Telemach - ALL ABOUT 4

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Locked
User avatar
UltrasNaBaterije
Posts: 580
Joined: 28/08/2009 14:51
Location: Grbavica-zgrade u nizu, u kopu-jedan drugom uvijek blizu

#8001 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by UltrasNaBaterije »

Gori ste od Telecoma nemam TVa već danima, a ona na telefonu nešto serenda poslaćemo ekipu što prije.Ako ništa u BHT ljudi barem imaju dobru podršku korisnicima, a niste bgmi ni jeftiniji. :oops: Odjavljujem ovaj mjesec vaše usluge, vidim dole u ulazu mi sa FTTB dolaze... znači optika u zgradu, mislim da je BHT. :thumbup: :thumbup: :sax:
sarajlija_11
Posts: 259
Joined: 20/05/2011 21:33
Location: Rajvosa

#8002 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by sarajlija_11 »

Pozdrav!
Jedno pitanje:
Imam stari TV i spojen je sa reciverom sa kablovima (video i audio in), a graficka na pc ima HDMI izlaz.
Hoce li mi raditi prenos slike i zvuka (u bilo kojoj kvaliteti) ako HDMI spojim sa reciverom i grafickom?
Ako da jel trebam sta podesavati?
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#8003 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Praetorious »

Nisam baš skontao tačno šta s čime želiš da spojiš, ali ovako: ako je u pitanju klasični CRT TV, onda su svi ulazi u njega analogni: antenski, SCART, CHINCH. PC ti ima HDMI izlaz koji je digitalni. U toj kombinaciji nije moguće direktno spojiti PC sa TV, jer ti treba D/A konverter, o čemu je bilo dosta riječi. Spajanje Receivera sa PC-om, da bi na PC-u gledao program, moguće je isključivo preko TV-Tuner karte ili neke druge opreme za prijem TV signala.
User avatar
Telemach
Posts: 16892
Joined: 13/10/2010 14:13

#8004 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Telemach »

UltrasNaBaterije wrote:Gori ste od Telecoma nemam TVa već danima, a ona na telefonu nešto serenda poslaćemo ekipu što prije.Ako ništa u BHT ljudi barem imaju dobru podršku korisnicima, a niste bgmi ni jeftiniji. :oops: Odjavljujem ovaj mjesec vaše usluge, vidim dole u ulazu mi sa FTTB dolaze... znači optika u zgradu, mislim da je BHT. :thumbup: :thumbup: :sax:
Dostavite nam korisničke podatke u inbox, odmah ćemo provjeriti Vaš nalog.
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8005 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

Sta je ovo ba skoro pola kanala fali na zadnjem transponderu MMDS-a , a na preostalim izbrisani nazivi kanala :evil:
Mustang1
Posts: 29973
Joined: 29/12/2010 17:31

#8006 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

brazzo19 wrote:Ma ne mogu da registrujem nalog znaci popunim ono sve i kliknem na posalji ovo mi izbaci

Image

Zvao sam ih 5 puta kaze zale se svi i trenutno nije moguce se registrovati da se gleda d3 ali ono rade da to rijese ...
Samo ti @Telemachu posalji podatke pusti njih na telefonu :D
User avatar
Maharadza
Posts: 17072
Joined: 30/01/2013 15:13

#8007 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Tiger 033 wrote:Sta je ovo ba skoro pola kanala fali na zadnjem transponderu MMDS-a , a na preostalim izbrisani nazivi kanala :evil:
Evo i mene EPG zeza par dana na D3! Za neke kanale ga prikazuje uredno, dok za većinu nikako! :-)
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#8008 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by GoodTaste »

D3Go nema BHT ? :-)
Mustang1
Posts: 29973
Joined: 29/12/2010 17:31

#8009 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

@Telemach mogu li ovdje preko tebe da odjavim paket HD (proslo je 6 mjeseci) i eventualno prikljucim drugi paket ?
GoodTaste
Posts: 817
Joined: 04/04/2012 22:56

#8010 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by GoodTaste »

Zar ti nije lakse nazvat ih na telefon nego ovde cekat odgovor i peglat se oko dogovora par sati ... :-)
Mustang1
Posts: 29973
Joined: 29/12/2010 17:31

#8011 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Hoces mi vjerovati da svaki put kada sam zvao njih i rekao im sta trebam ili problem neki oni kazu da ce proslijediti nekome .. I sljedeci dan problem nije rijesen dodje @Telemach i rijesi u 5 minuta !
User avatar
StrelacAB80
Posts: 91
Joined: 18/05/2013 01:56

#8012 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by StrelacAB80 »

Kod mene problemi sa EPG unazad mjesec dana,desava se da ima 1 dan,sutradan nema ni na jednom kanalu,i cim uradim restart resivera,opet ima,bude 1.dan,i nestane,i tako sve do dan danas! Problem-Telemach!
User avatar
Qurajber
Posts: 667
Joined: 06/05/2012 10:05

#8013 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Qurajber »

Samo tv gledate, ko nekakve ženturače.... :D ....Idite malo u prirodu...malo seksa vam neće biti naodmet....priFatili ste se tv-a pa ne puštate... :D
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8014 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

@Telemach...Sto ste nam ukinuli Prvu TV na MMDS-u :?
User avatar
typeOnegative
Posts: 5418
Joined: 06/03/2013 00:31
Location: Winterfell

#8015 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by typeOnegative »

@ Telemach

Sta je sa racunima ?Dobio sam samo prvi mjesec,a zadnja dva mjeseca ne...u cemu je problem?
User avatar
Maharadza
Posts: 17072
Joined: 30/01/2013 15:13

