155_mm wrote:kako stvari stoje i kud se krecu te tvoje zelje nikad ni jedan srbin dozivjeti nece. turska je bila i bit ce uvijek jedna od najvazniji geostrateski zemalja svijeta ako ne i najvaznija. pogled na atlas svijeta govori sve.mirkanmiki wrote:Sinoć sam, gledajući CNN navijao da se Turska pretvori u novu Siriju. Čim se State Department javio i pružio podršku bolesnom brki, jasno je bilo da je sve gotovo.
Ne postoji zemlja, koja je srpskom narodu više naštetila, pored Turske i Velike Britanije.
Nadam se da će se puč opet desiti, da će mrtvih biti još više i da će Turska geopolitički oslabiti.
p.s. veca je vjerovatnoca da ce srbija u buducnosti postati nova sirija nego turska.
Republika Turska
- choxnox
- Posts: 1102
- Joined: 05/09/2009 12:32
#7951 Re: Republika Turska
-
nelle_tz
- Posts: 909
- Joined: 30/09/2012 19:11
#7952 Re: Republika Turska
Gledaj im komentara, jos su neki obrisani od strane adminanixon69 wrote:Bolesnici koji drugima zele zlo,isto ce im se vratiti kad tad.Ne mislim samo na taj forum,nego generalno gledajuci ima dovoljno istih i na ovom forumu,kao i svuda sirom planete.nelle_tz wrote:Otvoreno zaljenje na forum.hr sto nije prosao puch.
Sto se cesce budu desavale slicne stvari,tim prije ce mo unistiti i ovu civilizaciju.
----------------------
Resurrected kaže:
Konacno, vojska je proradila. Samo da uspiju do kraja i maknu tog opasnog covjeka s vlasti. Good riddance, Erdo
Uz to smrad sad poziva ljude na ulice, sto je ono bilo prije par godina po Istanbulu kad se islo murijom na prosvjednike?
GoldGT kaže:
Ajmo Pešmerge jednu raketicu
SinnFein kaže:
Bravo za Tursku vojsku Vratite sekularnu Tursku i maknite islamista s vlasti.
SinnFein kaže:
Vojska jedina garancija sekularizma u Turskoj
SinnFein kaže:
Koliko vidim jedini koji se bore protiv vojske su Erdoganovi glasači, vojska sve po redu zauzima strateški.
SinnFein kaže:
Razoružana policija, zauzeta palača, zauzeta televizija, odsječene prometne komunikacije, Erdogan traži ko će ga primit.
Ovo liči na uspješan udar. Djedice sa štapovima vojsci ne predstavljaju prijetnju.
SinnFein kaže:
Tko podržava Erdogana podržava ISIL, terorizam i islamizam. Kratko jasno,
Wikiceha kaže:
Šteta.Zbilja šteta.Bilo bi lijepo maknuti Erdija
bijesprvi kaže:
Pratim malo fejs i vi muslimani iz Bosne će te eksplodirati od silne sreće.Nevjerojatno koliko ga obožavate.Upravo zato Erdogan je opasan.Jako opasan.
pratite komentare
http://www.forum.hr/showthread.php?t=958823&page=61
- Edin H.
- Posts: 53548
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#7953 Re: Republika Turska
Jesu li mogli ponijeti cash i tozla?Idemedosumom wrote:-TheguardianTurkish military personnel land in Greece, request political asylum
Greece has arrested eight men aboard a Turkish military helicopter which landed in the northern city of Alexandroupolis at midday on Saturday, the country’s police ministry said.
The men have requested political asylum, it added.
Greek state television ERT said the men may have been involved in Turkey’s military uprising on Friday
Opet ce naj... sitna buranija koja ne posjeduje avione i helikoptere.
