Nova Vlada FBiH 2023-2026
-
Malisa11
- Posts: 1220
- Joined: 14/04/2018 07:10
#8026 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Kahiz ima nerealne stavove jer qrcem nije mrdnuo u privatluku ali se slazem. Ako si do sada isplacivao minimalac i ostalo u koverti i to sada ne mozes da podneses, zatvori.
Isto tako ako nisi mogao placati radnika 1000KM zatrovri. (ne interesuju me doprinosi, javi se vladi prije 10g).
Isto tako ako nisi mogao placati radnika 1000KM zatrovri. (ne interesuju me doprinosi, javi se vladi prije 10g).
-
biglebovski
- Posts: 3430
- Joined: 02/11/2005 16:43
#8027 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Neće imati manju konkurenciju druže, nego će imati nelojalnu konkurenciju, pogledaj samo internet prodaju, država jednostavno nema nikakvo riješenje za prodaju na crno. To je problem korumpirane granice gdje šleperi prolaze bez pregleda a o manjim količinama da ne govorim. Odeš u Tursku, platiš robu, i platiš Turcima da ti je prošvercaju u Bosnu. Korumpirana država jednako korumpiran narod, budala ispada ko posluje po PSu i to nema veze sa minimalnom platom i ko može a ko ne može, nego ima veze sa nemogućnosti vlasti da kreira jednake uslove na tržitu pa ispada ako hoćeš pošteno, bolje nemoj.
-
Malisa11
- Posts: 1220
- Joined: 14/04/2018 07:10
#8028 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Ne posluje niko po psu i svi su dio sistema, neko vise neko manje. Ode po robu, plati je 10.000KM na racun, a 20takk u kesu. Tako to ide. Ima onih koji to zele, ali oni koji zele po PSu da rade NE MOGU, jer je artikal u kasi prodavaca 1KM, a u stvarnosti kosta 10KM. Ti nnjemu na racun 1KM a 9 na ruke. Nema hoces neces, moras, jer ce konkurencija uzeti.
-
biglebovski
- Posts: 3430
- Joined: 02/11/2005 16:43
#8029 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Slažem se, ali očigledno ima ljudi koji nisu baš upoznati sa uslovima na tržištu pa nas onda krenu uspoređivati sa Njemačkom, kao kako u Njemačkoj može neradna nedelja a kod nas ne može, kako u njemačkoj mogu ovoliki porezi a kod nas ne može... I tako. Uglavnom, problemi nisu od ove Vlade, definitivno nisu oni kreirali takvo okruženje ali ništa ne ćine da konkretne stvari pokrenu, zabrana pušenja, neradna nedelja i minimalac nisu konkretne stvari koje dugoročno riješavaju korupciju, rad na crno, koverte...Malisa11 wrote: ↑14/03/2025 15:50Ne posluje niko po psu i svi su dio sistema, neko vise neko manje. Ode po robu, plati je 10.000KM na racun, a 20takk u kesu. Tako to ide. Ima onih koji to zele, ali oni koji zele po PSu da rade NE MOGU, jer je artikal u kasi prodavaca 1KM, a u stvarnosti kosta 10KM. Ti nnjemu na racun 1KM a 9 na ruke. Nema hoces neces, moras, jer ce konkurencija uzeti.
-
gozila555
- Posts: 1167
- Joined: 23/01/2025 13:14
#8030 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Načelnik Travnika: Izgubili smo 10 miliona KM i 728 radnih mjesta zbog minimalca i neradne nedjelje
https://www.klix.ba/biznis/privreda/nac ... /250314157
i sta ce tek bit ovakvih situacija u manjim mjestima nego je travnik.pa ne treba nama dodik da nas unisti,zato imamo ekonomske magove vojina i niksica.
https://www.klix.ba/biznis/privreda/nac ... /250314157
i sta ce tek bit ovakvih situacija u manjim mjestima nego je travnik.pa ne treba nama dodik da nas unisti,zato imamo ekonomske magove vojina i niksica.
-
Sefket007
- Posts: 512
- Joined: 26/04/2021 17:29
#8031 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Cekam na pumpi da platim gorivo po 15 minuta jer je na kasi guzva ko u Bingo da sam usao ljudi kupuju mlijeko, cigare, vodu i ostalo sta im treba.
Hvala Niksicu
Hvala Niksicu
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83440
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#8032 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Travnik poslije 30 godina vlasti SDA ekonomska katastrofa.gozila555 wrote: ↑14/03/2025 18:31 Načelnik Travnika: Izgubili smo 10 miliona KM i 728 radnih mjesta zbog minimalca i neradne nedjelje
https://www.klix.ba/biznis/privreda/nac ... /250314157
i sta ce tek bit ovakvih situacija u manjim mjestima nego je travnik.pa ne treba nama dodik da nas unisti,zato imamo ekonomske magove vojina i niksica.