#8016 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Qurajber wrote:Samo tv gledate, ko nekakve ženturače.... :D ....Idite malo u prirodu...malo seksa vam neće biti naodmet....priFatili ste se tv-a pa ne puštate... :D
Ajde ba greenpeace - idi miriši ljubičice, a pusti raju da troši repa na šta god hoće! :P :mrgreen:
User avatar
Maharadza
Posts: 17072
Joined: 30/01/2013 15:13

#8017 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Maharadza »

Qurajber wrote:
Maharadza wrote:
Qurajber wrote:Samo tv gledate, ko nekakve ženturače.... :D ....Idite malo u prirodu...malo seksa vam neće biti naodmet....priFatili ste se tv-a pa ne puštate... :D
Ajde ba greenpeace - idi miriši ljubičice, a pusti raju da troši repa na šta god hoće! :P :mrgreen:
Pa, nemaš brnjicu ba, samo se žali ba, i naravno troši, nemam ništa protiv ba....:P :mrgreen:
ali mislim da bi ti ipak trebalo staviti brnjicu :D ...od februara do jula 1600 poruka :shock: :shock: .....stvarno ti treba brnjica... :D

hahaha, što se tiče raje, mislim da više troše nooovce nego pare.... :-D :-D
Ohoho, možemo se šaliti "faco", ali nećemo se vrijeđati! Kulture i poštivanja drugih se treba i moramo naučiti, makar kroz drastične mjere! Iste očekuj ubrzo, tako da znaš! ;-)
The Rajko
Posts: 1
Joined: 09/07/2013 23:27

#8018 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by The Rajko »

Image

Inace neciji net hahaha

:D
User avatar
Qurajber
Posts: 667
Joined: 06/05/2012 10:05

#8019 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Qurajber »

Maharadza wrote:
Ohoho, možemo se šaliti "faco", ali nećemo se vrijeđati! Kulture i poštivanja drugih se treba i moramo naučiti, makar kroz drastične mjere! Iste očekuj ubrzo, tako da znaš! ;-)

oooooooooh, evo čekam....."faco" :-D :-D :-D :-D :-D
User avatar
ami8
Posts: 489
Joined: 23/05/2010 19:01

#8020 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ami8 »

Koristim MMDS sa Deltaline risiverima već dosta dugo pa vidim novu ponudu:
http://www.telemach.ba/MMDS/865/Cjenovn ... v_start2=0

Konkretno me zanima da li neko ima iskustva sa ovom uslugom DUO MMDS (TV+NET) DUO MIX1, kakva je stabilnost interneta te dobija li se na kvalitetu slike sa ovim risiverima Amico SSD 550. Vidim da je cjenovnik od 13.07.2013. pa ako je neko od starih korisnika MMDS-a prešao na ovu uslugu molim da podijeli iskustva.
Mustang1
Posts: 29973
Joined: 29/12/2010 17:31

#8021 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Mustang1 »

Ima li neko da je uzeo ovaj hard disk i ovu uslugu snimanja .. Na ovom letku uz racun sto je dosao pise da je 4.5 KM mjesecno i da imas pauziranje zivog programa .. Jel moze premotavanje i to ? Ili samo zaustavit (ne vidim svrhu samo zaustavljanja pa zato pitam )
doff
Posts: 2583
Joined: 02/10/2011 17:43
Location: ZenicaCity

#8022 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by doff »

Mustang1 wrote:Ima li neko da je uzeo ovaj hard disk i ovu uslugu snimanja .. Na ovom letku uz racun sto je dosao pise da je 4.5 KM mjesecno i da imas pauziranje zivog programa .. Jel moze premotavanje i to ? Ili samo zaustavit (ne vidim svrhu samo zaustavljanja pa zato pitam )
Uz Uslugu snimanja 320 GB biće vam omogućeno zakazivanje snimanja iz elektronskog programskog vodiča (EPG), pauziranje i premotavanje unazad programa koji ide uživo.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#8023 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Warashii »

Ima li iko problema sa EPG-om? Toliko me iritira sa onim "Nema informacija" na svim kanalima da je to cudo.
Istina izgasim iz struje receiver i dodje ali traje sve do sutra dan i onda ista prica non stop.
Nebi bio problem da mu ne treba po dana da se "upali" palio bi ja njeg i gasio non stop .
User avatar
Tiger 033
Posts: 8736
Joined: 12/11/2010 09:47
Location: Sarajevo

#8024 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by Tiger 033 »

ami8 wrote:kakva je stabilnost interneta
Koliko vidim jos se niko nije zalio na MMDS internet...sto bi trebalo da znaci da je (valjda) pouzdan...kod mene je onaj starinski "Deltaline" tako da ti NE znam nista rijet za "Amiko"...valjda je to ovaj resiver

Image
User avatar
ami8
Posts: 489
Joined: 23/05/2010 19:01

#8025 Re: Telemach - ALL ABOUT 4

Post by ami8 »

Tiger 033 wrote:
ami8 wrote:kakva je stabilnost interneta
Koliko vidim jos se niko nije zalio na MMDS internet...sto bi trebalo da znaci da je (valjda) pouzdan...kod mene je onaj starinski "Deltaline" tako da ti NE znam nista rijet za "Amiko"...valjda je to ovaj resiver

Image
Imam ja sada stabilan internet preko kabla sa brzinom tu negdje kao i ovaj MIX1 pa sam sračunao da bih prelaskom na MIX1 uz zadržavanje sadašnjeg fiksnog telefona mjesečno uštedio 10-20 KM na ove tri stavke. Nije neka cifra ali nije ni za baciti zato i kontam da pređem na MMDS internet ako je stabilan.
Locked