Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#801 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by moonca »

90minut wrote: 21/10/2020 01:01
moonca wrote: 21/10/2020 00:47
90minut wrote: 20/10/2020 20:55

Šta bi ovo trebalo znaciti?
Isto se pitam -ako je pitanje..
Znaci izmislila je svu pricu?
Koju pricu?
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#802 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by 90minut »

moonca wrote: 21/10/2020 01:33
90minut wrote: 21/10/2020 01:01
moonca wrote: 21/10/2020 00:47

Isto se pitam -ako je pitanje..
Znaci izmislila je svu pricu?
Koju pricu?
Koju pricu?
User avatar
nepass1
Posts: 10103
Joined: 06/07/2017 07:35

#803 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by nepass1 »

Ajatolah_ wrote: 20/10/2020 18:45 A zar zaista ne postoji mogućnost da naš ZZO snosi troškove liječenja u inostranstvu kada ga nije moguće obaviti u BiH? Vjerovatno glupo pitanje jer sumnjam da se sve akcije skupljanja novca vode iz obijesti, ali koliko znam, mogućnost bi trebalo da postoji...
Postoji, sve plate operaciju, transport, smjestaj za jednog roditelja
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#804 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sumirprimus »

ako je mariso ,a s obzirom na svu istoriju i pricu,kao i ono sto je predstavljala ova mreza a to je nada potrebitim, jebga dno dna, nema dalje, gasi sve motaj.
nema postenih, nema nade, nema boljeg sutra... :-)
User avatar
_Reds_
Posts: 9398
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#805 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by _Reds_ »

Imam ja prijatelje koji su za roditelja skupili novac davno, poveliku sumu, za transplataciju, ali ovi ih godinama vuku za nos. Novac su njima uplatili, i sad su ne nekom čekanju ima 3-4 godine. Novac vratiti ne mogu, jer ovi kazu da su opet nekom trecem prebacili, i tako u krug.
User avatar
nepass1
Posts: 10103
Joined: 06/07/2017 07:35

#806 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by nepass1 »

JThomas wrote: 20/10/2020 19:16 postoji, ali su složene i spore procedure i ograničeni iznosi koji se namiruju. mislim čak da su skroz ukinuli otkad je epidemija pod obrazloženjem da nema para. faktički, oni ti moraju izdati nalaze da je to neophodno i da ne može ovdje. naravno, oni to sporo i nerado rade jer onda moraju dati "žive" pare negdje vani.
Mi smo prije epidemije. Beba na jezeru, ne moze se u BiH raditi, ugovor ima sa turskom. U cetvrtak izasli, u petak otisao na kcus svi papiri gotovi. Odnio predao u zavod. Oni cekali da turska javi kad je slobodan termin (nije bila hitna operacija). Cekao mjesec, javili idi kupi karte donesi u zavod, tad i tad slijecete. E jedibo sto ti moras imati kes za karte koje su oko 2500KM jer ti danas jave letis sutra, pa za hotel jer dok je beba u intenzivnoj ides iz bolnice itd. Kasnije refundiraju sve. Ne mozes kupiti povratne karte moras tamo opet kupiti isto ti treba kes. Treba ti nekih 10kKM. Jos kazu u turskoj kontrola za 7 dana ostali o svom trosku. Zavod plsti kontrolu ali ne hotel.
User avatar
_Reds_
Posts: 9398
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#807 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by _Reds_ »

Batko je ispričao sve ono što mu je poznato o navodima za koje ga terete. Mora se imati u vidu da je on uspješno organizirao 70 transplatacija, a da se u ovom slučaju radi o pet nezadovoljnih ljudi. Recimo jedan od njih je naveo da je predugo čekao na transplataciju bubrega, a za to se i u Americi zna čekati po pet godina. Nemojmo zaboraviti Mimu Šahinpašića i ostale kojima je pomogao. Mi kao odbrana tražili smo da ide u kućni pritvor, jer bi njegovo zatvaranje gotovo spriječilo "Otvorenu mrežu" da funkcionira, a dosta ljudi zavisi od toga. Također, Batkovo zdravlje je narušeno. Ima šećer, više puta je prekidano ispitivanje da bi se nivo šećera mjerio. Problem je taj novac koji je prebacivan na druge račune da bi se drugi ljudi liječili, ovi koji su prijavili učinili su to zbog čekanja na liječenje - pojasnio je Mehmedbašić po izlasku iz prostorija SIPA-e.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#808 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Corto Maltese »

https://www.klix.ba/vijesti/bih/ceka-se ... /201021004

Gaj se sumnjiči za krivično djelo zloupotrebe položaja prilikom čega su neke osobe stekle protivpravnu imovinsku korist na štetu drugih osoba.