- Truba
- Posts: 93823
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- Truba
- Posts: 93823
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#8034 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
To onaj grad sto nije postovao odluku ustavnog suda u vezi s crkvenom imovinom ksc?gozila555 wrote: ↑14/03/2025 18:31 Načelnik Travnika: Izgubili smo 10 miliona KM i 728 radnih mjesta zbog minimalca i neradne nedjelje
https://www.klix.ba/biznis/privreda/nac ... /250314157
i sta ce tek bit ovakvih situacija u manjim mjestima nego je travnik.pa ne treba nama dodik da nas unisti,zato imamo ekonomske magove vojina i niksica.
Stoka iz vlasti
-
Trappist
- Posts: 6088
- Joined: 12/09/2020 08:52
#8035 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
https://www.klix.ba/vijesti/bih/na-snag ... /250326056
kako ono rekose ovdje forumasi, dodatni novac od povecanja minimalca ce ici u kapitalne projekte
od 2026 ide minimalna na 2k
kako ono rekose ovdje forumasi, dodatni novac od povecanja minimalca ce ici u kapitalne projekte
od 2026 ide minimalna na 2k
- Prpa.ba
- Posts: 15269
- Joined: 15/08/2006 21:34
- Location: Podrucje pod Upravom OHR-a
#8036 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Kakva hemija, snaga, vizija, misija.
Mora da je ostalo neuhljebljenih SNSD-ovaca iz Banjaluke, pa da popune.
Ovakva gomila bandita i sjecikesa spada medju kapitalce, cak i za "visoke" standarde koje su postavili Brankovici, Picakcici i slican sljam.
Ovakva gomila bandita i sjecikesa spada medju kapitalce, cak i za "visoke" standarde koje su postavili Brankovici, Picakcici i slican sljam.
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#8037 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Ovo je organizacijska promjena, ti ljudi vec rade a naslov teme zlocesto
navodi nova zaposljavanja nicim potkrijepljena.
-
zigson
- Posts: 4818
- Joined: 04/04/2015 22:17
-
laik1981
- Posts: 14854
- Joined: 05/12/2012 13:04
#8039 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Ima para kad se ne krade, osim za porodilje i invalide.
Govna.
Govna.
- Pandakonda
- Posts: 6118
- Joined: 22/10/2013 23:41
- Location: Dragonstone
#8040 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Pisao sam na temi Naše Stranke o ovom problemu. Prilikom prve vlade šestorke na populisticki prijedlog Naše Stranke su ukinuti savjetnici ministrima. Nakon toga su shvatili da su u ogromnom problemu jer su im u ministarstvima ostali samo stari SDA kadrovi kojih se ne mozes rijesiti i vidjeli su da ne mogu nista uraditi sa njima i sada rade ovo da se iscupaju.zigson wrote: ↑26/03/2025 15:48 https://www.klix.ba/vijesti/bih/ministr ... /250326061
Dijabolican potez, ko je kreator ovoga?
Sasvim je normalno da ministri imaju savjetnike, a zakon je vrlo jasan. Ukoliko ministar hoće da imenuje nekog svog, plaća ga iz vlastitog dzepa, dok ako hoce da se iz budzeta finansira mora otvoriti javni konkurs gdje se moze svako prijaviti
-
Bobi
- Forum administrator
- Posts: 38006
- Joined: 30/10/2002 00:00
- Location: http://www.klix.ba
- Grijem se na: J.P."Grijanje"Zenica
- Vozim: TDI sve crveno
- Contact:
#8041 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Pa svi imaju savjetnike samo je sad zakonski regulirano.zigson wrote: ↑26/03/2025 15:48 https://www.klix.ba/vijesti/bih/ministr ... /250326061
Dijabolican potez, ko je kreator ovoga?
-
Grb1
- Posts: 291
- Joined: 26/07/2023 19:30
#8042 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Znatel da oni privrednici danas ponovo protestuju, oni sto su protiv minimalca ahhahhhaa a klix najjaci dijeli recepte za kolac od borovnica hahaha
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52710
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#8043 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
savjetnici su ukinuti 2016. šestorka je od 2018. preciznije 2019.Pandakonda wrote: ↑26/03/2025 16:17Pisao sam na temi Naše Stranke o ovom problemu. Prilikom prve vlade šestorke na populisticki prijedlog Naše Stranke su ukinuti savjetnici ministrima. Nakon toga su shvatili da su u ogromnom problemu jer su im u ministarstvima ostali samo stari SDA kadrovi kojih se ne mozes rijesiti i vidjeli su da ne mogu nista uraditi sa njima i sada rade ovo da se iscupaju.zigson wrote: ↑26/03/2025 15:48 https://www.klix.ba/vijesti/bih/ministr ... /250326061
Dijabolican potez, ko je kreator ovoga?
Sasvim je normalno da ministri imaju savjetnike, a zakon je vrlo jasan. Ukoliko ministar hoće da imenuje nekog svog, plaća ga iz vlastitog dzepa, dok ako hoce da se iz budzeta finansira mora otvoriti javni konkurs gdje se moze svako prijaviti
-
gozila555
- Posts: 1167
- Joined: 23/01/2025 13:14
#8044 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
nemoj da spinujes,niko nije protiv minimalca,dobro ti to znas,svi su protiv prevelikih doprinosa,a tih 1000 minimalca,moras drzavi dat 730 KM,dobro ti to sve znas,al eto bitno je botovat za vladajuce.
