Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8001 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

madner wrote:
Corto Maltese wrote:
madner wrote:Tako je Corto, treba da glasaju samo ljudi koji imaju jasan interes zbog svoje stranke. To je put u bolju buducnost.
Nemam ti reći ništa što ti Vječiti Student već nije rekao.
Zrtvujes pijuna bez snage argumentacije umjesto da prihvatis ponudu?

Razocaran sam.
Plaći.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#8002 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Nema fajde, nece ti to vratiti snagu argumentacije.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8003 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

madner wrote:Nema fajde, nece ti to vratiti snagu argumentacije.
Dobio si onoliko koliko si zaslužio. I ja sam razočaran tvojim impliciranjem da samo oni koji imaju jasan interes znaju za koga glasati. Ja, bez ikakvog direktnog interesa, glasam već dvadeset tri godine i uvijek tačno znam za koga. Desi mi se da naknadno lupam glavom u zid, ali sve to ide uz glasačko pravo. Nije valjda da sam jedinstven slučaj u BiH?
madner wrote:Tako je Corto, treba da glasaju samo ljudi koji imaju jasan interes zbog svoje stranke. To je put u bolju buducnost.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#8004 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Posto mislis da pola glasaca ne zna sta radi, a stranke imaju manje ili vise izgradjenu infrastrukturu koja nosi automatski jedan broj glasova, po tvojoj teoriji si jedna zanemarljiva manjina koja ne utice na izbore. Jer da utice, postojao bi pozitivan efekt naspram onih koji glasaju kontra, onako itd...

To je nuzna posljedica tvoje konstrukcije.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8005 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

...
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8006 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

madner wrote:Posto mislis da pola glasaca ne zna sta radi, a stranke imaju manje ili vise izgradjenu infrastrukturu koja nosi automatski jedan broj glasova, po tvojoj teoriji si jedna zanemarljiva manjina koja ne utice na izbore. Jer da utice, postojao bi pozitivan efekt naspram onih koji glasaju kontra, onako itd...
To je nuzna posljedica tvoje konstrukcije.
Uopšte nije bitno da li se radi o pola, o frtalj, o 10%, 5%, ili o jednoj jedinoj osobi. Onaj/ona ko ne zna za koga da glasa, ne treba se zamarati odlaskom na glasačko mjesto, jer šta god da uradi, pogriješiće.
Sad, jedan u mojoj izjavi može prepoznati poziv na bojkot izbora, dok će drugi prepoznati nešto sasvim suprotno- poziv glasačima da se upoznaju sa kandidatima i programima, umjesto da na izborima tumaraju k'o guske u magli. Neko treći će izvući zaključak da samo klijentelistički orijentisani glasači znaju šta rade. Jebi ga, ljepota je u oku posmatrača. Moje je bilo da kažem, a svak neka zaključuje u okviru svojih sposobnosti.
User avatar
Adriatic
Posts: 3422
Joined: 03/07/2008 12:32
Location: Šeher

#8007 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Adriatic »

Pretpostavimo da svi izađu na izbore.
Zar stvarno neko misli da bi rezultati bili bitno drugačiji?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#8008 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Naravno, ako nista doslo bi do vece konsolidacije glasova.

Dakle, replika koja kaze da 50% glasaca i ovako pojma nema sta radi, te da ce biti jos gore ako izadje vise glasaca je zapravo poziv glasacima da izadju na izbore ali da se upoznaju sa kandidatima. :D
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#8009 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

madner wrote:Naravno, ako nista doslo bi do vece konsolidacije glasova.

Dakle, replika koja kaze da 50% glasaca i ovako pojma nema sta radi, te da ce biti jos gore ako izadje vise glasaca je zapravo poziv glasacima da izadju na izbore ali da se upoznaju sa kandidatima. :D
Don't think of a pink elephant!
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#8010 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Corto Maltese wrote:
madner wrote:Naravno, ako nista doslo bi do vece konsolidacije glasova.

Dakle, replika koja kaze da 50% glasaca i ovako pojma nema sta radi, te da ce biti jos gore ako izadje vise glasaca je zapravo poziv glasacima da izadju na izbore ali da se upoznaju sa kandidatima. :D
Don't think of a pink elephant!
Drop the Pink Elephant!
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#8011 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

Adriatic wrote:Pretpostavimo da svi izađu na izbore.
Zar stvarno neko misli da bi rezultati bili bitno drugačiji?
Tada ne bi bilo Radeljasa i slicne ekipe
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#8012 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

lerdi wrote:Nisam baš siguran da je to razlog zbog kojeg imamo Radeljaša.
Hocemo o politickoj odgovornosti? Eto ne moramo o licnim interesima i pšrofitu.
K' o je direktnim dizanjem ruke podrzao tog Radeljasa i slicne?

