Učinilo mi se da si sam sebe citirao.Haris033 wrote:Postojeća mjesta i šahtovi ne bi trebali predstavljati problem ni na jednoj saobraćajnici.Haris.ba wrote: A da ne pričam o naučnoj fantastici - micanje šahtova sa kolotraga.
Samo se stari zamjene ACO šahtovima i nema problema. To su specijalni šahtovi, nejmačke proizvodnje, koji imaju dug vijek trajanja i otporni su na teret i udare i nema klaparanja.
Primjer tako urađenog šahta je odmah pored glavnog ulaza u OŠ "Čengić Vila" u ul. Dr. Feataha Bećirbegovića.
Nakon ugradnje, isti je na mjestu kao da je danas ugrađen (a urađen je cca 15 godina), nema miti jednog znaka propadanja, a nalazi se na sredini kolovoza i do sada je prešlo hiljade vozila preko istog.
Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
- Logovan
- Posts: 102721
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#8026 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
- Matzan
- Posts: 7049
- Joined: 16/01/2015 13:25
#8027 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Haris033 wrote:Postojeća mjesta i šahtovi ne bi trebali predstavljati problem ni na jednoj saobraćajnici.Haris.ba wrote: A da ne pričam o naučnoj fantastici - micanje šahtova sa kolotraga.
Samo se stari zamjene ACO šahtovima i problem rješen. To su specijalni šahtovi, njemačke ili USA proizvodnje, koji imaju dug vijek trajanja i otporni su na teret, udare i nema klaparanja.
Primjer tako urađenog šahta je odmah pored glavnog ulaza u OŠ "Čengić Vila" u ul. Dr. Fetaha Bećirbegovića kojeg su njemci postavili kao primjer.
Nakon ugradnje, isti je na mjestu kao da je danas ugrađen (a urađen je prije cca 15 godina), nema niti jednog znaka propadanja, a nalazi se na sredini kolovoza i do sada je prešlo hiljade vozila preko istog.
Odmah pored njega se nalazi i običan šaht i razlika je ogromna![]()
Ništa ovo ne valja!
Kako ćeš, ako se ovako uradi, raspisati tender kroz 5 godina?
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#8028 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ima li par ovakvih na tranzitu kroz Švrakino? Gore su jedno tri šahta koja pravo drže 
- Haris033
- Posts: 5092
- Joined: 02/02/2005 07:07
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8029 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ima njih na mnogo lokacija u KS.
Nije mi jasno zašto Drinsku nisu pokrili ovakvim šahtovima
Nije mi jasno zašto Drinsku nisu pokrili ovakvim šahtovima
- problemnatravunu
- Posts: 18744
- Joined: 26/10/2014 07:41
- Location: Sarajevo
#8030 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Zato sto se provodi opsta krađa javnih sredstava od strane podobnih stranačkih firmi,
ja ću opet pomenuti Zagrebačku ulicu u Kovačićima,
prođite, pogledajte šahtove i pogledajte oguljene oronule propale ivičnjake,
koji su uz to u prvoj godini već bili "špahtlovani"-zamazivani.....
Nema dalje!
ja ću opet pomenuti Zagrebačku ulicu u Kovačićima,
prođite, pogledajte šahtove i pogledajte oguljene oronule propale ivičnjake,
koji su uz to u prvoj godini već bili "špahtlovani"-zamazivani.....
Nema dalje!
