Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post Reply
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#801 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Komrad »

hercegovac_pravi wrote:
NE
zasto?
Last edited by Komrad on 27/05/2011 14:50, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#802 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

čuj zašto

pa da u posušju odlučuju posušaci

veoma jednostavno
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#803 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Komrad »

komi wrote:čuj zašto

pa da u posušju odlučuju posušaci

veoma jednostavno
Pa da.. zasto je neko protiv toga?
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#804 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

to pitaj njih :D bosna je veoma šarolika zemlja ne smije se praviti greška da se o svemu odlučuje iz jednog centra
neki niži nivoi vlasti i samoodlučivanje trebaju postojati
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#805 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Komrad »

komi wrote:to pitaj njih :D bosna je veoma šarolika zemlja ne smije se praviti greška da se o svemu odlučuje iz jednog centra
neki niži nivoi vlasti i samoodlučivanje trebaju postojati
Naravno da trebaju ... kantoni ugusise i opstine i federaciju
User avatar
Truba
Posts: 93788
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#806 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Truba »

može se ukinuti dosta kantona da ne guše federaciju npr sarajevski goraždanski bihaćki zenički tuzlanski...
mislim da je dosta :D ha ja
User avatar
Komrad
Posts: 3884
Joined: 05/09/2010 21:03
Location: Republika Bosna

#807 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Komrad »

komi wrote:može se ukinuti dosta kantona da ne guše federaciju npr sarajevski goraždanski bihaćki zenički tuzlanski...
mislim da je dosta :D ha ja
Naravno i oni :) svih 10 :)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#808 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Banksy »

ReD aka Socijalista wrote:
zonbirile wrote: kamata je 1,45% i nije sporno da je greis period i 5g,ono što je neosporno je da Bosna ne može vraćati kredit i da će morati uletiti u još jedan.Čisto dužničko ropstvo,pa to je i svrha i rezon postojanja MMF-a.
Zone, ovaj kredit uopce nije u potpunosti realiziran, a nece ni biti daljnjeg zaduzenja barem u FBiH, jer cer ici mjere stednje.


Zaduži dalje

LAGUMDŽIJA ZABORAVIO PREDIZBORNO OBEĆANJE DA ĆE PREKINUTI NEPOVOLJNI ARANŽMAN S MMF-OM

U nekoliko navrata pred održavanje parlamentarnih izbora šef SDP-a Zlatko Lagumdžija javno je obećao da će, ako dođe na vlast, otkazati kreditni aranžman s MMF-om i zahtijevati reprogramiranje kreditnih obaveza!

Na eksplicitno pitanje novinara „hoćemo li moći vratiti kredit MMF-a“, Lagumdžija je dao još eksplicitniji odgovor: „Nećemo! To sam i rekao ljudima iz MMF-a, EBRD-a i Svjetske banke. Ako mi formiramo vlast, mi vam ovo nećemo moći vraćati na način na koji su to ovi obećali. Moraćemo ići na nove pregovore i reprogramiranje tog kredita“.

Nakon izbora, s predstavnicima MMF-a razgovarao je i Lagumdžija i SDP-ov federalni premijer Nermin Nikšić, i koliko smo mogli razabrati iz šturih saopćenja za javnost, SDP-ov dvojac nije spomenuo ni otkazivanje ni reprogram nepovoljnog kreditnog aranžmana s MMF-om. Dapače, predstavnike MMF-a uvjeravali su da je Federacija ispunila sve uvjete za povlačenje nove tranše kredita!




User avatar
ReD aka Socijalista
Posts: 2187
Joined: 22/08/2010 00:23
Location: U Daytonu General major

#809 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ReD aka Socijalista »

Banksy wrote:
ReD aka Socijalista wrote:
zonbirile wrote: kamata je 1,45% i nije sporno da je greis period i 5g,ono što je neosporno je da Bosna ne može vraćati kredit i da će morati uletiti u još jedan.Čisto dužničko ropstvo,pa to je i svrha i rezon postojanja MMF-a.
Zone, ovaj kredit uopce nije u potpunosti realiziran, a nece ni biti daljnjeg zaduzenja barem u FBiH, jer cer ici mjere stednje.


Zaduži dalje

LAGUMDŽIJA ZABORAVIO PREDIZBORNO OBEĆANJE DA ĆE PREKINUTI NEPOVOLJNI ARANŽMAN S MMF-OM

U nekoliko navrata pred održavanje parlamentarnih izbora šef SDP-a Zlatko Lagumdžija javno je obećao da će, ako dođe na vlast, otkazati kreditni aranžman s MMF-om i zahtijevati reprogramiranje kreditnih obaveza!