Naime, Gaj je bio odgovorna osoba u firmi "Otvorena mreža" u kojoj su jučer izvršeni pretresi, a istražitelji su pretresli i njegov stan.

Prema dostupnim podacima, Davor Gaj se vodio kao direktor firme "City - Otvorena mreža" d.o.o. Sarajevo pod kojom je emitovana emisija "Udri muški" koju je vodio Almir Čehajić Batko.

Gaj je radio i kao koordinator u programu transplantacija u okviru Otvorene mreže koja se bavila humanitarnim radom.

Protiv njega i Čehajića je podneseno nekoliko prijava na osnovu čega je pokrenuta istraga u saradnji SIPA-e i Tužilaštva Kantona Sarajevo.

Podsjetimo, Almir Čehajić poznatiji kao Batko uhapšen je jučer u akciji Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) zbog sumnje da je stekao protivpravnu imovinsku korist veću od 625.000 KM. Pored navedenog iznosa od 625 hiljada KM sumnjiči se i za podizanje i raspolaganje kreditima u ime firme "City - Otvorena mreža" iz Sarajeva, a čime je prema mišljenju istražitelja prouzrokovana šteta navedenoj firmi koja je veća od 50 hiljada KM. Da su pribavili protivpravnu imovinsku korist u tom iznosu terete se upravo Almir Čehajić Batko i Davor Gaj.

Radnje istražitelja su bile usmjerene na otkrivanje zloupotrebe položaja i ovlasti, odnosno pranja novca, a voditelj je uhapšen zbog navodnih finansijskih malverzacija.
yasaq
Posts: 1584
Joined: 30/07/2006 21:54

#809 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by yasaq »

Ja fakat ne razumijem kako je Batko mogao nekoga zajebati. Vidio sam jednog lika , kaže Batko mu nije dao 10.000 Km za liječenje sina. Mislim kako mu može dati na ruke? On jedino može uplatiti sa računa Otvorene mreže na račun zdrastvene institucije na osnovu fakture ili predračuna. Te tokove novca je lako upratiti.
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#810 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sumirprimus »

nevin je dok se ne dokaze suprotno, ali ALI ako je fakat dizo lovu namijenjenu za bolesne. nema opravdanja ne znam kakvu da je istoriju i probleme imo. nije on jedini koji u zivotu ima problema i tuznu sudbinu. to nas ne opravdava nikoga i nikad.
mahalik
Posts: 1921
Joined: 12/09/2009 16:48

#811 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by mahalik »

Pa tu je i istraga oko firme radio city pa vjerovatno će istraga pokazati realicije sa radio kameleonom i onda će se i još vise priča širiti
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#812 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sumirprimus »

ne mogu ja ovo svarit i razumjet da ga jbes.
jay_air
Posts: 115
Joined: 25/02/2019 16:26

#813 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by jay_air »

Brate cim si ti Omara uzeo za advokata odmah znas kakav si
User avatar
vjeshalica
Posts: 17502
Joined: 31/03/2019 14:56

#814 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by vjeshalica »

muhafuca wrote: 20/10/2020 22:39 Kolika je vjerovatnoca da mu je sve ovo nastimano

da ne bi pricao protiv aktuelnih vlasti u ovih par zadnjih sedmica do izbora (?)

Nesto meni suveli ovo da ako on skuplja pare vec par godina i nikad prije nije nikakvih problema bilo

da ga uhapse bas sad pred izbore (?)

Jel mu trebala poceti ponovo ici emisija nakon ljetne pauze - nisam u toku.

Shuveli je meni ovo - ne kazem da nije, al mi cudan timing hapsenja.

