Pa bolan jel ti vidiš kakve gluposti pišeš, te pokušavaš takav jasan primjer jednog Dodika da negiraš. Govorim da jednako kao što su udarili na Pećanca, neka tako postupe i prema 10 puta gorem kao što je Dodik, a ne glumatati na samo na jednom i slabijem igraču.drugi profil wrote:Nemam ga sta izvlacit, vec ti lupas gluposti.
Trebaju se praviti da Pecanac nista nije uradio? Jel to?
Ili trebaju traziti smjenu Dodika? Jel to?
De se ba presaberi.
Demokratska fronta Željko Komšić
-
elloh4556
- Posts: 357
- Joined: 09/01/2014 00:10
#8026 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8027 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ko je negirao primjer Dodika? Ne znam sto s tobom uopste raspravljam, jer ne poznajes sta su cije kompetencije. Ali evo: jesu li oni u stanju skloniti Dodika? Nisu. Samo mu mogu podici podrsku kod njegovih i to pred izbore gdje postoji realna sansa da ga njegova opozicija ukloni. Tako je i lepi Hare mislio da moze pa se zahebo. Zamisli sad oni traze smjenu Dodika? Od koga? Samo ga Srbi iz BiH mogu smjeniti jer su ga oni izabrali. Do recimo kadrove MVP smjenjuju Ministar i predsjednistvo. Pećanca mogu ukloniti bez bitne stete i naravno da ce to uraditi. Da nisu, ti bi prigovarao sto nisu.elloh4556 wrote:Pa bolan jel ti vidiš kakve gluposti pišeš, te pokušavaš takav jasan primjer jednog Dodika da negiraš. Govorim da jednako kao što su udarili na Pećanca, neka tako postupe i prema 10 puta gorem kao što je Dodik, a ne glumatati na samo na jednom i slabijem igraču.drugi profil wrote:Nemam ga sta izvlacit, vec ti lupas gluposti.
Trebaju se praviti da Pecanac nista nije uradio? Jel to?
Ili trebaju traziti smjenu Dodika? Jel to?
De se ba presaberi.
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#8028 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ti si zaista pretjerao sa halucinantnim preuveličavanjem Hankinih grešaka. Očekivao sam, da ćeš se sada bar javiti da prokomentarišeš činjenicu da je ista ta Hanka bila presudna (zajedno sa Peđom) u spriječavanju novog cirkusa u ekspertnoj vladi (izbor ministra obrazovanja). Ali nisi.-LIBERO- wrote:Hocemo o politickoj odgovornosti? Eto ne moramo o licnim interesima i pšrofitu.lerdi wrote:Nisam baš siguran da je to razlog zbog kojeg imamo Radeljaša.
K' o je direktnim dizanjem ruke podrzao tog Radeljasa i slicne?
Hanka vajzovic, ili nije?
Konkretno mi odgovori. Koliko je god za ovo stanje i ovu vladu u KS kriva SDA, toliko je i Hanka.
A mozemo i o glasanju za krsenje vitalnoga nacionalnoga interesa Bosnjaka u Domu naroda, gdje je Hanka svaki put, DAKLE SVAKI PUT, glasala za to sa SDA.
Na PP ti mogu direktno i imenima i argumentima i o licnom profitu koji je imala zbog podrske SDA u KS.![]()
DF pravi sebi tako los marketing sa tom zenom u prvom safu, da prosto ne mogu vjerovati da to sebi rade. Duboko sam razocaran, jer ipak jos uvijek vjerujem da bi ova prica DF-a mogla izaci na nesto pozitivno.
- biske
- Posts: 1925
- Joined: 25/06/2009 03:35
- Location: teren
#8029 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
od juče sam pokušavao da dođem do ove informacije. fala, @maystore!Maystor wrote:
Ti si zaista pretjerao sa halucinantnim preuveličavanjem Hankinih grešaka. Očekivao sam, da ćeš se sada bar javiti da prokomentarišeš činjenicu da je ista ta Hanka bila presudna (zajedno sa Peđom) u spriječavanju novog cirkusa u ekspertnoj vladi (izbor ministra obrazovanja). Ali nisi.
jasno je zašto niko nije javio. pala bi u vodu "činjenica" da je hanka ezdea igrač.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8030 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nisam shvatio, zbog čega je dobro što prekjučer ne dobismo ministra obrazovanja?
