UEFA Nations League 2018/19

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#801 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by Bosanski_kralj »

Ne znam za vas, ali stvarno mi je zanimljivo pratiti diskusiju Vita i Gerra. :mrgreen:
Vitoo
Posts: 784
Joined: 10/08/2018 00:58

#802 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by Vitoo »

Gerro wrote:
Vitoo wrote:
Gerro wrote:Kako ce to odluciti Copa America, sta ako ne osvoji Argentina, a osvoji Brazil hocel Alisson dobiti zlatnu loptu ?

To takmicenje nista ne odlucuje, jasno je da ja zlatnu loptu zasluzio najbolji igrac svijeta Van Dijk.
Zivio bi pa vidio :zzzz: nemoj posle pisati FIFA mafia bla bla


Uzece Copu jer je i to namjesteno jaro
Argentina nema sanse da to uzme
Citiraj se posle finala Cope.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#803 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by Gerro »

hocu, nemojte se samo razbjezati ko poslije polufinala LP :zzzz:
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#804 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by animals »

Bosanski_kralj wrote:Ne znam za vas, ali stvarno mi je zanimljivo pratiti diskusiju Vita i Gerra. :mrgreen:
Isti su obojica..
strava.. :-)
Vitoo
Posts: 784
Joined: 10/08/2018 00:58

#805 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by Vitoo »

Gerro wrote:hocu, nemojte se samo razbjezati ko poslije polufinala LP :zzzz:
K'o :zzzz:
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4354
Joined: 09/09/2018 23:21

#806 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by tuzlak1212 »

Messi ili Virgil uzimaju Ballon dor... Ne bih rekao da će Ronaldo pretjerano ozbiljno konkurisati, prije bi se tu mogao Salah pojaviti kao treći konkurent.. Al vidjet ćemo hoće li biti neki novi Modrić :D

Mislim da Messi ima najveće šanse, pored najviše golova i asistencija koje ima s druge strane Virgil je imao mnogo bolji team od Messija jbg, a završili su 4:3 u dvomeču, nije to neka pretjerana iznabijanost.
°u°
Posts: 2676
Joined: 11/04/2013 08:49

#807 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by °u° »

Kakav sad Ronaldo? Šta je bitno uradio u protekloj sezoni? Donio dugosanjanu titulu Juveu i pomogao da popuše domaći kup. U CL ih Ajax ojadio. U ligi nacija odigrao i 2 utakmice.
Najbolji igrač Premiera i zlatna kopačka i asistent za sad. A ima i još utakmica do izbora za tu nebitnu nagradu. Sam način izbora je blesav, glasanjem!
Teško je procijeniti utjecaj pojedinca na rezultate a još teže uspoređivati s drugima u ovako kolektivnom sportu. Golove i asistencije je lako računati, ali neke druge jednako bitne stvari za uspjeh tima je malo teže.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#808 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by Gerro »

tuzlak1212 wrote:Messi ili Virgil uzimaju Ballon dor... Ne bih rekao da će Ronaldo pretjerano ozbiljno konkurisati, prije bi se tu mogao Salah pojaviti kao treći konkurent.. Al vidjet ćemo hoće li biti neki novi Modrić :D

Mislim da Messi ima najveće šanse, pored najviše golova i asistencija koje ima s druge strane Virgil je imao mnogo bolji team od Messija jbg, a završili su 4:3 u dvomeču, nije to neka pretjerana iznabijanost.
:lol: znaci sad odjednom Liverpool ima bolji tim

Ja se slazem al gdje je ta prica bila nakon 3 0 i prve utakmice kad su vas sudije gurale? Tad je mali midget bio genije a nakon druge utakmice mu tim ne valja :lol:

Zanimljivo rezonovanje, navijaci Barce vas iz dana u dan mogu iznenaditi..
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4354
Joined: 09/09/2018 23:21

#809 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by tuzlak1212 »

Gerro wrote:
tuzlak1212 wrote:Messi ili Virgil uzimaju Ballon dor... Ne bih rekao da će Ronaldo pretjerano ozbiljno konkurisati, prije bi se tu mogao Salah pojaviti kao treći konkurent.. Al vidjet ćemo hoće li biti neki novi Modrić :D

