Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8026 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

quarterback wrote:

- jeste bezobrazno, i bezobrazno i budalasto
- da se podsjetimo - biciklisti je mjesto na biciklistickoj stazi, ako biciklisticke staze nema onda mu je mjesto na cesti medjutm radi divljaka u autima mnogi od nas radije biraju trotoar radi cuvanja svog zivota
- ako je biciklista prosao na crveno posao je policije da to kazni a nije posao vozaca da osveti crveno svjetlo tako sto ce zgazti biciklistu
- takodje ne opravdava bilo kakvo nasilnicno ponasanje vozaca, nije vozac ni sudija ni sveviznji da ispravlja ponasanje drugih u saobracaju
- to mozes ti tvrditi, ja bih prepustio sudiji i vjestaku da presude, kao vozac ja cu radije gledati i reagovati na biciklistu, a ti nemoj pa nam javi ishod sudjenja
Necu ja osvecivati crveno nego je problem ako ga udarim da na sudu ja odgovaram iako je 99% krivica bicikliste
Evo imala je biciklisticka staza oko stadiona na otoci pa su opet kreteni vozili pravo iz pravca alipasina gdje nije postojala biciklisticka

Ps bas ovo opisano znaci da biciklisti ne cuvaju svoj zivot
Naravno ne odnosi se na sve al vecina nema kulturu saobracaja bilo da se radi o pjesaku biciklisti vozacu letacu
Last edited by supercali on 19/09/2016 16:43, edited 1 time in total.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#8027 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by quarterback »

supercali wrote:A ja od bosmala moram pratiti ima li ko na mostu ovog kongresmena pa da upratim hoce li iskociti na mostu?
Kao sto staza dolazi do mosta a s druge strane se nastavlja i biciklista treba da sidje sa istog i gurajuci predje taj pjesacki
Takvima rado stanem ove druge zao mi je sto ih nekad ne potkacim pa da lete kad ne znaju pravila

Ps inace bolt tu cesto trenira pa s3 mogu ocekivati sprinteri kako prelaze most
pa jesi vozac ili nisi vozac? jel gledas gdje vozis i pratis svoju okolinu?

pa potkaci i vidi sta ce biti dalje
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8028 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

quarterback wrote:
supercali wrote:A ja od bosmala moram pratiti ima li ko na mostu ovog kongresmena pa da upratim hoce li iskociti na mostu?
Kao sto staza dolazi do mosta a s druge strane se nastavlja i biciklista treba da sidje sa istog i gurajuci predje taj pjesacki
Takvima rado stanem ove druge zao mi je sto ih nekad ne potkacim pa da lete kad ne znaju pravila

Ps inace bolt tu cesto trenira pa s3 mogu ocekivati sprinteri kako prelaze most
pa jesi vozac ili nisi vozac? jel gledas gdje vozis i pratis svoju okolinu?

pa potkaci i vidi sta ce biti dalje
Ajde mi objasni kako da upratim to i da hocu da pratim
Bit ce jedan manje kreten na cesti eto sta ce biti
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#8029 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by quarterback »

supercali wrote: Necu ja osvecivati crveno nego je problem ako ga udarim da na sudu ja odgovaram iako je 99% krivica bicikliste
Evo imala je biciklisticka staza oko stadiona na otoci pa su opet kreteni vozili pravo iz pravca alipasina gdje nije postojala biciklisticka
pa stalno potenciras to da ako biciklista ne postuje zakone sto bi ti postovao biciklistu, to je upravo osvecivanje tebe kao vozaca za prekrsaje bicikliste
shvatite konacno da je problem u tome sto policija ne radi svoj posao a nije vama data u ruke moc da provodite zakon samo zato sto imate 4 tocka

sto se tice te biciklisticke staze oko stadiona na otoci, ja mislim da su biciklisti prava stoka i da namjerno tuda nisu isli i to potpuno bez razloga

