Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
#8026 Euripid :: Drame
Hekaba / Trojanke / Andromaha

- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#8027 Re: Šta trenutno čitate?
endimona od simonsa
ne izgleda loše nakon 10 stranica

mislio sam da je organski nastavak na pad hiperiona ali eto nije
250 godina poslije
vidjet ćemo
ne izgleda loše nakon 10 stranica
mislio sam da je organski nastavak na pad hiperiona ali eto nije
250 godina poslije
vidjet ćemo
- BAN___KAI
- Posts: 799
- Joined: 27/09/2012 15:36
#8028 Re: Šta trenutno čitate?
Stephen king Dark tower 4-wizard and glass. Još su samo 4 knjige ostale 
- kala
- Posts: 96
- Joined: 30/11/2008 00:28
#8029 Re: Šta trenutno čitate?
Evo, da se i ja tuspasim, nisam odavno.
Assia Djebar: "Beskrajan je zatvor", obecavajuce nakon prvih pedeset stranica. Vrlo liricno, uzivam.
Evo da malo docaram, nekoliko recenica kojim pocinje roman:
"Dugo sam vjerovala da pisati znaci umirati, umirati polagano. (...) Tisina pisanja, pustinjski vjetar koji okrece svoj neumoljivi zrvanj, dok moja ruka juri, a ocev jezik (jezik koji uostalom mutira u ocinski jezik) razrjesuje malo pomalo, sigurno, povoje mrtve ljubavi. (...) Dugo sam vjerovala da pisati znaci pobjeci, ili barem jurnuti pod to ogromno nebo, u prasinu puta, u podnozje sipke dine..."
Assia Djebar: "Beskrajan je zatvor", obecavajuce nakon prvih pedeset stranica. Vrlo liricno, uzivam.
Evo da malo docaram, nekoliko recenica kojim pocinje roman:
"Dugo sam vjerovala da pisati znaci umirati, umirati polagano. (...) Tisina pisanja, pustinjski vjetar koji okrece svoj neumoljivi zrvanj, dok moja ruka juri, a ocev jezik (jezik koji uostalom mutira u ocinski jezik) razrjesuje malo pomalo, sigurno, povoje mrtve ljubavi. (...) Dugo sam vjerovala da pisati znaci pobjeci, ili barem jurnuti pod to ogromno nebo, u prasinu puta, u podnozje sipke dine..."
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#8030 Re: Šta trenutno čitate?
Poslat ću ti PP.Lucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
Napokon neko normalan. Ovo je moj teren.
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#8031 Re: Šta trenutno čitate?
Moze li i meniMračajski proto wrote:Poslat ću ti PP.Lucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
Napokon neko normalan. Ovo je moj teren.Meni je ova tema često komična; Ivo Kobaš je za mnoge autore koje vi ovdje spominjete bog i batina.
-
doktor78
- Posts: 3948
- Joined: 14/09/2006 11:02
#8032 Re: Šta trenutno čitate?
Sta predlazes? Da prije upisa na ovu temu konsultujemo tebe da vidimo da li nas izbor literature zadovoljava ukuse Velikog inkvizitora, ili mozda najbolje da zakljucamo temu?Mračajski proto wrote:Poslat ću ti PP.Lucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
Napokon neko normalan. Ovo je moj teren.Meni je ova tema često komična; Ivo Kobaš je za mnoge autore koje vi ovdje spominjete bog i batina.
Ni meni ne odgovara svaciji citalacki ukus, ali bar se suzdrzim od komentara tipa "napokon neko normalan", sto implicira da ostali na ovoj temi nisu normalni
- thea
- Posts: 1166
- Joined: 04/10/2011 23:05
#8033 Re: Šta trenutno čitate?
behind the beautiful forevers Katherine Boo, vidimo kakav je...
- Afanasi_94
- Posts: 2349
- Joined: 21/06/2013 00:19
- Location: Са.
#8034 Re: Šta trenutno čitate?
Izašao je i novi roman od Sansoma: http://www.profil-mozaik.hr/carobna-kost/PR/149638bhnapoleon1 wrote:Moze li i meni. Ima li neko nesto preporuciti slicno knjigama C.J Sansoma (Raskol, Otkrivenje, Crna vatra, Kraljevska Krv)
Za romane autorice Marine Fiorato kažu da su odlični. Ja lično nisam čitala ali planiram s obzirom na preporuke gdje kažu da su joj opisi fantastični : http://www.profil-mozaik.hr/autori/mari ... rato/80158
Preporučujem ti još i romane o obitelji Borgia: http://znanje.hr/proizvod/sara-poole-borgijina-izdaja/, http://znanje.hr/proizvod/sarah-bower-g ... ji-borgia/
Seriju romana o Philipi Gregory: http://znanje.hr/oznaka-proizvoda/philippa-gregory/
I ove romane:
http://znanje.hr/oznaka-proizvoda/michelle-moran/
Ovo su ti neki od romana koji su veoma slični Sansomovim
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#8035 Re: Šta trenutno čitate?
Veliko hvala, preostaje jos pronaci u pdf i procitatiAfanasi_94 wrote:Izašao je i novi roman od Sansoma: http://www.profil-mozaik.hr/carobna-kost/PR/149638bhnapoleon1 wrote:Moze li i meni. Ima li neko nesto preporuciti slicno knjigama C.J Sansoma (Raskol, Otkrivenje, Crna vatra, Kraljevska Krv)
