Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
rdzrz4
Posts: 5
Joined: 28/07/2013 08:10

#8076 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rdzrz4 »

Uskoro dolazim u BiH, treba mi jedna info od ovih iz telemaha jel imaju neki bežični internet, pošto ne želim da mi kopaju po stanu i slično, jer imam kompletnu wireless opremu od antene pa nadalje.
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#8077 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by anonimnaosoba »

Imaju internet, al' moraš uzeti i TV, a baš i ne znam da li bi prihvatili da ti to srede na tvojoj opremi...
rdzrz4
Posts: 5
Joined: 28/07/2013 08:10

#8078 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by rdzrz4 »

anonimnaosoba wrote:Imaju internet, al' moraš uzeti i TV, a baš i ne znam da li bi prihvatili da ti to srede na tvojoj opremi...
znam ja da imaju internet nego mi nije potrebna njihova tv uopšte, samo internet koji bi išao preko wireless antene sve ostalo je neprihvatljivo, da pustim hajvane da mi rove po stanu :lol: :lol: :lol:
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#8079 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by anonimnaosoba »

Eh to ti niko osim njih neće znati odgovoriti...
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#8080 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakaljin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

Odgovor ce,ako ga bude a nesto ne vjerujem da ce ga biti,u mostaru signal hrt primaju zemaljskim putem pA tamo ne moraju zatamniti taj program,tako u tako-u tvrde
Pitao sam ga kroz kablovski sistema ne zemaljskim putem tako da ocekujem odgovor, jer zakon je isti na cijeloj teritoriji BiH


Znam,ali tako su meni odgovorili iz rak-a,a ne vjerujem da ce ti neko iz telemacha odgovorili na to pitanje
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8081 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

kakavdanakneiskustvu wrote:
kakaljin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

Odgovor ce,ako ga bude a nesto ne vjerujem da ce ga biti,u mostaru signal hrt primaju zemaljskim putem pA tamo ne moraju zatamniti taj program,tako u tako-u tvrde
Pitao sam ga kroz kablovski sistema ne zemaljskim putem tako da ocekujem odgovor, jer zakon je isti na cijeloj teritoriji BiH


Znam,ali tako su meni odgovorili iz rak-a,a ne vjerujem da ce ti neko iz telemacha odgovorili na to pitanje
Moze privatni korisnik da hvata sobnom antenom ali kablovski sistem je nesto drugo.
Nesmijes mjenjati signal to ti je isto kada ga preuzimas sa satalita i prebacujes ga kroz kablovski sistem, tako da ocekujem zvanican odgovor jer sutnja na pitanje se smatra da potvrdjujes ono sto narod prica de se to u Mostaru nelegalno radi.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#8082 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

quote="kakavdanakneiskustvu"]
kakaljin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

Odgovor ce,ako ga bude a nesto ne vjerujem da ce ga biti,u mostaru signal hrt primaju zemaljskim putem pA tamo ne moraju zatamniti taj program,tako u tako-u tvrde
Pitao sam ga kroz kablovski sistema ne zemaljskim putem tako da ocekujem odgovor, jer zakon je isti na cijeloj teritoriji BiH


Znam,ali tako su meni odgovorili iz rak-a,a ne vjerujem da ce ti neko iz telemacha odgovorili na to pitanje[/quote]

Moze privatni korisnik da hvata sobnom antenom ali kablovski sistem je nesto drugo.
Nesmijes mjenjati signal to ti je isto kada ga preuzimas sa satalita i prebacujes ga kroz kablovski sistem, tako da ocekujem zvanican odgovor jer sutnja na pitanje se smatra da potvrdjujes ono sto narod prica de se to u Mostaru nelegalno radi.[/quote]



Zvanican odgovor neces dobit uvjeren sam,bar od telemacha
kakaljin
Posts: 13503
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#8083 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakaljin »

kakavdanakneiskustvu wrote:quote="kakavdanakneiskustvu"]
kakaljin wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:

