Republika Turska

Post Reply
User avatar
Edin H.
Posts: 53563
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#8051 Re: Republika Turska

Post by Edin H. »

Kikibombona wrote: Naravno da smije...

Ista ova zlocinacka vojska je u proteklih godinu dana masakrirala kurdski narod. Tada su u Turskoj bili heroji, jer su ubijali Kurde koji su u rangu sa zivotinjama.... sada su izdajnici, jer su pocinili zlocin nad Turcima!!

http://youtube.com/watch?v=vgbwxxOBVOk

Image


Ovo su samo dva zlocina, od nekoliko stotina koje su pocinili. Kap u moru. Turska javnost o ovome nista nije pisala, niko nije odgovarao. STAVISE, PRIJE PAR DANA SU TURSKI VOJNICI DOBILI IMUNITET OD KRIVICNOG GONJENJA. Pa da li taj imunitet vazi sada, kada su pobili turske civile? Ili vazi samo za Kurde, koje je halal ubijati? Dok su ove zvijeri orgijale po istoku zemlje bili su heroji. A sada?

Moralni odron, zgadija!!
[/quote]


Da li ce se Bake ocitovati po pitanju ratnih zlocina? :oops:
User avatar
General War
Posts: 24423
Joined: 18/09/2013 22:04

#8052 Re: Republika Turska

Post by General War »

gospodja profiterka wrote: I ovaj...
Vojnik jedne zemlje NE SMIJE nikada pucati na građane SVOJE zemlje. To što ti pišeš o civilima i neborcima odnosi se na građane druge zemlje/strane u međunarodnom sukobu ili na pripadnike pobunjeničkih snaga. Ali čak i u ta dva slučaja, ovlaštenje za upotrebu vojne sile daje PARLAMENT, a ne neki usmrđeni Đeneral, koji se ne želi odreći svojih ničim zasluženih privilegija (vidi pod Kadijević, Adžić, Kukanjac...).
I ova :roll:
@Gospodjo, narod svoje zemlje ne smije biti oruzje/instrument u obracunu izmedju institucija svoje zemlje.
Narod svoje zemlje su i Kurdi pa ih vojska satire...Sta je VAMA narod-par hiljada simpatizera ove ili one strane? Narod zna sve zakulisne radnje u nekoj drzavi? Institucionalna zadaca vojske je da brani drzavu od vanjskih i unutrasnjih neprijatelja a ne naroda (odnosno dijela naroda)...Vi ne znate sta je vecina volje naroda bila u tom trenutku osim onih sto su izasli na ulice jedne i druge strane.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8053 Re: Republika Turska

Post by seln »

Bodkin wrote:
seln wrote:
prof. wrote:
a šta je trebao? da pozove narod da ostane u kućama i mirno prihvatio vojni udar i preuzimanje vlasti u ruke šačice ljudi koje narod nije izabrao? ispadoše sad pučisti žrtve a narod koji je goloruk stao pred tenkove zločinci?! :-) :-) :-)
Trebao je da pozove lojalne dijelove vojske (99%) da se suprostave pucistima.
Zvati goloruki narod da ti spasava guzicu je zbilja herojski.
Joj jebem ti , napisao sam identican post kao ti. Odoh se samobanovati na mjesec dana
Bolje trajno... :D
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#8054 Re: Republika Turska

Post by gospodja profiterka »

Freamon Lester wrote:
gospodja profiterka wrote:
Freamon Lester wrote:Vojni udar nije uspio sam iz jednog razloga. Sami vrh vojske nije bio za to i zbog toga je premali broj jedinica poprilicno neorganizovano pokusao izvesti nekakav preformans. Kada je doslo do momenta kada treba raspaliti i pokazati zube, hvala Bogu, uglavnom su se dozvali pameti.

Sam udar je aljkavo krenuo kada su misleci da ako zauzmu TRT, zauzeli su javni prostor, a pri tome desetine TV stanica je funkcionisalo. I sve se preokrenulo kada je Erodan dao izjavu za CNNturk i pozvao narod na ulice, plus prvi snimci vojnika koji nece da pucaju u narod i to je bilo to.