I prije se skupljalo akcije se odradjivale i niko se nije javljao da se zali.
Pa sto nije tuzilastvo radilo svoj posao kad je bilo ranijih prijava na ovu temu? Zato sto se lik pokrio na vrijeme.
Teske su optuzbe i ukljuci mozga malo, zasto bi neko dao npr 50.000KM za lijecenje nekome ko mu to ne moze realizovati a da mu i nece vratiti novac? Mislim jasno je da je rijec ne o politickoj montazi vec o cistom kriminalu kojeg je doticni pokrivao upravo novcem od ostecenih ljudi
Škobo Habu
Posts: 9140
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#815 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by Škobo Habu »

Postoji dosta stvari koje ne ferceraju u Batkovoj priči. Pogotovo ako se uzime u obzir sva njegova priča iz dokumentarca.

"Rob" je bio dosta dobar marketinški potez. U javnosti se stvorila empatija za sve ono što je prošao, iako se dobro sjećam pisanja "Slobodne Bosne" sa početka decenije o Batkovim nekretninama i malverzacijama sa kreditima.

Puno je tu love obrnuto, milionska su sredstva u pitanju, a na kraju balade Batko ostaje sam sa peći u praznom stanu oko koje mu je okupljena porodica dok je napolju minus k'o podvora. Nešto ne štima u toj ulozi "žrtve".
User avatar
vjeshalica
Posts: 17502
Joined: 31/03/2019 14:56

#816 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by vjeshalica »

_Reds_ wrote: 21/10/2020 08:17 Imam ja prijatelje koji su za roditelja skupili novac davno, poveliku sumu, za transplataciju, ali ovi ih godinama vuku za nos. Novac su njima uplatili, i sad su ne nekom čekanju ima 3-4 godine. Novac vratiti ne mogu, jer ovi kazu da su opet nekom trecem prebacili, i tako u krug.
I neki nadju opravdanje za to kao on humanista. Ako nije ispunio neke uslove ili sta vec onda je trebao vratiti novac i zavrsena prica nek ljudo traze selameta na drugom mjestu.

Ovako lik uzeo pare i zavitlavo i na kraju nema para. Valjda su pare date namjenski za nekog, a ne da on te pare usmjerava za neke druge i tako u krug.

Narod je glup ko guzica i nije ni cudo zasto 30 godina se jedno te isti na vlasti vrte, dosta mi je procitati komentare podrske vecinom, a ostecene niko ne pominje kao da su nebitni.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17502
Joined: 31/03/2019 14:56

#817 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by vjeshalica »

Škobo Habu wrote: 21/10/2020 09:23 Postoji dosta stvari koje ne ferceraju u Batkovoj priči. Pogotovo ako se uzime u obzir sva njegova priča iz dokumentarca.

"Rob" je bio dosta dobar marketinški potez. U javnosti se stvorila empatija za sve ono što je prošao, iako se dobro sjećam pisanja "Slobodne Bosne" sa početka decenije o Batkovim nekretninama i malverzacijama sa kreditima.

Puno je tu love obrnuto, milionska su sredstva u pitanju, a na kraju balade Batko ostaje sam sa peći u praznom stanu oko koje mu je okupljena porodica dok je napolju minus k'o podvora. Nešto ne štima u toj ulozi "žrtve".
Ma platio lik laznu oricu za film da se naoravi humanista i zrtva koji je gace sa guzice prodo da bi pomogo sirotLJilji
User avatar
muhafuca
Posts: 5460
Joined: 14/03/2012 00:06

#818 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by muhafuca »

vjeshalica wrote: 21/10/2020 09:22
muhafuca wrote: 20/10/2020 22:39 Kolika je vjerovatnoca da mu je sve ovo nastimano

da ne bi pricao protiv aktuelnih vlasti u ovih par zadnjih sedmica do izbora (?)

Nesto meni suveli ovo da ako on skuplja pare vec par godina i nikad prije nije nikakvih problema bilo

da ga uhapse bas sad pred izbore (?)

Jel mu trebala poceti ponovo ici emisija nakon ljetne pauze - nisam u toku.

Shuveli je meni ovo - ne kazem da nije, al mi cudan timing hapsenja.