Hanka vajzovic, ili nije?

Konkretno mi odgovori. Koliko je god za ovo stanje i ovu vladu u KS kriva SDA, toliko je i Hanka.

A mozemo i o glasanju za krsenje vitalnoga nacionalnoga interesa Bosnjaka u Domu naroda, gdje je Hanka svaki put, DAKLE SVAKI PUT, glasala za to sa SDA.

Na PP ti mogu direktno i imenima i argumentima i o licnom profitu koji je imala zbog podrske SDA u KS. ;-)

DF pravi sebi tako los marketing sa tom zenom u prvom safu, da prosto ne mogu vjerovati da to sebi rade. Duboko sam razocaran, jer ipak jos uvijek vjerujem da bi ova prica DF-a mogla izaci na nesto pozitivno.
bob_rock
Posts: 151
Joined: 19/07/2010 14:46

#8013 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bob_rock »

Banksy wrote:
The BEN10 wrote:
Obzirom da odgovor ne dobih na SDP temi, red je da ga ovdje postavim:
radi čega je tačno ŽK dobio zlatnog ljiljana ?
Mogu se čuti priče da je u to doba bilo jako mudro dati nekom nebošnjaku ljiljana, iako ga možda i ne zaslužuje...
Obzirom da se vrtimo oko SDP-a, u to doba bilo je jako mudro rat provesti van granica BiH - Minhen, Zagreb, Split i Valjevo - a onda se vratiti u Bosnu, pa propitivati Zlatne ljiljane svojih stranačkih kolega.
Ouuu. Dobar, dobar.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#8014 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

Banksy wrote:
The BEN10 wrote:Obzirom da odgovor ne dobih na SDP temi, red je da ga ovdje postavim:
radi čega je tačno ŽK dobio zlatnog ljiljana ?
Mogu se čuti priče da je u to doba bilo jako mudro dati nekom nebošnjaku ljiljana, iako ga možda i ne zaslužuje...
Obzirom da se vrtimo oko SDP-a, u to doba bilo je jako mudro rat provesti van granica BiH - Minhen, Zagreb, Split i Valjevo - a onda se vratiti u Bosnu, pa propitivati Zlatne ljiljane svojih stranačkih kolega.
Odjednom je bogohulno raspitivati se o zaslugama kojima grabi političke poene...
Kao što rekoh, čuo sam tu info od ljudi koji također imaju ratna priznanja, imaju informacije iz prve ruke.
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#8015 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Hajd shvati da ti je dzaba dovoditi u pitanje njegov ratni angazman. Samo sebe brukas.
A fol nakav patriota na baterije, okacio taj 1.mart na avatar, da svi znamo kako si veliki...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#8016 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Banksy »

The BEN10 wrote:
Banksy wrote:
The BEN10 wrote:Obzirom da odgovor ne dobih na SDP temi, red je da ga ovdje postavim:
radi čega je tačno ŽK dobio zlatnog ljiljana ?
Mogu se čuti priče da je u to doba bilo jako mudro dati nekom nebošnjaku ljiljana, iako ga možda i ne zaslužuje...
Obzirom da se vrtimo oko SDP-a, u to doba bilo je jako mudro rat provesti van granica BiH - Minhen, Zagreb, Split i Valjevo - a onda se vratiti u Bosnu, pa propitivati Zlatne ljiljane svojih stranačkih kolega.
Odjednom je bogohulno raspitivati se o zaslugama kojima grabi političke poene...
Kao što rekoh, čuo sam tu info od ljudi koji također imaju ratna priznanja, imaju informacije iz prve ruke.
Ako ste spali na propitivanje njegovog Zlatnog ljiljana, onda znači da je velika panika u pitanju.
I treba tako ... :mrgreen:
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#8017 Re: Odg: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