A objektivno situacija je realno bila gotova kada je Obama izdao saopstenje da podrzava legalno izabranu vlast i tu vise nije bilo price, a ni prostora za manevar jer dolazis u poziciju da ti Bleki uradi reset demokratije. A narod je sinoc pokazao da stoji uz one koje je izabrao i uz ovakav demokratski sistem. Dakle demokratija na djelu. Naravno Erdoan ima lekciju za nauciti jer su mu i opozicioni mediji, isti oni koje progoni i zatvara, u najtezim momentima cuvali dupence. :izet:

I jos da dodam. U prevrat se ide malo prije sabaha, a ne pred spavanje kad svako gleda TV. :D
Obama nema ništa s time, Obama se oglasio tek kad je postalo izvjesno da je puč propao. A puč je propao zato što nikada prije, ali baš nikada, narod nije stisnuo petlju da se usprotivi. Zato su mislili da će i sada biti tako. Međutim, ovaj put je narod imao petlju i na poziv demokratski izabranog rukovodstva odbranio je pravo da na svojim izborima bira svoju vlast.
Obama ima sve sa tim. :izet: Izjava je dosla jos dok je Erdo iz nekog podruma preko mobitela svoju izjavu davao. A narod suvise naivno gledas. Narod nije nikakav faktor ako vojska odluci da krene. Vojska raspali po golorukom narodu i tu je kraj price za narod.
Pa što ne raspališe kad je takva lakoća? Šta bi s JNA kad se suočila s narodom? Šta bi sa svake oružane sile koja je puške okrenula na svoje ćaće i matere i ujela ruku koja ju je hranila? Ni za trag im se ne zna.
Ne raspališe jer je njih u vrh glave nekoliko hiljada spremnih da pucaju na građane, a građana 50 miliona.
User avatar
bordo gandalf
Posts: 10216
Joined: 15/05/2009 12:07
Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
Grijem se na: Gree Hansol 12

#8055 Re: Republika Turska

Post by bordo gandalf »

seln wrote:
prof. wrote:
Bodkin wrote:
Niko nikog nije samljeo zahvaljujuci tim vojnicima. Erdogan majmun zove narod da izadje na vojsku. Jebote drzava i njen vodja
a šta je trebao? da pozove narod da ostane u kućama i mirno prihvatio vojni udar i preuzimanje vlasti u ruke šačice ljudi koje narod nije izabrao? ispadoše sad pučisti žrtve a narod koji je goloruk stao pred tenkove zločinci?! :-) :-) :-)
Trebao je da pozove lolajne dijelove vojske (99%) da se suprostave pucistima.
Zvati goloruki narod da ti spasava guzicu je zbilja herojski.
Tek onda bi izbio gradjanski rat gdje bi bilo mnogo vise zrtava
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8056 Re: Republika Turska

Post by seln »

Edin H. wrote:

Da li ce se Bake ocitovati po pitanju ratnih zlocina? :oops:
Hoce, cim dobije izun od sulata. :D
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#8057 Re: Republika Turska

Post by Herr Flick »

Erdo se poziva na demokratiju a sve zivo pozatvarao,o jebem ti zivote :lol: :lol:
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#8058 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

Kakvo vas nije SRAM I STID samih sebe?

Kakve vi gluposti pišete... Ne volite Erdogana jer je musliman i eto, i sad vam vokri, ali ne morate sebe ponižavati još više. Sramota je ovo dajte malo samopoštovanja...

Jadno kao i ovaj KURIR i BLIC a i ovaj N1 i CNN... tužnoooo :(
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8059 Re: Republika Turska

Post by seln »

bordo gandalf wrote:
seln wrote:
prof. wrote:
a šta je trebao? da pozove narod da ostane u kućama i mirno prihvatio vojni udar i preuzimanje vlasti u ruke šačice ljudi koje narod nije izabrao? ispadoše sad pučisti žrtve a narod koji je goloruk stao pred tenkove zločinci?! :-) :-) :-)
Trebao je da pozove lolajne dijelove vojske (99%) da se suprostave pucistima.
Zvati goloruki narod da ti spasava guzicu je zbilja herojski.
Tek onda bi izbio gradjanski rat gdje bi bilo mnogo vise zrtava
Mislis? Na jednoj strani 600.000 vojnika + policija, na drugoj 2000, vecina od njih samo slijedila naredjenja oficira...
i oni bi, ono, jurnuli junackim grudima na bajonet?
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#8060 Re: Republika Turska

Post by Zgoljo »

Kako vidim razocaraenje je ogromno :sad:
A sta da se radi,zivot ide dalje.
User avatar
Fantassin
Posts: 1912
Joined: 04/01/2014 13:09
Location: France

#8062 Re: Republika Turska

Post by Fantassin »

Image
Demokrate brane demokratiju :oops:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8063 Re: Republika Turska

Post by seln »

MUNAFIK wrote:Kakvo vas nije SRAM I STID samih sebe?

