Problem je sto je dovoljno da izadje jedan pljuvacki tekst u medijima protiv nekog ili da pisu protiv njega na forumu i on je odmah ukaljan bez obzira da li on ima neke mrlje u svom zivotu i radu ili je cist.VjecitiStudent wrote:Tko god pretenduje da će da radi nešto sasvim drugačije u našoj politici ne smije sebi dopustiti prijem likova ukaljana obraza, tj. može, no onda će vijek to 'novine' biti vrlo, vrlo kratak.
Demokratska fronta Željko Komšić
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#7976 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#7977 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ko se brani? Ja ne branim nikoga već iznosim svoj lični stav o kompletnoj ujdurmi oko DF-a. Ne postoji ništa konkretno za šta bi se, prije svih SDP-ovci pa onda svi ostali, uhvatili pa onda ponavljaj po 100 puta kako je Komšić nesposoban a Hanka lopov. Hanka kako je izašla iz SDP-a odjednom postade lopov preko noći, a Željko nesposoban. Kako to molim te? Šta su onda tolike godine radili u SDP-u? Što je SDP tolike godine držao te ljude? Preko noći se nit postaje lopov nit nesposoban.Adriatic wrote:Ako se ovako budete branili, slabo ćete proći na izborima.
Treba da nogirate Hanku i da se odlijepite od tornjaka, da bi bar malo popravili štetu.
Ali to izgleda ne dopire do vas.
Što se tiče tornjaka. Prije bih rekao da je obrnuta situacija. Tornjak u čitavoj priči pokušava da drži DF blizu jer sve više i ova naša politička elita uviđa da će DF nakon izbora imati rezultat. Tako je isto držao i SDP i objavljivao Lagumdžijije izjave na naslovnim stranicama ali budi siguran da ni u DF-u nisu baš naivni. Željko je Radončića u nekim izjavama izdvojio kao jedinog koji hoće da radi i ja ne vidim ništa sporno tu. Čaš mislim da je čovjek iskreno odgovorio jer Radončiću nakon svega što je stekao sada i jeste u cilju da uzme komad vlasti te na taj način očuvao ovo što ima. Boli njega briga za sitne talove, sad je cilj samo zadržati stečeno a to može samo ako radom zadobije povjerenje građana.
- Styling
- Posts: 15027
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#7978 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ovo je mozda tacno za neke ljude ali u Hankinom slucaju njeno licemjerje je vise nego ocito, samo treba upratiti njene postupke.Havatar wrote:Problem je sto je dovoljno da izadje jedan pljuvacki tekst u medijima protiv nekog ili da pisu protiv njega na forumu i on je odmah ukaljan bez obzira da li on ima neke mrlje u svom zivotu i radu ili je cist.VjecitiStudent wrote:Tko god pretenduje da će da radi nešto sasvim drugačije u našoj politici ne smije sebi dopustiti prijem likova ukaljana obraza, tj. može, no onda će vijek to 'novine' biti vrlo, vrlo kratak.
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#7979 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Postoje drugi kriteriji (osim mahalskog) zbog kojeg ne bi išli sa SDA, HDZ, SDP.. ali kako objasniti vjecitom studentu?VjecitiStudent wrote:lerdi wrote: ...
Željko to govori ispred stranke i tako su stvari postavljene od početka. Što se tiče Hanke, kao što rekoh ranije, ako ima nešto sumnjivo imaju institucije koje treba da provedu istrage, optuže i osude istu. DF niti treba niti ima kapacitet da utvrdi da li je neko uzimao šta ispod žita ali zato imaju neke druge institucije koje to mogu. Komšić je sinoć upravo pozvao ljude da tim institucijama dadnu podršku. Dakle Hanku ako treba nek osude institucije, a ne mahala i kafana.![]()
Ako je to kriterij, onda nema ama baš nikakvog razloga da kompletne SDA, HDZ, SDP i Dodik pride ne dobiju članstvo i DF-a.