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#8031 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Možda Hanka ima svog favorita. A, možda se SDA ovaj put nije dovoljno učipala, računajući na to da je Hanka njihov igrač.biske wrote:od juče sam pokušavao da dođem do ove informacije. fala, @maystore!Maystor wrote:
Ti si zaista pretjerao sa halucinantnim preuveličavanjem Hankinih grešaka. Očekivao sam, da ćeš se sada bar javiti da prokomentarišeš činjenicu da je ista ta Hanka bila presudna (zajedno sa Peđom) u spriječavanju novog cirkusa u ekspertnoj vladi (izbor ministra obrazovanja). Ali nisi.![]()
jasno je zašto niko nije javio. pala bi u vodu "činjenica" da je hanka ezdea igrač.
-
hizo ramidovic
- Posts: 4462
- Joined: 26/03/2013 18:20
- Location: imam, na ilidju, 1/1 na mene
#8032 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
a ovo stanje bez ministra obrazovanja, k'o biva, nije cirkus?Maystor wrote: Ti si zaista pretjerao sa halucinantnim preuveličavanjem Hankinih grešaka. Očekivao sam, da ćeš se sada bar javiti da prokomentarišeš činjenicu da je ista ta Hanka bila presudna (zajedno sa Peđom) u spriječavanju novog cirkusa u ekspertnoj vladi (izbor ministra obrazovanja). Ali nisi.
mozes li nam to malo detaljnije objasniti?
- Altsa
- Posts: 9257
- Joined: 19/03/2004 18:31
#8033 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
vidim da se ova hanka vejzovic stalno spominje kao neko ko je glavni kamen spoticanja da DF postane prava stranka...ko je ona i gdje je sta ukrala, ubila, prevarila i sl. da se toliko ocrnjava...pitanje je postavljeno jer stvarno ne znam ko je ta zena...molim odgovor
Last edited by Altsa on 24/01/2014 11:08, edited 1 time in total.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#8034 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Fulio si temu.Corto Maltese wrote:Nisam shvatio, zbog čega je dobro što prekjučer ne dobismo ministra obrazovanja?
http://www.klix.ba/forum/nova-expertna- ... 83p9618583
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#8035 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kada je Hanka podržala Zeljkovićevu Vladu, mediji su objavili kako je tek osnovana DF podržala SDA, te čini parlamentarnu većinu u KS.
Sinoć su mediji objavili kako izbor novog ministra obrazovanja KS nije podržao SDP i neki nezavisni poslanici.
Nemam pozitivno mišljenje o Hanki i mislim da je štetna po DF. Samo, komparirati nju i sistemsku dvodecenijsku pljačku od strane SDA, te beskrupuloznu i ogavnu političku prostituciju SDP, je jednostavno bezobrazno i zlonamjerno.
Sinoć su mediji objavili kako izbor novog ministra obrazovanja KS nije podržao SDP i neki nezavisni poslanici.
Nemam pozitivno mišljenje o Hanki i mislim da je štetna po DF. Samo, komparirati nju i sistemsku dvodecenijsku pljačku od strane SDA, te beskrupuloznu i ogavnu političku prostituciju SDP, je jednostavno bezobrazno i zlonamjerno.
- jazzer
- Posts: 7535
- Joined: 20/12/2004 14:44
#8036 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Izgleda da se i masa forumasa vodi ''uputstvom'' dobijenim iz Centrale SDP-a. ''Izjednacavaj'', ''stvaraj privid''..pemanapemani wrote:...Nemam pozitivno mišljenje o Hanki i mislim da je štetna po DF. Samo, komparirati nju i sistemsku dvodecenijsku pljačku od strane SDA, te beskrupuloznu i ogavnu političku prostituciju SDP, je jednostavno bezobrazno i zlonamjerno.
