Logosoft

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8051 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Qler wrote:
afannedim wrote:
Qler wrote:Jave se na 999 ali to je tehnicka podrska, a oni nemaju veze sa mojim problemim, pitanjem...
sory ništa lose nisam mislio ;-)
Ma znam :) nego me i to naljutilo sa telefonom jer na stranici ima samo ovaj 999 broj...

Nisam fakat mislio nista lose...
OK :thumbup:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8052 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

afannedim wrote:
Nazif_Gljiva wrote:Moze li neko objasniti po cemu je rtl kockica posebna?
Nipoćemu ja sranja od kanala malac nijednom još nije upalio da ga gleda, a ja još kad vidjeh VILA MARIA serija ma bježi. :lol: :lol: :lol:
Znate sta je jos jace kod njih? Kad krenu reklame na RTL Televiziji iste te reklame su i na RTL 2 i RTL Kockica.
Svaki kanal ima svog gledaoca.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8053 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:
afannedim wrote:
Nazif_Gljiva wrote:Moze li neko objasniti po cemu je rtl kockica posebna?
Nipoćemu ja sranja od kanala malac nijednom još nije upalio da ga gleda, a ja još kad vidjeh VILA MARIA serija ma bježi. :lol: :lol: :lol:
Znate sta je jos jace kod njih? Kad krenu reklame na RTL Televiziji iste te reklame su i na RTL 2 i RTL Kockica.
Svaki kanal ima svog gledaoca.
Kanal jedno razocaranje za djecu :wink: :)
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8054 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

afannedim wrote:
Kanal jedno razocaranje za djecu :wink: :)
Nece nijedan biti kao prije RTL II njemacki i njihovi crtani. Sad su prebacili te crtane na SUPER RTL.
Nisam ja nikad rekao da je Kockica extra giga mega, al misleci da je na nacionalnoj frenkvenciji kao jedini u regionu dobar kanal. Ima dobru gledanost u Hrvatskoj. Nickelodeon je mislim jos uvijek najjaci.
Nisam nista mislio krivo. :)

Kukam jos zbog b92. Telemach ga jos uvijek emituje. :sad:
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8055 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Nemoj ti nama nisi krivo mislio... Te si nam naslutio MTV LIVE HD, pa kockicu, pa razdvojene pakete tv super 98 i super 95... Uglavnom, ti si njihova muza i oni rade kako ti migneš :P
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8056 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Sakazulu wrote:Nemoj ti nama nisi krivo mislio... Te si nam naslutio MTV LIVE HD, pa kockicu, pa razdvojene pakete tv super 98 i super 95... Uglavnom, ti si njihova muza i oni rade kako ti migneš :P
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a b92?
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#8057 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Nazif_Gljiva »

MTV wrote:
afannedim wrote:
Nazif_Gljiva wrote:Moze li neko objasniti po cemu je rtl kockica posebna?
Nipoćemu ja sranja od kanala malac nijednom još nije upalio da ga gleda, a ja još kad vidjeh VILA MARIA serija ma bježi. :lol: :lol: :lol:
Znate sta je jos jace kod njih? Kad krenu reklame na RTL Televiziji iste te reklame su i na RTL 2 i RTL Kockica.
Svaki kanal ima svog gledaoca.
Nemojte me pogrešno shvatiti, ali ova kockica je totalno sranje... Ali hajde, kao što logosoft kaže, vrijeme je darivanja... Blah
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8058 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

MTV wrote:
afannedim wrote:
Kanal jedno razocaranje za djecu :wink: :)
Nece nijedan biti kao prije RTL II njemacki i njihovi crtani. Sad su prebacili te crtane na SUPER RTL.
Nisam ja nikad rekao da je Kockica extra giga mega, al misleci da je na nacionalnoj frenkvenciji kao jedini u regionu dobar kanal. Ima dobru gledanost u Hrvatskoj. Nickelodeon je mislim jos uvijek najjaci.
Nisam nista mislio krivo. :)

Kukam jos zbog b92. Telemach ga jos uvijek emituje. :sad:
Mojne se sad pravdati nama ovdje :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Maharadza
Posts: 17071
Joined: 30/01/2013 15:13

#8059 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Maharadza »

MTV wrote:
afannedim wrote:
Kanal jedno razocaranje za djecu :wink: :)
Nece nijedan biti kao prije RTL II njemacki i njihovi crtani. Sad su prebacili te crtane na SUPER RTL.
Nisam ja nikad rekao da je Kockica extra giga mega, al misleci da je na nacionalnoj frenkvenciji kao jedini u regionu dobar kanal. Ima dobru gledanost u Hrvatskoj. Nickelodeon je mislim jos uvijek najjaci.
Nisam nista mislio krivo. :)