Da institucije rade svoj posao, ne bi mi bili u ovakvim govnima.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#7980 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Posao institucija je da optužuju i osuđuju. Porediti Brankovića koji se par puta našao na optuženičkoj klupi, koji je iza sebe ostavio pustoš u par firmi, koji je "po zakonu" kupio stan za izerne pare (za to postoje dokazi) sa Hankom za koju ne postoji nikakva optužnica je žalosno jer više nije ni smiješno prijatelju. Pa bar da postoji optužnica protiv iste razumio bih, ali ovako jednostavno se sve svodi na mahalsku "Držite lopova".VjecitiStudent wrote:"mahalaš, a konkretnih dokaza nemaš"lerdi wrote:Porediti Branković i Hanku je smiješno i žalosno u najmanju ruku. Dokazi o lopovluku Brankovića su se pojavljivali jedan za drugim u medijima, čovjek kupio stan u centru za mizerne pare itd., dok za Hanku toga nema. Kad se to sa dotičnom dogodi vjeruj da neće biti potrebe da se govori ljudima u DF kako da se ponašaju. Dotad je priča o Hanki Vejzović mahalska priča.VjecitiStudent wrote:Evo prijedloga za vođstvo DF-a i slikanje sa utemeljiteljem u prvim redovima. Kandidata krase sljedeće osobine: Bogata biografija, političko i managerskog iskustvo, neosuđivan od institucija i još Zlatni ljiljan pride, nema stranke koja ga ne bi poželjela u svojim redovima![]()
"Institucije treba da osude nekoga, a ne mahala i kafana"
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#7981 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Obzirom da odgovor ne dobih na SDP temi, red je da ga ovdje postavim:
radi čega je tačno ŽK dobio zlatnog ljiljana ?
Mogu se čuti priče da je u to doba bilo jako mudro dati nekom nebošnjaku ljiljana, iako ga možda i ne zaslužuje...
radi čega je tačno ŽK dobio zlatnog ljiljana ?
Mogu se čuti priče da je u to doba bilo jako mudro dati nekom nebošnjaku ljiljana, iako ga možda i ne zaslužuje...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7982 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Obzirom da se vrtimo oko SDP-a, u to doba bilo je jako mudro rat provesti van granica BiH - Minhen, Zagreb, Split i Valjevo - a onda se vratiti u Bosnu, pa propitivati Zlatne ljiljane svojih stranačkih kolega.The BEN10 wrote:
Obzirom da odgovor ne dobih na SDP temi, red je da ga ovdje postavim:
radi čega je tačno ŽK dobio zlatnog ljiljana ?
Mogu se čuti priče da je u to doba bilo jako mudro dati nekom nebošnjaku ljiljana, iako ga možda i ne zaslužuje...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7983 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ovo je daleko ispod tvog nivoa ...VjecitiStudent wrote:Evo prijedloga za vođstvo DF-a i slikanje sa utemeljiteljem u prvim redovima. Kandidata krase sljedeće osobine: Bogata biografija, političko i managerskog iskustvo, neosuđivan od institucija i još Zlatni ljiljan pride, nema stranke koja ga ne bi poželjela u svojim redovima![]()
-
Leftist
- Posts: 233
- Joined: 04/10/2011 09:28
#7984 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
VjecitiStudent wrote:To što je neko ko fol nov na političkoj sceni, samo po sebi ne znači ništa. DF izgleda čista je još nisu dobili svojih pet minuta vlasti, koji je jedini pravi test za stranačku čistotu.MuaDib wrote:Ofanzica iz raznih stranačkih tabora, DF ne može ništa, jer jato lopova je prepoznatljiv imidž drugih stranaka...
Javnost za stranačka jata lopova sazna tek kad stranka dobije komad vlasti, što lopovima daje konkretnu priliku za djelovanje (vidi npr. pod SDU).
Onda je naravno kasno za naknadnu biračku pamet, četiri godine opet odu u nepovrat.
Istinski će preokret nastati tek kad neko uspije efektivno spriječiti priliv lopova u stranku.
Rani test bi bio odgovor na pitanje 'ako jednog dana uđu u vlast, da li će u upravne odbore i na direktorska mjesta, stavljati svoje ljude?'
Ako je odgovor na gornje pitanje 'naravno da da', bojim se da ćemo onda i sa DF u glavnoj ulozi gledati iste filmove kao i do sada.
Na ovu temu je Komšić i govorio na tribini i odgovor je da će se gledati ISKLJUČIVO stručnost i poštenje tj. da je nebitno čak ko je iz koje stranke samo je bitno da je pošten i da je sposoban.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7985 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Neizlazak na izbore u ovom trenutku pogoduje samo starim, etabliranim strankama - SDA, SDP, HDZ, itd. Za očekivati je da će simpatizeri ovih stranaka pokušati javnosti nametnuti takvo razmišljanje.madner wrote:
Dakle, sabiram 2 + 2 i dolazim do zakljucka da ne treba ni za jednu trenutnu stranku glasat.