Mislim da Messi ima najveće šanse, pored najviše golova i asistencija koje ima s druge strane Virgil je imao mnogo bolji team od Messija jbg, a završili su 4:3 u dvomeču, nije to neka pretjerana iznabijanost.
:lol: znaci sad odjednom Liverpool ima bolji tim

Ja se slazem al gdje je ta prica bila nakon 3 0 i prve utakmice kad su vas sudije gurale? Tad je mali midget bio genije a nakon druge utakmice mu tim ne valja :lol:

Zanimljivo rezonovanje, navijaci Barce vas iz dana u dan mogu iznenaditi..
Tim nije valjao ni u prvoj utakmici, zato i jeste tad Messi bio genije... S ona njegova 2 gola ekipa nije imala nikakve veze niti dodira s golovima :run:
Naravno ja sam lično govorio tad i ponavljam, da su Ter Stegen i Pique 99% defanzivne Barce... Messi 100% ofanzivne i to je Messijeva ekipa ove sezone, to ceš nać kod svih kritičara. Čast Suarezu, ipak je star i istrošen, al nmg griješit dušu, i dalje je dobar :D
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#810 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by Gerro »

tuzlak1212 wrote:
Gerro wrote:
tuzlak1212 wrote:Messi ili Virgil uzimaju Ballon dor... Ne bih rekao da će Ronaldo pretjerano ozbiljno konkurisati, prije bi se tu mogao Salah pojaviti kao treći konkurent.. Al vidjet ćemo hoće li biti neki novi Modrić :D

Mislim da Messi ima najveće šanse, pored najviše golova i asistencija koje ima s druge strane Virgil je imao mnogo bolji team od Messija jbg, a završili su 4:3 u dvomeču, nije to neka pretjerana iznabijanost.
:lol: znaci sad odjednom Liverpool ima bolji tim

Ja se slazem al gdje je ta prica bila nakon 3 0 i prve utakmice kad su vas sudije gurale? Tad je mali midget bio genije a nakon druge utakmice mu tim ne valja :lol:

Zanimljivo rezonovanje, navijaci Barce vas iz dana u dan mogu iznenaditi..
Tim nije valjao ni u prvoj utakmici, zato i jeste tad Messi bio genije... S ona njegova 2 gola ekipa nije imala nikakve veze niti dodira s golovima :run:
Naravno ja sam lično govorio tad i ponavljam, da su Ter Stegen i Pique 99% defanzivne Barce... Messi 100% ofanzivne i to je Messijeva ekipa ove sezone, to ceš nać kod svih kritičara. Čast Suarezu, ipak je star i istrošen, al nmg griješit dušu, i dalje je dobar :D
:lol:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 41598
Joined: 29/06/2011 23:39

#811 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by dječak sa šibicama »

Promijene u Ligi Nacija, uglavnom zbog Njemacke

U utorak je u Ljubljani održana sjednica Izvršnog odbora UEFA-e na kojoj je odlučeno kako će A liga Lige nacije umjesto dosadašnjih 12 reprezentacija brojati 16.

Momčadi će biti podjeljene u četiri grupe po četiri reprezentacije, a pobjednici grupa će se u lipnju 2021. natjecati na završnom turniru Lige nacija (polufinale, utakmica za treće mjesto i finale). Izvlačenje grupa je zakazano za 3. ožujak 2020. godine u Amsterdamu. Samo natjecanje početi će u jesen 2020. godine i igrat će se u rujnu, listopadu i studenom.

A LIGA: Hrvatska, Njemačka, Poljska, Island, Švedska, Ukrajina, Danska, Portugal, Nizozemska, BiH, Engleska, Švicarska, Belgija, Francuska, Španjolska, Italija.

LIGA B: Rusija, Austrija, Wales, Češka, Škotska, Norveška, Srbija, Finska, Slovačka, Turska, Republika Irska, Sjeverna Irska, Bugarska, Izrael, Mađarska, Rumunjska.

