Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- rahmetli dedo
- Posts: 413
- Joined: 04/12/2017 18:51
- Location: Vlakovo M-28
#7976 Re: Alfa Romeo
Prelijep je, i ja bih. Isti Buhanjka.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#7977 Re: Alfa Romeo
@citroen xm
Evo je jebote perfekcija, i to prva generacija
https://silodrome.com/alfa-romeo-t10-au ... amper-van/




Evo je jebote perfekcija, i to prva generacija
https://silodrome.com/alfa-romeo-t10-au ... amper-van/




-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#7978 Re: Alfa Romeo
E to. Gledaj meraka, šta čovjeku više treba.
- ElRe
- Posts: 16938
- Joined: 12/12/2011 11:28
#7979 Re: Alfa Romeo
Samo zdravlja pa ostalo
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#7980 Re: Alfa Romeo
Ma mislio sam više na materijalne stvari za ćeifanja, ko voli. A ako ćemo tako, ovo je svakako na nekom 10-tom mjestu prioriteta. 
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#7981 Re: Alfa Romeo
Preventivno odraditi oko uljne pumpe - kartera i prebaciti se obavezno na 5w-30 ili 5w40 ulje i nasuti tacnu kolicinu ulja.ElRe wrote: ↑11/06/2024 14:28Problemčić sa pumpom za ulje, dihtung kartera.lavic wrote: ↑11/06/2024 10:17 Valja li ovo sta?
https://olx.ba/artikal/59850073
https://olx.ba/artikal/61103392
Lanac je naravno potrošna, zamjenska roba.
Motor kao motor ostalo bez greške uz adekvatno održavanje. ZF mjenjač je veliki plus sa aspekta pouzdanosti i održavanja.
Nedavno sam komunicirao sa Sebom (Servis Bertol), naravno putem WA, i čovjek savjetuje da je 2.2 Multijet za polovni automobil ipak bolji izbor.
(umjesto 0w-20 i znam da su za neke pisali da ide 3.6l ulja sto je malo)
- ElRe
- Posts: 16938
- Joined: 12/12/2011 11:28
#7982 Re: Alfa Romeo
Da ići sa 5W-30 uljem i intervalom zamjene od maksimalno 15000 km.axe22 wrote: ↑13/06/2024 12:10Preventivno odraditi oko uljne pumpe - kartera i prebaciti se obavezno na 5w-30 ili 5w40 ulje i nasuti tacnu kolicinu ulja.ElRe wrote: ↑11/06/2024 14:28Problemčić sa pumpom za ulje, dihtung kartera.lavic wrote: ↑11/06/2024 10:17 Valja li ovo sta?
https://olx.ba/artikal/59850073
https://olx.ba/artikal/61103392
Lanac je naravno potrošna, zamjenska roba.
Motor kao motor ostalo bez greške uz adekvatno održavanje. ZF mjenjač je veliki plus sa aspekta pouzdanosti i održavanja.
Nedavno sam komunicirao sa Sebom (Servis Bertol), naravno putem WA, i čovjek savjetuje da je 2.2 Multijet za polovni automobil ipak bolji izbor.
(umjesto 0w-20 i znam da su za neke pisali da ide 3.6l ulja sto je malo)
U Giuliai su u nekim verzijama Mjeta sipali manje od 4l ulja (110 KW Euro6 motor 3.6 litra), fabrička specifikacija.
Za Stelvio ide 4.4 litra.
- Romeo 80
- Posts: 4628
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#7985 Re: Alfa Romeo
Hahaha, pa kad ti je motor tu kod lakta jbg 
- ElRe
- Posts: 16938
- Joined: 12/12/2011 11:28
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#7987 Re: Alfa Romeo
Klima, servo, abs, airbag, naslonjac za glavu
- nepass1
- Posts: 14686
- Joined: 06/07/2017 07:35
#7989 Re: Alfa Romeo
Meni je ovo lijepo, simpaticno i dosta ovih starih auta izgleda lijepo. Ali ne bih ovo volio voziti ni kilometar. Patnja ziva
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83507
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#7990 Re: Alfa Romeo
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16
#7991 Re: Alfa Romeo
To dvoje mi još najmanje i treba iskreno
-
citroen xm
- Posts: 20441
- Joined: 17/04/2012 22:57
#7992 Re: Alfa Romeo
Voziti ovako stara auta svaki dan je ekstrem. Ali kada voziš isključivo iz gušta i povremeno, ništa od toga ti ne treba. Treba ti auto takvo kakvo je i ništa više, ni jedan detalj. Ali to voliš ili ne voliš, suvišno je diskutovati.
- ElRe
- Posts: 16938
- Joined: 12/12/2011 11:28
#7993 Re: Alfa Romeo
Servo i to je to za povremenu vožnju.
- sime_cipol
- Posts: 23433
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#7995 Re: Alfa Romeo
Ljepsa od ovog izbezumljenog desno.
- konektovan
- Posts: 51454
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7996 Re: Alfa Romeo
Koja ce ovo sminka biti..
-
axe22
- Posts: 2846
- Joined: 11/03/2013 21:21
#7997 Re: Alfa Romeo
Izgleda ce biti vazno samo pogoditi boju da izgleda lijepo. hhh
Ali fino je vidjeti da je u dimenzijama Mita, cak ko da je i uza, za grada dobro.
- ZoomZoomKiwi
- Posts: 17649
- Joined: 10/03/2022 22:16

