Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
elloh4556
Posts: 357
Joined: 09/01/2014 00:10

#8026 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by elloh4556 »

drugi profil wrote:Nemam ga sta izvlacit, vec ti lupas gluposti.
Trebaju se praviti da Pecanac nista nije uradio? Jel to?
Ili trebaju traziti smjenu Dodika? Jel to?
De se ba presaberi.
Pa bolan jel ti vidiš kakve gluposti pišeš, te pokušavaš takav jasan primjer jednog Dodika da negiraš. Govorim da jednako kao što su udarili na Pećanca, neka tako postupe i prema 10 puta gorem kao što je Dodik, a ne glumatati na samo na jednom i slabijem igraču.
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#8027 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

elloh4556 wrote:
drugi profil wrote:Nemam ga sta izvlacit, vec ti lupas gluposti.
Trebaju se praviti da Pecanac nista nije uradio? Jel to?
Ili trebaju traziti smjenu Dodika? Jel to?
De se ba presaberi.
Pa bolan jel ti vidiš kakve gluposti pišeš, te pokušavaš takav jasan primjer jednog Dodika da negiraš. Govorim da jednako kao što su udarili na Pećanca, neka tako postupe i prema 10 puta gorem kao što je Dodik, a ne glumatati na samo na jednom i slabijem igraču.
Ko je negirao primjer Dodika? Ne znam sto s tobom uopste raspravljam, jer ne poznajes sta su cije kompetencije. Ali evo: jesu li oni u stanju skloniti Dodika? Nisu. Samo mu mogu podici podrsku kod njegovih i to pred izbore gdje postoji realna sansa da ga njegova opozicija ukloni. Tako je i lepi Hare mislio da moze pa se zahebo. Zamisli sad oni traze smjenu Dodika? Od koga? Samo ga Srbi iz BiH mogu smjeniti jer su ga oni izabrali. Do recimo kadrove MVP smjenjuju Ministar i predsjednistvo. Pećanca mogu ukloniti bez bitne stete i naravno da ce to uraditi. Da nisu, ti bi prigovarao sto nisu.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#8028 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

-LIBERO- wrote:
lerdi wrote:Nisam baš siguran da je to razlog zbog kojeg imamo Radeljaša.
Hocemo o politickoj odgovornosti? Eto ne moramo o licnim interesima i pšrofitu.
K' o je direktnim dizanjem ruke podrzao tog Radeljasa i slicne?

Hanka vajzovic, ili nije?

Konkretno mi odgovori. Koliko je god za ovo stanje i ovu vladu u KS kriva SDA, toliko je i Hanka.

A mozemo i o glasanju za krsenje vitalnoga nacionalnoga interesa Bosnjaka u Domu naroda, gdje je Hanka svaki put, DAKLE SVAKI PUT, glasala za to sa SDA.

Na PP ti mogu direktno i imenima i argumentima i o licnom profitu koji je imala zbog podrske SDA u KS. ;-)

DF pravi sebi tako los marketing sa tom zenom u prvom safu, da prosto ne mogu vjerovati da to sebi rade. Duboko sam razocaran, jer ipak jos uvijek vjerujem da bi ova prica DF-a mogla izaci na nesto pozitivno.
Ti si zaista pretjerao sa halucinantnim preuveličavanjem Hankinih grešaka. Očekivao sam, da ćeš se sada bar javiti da prokomentarišeš činjenicu da je ista ta Hanka bila presudna (zajedno sa Peđom) u spriječavanju novog cirkusa u ekspertnoj vladi (izbor ministra obrazovanja). Ali nisi.
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#8029 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

