Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#8026 Euripid :: Drame

Post by Romanija »

Hekaba / Trojanke / Andromaha
Image
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#8027 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

endimona od simonsa
ne izgleda loše nakon 10 stranica
:D
mislio sam da je organski nastavak na pad hiperiona ali eto nije
250 godina poslije
vidjet ćemo
User avatar
BAN___KAI
Posts: 799
Joined: 27/09/2012 15:36

#8028 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BAN___KAI »

Stephen king Dark tower 4-wizard and glass. Još su samo 4 knjige ostale :D
User avatar
kala
Posts: 96
Joined: 30/11/2008 00:28

#8029 Re: Šta trenutno čitate?

Post by kala »

Evo, da se i ja tuspasim, nisam odavno.
Assia Djebar: "Beskrajan je zatvor", obecavajuce nakon prvih pedeset stranica. Vrlo liricno, uzivam. :thumbup:

Evo da malo docaram, nekoliko recenica kojim pocinje roman:

"Dugo sam vjerovala da pisati znaci umirati, umirati polagano. (...) Tisina pisanja, pustinjski vjetar koji okrece svoj neumoljivi zrvanj, dok moja ruka juri, a ocev jezik (jezik koji uostalom mutira u ocinski jezik) razrjesuje malo pomalo, sigurno, povoje mrtve ljubavi. (...) Dugo sam vjerovala da pisati znaci pobjeci, ili barem jurnuti pod to ogromno nebo, u prasinu puta, u podnozje sipke dine..."
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#8030 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mračajski proto »

Lucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
Poslat ću ti PP.

Napokon neko normalan. Ovo je moj teren. :D Meni je ova tema često komična; Ivo Kobaš je za mnoge autore koje vi ovdje spominjete bog i batina. :oops:
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8031 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

Mračajski proto wrote:
Lucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
Poslat ću ti PP.

Napokon neko normalan. Ovo je moj teren. :D Meni je ova tema često komična; Ivo Kobaš je za mnoge autore koje vi ovdje spominjete bog i batina. :oops:
Moze li i meni :oops: . Ima li neko nesto preporuciti slicno knjigama C.J Sansoma (Raskol, Otkrivenje, Crna vatra, Kraljevska Krv)
doktor78
Posts: 3948
Joined: 14/09/2006 11:02

#8032 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Mračajski proto wrote:
Lucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
Poslat ću ti PP.

Napokon neko normalan. Ovo je moj teren. :D Meni je ova tema često komična; Ivo Kobaš je za mnoge autore koje vi ovdje spominjete bog i batina. :oops:
Sta predlazes? Da prije upisa na ovu temu konsultujemo tebe da vidimo da li nas izbor literature zadovoljava ukuse Velikog inkvizitora, ili mozda najbolje da zakljucamo temu?
Ni meni ne odgovara svaciji citalacki ukus, ali bar se suzdrzim od komentara tipa "napokon neko normalan", sto implicira da ostali na ovoj temi nisu normalni
User avatar
thea
Posts: 1166
Joined: 04/10/2011 23:05

#8033 Re: Šta trenutno čitate?

Post by thea »

behind the beautiful forevers Katherine Boo, vidimo kakav je...
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#8034 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Afanasi_94 »

bhnapoleon1 wrote:Moze li i meni :oops: . Ima li neko nesto preporuciti slicno knjigama C.J Sansoma (Raskol, Otkrivenje, Crna vatra, Kraljevska Krv)
Izašao je i novi roman od Sansoma: http://www.profil-mozaik.hr/carobna-kost/PR/149638

Za romane autorice Marine Fiorato kažu da su odlični. Ja lično nisam čitala ali planiram s obzirom na preporuke gdje kažu da su joj opisi fantastični : http://www.profil-mozaik.hr/autori/mari ... rato/80158

Preporučujem ti još i romane o obitelji Borgia: http://znanje.hr/proizvod/sara-poole-borgijina-izdaja/, http://znanje.hr/proizvod/sarah-bower-g ... ji-borgia/

Seriju romana o Philipi Gregory: http://znanje.hr/oznaka-proizvoda/philippa-gregory/

I ove romane:
http://znanje.hr/oznaka-proizvoda/michelle-moran/

Ovo su ti neki od romana koji su veoma slični Sansomovim :D nećeš pogriješiti.
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8035 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

Afanasi_94 wrote:
bhnapoleon1 wrote:Moze li i meni :oops: . Ima li neko nesto preporuciti slicno knjigama C.J Sansoma (Raskol, Otkrivenje, Crna vatra, Kraljevska Krv)
Izašao je i novi roman od Sansoma: http://www.profil-mozaik.hr/carobna-kost/PR/149638

Za romane autorice Marine Fiorato kažu da su odlični. Ja lično nisam čitala ali planiram s obzirom na preporuke gdje kažu da su joj opisi fantastični : http://www.profil-mozaik.hr/autori/mari ... rato/80158

Preporučujem ti još i romane o obitelji Borgia: http://znanje.hr/proizvod/sara-poole-borgijina-izdaja/, http://znanje.hr/proizvod/sarah-bower-g ... ji-borgia/

Seriju romana o Philipi Gregory: http://znanje.hr/oznaka-proizvoda/philippa-gregory/

I ove romane:
http://znanje.hr/oznaka-proizvoda/michelle-moran/

Ovo su ti neki od romana koji su veoma slični Sansomovim :D nećeš pogriješiti.
Veliko hvala, preostaje jos pronaci u pdf i procitati :D.
Edit :D Za citanje spremio Marina Friorato- Botticelijeva tajna, Eisner -Michael Alexander- Krizar, S.J Paris- Krug heretika.
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#8036 Re: Šta trenutno čitate?