Image
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#8030 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by quarterback »

supercali wrote: Ajde mi objasni kako da upratim to i da hocu da pratim
Bit ce jedan manje kreten na cesti eto sta ce biti
otvoris oci i vozis u skladu sa uslovima voznje

nece biti jedan manje nego dva
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8031 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

quarterback wrote:
supercali wrote: Necu ja osvecivati crveno nego je problem ako ga udarim da na sudu ja odgovaram iako je 99% krivica bicikliste
Evo imala je biciklisticka staza oko stadiona na otoci pa su opet kreteni vozili pravo iz pravca alipasina gdje nije postojala biciklisticka
pa stalno potenciras to da ako biciklista ne postuje zakone sto bi ti postovao biciklistu, to je upravo osvecivanje tebe kao vozaca za prekrsaje bicikliste
shvatite konacno da je problem u tome sto policija ne radi svoj posao a nije vama data u ruke moc da provodite zakon samo zato sto imate 4 tocka

sto se tice te biciklisticke staze oko stadiona na otoci, ja mislim da su biciklisti prava stoka i da namjerno tuda nisu isli i to potpuno bez razloga

Image
Ti stalno potenciras da ti mozes smetati vozacima i pjesacima bez ikakve odgovornosti
E ne ide to tako
Ako se desi nesreca nije sam bozac kriv nego biciklista jer se kretao tako da ugrozava saobracaj oko sebe

To sto su biciklisti izbjegavali tu stazu zbog parkiranih auta nije moja briga
Moja briga je trotoar kojim hodam a tu se voze biciklisti
Necu ja ganjati vlast i policiju za ta vozila za tebe pa da ti ko hadzo samo se presaltas kako tebi odgovara
Upravo opisujes tipicni bosanski mentalitet nek se drugi bore za mene a ja cu uzivati ja ni za sta nisam odgovoran bilo sta da uradim i bilo kako da se ponasam
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#8032 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kB27 »

Joj respo što možeš srati.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8033 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

quarterback wrote:
supercali wrote: Ajde mi objasni kako da upratim to i da hocu da pratim
Bit ce jedan manje kreten na cesti eto sta ce biti
otvoris oci i vozis u skladu sa uslovima voznje

nece biti jedan manje nego dva
Otvori ti oci kad ima prepreka da ne vidim tu stranu
Isto da ja trazim od tebe da znas sta se desava iza coska zgrade bez ikakvih pomagala i da si ti odgovoran ako bude kakva steta frka situacija

Vozim ja u skladu s uslovima al ako kreten izleti ispred mene nema tih uslova koji ga nece oboriti s bicikla
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8034 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

kB27 wrote:Joj respo što možeš srati.
Al sto ti mozes ne postivati zakone rastoder je zlatan
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#8035 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by quarterback »

supercali wrote: Ti stalno potenciras da ti mozes smetati vozacima i pjesacima bez ikakve odgovornosti
E ne ide to tako
Ako se desi nesreca nije sam bozac kriv nego biciklista jer se kretao tako da ugrozava saobracaj oko sebe

To sto su biciklisti izbjegavali tu stazu zbog parkiranih auta nije moja briga
Moja briga je trotoar kojim hodam a tu se voze biciklisti
Necu ja ganjati vlast i policiju za ta vozila za tebe pa da ti ko hadzo samo se presaltas kako tebi odgovara
Upravo opisujes tipicni bosanski mentalitet nek se drugi bore za mene a ja cu uzivati ja ni za sta nisam odgovoran bilo sta da uradim i bilo kako da se ponasam
nisam to nigdje napisao, ja sam napisao da policija treba da kazni svakog biciklistu koji ne postuje zakone

ja bih pustio da to sudija i vjestak procjene, ja kao vozac nisam spreman da rizikujem i pomislim - "eno bicikliste, krsi zakon, idem ga zgaziti jer je on kreten a ja nacu biti kriv !", ako si ti spreman na tu kladonicu - izvoli

pa vidis, ti hoces da istjerujes pravdu na cesti sam, a onda kazes da je posao policije sto su auti na biciklistickoj stazi kao i sto su biciklisti na trotoaru, hajd skontaj sta je posao policije a sta nije, pravdu nad biciklistima bi istjerivao sam a pravdu biciklista bi prepustio policiji?

