Telemach - ALL ABOUT 4
Moderator: Benq
- UltrasNaBaterije
- Posts: 580
- Joined: 28/08/2009 14:51
- Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu
#8001 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Gori ste od Telecoma nemam TVa već danima, a ona na telefonu nešto serenda poslaćemo ekipu što prije.Ako ništa u BHT ljudi barem imaju dobru podršku korisnicima, a niste bgmi ni jeftiniji.
Odjavljujem ovaj mjesec vaše usluge, vidim dole u ulazu mi sa FTTB dolaze... znači optika u zgradu, mislim da je BHT.

-
sarajlija_11
- Posts: 259
- Joined: 20/05/2011 21:33
- Location: Rajvosa
#8002 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Pozdrav!
Jedno pitanje:
Imam stari TV i spojen je sa reciverom sa kablovima (video i audio in), a graficka na pc ima HDMI izlaz.
Hoce li mi raditi prenos slike i zvuka (u bilo kojoj kvaliteti) ako HDMI spojim sa reciverom i grafickom?
Ako da jel trebam sta podesavati?
Jedno pitanje:
Imam stari TV i spojen je sa reciverom sa kablovima (video i audio in), a graficka na pc ima HDMI izlaz.
Hoce li mi raditi prenos slike i zvuka (u bilo kojoj kvaliteti) ako HDMI spojim sa reciverom i grafickom?
Ako da jel trebam sta podesavati?
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#8003 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Nisam baš skontao tačno šta s čime želiš da spojiš, ali ovako: ako je u pitanju klasični CRT TV, onda su svi ulazi u njega analogni: antenski, SCART, CHINCH. PC ti ima HDMI izlaz koji je digitalni. U toj kombinaciji nije moguće direktno spojiti PC sa TV, jer ti treba D/A konverter, o čemu je bilo dosta riječi. Spajanje Receivera sa PC-om, da bi na PC-u gledao program, moguće je isključivo preko TV-Tuner karte ili neke druge opreme za prijem TV signala.
- Telemach
- Posts: 16892
- Joined: 13/10/2010 14:13
#8004 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Dostavite nam korisničke podatke u inbox, odmah ćemo provjeriti Vaš nalog.UltrasNaBaterije wrote:Gori ste od Telecoma nemam TVa već danima, a ona na telefonu nešto serenda poslaćemo ekipu što prije.Ako ništa u BHT ljudi barem imaju dobru podršku korisnicima, a niste bgmi ni jeftiniji.Odjavljujem ovaj mjesec vaše usluge, vidim dole u ulazu mi sa FTTB dolaze... znači optika u zgradu, mislim da je BHT.
![]()
![]()
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#8005 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Sta je ovo ba skoro pola kanala fali na zadnjem transponderu MMDS-a , a na preostalim izbrisani nazivi kanala 
-
Mustang1
- Posts: 29973
- Joined: 29/12/2010 17:31
#8006 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Samo ti @Telemachu posalji podatke pusti njih na telefonubrazzo19 wrote:Ma ne mogu da registrujem nalog znaci popunim ono sve i kliknem na posalji ovo mi izbaci
Zvao sam ih 5 puta kaze zale se svi i trenutno nije moguce se registrovati da se gleda d3 ali ono rade da to rijese ...
- Maharadza
- Posts: 17072
- Joined: 30/01/2013 15:13
#8007 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Evo i mene EPG zeza par dana na D3! Za neke kanale ga prikazuje uredno, dok za većinu nikako!Tiger 033 wrote:Sta je ovo ba skoro pola kanala fali na zadnjem transponderu MMDS-a , a na preostalim izbrisani nazivi kanala
-
Mustang1
- Posts: 29973
- Joined: 29/12/2010 17:31
#8009 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
@Telemach mogu li ovdje preko tebe da odjavim paket HD (proslo je 6 mjeseci) i eventualno prikljucim drugi paket ?
-
GoodTaste
- Posts: 817
- Joined: 04/04/2012 22:56
#8010 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Zar ti nije lakse nazvat ih na telefon nego ovde cekat odgovor i peglat se oko dogovora par sati ... 
-
Mustang1
- Posts: 29973
- Joined: 29/12/2010 17:31
#8011 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Hoces mi vjerovati da svaki put kada sam zvao njih i rekao im sta trebam ili problem neki oni kazu da ce proslijediti nekome .. I sljedeci dan problem nije rijesen dodje @Telemach i rijesi u 5 minuta !
- StrelacAB80
- Posts: 91
- Joined: 18/05/2013 01:56
#8012 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Kod mene problemi sa EPG unazad mjesec dana,desava se da ima 1 dan,sutradan nema ni na jednom kanalu,i cim uradim restart resivera,opet ima,bude 1.dan,i nestane,i tako sve do dan danas! Problem-Telemach!
- Qurajber
- Posts: 667
- Joined: 06/05/2012 10:05
#8013 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Samo tv gledate, ko nekakve ženturače....
....Idite malo u prirodu...malo seksa vam neće biti naodmet....priFatili ste se tv-a pa ne puštate... 
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#8014 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
@Telemach...Sto ste nam ukinuli Prvu TV na MMDS-u 
- typeOnegative
- Posts: 5418
- Joined: 06/03/2013 00:31
- Location: Winterfell
#8015 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
@ Telemach
Sta je sa racunima ?Dobio sam samo prvi mjesec,a zadnja dva mjeseca ne...u cemu je problem?
Sta je sa racunima ?Dobio sam samo prvi mjesec,a zadnja dva mjeseca ne...u cemu je problem?
- Maharadza
- Posts: 17072
- Joined: 30/01/2013 15:13
#8016 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ajde ba greenpeace - idi miriši ljubičice, a pusti raju da troši repa na šta god hoće!Qurajber wrote:Samo tv gledate, ko nekakve ženturače........Idite malo u prirodu...malo seksa vam neće biti naodmet....priFatili ste se tv-a pa ne puštate...