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#8031 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
https://www.facebook.com/elmedindino.ko ... 8521249606
Elmedin Dino Konakovic
25 mins ·
Godinama se pricalo o Prvoj transverzali, nikad ni lopata nije zakopana. Od decembra se Prva desava! Radovi idu odlicno, zavrsicemo prvu dionicu i prije planiranog roka od 18 mjeseci, ako Bog da. Najvazniji infrastrukturalni projekat u Sarajevu. Svaka cast Vlada Kantona Sarajevo posebno ministar Adnan Steta. Samo djelima Harkane
#vladaks #prvatransverazala #sarajevo
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#8032 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
kolektivni interes je ispred indvidualnog a ovdje imamo interes cijelog *ebenog grada da ima vodugolfiista wrote:Tako je. 70.g. se ne radi nista. Da li je to rjesenje? Nije. Svako rjesenje je bolje od nikakvog. Vrijednost zemlje je irelevantna u orici, nemoj se za to vezati, akcenat je na povredi vlasnickih prava. Uglavnom, razumijemo se. Pozz
- studiorum_tuzlaensis
- Posts: 6230
- Joined: 08/07/2015 11:06
- Location: dogodine u Mariupolju
#8033 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Nije do firme, već do NADZORNOG organa iz Općine/Kantona. Općinska komisija je stavila potpis na građevinski dnevnik nadzornog organa da je sve uredu i da se plati toj firmi.BadBoy wrote:Prvobitne radove je izvodila firma Harysco koja je uradila i par ulica u Starom Gradu. Bitanga_sa_otesa može potvrditi o kakvoj uhljupskoj firmi se radi, sve što su oni radili je propalo u roku od godinu dana. Ljudi bukvalno ne znaju ni asfaltirati da bude ravno, valjda im grbavi valjci.Thorgerson wrote: Kad covjek vidi ovu sliku Bolničke, rekao bi da je asfalt urađen nekad prije 30-ak godina. I naravno grdno se prevario, jer je asfalt rađen prije možda 6-7 godina.
I ko sad snosi odgovornost što se opet ta cesta mora raditi? I opet se moraju pljunuti stotine hiljada maraka - naših.
Međutim, ova firma Grakop koja je dobila posao isto tako nije neka sreća. Oni su dobili posao da izvrše rekonstrukciju ulice Širokac u Starom Gradu koju je pomenuta Harsyco firma uništila i evo već sad se naziru oštećenja na asfaltu... Eh sad, možda se više potrude oko Bolničke i drugih ulica jer su prometnije, vidjećemo...
Međutim odgovornost komisije neće niko potegnuti, isto da ja sebe nešto tužakam i smanjujem sebi platu.
- Thorgerson
- Posts: 9899
- Joined: 15/04/2015 11:26
#8034 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Pa sam ulaz u grad, brza cesta. Jos stavili ograničenje 80. Ljudi se prevrću ko ludi.problemnatravunu wrote:Zato sto se provodi opsta krađa javnih sredstava od strane podobnih stranačkih firmi,
ja ću opet pomenuti Zagrebačku ulicu u Kovačićima,
prođite, pogledajte šahtove i pogledajte oguljene oronule propale ivičnjake,
koji su uz to u prvoj godini već bili "špahtlovani"-zamazivani.....
Nema dalje!
Desna traka, pa bolje da siđeš sa puta i voziš livadom. Eto u takvom je stanju. Dodaj na to da na 60% ceste ne radi rasvjeta. Ljepota. A kao glavni grad.
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#8035 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
To niko ne spori. U javnom interesu je izgradnja i saobraćajnica, škola, igrališta, parkova, bolnica itd. I javni interes je naravno značajniji od ličnog, a to znači da raniji vlasnik nema mogućnosti da spriječi realizaciju javnog interesa, ali, isto tako, raniji vlasnik ima i pravo da mu država ili korinsik, u čiju korist je utvrđen javni interes plati jbn NAKNADU za ono što mu se uzima u korist javnog interesa. Valjda je to normalno da znaš, ako već znaš tipakti po forumuVladaFBiH wrote:kolektivni interes je ispred indvidualnog a ovdje imamo interes cijelog *ebenog grada da ima vodugolfiista wrote:Tako je. 70.g. se ne radi nista. Da li je to rjesenje? Nije. Svako rjesenje je bolje od nikakvog. Vrijednost zemlje je irelevantna u orici, nemoj se za to vezati, akcenat je na povredi vlasnickih prava. Uglavnom, razumijemo se. Pozz
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#8036 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
a ti znaš da ništa nisu dobili? teško da je SR BiH donijela takvu odluku 70tih bez ikakve naknade a da ovi nikada nisu tužili državu (ako nisu onda ni ne trebaju naknadu dobiti jer je nisu tužili 50 godina)... a valjda ti to znaš kada već znaš tipkati po forumugolfiista wrote:To niko ne spori. U javnom interesu je izgradnja i saobraćajnica, škola, igrališta, parkova, bolnica itd. I javni interes je naravno značajniji od ličnog, a to znači da raniji vlasnik nema mogućnosti da spriječi realizaciju javnog interesa, ali, isto tako, raniji vlasnik ima i pravo da mu država ili korinsik, u čiju korist je utvrđen javni interes plati jbn NAKNADU za ono što mu se uzima u korist javnog interesa. Valjda je to normalno da znaš, ako već znaš tipakti po forumuVladaFBiH wrote:kolektivni interes je ispred indvidualnog a ovdje imamo interes cijelog *ebenog grada da ima vodugolfiista wrote:Tako je. 70.g. se ne radi nista. Da li je to rjesenje? Nije. Svako rjesenje je bolje od nikakvog. Vrijednost zemlje je irelevantna u orici, nemoj se za to vezati, akcenat je na povredi vlasnickih prava. Uglavnom, razumijemo se. Pozz
btw. ne znam zašto uopšte odgovaram liku poput tebe jer si svakako poznat s podforuma Auto kao lik s kojim ne vrijedi raspravljati
- golfiista
- Posts: 4685
- Joined: 04/05/2012 14:48
#8037 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
a ti znaš da ništa nisu dobili? teško da je SR BiH donijela takvu odluku 70tih bez ikakve naknade a da ovi nikada nisu tužili državu (ako nisu onda ni ne trebaju naknadu dobiti jer je nisu tužili 50 godina)... a valjda ti to znaš kada već znaš tipkati po forumui da vrijednost zemljišta je otprilike koliko vrijedi pokošena trava na istom.