vec sam vise puta napisao da policija treba kaznjavati bicikliste, bilo bi odlicno da to konacno primjetis

bosanski mentalitet nemam, ja nisam stoka kad vozim
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#8036 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by quarterback »

supercali wrote:
quarterback wrote:
supercali wrote: Ajde mi objasni kako da upratim to i da hocu da pratim
Bit ce jedan manje kreten na cesti eto sta ce biti
otvoris oci i vozis u skladu sa uslovima voznje

nece biti jedan manje nego dva
Otvori ti oci kad ima prepreka da ne vidim tu stranu
Isto da ja trazim od tebe da znas sta se desava iza coska zgrade bez ikakvih pomagala i da si ti odgovoran ako bude kakva steta frka situacija

Vozim ja u skladu s uslovima al ako kreten izleti ispred mene nema tih uslova koji ga nece oboriti s bicikla
zasto da ja otvorim oci? ti meni prebacujes da to sto branim bicikliste u stvari branim sebe jer sam ja takav...
ja postujem zakone i kao vozac i kao biciklista (uglavnom)

ja sam odgovoran ako se vozim oko zgrade i iza coska naletim na nekoga ko tuda hoda, niti je moje mjesto tu niti sam prilagodio brzinu, trebam odgovarati, ja sa tim nemam problema - ti imas problem sa odgovonoscu

pa ja sam ti ranije napisao, ti samo gazi, nemam ja problem s tim, ja gledam kuda idem i izbjegavam budale
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8037 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Tomahawk11 »

Ukljucujes se, n-auta u sporednoj traci, lola na celu stao ODMAH na pocetku, iako je ukljucna traka duga bar 20 metara :?
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#8038 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kB27 »

Tomahawk11 wrote:Ukljucujes se, n-auta u sporednoj traci, lola na celu stao ODMAH na pocetku, iako je ukljucna traka duga bar 20 metara :?
Klasika na Stupskoj petlji, kad hoćeš na kružni Bačići iz grada. :mrgreen:

O autoputu da i ne govorim, rijetkost jeste ali se desi - nema ništa opasnije od takvih stručnjaka.
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8039 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Tomahawk11 »

kB27 wrote:
Tomahawk11 wrote:Ukljucujes se, n-auta u sporednoj traci, lola na celu stao ODMAH na pocetku, iako je ukljucna traka duga bar 20 metara :?
Klasika na Stupskoj petlji, kad hoćeš na kružni Bačići iz grada. :mrgreen:

O autoputu da i ne govorim, rijetkost jeste ali se desi - nema ništa opasnije od takvih stručnjaka.
I sa Stupske petlje prema gradu. Ista stvar.
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8040 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

quarterback wrote:
supercali wrote: Ti stalno potenciras da ti mozes smetati vozacima i pjesacima bez ikakve odgovornosti
E ne ide to tako
Ako se desi nesreca nije sam bozac kriv nego biciklista jer se kretao tako da ugrozava saobracaj oko sebe

To sto su biciklisti izbjegavali tu stazu zbog parkiranih auta nije moja briga
Moja briga je trotoar kojim hodam a tu se voze biciklisti
Necu ja ganjati vlast i policiju za ta vozila za tebe pa da ti ko hadzo samo se presaltas kako tebi odgovara
Upravo opisujes tipicni bosanski mentalitet nek se drugi bore za mene a ja cu uzivati ja ni za sta nisam odgovoran bilo sta da uradim i bilo kako da se ponasam
nisam to nigdje napisao, ja sam napisao da policija treba da kazni svakog biciklistu koji ne postuje zakone

ja bih pustio da to sudija i vjestak procjene, ja kao vozac nisam spreman da rizikujem i pomislim - "eno bicikliste, krsi zakon, idem ga zgaziti jer je on kreten a ja nacu biti kriv !", ako si ti spreman na tu kladonicu - izvoli

pa vidis, ti hoces da istjerujes pravdu na cesti sam, a onda kazes da je posao policije sto su auti na biciklistickoj stazi kao i sto su biciklisti na trotoaru, hajd skontaj sta je posao policije a sta nije, pravdu nad biciklistima bi istjerivao sam a pravdu biciklista bi prepustio policiji?