Post by m_l »

Lucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!

Citala nekada davno Marija Valevska, nazalost ne znam autora. U tri dijela. Evo gledam na netu ima vise autora koji su roman isto naslovili. Uglavnom, najzanimljiviji nacin da saznas o Napoleonu i njegovom zivotu.
kala wrote:Evo, da se i ja tuspasim, nisam odavno.
Assia Djebar: "Beskrajan je zatvor", obecavajuce nakon prvih pedeset stranica. Vrlo liricno, uzivam. :thumbup:

Evo da malo docaram, nekoliko recenica kojim pocinje roman:

"Dugo sam vjerovala da pisati znaci umirati, umirati polagano. (...) Tisina pisanja, pustinjski vjetar koji okrece svoj neumoljivi zrvanj, dok moja ruka juri, a ocev jezik (jezik koji uostalom mutira u ocinski jezik) razrjesuje malo pomalo, sigurno, povoje mrtve ljubavi. (...) Dugo sam vjerovala da pisati znaci pobjeci, ili barem jurnuti pod to ogromno nebo, u prasinu puta, u podnozje sipke dine..."
Od A. Djebar citala Daleko od Medine, tada mi nesto stilski nije legla. Vjerovatno zavisi od tematike, a i godina kada nesto citamo. Mozda ponovim, pa promjenim misljenje.
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8037 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

Lucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
Moja preporuka serija romana o Cezaru- Conn Iggulden, ima i o Ghenkis khanu ali to nisam citao. Takodjer i trilogija o vitezu krizaru od Jan Guillou i cetvrta knjiga koja nije dio trilogije ali se naslanja na nju Arnovo naslijedje.
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#8038 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Afanasi_94 »

bhnapoleon1 wrote:Veliko hvala, preostaje jos pronaci u pdf i procitati :D.
Edit :D Za citanje spremio Marina Friorato- Botticelijeva tajna, Eisner -Michael Alexander- Krizar, S.J Paris- Krug heretika.
:thumbup: pa javi dojmove o Boticelijevoj tajni u pp :D
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#8039 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Juliuscezar »

Afanasi_94 wrote:
bhnapoleon1 wrote:Veliko hvala, preostaje jos pronaci u pdf i procitati :D.
Edit :D Za citanje spremio Marina Friorato- Botticelijeva tajna, Eisner -Michael Alexander- Krizar, S.J Paris- Krug heretika.
:thumbup: pa javi dojmove o Boticelijevoj tajni u pp :D

Krecem sa Krizarom :D. Po opisu ne izgleda losa.
User avatar
Stoner
Posts: 1537
Joined: 16/05/2010 17:00
Location: Sarajevo

#8040 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Stoner »

Image
User avatar
corolla02
Posts: 11334
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#8041 Re: Šta trenutno čitate?

Post by corolla02 »

Image
User avatar
LoveIsGone
Posts: 503
Joined: 09/12/2012 13:58
Location: Sarajevo

#8042 Re: Šta trenutno čitate?

Post by LoveIsGone »

Učenje Don Huana - Carlos Castaneda
someone04
Posts: 75
Joined: 29/06/2013 16:38

#8043 Re: Šta trenutno čitate?

Post by someone04 »

Da li bi mi neko mogao reci gdje na internetu mogu pronaci knjigu bonton za download?
Ali ne neku slikovnicu nego malo ozbilnije stivo.
User avatar
BAN___KAI
Posts: 799
Joined: 27/09/2012 15:36

#8044 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BAN___KAI »

Dan Brown Inferno
m_l
Posts: 1804
Joined: 06/06/2012 21:19

#8045 Re: Šta trenutno čitate?

Post by m_l »

ponovo...

Image
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#8046 John R. Hale :: Lords of the Sea

Post by Romanija »

Rodjenje, uspon i pad atinske mornarice sa detaljnim opisima svih bitnijih pomorskih bitaka od prvog uspjeha protiv Perzijanaca preko svih okrsaja protiv Spartanaca i njihovih saveznika, Sirakuze, Jonskog Saveza i konacni poraz protiv Makedonije.
---------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#8047 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Afanasi_94 »

Image
User avatar
jon_jovi
Posts: 2134
Joined: 26/01/2012 11:53
Location: Narodni Posmatrac

#8048 Re: Šta trenutno čitate?

Post by jon_jovi »

Zona Smrti (Roman o Srebrenici) by Redžo Hankić

Image
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#8049 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Hajvan »

LoveIsGone wrote:Učenje Don Huana - Carlos Castaneda
uh!

kako ide? :)
Labirint
Posts: 2938
Joined: 24/06/2013 14:37

#8050 Re: John R. Hale :: Lords of the Sea

Post by Labirint »

Romanija wrote:Rodjenje, uspon i pad atinske mornarice sa detaljnim opisima svih bitnijih pomorskih bitaka od prvog uspjeha protiv Perzijanaca preko svih okrsaja protiv Spartanaca i njihovih saveznika, Sirakuze, Jonskog Saveza i konacni poraz protiv Makedonije.
---------------------------------------------------------------
Image
Ovo ima "u nas" prevedeno ili?
Post Reply