Maystor wrote:
Ti si zaista pretjerao sa halucinantnim preuveličavanjem Hankinih grešaka. Očekivao sam, da ćeš se sada bar javiti da prokomentarišeš činjenicu da je ista ta Hanka bila presudna (zajedno sa Peđom) u spriječavanju novog cirkusa u ekspertnoj vladi (izbor ministra obrazovanja). Ali nisi.
od juče sam pokušavao da dođem do ove informacije. fala, @maystore! :thumbup:

jasno je zašto niko nije javio. pala bi u vodu "činjenica" da je hanka ezdea igrač. :D
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8030 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Nisam shvatio, zbog čega je dobro što prekjučer ne dobismo ministra obrazovanja?
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#8031 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

biske wrote:
Maystor wrote:
Ti si zaista pretjerao sa halucinantnim preuveličavanjem Hankinih grešaka. Očekivao sam, da ćeš se sada bar javiti da prokomentarišeš činjenicu da je ista ta Hanka bila presudna (zajedno sa Peđom) u spriječavanju novog cirkusa u ekspertnoj vladi (izbor ministra obrazovanja). Ali nisi.
od juče sam pokušavao da dođem do ove informacije. fala, @maystore! :thumbup:

jasno je zašto niko nije javio. pala bi u vodu "činjenica" da je hanka ezdea igrač. :D
Možda Hanka ima svog favorita. A, možda se SDA ovaj put nije dovoljno učipala, računajući na to da je Hanka njihov igrač.
hizo ramidovic
Posts: 4462
Joined: 26/03/2013 18:20
Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene

#8032 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hizo ramidovic »

Maystor wrote: Ti si zaista pretjerao sa halucinantnim preuveličavanjem Hankinih grešaka. Očekivao sam, da ćeš se sada bar javiti da prokomentarišeš činjenicu da je ista ta Hanka bila presudna (zajedno sa Peđom) u spriječavanju novog cirkusa u ekspertnoj vladi (izbor ministra obrazovanja). Ali nisi.
a ovo stanje bez ministra obrazovanja, k'o biva, nije cirkus?
mozes li nam to malo detaljnije objasniti?
User avatar
Altsa
Posts: 9257
Joined: 19/03/2004 18:31

#8033 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Altsa »

vidim da se ova hanka vejzovic stalno spominje kao neko ko je glavni kamen spoticanja da DF postane prava stranka...ko je ona i gdje je sta ukrala, ubila, prevarila i sl. da se toliko ocrnjava...pitanje je postavljeno jer stvarno ne znam ko je ta zena...molim odgovor
Last edited by Altsa on 24/01/2014 11:08, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8034 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

Corto Maltese wrote:Nisam shvatio, zbog čega je dobro što prekjučer ne dobismo ministra obrazovanja?
Fulio si temu.

http://www.klix.ba/forum/nova-expertna- ... 83p9618583
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#8035 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Kada je Hanka podržala Zeljkovićevu Vladu, mediji su objavili kako je tek osnovana DF podržala SDA, te čini parlamentarnu većinu u KS.
Sinoć su mediji objavili kako izbor novog ministra obrazovanja KS nije podržao SDP i neki nezavisni poslanici.

Nemam pozitivno mišljenje o Hanki i mislim da je štetna po DF. Samo, komparirati nju i sistemsku dvodecenijsku pljačku od strane SDA, te beskrupuloznu i ogavnu političku prostituciju SDP, je jednostavno bezobrazno i zlonamjerno.
User avatar
jazzer
Posts: 7535
Joined: 20/12/2004 14:44

#8036 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by jazzer »

pemanapemani wrote:...Nemam pozitivno mišljenje o Hanki i mislim da je štetna po DF. Samo, komparirati nju i sistemsku dvodecenijsku pljačku od strane SDA, te beskrupuloznu i ogavnu političku prostituciju SDP, je jednostavno bezobrazno i zlonamjerno.
Izgleda da se i masa forumasa vodi ''uputstvom'' dobijenim iz Centrale SDP-a. ''Izjednacavaj'', ''stvaraj privid''..

Cirkusanti pravi :-)
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8037 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Banksy wrote:
Corto Maltese wrote:Nisam shvatio, zbog čega je dobro što prekjučer ne dobismo ministra obrazovanja?
Fulio si temu.

http://www.klix.ba/forum/nova-expertna- ... 83p9618583
Nisam.
Maystor wrote:Očekivao sam, da ćeš se sada bar javiti da prokomentarišeš činjenicu da je ista ta Hanka bila presudna (zajedno sa Peđom) u spriječavanju novog cirkusa u ekspertnoj vladi (izbor ministra obrazovanja). Ali nisi.
Maystore, nisam shvatio, zbog čega je dobro što prekjučer ne dobismo ministra obrazovanja?
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8038 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »


Stalne ostavke, smjene i rekonstrukcije (Vlade KS) plaćaju građani u vidu takozvanog "bijelog hljeba". Tako su dva od tri bivša ministra obrazovanja u KS od 2010. godine primali plaću i nakon odlaska s funkcije, na šta po sadašnjim propisima imaju pravo i do godinu dana. Emir Suljagić je to pravo koristio punu godinu, a za to vrijeme mu je isplaćeno 30.302 KM, u neto iznosu, dok je Fahrudin Oručević plaću primao nešto kraće nakon odlaska s funkcije i dobio je 19.779 KM.

Bivši ministar Damir Marjanović nije koristio pravo na "bijeli hljeb".
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#8039 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Respekt.
User avatar
vee-jay
Posts: 9863
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#8040 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

Da, svaka cast.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#8041 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

-LIBERO- wrote:
lerdi wrote:Nisam baš siguran da je to razlog zbog kojeg imamo Radeljaša.
Hocemo o politickoj odgovornosti? Eto ne moramo o licnim interesima i pšrofitu.
K' o je direktnim dizanjem ruke podrzao tog Radeljasa i slicne?

Hanka vajzovic, ili nije?

Konkretno mi odgovori. Koliko je god za ovo stanje i ovu vladu u KS kriva SDA, toliko je i Hanka.

A mozemo i o glasanju za krsenje vitalnoga nacionalnoga interesa Bosnjaka u Domu naroda, gdje je Hanka svaki put, DAKLE SVAKI PUT, glasala za to sa SDA.

Na PP ti mogu direktno i imenima i argumentima i o licnom profitu koji je imala zbog podrske SDA u KS. ;-)

DF pravi sebi tako los marketing sa tom zenom u prvom safu, da prosto ne mogu vjerovati da to sebi rade. Duboko sam razocaran, jer ipak jos uvijek vjerujem da bi ova prica DF-a mogla izaci na nesto pozitivno.
Sa malim zakašnjenjem, forum je katastrofa ovih dana, al da ti odgovorim drug. Hanka ima dio odgovornosti kada je situacija u Kantonu u pitanu, ali brate nemoj upadati u zamku da je njena i odgovornost SDA ista. Hanka je imala političkih poteza za koje treba biti pitana, ali čitava halabuka oko nje izrežirana je iz SDP-a jer ih je napustila. SDP-ovci joj to nikad neće zaboraviti i oprostiti pa makar je morali kleti i na onom svijetu. Kao što rekoh negdje ranije, dok je bila u SDP-u bila je "Profesorica" kad ih je odjebala postala je lopov. Pa ne postaje se to preko noći majku mu. Hanka je za svog mandata dala jednog Damira Marjanovića koji je po meni strašno osvježenje na sceni i to joj, bar ja, uzimam kao pozitivan potez. Čovjeka sam upoznao lično i mogu samo reči da bi nam bilo sigurno puno bolje da ih imamo puno više.

Što se tiče podrške SDA-u i dizanja ruku za iste činjenica je da su se te stvari događale. Koji je bio njen profit iz toga svega, da li je samo prkosila SDP-u ili je imala konkretnu dobit iz svega toga ne znam i ne mogu ništa tvrditi. Kad i ako se utvrdi lopovluk neće meni niko morati govoriti kakva je. Kažeš da znaš imena i ako možeš napiši ih javno nek svi znaju. Nema se šta kriti, ali molim te nemoj samo da to budu informacije tipa "priča mahala" jer ova naša mahala je u stanju svašta pričati a da se dosta toga ispostavi netačnim. Ja u kompletnoj priči ne želim toj mahali da vjerujem jer me život naučio da sve što čujem da mahala priča uzmem sa dozom opreza i pola odma niz vodu pustim. Ipak i ta podrška o kojoj si pričao, a koja se jeste desila da se nelažemo, izgleda da nije kao prije. Bar to pokazuju posljednji događaji.
User avatar
Altsa
Posts: 9257
Joined: 19/03/2004 18:31

#8042 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Altsa »

pemanapemani wrote:Kada je Hanka podržala Zeljkovićevu Vladu, mediji su objavili kako je tek osnovana DF podržala SDA, te čini parlamentarnu većinu u KS.
Sinoć su mediji objavili kako izbor novog ministra obrazovanja KS nije podržao SDP i neki nezavisni poslanici.