Na eksplicitno pitanje novinara „hoćemo li moći vratiti kredit MMF-a“, Lagumdžija je dao još eksplicitniji odgovor: „Nećemo! To sam i rekao ljudima iz MMF-a, EBRD-a i Svjetske banke. Ako mi formiramo vlast, mi vam ovo nećemo moći vraćati na način na koji su to ovi obećali. Moraćemo ići na nove pregovore i reprogramiranje tog kredita“.

Nakon izbora, s predstavnicima MMF-a razgovarao je i Lagumdžija i SDP-ov federalni premijer Nermin Nikšić, i koliko smo mogli razabrati iz šturih saopćenja za javnost, SDP-ov dvojac nije spomenuo ni otkazivanje ni reprogram nepovoljnog kreditnog aranžmana s MMF-om. Dapače, predstavnike MMF-a uvjeravali su da je Federacija ispunila sve uvjete za povlačenje nove tranše kredita!




Senci ne prdi, hoces opet kaznu od 5 milja? :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59302
Joined: 15/12/2008 16:53

#810 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by ultima_palabra »

Evo @vanilla, pogodio sam šta će Mašić raditi :-D
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110530083
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52667
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#811 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Chmoljo »

ultima_palabra wrote:Evo @vanilla, pogodio sam šta će Mašić raditi :-D
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110530083
ovi komunisti samo ukidaju :x :x :x :x :x

:mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70226
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#812 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by plain vanilla »

ultima_palabra wrote:Evo @vanilla, pogodio sam šta će Mašić raditi :-D
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110530083
a ovo je ono sto sam ja govorila
Na pitanje novinara da li to znači da će se raditi na ukidanju ovog fenomena predsjednik ove koordinacije i federalni ministar Damir Mašić je kazao da on nema ustavne ni zakonske ovlasti da ukine postojanje takve segregacije, ali da je na ovoj sjednici izražena spremnost da kantonalni ministri koji imaju ovlasti u tom polju rade analizu načina funkcioniranja tih škola i daju prijedloge ujedinjenja.

Protokol su potpisali, osim federalnog ministarstva, resorni ministri iz Kantona Sarajevo, Tuzlanskog, Unsko-sanskog, Srednjobosanskog, Bosanskopodrinjskog i Zeničko-dobojskog kantona, a ministar Mašić izrazio je nadu da će se i ostali kantoni pridružiti ovoj koordinaciji.
Nema Hercegovaca, oni ne priznaju niti Vladu, niti ministre, a narocito ovog ministra cije ministarstvo nema nikakve ovlasti.
Da se razumijemo, treba rijesiti problem tih skola, ali placamo Ministarstvo koje nema nikakvu ovlast.


i nemoj vise da sapces ministrima :D
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#813 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by prljavi Hare »

Chmoljo wrote:
ultima_palabra wrote:Evo @vanilla, pogodio sam šta će Mašić raditi :-D
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110530083
ovi komunisti samo ukidaju :x :x :x :x :x

:mrgreen:
Ima li iko da stane u kraj ovoj crvenoj bandi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70226
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#814 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by plain vanilla »

prljavi Hare wrote:
Chmoljo wrote:
ultima_palabra wrote:Evo @vanilla, pogodio sam šta će Mašić raditi :-D
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110530083
ovi komunisti samo ukidaju :x :x :x :x :x

:mrgreen:
Ima li iko da stane u kraj ovoj crvenoj bandi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ima, reis :roll:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#815 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Banksy »


A đe da znam kad ništa ne znam

MINISTAR ENVER BIJEDIĆ NAJAVIO TENDER ZA DIONICE AUTOCESTE ZA KOJE JE TENDER DAVNO RASPISAN!

Požalio se prije neki dan na svoje prethodnike novi federalni ministar prometa i komunikacija Enver Bijedić. „Ako nisu mogli graditi, što barem nisu napravili projekte“, kaže ministar Bijedić u Oslobođenju, žaleći se na manjak projektne dokumentacije za autocestu 5C.
Iz smušenih i krajnje nepreciznih odgovora ministra Bijedića može se razabrati da će građevinci ove godine nešto malo raditi na sarajevskoj obilaznici „sa dijelom koji se odnosi na ekproprijaciju zemljišta“ (!),
i da će se „organizovati tender za izvođače radove za južnu dionicu autoceste, za dio kod Tarčina i Bijače“.

Neko će valjda u federalnoj Vladi skrenuti pažnju neobaviještenom ministru Bijediću da ne čini gluposti - da ne „organizira“ tender za „dio kod Tarčina i Bijače“ budući da je tender za obje dionice davno raspisan i okončan!

