Zato će prvi H&M biti u Banja Luci, čini mi se sad 21. marta da se otvara onaj novi Delta shopping centar.biggrin wrote:po pricama mahale,h&m je "popusio" lokacije u sarajevu. navodno došli nadobudno za par mjesta koja su pikirali, fiksno ponudili svoje uslove i dobili odbijeniceThorgerson wrote:...Alta ce se sigurno preporoditi ako H&M dodje tamo, kako se prica.![]()
...
Sarajevo Construction
-
BadBoy
- Posts: 9608
- Joined: 01/11/2005 21:55
#8026 Re: Sarajevo Construction
- sefket_ramadani
- Posts: 563
- Joined: 07/03/2018 18:22
#8027 Re: Sarajevo Construction
Na mjestu doma penzionera nice neki stambeno poslovni kompleks, mozda ga avaz napravi, nesto kao avaz-robot u tuzli
A moja zelja je dzamija, sa 3 munare.
A moja zelja je dzamija, sa 3 munare.
- un1ted
- Posts: 9957
- Joined: 20/10/2012 13:29
- Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676
#8028 Re: Sarajevo Construction
https://www.klix.ba/biznis/krajem-april ... /190304113Općina Stari Grad raspisala je postupak za izbor izvođača radova na sanaciji pješačke zone u ulici Štrosmajerova, a procijenjena vrijednost radova iznosi 570.960 KM.
Komentar:
Štrosmajerova ulica je dugačka 97m i široka od 9,5m do 10,5. Dakle površina iznosi nepunih 1000m2 te dolazimo do zaključka da cijene radova popločanja iznosi skoro 600KM/m2!!!!! Cijena granitnih ploča sa ugradnjom se kreće od 100KM/m2 do 200KM/m2 te AB podloga do 50KM/m2. Ovo je kriminal teški
- Haris.ba
- Posts: 35289
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8029 Re: Sarajevo Construction
A šta bi vi? Za te pare još i da se uradi armirana podloga da se ne moraju ploče klackati i stalno mijenjati i još i na tom pare uzimati? 
- Porodice Foht
- Posts: 3714
- Joined: 14/01/2019 04:56
#8030 Re: Sarajevo Construction
Ako se ne varam ista je firma kao i oko onog kioska...A sto ljudi kupe lopatom. Pa oni ne trebaju ni raditi cijelu godinu, dva ovakva posla i odmori.un1ted wrote:https://www.klix.ba/biznis/krajem-april ... /190304113Općina Stari Grad raspisala je postupak za izbor izvođača radova na sanaciji pješačke zone u ulici Štrosmajerova, a procijenjena vrijednost radova iznosi 570.960 KM.
Komentar:
Štrosmajerova ulica je dugačka 97m i široka od 9,5m do 10,5. Dakle površina iznosi nepunih 1000m2 te dolazimo do zaključka da cijene radova popločanja iznosi skoro 600KM/m2!!!!! Cijena granitnih ploča sa ugradnjom se kreće od 100KM/m2 do 200KM/m2 te AB podloga do 50KM/m2. Ovo je kriminal teški
- sime_cipol
- Posts: 23407
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#8031 Re: Sarajevo Construction
Granica izmedju NG i Ilidze je mislim kod Klinike koja je u izgradnji izmedju Studentskih domova i Radona.JThomas wrote:može ondje još onoliko![]()
tim prije što je ta strana kod meme mislim, radon toranj jeste...
- Bullet Tooth Tony
- Posts: 21032
- Joined: 06/09/2007 12:15
- Location: Carsija at naJt
#8032 Re: Sarajevo Construction
De nam izvor informacija ili si bacio grah?Porodice Foht wrote: Ako se ne varam ista je firma kao i oko onog kioska...A sto ljudi kupe lopatom. Pa oni ne trebaju ni raditi cijelu godinu, dva ovakva posla i odmori.
Kaze raspisali konkurs za izbor izvodjaca..lik vec napisao ko ce biti
-
BadBoy
- Posts: 9608
- Joined: 01/11/2005 21:55
#8033 Re: Sarajevo Construction
Pa tek trebaju da izaberu izvođača radova putem otvorenog postupka javnih nabavki, piše u tekstu. Ti već znaš kome je namješteno?Porodice Foht wrote:Ako se ne varam ista je firma kao i oko onog kioska...A sto ljudi kupe lopatom. Pa oni ne trebaju ni raditi cijelu godinu, dva ovakva posla i odmori.un1ted wrote:https://www.klix.ba/biznis/krajem-april ... /190304113Općina Stari Grad raspisala je postupak za izbor izvođača radova na sanaciji pješačke zone u ulici Štrosmajerova, a procijenjena vrijednost radova iznosi 570.960 KM.