- Maharadza
- Posts: 17072
- Joined: 30/01/2013 15:13
#8017 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ohoho, možemo se šaliti "faco", ali nećemo se vrijeđati! Kulture i poštivanja drugih se treba i moramo naučiti, makar kroz drastične mjere! Iste očekuj ubrzo, tako da znaš!Qurajber wrote:Pa, nemaš brnjicu ba, samo se žali ba, i naravno troši, nemam ništa protiv ba....Maharadza wrote:Ajde ba greenpeace - idi miriši ljubičice, a pusti raju da troši repa na šta god hoće!Qurajber wrote:Samo tv gledate, ko nekakve ženturače........Idite malo u prirodu...malo seksa vam neće biti naodmet....priFatili ste se tv-a pa ne puštate...
![]()
![]()
ali mislim da bi ti ipak trebalo staviti brnjicu...od februara do jula 1600 poruka
![]()
.....stvarno ti treba brnjica...
hahaha, što se tiče raje, mislim da više troše nooovce nego pare....![]()
-
The Rajko
- Posts: 1
- Joined: 09/07/2013 23:27
- Qurajber
- Posts: 667
- Joined: 06/05/2012 10:05
#8019 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Maharadza wrote:
Ohoho, možemo se šaliti "faco", ali nećemo se vrijeđati! Kulture i poštivanja drugih se treba i moramo naučiti, makar kroz drastične mjere! Iste očekuj ubrzo, tako da znaš!
oooooooooh, evo čekam....."faco"
- ami8
- Posts: 489
- Joined: 23/05/2010 19:01
#8020 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Koristim MMDS sa Deltaline risiverima već dosta dugo pa vidim novu ponudu:
http://www.telemach.ba/MMDS/865/Cjenovn ... v_start2=0
Konkretno me zanima da li neko ima iskustva sa ovom uslugom DUO MMDS (TV+NET) DUO MIX1, kakva je stabilnost interneta te dobija li se na kvalitetu slike sa ovim risiverima Amico SSD 550. Vidim da je cjenovnik od 13.07.2013. pa ako je neko od starih korisnika MMDS-a prešao na ovu uslugu molim da podijeli iskustva.
http://www.telemach.ba/MMDS/865/Cjenovn ... v_start2=0
Konkretno me zanima da li neko ima iskustva sa ovom uslugom DUO MMDS (TV+NET) DUO MIX1, kakva je stabilnost interneta te dobija li se na kvalitetu slike sa ovim risiverima Amico SSD 550. Vidim da je cjenovnik od 13.07.2013. pa ako je neko od starih korisnika MMDS-a prešao na ovu uslugu molim da podijeli iskustva.
-
Mustang1
- Posts: 29973
- Joined: 29/12/2010 17:31
#8021 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ima li neko da je uzeo ovaj hard disk i ovu uslugu snimanja .. Na ovom letku uz racun sto je dosao pise da je 4.5 KM mjesecno i da imas pauziranje zivog programa .. Jel moze premotavanje i to ? Ili samo zaustavit (ne vidim svrhu samo zaustavljanja pa zato pitam )
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#8022 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Mustang1 wrote:Ima li neko da je uzeo ovaj hard disk i ovu uslugu snimanja .. Na ovom letku uz racun sto je dosao pise da je 4.5 KM mjesecno i da imas pauziranje zivog programa .. Jel moze premotavanje i to ? Ili samo zaustavit (ne vidim svrhu samo zaustavljanja pa zato pitam )
Uz Uslugu snimanja 320 GB biće vam omogućeno zakazivanje snimanja iz elektronskog programskog vodiča (EPG), pauziranje i premotavanje unazad programa koji ide uživo.
- Warashii
- Posts: 4282
- Joined: 13/09/2011 12:55
#8023 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Ima li iko problema sa EPG-om? Toliko me iritira sa onim "Nema informacija" na svim kanalima da je to cudo.
Istina izgasim iz struje receiver i dodje ali traje sve do sutra dan i onda ista prica non stop.
Nebi bio problem da mu ne treba po dana da se "upali" palio bi ja njeg i gasio non stop .
Istina izgasim iz struje receiver i dodje ali traje sve do sutra dan i onda ista prica non stop.
Nebi bio problem da mu ne treba po dana da se "upali" palio bi ja njeg i gasio non stop .
- Tiger 033
- Posts: 8736
- Joined: 12/11/2010 09:47
- Location: Sarajevo
#8024 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Koliko vidim jos se niko nije zalio na MMDS internet...sto bi trebalo da znaci da je (valjda) pouzdan...kod mene je onaj starinski "Deltaline" tako da ti NE znam nista rijet za "Amiko"...valjda je to ovaj resiverami8 wrote:kakva je stabilnost interneta

- ami8
- Posts: 489
- Joined: 23/05/2010 19:01
#8025 Re: Telemach - ALL ABOUT 4
Imam ja sada stabilan internet preko kabla sa brzinom tu negdje kao i ovaj MIX1 pa sam sračunao da bih prelaskom na MIX1 uz zadržavanje sadašnjeg fiksnog telefona mjesečno uštedio 10-20 KM na ove tri stavke. Nije neka cifra ali nije ni za baciti zato i kontam da pređem na MMDS internet ako je stabilan.Tiger 033 wrote:Koliko vidim jos se niko nije zalio na MMDS internet...sto bi trebalo da znaci da je (valjda) pouzdan...kod mene je onaj starinski "Deltaline" tako da ti NE znam nista rijet za "Amiko"...valjda je to ovaj resiverami8 wrote:kakva je stabilnost interneta


