Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
sve na kvadrat
Posts: 652
Joined: 02/02/2014 16:40

#7976 Re: Šta trenutno čitate?

Post by sve na kvadrat »

Zna li neko koliko košta članarina u GHB biblioteci?
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#7977 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mračajski proto »

Očigledno da tvoji tebe nisu voljeli te su ti dali knjigu o Zlatanu.

čujemol'

čujemo l'

A ni Vjd. ti nije dobar.
User avatar
MedenoSrce
Posts: 9975
Joined: 05/07/2010 17:39
Location: Tree house

#7978 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MedenoSrce »

Mračajski proto wrote:Bravo, starka.
a aplauz i osmijeh? :zoka: :mrgreen:

a ja trenutno citam Aleksandrijski kvartet i preporucam
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#7979 Re: Šta trenutno čitate?

Post by artime »

Dervis i smrt ;-)
registrovana onako
Posts: 1109
Joined: 26/05/2013 20:33

#7980 Re: Šta trenutno čitate?

Post by registrovana onako »

krvava wrote:"Povijest pornografije" Tribuson
:thumbup:
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#7981 Re: Šta trenutno čitate?

Post by ema_ »

Potraga za Nouf zadnje pročitana http://www.zoeferraris.com/finding-nouf.php , sad na redu Snovi o Kaspijskoj kiši http://www.interliber.com/catlistdetail ... 41167&ml=b .
DooWhy
Posts: 129
Joined: 03/06/2013 15:23

#7982 Re: Šta trenutno čitate?

Post by DooWhy »

Komitet 300 :D
User avatar
kala
Posts: 96
Joined: 30/11/2008 00:28

#7983 Re: Šta trenutno čitate?

Post by kala »

Da li je ko procitao "Ovo lici na kraj" od J. Barnesa? Knjiga je lahko citljiva, ali je kraj pocudan i nejasan. Mozda je do mene. :?
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#7984 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vjesticanametli »

Black swan wrote:ja prodajem knjigu za petaka :D
zasto me ne iznenaduje tvoj post .........
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7985 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

šta je problem?
kupio sam knjigu za 11 maraka na sajmu
prodajem je za pet
jer je neću više nikad čitati
a i poklanjao sam je nekim gadnim ljudima :D i ne želim njihove otiske u kući :lol:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#7986 Re: Šta trenutno čitate?

Post by vjesticanametli »

nema problema..........baci knjigu :)
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7987 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Banksy »

kala wrote:Da li je ko procitao "Ovo lici na kraj" od J. Barnesa? Knjiga je lahko citljiva, ali je kraj pocudan i nejasan. Mozda je do mene. :?
Banksy wrote:Dobar roman, miran, blag i mudar, nešto drugačiji od njegovih, prethodnih. Prvi dio, prva priča, je mnogo bolja od druge, sličnija njegovim ranijim djelima, s više lijepih, uokvirenih misli i rečenica, a drugi dio se pretvara u dinamičnu slagalicu, rekonstrukciju prošlosti s detektivskim zapletom i s nejasnim raspletom, gdje je potrebno malo i proguglati da se potvrdi je li vlastita pretpostavka oko rješenja slagalice ''ko je otac'' ispravna ili nije.
Za ovu knjigu dobio je Bookera, ali pretpostavljam da mu je dodijeljen više za minuli rad, ne za ovo, pojedinačno djelo.
Kakogod, preporuka.

Osjećaj kraja
Julian Barnes

http://www.mvinfo.hr/izdvojeno-kritike- ... ?ppar=7585

Tony Webster i njegova školska ekipa sprijatelje se s Adrianom Finnom. Život im se vrti oko nedostatka cura uslijed agresivnoga puberteta, nabacivanja sofizmima i izvještačenostima, internih viceva i pošalica. Adrian je ozbiljniji i inteligentniji od ostalih. Kad se zbog studija raziđu, zakunu se na vječno prijateljstvo. Tada Adrian počini samoubojstvo, a prijatelji pokušavaju nastaviti sa životom i sve zaboraviti.
Četrdeset godina poslije Tony, koji je "preživio" karijeru i neuspješan brak, prima pismo od odvjetnika što otvara neka neočekivana pitanja. Iznenadna ostavština tjera ga da istraži razdoblje koje se odjednom pokazalo prilično mutnim, a njegova naoko ne suviše uzbudljiva prošlost i njemu samome postaje sasvim neizvjesna i strana…
"Osjećaj kraja", roman koji u sebi nosi psihološku i emocionalnu istančanost najboljih djela Henryja Jamesa, predstavlja novo poglavlje u opusu legendarnoga Juliana Barnesa.
Kako stvari na kraju stoje, reklo bi se da je Adrian otac, ali meni se čini da je to ipak Tony.
Mnogi su ostali zbunjeni, što nije loše, bar se priča ... http://andrewblackman.net/2012/05/the-s ... explained/
User avatar
kala
Posts: 96
Joined: 30/11/2008 00:28

#7988 Re: Šta trenutno čitate?