btw. ne znam zašto uopšte odgovaram liku poput tebe jer si svakako poznat s podforuma Auto kao lik s kojim ne vrijedi raspravljati
Vidi se da se razumijes, u redu je
-
high_volume
- Posts: 5916
- Joined: 09/06/2010 22:51
#8038 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Problem ulica Širokac, Ploče i Bolničke je u klizanju podloge asfaltnih slojeva. Bilo ko da izvodi rekonstrukciju ulice, bez projekta koji određuje potpunu izmjenu tampona i njegovo dublje postavljanje i učvrščenje protiv klizanja, neće uspjeti.BadBoy wrote:Prvobitne radove je izvodila firma Harysco koja je uradila i par ulica u Starom Gradu. Bitanga_sa_otesa može potvrditi o kakvoj uhljupskoj firmi se radi, sve što su oni radili je propalo u roku od godinu dana. Ljudi bukvalno ne znaju ni asfaltirati da bude ravno, valjda im grbavi valjci.Thorgerson wrote:Kad covjek vidi ovu sliku Bolničke, rekao bi da je asfalt urađen nekad prije 30-ak godina. I naravno grdno se prevario, jer je asfalt rađen prije možda 6-7 godina.
I ko sad snosi odgovornost što se opet ta cesta mora raditi? I opet se moraju pljunuti stotine hiljada maraka - naših.
Međutim, ova firma Grakop koja je dobila posao isto tako nije neka sreća. Oni su dobili posao da izvrše rekonstrukciju ulice Širokac u Starom Gradu koju je pomenuta Harsyco firma uništila i evo već sad se naziru oštećenja na asfaltu... Eh sad, možda se više potrude oko Bolničke i drugih ulica jer su prometnije, vidjećemo...
Na ovim ulicama nije dovoljna samo zamjena asfalta ili kocke na Kovačima, treba učvrstiti tampon slojeve i spriječiti njegovo klizanje.
-
BadBoy
- Posts: 9605
- Joined: 01/11/2005 21:55
#8039 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ja se slažem sa svim gore navedenim, ali isto tako da li je normalno da dan nakon što odu mašine asfalt bude grbav? Znači da su traljavo radili od početka..
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8040 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
eno izrezali friško obnovljenu ulicu skenderija, čini mi se da vodovod priključuje novu zgradu ASU

-
shandrprcSA
- Posts: 10219
- Joined: 23/02/2013 08:16
#8041 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
vala basThorgerson wrote: Desna traka, pa bolje da siđeš sa puta i voziš livadom. Eto u takvom je stanju. Dodaj na to da na 60% ceste ne radi rasvjeta. Ljepota. A kao glavni grad.
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#8042 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Ogranicenje na brzoj cesti je 60Thorgerson wrote:Pa sam ulaz u grad, brza cesta. Jos stavili ograničenje 80. Ljudi se prevrću ko ludi.problemnatravunu wrote:Zato sto se provodi opsta krađa javnih sredstava od strane podobnih stranačkih firmi,
ja ću opet pomenuti Zagrebačku ulicu u Kovačićima,
prođite, pogledajte šahtove i pogledajte oguljene oronule propale ivičnjake,
koji su uz to u prvoj godini već bili "špahtlovani"-zamazivani.....
