Republika Turska

Post Reply
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#7951 Re: Republika Turska

Post by choxnox »

155_mm wrote:
mirkanmiki wrote:Sinoć sam, gledajući CNN navijao da se Turska pretvori u novu Siriju. Čim se State Department javio i pružio podršku bolesnom brki, jasno je bilo da je sve gotovo.

Ne postoji zemlja, koja je srpskom narodu više naštetila, pored Turske i Velike Britanije.


Nadam se da će se puč opet desiti, da će mrtvih biti još više i da će Turska geopolitički oslabiti.
kako stvari stoje i kud se krecu te tvoje zelje nikad ni jedan srbin dozivjeti nece. turska je bila i bit ce uvijek jedna od najvazniji geostrateski zemalja svijeta ako ne i najvaznija. pogled na atlas svijeta govori sve.

p.s. veca je vjerovatnoca da ce srbija u buducnosti postati nova sirija nego turska.
:thumbup:
nelle_tz
Posts: 909
Joined: 30/09/2012 19:11

#7952 Re: Republika Turska

Post by nelle_tz »

nixon69 wrote:
nelle_tz wrote:Otvoreno zaljenje na forum.hr sto nije prosao puch.
Bolesnici koji drugima zele zlo,isto ce im se vratiti kad tad.Ne mislim samo na taj forum,nego generalno gledajuci ima dovoljno istih i na ovom forumu,kao i svuda sirom planete.
Sto se cesce budu desavale slicne stvari,tim prije ce mo unistiti i ovu civilizaciju.
Gledaj im komentara, jos su neki obrisani od strane admina
----------------------
Resurrected kaže:
Konacno, vojska je proradila. Samo da uspiju do kraja i maknu tog opasnog covjeka s vlasti. Good riddance, Erdo

Uz to smrad sad poziva ljude na ulice, sto je ono bilo prije par godina po Istanbulu kad se islo murijom na prosvjednike?

GoldGT kaže:
Ajmo Pešmerge jednu raketicu

SinnFein kaže:
Bravo za Tursku vojsku Vratite sekularnu Tursku i maknite islamista s vlasti.

SinnFein kaže:
Vojska jedina garancija sekularizma u Turskoj

SinnFein kaže:
Koliko vidim jedini koji se bore protiv vojske su Erdoganovi glasači, vojska sve po redu zauzima strateški.

SinnFein kaže:
Razoružana policija, zauzeta palača, zauzeta televizija, odsječene prometne komunikacije, Erdogan traži ko će ga primit.

Ovo liči na uspješan udar. Djedice sa štapovima vojsci ne predstavljaju prijetnju.

SinnFein kaže:
Tko podržava Erdogana podržava ISIL, terorizam i islamizam. Kratko jasno,

Wikiceha kaže:
Šteta.Zbilja šteta.Bilo bi lijepo maknuti Erdija
bijesprvi kaže:
Pratim malo fejs i vi muslimani iz Bosne će te eksplodirati od silne sreće.Nevjerojatno koliko ga obožavate.Upravo zato Erdogan je opasan.Jako opasan.

pratite komentare
http://www.forum.hr/showthread.php?t=958823&page=61
User avatar
Edin H.
Posts: 53548
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7953 Re: Republika Turska

Post by Edin H. »

Idemedosumom wrote:
Turkish military personnel land in Greece, request political asylum

Greece has arrested eight men aboard a Turkish military helicopter which landed in the northern city of Alexandroupolis at midday on Saturday, the country’s police ministry said.

The men have requested political asylum, it added.

Greek state television ERT said the men may have been involved in Turkey’s military uprising on Friday
-Theguardian
Jesu li mogli ponijeti cash i tozla?