Komentar:
Štrosmajerova ulica je dugačka 97m i široka od 9,5m do 10,5. Dakle površina iznosi nepunih 1000m2 te dolazimo do zaključka da cijene radova popločanja iznosi skoro 600KM/m2!!!!! Cijena granitnih ploča sa ugradnjom se kreće od 100KM/m2 do 200KM/m2 te AB podloga do 50KM/m2. Ovo je kriminal teški
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8034 Re: Sarajevo Construction
Ocigledno je procjenjena vrijednost jednaka izvedbenoj 
- JThomas
- Posts: 69047
- Joined: 24/05/2008 15:01
- Location: Sic semper tyrannis
#8035 Re: Sarajevo Construction
možda on ne zna ali načelnik vjerujem da zna... 
biće ponuda 70 feninga ispod procjene vrijednosti nabavke
a u konačnoj mora biti i nepredviđenih radova, to je pravilo. predviđeni nepredviđeni radovi 
biće ponuda 70 feninga ispod procjene vrijednosti nabavke
- biggrin
- Posts: 3459
- Joined: 23/11/2010 09:47
#8036 Re: Sarajevo Construction
nisam bio tamo, ali kako sam cuo u BL praznih poslovnih prostora na izvoz, tako da vjerujem da su bez problema nasli nekoga ko bi im se povinovaoBadBoy wrote:Zato će prvi H&M biti u Banja Luci, čini mi se sad 21. marta da se otvara onaj novi Delta shopping centar.biggrin wrote:po pricama mahale,h&m je "popusio" lokacije u sarajevu. navodno došli nadobudno za par mjesta koja su pikirali, fiksno ponudili svoje uslove i dobili odbijeniceThorgerson wrote:...Alta ce se sigurno preporoditi ako H&M dodje tamo, kako se prica.![]()
...
- Haris.ba
- Posts: 35289
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8037 Re: Sarajevo Construction
Moguće. Ali, prije da je šuplja. Ne bježi hm ni od lokacija izvan grada.biggrin wrote: po pricama mahale,h&m je "popusio" lokacije u sarajevu. navodno došli nadobudno za par mjesta koja su pikirali, fiksno ponudili svoje uslove i dobili odbijenice
Prije će biti da su samo pitali koliko šta košta.
Nema puno prostora u Sarajevu koji bi odbili zakupca koji je potencijalno redovan platiša. Jer najskuplji prostor je prazan prostor.
P.S.
Možda će u Lukavicu.
- biggrin
- Posts: 3459
- Joined: 23/11/2010 09:47
#8038 Re: Sarajevo Construction
Pa evo koji ima slododan prostor u gradu koji bi im po tvom misljenju bio zanimljiv? to sa lukavicom jos zvuci i najrealnjeHaris.ba wrote:Moguće. Ali, prije da je šuplja. Ne bježi hm ni od lokacija izvan grada.biggrin wrote: po pricama mahale,h&m je "popusio" lokacije u sarajevu. navodno došli nadobudno za par mjesta koja su pikirali, fiksno ponudili svoje uslove i dobili odbijenice
Prije će biti da su samo pitali koliko šta košta.
Nema puno prostora u Sarajevu koji bi odbili zakupca koji je potencijalno redovan platiša. Jer najskuplji prostor je prazan prostor.
P.S.
Možda će u Lukavicu.
- Logovan
- Posts: 102764
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#8039 Re: Sarajevo Construction
Baš da vidim kako će uraditi.un1ted wrote:https://www.klix.ba/biznis/krajem-april ... /190304113Općina Stari Grad raspisala je postupak za izbor izvođača radova na sanaciji pješačke zone u ulici Štrosmajerova, a procijenjena vrijednost radova iznosi 570.960 KM.
Komentar:
Štrosmajerova ulica je dugačka 97m i široka od 9,5m do 10,5. Dakle površina iznosi nepunih 1000m2 te dolazimo do zaključka da cijene radova popločanja iznosi skoro 600KM/m2!!!!! Cijena granitnih ploča sa ugradnjom se kreće od 100KM/m2 do 200KM/m2 te AB podloga do 50KM/m2. Ovo je kriminal teški
Nisam uvjeren da ćemo se usrećiti, logično.
- Porodice Foht
- Posts: 3714
- Joined: 14/01/2019 04:56
#8040 Re: Sarajevo Construction
Citao drugi link o radovima Opstine Stari Grad s carsije, pored Dzirle prema Ploci i tu je dobila posao ona firma sto je zavrnula lovu za kiosk. Mozda i ovdje lola dobije.Bullet Tooth Tony wrote:De nam izvor informacija ili si bacio grah?Porodice Foht wrote: Ako se ne varam ista je firma kao i oko onog kioska...A sto ljudi kupe lopatom. Pa oni ne trebaju ni raditi cijelu godinu, dva ovakva posla i odmori.