- hrasno38
- Posts: 34066
- Joined: 21/11/2004 23:42
- Location: Sarajevo
- Vozim: Renault Laguna
- Horoskop: Riba
- Contact:
#7954 Re: Republika Turska
Zasto pa ovakvih snimaka iz BiH je otislo na stotine u svijet i makar mi smo navikli na nesto ovako strasno. Neka se vidi sve jer onda mozes imati i nekakv stav cistiji o svemu ovome. Evo koliko vidim sa dosta strana se razvijaju teorije da bi i te kako u sve ovo mogli biti umjesani i Erdoanovi prsti jer nakon ovog ima sve argumente da zatrazi od parlamenta apsolutnu vlast u drzavi sto je pokusavao i ranije ali mu nije proslo.Reglan wrote:Izvinjavam se forumskom auditorijumu. nek edituje moderator.Idemedosumom wrote:Iako iznad samog klipa piše, treba i ovdje staviti: STRAŠAN SADRŽAJ, NE GLEDATI AKO STE OSJETLJIVI!
Jedan od zakljucaka kaze da je nemoguce brzo dosao u Istanbul (iako to nije glavni grad) iako su avioni turske armije bili na trani pucista. Dalje neki analiticari misle da je ovo samo prvo poluvrijeme jer na ulicama se nisu jos uvijek pojavili protivnici Erdoana koji ima sasvim sigurno koliko i pristalica.
-
155_mm
- Posts: 12057
- Joined: 25/03/2011 17:44
#7955 Re: Republika Turska
moze pojasnjenje?Fantassin wrote:Steta za vojsku .. pali su mi u ocima a pilot zakasni da Erdoganu strpa jdam u usta... losa koordinacija![]()
Medjutim sto se tice druge strane veliki plus za Kurde... Turska vojska i policija se porokalibilo je kokica.
Od Turske ekonomije i turizma mozemo ocekivati buc.
Napokon i Erdoganove pristalicr su pokazali koji putem idu (nakon namaza oko posta i uperivanja prstom prema nebu kao Daesi samo oni ovaj put su pozivali Boga da im sacuva Erdu.
Sve u svemu steta za Turke,odlicno za Kurde.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#7956 Re: Republika Turska
Misliš da bi ovi visoko rangirani generali pristali biti kurbani ??arzuhal wrote:Vojni udar i puč vojske nezadovoljne politikom T. Erdogana i AK partije koji autoritarnim vođenjem države uništavaju demokratiju u Turskoj - za svjetske medije i analitičare - trajao je sve do onog časa kada se shvatilo da od puča nema ništa, da je pokušaj udara propao i da civilna, legalna i legitimna vlast drži stvar pod kontrolom.
Od tog trena traje predstava u režiji T. Erdogana i AK partije koji su iscenirali lažni puč e kako bi ojačali svoju poziciju i pred neke reforme (ustav i sl.) u Turskoj, i na međunarodnoj sceni.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#7957 Re: Republika Turska
...dragi Bože.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#7958 Re: Republika Turska
Kaze - razmatra se smrtna kazna za ucesnike.
Sultanski i nadasve demokratski.
Sultanski i nadasve demokratski.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#7959 Re: Republika Turska
Ne, no pričamo o jednoj zanimljivoj propagandi.mO k3 wrote:Misliš da bi ovi visoko rangirani generali pristali biti kurbani ??arzuhal wrote:Vojni udar i puč vojske nezadovoljne politikom T. Erdogana i AK partije koji autoritarnim vođenjem države uništavaju demokratiju u Turskoj - za svjetske medije i analitičare - trajao je sve do onog časa kada se shvatilo da od puča nema ništa, da je pokušaj udara propao i da civilna, legalna i legitimna vlast drži stvar pod kontrolom.
Od tog trena traje predstava u režiji T. Erdogana i AK partije koji su iscenirali lažni puč e kako bi ojačali svoju poziciju i pred neke reforme (ustav i sl.) u Turskoj, i na međunarodnoj sceni.
- arzuhal
- Posts: 20825
- Joined: 03/06/2008 11:26
- Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"
#7960 Re: Republika Turska
Dobro si rekao: razvijaju se teorije. Znaju da ima dobro nadomljenog tla na koje će se primiti sve to. Zaključci i analitičari konačno sve postavljaju na pravo mjesto, stvar počinje da dobija neki smisao.hrasno38 wrote:Evo koliko vidim sa dosta strana se razvijaju teorije da bi i te kako u sve ovo mogli biti umjesani i Erdoanovi prsti jer nakon ovog ima sve argumente da zatrazi od parlamenta apsolutnu vlast u drzavi sto je pokusavao i ranije ali mu nije proslo.