- drug_profi
- Posts: 65419
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8045 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Nešto se ko sjećam da su skinuli čini mi se 6% doprinosa na teret poslodavca nedavno?
Jesu li?
Edit: prijedlog za umanjenje 5,5% koji valjda danas treba da usvoje.
Ali mangupi pravi. Govore u medijima da će umanjiti doprinose za 13%, a zapravo je umanjenje za 5,5%.
Ali to jeste 13 i nešto % od 100% iznosa doprinosa koji su ranije plaćani.
Jao likova.
Jesu li?
Edit: prijedlog za umanjenje 5,5% koji valjda danas treba da usvoje.
Ali mangupi pravi. Govore u medijima da će umanjiti doprinose za 13%, a zapravo je umanjenje za 5,5%.
Ali to jeste 13 i nešto % od 100% iznosa doprinosa koji su ranije plaćani.
-
gozila555
- Posts: 1167
- Joined: 23/01/2025 13:14
#8046 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
prvo sve uvecano naplate,a kao onda nesto smanjuju,i to tek od 1 jula.drug_profi wrote: ↑02/04/2025 12:38 Nešto se ko sjećam da su skinuli čini mi se 6% doprinosa na teret poslodavca nedavno?
Jesu li?
Edit: prijedlog za umanjenje 5,5% koji valjda danas treba da usvoje.
Ali mangupi pravi. Govore u medijima da će umanjiti doprinose za 13%, a zapravo je umanjenje za 5,5%.
Ali to jeste 13 i nešto % od 100% iznosa doprinosa koji su ranije plaćani.
Jao likova.
-
Grb1
- Posts: 291
- Joined: 26/07/2023 19:30
#8047 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Oni da nisu protiv minimalca ovi ni protesti bili prije godinu, dvije, tri... a ne sad (kao oni prvi protesti, pa onda ovi sad) udarac u kovertu s 1000 ih je zabolio nista drugo...cak vise spinuju oni govoreci po viber grupi da su se doprinosi povecali, ne legende, ostali su isti samo ih nists uplacivali jer ste se kovertali
-
gozila555
- Posts: 1167
- Joined: 23/01/2025 13:14
#8048 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
malo je rec da si totalno ekonomski nepismen.ponavljam ti da ti je sad bruto plata 1730 KM, 1000 KM tebi a drzavi 730 KM ,i jel tebi to normalnoGrb1 wrote: ↑02/04/2025 13:31Oni da nisu protiv minimalca ovi ni protesti bili prije godinu, dvije, tri... a ne sad (kao oni prvi protesti, pa onda ovi sad) udarac u kovertu s 1000 ih je zabolio nista drugo...cak vise spinuju oni govoreci po viber grupi da su se doprinosi povecali, ne legende, ostali su isti samo ih nists uplacivali jer ste se kovertali
- zubi
- Posts: 6228
- Joined: 16/07/2009 00:27
#8049 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Kako te vise nije stid uporno luposti da ponavljas i lazes??gozila555 wrote: ↑02/04/2025 13:57malo je rec da si totalno ekonomski nepismen.ponavljam ti da ti je sad bruto plata 1730 KM, 1000 KM tebi a drzavi 730 KM ,i jel tebi to normalnoGrb1 wrote: ↑02/04/2025 13:31Oni da nisu protiv minimalca ovi ni protesti bili prije godinu, dvije, tri... a ne sad (kao oni prvi protesti, pa onda ovi sad) udarac u kovertu s 1000 ih je zabolio nista drugo...cak vise spinuju oni govoreci po viber grupi da su se doprinosi povecali, ne legende, ostali su isti samo ih nists uplacivali jer ste se kovertali![]()
-
Hakiz
- Posts: 48391
- Joined: 30/07/2015 20:01
#8050 Re: Nova Vlada FBiH 2023-2026
Daj platnu listu nekoga ko ima neto 1.000 platu da vidimo kolika je bruto, koliko poslodavac plaća doprinosa, a koliko radnik plaća doprinosa.gozila555 wrote: ↑02/04/2025 13:57malo je rec da si totalno ekonomski nepismen.ponavljam ti da ti je sad bruto plata 1730 KM, 1000 KM tebi a drzavi 730 KM ,i jel tebi to normalnoGrb1 wrote: ↑02/04/2025 13:31Oni da nisu protiv minimalca ovi ni protesti bili prije godinu, dvije, tri... a ne sad (kao oni prvi protesti, pa onda ovi sad) udarac u kovertu s 1000 ih je zabolio nista drugo...cak vise spinuju oni govoreci po viber grupi da su se doprinosi povecali, ne legende, ostali su isti samo ih nists uplacivali jer ste se kovertali![]()