Kaze raspisali konkurs za izbor izvodjaca..lik vec napisao ko ce biti![]()
-
Max Bunker
- Posts: 2406
- Joined: 19/03/2010 00:16
#8041 Re: Sarajevo Construction
Ja belaja u BL naći poslovni prostor.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#8042 Re: Sarajevo Construction
Pa eto zar nije bila u prici Alta i taj zadnji sprat koji propada. Nisam odavno ni bio na tom zadnjem spratu, niti znam sta tamo ima, znam da je bio food court koji je zatvoren.biggrin wrote:Pa evo koji ima slododan prostor u gradu koji bi im po tvom misljenju bio zanimljiv? to sa lukavicom jos zvuci i najrealnjeHaris.ba wrote:Moguće. Ali, prije da je šuplja. Ne bježi hm ni od lokacija izvan grada.biggrin wrote: po pricama mahale,h&m je "popusio" lokacije u sarajevu. navodno došli nadobudno za par mjesta koja su pikirali, fiksno ponudili svoje uslove i dobili odbijenice
Prije će biti da su samo pitali koliko šta košta.
Nema puno prostora u Sarajevu koji bi odbili zakupca koji je potencijalno redovan platiša. Jer najskuplji prostor je prazan prostor.
P.S.
Možda će u Lukavicu.
Ja ne mogu da shvatim da bi iko htio da mu prostor zjapi prazan, a narocito mi je neshvatljivo da odbijes HM. Pa ja bih njima dzaba dao poslovni. Pa sa HM-om ti dolazi hrpa kupaca u centar u paketu. Svi oni ce proviriti i u druge butike, kupit ce jos nesto, platit parking, popit kafu itd... Ne znam, tesko mi je u to malo povjerovati.
Takodjer sta je i sa SCC-om i onim spratom iznad gdje bila kuglana itd. ?
-
BadBoy
- Posts: 9608
- Joined: 01/11/2005 21:55
#8043 Re: Sarajevo Construction
Ja imam informaciju da je H&M tražio prostor New Yorkera u Alti. Bingo nije na to pristao jer mu je New Yorker dobar zakupac, što je u konačnici i pošteno.
- Dosadno mii
- Posts: 3163
- Joined: 16/06/2014 20:33
#8044 Re: Sarajevo Construction
Ja mislim da je tera nova bespotrebna u sccu
Nikad usla nisam
Tu moze hm
Nikad usla nisam
Tu moze hm
- biggrin
- Posts: 3459
- Joined: 23/11/2010 09:47
#8045 Re: Sarajevo Construction
[/quote]Thorgerson wrote:[quote="biggnPa evo koji ima slododan prostor u gradu koji bi im po tvom misljenju bio zanimljiv? to sa lukavicom jos zvuci i najrealnjeHaris.ba wrote:[quote="bign
po pricama mahale,h&m je "popusio" lokacije u sarajevu. navodno došli nadobudno za par mjesta koja su pikirali, fiksno ponudili svoje uslove i dobili odbijenice[/qut
Moguće. Ali, prije da je šuplja. Ne bježi hm ni od lokacija izvan grada.
Prije će biti da su samo pitali koliko šta košta.
Nema puno prostora u Sarajevu koji bi odbili zakupca koji je potencijalno redovan platiša. Jer najskuplji prostor je prazan prostor.
P.S.
Možda će u Lukavicu.[/quo
Pa eto zar nije bila u prici Alta i taj zadnji sprat koji propada. Nisam odavno ni bio na tom zadnjem spratu, niti znam sta tamo ima, znam da je bio food court koji je zatvoren.
Ja ne mogu da shvatim da bi iko htio da mu prostor zjapi prazan, a narocito mi je neshvatljivo da odbijes HM. Pa ja bih njima dzaba dao poslovni. Pa sa HM-om ti dolazi hrpa kupaca u centar u paketu. Svi oni ce proviriti i u druge butike, kupit ce jos nesto, platit parking, popit kafu itd... Ne znam, tesko mi je u to malo povjerovati.
Takodjer sta je i sa SCC-om i onim spratom iznad gdje bila kuglana itd. ?
u Alti je na zadnjem spratu restoran (4 seasons) i koliko mi je poznato nemaju praznog prostora. U SCC-u je također restoran na zadnjem spratu, nemaju slobodnog prostora. Tačna je ta konstatacija za prazan prostor, ali ga tu nema niti mi je poznato da ima neki slobodan koji bi jedva čekao da ih primi. To i jeste poenta cijele price...i zbog cega svakoga zalibo kiki za h&m i njihove uslove
- Haris.ba
- Posts: 35289
- Joined: 08/09/2005 20:08
#8046 Re: Sarajevo Construction
Ima li u kod Fahre u neboderu mjesta?