Cirkusanti pravi
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8037 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nisam.Banksy wrote:Fulio si temu.Corto Maltese wrote:Nisam shvatio, zbog čega je dobro što prekjučer ne dobismo ministra obrazovanja?
http://www.klix.ba/forum/nova-expertna- ... 83p9618583
Maystore, nisam shvatio, zbog čega je dobro što prekjučer ne dobismo ministra obrazovanja?Maystor wrote:Očekivao sam, da ćeš se sada bar javiti da prokomentarišeš činjenicu da je ista ta Hanka bila presudna (zajedno sa Peđom) u spriječavanju novog cirkusa u ekspertnoj vladi (izbor ministra obrazovanja). Ali nisi.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#8038 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Stalne ostavke, smjene i rekonstrukcije (Vlade KS) plaćaju građani u vidu takozvanog "bijelog hljeba". Tako su dva od tri bivša ministra obrazovanja u KS od 2010. godine primali plaću i nakon odlaska s funkcije, na šta po sadašnjim propisima imaju pravo i do godinu dana. Emir Suljagić je to pravo koristio punu godinu, a za to vrijeme mu je isplaćeno 30.302 KM, u neto iznosu, dok je Fahrudin Oručević plaću primao nešto kraće nakon odlaska s funkcije i dobio je 19.779 KM.
Bivši ministar Damir Marjanović nije koristio pravo na "bijeli hljeb".
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
- vee-jay
- Posts: 9863
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#8040 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Da, svaka cast.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#8041 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sa malim zakašnjenjem, forum je katastrofa ovih dana, al da ti odgovorim drug. Hanka ima dio odgovornosti kada je situacija u Kantonu u pitanu, ali brate nemoj upadati u zamku da je njena i odgovornost SDA ista. Hanka je imala političkih poteza za koje treba biti pitana, ali čitava halabuka oko nje izrežirana je iz SDP-a jer ih je napustila. SDP-ovci joj to nikad neće zaboraviti i oprostiti pa makar je morali kleti i na onom svijetu. Kao što rekoh negdje ranije, dok je bila u SDP-u bila je "Profesorica" kad ih je odjebala postala je lopov. Pa ne postaje se to preko noći majku mu. Hanka je za svog mandata dala jednog Damira Marjanovića koji je po meni strašno osvježenje na sceni i to joj, bar ja, uzimam kao pozitivan potez. Čovjeka sam upoznao lično i mogu samo reči da bi nam bilo sigurno puno bolje da ih imamo puno više.-LIBERO- wrote:Hocemo o politickoj odgovornosti? Eto ne moramo o licnim interesima i pšrofitu.lerdi wrote:Nisam baš siguran da je to razlog zbog kojeg imamo Radeljaša.
K' o je direktnim dizanjem ruke podrzao tog Radeljasa i slicne?
Hanka vajzovic, ili nije?
Konkretno mi odgovori. Koliko je god za ovo stanje i ovu vladu u KS kriva SDA, toliko je i Hanka.
A mozemo i o glasanju za krsenje vitalnoga nacionalnoga interesa Bosnjaka u Domu naroda, gdje je Hanka svaki put, DAKLE SVAKI PUT, glasala za to sa SDA.
Na PP ti mogu direktno i imenima i argumentima i o licnom profitu koji je imala zbog podrske SDA u KS.![]()
DF pravi sebi tako los marketing sa tom zenom u prvom safu, da prosto ne mogu vjerovati da to sebi rade. Duboko sam razocaran, jer ipak jos uvijek vjerujem da bi ova prica DF-a mogla izaci na nesto pozitivno.
Što se tiče podrške SDA-u i dizanja ruku za iste činjenica je da su se te stvari događale. Koji je bio njen profit iz toga svega, da li je samo prkosila SDP-u ili je imala konkretnu dobit iz svega toga ne znam i ne mogu ništa tvrditi. Kad i ako se utvrdi lopovluk neće meni niko morati govoriti kakva je. Kažeš da znaš imena i ako možeš napiši ih javno nek svi znaju. Nema se šta kriti, ali molim te nemoj samo da to budu informacije tipa "priča mahala" jer ova naša mahala je u stanju svašta pričati a da se dosta toga ispostavi netačnim. Ja u kompletnoj priči ne želim toj mahali da vjerujem jer me život naučio da sve što čujem da mahala priča uzmem sa dozom opreza i pola odma niz vodu pustim. Ipak i ta podrška o kojoj si pričao, a koja se jeste desila da se nelažemo, izgleda da nije kao prije. Bar to pokazuju posljednji događaji.