Kakve vi gluposti pišete... Ne volite Erdogana jer je musliman(
Fakat, ostatak Turske sve sami kauri. :D
User avatar
gospodja profiterka
Posts: 1516
Joined: 11/03/2015 22:25
Location: Tamo gdje mi nije mjesto

#8064 Re: Republika Turska

Post by gospodja profiterka »

General War wrote:
gospodja profiterka wrote: I ovaj...
Vojnik jedne zemlje NE SMIJE nikada pucati na građane SVOJE zemlje. To što ti pišeš o civilima i neborcima odnosi se na građane druge zemlje/strane u međunarodnom sukobu ili na pripadnike pobunjeničkih snaga. Ali čak i u ta dva slučaja, ovlaštenje za upotrebu vojne sile daje PARLAMENT, a ne neki usmrđeni Đeneral, koji se ne želi odreći svojih ničim zasluženih privilegija (vidi pod Kadijević, Adžić, Kukanjac...).
I ova :roll:
@Gospodjo, narod svoje zemlje ne smije biti oruzje/instrument u obracunu izmedju institucija svoje zemlje.
Narod svoje zemlje su i Kurdi pa ih vojska satire...Sta je VAMA narod-par hiljada simpatizera ove ili one strane? Narod zna sve zakulisne radnje u nekoj drzavi? Institucionalna zadaca vojske je da brani drzavu od vanjskih i unutrasnjih neprijatelja a ne naroda (odnosno dijela naroda)...Vi ne znate sta je vecina volje naroda bila u tom trenutku osim onih sto su izasli na ulice jedne i druge strane.
Šta pričaš čovječe?? Kakvih "institucija zemlje"? Zemljom upravljaju demokratski izabrane vlasti, zakonodavna i izvršna, a vojska je podređena zakonodavnoj i izvršnoj vlasti. Ako bi ikada, IKADA, došlo do sukoba između vojske i organa izabrane vlasti nadam ste da biste imali makar 10% petlje i pameti koje su Turci imali sinoć odbranivši VLASTITO pravo na izbor. Nadam se, jer očevi su vam imali i pameti i hrabrosti da se ispravno postave u tom "sukobu institucija" 1992. godine.

Jeste li vi pismeni ljudi...
Samprotivsviju
Posts: 7046
Joined: 03/12/2011 13:10

#8065 Re: Republika Turska

Post by Samprotivsviju »

To sto je pozvao gradjane da goloruki izadju pred naoruzanu vojsku i nadati se da je ta ista vojska pri zdravoj pameti te da nece otvoriti vatru...je cisto ludilo
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#8066 Re: Republika Turska

Post by Zgoljo »

MUNAFIK wrote:Kakvo vas nije SRAM I STID samih sebe?

Kakve vi gluposti pišete... Ne volite Erdogana jer je musliman i eto, i sad vam vokri, ali ne morate sebe ponižavati još više. Sramota je ovo dajte malo samopoštovanja...

Jadno kao i ovaj KURIR i BLIC a i ovaj N1 i CNN... tužnoooo :(
:thumbup:
Lafo slobode i prava.Zamisli nekog ko podrzava ljudska prava i slobode a istovremeno podrzava drzavni udar :lol:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8067 Re: Republika Turska

Post by seln »

Fantassin wrote:Image
Demokrate brane demokratiju :oops:
Ma, no frks... sad ce nasi demokrate ekskulpirati i vehabije, samo ako brane ljubljenog sultata. :D
L u c i f e r
Posts: 12480
Joined: 30/11/2013 14:50

#8068 Re: Republika Turska

Post by L u c i f e r »

Jel moze jedno pitanje

Za ove sto vole erdogana

ZASTO ga volite
haos1
Posts: 1304
Joined: 24/10/2013 03:39

#8069 Re: Republika Turska

Post by haos1 »