Jedan od zakljucaka kaze da je nemoguce brzo dosao u Istanbul (iako to nije glavni grad) iako su avioni turske armije bili na trani pucista. Dalje neki analiticari misle da je ovo samo prvo poluvrijeme jer na ulicama se nisu jos uvijek pojavili protivnici Erdoana koji ima sasvim sigurno koliko i pristalica.
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#7961 Re: Republika Turska
Bošnjakmali_milojica wrote:mO k3 wrote:
da nije bilo Pazarca, sad bi vojska vodila Maticu... vako treba a ne oko sebilja se okupljat
Muda k'o Trebević!
Ovaj na slici gore je sandzaklija
Sandzaklija
-
Zgoljo
- Posts: 1208
- Joined: 26/12/2015 22:22
#7962 Re: Republika Turska
Interesantno je bilo gledati kako niko od zapadnih vlada kao ni Rusi,dok je bilo neizvjesno,nije dao principijelnu podrsku legitimnim turskim vlastima.Ogradjivali su se forama tipa da nemaju dovoljno informacija
Kad je postalo jasno da je udar propao poceli su sa saopstenjima o podrsci legalnim turskim vlastima
Meščini da su mnogi na aparati.
Kad je postalo jasno da je udar propao poceli su sa saopstenjima o podrsci legalnim turskim vlastima
Meščini da su mnogi na aparati.
- drndalo
- Posts: 25040
- Joined: 26/06/2006 16:34
- Location: Sarajevo
#7963 Re: Republika Turska
Pa nije in Bakir dok nije vidio razvoj situacije kad je ustao...Zgoljo wrote:Interesantno je bilo gledati kako niko od zapadnih vlada kao ni Rusi,dok je bilo neizvjesno,nije dao principijelnu podrsku legitimnim turskim vlastima.Ogradjivali su se forama tipa da nemaju dovoljno informacija![]()
Kad je postalo jasno da je udar propao poceli su sa saopstenjima o podrsci legalnim turskim vlastima![]()
Meščini da su mnogi na aparati.
- Herr Flick
- Posts: 9074
- Joined: 02/04/2012 13:00
#7964 Re: Republika Turska
Cudno kako nema Erdoganovih protivnika na ulicama,a svako malo u Istanbulu protesti protiv njega,niđe veze 
- Edin H.
- Posts: 53548
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#7965 Re: Republika Turska
Fakat, cak ni Bake.Zgoljo wrote:Interesantno je bilo gledati kako niko od zapadnih vlada kao ni Rusi,dok je bilo neizvjesno,nije dao principijelnu podrsku legitimnim turskim vlastima.Ogradjivali su se forama tipa da nemaju dovoljno informacija![]()
Kad je postalo jasno da je udar propao poceli su sa saopstenjima o podrsci legalnim turskim vlastima![]()
Meščini da su mnogi na aparati.
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#7966 Re: Republika Turska
E jbg,nisi shvatio zajebanciju.mO k3 wrote: Sandzaklija
Jel srpski ili crnogorski dio sandzaka
- Idemedosumom
- Posts: 8284
- Joined: 15/11/2012 12:42
- Location: ..
#7967 Re: Republika Turska
Naročito su naši pro zapadnjački orjentirani bošnjaci na aparatima, zajedno uz komšije 
- KB9
- Posts: 8449
- Joined: 26/10/2014 08:20
#7968 Re: Republika Turska
imas pravoIt_is_a_Leclerc wrote:Kaze - razmatra se smrtna kazna za ucesnike.
Sultanski i nadasve demokratski.
tenkom na goloruk narod je herojski i nadasve demokratski
jesi ti bio ziv na ovim prostorima kad se isto tako tenkovima islo na goloruk svijet?