Još plus im prodaje reklame u Avazu.
P.S.
Ima li planova kakve gradnje uz brzu cestu u Butilama. Vidim nešta se kopa.
Još plus im prodaje reklame u Avazu.
P.S.
Ima li planova kakve gradnje uz brzu cestu u Butilama. Vidim nešta se kopa.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#8047 Re: Sarajevo Construction
Ma Four seasons je prakticki kao penthouse, mislim jeste to fakticki zadnji sprat, ali izdvojen, jer na tom spratu spratu je samo restoran i nema nista vise. Mislio sam na sprat ispod 3. sprat shopping centra, gdje je bio food court i zadnji put kad sam tu bio, sve je bilo prazno, tj. nista nije radilo.biggrin wrote: u Alti je na zadnjem spratu restoran (4 seasons) i koliko mi je poznato nemaju praznog prostora. U SCC-u je također restoran na zadnjem spratu, nemaju slobodnog prostora. Tačna je ta konstatacija za prazan prostor, ali ga tu nema niti mi je poznato da ima neki slobodan koji bi jedva čekao da ih primi. To i jeste poenta cijele price...i zbog cega svakoga zalibo kiki za h&m i njihove uslove
- Dosadno mii
- Posts: 3163
- Joined: 16/06/2014 20:33
#8048 Re: Sarajevo Construction
Pa tu je otvorena juventa sport (valjda je pravi naziv) i neka radnja mislim da je za igrice
Ostatak je galerija i avalon fitnes
Ostatak je galerija i avalon fitnes
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#8049 Re: Sarajevo Construction
u Alti je na zadnjem spratu restoran (4 seasons) i koliko mi je poznato nemaju praznog prostora. U SCC-u je također restoran na zadnjem spratu, nemaju slobodnog prostora. Tačna je ta konstatacija za prazan prostor, ali ga tu nema niti mi je poznato da ima neki slobodan koji bi jedva čekao da ih primi. To i jeste poenta cijele price...i zbog cega svakoga zalibo kiki za h&m i njihove uslove[/quote]biggrin wrote:Thorgerson wrote:[quote="biggnPa evo koji ima slododan prostor u gradu koji bi im po tvom misljenju bio zanimljiv? to sa lukavicom jos zvuci i najrealnjeHaris.ba wrote:[quote="bign
po pricama mahale,h&m je "popusio" lokacije u sarajevu. navodno došli nadobudno za par mjesta koja su pikirali, fiksno ponudili svoje uslove i dobili odbijenice[/qut
Moguće. Ali, prije da je šuplja. Ne bježi hm ni od lokacija izvan grada.
Prije će biti da su samo pitali koliko šta košta.
Nema puno prostora u Sarajevu koji bi odbili zakupca koji je potencijalno redovan platiša. Jer najskuplji prostor je prazan prostor.
P.S.
Možda će u Lukavicu.[/quo
Pa eto zar nije bila u prici Alta i taj zadnji sprat koji propada. Nisam odavno ni bio na tom zadnjem spratu, niti znam sta tamo ima, znam da je bio food court koji je zatvoren.
Ja ne mogu da shvatim da bi iko htio da mu prostor zjapi prazan, a narocito mi je neshvatljivo da odbijes HM. Pa ja bih njima dzaba dao poslovni. Pa sa HM-om ti dolazi hrpa kupaca u centar u paketu. Svi oni ce proviriti i u druge butike, kupit ce jos nesto, platit parking, popit kafu itd... Ne znam, tesko mi je u to malo povjerovati.
Takodjer sta je i sa SCC-om i onim spratom iznad gdje bila kuglana itd. ?
HM nece na zadnji sprat. Oni su trazili prostor prvog sprata gdje je Vapiano, a onda se Vapianu nudilo da predje na taj sprat gdje su bili expres restorani na 4tom. Vapiano, naravno, nije pristao.
- Thorgerson
- Posts: 9900
- Joined: 15/04/2015 11:26
#8050 Re: Sarajevo Construction
Hehe. Koji giganti.DaffyDuck wrote: HM nece na zadnji sprat. Oni su trazili prostor prvog sprata gdje je Vapiano, a onda se Vapianu nudilo da predje na taj sprat gdje su bili expres restorani na 4tom. Vapiano, naravno, nije pristao.
Tesko onda da ce u Sarajevu igdje naci takav prostor. Jer sigurno im treba velika kvadratura, a prvi sprat i prizemlje...ne vidim gdje to mogu dobiti. Eventualno mozda po onim Robotima...al cisto sumnjam da im to odgovara.