:mrgreen:
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#816 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

plain vanilla wrote:
prljavi Hare wrote:
Ima li iko da stane u kraj ovoj crvenoj bandi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ima, reis :roll:
On je njihov Tiiiito... 8-)
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#817 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by prljavi Hare »

plain vanilla wrote:
prljavi Hare wrote:
Chmoljo wrote: ovi komunisti samo ukidaju :x :x :x :x :x

:mrgreen:
Ima li iko da stane u kraj ovoj crvenoj bandi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ima, reis :roll:
Napuckaće pašće? :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70226
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#818 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by plain vanilla »

nosara wrote:
plain vanilla wrote:
prljavi Hare wrote:
Ima li iko da stane u kraj ovoj crvenoj bandi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ima, reis :roll:
On je njihov Tiiiito... 8-)
:D
Ma, mozemo se mi zezati, ali prvi obracun je dobio reis
vidjet cemo sta ce dalje biti
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#819 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Banksy »

plain vanilla wrote:
prljavi Hare wrote: Ima li iko da stane u kraj ovoj crvenoj bandi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ima, reis :roll:

"Ono što je također povoljno u svemu ovome, i što će također bitno utjecati na to ko će biti član Predsjedništva je, slobodno mogu reći, državotvorno i politički pozitivno ponašanje vrha Islamske zajednice.

Kako sada stvari stoje, iz istupa čelnika Islamske zajednice vidi se da ona neće biti Islamska zajednica niti jedne partije i nijednog čovjeka.
Mislim da je to veliki napredak na političkoj sceni BiH."

Z. Lagumdžija, septembar 2010.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70226
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#820 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by plain vanilla »

prljavi Hare wrote:
plain vanilla wrote:
prljavi Hare wrote:
Ima li iko da stane u kraj ovoj crvenoj bandi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ima, reis :roll:
Napuckaće pašće? :lol: :lol: :lol: :lol:
Nadjose li Dudua? :mrgreen:

Ne znam Hare, ali necemo valjda ovo s vjeronaukom slaviti kao Srbi Kosovski boj
User avatar
prljavi Hare
Posts: 10559
Joined: 28/02/2011 09:14
Location: Šta se ono u Njujorku plavi,Donaldovi prameni na glavi

#821 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by prljavi Hare »

Banksy wrote:
plain vanilla wrote:
prljavi Hare wrote: Ima li iko da stane u kraj ovoj crvenoj bandi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ima, reis :roll:

"Ono što je također povoljno u svemu ovome, i što će također bitno utjecati na to ko će biti član Predsjedništva je, slobodno mogu reći, državotvorno i politički pozitivno ponašanje vrha Islamske zajednice.

Kako sada stvari stoje, iz istupa čelnika Islamske zajednice vidi se da ona neće biti Islamska zajednica niti jedne partije i nijednog čovjeka.
Mislim da je to veliki napredak na političkoj sceni BiH."

Z. Lagumdžija, septembar 2010.


Tad je Dudu bio štene,nije Zlaja tada mogao predvidjeti u šta će se to izroditi!!! :D
User avatar
plain vanilla
Posts: 70226
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#822 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by plain vanilla »

Banksy wrote:
plain vanilla wrote:
prljavi Hare wrote: Ima li iko da stane u kraj ovoj crvenoj bandi? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ima, reis :roll:

"Ono što je također povoljno u svemu ovome, i što će također bitno utjecati na to ko će biti član Predsjedništva je, slobodno mogu reći, državotvorno i politički pozitivno ponašanje vrha Islamske zajednice.

Kako sada stvari stoje, iz istupa čelnika Islamske zajednice vidi se da ona neće biti Islamska zajednica niti jedne partije i nijednog čovjeka.
Mislim da je to veliki napredak na političkoj sceni BiH."

Z. Lagumdžija, septembar 2010.
ima li da je tako nesto rekao u maju 2011? :-)
nemoj bona kopat' po arhivu
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#823 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by nosara »

plain vanilla wrote:
nosara wrote:
plain vanilla wrote:
ima, reis :roll:
On je njihov Tiiiito... 8-)
:D
Ma, mozemo se mi zezati, ali prvi obracun je dobio reis
vidjet cemo sta ce dalje biti
Kakav prvi obracun...? Prvi i zadnji... Nejma vise, prodato...! :oops:
Last edited by nosara on 30/05/2011 18:05, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#824 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by Banksy »

prljavi Hare wrote:
Tad je Dudu bio štene,nije Zlaja tada mogao predvidjeti u šta će se to izroditi!!! :D
da, daaaaa :mrgreen:
User avatar
plain vanilla
Posts: 70226
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#825 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)

Post by plain vanilla »

nosara wrote:
plain vanilla wrote:
nosara wrote:
On je njihov Tiiiito... 8-)
:D
Ma, mozemo se mi zezati, ali prvi obracun je dobio reis
vidjet cemo sta ce dalje biti
Kakav prvi obracun...? Prvi i zadnji... Nejma vise, prodato...! :oops:
Ko je prodat? SDP? ne kontam, pisi bolan cijele recenice

eto sad rade na ukidanju "dvije skole pod jednim krovom" a Hercegovaca nigdje
pa sta cemo onda ukidati?
Post Reply