Nemam pozitivno mišljenje o Hanki i mislim da je štetna po DF. Samo, komparirati nju i sistemsku dvodecenijsku pljačku od strane SDA, te beskrupuloznu i ogavnu političku prostituciju SDP, je jednostavno bezobrazno i zlonamjerno.
i to je sva prica koju ti imas da kazes o ovoj hanki...svasta
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#8043 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Altsa wrote:
pemanapemani wrote:Kada je Hanka podržala Zeljkovićevu Vladu, mediji su objavili kako je tek osnovana DF podržala SDA, te čini parlamentarnu većinu u KS.
Sinoć su mediji objavili kako izbor novog ministra obrazovanja KS nije podržao SDP i neki nezavisni poslanici.

Nemam pozitivno mišljenje o Hanki i mislim da je štetna po DF. Samo, komparirati nju i sistemsku dvodecenijsku pljačku od strane SDA, te beskrupuloznu i ogavnu političku prostituciju SDP, je jednostavno bezobrazno i zlonamjerno.
i to je sva prica koju ti imas da kazes o ovoj hanki...svasta
Šta da kažem što već nije napisano na ovoj i desetine drugih tema?

Nepotizam, ljubi "institut" štele i nekoliko puta digla ruku za prijedloge SDA.

Tako sam bar shvatio čitajući šta pišu drugi, jer sam navedenu znao samo kao profesoricu na FPN.

Uporno se zaboravlja da je i ona bila član SDP-a. Također, uporno se zaboravlja da je upravo SDP koalirao sa SDA na svim nivoima. Sad kao Hanka glavna karika opstanka SDA :-)

Stvarno ne znam dokle će ići ovo smiješno srozavanje SDP-a. Ne mogu vjerovati da neko troši lovu na neke pravo zajebane spin doktore, a izdaje saopštenja za javnost na nivou nadrkanog tinejdžera.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#8044 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

vee-jay wrote:Da, svaka cast.
Baš će mu to glasove donijeti kod našeg naroda.
Inače, odredbu treba ukinuti potpuno, kakvo plaćanje nakon smjene.
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#8045 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

webby-x wrote:
vee-jay wrote:Da, svaka cast.
Baš će mu to glasove donijeti kod našeg naroda.
Inače, odredbu treba ukinuti potpuno, kakvo plaćanje nakon smjene.
A vidi, barem kod mene hoce. Posto vise nema stranke koju ljubim, glasacu strogo prema ovakvim motivima. Kad se politicar ponasa kao profesor Marjanovic, onda zasluzuje respekt i podrsku. Na cijoj listi bude, za njega glasam.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#8046 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sinergija »

drugi profil wrote:
webby-x wrote:
vee-jay wrote:Da, svaka cast.
Baš će mu to glasove donijeti kod našeg naroda.
Inače, odredbu treba ukinuti potpuno, kakvo plaćanje nakon smjene.
A vidi, barem kod mene hoce. Posto vise nema stranke koju ljubim, glasacu strogo prema ovakvim motivima. Kad se politicar ponasa kao profesor Marjanovic, onda zasluzuje respekt i podrsku. Na cijoj listi bude, za njega glasam.
onda trebas prije glasati za Kurtesa posto je i on ustedio budzetskog novca i to mnogo vise nego marjanovic
Premda po funkcijama koje obavljaju spadaju u najrizičniju skupinu, policijske su se zaštite odrekli i federalni ministar policije Predrag Kurteš i direktor FUP-a Dragan Lukač. U osiguranju ministra policije je trebalo biti angažirano 12
policijskih službenika, ali Predrag Kurteš ima samo vozača, koji je ujedno i njegov pratilac. Budući da je za njegovo
osiguranje godišnje planirano skoro 400.000 KM, odricanjem od skupe pratnje koja federalnim političarima služi samo za
paradiranje, ministar Kurteš je tijekom mandata uštedio najmanje milijun KM.
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#8047 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