Kukam jos zbog b92. Telemach ga jos uvijek emituje. :sad:
Imaš za malce na astri (19.2° East) novi (besplatni) kanal koji je izgleda preuzeo tu ulogu "starog RTL2": http://www.prosiebenmaxx.de/ a sjećam se da sam kao klinac pored rtl2 gledao subotom i nedjeljom ujutro na pro7 "klasične" američke crtiće, tipa batman, robocop itd. e to su bila vremena! :cry:
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8060 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

Maharadza wrote:
MTV wrote:
Nece nijedan biti kao prije RTL II njemacki i njihovi crtani. Sad su prebacili te crtane na SUPER RTL.
Nisam ja nikad rekao da je Kockica extra giga mega, al misleci da je na nacionalnoj frenkvenciji kao jedini u regionu dobar kanal. Ima dobru gledanost u Hrvatskoj. Nickelodeon je mislim jos uvijek najjaci.
Nisam nista mislio krivo. :)

Kukam jos zbog b92. Telemach ga jos uvijek emituje. :sad:
Imaš za malce na astri (19.2° East) novi (besplatni) kanal koji je izgleda preuzeo tu ulogu "starog RTL2": http://www.prosiebenmaxx.de/ a sjećam se da sam kao klinac pored rtl2 gledao subotom i nedjeljom ujutro na pro7 "klasične" američke crtiće, tipa batman, robocop itd. e to su bila vremena! :cry:
Nemam ti tehnickih mogucnosti za satelitsku. Stan nisko, okrenut kontra. Jedino ako nema koja satelitska koja ide kroz beton. Hvala za info i slazem se da su to bila vremena...
DMCDante
Posts: 3
Joined: 07/05/2014 13:17

#8061 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by DMCDante »

Ja sam presao na LoGO trio paket i navodno imam 30mbit internet ali nema sanse gledati youtube na bilo kojoj HD kvaliteti i izludjuje me. Speedtest na vecini servera pa cak i na nekim americkim dostigne 30mbit. Torrenti ide od 3mb/s do 3.5mb/s. Da li je moguce da logosoft se bavi idiotlukom cime se bave americki internet provideri gdje ti nedaju punu brzinu na popularnim video sitovima kao sto su youtube i twitch.
Last edited by DMCDante on 28/12/2014 23:47, edited 1 time in total.
User avatar
LiP again
Posts: 183
Joined: 10/12/2013 14:43

#8062 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by LiP again »

DMCDante wrote:Ja sam presao na LoGO trio paket i navodno imam 30mbit internet ali nema sanse gledati youtube na bilo kojoj HD kvaliteti i izludjuje me.
Da li je moguce da logosoft se bavi idiotlukom cime se bave americki internet provideri gdje ti nedaju punu brzinu na popularnim video sitovima kao sto su youtube i twitch.
Ne.
User avatar
Qler
Posts: 25835
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#8063 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Qler »

Ja sam na starom trio paketu i isti problrm imam sa youtube, ali sam primjetio i kod starog na hs-u je ista stvar.. Ne moze 720p na mobitelu nikako...
User avatar
Big Ben
Posts: 171
Joined: 17/12/2010 23:44

#8064 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Big Ben »

DMCDante wrote:Ja sam presao na LoGO trio paket i navodno imam 30mbit internet ali nema sanse gledati youtube na bilo kojoj HD kvaliteti i izludjuje me. Speedtest na vecini servera pa cak i na nekim americkim dostigne 30mbit. Torrenti ide od 3mb/s do 3.5mb/s. Da li je moguce da logosoft se bavi idiotlukom cime se bave americki internet provideri gdje ti nedaju punu brzinu na popularnim video sitovima kao sto su youtube i twitch.
Za Twitch ne. Provjereno. Na Xbox-u koristim Twitch i ide super. Jako dobra kvaliteta. Gledao konferenciju od 2 sata, a kvaliteta slike :shock:
Youtube i meni sporije otvara. Znači nema šanse dva, tri videa u isto vrijeme da load-am...što je jako žalosno.