Nema dalje!
Desna traka, pa bolje da siđeš sa puta i voziš livadom. Eto u takvom je stanju. Dodaj na to da na 60% ceste ne radi rasvjeta. Ljepota. A kao glavni grad.
Neki dan dobih kaznu zbog voznje 80km/h
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8043 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Jeste 60 do nadvoznjaka, 80 je na potezu Otes Blažuj
- amar1994
- Posts: 28546
- Joined: 11/01/2015 12:22
- Location: Neđeljišta
#8044 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
a treba da bude 100km/h
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#8045 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Do kraja godine izgradnja puteva do tunela Kobilja Glava i kružnog toka Šip
SA-C
Radovi započeti na prvih 1240 metara Prve transverzale teku ubrzanom dinamikom i trebali bi biti okončani do kraja ove godine.
Najavio je to ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Adnan Šteta prilikom današnjeg obilaska gradilišta sa predsjedavajućim Skupštine KS Elmedinom Konakovićem i direktorom Direkcije za puteve KS Selmirom Kovačem.
Izvode se radovi u tri smjera i to na izgradnji potputnjaka koji će iz mjesta Šip biti poveznica stanovništvu sa Prvom trasverzalom, dionice puta prema projektovanom kružnom toku na Šipu, te dionice puta prema projektovanom Tunelu Kobilja glava.
Kako je naveo Tomislav Ivanković, voditelj građenja iz firme izvođača radova Hering d.d., zbog lokaliteta i pristupnih puteva radovi su započeti sa sredine trase.
“Trenutno se rade nasipi i priprema platoa za izradu šipova za potputnjak, kao i iskopi prema rondou Bare i prema tunelu Kobilja Glava”, precizirao je.
Ministar Šteta je kazao da radovi na gradilištu značajno napreduju, te da će biti okončani prije ugovorenog roka od 18 mjeseci. Finansira ih Ministarstvo sredstvima u iznosu od 12.700.000 KM.
“Vrlo brzo ćemo krenuti sa pripremom dokumentacije i raspisivanjem javnog poziva za sljedeću fazu projekta koja se odnosi na Tunel Kobilja glava u dužini od 675 metara. Sve ide po planu, nastavljamo intenzivno gradnju svih saobraćajnica u kantonu”, rekao je ministar Šteta.
Najavio je i da se čeka građevinska dozvola od Općine Centar za početak gradnje kružnog toka Šip kojim će se rekonstruisati postojeća raskrsnica na ovom lokalitetu i ubrzati saobraćaj, te da bi radovi trebali početi uskoro.
“Prva transverzala je najvažniji saobraćajni i infrastrukturni projekt za Kanton Sarajevo i o ovoj temi se govorilo 15 godina. Vlada na čijem čelu sam bio je započela aktivnosti i obezbijedlia sredstva, a aktuelna počela i dinamizirala radove na terenu. Sretan sam što vidim sve ovo i nadam se da ćemo vrlo brzo biti spremni za drugi dio projekta, probijanje Tunela prema Vogošći”, istakao je predsjedavajući Konaković napominjući da je i rukovodstvo Općine Vogošća bilo značajan inicijator pokretanja ovog projekta.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#8046 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Izgradnja I transverzale [Šip - ulaz u tunel Kobilja Glava] - 16. 05. 2019.










- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#8047 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
jesu li obezbjeđene pare za tunel? 
-
abdulazizsarajevo
- Posts: 368
- Joined: 23/01/2008 14:55
#8048 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
ma nek samo naprave do grada dosta...Sip - Marindvormk ultra wrote:jesu li obezbjeđene pare za tunel?
- VladaFBiH
- Posts: 6599
- Joined: 01/02/2012 12:32
- Location: rajvoSa
#8049 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
misliš najskuplji dioabdulazizsarajevo wrote:ma nek samo naprave do grada dosta...Sip - Marindvormk ultra wrote:jesu li obezbjeđene pare za tunel?
-
Concord
- Posts: 956
- Joined: 14/12/2017 15:51
#8050 Re: Izgradnja saobraćajnica u Kantonu Sarajevo
Zna li iko dokle je doslo sa ekspropijacijom tog zemljista na potezu Twist Tower-Gasprom pumpa?