Banksy wrote:Ako ste spali na propitivanje njegovog Zlatnog ljiljana, onda znači da je velika panika u pitanju.
I treba tako ... :mrgreen:
Panika je samo tolika. Ne znam šta da radimo. Sve se bojimo Zlatnog ljiljana. :D
User avatar
Styling
Posts: 15028
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#8018 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Ako se ti Zlatni ljiljani toliko pikaju, onda cu i ja ovog jednog ljiljana sto imam ukuci okaciti na rever pred slijedece izbore. Mozda mi neko glede toga da neku visoku funkciju. Ionako sam nezaposlena. :mrgreen:
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#8019 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Dzaba ljiljan da je ko kuca, ako ga necastan covjek nosi. Propustate neke poente. Ne da mi se ponavljati.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#8020 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

Kako ga spinovaše na forumu :D Sad od DF stranke i Komšića neko spomenuo ljiljan i sad se jedno 20 stranica na temi diskutuje o ljiljanu.. dok se prije tog isto jedno 20 stranica diskutovalo o hanki itd itd, i ispada sad da ljiljan je jedino što je osnovao stranku, i ako sad negiraš ljiljan onda ne valja ni stranka.

A prije ljiljana bila je hanka, pa isto tako jedno 20 strana o hanki, ako ona ne valja ne valja čitav df zajedno sa komšićem

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Kažeš izašao iz SDP-a jer nije želio više sa njima jer su kritični, onda osnovao novu stranku, koja će da radi na novim principu koja do sad nijedna stranka nije radila, i može se reći da je jedini koji je otvorio na raznim lokacijama u BiH u odnosu na ostale stranke. Onda eto izmeđuostalog ima i zlatnog ljiljana komšić i nije nikad nikog pokrao, a nije nikad ništa ni slagao..

Ali ništa to nije važno, koji spin :lol: :lol: :lol:
elloh4556
Posts: 357
Joined: 09/01/2014 00:10

#8021 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by elloh4556 »

Željko napokon dokazao kakav je samo glumac :lol:, pa jedan Dodik čini i izjavljuje 10 puta gore stvari od Pećanca, a on kao u tandemu sa princom Bakirom udara na Pećanca hahah
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#8022 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

elloh4556 wrote:Željko napokon dokazao kakav je samo glumac :lol:, pa jedan Dodik čini i izjavljuje 10 puta gore stvari od Pećanca, a on kao u tandemu sa princom Bakirom udara na Pećanca hahah
Dodika ne moze smijeniti, a svako lajanje na njega Dodiku dize poene. Dokazano sa Silajdzicem.
Pecanca mogu smijeniti, pa zasto bi onda sutali?
elloh4556
Posts: 357
Joined: 09/01/2014 00:10

#8023 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by elloh4556 »

drugi profil wrote:
elloh4556 wrote:Željko napokon dokazao kakav je samo glumac :lol:, pa jedan Dodik čini i izjavljuje 10 puta gore stvari od Pećanca, a on kao u tandemu sa princom Bakirom udara na Pećanca hahah
Dodika ne moze smijeniti, a svako lajanje na njega Dodiku dize poene. Dokazano sa Silajdzicem.
Pecanca mogu smijeniti, pa zasto bi onda sutali?
Haha pa koja je onda svrha da udaraju na nekog 10 puta manje goreg, te kako ne može ako se radi o anti-dejtonskim/ustavnim/državnim izjavama i djelovanjem, ne izvlači glumca živ bio, treba mu Oscara uručit i haveru mu Bakiru tri komada. :lol:
User avatar
drug_profi
Posts: 65421
Joined: 16/07/2012 16:00

#8024 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Nemam ga sta izvlacit, vec ti lupas gluposti.
Trebaju se praviti da Pecanac nista nije uradio? Jel to?
Ili trebaju traziti smjenu Dodika? Jel to?
De se ba presaberi.
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#8025 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

Narodu je dosta šuplje - jako je puno školovanih po biroima, nezaposlenih....

Njihov stav i stav koji isti šire u svojim porodicama je da ne treba nikome dati glas na slijepo, niti u inat...

Da ! -

nema odustajanja i nema predaje....

Znači šuplja je da će narod glasati onako, samo da ne da glas nikome drugome -

Predizborna kampanja neće trpita prazna obećanja, neće trpiti isprazne parole - samo konkretan plan, javno objavljen, izložen kritici javnosti, provodiv - za koji će ljudi odlučiti da glasaju ili ne..

Nema osjetljivih pitanja, nema zaobilaženja pitanja - sve je otvoreno radi se o budućnosti svih nas....
Post Reply