-
2604570
- Posts: 291
- Joined: 24/10/2014 08:44
#7969 Re: Republika Turska
Kikibombona wrote:Nece jos biti autonomije za Kurde u Turskoj. Jos ce tu biti patnje. Al' za Kurde vrijeme radi, sve ih je vise, sve su odlucniji i jaci...Fantassin wrote: Jao brate mora da je po serijatu pala kazna bicevanja.Mislim da je moral vojske na visokom nivou![]()
Opet steta jer da su uspjeli preuzeti vlast sprijecili bi da Turska odvesla do kraja u Islamisticke vode.. sada je put osiguran.. medjutim iz Kurdske perspektive to je sve odlicno... autonomija je mnogo lalsa za postici jer je Turska izgubila svaku ozbiljnost na medjunarodnom nivou.
Vazno je rijesiti kurdsko pitanje u Iraku i Siriji. Stvari za sada idu fantasticno za Kurde u ove dvije drzave. I ovaj vojni udar je snazan vjetar u ledja za sirijske Kurde kojima Turci konstantno guraju klipove u tockove. Sada ce sve biti drugacije.
Inace, kako su tvoji Kurdi iz jednice reagovali na vojni udar u Turskoj?
- Haris.ba
- Posts: 35278
- Joined: 08/09/2005 20:08
#7970 Re: Republika Turska
A koja je kazna za vojni udar u Americi? Ili za pobunu? https://en.wikipedia.org/wiki/Capital_p ... ble_crimesIt_is_a_Leclerc wrote:Kaze - razmatra se smrtna kazna za ucesnike.
Sultanski i nadasve demokratski.
Joj što ne mogu dvostrukih standarda. Koja je kazna za vojnika koji je tenkom isfaširao državljanina svoje zemlje?
- mO k3
- Posts: 34082
- Joined: 23/09/2009 14:16
- Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg
#7971 Re: Republika Turska
Izvini nisam skontaomali_milojica wrote:E jbg,nisi shvatio zajebanciju.mO k3 wrote: Sandzaklija
Jel srpski ili crnogorski dio sandzaka
-
Zgoljo
- Posts: 1208
- Joined: 26/12/2015 22:22
#7972 Re: Republika Turska
Odgovor na to je jednostavan,tome se cudi samo onaj ko je popusio propagandu.Herr Flick wrote:Cudno kako nema Erdoganovih protivnika na ulicama,a svako malo u Istanbulu protesti protiv njega,niđe veze
Razumom obdaren covjek je sinoc sve vidio sam,ne treba mu niko soliti pamet.
-
prof.
- Posts: 575
- Joined: 17/10/2009 22:37
#7973 Re: Republika Turska
diplomatija, ne daješ podršku dok ne vidiš s kim ti valja ujutro sarađivati.Zgoljo wrote:Interesantno je bilo gledati kako niko od zapadnih vlada kao ni Rusi,dok je bilo neizvjesno,nije dao principijelnu podrsku legitimnim turskim vlastima.Ogradjivali su se forama tipa da nemaju dovoljno informacija![]()
Kad je postalo jasno da je udar propao poceli su sa saopstenjima o podrsci legalnim turskim vlastima![]()
Meščini da su mnogi na aparati.
mada da se ne zavaravamo, većina je tajno priželjkivala uspjeh puča, svako iz svojih razloga. mislim da ne treba obrazlagati za rusiju i evropu, usa ima svoje razloge - sumnjam da im se svidio zaokret u vanjskoj ploitici turske ovih zadnjih dana
- Edin H.
- Posts: 53548
- Joined: 08/10/2004 22:36
- Location: Tirana
#7974 Re: Republika Turska
Haris.ba wrote:A koja je kazna za vojni udar u Americi? Ili za pobunu? https://en.wikipedia.org/wiki/Capital_p ... ble_crimesIt_is_a_Leclerc wrote:Kaze - razmatra se smrtna kazna za ucesnike.
Sultanski i nadasve demokratski.
Joj što ne mogu dvostrukih standarda. Koja je kazna za vojnika koji je tenkom isfaširao državljanina svoje zemlje?
Pa zar se ne furaju da hoce u Evropu, a ne Ameriku?
- pici
- Posts: 46362
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#7975 Re: Republika Turska

ovo je prava istina