vec sam vise puta napisao da policija treba kaznjavati bicikliste, bilo bi odlicno da to konacno primjetis

bosanski mentalitet nemam, ja nisam stoka kad vozim
Ti meni uporno stavljas da bi ja istjerivao pravdu a to nisam nigdje napisao

Ja govorim o nesreci koja se dogodi a ne da vozac namjerno gazi ljude
Ako se to desi uvijek i vozac plati kaznu iako nije kriv e tu je problem
Naravno da treba policija da ganja ove parkirane
Treba i bicikliste
Al isto tako kad bi biciklista zakacio nekog parkiranog ovako i ogrebao ga citavom stranom stao bih na stranu bicikliste jer nije on kriv sto je ovaj tu parkirao
Shvatas li uopste poentu o cemu pricam
Ja ako istrcim na cestu i zgazi me auto ne treba kriviti vozaca uopste jer nije on kriv pa makar sudija gledao to svojim ocima kriv sam ja koji je bio tamo gdje ne treba
Svako se bori za svoje pravo tako i vozaci
Tamo gdje imas pravo ja cu stati uz tebe gdje nemas da si mi otac ne bi te podrzao
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8041 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

Tomahawk11 wrote:Ukljucujes se, n-auta u sporednoj traci, lola na celu stao ODMAH na pocetku, iako je ukljucna traka duga bar 20 metara :?
Meni je tu najgori ovaj koji vozi desnom trakom a srednja recimo prazna
Pa sta ti fali da se prestrojis u srednju 100 metara pa se vracaj ako hoces al bar pusti 2 3 5 10 auta da se ukljuce zato je valjda i napravljena petlja da nema zastoja a ne da bude zastoj kao da je semafor tu
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8042 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Tomahawk11 »

supercali wrote:
Tomahawk11 wrote:Ukljucujes se, n-auta u sporednoj traci, lola na celu stao ODMAH na pocetku, iako je ukljucna traka duga bar 20 metara :?
Meni je tu najgori ovaj koji vozi desnom trakom a srednja recimo prazna
Pa sta ti fali da se prestrojis u srednju 100 metara pa se vracaj ako hoces al bar pusti 2 3 5 10 auta da se ukljuce zato je valjda i napravljena petlja da nema zastoja a ne da bude zastoj kao da je semafor tu
Svakako, ima i onih koji cim vide auta na ukljucenju, prebace se z srednju, ali ja sam opisao ove kojima je mrsko spustiti se do kraja ukljucne trake, isto da se nece moci ukljuciti ako ne stoje na pocetku :-)
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8043 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

Pa da se vecinom prebace u srednju ni taj ne bi cekao nego bi se odmah ukljucio
Naravno u guzvi ne treba ocekivati to al na praznoj cesti prestroj se ako ides pravo
Jedino ako skrece desno pa ajde
r_faruk
Posts: 4804
Joined: 20/01/2003 00:00

#8044 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by r_faruk »

I na mostu kongresmena ima prelaz za bicikl, pored pjesackog....
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#8045 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by direstraits0078 »

Za bicikliste, kao i za ostale ucesnike u saobracaju vaze pravila.

Kretanje biciklistickom stazom:

- ako je staza dvosmjerna, kretanje desnom trakom, odnosno desnom stranom biciklisticke trake
- ako je staza jednosmjerna, kretanje s desne strane saobracajne trake namijenjene kretanju motornih vozila
- zabranjeno je kretati se na biciklu pjesackim prijelazom
- zabranjeno je kretati se na bicklu trotoarom
- zabranjeno je kretati se saobracajnom trakom namijenjenom kretanju motornih vozila, ako se uz saobracajnu traku namijenjenu kretanju m/v nalazi biciklisticka traka
- zabranjeno je prilikom ulaska u raskrsnicu ulaziti u centar raskrsnice biciklom kod skretanja ulijevo: biciklom se ulijevo skrece tako sto se zaustavi na desnoj strani trake u koju se ima namjeru skrenuti, i biciklom predje na suprotnu stranu

Itd...

