Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#8026 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by anonimnaosoba »

Kad ste već razvezali o MMDS-u, je li novi priključak besplatan uz ugovor na 24 mjeseca?
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8027 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

anonimnaosoba wrote:Kad ste već razvezali o MMDS-u, je li novi priključak besplatan uz ugovor na 24 mjeseca?
"Svaki novi korisnik MMDS usluge dobiva promotivno Osnovni i HBO paket besplatno u toku prvog obračunskog perioda. Nakon promotivnog perioda, ostaje Vam aktivan Osnovni + HBO paket, ukoliko prije isteka promotivnog perioda (do 25-tog u mjesecu) ne izaberete drugi paket.

Na raspolaganju su Vam opcije Ugovora na 24 mjeseca i opcija Bez ugovora o minimalnom korištenju usluge.
Ukoliko se Ugovorom opredjelite da ćete uslugu koristitinajmanje 24 mjeseca, u tom slučaju oslobađate se plaćanja naknade na ime priključenja MMDS usluge i mjesečne naknade za korištenje MMDS opreme
."

Cjenovnik MMDS usluge
Last edited by Tiger 033 on 25/07/2013 14:52, edited 1 time in total.
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#8028 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by anonimnaosoba »

To je i ranije pisalo, ali je i pisalo da je priključak 40 KM, što sad ne vidim na stranici... Hvala :thumbup:
Mustang1
Posts: 29965
Joined: 29/12/2010 17:31

#8029 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

doff wrote:
Mustang1 wrote:Ima li neko da je uzeo ovaj hard disk i ovu uslugu snimanja .. Na ovom letku uz racun sto je dosao pise da je 4.5 KM mjesecno i da imas pauziranje zivog programa .. Jel moze premotavanje i to ? Ili samo zaustavit (ne vidim svrhu samo zaustavljanja pa zato pitam )
Uz Uslugu snimanja 320 GB biće vam omogućeno zakazivanje snimanja iz elektronskog programskog vodiča (EPG), pauziranje i premotavanje unazad programa koji ide uživo.
Ma dobro to sto pise ima li neko u praksi da je probao i da fino fercera ..
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8030 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Ne moze se porediti slika na topfield i deltine reciverima sa ovim amico reciverom. Razlika drasticna,odmah se vidi, slika previse dobra da bi bila istinita na amico rec. Ovo je provjeren info. Ako nista, cika Google je tu, pa usporedite specifikacije recivera. Jedina zamjerka je sto nema hdmi izlaz.
Internet preko mmds-a radi odllicno,moj komsija ima,nikad za ovo godinu i nesto se nije pozalio da mu prekida ili sl.
Najvjerovatnije da i ja prelazim na ovaj mmds net, odjavljujem adsl bht.


Tapatalk 4 Beta
viva_il_chelik
Posts: 19
Joined: 30/09/2010 02:25

#8031 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by viva_il_chelik »

Image
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8032 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

van helsing wrote:Jedina zamjerka je sto nema hdmi izlaz
Ovaj Telemacov "AMIKO" NEma, ali ima ih i sa HDMI izlazom npr. ovaj

Amiko Alien² FullHD HDTV Twin Tuner 2xDVB-S2
Image
User avatar
ami8
Posts: 489
Joined: 23/05/2010 19:01

#8033 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ami8 »

van helsing wrote:Ne moze se porediti slika na topfield i deltine reciverima sa ovim amico reciverom. Razlika drasticna,odmah se vidi, slika previse dobra da bi bila istinita na amico rec. Ovo je provjeren info. Ako nista, cika Google je tu, pa usporedite specifikacije recivera. Jedina zamjerka je sto nema hdmi izlaz.
Internet preko mmds-a radi odllicno,moj komsija ima,nikad za ovo godinu i nesto se nije pozalio da mu prekida ili sl.
Najvjerovatnije da i ja prelazim na ovaj mmds net, odjavljujem adsl bht.


Tapatalk 4 Beta
Dobra informacija :thumbup:
Tiger 033 wrote:
van helsing wrote:Jedina zamjerka je sto nema hdmi izlaz
Ovaj Telemacov "AMIKO" NEma, ali ima ih i sa HDMI izlazom npr. ovaj

Amiko Alien² FullHD HDTV Twin Tuner 2xDVB-S2
Image
Znači ne gine nam skart. :-)

Inače imam jednog druga koji radi u Telemachu na održavanju, često mi je prije znao valjati kada je bilo problema sa MMDS-om, u zadnje vrijeme hvala bogu vrlo rijetko trokira. Pa ću preko njega pokušati doći do još informacija iz prve ruke, ipak nije malo vezati se 24 mjeseca ugovorom, treba to dobro provjeriti. Pošto trenutno imam dva Deltaline-a možda bih pokušao na varijantu da jedan ostane a drugi da mi daju ovaj Amico ako je to moguće jer je ionako drugi tv CRT a ja koliko primjećujem ionako se signal unazad pola godine-godinu i preko Deltaline-a znatno popravio na većini kanala, naročito domaćih.
User avatar
van helsing
Posts: 2093
Joined: 01/04/2010 19:34

#8034 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by van helsing »

Na testu je bio i amico sa hdmi izlazom, ali se od njega odustalo,da li zbog cijene,da li zbog nestabilnog sw-a,ne znam.
Takodje u opticaju je bio jos jedan amico,ssd 560,ali se izgleda ovaj 550 pokazao najstabilnijim.