No onda ostaje mali problem da ni to nece pomoci.
Neophodno je izaći na izbore i glasati, za bilo koga.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#7986 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Naravno, upravo je ovo nametanja apatije najbolja strategija kako se nista ne bi promjenilo.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#7987 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ni slučajno! Ja apelujem na one koji bi glasali za "bilo koga", da ne izlaze na izbore. Barem pola glasova na bosanskohercegovačkim izborima dolazi od onih koji glasaju za bilo koga, dokle god je taj "bilo ko" "naš", a ne "njihov". Glasačko pravo bi trebali koristiti samo oni kojima je jasno za koga će glasati.Banksy wrote:Neizlazak na izbore u ovom trenutku pogoduje samo starim, etabliranim strankama - SDA, SDP, HDZ, itd. Za očekivati je da će simpatizeri ovih stranaka pokušati javnosti nametnuti takvo razmišljanje.madner wrote:
Dakle, sabiram 2 + 2 i dolazim do zakljucka da ne treba ni za jednu trenutnu stranku glasat.
No onda ostaje mali problem da ni to nece pomoci.
Neophodno je izaći na izbore i glasati, za bilo koga.
Čak i ako je to Komšić.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#7988 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Tako je Corto, treba da glasaju samo ljudi koji imaju jasan interes zbog svoje stranke. To je put u bolju buducnost.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#7989 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Takvih par hiljada 'za bilo koga' i dobismo Radeljaša.Banksy wrote:Neizlazak na izbore u ovom trenutku pogoduje samo starim, etabliranim strankama - SDA, SDP, HDZ, itd. Za očekivati je da će simpatizeri ovih stranaka pokušati javnosti nametnuti takvo razmišljanje.madner wrote:
Dakle, sabiram 2 + 2 i dolazim do zakljucka da ne treba ni za jednu trenutnu stranku glasat.
No onda ostaje mali problem da ni to nece pomoci.
Neophodno je izaći na izbore i glasati, za bilo koga.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#7990 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nemam ti reći ništa što ti Vječiti Student već nije rekao.madner wrote:Tako je Corto, treba da glasaju samo ljudi koji imaju jasan interes zbog svoje stranke. To je put u bolju buducnost.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#7991 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nisam baš siguran da je to razlog zbog kojeg imamo Radeljaša.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7992 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Gdje iznad vidiš to boldirano?Corto Maltese wrote:Ni slučajno! Ja apelujem na one koji bi glasali za "bilo koga", da ne izlaze na izbore.Banksy wrote:Neizlazak na izbore u ovom trenutku pogoduje samo starim, etabliranim strankama - SDA, SDP, HDZ, itd. Za očekivati je da će simpatizeri ovih stranaka pokušati javnosti nametnuti takvo razmišljanje.madner wrote:
Dakle, sabiram 2 + 2 i dolazim do zakljucka da ne treba ni za jednu trenutnu stranku glasat.
No onda ostaje mali problem da ni to nece pomoci.
Neophodno je izaći na izbore i glasati, za bilo koga.
Barem pola glasova na bosanskohercegovačkim izborima dolazi od onih koji glasaju za bilo koga, dokle god je taj "bilo ko" "naš", a ne "njihov".
S iskustvom desetogodišnje glasačke apstinencije, a svjesna stvarnosti oko sebe, mislim da nisam bila u pravu što sam svih ovih godina izbjegavala ''birati manje zlo''. Na ovogodišnje izbore se mora izaći i glasati, pa za bilo koga.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7993 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nikakve veze to nema jedno s drugim.VjecitiStudent wrote:Takvih par hiljada 'za bilo koga' i dobismo Radeljaša.Banksy wrote:Neizlazak na izbore u ovom trenutku pogoduje samo starim, etabliranim strankama - SDA, SDP, HDZ, itd. Za očekivati je da će simpatizeri ovih stranaka pokušati javnosti nametnuti takvo razmišljanje.madner wrote:
Dakle, sabiram 2 + 2 i dolazim do zakljucka da ne treba ni za jednu trenutnu stranku glasat.