Post by kala »

Banksy wrote:
kala wrote:Da li je ko procitao "Ovo lici na kraj" od J. Barnesa? Knjiga je lahko citljiva, ali je kraj pocudan i nejasan. Mozda je do mene. :?
Banksy wrote:Dobar roman, miran, blag i mudar, nešto drugačiji od njegovih, prethodnih. Prvi dio, prva priča, je mnogo bolja od druge, sličnija njegovim ranijim djelima, s više lijepih, uokvirenih misli i rečenica, a drugi dio se pretvara u dinamičnu slagalicu, rekonstrukciju prošlosti s detektivskim zapletom i s nejasnim raspletom, gdje je potrebno malo i proguglati da se potvrdi je li vlastita pretpostavka oko rješenja slagalice ''ko je otac'' ispravna ili nije.
Za ovu knjigu dobio je Bookera, ali pretpostavljam da mu je dodijeljen više za minuli rad, ne za ovo, pojedinačno djelo.
Kakogod, preporuka.

Osjećaj kraja
Julian Barnes
:kiss: :kiss: :kiss:
http://www.mvinfo.hr/izdvojeno-kritike- ... ?ppar=7585

Tony Webster i njegova školska ekipa sprijatelje se s Adrianom Finnom. Život im se vrti oko nedostatka cura uslijed agresivnoga puberteta, nabacivanja sofizmima i izvještačenostima, internih viceva i pošalica. Adrian je ozbiljniji i inteligentniji od ostalih. Kad se zbog studija raziđu, zakunu se na vječno prijateljstvo. Tada Adrian počini samoubojstvo, a prijatelji pokušavaju nastaviti sa životom i sve zaboraviti.
Četrdeset godina poslije Tony, koji je "preživio" karijeru i neuspješan brak, prima pismo od odvjetnika što otvara neka neočekivana pitanja. Iznenadna ostavština tjera ga da istraži razdoblje koje se odjednom pokazalo prilično mutnim, a njegova naoko ne suviše uzbudljiva prošlost i njemu samome postaje sasvim neizvjesna i strana…
"Osjećaj kraja", roman koji u sebi nosi psihološku i emocionalnu istančanost najboljih djela Henryja Jamesa, predstavlja novo poglavlje u opusu legendarnoga Juliana Barnesa.
Kako stvari na kraju stoje, reklo bi se da je Adrian otac, ali meni se čini da je to ipak Tony.
Mnogi su ostali zbunjeni, što nije loše, bar se priča ... http://andrewblackman.net/2012/05/the-s ... explained/
:thumbup: Da, zavisi od interpretacije, mogu se pronaci smislene veze da je dijete Adrijanovo, nosi njegovo ime, a dobijemo paralelizam s prvim samoubistvom. Camus rece da postoji samo jedan istinski filozofski problem - samoubistvo, svakako je knjiga o tome.
P.S. Meni je Tonijevo pismo. :lol: :pisnula:
noel_
Posts: 26
Joined: 15/06/2014 22:49

#7989 Re: Šta trenutno čitate?

Post by noel_ »

parfem, patrick suskind..blago rečeno odlična je :-D
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#7990 David Mitchell :: Ghostwritten

Post by Romanija »

Image
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#7991 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Boris Lalić - 100% :)
doktor78
Posts: 3948
Joined: 14/09/2006 11:02

#7992 Re: Šta trenutno čitate?

Post by doktor78 »

Bukovski - Bludni sin
User avatar
nevidljiva_
Posts: 39327
Joined: 17/09/2010 21:38
Location: tamo gdje snovi postaju stvarnost, gdje mašta nema granica, a zvijezde mogu da se dohvate........

#7993 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nevidljiva_ »

''The Prague cemetery'' :roll: :-)
User avatar
del_boj
Posts: 165
Joined: 29/08/2011 18:13
Location: Peckham

#7994 Re: David Mitchell :: Ghostwritten

Post by del_boj »

Romanija wrote:Image
Je li prevedena kod nas?
Romanija
Posts: 2563
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: Brexitland

#7995 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Romanija »

Google mi kaze da nije, sto je cudno jer je preveden 'Cloud Atlas' (Atlas Oblaka).
User avatar
Truba
Posts: 93843
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7996 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

Image
Beavis
Posts: 677
Joined: 28/05/2010 19:43
Location: SA-DBR

#7997 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Beavis »

Image
User avatar
BAN___KAI
Posts: 799
Joined: 27/09/2012 15:36

#7998 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BAN___KAI »

Stephen King : The Dark Tower II- The drawing of the three
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#7999 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Robert Graves - I, Claudius :)
forel
Posts: 693
Joined: 12/01/2013 22:10

#8000 Re: Šta trenutno čitate?

Post by forel »

Patricia Cornwell - Sve što ostaje :)

Za one koji vole krimice prijedlog Vukovi jedu pse Martin Cruz Smith i jos jedna knjiga o istrazitelju Arkadiju :D
Post Reply