I ja nešto gledam taj Trio... :)
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8065 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

DMCDante wrote:Ja sam presao na LoGO trio paket i navodno imam 30mbit internet ali nema sanse gledati youtube na bilo kojoj HD kvaliteti i izludjuje me. Speedtest na vecini servera pa cak i na nekim americkim dostigne 30mbit. Torrenti ide od 3mb/s do 3.5mb/s. Da li je moguce da logosoft se bavi idiotlukom cime se bave americki internet provideri gdje ti nedaju punu brzinu na popularnim video sitovima kao sto su youtube i twitch.

Ako koristiš ffox dodaj neki addon za HD pokretanje i naštimaj na 720 i probaj. Tako će automatski da se pokrenu u HD-u na 720 i vidi da li trza i zeza... U slučaju da koristiš ffox istaliraj i Chrome i probaj taj isti link... Meni se jedno vrijeme dešavalo da na FFoxu zeza, dok na Chrome ne. Ali kad sam dodao ovaj add on (YouTube High Definition) više nisam imao problema.

Ponekad se desi i problem sa 'jubitoom' pa u određenim dijelovima svijeta zeza i prikaz videa u hd....

Što se tiče speedtesta radi ga samo prema Ljubljani tj., Frankfurtu.

PS
U novoj ponudi LOGO piše sitnim slovima YTube ne radi kako treba :lol:
User avatar
Plavo-bijeli
Posts: 3911
Joined: 28/02/2010 19:25

#8066 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Plavo-bijeli »

LiP again wrote:
DMCDante wrote:Ja sam presao na LoGO trio paket i navodno imam 30mbit internet ali nema sanse gledati youtube na bilo kojoj HD kvaliteti i izludjuje me.
Da li je moguce da logosoft se bavi idiotlukom cime se bave americki internet provideri gdje ti nedaju punu brzinu na popularnim video sitovima kao sto su youtube i twitch.
Ne.
ETo ti to znaš kao iz provjerenog izvora. Ja već duže vrijeme imam problema isključivo sa youtube-om i nema šansi da mogu išta da gledam na 1080p, a nekad i 720p štopa i to se dešava samo u određenim dijelovima dana. Tada brzina na youtubeu, pošto imam program koji prati, ne ide iznad 300KB/s, dok napr u isto vrijeme na torrentu ide bez problema preko 1MB/s što znači da blokiraju! Zvao sam ih i nisu se nešto iznenadili, kao provjerit ćemo, ovo, ono, čujj provjerit i kao javit ćemo vam, glupost. Inače imam addon koji automatski pušta svaki video na max moguću rezoluciju.
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8067 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

Ja nemam problema sa youtube-om, i to još na IE.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8068 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Invazija na KLIX....
User avatar
LiP again
Posts: 183
Joined: 10/12/2013 14:43

#8069 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by LiP again »

Plavo-bijeli wrote: ETo ti to znaš kao iz provjerenog izvora. Ja već duže vrijeme imam problema isključivo sa youtube-om i nema šansi da mogu išta da gledam na 1080p, a nekad i 720p štopa i to se dešava samo u određenim dijelovima dana. Tada brzina na youtubeu, pošto imam program koji prati, ne ide iznad 300KB/s, dok napr u isto vrijeme na torrentu ide bez problema preko 1MB/s što znači da blokiraju! Zvao sam ih i nisu se nešto iznenadili, kao provjerit ćemo, ovo, ono, čujj provjerit i kao javit ćemo vam, glupost. Inače imam addon koji automatski pušta svaki video na max moguću rezoluciju.
Da ne znam ne bih pisao.

Dakle - NE. A ti misli sta god ti je srcu blize.
Sakazulu
Posts: 2368
Joined: 28/04/2012 08:02

#8070 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Sakazulu »

Sretan uvod u Novu godinu :izet: :lol: :P
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8071 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

SRETNA NOVA GODINA LOL-ovci :serbo: :janpi: :hitna: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
dpjokala26
Posts: 697
Joined: 23/02/2011 14:34

#8072 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by dpjokala26 »

Zelim vam svima Sretnu Novu 2015 i sve najbolje, prije svega puno zdravlja!   :serbo: :cuga: :igrac:

Image
Image
Image
User avatar
MTV
Posts: 15232
Joined: 21/08/2013 19:39

#8073 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by MTV »

:serbo: :serbo: :serbo: :serbo:
Image
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#8074 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by Praetorious »

Srećna nova 2015. godina svima :D :bih:
User avatar
afannedim
Posts: 4228
Joined: 25/01/2011 09:26
Location: Bašćaršija

#8075 Re: Logosoft ALL ABOUT

Post by afannedim »

mamurno jutro :zzzz:
Post Reply