No onda ostaje mali problem da ni to nece pomoci.
Neophodno je izaći na izbore i glasati, za bilo koga.
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#7994 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ako ne glasaš pomažeš izabranim da budu još jači. Ako ti se ne sviđa nijedna stranka, onda nemoj jačat tu koja će pobjedit.VjecitiStudent wrote:Takvih par hiljada 'za bilo koga' i dobismo Radeljaša.Banksy wrote:Neizlazak na izbore u ovom trenutku pogoduje samo starim, etabliranim strankama - SDA, SDP, HDZ, itd. Za očekivati je da će simpatizeri ovih stranaka pokušati javnosti nametnuti takvo razmišljanje.madner wrote:
Dakle, sabiram 2 + 2 i dolazim do zakljucka da ne treba ni za jednu trenutnu stranku glasat.
No onda ostaje mali problem da ni to nece pomoci.
Neophodno je izaći na izbore i glasati, za bilo koga.
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#7995 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Radeljasa smo dobili zato sto su neki vjerovali da takvi mogu da naprave drzavu za covjeka.VjecitiStudent wrote:Takvih par hiljada 'za bilo koga' i dobismo Radeljaša.Banksy wrote:Neizlazak na izbore u ovom trenutku pogoduje samo starim, etabliranim strankama - SDA, SDP, HDZ, itd. Za očekivati je da će simpatizeri ovih stranaka pokušati javnosti nametnuti takvo razmišljanje.madner wrote:
Dakle, sabiram 2 + 2 i dolazim do zakljucka da ne treba ni za jednu trenutnu stranku glasat.
No onda ostaje mali problem da ni to nece pomoci.
Neophodno je izaći na izbore i glasati, za bilo koga.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#7996 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Zrtvujes pijuna bez snage argumentacije umjesto da prihvatis ponudu?Corto Maltese wrote:Nemam ti reći ništa što ti Vječiti Student već nije rekao.madner wrote:Tako je Corto, treba da glasaju samo ljudi koji imaju jasan interes zbog svoje stranke. To je put u bolju buducnost.
Razocaran sam.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#7997 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Obrnuto, Radaljas ima svoje glasove. Ove sto znaju tacno za koga glasaju i zasto. Samo je njegov kolac veci ako glasaci koji nemaju interes ne izadju na izbore.VjecitiStudent wrote:Takvih par hiljada 'za bilo koga' i dobismo Radeljaša.Banksy wrote:Neizlazak na izbore u ovom trenutku pogoduje samo starim, etabliranim strankama - SDA, SDP, HDZ, itd. Za očekivati je da će simpatizeri ovih stranaka pokušati javnosti nametnuti takvo razmišljanje.madner wrote:
Dakle, sabiram 2 + 2 i dolazim do zakljucka da ne treba ni za jednu trenutnu stranku glasat.
No onda ostaje mali problem da ni to nece pomoci.
Neophodno je izaći na izbore i glasati, za bilo koga.
To je dosta prosta matematika, osim ako mislis da se iz nekog razloga slucajno vise puta Eso prekrizi nego bilo ko drugi.
- OldMayor
- Posts: 2999
- Joined: 30/10/2013 11:21
#7998 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
E jest, bas su ti ljudi koji su ofrlje glasali birali Esu.
Eso je planski smjesten, kupljenim glasovima. A ne kupuju se glasovi samo novcem pred izbore. Koliko je SDA na vlasti 20 godina, skontajte koliko su uhljebili ljudi po raznim institucijama i kolika je to baza glasaca.
Mora se izaci i dati glas, ne bilo kome, ali dovoljno je malo istraziti i skontati kome ga ne treba dati. Eto, ako je tako nekome lakse.
Ali pricom da ne treba izaci ako nisi siguran kome dajes glas, to je nigdje veze. Pa samo onaj ko je duboko involviran u stranku, moze znati kakvi su njihovi planovi. Ako uopste i imaju planove, osim brstenja budzeta.
Kako cu ja obican gradjanin znati sta oni petljaju? Svi mediji potkupljeni, novinari, portali, nema ih 1% neovisnih, a i ti neovisni ne smiju svasta da pricaju.
