Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- sve na kvadrat
- Posts: 652
- Joined: 02/02/2014 16:40
#7976 Re: Šta trenutno čitate?
Zna li neko koliko košta članarina u GHB biblioteci?
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#7977 Re: Šta trenutno čitate?
Očigledno da tvoji tebe nisu voljeli te su ti dali knjigu o Zlatanu.
čujemol'
čujemo l'
A ni Vjd. ti nije dobar.
čujemol'
čujemo l'
A ni Vjd. ti nije dobar.
- MedenoSrce
- Posts: 9975
- Joined: 05/07/2010 17:39
- Location: Tree house
#7978 Re: Šta trenutno čitate?
a aplauz i osmijeh?Mračajski proto wrote:Bravo, starka.
a ja trenutno citam Aleksandrijski kvartet i preporucam
-
registrovana onako
- Posts: 1109
- Joined: 26/05/2013 20:33
#7980 Re: Šta trenutno čitate?
krvava wrote:"Povijest pornografije" Tribuson
- ema_
- Posts: 4142
- Joined: 07/04/2011 12:48
- Location: القاهرة
#7981 Re: Šta trenutno čitate?
Potraga za Nouf zadnje pročitana http://www.zoeferraris.com/finding-nouf.php , sad na redu Snovi o Kaspijskoj kiši http://www.interliber.com/catlistdetail ... 41167&ml=b .
- kala
- Posts: 96
- Joined: 30/11/2008 00:28
#7983 Re: Šta trenutno čitate?
Da li je ko procitao "Ovo lici na kraj" od J. Barnesa? Knjiga je lahko citljiva, ali je kraj pocudan i nejasan. Mozda je do mene. 
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#7984 Re: Šta trenutno čitate?
zasto me ne iznenaduje tvoj post .........Black swan wrote:ja prodajem knjigu za petaka
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#7985 Re: Šta trenutno čitate?
šta je problem?
kupio sam knjigu za 11 maraka na sajmu
prodajem je za pet
jer je neću više nikad čitati
a i poklanjao sam je nekim gadnim ljudima
i ne želim njihove otiske u kući 
kupio sam knjigu za 11 maraka na sajmu
prodajem je za pet
jer je neću više nikad čitati
a i poklanjao sam je nekim gadnim ljudima
- vjesticanametli
- Posts: 15704
- Joined: 15/02/2008 09:31
- Location: Sarajevo X
#7986 Re: Šta trenutno čitate?
nema problema..........baci knjigu 
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7987 Re: Šta trenutno čitate?
kala wrote:Da li je ko procitao "Ovo lici na kraj" od J. Barnesa? Knjiga je lahko citljiva, ali je kraj pocudan i nejasan. Mozda je do mene.
Kako stvari na kraju stoje, reklo bi se da je Adrian otac, ali meni se čini da je to ipak Tony.Banksy wrote:Dobar roman, miran, blag i mudar, nešto drugačiji od njegovih, prethodnih. Prvi dio, prva priča, je mnogo bolja od druge, sličnija njegovim ranijim djelima, s više lijepih, uokvirenih misli i rečenica, a drugi dio se pretvara u dinamičnu slagalicu, rekonstrukciju prošlosti s detektivskim zapletom i s nejasnim raspletom, gdje je potrebno malo i proguglati da se potvrdi je li vlastita pretpostavka oko rješenja slagalice ''ko je otac'' ispravna ili nije.
Za ovu knjigu dobio je Bookera, ali pretpostavljam da mu je dodijeljen više za minuli rad, ne za ovo, pojedinačno djelo.
Kakogod, preporuka.
Osjećaj kraja
Julian Barnes
http://www.mvinfo.hr/izdvojeno-kritike- ... ?ppar=7585
Tony Webster i njegova školska ekipa sprijatelje se s Adrianom Finnom. Život im se vrti oko nedostatka cura uslijed agresivnoga puberteta, nabacivanja sofizmima i izvještačenostima, internih viceva i pošalica. Adrian je ozbiljniji i inteligentniji od ostalih. Kad se zbog studija raziđu, zakunu se na vječno prijateljstvo. Tada Adrian počini samoubojstvo, a prijatelji pokušavaju nastaviti sa životom i sve zaboraviti.
Četrdeset godina poslije Tony, koji je "preživio" karijeru i neuspješan brak, prima pismo od odvjetnika što otvara neka neočekivana pitanja. Iznenadna ostavština tjera ga da istraži razdoblje koje se odjednom pokazalo prilično mutnim, a njegova naoko ne suviše uzbudljiva prošlost i njemu samome postaje sasvim neizvjesna i strana…
"Osjećaj kraja", roman koji u sebi nosi psihološku i emocionalnu istančanost najboljih djela Henryja Jamesa, predstavlja novo poglavlje u opusu legendarnoga Juliana Barnesa.