- Altsa
- Posts: 9257
- Joined: 19/03/2004 18:31
#8042 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
i to je sva prica koju ti imas da kazes o ovoj hanki...svastapemanapemani wrote:Kada je Hanka podržala Zeljkovićevu Vladu, mediji su objavili kako je tek osnovana DF podržala SDA, te čini parlamentarnu većinu u KS.
Sinoć su mediji objavili kako izbor novog ministra obrazovanja KS nije podržao SDP i neki nezavisni poslanici.
Nemam pozitivno mišljenje o Hanki i mislim da je štetna po DF. Samo, komparirati nju i sistemsku dvodecenijsku pljačku od strane SDA, te beskrupuloznu i ogavnu političku prostituciju SDP, je jednostavno bezobrazno i zlonamjerno.
-
pemanapemani
- Posts: 6065
- Joined: 09/09/2008 15:12
#8043 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Šta da kažem što već nije napisano na ovoj i desetine drugih tema?Altsa wrote:i to je sva prica koju ti imas da kazes o ovoj hanki...svastapemanapemani wrote:Kada je Hanka podržala Zeljkovićevu Vladu, mediji su objavili kako je tek osnovana DF podržala SDA, te čini parlamentarnu većinu u KS.
Sinoć su mediji objavili kako izbor novog ministra obrazovanja KS nije podržao SDP i neki nezavisni poslanici.
Nemam pozitivno mišljenje o Hanki i mislim da je štetna po DF. Samo, komparirati nju i sistemsku dvodecenijsku pljačku od strane SDA, te beskrupuloznu i ogavnu političku prostituciju SDP, je jednostavno bezobrazno i zlonamjerno.
Nepotizam, ljubi "institut" štele i nekoliko puta digla ruku za prijedloge SDA.
Tako sam bar shvatio čitajući šta pišu drugi, jer sam navedenu znao samo kao profesoricu na FPN.
Uporno se zaboravlja da je i ona bila član SDP-a. Također, uporno se zaboravlja da je upravo SDP koalirao sa SDA na svim nivoima. Sad kao Hanka glavna karika opstanka SDA
Stvarno ne znam dokle će ići ovo smiješno srozavanje SDP-a. Ne mogu vjerovati da neko troši lovu na neke pravo zajebane spin doktore, a izdaje saopštenja za javnost na nivou nadrkanog tinejdžera.
- webby-x
- Posts: 2343
- Joined: 18/12/2011 12:38
#8044 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Baš će mu to glasove donijeti kod našeg naroda.vee-jay wrote:Da, svaka cast.
Inače, odredbu treba ukinuti potpuno, kakvo plaćanje nakon smjene.
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8045 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
A vidi, barem kod mene hoce. Posto vise nema stranke koju ljubim, glasacu strogo prema ovakvim motivima. Kad se politicar ponasa kao profesor Marjanovic, onda zasluzuje respekt i podrsku. Na cijoj listi bude, za njega glasam.webby-x wrote:Baš će mu to glasove donijeti kod našeg naroda.vee-jay wrote:Da, svaka cast.
Inače, odredbu treba ukinuti potpuno, kakvo plaćanje nakon smjene.
-
sinergija
- Posts: 281
- Joined: 16/02/2008 21:26
- Location: 071
#8046 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
onda trebas prije glasati za Kurtesa posto je i on ustedio budzetskog novca i to mnogo vise nego marjanovicdrugi profil wrote:A vidi, barem kod mene hoce. Posto vise nema stranke koju ljubim, glasacu strogo prema ovakvim motivima. Kad se politicar ponasa kao profesor Marjanovic, onda zasluzuje respekt i podrsku. Na cijoj listi bude, za njega glasam.webby-x wrote:Baš će mu to glasove donijeti kod našeg naroda.vee-jay wrote:Da, svaka cast.
Inače, odredbu treba ukinuti potpuno, kakvo plaćanje nakon smjene.