Vezano za nezgodu u kojoj vozac m/v srusi biciklistu na pjesackom prijelazu: iskljucivo je biciklista kriv. To je sudska praksa u uredjenim drzavama u kojima skoro svugdje ima biciklisticka staza uz kolovoz. Ukoliko biciklista srusi pjesaka na pjesackom, opet je iskljucivo biciklista kriv.

Zasto je biciklista kriv, jednostavno: nalazi se na dijelu kolovoza koji nije namijenjen kretanju biciklista. Isto kao da s biciklom izadjes na autobahn i pored tebe "proleti" Merc AMG brzinom od 250 km/h, a tebe zracni udar odbaci u bankinu.

Zasto je biciklistima zabranjeno voziti pjesackim prijelazom, jednostavno: biciklisti i pjesaci su dvije razilicite kategorije, razvijaju razlicite brzine, razlicit im je zaustavni put, drugacija silueta, itd. Vozac m/v je ogranicen pozicijom, fizickim preprekama u vidu a, b, c stuba, i podijeljenom paznjom kad jednom predje dio koji je namijenjen biciklistima. Tada vozac m/v vise ne obraca paznju na bicikliste, tada su mu bitni pjesaci.

U uredjenim drustvima se redovno raspravlja o biciklistima koji sebi uzimaju previse za pravo, npr. da voze u paru ili grupi kolovoznom trakom, sto je takodje zabranjeno. Biciklisti voze kolovoznom trakom u koloni jedan iza drugog. Osim ako imaju organizovanu pratnju. Posebno se raspravlja o kategoriji bicklista koje nazivaju MAMIL: Middle Aged Men In Lycra.
Neki ih jednostavno zovu drkadzije koji nemaju sta pametnije nego vrtiti pedale, krizeri srednjih godina ili slicno. Nedavno su trojica takvih izletila kamiondziji koji je skretao ulijevo, i to su izletili u gradskoj zoni, vozili su 50-tak km/h i nisu uspjeli stati na vrijeme, pa su prijavili policiji saobracajku. Ono sto je spasilo kamiondziju kazne je kamera koju ima montiranu bocno, pa se lijepo vidjelo odakle su i kojom brzinom "izletili" i "uletili" pod prikolicu.

Helem, biciklisti je u interesu da cuva glavu i da ne tjera mak na konac, posebno ako ne poznaje dovoljno saobracajna pravila. U srazu bicikliste i pmv ili tmv, biciklista je donji u 99% slucajeva.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#8046 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by The BEN10 »

kB27 wrote:Joj respo što možeš srati.
K'o foka!
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#8047 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by supercali »

The BEN10 wrote:
kB27 wrote:Joj respo što možeš srati.
K'o foka!
Jeste se pronasli
Sta je bole cinjenice da sam upravu a i istina
Evo dire je to napisao po ps-u a to sto mnogima smetaju takva pravila je do tih osoba ne do pravila
kB27
Posts: 2954
Joined: 17/02/2016 17:46

#8048 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kB27 »

r_faruk wrote:I na mostu kongresmena ima prelaz za bicikl, pored pjesackog....
Tako je. :)
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#8049 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by quarterback »

supercali wrote: Ti meni uporno stavljas da bi ja istjerivao pravdu a to nisam nigdje napisao

Ja govorim o nesreci koja se dogodi a ne da vozac namjerno gazi ljude
Ako se to desi uvijek i vozac plati kaznu iako nije kriv e tu je problem
Naravno da treba policija da ganja ove parkirane
Treba i bicikliste
Al isto tako kad bi biciklista zakacio nekog parkiranog ovako i ogrebao ga citavom stranom stao bih na stranu bicikliste jer nije on kriv sto je ovaj tu parkirao
Shvatas li uopste poentu o cemu pricam
Ja ako istrcim na cestu i zgazi me auto ne treba kriviti vozaca uopste jer nije on kriv pa makar sudija gledao to svojim ocima kriv sam ja koji je bio tamo gdje ne treba
Svako se bori za svoje pravo tako i vozaci
Tamo gdje imas pravo ja cu stati uz tebe gdje nemas da si mi otac ne bi te podrzao
kad cemo na kafu?

:D

sve si u pravu, ljubi brat :kiss:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#8050 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MOSALJOZE »

Vidi quater koliko je sati...
Post Reply