Odgovor ce,ako ga bude a nesto ne vjerujem da ce ga biti,u mostaru signal hrt primaju zemaljskim putem pA tamo ne moraju zatamniti taj program,tako u tako-u tvrde
Pitao sam ga kroz kablovski sistema ne zemaljskim putem tako da ocekujem odgovor, jer zakon je isti na cijeloj teritoriji BiH


Znam,ali tako su meni odgovorili iz rak-a,a ne vjerujem da ce ti neko iz telemacha odgovorili na to pitanje
Moze privatni korisnik da hvata sobnom antenom ali kablovski sistem je nesto drugo.
Nesmijes mjenjati signal to ti je isto kada ga preuzimas sa satalita i prebacujes ga kroz kablovski sistem, tako da ocekujem zvanican odgovor jer sutnja na pitanje se smatra da potvrdjujes ono sto narod prica de se to u Mostaru nelegalno radi.[/quote]



Zvanican odgovor neces dobit uvjeren sam,bar od telemacha[/quote]

Pa ako ne daju zvanican odgovor onda se smatra da nelagalno pustaju HRT 2 u Mostaru u odnosu na ostalu teritoriju BiH.
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8084 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Kakaljin, podnesi krivičnu prijavu protiv njih pred Općinskim sudom u Sarajevu gdje su osnovani, pošto uporno tvrdiš da krše zakon!
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#8085 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by brazzo19 »

Ljudovi imam jedan problem kod druga , naime covjek ima net i obicni cisco crni modem ovaj 2100 i laptop i na njemu win 7 na internet ide tako sto ima direktno mrezni kabal iz modema ukljucen u laptop i tako pici na net jer nema wi fi tj nema ruter. Eh sad dalje dobio je neki dan novi laptop i na njemu win 8 instaliran i sad smo pokusali preko tog laptopa na net , iskljucio sam mrezni kabal iz ovog prvog laptopa i ukljucio u ovaj novi drugi ali mi izbaci samo onaj zuti trokutic i da je connection limited eh sad idem tamo radim enable disable resetujem modem laptop i nista , idem da mi kao samo nadje i popravi gresku i on mi izbaci pise nesto kao da nije unesena validna ip adresa ili sta god to znacilo , ja sam sad tamo istao na onaj local area conection i nesto cackao mjenjao o dobijem nekako network acces 8 i bude mi konekcije ali kad ugasim taj laptop vratim kabal u drugi isto mi se desi sa ovim starim laptopom i tu izgubim konekciju , eh sad nekako sam namjestio tj vratio na ovaj stari laptop al na ovom novom opet nema ....... wi fi hvata sasvim najnormalnije .. naravno komsijin :D

Sad u cemu je problem na jednom laptopu ima na drugom nema i ista stvar samo ukljucim kabal znaci trebalo bi da ima , jel mozda zato sto je na ovom win 8 pa ima neka caka ili ??? patio sam se sinoc dva sata i svaka pomoc bi mi dobro dosla !!!
User avatar
fortaleza
Posts: 6182
Joined: 05/03/2012 23:16
Location: https://www.youtube.com/watch?v=Vh4QWmx50qA

#8086 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by fortaleza »

Mozda mrezni driver nije instaliran? Nadji od tog modela laptopa lan driver i probaj.
IcedFlame
Posts: 1238
Joined: 06/11/2003 00:00
Location: Sarajevo

#8087 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by IcedFlame »

Iskljuci modem iz struje, pa probaj ponovo.
Ako ni tako nece, onda iskljuci firewall, antivirus i zovi podrsku da ti urade sinhronizaciju modema.
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#8088 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by brazzo19 »

fortaleza wrote:Mozda mrezni driver nije instaliran? Nadji od tog modela laptopa lan driver i probaj.