I prije se skupljalo akcije se odradjivale i niko se nije javljao da se zali.
Pa sto nije tuzilastvo radilo svoj posao kad je bilo ranijih prijava na ovu temu? Zato sto se lik pokrio na vrijeme.
Teske su optuzbe i ukljuci mozga malo, zasto bi neko dao npr 50.000KM za lijecenje nekome ko mu to ne moze realizovati a da mu i nece vratiti novac? Mislim jasno je da je rijec ne o politickoj montazi vec o cistom kriminalu kojeg je doticni pokrivao upravo novcem od ostecenih ljudi
kako je pokrio teren, napada vlast stalno? ukljuci mozga malo

ovi sto kradu milione i nikad u zatvoru ne zavrse, jel cujes njih kad da javno napadaju vlast? ukljuci mozga malo

plus ne tvrdim ja nista - ni da jest ni da nije - vec mi smrdi radi predizbornog timinga

al moze biti i da je slucajnost, vidjet cemo.

No ako se vec cekalo i istrazivalo godinama, kako se ovde pise, moglo se jos i mjesec dana sacekat sa hapsenjem, ocito nije hica bila.
User avatar
_Reds_
Posts: 9398
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#819 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by _Reds_ »

vjeshalica wrote: 21/10/2020 09:27
Škobo Habu wrote: 21/10/2020 09:23 Postoji dosta stvari koje ne ferceraju u Batkovoj priči. Pogotovo ako se uzime u obzir sva njegova priča iz dokumentarca.

"Rob" je bio dosta dobar marketinški potez. U javnosti se stvorila empatija za sve ono što je prošao, iako se dobro sjećam pisanja "Slobodne Bosne" sa početka decenije o Batkovim nekretninama i malverzacijama sa kreditima.

Puno je tu love obrnuto, milionska su sredstva u pitanju, a na kraju balade Batko ostaje sam sa peći u praznom stanu oko koje mu je okupljena porodica dok je napolju minus k'o podvora. Nešto ne štima u toj ulozi "žrtve".
Ma platio lik laznu oricu za film da se naoravi humanista i zrtva koji je gace sa guzice prodo da bi pomogo sirotLJilji
Rob je napravio Pjer Žalica, koji je sa Batkom haver bio u puno prije toga.
User avatar
_Reds_
Posts: 9398
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#820 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by _Reds_ »

vjeshalica wrote: 21/10/2020 09:26
_Reds_ wrote: 21/10/2020 08:17 Imam ja prijatelje koji su za roditelja skupili novac davno, poveliku sumu, za transplataciju, ali ovi ih godinama vuku za nos. Novac su njima uplatili, i sad su ne nekom čekanju ima 3-4 godine. Novac vratiti ne mogu, jer ovi kazu da su opet nekom trecem prebacili, i tako u krug.
I neki nadju opravdanje za to kao on humanista. Ako nije ispunio neke uslove ili sta vec onda je trebao vratiti novac i zavrsena prica nek ljudo traze selameta na drugom mjestu.

Ovako lik uzeo pare i zavitlavo i na kraju nema para. Valjda su pare date namjenski za nekog, a ne da on te pare usmjerava za neke druge i tako u krug.

Narod je glup ko guzica i nije ni cudo zasto 30 godina se jedno te isti na vlasti vrte, dosta mi je procitati komentare podrske vecinom, a ostecene niko ne pominje kao da su nebitni.
Njima su bili obećali da je čekanje maksimalno godinu. Naravno tražili su i da se uplati za tonu nekih dodatnih troškova.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17502
Joined: 31/03/2019 14:56

#821 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by vjeshalica »

muhafuca wrote: 21/10/2020 09:28
vjeshalica wrote: 21/10/2020 09:22
muhafuca wrote: 20/10/2020 22:39 Kolika je vjerovatnoca da mu je sve ovo nastimano

da ne bi pricao protiv aktuelnih vlasti u ovih par zadnjih sedmica do izbora (?)

Nesto meni suveli ovo da ako on skuplja pare vec par godina i nikad prije nije nikakvih problema bilo

da ga uhapse bas sad pred izbore (?)

Jel mu trebala poceti ponovo ici emisija nakon ljetne pauze - nisam u toku.

Shuveli je meni ovo - ne kazem da nije, al mi cudan timing hapsenja.

