Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
rahmetli dedo
Posts: 413
Joined: 04/12/2017 18:51
Location: Vlakovo M-28

#7976 Re: Alfa Romeo

Post by rahmetli dedo »

Prelijep je, i ja bih. Isti Buhanjka.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#7977 Re: Alfa Romeo

Post by ZoomZoomKiwi »

@citroen xm

Evo je jebote perfekcija, i to prva generacija
https://silodrome.com/alfa-romeo-t10-au ... amper-van/

Image

Image

Image

Image
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#7978 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

E to. Gledaj meraka, šta čovjeku više treba.
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#7979 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

citroen xm wrote: 13/06/2024 11:18 E to. Gledaj meraka, šta čovjeku više treba.
Samo zdravlja pa ostalo :)
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#7980 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Ma mislio sam više na materijalne stvari za ćeifanja, ko voli. A ako ćemo tako, ovo je svakako na nekom 10-tom mjestu prioriteta. :thumbup:
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#7981 Re: Alfa Romeo

Post by axe22 »

ElRe wrote: 11/06/2024 14:28
Problemčić sa pumpom za ulje, dihtung kartera.
Lanac je naravno potrošna, zamjenska roba.
Motor kao motor ostalo bez greške uz adekvatno održavanje. ZF mjenjač je veliki plus sa aspekta pouzdanosti i održavanja.

Nedavno sam komunicirao sa Sebom (Servis Bertol), naravno putem WA, i čovjek savjetuje da je 2.2 Multijet za polovni automobil ipak bolji izbor.
Preventivno odraditi oko uljne pumpe - kartera i prebaciti se obavezno na 5w-30 ili 5w40 ulje i nasuti tacnu kolicinu ulja.
(umjesto 0w-20 i znam da su za neke pisali da ide 3.6l ulja sto je malo)
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#7982 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

axe22 wrote: 13/06/2024 12:10
ElRe wrote: 11/06/2024 14:28
Problemčić sa pumpom za ulje, dihtung kartera.
Lanac je naravno potrošna, zamjenska roba.
Motor kao motor ostalo bez greške uz adekvatno održavanje. ZF mjenjač je veliki plus sa aspekta pouzdanosti i održavanja.

Nedavno sam komunicirao sa Sebom (Servis Bertol), naravno putem WA, i čovjek savjetuje da je 2.2 Multijet za polovni automobil ipak bolji izbor.
Preventivno odraditi oko uljne pumpe - kartera i prebaciti se obavezno na 5w-30 ili 5w40 ulje i nasuti tacnu kolicinu ulja.
(umjesto 0w-20 i znam da su za neke pisali da ide 3.6l ulja sto je malo)
Da ići sa 5W-30 uljem i intervalom zamjene od maksimalno 15000 km.
U Giuliai su u nekim verzijama Mjeta sipali manje od 4l ulja (110 KW Euro6 motor 3.6 litra), fabrička specifikacija.

Za Stelvio ide 4.4 litra.
User avatar
kabal1337
Posts: 13449
Joined: 11/02/2012 21:08

#7983 Re: Alfa Romeo

Post by kabal1337 »

User avatar
Romeo 80
Posts: 4628
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#7984 Re: Alfa Romeo

Post by Romeo 80 »

ElRe wrote: 13/06/2024 06:30
Jeste li skontali gdje se rucica mjenjaca nalazi? Sunce ti zarko, mijenjas brzine negdje iza potiljka :lol:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#7985 Re: Alfa Romeo

Post by ZoomZoomKiwi »

Hahaha, pa kad ti je motor tu kod lakta jbg :mrgreen:
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#7987 Re: Alfa Romeo

Post by nepass1 »

citroen xm wrote: 13/06/2024 11:18 E to. Gledaj meraka, šta čovjeku više treba.
Klima, servo, abs, airbag, naslonjac za glavu
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#7988 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

Ništa od toga.
User avatar
nepass1
Posts: 14686
Joined: 06/07/2017 07:35

#7989 Re: Alfa Romeo

Post by nepass1 »

citroen xm wrote: 14/06/2024 08:02 Ništa od toga.
Meni je ovo lijepo, simpaticno i dosta ovih starih auta izgleda lijepo. Ali ne bih ovo volio voziti ni kilometar. Patnja ziva
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83507
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7990 Re: Alfa Romeo

Post by _BataZiv_0809 »

nepass1 wrote: 14/06/2024 07:20
citroen xm wrote: 13/06/2024 11:18 E to. Gledaj meraka, šta čovjeku više treba.
Klima, servo, abs, airbag, naslonjac za glavu
Podizaci prozora i centralna brava i ne treba mi nista vise
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#7991 Re: Alfa Romeo

Post by ZoomZoomKiwi »

To dvoje mi još najmanje i treba iskreno
citroen xm
Posts: 20441
Joined: 17/04/2012 22:57

#7992 Re: Alfa Romeo

Post by citroen xm »

nepass1 wrote: 14/06/2024 08:16
Meni je ovo lijepo, simpaticno i dosta ovih starih auta izgleda lijepo. Ali ne bih ovo volio voziti ni kilometar. Patnja ziva
Voziti ovako stara auta svaki dan je ekstrem. Ali kada voziš isključivo iz gušta i povremeno, ništa od toga ti ne treba. Treba ti auto takvo kakvo je i ništa više, ni jedan detalj. Ali to voliš ili ne voliš, suvišno je diskutovati.
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#7993 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

citroen xm wrote: 14/06/2024 08:02 Ništa od toga.
Servo i to je to za povremenu vožnju.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23433
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#7994 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

Image
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#7995 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

sime_cipol wrote: 14/06/2024 12:37 Image
Ljepsa od ovog izbezumljenog desno.
User avatar
konektovan
Posts: 51454
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7996 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 14/06/2024 12:37 Image
Koja ce ovo sminka biti.. :mrgreen:
axe22
Posts: 2846
Joined: 11/03/2013 21:21

#7997 Re: Alfa Romeo

Post by axe22 »

sime_cipol wrote: 14/06/2024 12:37 Image
Izgleda ce biti vazno samo pogoditi boju da izgleda lijepo. hhh

Ali fino je vidjeti da je u dimenzijama Mita, cak ko da je i uza, za grada dobro.
User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#7998 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

User avatar
ElRe
Posts: 16938
Joined: 12/12/2011 11:28

#8000 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

Post Reply