Tapatalk 4 Beta
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8035 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

van helsing wrote:Na testu je bio i amico sa hdmi izlazom, ali se od njega odustalo,da li zbog cijene,da li zbog nestabilnog sw-a,ne znam.
Takodje u opticaju je bio jos jedan amico,ssd 560,ali se izgleda ovaj 550 pokazao najstabilnijim.


Tapatalk 4 Beta
Ovaj 550 je oko 100KM na piku ih ima po 50KM...valjda ce biti DOBRE duse pa ce nam podjeliti barem po 1 kom.
User avatar
Kinaski
Posts: 7634
Joined: 08/05/2011 22:52

#8036 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Kinaski »

Ako ja licno kupim taj resiver , trebam li zvati one sta iz telemaha ili sam mogu prikopcat to i te stvari
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#8037 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by un1ted »

Eto, vise nije moguce gledati d3go na drugim mrezama, tj drugom internetu tipa BHT ADSL :)
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8038 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Kinaski wrote:Ako ja licno kupim taj resiver , trebam li zvati one sta iz telemaha ili sam mogu prikopcat to i te stvari
Možeš ti prikopčati ali nečeš moći gledati dok tamo ne odobre mac adresu uređaja, pošto se digitalna dodatno plača.
un1ted wrote:Eto, vise nije moguce gledati d3go na drugim mrezama, tj drugom internetu tipa BHT ADSL :)
Puno se o tome ovdje pisalo pa ljudi skontali da su imali grešku, jbg sad
User avatar
hare_ap
Posts: 17
Joined: 12/06/2009 20:17

#8039 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hare_ap »

Otključali kanale, a na sredini stoji niste preplaćeni na ovaj kanal pozovite kontakt centar. Jeli opet do resivera ili je svima tako? :roll:
Mustang1
Posts: 29965
Joined: 29/12/2010 17:31

#8040 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Otkljucani svi kanali
sarajevo_com
Posts: 88
Joined: 07/05/2013 23:47

#8041 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sarajevo_com »

hare_ap wrote:Otključali kanale, a na sredini stoji niste preplaćeni na ovaj kanal pozovite kontakt centar. Jeli opet do resivera ili je svima tako? :roll:
To se i meni dešavalo na starom resiveru, dok na v 2.0 kad otkljucaju onda nema poruke :D
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#8042 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by motorola01 »

Mustang1 wrote:Otkljucani svi kanali
Hebo li te patak banjalucki, ja poletio da vidim kad sve zakljucano :D
Mustang1
Posts: 29965
Joined: 29/12/2010 17:31

#8043 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Pa otkljucano je i sada :D
User avatar
Decerto
Posts: 2443
Joined: 14/09/2010 07:58
Location: On the wrong side of heaven,and the righteous side of hell.
Contact:

#8044 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Decerto »

motorola01 wrote:
Mustang1 wrote:Otkljucani svi kanali
Hebo li te patak banjalucki, ja poletio da vidim kad sve zakljucano :D

ugasi pa upali resiver na prekidacu.
User avatar
hare_ap
Posts: 17
Joined: 12/06/2009 20:17

#8045 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by hare_ap »

sarajevo_com wrote:
hare_ap wrote:Otključali kanale, a na sredini stoji niste preplaćeni na ovaj kanal pozovite kontakt centar. Jeli opet do resivera ili je svima tako? :roll:
To se i meni dešavalo na starom resiveru, dok na v 2.0 kad otkljucaju onda nema poruke :D
Uvijek na štetu starih korisnika :D
50 KM zamjena resivera??? :-)
sarajevo_com
Posts: 88
Joined: 07/05/2013 23:47

#8046 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sarajevo_com »

hare_ap wrote:
sarajevo_com wrote:
hare_ap wrote:Otključali kanale, a na sredini stoji niste preplaćeni na ovaj kanal pozovite kontakt centar. Jeli opet do resivera ili je svima tako? :roll:
To se i meni dešavalo na starom resiveru, dok na v 2.0 kad otkljucaju onda nema poruke :D
Uvijek na štetu starih korisnika :D
50 KM zamjena resivera??? :-)
Jeste 50 KM ... preskupo za nešto što nije u tvom vlasništvu . Ja ga ne bi nikad zamjenio da nisam prešao na skuplji paket i dobio "gratis" taj resiver
User avatar
Maharadza
Posts: 17072
Joined: 30/01/2013 15:13

#8047 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

hare_ap wrote:
sarajevo_com wrote:
hare_ap wrote:Otključali kanale, a na sredini stoji niste preplaćeni na ovaj kanal pozovite kontakt centar. Jeli opet do resivera ili je svima tako? :roll:
To se i meni dešavalo na starom resiveru, dok na v 2.0 kad otkljucaju onda nema poruke :D
Uvijek na štetu starih korisnika :D
50 KM zamjena resivera??? :-)
Ima i tu pametna solucija: Odjaviš se, sačekaš koju sedmicu i prijaviš ponovo = novi korisnik i dobiješ resiver! :mrgreen:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66029
Joined: 03/08/2010 19:04

#8048 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

zna li se dokad su svi kanali otključani?
User avatar
Reglan
Posts: 5012
Joined: 04/01/2010 13:51
Location: Usa
Contact:

#8049 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Reglan »

Ajd sad nek moderator brise ovo dok nisu skontali. :lol:
kakavdanakneiskustvu
Posts: 66029
Joined: 03/08/2010 19:04

#8050 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by kakavdanakneiskustvu »

Kod mene nisu otkljucani svi kanali
Locked