I prije se skupljalo akcije se odradjivale i niko se nije javljao da se zali.
Pa sto nije tuzilastvo radilo svoj posao kad je bilo ranijih prijava na ovu temu? Zato sto se lik pokrio na vrijeme.
Teske su optuzbe i ukljuci mozga malo, zasto bi neko dao npr 50.000KM za lijecenje nekome ko mu to ne moze realizovati a da mu i nece vratiti novac? Mislim jasno je da je rijec ne o politickoj montazi vec o cistom kriminalu kojeg je doticni pokrivao upravo novcem od ostecenih ljudi
kako je pokrio teren, napada vlast stalno? ukljuci mozga malo

ovi sto kradu milione i nikad u zatvoru ne zavrse, jel cujes njih kad da javno napadaju vlast? ukljuci mozga malo

plus ne tvrdim ja nista - ni da jest ni da nije - vec mi smrdi radi predizbornog timinga

al moze biti i da je slucajnost, vidjet cemo.

No ako se vec cekalo i istrazivalo godinama, kako se ovde pise, moglo se jos i mjesec dana sacekat sa hapsenjem, ocito nije hica bila.
Eto on laje preko radija na vlast i po tome je posten?
Pricaju ljudi da mrze SDA i ka kraju kazu glasacu za "nase".
Ko su nasi? Pa SDA.
To je primjer funkcionisanja naseg svijeta. Ukljuci ti mozak.
Napado je Komsic Bakira, pa na kraju lizana sa njim...
I nemoj da trazis poredjenja u nekome ko je ukro milione.
Shvatas da je ovo klasicna orevara i pljackanje direktno ljudi koji u bespomocnom statusu cekaju na spas ljekarski koji nikad nece doci?
Sto tebe toliko sikiraju izbori? Jel to on neka karta u rukavu nekome da dobije izbore? Boli nas kurac za bezobzirnim lopovom koji zaradjuje na hastama na mrtvackoj postelji. Ne znam kako mozete toliko nemati obraza da trazite razloge i opravdanja za lika koji prevarnim radnjama uzima novac ljudi koji jedu carsaf pod sobom...
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#822 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sumirprimus »

kazu da nije imo samo problem s kamatarima nego i porocima, ko zna?
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#823 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by sumirprimus »

i da obrnemo pricu, da je ukro pare i od jednog bolesnog djeteta, covjeka ili zene previse je.
User avatar
_Reds_
Posts: 9398
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#824 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by _Reds_ »

sumirprimus wrote: 21/10/2020 09:37 kazu da nije imo samo problem s kamatarima nego i porocima, ko zna?
O tome se po gradu davno pričalo.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17502
Joined: 31/03/2019 14:56

#825 Re: Batko - humanista ili vrhunski manipulator?

Post by vjeshalica »

_Reds_ wrote: 21/10/2020 09:37
vjeshalica wrote: 21/10/2020 09:26
_Reds_ wrote: 21/10/2020 08:17 Imam ja prijatelje koji su za roditelja skupili novac davno, poveliku sumu, za transplataciju, ali ovi ih godinama vuku za nos. Novac su njima uplatili, i sad su ne nekom čekanju ima 3-4 godine. Novac vratiti ne mogu, jer ovi kazu da su opet nekom trecem prebacili, i tako u krug.
I neki nadju opravdanje za to kao on humanista. Ako nije ispunio neke uslove ili sta vec onda je trebao vratiti novac i zavrsena prica nek ljudo traze selameta na drugom mjestu.

Ovako lik uzeo pare i zavitlavo i na kraju nema para. Valjda su pare date namjenski za nekog, a ne da on te pare usmjerava za neke druge i tako u krug.

Narod je glup ko guzica i nije ni cudo zasto 30 godina se jedno te isti na vlasti vrte, dosta mi je procitati komentare podrske vecinom, a ostecene niko ne pominje kao da su nebitni.
Njima su bili obećali da je čekanje maksimalno godinu. Naravno tražili su i da se uplati za tonu nekih dodatnih troškova.
Ma lik je lopov,mnogi sute jer je drzava nece da upotrijebi mehanizam kontrole skuoljanja tako velikih novaca
Ljudi su davali merhmaetu, a merhamet placo hodze umjesto sirotinji...zato merhamet nema vise ono sto je imao
Drugi rade transparentno, a batko je odavno postao i vise nego sumnjiv sa svojim kuknjarijama po radiju,i glupe zenturace sto zivkaju da mu daju pizdljivim glasom podrsku
Nek dokaze lik da je bio u pravu sto je uzeo neku xxx.xxx cifru i nije problem
Krupna je ovo stvar a narod je debilna masa
Post Reply