ima kad idem tamo na device manager na my comp vidim da ima , al nasao sam al se izgubi kao sto sam gore napisao ...
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8089 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

rdzrz4 wrote:
anonimnaosoba wrote:Imaju internet, al' moraš uzeti i TV, a baš i ne znam da li bi prihvatili da ti to srede na tvojoj opremi...
znam ja da imaju internet nego mi nije potrebna njihova tv uopšte, samo internet koji bi išao preko wireless antene sve ostalo je neprihvatljivo, da pustim hajvane da mi rove po stanu :lol: :lol: :lol:
A sta si to ti bogati uradio sa stanom? U zlato ga okovao? Zasto su hajvani? To ti nesto bolji od nas? Odgovor na tvoje pitanje znam,ali kad vidim tvoj nastup/pisanje ne pada mi na pamet da napisem. Nego,treba mi neko tko ima mmds internet,zanima me ima li kakvih ogranicenja,restrikcija,i sl.prilikom otvaranja portova? Komsija ima mmds internet,ali on ne zna oko toga skoro pa nista,a ne ide da ja ceprkam po tudjoj opremi.
ze3z34
Posts: 1
Joined: 28/07/2013 21:36

#8090 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ze3z34 »

van helsing wrote:
rdzrz4 wrote:
anonimnaosoba wrote:Imaju internet, al' moraš uzeti i TV, a baš i ne znam da li bi prihvatili da ti to srede na tvojoj opremi...
znam ja da imaju internet nego mi nije potrebna njihova tv uopšte, samo internet koji bi išao preko wireless antene sve ostalo je neprihvatljivo, da pustim hajvane da mi rove po stanu :lol: :lol: :lol:
A sta si to ti bogati uradio sa stanom? U zlato ga okovao? Zasto su hajvani? To ti nesto bolji od nas? Odgovor na tvoje pitanje znam,ali kad vidim tvoj nastup/pisanje ne pada mi na pamet da napisem. Nego,treba mi neko tko ima mmds internet,zanima me ima li kakvih ogranicenja,restrikcija,i sl.prilikom otvaranja portova? Komsija ima mmds internet,ali on ne zna oko toga skoro pa nista,a ne ide da ja ceprkam po tudjoj opremi.
U stan sam uložio 47 000 švicarskih franaka, zato mi na pamet ne pada da pustim tele iz telemaha da mi nešto buši i provlači, samo bežični internet dolazi u obzir, ostalo je neprihvatljivo
iceman2010
Posts: 4640
Joined: 08/07/2010 11:36

#8091 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by iceman2010 »

ze3z34 wrote:
van helsing wrote:
rdzrz4 wrote: znam ja da imaju internet nego mi nije potrebna njihova tv uopšte, samo internet koji bi išao preko wireless antene sve ostalo je neprihvatljivo, da pustim hajvane da mi rove po stanu :lol: :lol: :lol:
A sta si to ti bogati uradio sa stanom? U zlato ga okovao? Zasto su hajvani? To ti nesto bolji od nas? Odgovor na tvoje pitanje znam,ali kad vidim tvoj nastup/pisanje ne pada mi na pamet da napisem. Nego,treba mi neko tko ima mmds internet,zanima me ima li kakvih ogranicenja,restrikcija,i sl.prilikom otvaranja portova? Komsija ima mmds internet,ali on ne zna oko toga skoro pa nista,a ne ide da ja ceprkam po tudjoj opremi.
U stan sam uložio 47 000 švicarskih franaka, zato mi na pamet ne pada da pustim tele iz telemaha da mi nešto buši i provlači, samo bežični internet dolazi u obzir, ostalo je neprihvatljivo
Pa mogao si vala i koju marku u instalacije uloziti.

Sent from my LT18i using Tapatalk 2
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8092 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Pocekat ces onda poprilicno sa takvim stavom. Cuj tele. A sta si ti molim te? Neki vanzemaljac? Uspio si potrosit silne pare a nisi uspio razvest instalaciju po stanu. Vjeruj da ti se smijem, jer su ti uzeli pare a stan nije uradjen kako treba.


Tapatalk 4 Beta
Domy31
Posts: 822
Joined: 08/06/2011 18:37

#8093 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Domy31 »

van helsing wrote:Pocekat ces onda poprilicno sa takvim stavom. Cuj tele. A sta si ti molim te? Neki vanzemaljac? Uspio si potrosit silne pare a nisi uspio razvest instalaciju po stanu. Vjeruj da ti se smijem, jer su ti uzeli pare a stan nije uradjen kako treba.