Premda po funkcijama koje obavljaju spadaju u najrizičniju skupinu, policijske su se zaštite odrekli i federalni ministar policije Predrag Kurteš i direktor FUP-a Dragan Lukač. U osiguranju ministra policije je trebalo biti angažirano 12
policijskih službenika, ali Predrag Kurteš ima samo vozača, koji je ujedno i njegov pratilac. Budući da je za njegovo
osiguranje godišnje planirano skoro 400.000 KM, odricanjem od skupe pratnje koja federalnim političarima služi samo za
paradiranje, ministar Kurteš je tijekom mandata uštedio najmanje milijun KM.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#8047 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ljudi koji su bili zaduzeni za cuvanje Kurtesa pripadaju jedinici OBL (obezbjedjenje objekata i lica) i formacijski pripadaju Federalnom MUP-u, tako da im cuvanje Kurtesa spada u redovne poslove i ne bi za to bili posebno placeni (u tom slucaju Ministarstvo b prakticno placalo samo sebi za cuvanje ministra), tako da nema ustede. Ti ljudi su samo prerasporedjeni na druge poslove, za iste pare.sinergija wrote:onda trebas prije glasati za Kurtesa posto je i on ustedio budzetskog novca i to mnogo vise nego marjanovicdrugi profil wrote:A vidi, barem kod mene hoce. Posto vise nema stranke koju ljubim, glasacu strogo prema ovakvim motivima. Kad se politicar ponasa kao profesor Marjanovic, onda zasluzuje respekt i podrsku. Na cijoj listi bude, za njega glasam.webby-x wrote: Baš će mu to glasove donijeti kod našeg naroda.
Inače, odredbu treba ukinuti potpuno, kakvo plaćanje nakon smjene.
Premda po funkcijama koje obavljaju spadaju u najrizičniju skupinu, policijske su se zaštite odrekli i federalni ministar policije Predrag Kurteš i direktor FUP-a Dragan Lukač. U osiguranju ministra policije je trebalo biti angažirano 12
policijskih službenika, ali Predrag Kurteš ima samo vozača, koji je ujedno i njegov pratilac. Budući da je za njegovo
osiguranje godišnje planirano skoro 400.000 KM, odricanjem od skupe pratnje koja federalnim političarima služi samo za
paradiranje, ministar Kurteš je tijekom mandata uštedio najmanje milijun KM.
- drug_profi
- Posts: 65420
- Joined: 16/07/2012 16:00
#8048 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Isto bogami ko da je angazovana outsourcing agencija za cuvanje, pa sad im otkazali i ostaje lova u budzetu.sinergija wrote:
onda trebas prije glasati za Kurtesa posto je i on ustedio budzetskog novca i to mnogo vise nego marjanovic
Premda po funkcijama koje obavljaju spadaju u najrizičniju skupinu, policijske su se zaštite odrekli i federalni ministar policije Predrag Kurteš i direktor FUP-a Dragan Lukač. U osiguranju ministra policije je trebalo biti angažirano 12
policijskih službenika, ali Predrag Kurteš ima samo vozača, koji je ujedno i njegov pratilac. Budući da je za njegovo
osiguranje godišnje planirano skoro 400.000 KM, odricanjem od skupe pratnje koja federalnim političarima služi samo za
paradiranje, ministar Kurteš je tijekom mandata uštedio najmanje milijun KM.
Plate idu policajcima gdje god da su i sta god da rade.
Zgodna fora da se prikazu kao stedljivi i odgovorni, sto ocigledno kod nekih lako prolazi.
- akcid
- Posts: 1904
- Joined: 09/04/2013 13:49
- Location: Sarajevo
#8049 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sudeći po popularnosti i raspoloženju "naroda", čini se i da hoćewebby-x wrote:Baš će mu to glasove donijeti kod našeg naroda.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#8050 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
... preventiva, manje radoznalih očiju i usta koja treba zapušiti slupa li još jednog audija, ili šta već ...sinergija wrote: onda trebas prije glasati za Kurtesa posto je i on ustedio budzetskog novca i to mnogo vise nego marjanovic
Premda po funkcijama koje obavljaju spadaju u najrizičniju skupinu, policijske su se zaštite odrekli i federalni ministar policije Predrag Kurteš i direktor FUP-a Dragan Lukač. U osiguranju ministra policije je trebalo biti angažirano 12
policijskih službenika, ali Predrag Kurteš ima samo vozača, koji je ujedno i njegov pratilac. Budući da je za njegovo
osiguranje godišnje planirano skoro 400.000 KM, odricanjem od skupe pratnje koja federalnim političarima služi samo za
paradiranje, ministar Kurteš je tijekom mandata uštedio najmanje milijun KM.
