Bitcoin & crypto svijet

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
512MB
Posts: 11209
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#8001 Re: Bitcoins

Post by 512MB »

victom wrote:šta se dešava sa Bitcoinom ?
mora da mu je neko stavio nešto u piće !
8k

Nije ni na 45% od ATH, ima tu jos potencijala na gore :)
User avatar
512MB
Posts: 11209
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#8002 Re: Bitcoins

Post by 512MB »

Confirmed: TRON Acquires Major P2P Platform Operator BitTorrent


Image
User avatar
phillie
Posts: 9493
Joined: 01/05/2008 15:32
Location: vrijeme, prostor - zdra'o

#8003 Re: Bitcoins

Post by phillie »

to bi znacilo, ode brdu :D
User avatar
Rene Higuita
Posts: 1026
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#8004 Re: Bitcoins

Post by Rene Higuita »

ide ovo prilicno fino.
Uglavnom, HODL uz oprez. :D

Image
User avatar
512MB
Posts: 11209
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#8005 Re: Bitcoins

Post by 512MB »

Ja uglavnom ostajem pri dugorocnom planu, malo pomalo dokupovat i punit korpu, nekad manje nekad vise... kod sljedeceg balona ima da sam u prvom redu sa kokicama :D

Edit
Btw, dobra sisa :kiss:
User avatar
TAFKAP
Posts: 11966
Joined: 30/09/2011 07:49

#8006 Re: Bitcoins

Post by TAFKAP »

bivša kolega, bivša...
User avatar
parappa
Posts: 3706
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#8007 Re: Bitcoins

Post by parappa »

TAFKAP wrote:bivša kolega, bivša...
Fakat... Na žalost
User avatar
HowForWhom
Posts: 5582
Joined: 29/11/2015 22:33

#8008 Re: Bitcoins

Post by HowForWhom »

Rene, sta je ovo bilo sa VEN-om?
Odjednom VET i 100* manja vrijednost?
User avatar
512MB
Posts: 11209
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#8009 Re: Bitcoins

Post by 512MB »

Rebranding jos u februaru, vechain mreza podrzava sad dva tokena, VET i THOR, jedan za pohranu vrijednosti drugi za transakcije. U sustini isto kao i NEO i GAS.
User avatar
HowForWhom
Posts: 5582
Joined: 29/11/2015 22:33

#8010 Re: Bitcoins

Post by HowForWhom »

Dabogda skocio na 100 dolara :D

Hvala
User avatar
Rene Higuita
Posts: 1026
Joined: 10/09/2012 16:17
Contact:

#8011 Re: Bitcoins

Post by Rene Higuita »

Pitar_na_motoru wrote:Dabogda skocio na 100 dolara :D

Hvala
No sikiriki coin :D
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#8012 Re: Bitcoins

Post by SHTEVELEC »

jedno pitanjce za iskusnije i pametnije - trenutno veliku vecinu kripta koju izrudarim drzim u etc, sta mislite bil' pametnije bilo da to prebacim u eth?
User avatar
512MB
Posts: 11209
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#8013 Re: Bitcoins

Post by 512MB »

ETH il BTC
SHTEVELEC
Posts: 548
Joined: 19/03/2010 15:43

#8014 Re: Bitcoins

Post by SHTEVELEC »

tenk ju
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#8015 Re: Bitcoins

Post by Tomahawk11 »

Gibraltarski klub će igrače plaćati digitalnom valutom Quantocoin

https://www.klix.ba/biznis/finansije/gi ... /180730031
Gibraltarska liga se možda čini nedoraslom za miješanje digitalne valute i nogometa, no, kako piše The Guardian, gibraltarski finansijski sektor je među svjetskim liderima kada je riječ o tehnološkoj integraciji i blockchain tehnologiji, trajnoj zabilješci transakcija kriptovaluta.

Igrači su postigli dogovor s klubom i pristali na djelomičnu isplatu u Quantocoinu.

Dana se nada da će njegov primjer inspirisati ostale da počnu činiti isto, kao i da će to pomoći u borbi protiv finansijske korupcije u nogometu.

Teoretski, transferi obavljeni putem blokchaina bi bili oslobođeni taksi često povezanih s metodama plaćanja, a spriječile bi se i metode ilegalnih isplata klubovima, agentima i drugim individuama.

Kriptovalute su u centru pažnje u proteklih nekoliko mjeseci, a za to je zaslužna "eksplozija" Bitcoina čija je vrijednost značajno porasla u kratkom vremenskom periodu. Nekoliko aktivnih i bivših nogometaša kao što su Lionel Messi, Michael Owen i Luis Figo su partneri s blockchain kompanijama.
User avatar
HowForWhom
Posts: 5582
Joined: 29/11/2015 22:33

#8016 Re: Bitcoins

Post by HowForWhom »

Da hoce proci ova Kineska Nova godina vise.....
User avatar
parappa
Posts: 3706
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#8017 Re: Bitcoins

Post by parappa »

Pitar_na_motoru wrote:Da hoce proci ova Kineska Nova godina vise.....
Dobro su nas upecali... Sto jes, jes
User avatar
HowForWhom
Posts: 5582
Joined: 29/11/2015 22:33

#8018 Re: Bitcoins

Post by HowForWhom »

parappa wrote:
Pitar_na_motoru wrote:Da hoce proci ova Kineska Nova godina vise.....
Dobro su nas upecali... Sto jes, jes
Ma ja vjerujem u ovo pa sta Bog da.
Sto je najgore kontam joa dokupit :D
User avatar
parappa
Posts: 3706
Joined: 02/09/2014 21:43
Grijem se na: struju
Vozim: Lotus Esprit TurboSE

#8019 Re: Bitcoins

Post by parappa »

Pitar_na_motoru wrote:
parappa wrote:
Pitar_na_motoru wrote:Da hoce proci ova Kineska Nova godina vise.....
Dobro su nas upecali... Sto jes, jes
Ma ja vjerujem u ovo pa sta Bog da.
Sto je najgore kontam joa dokupit :D
I ja drug... Samo smo u najgore vrijeme kupili. Mora ovo dosta pure jesti da bi se nešto zaradilo.
Ako ništa onda sam bar svašta naučio oko ovog trgovanja
User avatar
HowForWhom
Posts: 5582
Joined: 29/11/2015 22:33

#8020 Re: Bitcoins

Post by HowForWhom »

Ma ja cuvam samo.... pa sta Bog da....
User avatar
512MB
Posts: 11209
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#8021 Re: Bitcoins

Post by 512MB »

Raja nemoj te kloniti duhom, i samo dalje punite korpu dok je rasprodaja

#buyandhodl
User avatar
HowForWhom
Posts: 5582
Joined: 29/11/2015 22:33

#8022 Re: Bitcoins

Post by HowForWhom »

Do kad bi moglo padati, ima li naznaka nekih?
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#8023 Re: Bitcoins

Post by drndalo »

Ne kupuj nista ti ako boga znas... :evil:
User avatar
HowForWhom
Posts: 5582
Joined: 29/11/2015 22:33

#8024 Re: Bitcoins

Post by HowForWhom »

vidi, ima i to prednost.... ja kad kupim vi sacekajte jos malo i onda kupujte :D
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#8025 Re: Bitcoins

Post by drndalo »

Pitar_na_motoru wrote:vidi, ima i to prednost.... ja kad kupim vi sacekajte jos malo i onda kupujte :D
Dosad smo ti i ja bili pomjereni u fazi za 180 stupnjeva... :roll:
Post Reply