Tapatalk 4 Beta
:lol: :lol: :lol:
sarajlija_11
Posts: 259
Joined: 20/05/2011 21:33
Location: Rajvosa

#8094 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sarajlija_11 »

Jel ima jos neko da mu ne radi teletekst na 2 kanala :
Pink obicni i Hayat obicni?
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8095 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

@Telemach : postoje li kakva ogranicenja sa vase strane na mmds internetu u svezi TCP portova?
Mislim da sa 01.08. odjavim adsl od bhtelecoma,ali moram imati otvoreno nekoliko portova.
Vidim da je bullet m5 u pitanju,mogu li se otvorit portovi u njemu ili ne?
Ako postoje neka ogranicenja tj.ako su neki portovi zatvoreni,ne odgovara mi.

Tapatalk 2
acer5101
Posts: 531
Joined: 06/08/2012 09:42

#8096 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by acer5101 »

znam ja da imaju internet nego mi nije potrebna njihova tv uopšte, samo internet koji bi išao preko wireless antene sve ostalo je neprihvatljivo, da pustim hajvane da mi rove po stanu :lol: :lol: :lol:[/quote]
A sta si to ti bogati uradio sa stanom? U zlato ga okovao? Zasto su hajvani? To ti nesto bolji od nas? Odgovor na tvoje pitanje znam,ali kad vidim tvoj nastup/pisanje ne pada mi na pamet da napisem. Nego,treba mi neko tko ima mmds internet,zanima me ima li kakvih ogranicenja,restrikcija,i sl.prilikom otvaranja portova? Komsija ima mmds internet,ali on ne zna oko toga skoro pa nista,a ne ide da ja ceprkam po tudjoj opremi.[/quote]
U stan sam uložio 47 000 švicarskih franaka, zato mi na pamet ne pada da pustim tele iz telemaha da mi nešto buši i provlači, samo bežični internet dolazi u obzir, ostalo je neprihvatljivo[/quote]

Tugo moja, kako si puno ulozio! Pa klocu jedan, ulozili smo i mi, a nikoga ne vrijeđamo! I ne znam odkud ti sebi dajes za pravo da nekoga nazivas sa "tele" ili "hajvane"!? Misliš da tvoji franci vrijede vise? Pola ove raje sa foruma može kupiti i tebe i sve tvoje krpice, pa se ne hvalimo i neomalovažavamo drugog!
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 51298
Joined: 29/06/2011 23:39

#8097 Re: Odg: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by dječak sa šibicama »

hare_ap wrote:
sarajevo_com wrote:
hare_ap wrote:Otključali kanale, a na sredini stoji niste preplaćeni na ovaj kanal pozovite kontakt centar. Jeli opet do resivera ili je svima tako? :roll:
To se i meni dešavalo na starom resiveru, dok na v 2.0 kad otkljucaju onda nema poruke :D
Uvijek na štetu starih korisnika :D
50 KM zamjena resivera??? :-)
Tipicno.

Sent from my PMP5770D using Tapatalk 4 Beta
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#8098 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Opet nam zakljucase. :(
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66026
Joined: 03/08/2010 19:04

#8099 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

123456789 wrote:
kakavdanakneiskustvu wrote:
123456789 wrote:Posalji i meni na pp email i na koju si adresu poslao pa da i ja posaljem :)(



jesu ti šta odgovorili?
Nista jos, ako ne odgovore pismeno cu im se obratiti.

Sent from my SGH-I997 using Tapatalk 2

odgovoriše li ti ikada?
brazzo19
Posts: 3275
Joined: 25/09/2008 13:43

#8100 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by brazzo19 »

Konacno nekako aktivirah ovaj D3Go i mogu da gledam al kad sam skinuo aplikaciju za mob i pokreno i logovao se , pokusam da gledam neki program pise mi : " da bi ste gledali program , privremeno ili trajno iskljucite rutovanje " . Sta mi je ciniti , Samsung Galaxy S je u pitanju . Hvala :)
Locked