Ali znam da necu dati ohrdanim politicarima glas. Pa taj isti je i doticni Zeljko Komsic, koji je tolike godine proveo u SDP-u, lizao se sa Hadzicem i Lagumdzijom i sad se pravi budala. Eee pa nece moci, moze on biti covjek iz naroda i sve to, ali Zeljko je bio vlast tolike godine! To ocito neki zaboravljaju ovdje. Bio nacelnik, pa bio (jeste) predsjednik. Kad je vidio gdje SDP ide, na vrijeme se spakovao i ispao kao junak, a sta je uradio - napustio brod koji tone. Nece moci Zeljko. Svaka mu cast na patriotizmu i sto voli ovu zemlju, ali ja ne vidim nikakve konkretne rezultate iza tog covjeka. On za mene nije opozicija, nego vlast koja se sakrila iza drugog imena.
Isto vazi i za SDP, SDA, pa i SBB koji nista konkretno nisu uradili, a najavljivali su aman boze.
Za koga cu glasati ne znam, ali znam da za ove necu. Svi su bili na vlasti, nisu nista uradili. Meni dovoljno da ih otpisem.
Eso je planski smjesten, kupljenim glasovima. A ne kupuju se glasovi samo novcem pred izbore. Koliko je SDA na vlasti 20 godina, skontajte koliko su uhljebili ljudi po raznim institucijama i kolika je to baza glasaca.
Mora se izaci i dati glas, ne bilo kome, ali dovoljno je malo istraziti i skontati kome ga ne treba dati. Eto, ako je tako nekome lakse.
Ali pricom da ne treba izaci ako nisi siguran kome dajes glas, to je nigdje veze. Pa samo onaj ko je duboko involviran u stranku, moze znati kakvi su njihovi planovi. Ako uopste i imaju planove, osim brstenja budzeta.
Kako cu ja obican gradjanin znati sta oni petljaju? Svi mediji potkupljeni, novinari, portali, nema ih 1% neovisnih, a i ti neovisni ne smiju svasta da pricaju.
Ali znam da necu dati ohrdanim politicarima glas. Pa taj isti je i doticni Zeljko Komsic, koji je tolike godine proveo u SDP-u, lizao se sa Hadzicem i Lagumdzijom i sad se pravi budala. Eee pa nece moci, moze on biti covjek iz naroda i sve to, ali Zeljko je bio vlast tolike godine! To ocito neki zaboravljaju ovdje. Bio nacelnik, pa bio (jeste) predsjednik. Kad je vidio gdje SDP ide, na vrijeme se spakovao i ispao kao junak, a sta je uradio - napustio brod koji tone. Nece moci Zeljko. Svaka mu cast na patriotizmu i sto voli ovu zemlju, ali ja ne vidim nikakve konkretne rezultate iza tog covjeka. On za mene nije opozicija, nego vlast koja se sakrila iza drugog imena.
Isto vazi i za SDP, SDA, pa i SBB koji nista konkretno nisu uradili, a najavljivali su aman boze.
Za koga cu glasati ne znam, ali znam da za ove necu. Svi su bili na vlasti, nisu nista uradili. Meni dovoljno da ih otpisem.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7999 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Apsolutno.madner wrote:
Radaljas ima svoje glasove. Ove sto znaju tacno za koga glasaju i zasto.
Samo je njegov kolac veci ako glasaci koji nemaju interes ne izadju na izbore.
To je dosta prosta matematika,
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#8000 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Boldirano viđam na glasačkim mjestima. Od 1990. do danas. Pola od onih što izađu tačno zna zašto su došli. Druga polovina se došaptava po hodnicima. I to u Sarajevu, gdje je nivo pismenosti viši nego u ostatku zemlje.Banksy wrote:Gdje iznad vidiš to boldirano?Corto Maltese wrote: Ni slučajno! Ja apelujem na one koji bi glasali za "bilo koga", da ne izlaze na izbore.
Barem pola glasova na bosanskohercegovačkim izborima dolazi od onih koji glasaju za bilo koga, dokle god je taj "bilo ko" "naš", a ne "njihov".
S iskustvom desetogodišnje glasačke apstinencije, a svjesna stvarnosti oko sebe, mislim da nisam bila u pravu što sam svih ovih godina izbjegavala ''birati manje zlo''. Na ovogodišnje izbore se mora izaći i glasati, pa za bilo koga.
Bez obzira što se ne slažem ni sa tom metodom, "birati manje zlo" nije isto što i "glasati za bilo koga".