sinergija wrote:
drugi profil wrote:
webby-x wrote: Baš će mu to glasove donijeti kod našeg naroda.
Inače, odredbu treba ukinuti potpuno, kakvo plaćanje nakon smjene.
A vidi, barem kod mene hoce. Posto vise nema stranke koju ljubim, glasacu strogo prema ovakvim motivima. Kad se politicar ponasa kao profesor Marjanovic, onda zasluzuje respekt i podrsku. Na cijoj listi bude, za njega glasam.
onda trebas prije glasati za Kurtesa posto je i on ustedio budzetskog novca i to mnogo vise nego marjanovic
Premda po funkcijama koje obavljaju spadaju u najrizičniju skupinu, policijske su se zaštite odrekli i federalni ministar policije Predrag Kurteš i direktor FUP-a Dragan Lukač. U osiguranju ministra policije je trebalo biti angažirano 12
policijskih službenika, ali Predrag Kurteš ima samo vozača, koji je ujedno i njegov pratilac. Budući da je za njegovo
osiguranje godišnje planirano skoro 400.000 KM, odricanjem od skupe pratnje koja federalnim političarima služi samo za
paradiranje, ministar Kurteš je tijekom mandata uštedio najmanje milijun KM.
Ljudi koji su bili zaduzeni za cuvanje Kurtesa pripadaju jedinici OBL (obezbjedjenje objekata i lica) i formacijski pripadaju Federalnom MUP-u, tako da im cuvanje Kurtesa spada u redovne poslove i ne bi za to bili posebno placeni (u tom slucaju Ministarstvo b prakticno placalo samo sebi za cuvanje ministra), tako da nema ustede. Ti ljudi su samo prerasporedjeni na druge poslove, za iste pare.
User avatar
drug_profi
Posts: 65420
Joined: 16/07/2012 16:00

#8048 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

sinergija wrote:
onda trebas prije glasati za Kurtesa posto je i on ustedio budzetskog novca i to mnogo vise nego marjanovic
Premda po funkcijama koje obavljaju spadaju u najrizičniju skupinu, policijske su se zaštite odrekli i federalni ministar policije Predrag Kurteš i direktor FUP-a Dragan Lukač. U osiguranju ministra policije je trebalo biti angažirano 12
policijskih službenika, ali Predrag Kurteš ima samo vozača, koji je ujedno i njegov pratilac. Budući da je za njegovo
osiguranje godišnje planirano skoro 400.000 KM, odricanjem od skupe pratnje koja federalnim političarima služi samo za
paradiranje, ministar Kurteš je tijekom mandata uštedio najmanje milijun KM.
Isto bogami ko da je angazovana outsourcing agencija za cuvanje, pa sad im otkazali i ostaje lova u budzetu.
Plate idu policajcima gdje god da su i sta god da rade.
Zgodna fora da se prikazu kao stedljivi i odgovorni, sto ocigledno kod nekih lako prolazi.
User avatar
akcid
Posts: 1904
Joined: 09/04/2013 13:49
Location: Sarajevo

#8049 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by akcid »

webby-x wrote:Baš će mu to glasove donijeti kod našeg naroda.
Sudeći po popularnosti i raspoloženju "naroda", čini se i da hoće
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8050 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

sinergija wrote: onda trebas prije glasati za Kurtesa posto je i on ustedio budzetskog novca i to mnogo vise nego marjanovic
Premda po funkcijama koje obavljaju spadaju u najrizičniju skupinu, policijske su se zaštite odrekli i federalni ministar policije Predrag Kurteš i direktor FUP-a Dragan Lukač. U osiguranju ministra policije je trebalo biti angažirano 12
policijskih službenika, ali Predrag Kurteš ima samo vozača, koji je ujedno i njegov pratilac. Budući da je za njegovo
osiguranje godišnje planirano skoro 400.000 KM, odricanjem od skupe pratnje koja federalnim političarima služi samo za
paradiranje, ministar Kurteš je tijekom mandata uštedio najmanje milijun KM.
... preventiva, manje radoznalih očiju i usta koja treba zapušiti slupa li još jednog audija, ili šta već ...
Post Reply