Opet ce naj... sitna buranija koja ne posjeduje avione i helikoptere. :oops:
User avatar
hrasno38
Posts: 34066
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#7954 Re: Republika Turska

Post by hrasno38 »

Reglan wrote:
Idemedosumom wrote:
Reglan wrote:https://www.facebook.com/14968693772806 ... age_bubble

S tenkovima na civile. :-? :-? :-? :-?
Iako iznad samog klipa piše, treba i ovdje staviti: STRAŠAN SADRŽAJ, NE GLEDATI AKO STE OSJETLJIVI!
Izvinjavam se forumskom auditorijumu. nek edituje moderator.
Zasto pa ovakvih snimaka iz BiH je otislo na stotine u svijet i makar mi smo navikli na nesto ovako strasno. Neka se vidi sve jer onda mozes imati i nekakv stav cistiji o svemu ovome. Evo koliko vidim sa dosta strana se razvijaju teorije da bi i te kako u sve ovo mogli biti umjesani i Erdoanovi prsti jer nakon ovog ima sve argumente da zatrazi od parlamenta apsolutnu vlast u drzavi sto je pokusavao i ranije ali mu nije proslo.
Jedan od zakljucaka kaze da je nemoguce brzo dosao u Istanbul (iako to nije glavni grad) iako su avioni turske armije bili na trani pucista. Dalje neki analiticari misle da je ovo samo prvo poluvrijeme jer na ulicama se nisu jos uvijek pojavili protivnici Erdoana koji ima sasvim sigurno koliko i pristalica.
155_mm
Posts: 12057
Joined: 25/03/2011 17:44

#7955 Re: Republika Turska

Post by 155_mm »

Fantassin wrote:Steta za vojsku .. pali su mi u ocima a pilot zakasni da Erdoganu strpa jdam u usta... losa koordinacija :mrgreen:

Medjutim sto se tice druge strane veliki plus za Kurde... Turska vojska i policija se porokali :mrgreen: bilo je kokica.

Od Turske ekonomije i turizma mozemo ocekivati buc.

Napokon i Erdoganove pristalicr su pokazali koji putem idu (nakon namaza oko posta i uperivanja prstom prema nebu kao Daesi samo oni ovaj put su pozivali Boga da im sacuva Erdu :mrgreen: .

Sve u svemu steta za Turke,odlicno za Kurde.
moze pojasnjenje?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7956 Re: Republika Turska

Post by mO k3 »

arzuhal wrote:Vojni udar i puč vojske nezadovoljne politikom T. Erdogana i AK partije koji autoritarnim vođenjem države uništavaju demokratiju u Turskoj - za svjetske medije i analitičare - trajao je sve do onog časa kada se shvatilo da od puča nema ništa, da je pokušaj udara propao i da civilna, legalna i legitimna vlast drži stvar pod kontrolom.
Od tog trena traje predstava u režiji T. Erdogana i AK partije koji su iscenirali lažni puč e kako bi ojačali svoju poziciju i pred neke reforme (ustav i sl.) u Turskoj, i na međunarodnoj sceni.
Misliš da bi ovi visoko rangirani generali pristali biti kurbani ??
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#7957 Re: Republika Turska

Post by arzuhal »

Reglan wrote:https://www.facebook.com/14968693772806 ... age_bubble

S tenkovima na civile. :-? :-? :-? :-?
...dragi Bože.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#7958 Re: Republika Turska

Post by It_is_a_Leclerc »

Kaze - razmatra se smrtna kazna za ucesnike.

Sultanski i nadasve demokratski.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#7959 Re: Republika Turska

Post by arzuhal »

mO k3 wrote:
arzuhal wrote:Vojni udar i puč vojske nezadovoljne politikom T. Erdogana i AK partije koji autoritarnim vođenjem države uništavaju demokratiju u Turskoj - za svjetske medije i analitičare - trajao je sve do onog časa kada se shvatilo da od puča nema ništa, da je pokušaj udara propao i da civilna, legalna i legitimna vlast drži stvar pod kontrolom.
Od tog trena traje predstava u režiji T. Erdogana i AK partije koji su iscenirali lažni puč e kako bi ojačali svoju poziciju i pred neke reforme (ustav i sl.) u Turskoj, i na međunarodnoj sceni.
Misliš da bi ovi visoko rangirani generali pristali biti kurbani ??
Ne, no pričamo o jednoj zanimljivoj propagandi.
User avatar
arzuhal
Posts: 20825
Joined: 03/06/2008 11:26
Location: u čajdžinici "Kod nefsu-l-levvame"

