Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- BAN___KAI
- Posts: 799
- Joined: 27/09/2012 15:36
#8001 Re: Šta trenutno čitate?
Voli li iko citati psihološke knjige ? Ako da, koje su najbolje za razvijanje licnosti i sa savjetima.
Do sada sam citao trillere i naučnu fantastiku ali je nekako beskorisno, želim nešto što je prakticno i o cemu se može pricati.
I da li se teško citaju knjige poput one uvod u psihoanalizu od Frojda ?
Do sada sam citao trillere i naučnu fantastiku ali je nekako beskorisno, želim nešto što je prakticno i o cemu se može pricati.
I da li se teško citaju knjige poput one uvod u psihoanalizu od Frojda ?
- quentin
- Posts: 102
- Joined: 31/10/2011 23:11
#8002 Re: Šta trenutno čitate?
BAN___KAI wrote:Voli li iko citati psihološke knjige ? Ako da, koje su najbolje za razvijanje licnosti i sa savjetima.
Do sada sam citao trillere i naučnu fantastiku ali je nekako beskorisno, želim nešto što je prakticno i o cemu se može pricati.
I da li se teško citaju knjige poput one uvod u psihoanalizu od Frojda ?
Ako ti treba nešto praktično i korisno, čitaj neki priručnik za popravljanje veš-mašine ili ugradnju klima-uređaja. Književnost i nije naročito utilitarna disciplina. Estetsko zadovoljstvo je najveći kapital koji iz nje možeš izvući.
Ja bih ti prije savjetovao da nastaviš čitati trilere i naučnu fantastiku, ili neku drugu fikciju, nego popularnu psihologiju koju bi ti neko možda preporučio.
Frojd ne mora biti težak ako si relativno obrazovan i malo uporan, ali nisam siguran da je to ono što tražiš.
- Sijalica koja gori
- Posts: 226
- Joined: 06/04/2013 19:35
#8003 Re: Šta trenutno čitate?
Dan Brown "Inferno"

-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
#8004 Young Stalin :: Simon Sebag Montefiore
Biografija, od rodjenja do Oktobarske revolucije
---------------------------

---------------------------

- BAN___KAI
- Posts: 799
- Joined: 27/09/2012 15:36
#8005 Re: Šta trenutno čitate?
Nisam mislio na tu vrstu prakticnosti, autori knjiga poput Napoleon hill,Dale Carnegie, možda Sun Tzu, mene zanimaju. Stvari od koji se ucu kako biti bolji covjek, bolje razgovarati itd. Možda poneka dobra klix knjiga xD Uclanio sam se ovaj mjesec u gradsku biliboteku i procitatao sam do sada 4 knjige od Stephen Kinga, jesu dobre, ali želim nešto izvuci iz toga.quentin wrote:BAN___KAI wrote:Voli li iko citati psihološke knjige ? Ako da, koje su najbolje za razvijanje licnosti i sa savjetima.
Do sada sam citao trillere i naučnu fantastiku ali je nekako beskorisno, želim nešto što je prakticno i o cemu se može pricati.
I da li se teško citaju knjige poput one uvod u psihoanalizu od Frojda ?
Ako ti treba nešto praktično i korisno, čitaj neki priručnik za popravljanje veš-mašine ili ugradnju klima-uređaja. Književnost i nije naročito utilitarna disciplina. Estetsko zadovoljstvo je najveći kapital koji iz nje možeš izvući.
Ja bih ti prije savjetovao da nastaviš čitati trilere i naučnu fantastiku, ili neku drugu fikciju, nego popularnu psihologiju koju bi ti neko možda preporučio.
Frojd ne mora biti težak ako si relativno obrazovan i malo uporan, ali nisam siguran da je to ono što tražiš.
- SmokingMan
- Posts: 22598
- Joined: 08/07/2012 18:11
- Location: α / β Geminorum
#8006 Re: Šta trenutno čitate?
Još na staroj knjizi,toliko toga ima da se nauči,toliko toga ima da se prevede.Ali je defintivno najbolje štivo za astronome amatere.