Ovakva Turska je danas pobijedila:

Image
User avatar
Krokodajl
Posts: 8276
Joined: 27/01/2016 12:36

#8070 Re: Republika Turska

Post by Krokodajl »

Evo na TRT uživo iz Saraybosne :D
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#8071 Re: Republika Turska

Post by MOSALJOZE »

Bodkin wrote:
prof. wrote:
Bodkin wrote:
Niko nikog nije samljeo zahvaljujuci tim vojnicima. Erdogan majmun zove narod da izadje na vojsku. Jebote drzava i njen vodja
a šta je trebao? da pozove narod da ostane u kućama i mirno prihvatio vojni udar i preuzimanje vlasti u ruke šačice ljudi koje narod nije izabrao? ispadoše sad pučisti žrtve a narod koji je goloruk stao pred tenkove zločinci?! :-) :-) :-)
Trebao je da digne sigurnosne strukture koje su UZ DEMOKRATSKI izabranog i rijesi situaciju. Ako je siguran da ih ima koji su uz njega. Ali civile? Jebote drzava
Da je to uradio,danas bi pričali o hiljadama mrtvih.
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#8072 Re: Republika Turska

Post by pici »

TURKEY FHOREWER :bih:

User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#8073 Re: Republika Turska

Post by seln »

Samprotivsviju wrote:To sto je pozvao gradjane da goloruki izadju pred naoruzanu vojsku i nadati se da je ta ista vojska pri zdravoj pameti te da nece otvoriti vatru...je cisto ludilo
Erdogan j euvijek spreman braniti demokratiju ( ili ono sto on proglasi demokratijom) do zadnje kapi tudje krvi. :oops:
MUNAFIK
Posts: 5261
Joined: 23/03/2004 00:04

#8074 Re: Republika Turska

Post by MUNAFIK »

Samprotivsviju wrote:To sto je pozvao gradjane da goloruki izadju pred naoruzanu vojsku i nadati se da je ta ista vojska pri zdravoj pameti te da nece otvoriti vatru...je cisto ludilo

To se zove ODBRANA domovine i povjerenje u narod i naroda u svoju vlast koju su IZABRALI... Svaki drugi scenario bi završio vrlo vjerovatno sa puno više žrtava!

Dakle vojni udar zaustavljen uz minimalne žrtve za 10-tak sati... Iskreno to je genijalno...
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#8075 Re: Republika Turska

Post by Freamon Lester »

gospodja profiterka wrote: Pa što ne raspališe kad je takva lakoća? Šta bi s JNA kad se suočila s narodom? Šta bi sa svake oružane sile koja je puške okrenula na svoje ćaće i matere i ujela ruku koja ju je hranila? Ni za trag im se ne zna.
Ne raspališe jer je njih u vrh glave nekoliko hiljada spremnih da pucaju na građane, a građana 50 miliona.
Vidim ja da se ti o vojsci razumijes jako slabo. Ne puca onaj u pjesadiji u narod zato sto ga mrzi vec zbog oficira koji ce mu isti momenat kad to odbije zapucati metak u potiljak pred ostalom vojskom i pokazati kakva je kazna za odbijanje naredbe. Tako to hoda. Nema tu emocija, nena, majki i sl. A kad vojska raspali po golorukom narodu onda se cifra onih koji su spremni dati zivot strahovito smanji. Upravo su tu mediji dali sinoc najveci zamah Erdoanu kada su prikazali snimke kako vojska odbija pucati u narod. Tu je bio kraj. Da je snimka bila kako vojska puca u 1000 ljudi na par mjesta to bi bilo to. Ali kao sto sam sinoc napisao, nema zapadne vlade koja bi stala uz ove sto su radili prevrat da su javno raspalili po narodu. Tu im je bio kraj.

Ako su htjeli prevrat, to su morali napraviti sabahom. Erdoana uhapsiti, sve kljucne dijelove IZVRSNE vlasti isto tako, ZAKONODAVNU privesti u parlament i stajati iza kamere sa puskama i snimati kako izglasavaju novi ustav. Raspise se referendum, koji se ne moze odrzati zbog vanrednog stanja i u narednih godinu dana svi i zaborave sta se desilo. Prevrat se ne radi tako sto se blokira most i zauzme Taksim sa 20 vojnika.
Post Reply