim da sa 01.08. odjavim adsl od bhtelecoma,ali moram imati otvoreno nekoliko portova.
Vidim da je bullet m5 u pitanju,mogu li se otvorit portovi u njemu ili ne?
Ako postoje neka ogranicenja tj.ako su neki portovi zatvoreni,ne odgovara mi.
Tapatalk 2
Mislim da sa 01.08. odjavim adsl od bhtelecoma,ali moram imati otvoreno nekoliko portova.
Vidim da je bullet m5 u pitanju,mogu li se otvorit portovi u njemu ili ne?
Ako postoje neka ogranicenja tj.ako su neki portovi zatvoreni,ne odgovara mi.
Tapatalk 2
-
acer5101
- Posts: 531
- Joined: 06/08/2012 09:42
#8096 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
znam ja da imaju internet nego mi nije potrebna njihova tv uopšte, samo internet koji bi išao preko wireless antene sve ostalo je neprihvatljivo, da pustim hajvane da mi rove po stanu
[/quote]
A sta si to ti bogati uradio sa stanom? U zlato ga okovao? Zasto su hajvani? To ti nesto bolji od nas? Odgovor na tvoje pitanje znam,ali kad vidim tvoj nastup/pisanje ne pada mi na pamet da napisem. Nego,treba mi neko tko ima mmds internet,zanima me ima li kakvih ogranicenja,restrikcija,i sl.prilikom otvaranja portova? Komsija ima mmds internet,ali on ne zna oko toga skoro pa nista,a ne ide da ja ceprkam po tudjoj opremi.[/quote]
U stan sam uložio 47 000 švicarskih franaka, zato mi na pamet ne pada da pustim tele iz telemaha da mi nešto buši i provlači, samo bežični internet dolazi u obzir, ostalo je neprihvatljivo[/quote]
Tugo moja, kako si puno ulozio! Pa klocu jedan, ulozili smo i mi, a nikoga ne vrijeđamo! I ne znam odkud ti sebi dajes za pravo da nekoga nazivas sa "tele" ili "hajvane"!? Misliš da tvoji franci vrijede vise? Pola ove raje sa foruma može kupiti i tebe i sve tvoje krpice, pa se ne hvalimo i neomalovažavamo drugog!
A sta si to ti bogati uradio sa stanom? U zlato ga okovao? Zasto su hajvani? To ti nesto bolji od nas? Odgovor na tvoje pitanje znam,ali kad vidim tvoj nastup/pisanje ne pada mi na pamet da napisem. Nego,treba mi neko tko ima mmds internet,zanima me ima li kakvih ogranicenja,restrikcija,i sl.prilikom otvaranja portova? Komsija ima mmds internet,ali on ne zna oko toga skoro pa nista,a ne ide da ja ceprkam po tudjoj opremi.[/quote]
U stan sam uložio 47 000 švicarskih franaka, zato mi na pamet ne pada da pustim tele iz telemaha da mi nešto buši i provlači, samo bežični internet dolazi u obzir, ostalo je neprihvatljivo[/quote]
Tugo moja, kako si puno ulozio! Pa klocu jedan, ulozili smo i mi, a nikoga ne vrijeđamo! I ne znam odkud ti sebi dajes za pravo da nekoga nazivas sa "tele" ili "hajvane"!? Misliš da tvoji franci vrijede vise? Pola ove raje sa foruma može kupiti i tebe i sve tvoje krpice, pa se ne hvalimo i neomalovažavamo drugog!
- dječak sa šibicama
- Posts: 51298
- Joined: 29/06/2011 23:39
#8097 Re: Odg: Telemach - ALL ABOUT 4
Tipicno.hare_ap wrote:Uvijek na štetu starih korisnikasarajevo_com wrote:To se i meni dešavalo na starom resiveru, dok na v 2.0 kad otkljucaju onda nema porukehare_ap wrote:Otključali kanale, a na sredini stoji niste preplaćeni na ovaj kanal pozovite kontakt centar. Jeli opet do resivera ili je svima tako?![]()
50 KM zamjena resivera???
Sent from my PMP5770D using Tapatalk 4 Beta
- Reglan
- Posts: 5012
- Joined: 04/01/2010 13:51
- Location: Usa
- Contact:
#8098 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Opet nam zakljucase. 
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 66026
- Joined: 03/08/2010 19:04
#8099 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
123456789 wrote:Nista jos, ako ne odgovore pismeno cu im se obratiti.kakavdanakneiskustvu wrote:123456789 wrote:Posalji i meni na pp email i na koju si adresu poslao pa da i ja posaljem(
jesu ti šta odgovorili?
Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2
odgovoriše li ti ikada?
-
brazzo19
- Posts: 3275
- Joined: 25/09/2008 13:43
#8100 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Konacno nekako aktivirah ovaj D3Go i mogu da gledam al kad sam skinuo aplikaciju za mob i pokreno i logovao se , pokusam da gledam neki program pise mi : " da bi ste gledali program , privremeno ili trajno iskljucite rutovanje " . Sta mi je ciniti , Samsung Galaxy S je u pitanju . Hvala 