- minderpuza
- Posts: 114
- Joined: 27/05/2011 19:27
- Location: Na minderlucima
#8007 Re: Šta trenutno čitate?
Stephen King - Bag of Bones Nisam bas odusevljena 
-
doktor78
- Posts: 3947
- Joined: 14/09/2006 11:02
#8008 Re: Šta trenutno čitate?
King - Salemovo . Za sad (prvih 40-ak stranica) nista posebno, ocekivao sam vise. Nadam se zapletu u nastavku knjige 
- petunija
- Posts: 4113
- Joined: 07/05/2009 09:22
- Location: United States of Balcan
#8009 Re: Šta trenutno čitate?
Tihi Don
Držim se klasika
Držim se klasika
- petunija
- Posts: 4113
- Joined: 07/05/2009 09:22
- Location: United States of Balcan
#8010 Re: Šta trenutno čitate?
.
Last edited by petunija on 24/06/2014 09:12, edited 1 time in total.
- moon_walker_90
- Posts: 2904
- Joined: 21/12/2012 18:16
- Location: Ćućurak
#8011 Re: Šta trenutno čitate?
Znam da je malo offtopic ali nisam znao gdje drugo da postavim...Da li neko ima knjigu "Elektrane" Profesor Milenko Đurić,bilo u elektronskoj formi,bilo u pravom izdanju? Ili ako zna gdje je mogu nabaviti
Lijep pozdrav 
- Damir0406
- Posts: 319
- Joined: 03/11/2011 17:40
#8012 Re: Šta trenutno čitate?
I nećeš zalutatipetunija wrote:Tihi Don
Držim se klasika
- Saian
- Posts: 16070
- Joined: 08/04/2004 21:50
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#8014 Re: Šta trenutno čitate?
Nakon određene apstinencije u čitanju, da bih ispraznio moždani buffer, prihvatio sam se prve knjige iz trilogije Ogledalo s nazivom "U dubini", autorice Jayne Ann Krentz. Za sada je OK, kako će biti do kraja Trilogije - ne znam.


-
blues.a
- Posts: 74
- Joined: 10/05/2010 15:41
#8015 Re: Šta trenutno čitate?
Thomas Mann - Čarobni brijeg
- BAN___KAI
- Posts: 799
- Joined: 27/09/2012 15:36
#8016 Re: Šta trenutno čitate?
Stephen King : The Dark Tower III - The wastelands
- terra_incognita
- Posts: 1913
- Joined: 08/10/2007 11:43
- Location: Terra Incognita
#8018 Re: Šta trenutno čitate?
istoimena pripovjetkaBeavis wrote:
preporuka: Ante Tomic, Građanin pokorni
-
Eborg
- Posts: 10629
- Joined: 20/09/2006 20:58
- Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...
#8019 Re: Šta trenutno čitate?
Valja li cemu, imao sam je u planu?
- terra_incognita
- Posts: 1913
- Joined: 08/10/2007 11:43
- Location: Terra Incognita
#8020 Re: Šta trenutno čitate?
meni da
ja u zadnje vrijeme preferiram autore iz regiona, pogotovo bivse i sadasnje kolumniste tipa ova dvojica navedenih
nekako nemam potrebu da se bacam na svjetse bestselere i sve sto siroke narodne mase citaju
ja u zadnje vrijeme preferiram autore iz regiona, pogotovo bivse i sadasnje kolumniste tipa ova dvojica navedenih
nekako nemam potrebu da se bacam na svjetse bestselere i sve sto siroke narodne mase citaju
-
Beavis
- Posts: 677
- Joined: 28/05/2010 19:43
- Location: SA-DBR
#8021 Re: Šta trenutno čitate?
Meni Dezulovic inace lezi...probacu i Tomica ako nadjem sta u biblioteci.
- Lucazode
- Posts: 2743
- Joined: 27/03/2008 18:06
- Location: Where I belong.
#8022 Re: Šta trenutno čitate?
Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
- Ringhio
- Posts: 1005
- Joined: 04/04/2011 23:47
- Location: Ni ovdje ni tamo
#8023 Re: Šta trenutno čitate?
The Silene of the Lambs - Thomas Harris
Malo zajebano citat jer mi je pred ocima stalno Anthony Hopkins koji je ulogu Hannibala odglumio maestralno.
Procitam malo pa onda stanem i prisjetim se kako je to on odglumio
Malo zajebano citat jer mi je pred ocima stalno Anthony Hopkins koji je ulogu Hannibala odglumio maestralno.
Procitam malo pa onda stanem i prisjetim se kako je to on odglumio
-
Beavis
- Posts: 677
- Joined: 28/05/2010 19:43
- Location: SA-DBR
#8024 Re: Šta trenutno čitate?
Lucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
Probaj Mario Puzo - Porodica i Vladimir Bartol - Alamut. Prva je o http://hr.wikipedia.org/wiki/Aleksandar_VI. a druga o http://en.wikipedia.org/wiki/Hassan-i_Sabbah i njegovim Asasinima.
-
safran
- Posts: 2538
- Joined: 19/08/2006 22:25
#8025 Re: Šta trenutno čitate?
Leon Uris - HajLucazode wrote:Poz.
Molio bih preporuke za dobre istorijske knjige. Ne klasicna istorija nego nesto poput romana sa nekom dobrom radnjom!
Irving Stone - Agonija i ekstaza (i druge) - biografski pristup ali mislim da zadovoljava kriterije
Martin Dugard - Into Africa - izvrsna