Za romane autorice Marine Fiorato kažu da su odlični. Ja lično nisam čitala ali planiram s obzirom na preporuke gdje kažu da su joj opisi fantastični : http://www.profil-mozaik.hr/autori/mari ... rato/80158
Preporučujem ti još i romane o obitelji Borgia: http://znanje.hr/proizvod/sara-poole-borgijina-izdaja/, http://znanje.hr/proizvod/sarah-bower-g ... ji-borgia/
Seriju romana o Philipi Gregory: http://znanje.hr/oznaka-proizvoda/philippa-gregory/
I ove romane:
http://znanje.hr/oznaka-proizvoda/michelle-moran/
Ovo su ti neki od romana koji su veoma slični Sansomovimnećeš pogriješiti.
Edit
-
m_l
- Posts: 1804
- Joined: 06/06/2012 21:19
#8036 Re: Šta trenutno čitate?
Lucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
Citala nekada davno Marija Valevska, nazalost ne znam autora. U tri dijela. Evo gledam na netu ima vise autora koji su roman isto naslovili. Uglavnom, najzanimljiviji nacin da saznas o Napoleonu i njegovom zivotu.
Od A. Djebar citala Daleko od Medine, tada mi nesto stilski nije legla. Vjerovatno zavisi od tematike, a i godina kada nesto citamo. Mozda ponovim, pa promjenim misljenje.kala wrote:Evo, da se i ja tuspasim, nisam odavno.
Assia Djebar: "Beskrajan je zatvor", obecavajuce nakon prvih pedeset stranica. Vrlo liricno, uzivam.![]()
Evo da malo docaram, nekoliko recenica kojim pocinje roman:
"Dugo sam vjerovala da pisati znaci umirati, umirati polagano. (...) Tisina pisanja, pustinjski vjetar koji okrece svoj neumoljivi zrvanj, dok moja ruka juri, a ocev jezik (jezik koji uostalom mutira u ocinski jezik) razrjesuje malo pomalo, sigurno, povoje mrtve ljubavi. (...) Dugo sam vjerovala da pisati znaci pobjeci, ili barem jurnuti pod to ogromno nebo, u prasinu puta, u podnozje sipke dine..."
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#8037 Re: Šta trenutno čitate?
Moja preporuka serija romana o Cezaru- Conn Iggulden, ima i o Ghenkis khanu ali to nisam citao. Takodjer i trilogija o vitezu krizaru od Jan Guillou i cetvrta knjiga koja nije dio trilogije ali se naslanja na nju Arnovo naslijedje.Lucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
- Afanasi_94
- Posts: 2349
- Joined: 21/06/2013 00:19
- Location: Са.
#8038 Re: Šta trenutno čitate?
bhnapoleon1 wrote:Veliko hvala, preostaje jos pronaci u pdf i procitati.
EditZa citanje spremio Marina Friorato- Botticelijeva tajna, Eisner -Michael Alexander- Krizar, S.J Paris- Krug heretika.
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#8039 Re: Šta trenutno čitate?
Afanasi_94 wrote:bhnapoleon1 wrote:Veliko hvala, preostaje jos pronaci u pdf i procitati.
EditZa citanje spremio Marina Friorato- Botticelijeva tajna, Eisner -Michael Alexander- Krizar, S.J Paris- Krug heretika.
pa javi dojmove o Boticelijevoj tajni u pp
Krecem sa Krizarom
- corolla02
- Posts: 11334
- Joined: 18/02/2009 22:12
- Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
- Horoskop: Gemini
- LoveIsGone
- Posts: 503
- Joined: 09/12/2012 13:58
- Location: Sarajevo
#8042 Re: Šta trenutno čitate?
Učenje Don Huana - Carlos Castaneda
-
someone04
- Posts: 75
- Joined: 29/06/2013 16:38
#8043 Re: Šta trenutno čitate?
Da li bi mi neko mogao reci gdje na internetu mogu pronaci knjigu bonton za download?
Ali ne neku slikovnicu nego malo ozbilnije stivo.
Ali ne neku slikovnicu nego malo ozbilnije stivo.
-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
#8046 John R. Hale :: Lords of the Sea
Rodjenje, uspon i pad atinske mornarice sa detaljnim opisima svih bitnijih pomorskih bitaka od prvog uspjeha protiv Perzijanaca preko svih okrsaja protiv Spartanaca i njihovih saveznika, Sirakuze, Jonskog Saveza i konacni poraz protiv Makedonije.
---------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------

- jon_jovi
- Posts: 2134
- Joined: 26/01/2012 11:53
- Location: Narodni Posmatrac
#8048 Re: Šta trenutno čitate?
Zona Smrti (Roman o Srebrenici) by Redžo Hankić


- Hajvan
- Posts: 9637
- Joined: 25/10/2008 13:21
- Location: SaraJovo
#8049 Re: Šta trenutno čitate?
uh!LoveIsGone wrote:Učenje Don Huana - Carlos Castaneda
kako ide?
-
Labirint
- Posts: 2938
- Joined: 24/06/2013 14:37
#8050 Re: John R. Hale :: Lords of the Sea
Ovo ima "u nas" prevedeno ili?Romanija wrote:Rodjenje, uspon i pad atinske mornarice sa detaljnim opisima svih bitnijih pomorskih bitaka od prvog uspjeha protiv Perzijanaca preko svih okrsaja protiv Spartanaca i njihovih saveznika, Sirakuze, Jonskog Saveza i konacni poraz protiv Makedonije.
---------------------------------------------------------------