#7960 Re: Republika Turska

Post by arzuhal »

hrasno38 wrote:Evo koliko vidim sa dosta strana se razvijaju teorije da bi i te kako u sve ovo mogli biti umjesani i Erdoanovi prsti jer nakon ovog ima sve argumente da zatrazi od parlamenta apsolutnu vlast u drzavi sto je pokusavao i ranije ali mu nije proslo.
Jedan od zakljucaka kaze da je nemoguce brzo dosao u Istanbul (iako to nije glavni grad) iako su avioni turske armije bili na trani pucista. Dalje neki analiticari misle da je ovo samo prvo poluvrijeme jer na ulicama se nisu jos uvijek pojavili protivnici Erdoana koji ima sasvim sigurno koliko i pristalica.
Dobro si rekao: razvijaju se teorije. Znaju da ima dobro nadomljenog tla na koje će se primiti sve to. Zaključci i analitičari konačno sve postavljaju na pravo mjesto, stvar počinje da dobija neki smisao.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7961 Re: Republika Turska

Post by mO k3 »

mali_milojica wrote:
mO k3 wrote:Image
Image

da nije bilo Pazarca, sad bi vojska vodila Maticu :bih:... vako treba a ne oko sebilja se okupljat
:thumbup: Muda k'o Trebević!

Ovaj na slici gore je sandzaklija
Bošnjak :D[/quote]
Sandzaklija
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#7962 Re: Republika Turska

Post by Zgoljo »

Interesantno je bilo gledati kako niko od zapadnih vlada kao ni Rusi,dok je bilo neizvjesno,nije dao principijelnu podrsku legitimnim turskim vlastima.Ogradjivali su se forama tipa da nemaju dovoljno informacija :-D
Kad je postalo jasno da je udar propao poceli su sa saopstenjima o podrsci legalnim turskim vlastima :lol:

Meščini da su mnogi na aparati.
User avatar
drndalo
Posts: 25040
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#7963 Re: Republika Turska

Post by drndalo »

Zgoljo wrote:Interesantno je bilo gledati kako niko od zapadnih vlada kao ni Rusi,dok je bilo neizvjesno,nije dao principijelnu podrsku legitimnim turskim vlastima.Ogradjivali su se forama tipa da nemaju dovoljno informacija :-D
Kad je postalo jasno da je udar propao poceli su sa saopstenjima o podrsci legalnim turskim vlastima :lol:

Meščini da su mnogi na aparati.
Pa nije in Bakir dok nije vidio razvoj situacije kad je ustao...
User avatar
Herr Flick
Posts: 9074
Joined: 02/04/2012 13:00

#7964 Re: Republika Turska

Post by Herr Flick »

Cudno kako nema Erdoganovih protivnika na ulicama,a svako malo u Istanbulu protesti protiv njega,niđe veze :-)
User avatar
Edin H.
Posts: 53548
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7965 Re: Republika Turska

Post by Edin H. »

Zgoljo wrote:Interesantno je bilo gledati kako niko od zapadnih vlada kao ni Rusi,dok je bilo neizvjesno,nije dao principijelnu podrsku legitimnim turskim vlastima.Ogradjivali su se forama tipa da nemaju dovoljno informacija :-D
Kad je postalo jasno da je udar propao poceli su sa saopstenjima o podrsci legalnim turskim vlastima :lol:

Meščini da su mnogi na aparati.
Fakat, cak ni Bake. :oops:
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#7966 Re: Republika Turska

Post by mali_milojica »

mO k3 wrote: Sandzaklija
E jbg,nisi shvatio zajebanciju.
Jel srpski ili crnogorski dio sandzaka :D
User avatar
Idemedosumom
Posts: 8284
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#7967 Re: Republika Turska

Post by Idemedosumom »

Naročito su naši pro zapadnjački orjentirani bošnjaci na aparatima, zajedno uz komšije :D
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#7968 Re: Republika Turska

Post by KB9 »

It_is_a_Leclerc wrote:Kaze - razmatra se smrtna kazna za ucesnike.