Liga C: Grčka, Albanija, Crna Gora, Gruzija, Sjeverna Makedonija, Kosovo, Bjelorusija, Cipar, Estonija, Slovenija, Litva, Luksemburg, Armenija, Azerbejdžan, Kazahstan, Moldavija

Liga D: Gibraltar, Farski otoci, Latvija, Lihtenštajn, Andora, Malta i San Marino.
User avatar
cyprus
Posts: 39291
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#812 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by cyprus »

Kako ne skontaju da je ovo takmičenje ogromna glupost i jednostavno ga ne ukinu... Btw, jel to znači da će neko od ovih:
Liga D: Gibraltar, Farski otoci, Latvija, Lihtenštajn, Andora, Malta i San Marino.
...imat mjesto na onom tamo prvenstvu? :-)
User avatar
luckylaka
Posts: 22662
Joined: 15/01/2010 06:28

#813 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by luckylaka »

dječak sa šibicama wrote:Promijene u Ligi Nacija, uglavnom zbog Njemacke

U utorak je u Ljubljani održana sjednica Izvršnog odbora UEFA-e na kojoj je odlučeno kako će A liga Lige nacije umjesto dosadašnjih 12 reprezentacija brojati 16.

Momčadi će biti podjeljene u četiri grupe po četiri reprezentacije, a pobjednici grupa će se u lipnju 2021. natjecati na završnom turniru Lige nacija (polufinale, utakmica za treće mjesto i finale). Izvlačenje grupa je zakazano za 3. ožujak 2020. godine u Amsterdamu. Samo natjecanje početi će u jesen 2020. godine i igrat će se u rujnu, listopadu i studenom.

A LIGA: Hrvatska, Njemačka, Poljska, Island, Švedska, Ukrajina, Danska, Portugal, Nizozemska, BiH, Engleska, Švicarska, Belgija, Francuska, Španjolska, Italija.

LIGA B: Rusija, Austrija, Wales, Češka, Škotska, Norveška, Srbija, Finska, Slovačka, Turska, Republika Irska, Sjeverna Irska, Bugarska, Izrael, Mađarska, Rumunjska.

Liga C: Grčka, Albanija, Crna Gora, Gruzija, Sjeverna Makedonija, Kosovo, Bjelorusija, Cipar, Estonija, Slovenija, Litva, Luksemburg, Armenija, Azerbejdžan, Kazahstan, Moldavija

Liga D: Gibraltar, Farski otoci, Latvija, Lihtenštajn, Andora, Malta i San Marino.
Kad stranac pogleda ove grupe rekao bi ova BiH jaka ko beton vidi ih dze su a nama je trenutno mjesto u grupi E
User avatar
Romanista 101%
Posts: 8479
Joined: 25/05/2010 22:24
Location: Trigoria
Contact:

#814 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by Romanista 101% »

Koja komedija :lol: vidi nas medju najacim, a 4 repke iz grupe C nas tukli u kvalama :run:
User avatar
turbofolk
Posts: 3151
Joined: 13/05/2014 09:37

#815 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by turbofolk »

Pojeli su govno sa ovim. Ako su već htjeli Švabu ostavim među najjačim i isključit mogućnost da najjači ikad ispadnu iz lige A, trebali su smanjiti broj "promoviranih" i "relegiranih" ekipa sa 4 na 2. Pa i u najjačim i najslabijim evropskim ligama (mislim na klubove) nikad automatski ne ispadaju u niži rang 4 zadnjeplasirane, kao što i automatski nikad u više rang ne upadaju 4 prvoplasirane ekipe iz sljedećeg nižeg ranga.
User avatar
deer_hunter
Posts: 1022
Joined: 28/09/2012 15:46

#816 Re: UEFA Nations League 2018/19

Post by deer_hunter »

turbofolk wrote:Pojeli su govno sa ovim. Ako su već htjeli Švabu ostavim među najjačim i isključit mogućnost da najjači ikad ispadnu iz lige A, trebali su smanjiti broj "promoviranih" i "relegiranih" ekipa sa 4 na 2. Pa i u najjačim i najslabijim evropskim ligama (mislim na klubove) nikad automatski ne ispadaju u niži rang 4 zadnjeplasirane, kao što i automatski nikad u više rang ne upadaju 4 prvoplasirane ekipe iz sljedećeg nižeg ranga.
Kako bi ovom metodom iskljucio tu mogucnost?? Ako bi se tako gledalo Svabe bi opet ispale, jer su od treceplasiranih reprezentacija oni i Island imali najlosiji skor, a ostali bi Hrvati i Poljaci. Google je majka :thumbup:
Post Reply