Mnogi su ostali zbunjeni, što nije loše, bar se priča ... http://andrewblackman.net/2012/05/the-s ... explained/
- kala
- Posts: 96
- Joined: 30/11/2008 00:28
#7988 Re: Šta trenutno čitate?
Banksy wrote:kala wrote:Da li je ko procitao "Ovo lici na kraj" od J. Barnesa? Knjiga je lahko citljiva, ali je kraj pocudan i nejasan. Mozda je do mene.Kako stvari na kraju stoje, reklo bi se da je Adrian otac, ali meni se čini da je to ipak Tony.Banksy wrote:Dobar roman, miran, blag i mudar, nešto drugačiji od njegovih, prethodnih. Prvi dio, prva priča, je mnogo bolja od druge, sličnija njegovim ranijim djelima, s više lijepih, uokvirenih misli i rečenica, a drugi dio se pretvara u dinamičnu slagalicu, rekonstrukciju prošlosti s detektivskim zapletom i s nejasnim raspletom, gdje je potrebno malo i proguglati da se potvrdi je li vlastita pretpostavka oko rješenja slagalice ''ko je otac'' ispravna ili nije.
Za ovu knjigu dobio je Bookera, ali pretpostavljam da mu je dodijeljen više za minuli rad, ne za ovo, pojedinačno djelo.
Kakogod, preporuka.
Osjećaj kraja
Julian Barnes
![]()
![]()
![]()
http://www.mvinfo.hr/izdvojeno-kritike- ... ?ppar=7585
Tony Webster i njegova školska ekipa sprijatelje se s Adrianom Finnom. Život im se vrti oko nedostatka cura uslijed agresivnoga puberteta, nabacivanja sofizmima i izvještačenostima, internih viceva i pošalica. Adrian je ozbiljniji i inteligentniji od ostalih. Kad se zbog studija raziđu, zakunu se na vječno prijateljstvo. Tada Adrian počini samoubojstvo, a prijatelji pokušavaju nastaviti sa životom i sve zaboraviti.
Četrdeset godina poslije Tony, koji je "preživio" karijeru i neuspješan brak, prima pismo od odvjetnika što otvara neka neočekivana pitanja. Iznenadna ostavština tjera ga da istraži razdoblje koje se odjednom pokazalo prilično mutnim, a njegova naoko ne suviše uzbudljiva prošlost i njemu samome postaje sasvim neizvjesna i strana…
"Osjećaj kraja", roman koji u sebi nosi psihološku i emocionalnu istančanost najboljih djela Henryja Jamesa, predstavlja novo poglavlje u opusu legendarnoga Juliana Barnesa.
Mnogi su ostali zbunjeni, što nije loše, bar se priča ... http://andrewblackman.net/2012/05/the-s ... explained/
P.S. Meni je Tonijevo pismo.
-
noel_
- Posts: 26
- Joined: 15/06/2014 22:49
#7989 Re: Šta trenutno čitate?
parfem, patrick suskind..blago rečeno odlična je 
-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
-
doktor78
- Posts: 3948
- Joined: 14/09/2006 11:02
#7992 Re: Šta trenutno čitate?
Bukovski - Bludni sin
- nevidljiva_
- Posts: 39327
- Joined: 17/09/2010 21:38
- Location: tamo gdje snovi postaju stvarnost, gdje mašta nema granica, a zvijezde mogu da se dohvate........
#7993 Re: Šta trenutno čitate?
''The Prague cemetery''

- del_boj
- Posts: 165
- Joined: 29/08/2011 18:13
- Location: Peckham
#7994 Re: David Mitchell :: Ghostwritten
Je li prevedena kod nas?Romanija wrote:
-
Romanija
- Posts: 2563
- Joined: 02/10/2008 15:56
- Location: Brexitland
#7995 Re: Šta trenutno čitate?
Google mi kaze da nije, sto je cudno jer je preveden 'Cloud Atlas' (Atlas Oblaka).
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- BAN___KAI
- Posts: 799
- Joined: 27/09/2012 15:36
#7998 Re: Šta trenutno čitate?
Stephen King : The Dark Tower II- The drawing of the three
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#7999 Re: Šta trenutno čitate?
Robert Graves - I, Claudius 
-
forel
- Posts: 693
- Joined: 12/01/2013 22:10
#8000 Re: Šta trenutno čitate?
Patricia Cornwell - Sve što ostaje 
Za one koji vole krimice prijedlog Vukovi jedu pse Martin Cruz Smith i jos jedna knjiga o istrazitelju Arkadiju
Za one koji vole krimice prijedlog Vukovi jedu pse Martin Cruz Smith i jos jedna knjiga o istrazitelju Arkadiju