Sultanski i nadasve demokratski.
imas pravo

tenkom na goloruk narod je herojski i nadasve demokratski

jesi ti bio ziv na ovim prostorima kad se isto tako tenkovima islo na goloruk svijet?
2604570
Posts: 291
Joined: 24/10/2014 08:44

#7969 Re: Republika Turska

Post by 2604570 »

Kikibombona wrote:
Fantassin wrote: Jao brate mora da je po serijatu pala kazna bicevanja.Mislim da je moral vojske na visokom nivou :mrgreen:

Opet steta jer da su uspjeli preuzeti vlast sprijecili bi da Turska odvesla do kraja u Islamisticke vode.. sada je put osiguran.. medjutim iz Kurdske perspektive to je sve odlicno... autonomija je mnogo lalsa za postici jer je Turska izgubila svaku ozbiljnost na medjunarodnom nivou.
Nece jos biti autonomije za Kurde u Turskoj. Jos ce tu biti patnje. Al' za Kurde vrijeme radi, sve ih je vise, sve su odlucniji i jaci...

Vazno je rijesiti kurdsko pitanje u Iraku i Siriji. Stvari za sada idu fantasticno za Kurde u ove dvije drzave. I ovaj vojni udar je snazan vjetar u ledja za sirijske Kurde kojima Turci konstantno guraju klipove u tockove. Sada ce sve biti drugacije.

Inace, kako su tvoji Kurdi iz jednice reagovali na vojni udar u Turskoj?
User avatar
Haris.ba
Posts: 35278
Joined: 08/09/2005 20:08

#7970 Re: Republika Turska

Post by Haris.ba »

It_is_a_Leclerc wrote:Kaze - razmatra se smrtna kazna za ucesnike.

Sultanski i nadasve demokratski.
A koja je kazna za vojni udar u Americi? Ili za pobunu? https://en.wikipedia.org/wiki/Capital_p ... ble_crimes

Joj što ne mogu dvostrukih standarda. Koja je kazna za vojnika koji je tenkom isfaširao državljanina svoje zemlje?
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#7971 Re: Republika Turska

Post by mO k3 »

mali_milojica wrote:
mO k3 wrote: Sandzaklija
E jbg,nisi shvatio zajebanciju.
Jel srpski ili crnogorski dio sandzaka :D
Izvini nisam skontao
Zgoljo
Posts: 1208
Joined: 26/12/2015 22:22

#7972 Re: Republika Turska

Post by Zgoljo »

Herr Flick wrote:Cudno kako nema Erdoganovih protivnika na ulicama,a svako malo u Istanbulu protesti protiv njega,niđe veze :-)
Odgovor na to je jednostavan,tome se cudi samo onaj ko je popusio propagandu.
Razumom obdaren covjek je sinoc sve vidio sam,ne treba mu niko soliti pamet.
prof.
Posts: 575
Joined: 17/10/2009 22:37

#7973 Re: Republika Turska

Post by prof. »

Zgoljo wrote:Interesantno je bilo gledati kako niko od zapadnih vlada kao ni Rusi,dok je bilo neizvjesno,nije dao principijelnu podrsku legitimnim turskim vlastima.Ogradjivali su se forama tipa da nemaju dovoljno informacija :-D
Kad je postalo jasno da je udar propao poceli su sa saopstenjima o podrsci legalnim turskim vlastima :lol:

Meščini da su mnogi na aparati.
diplomatija, ne daješ podršku dok ne vidiš s kim ti valja ujutro sarađivati.

mada da se ne zavaravamo, većina je tajno priželjkivala uspjeh puča, svako iz svojih razloga. mislim da ne treba obrazlagati za rusiju i evropu, usa ima svoje razloge - sumnjam da im se svidio zaokret u vanjskoj ploitici turske ovih zadnjih dana :wink:
User avatar
Edin H.
Posts: 53548
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#7974 Re: Republika Turska

Post by Edin H. »

Haris.ba wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Kaze - razmatra se smrtna kazna za ucesnike.

Sultanski i nadasve demokratski.
A koja je kazna za vojni udar u Americi? Ili za pobunu? https://en.wikipedia.org/wiki/Capital_p ... ble_crimes

Joj što ne mogu dvostrukih standarda. Koja je kazna za vojnika koji je tenkom isfaširao državljanina svoje zemlje?

Pa zar se ne furaju da hoce u Evropu, a ne Ameriku?
User avatar
pici
Posts: 46362
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7975 Re: Republika Turska

Post by pici »

Image

ovo je prava istina :thumbup:
Post Reply