Demokratska fronta Željko Komšić
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#7951 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Tko god pretenduje da će da radi nešto sasvim drugačije u našoj politici ne smije sebi dopustiti prijem likova ukaljana obraza, tj. može, no onda će vijek to 'novine' biti vrlo, vrlo kratak.
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#7952 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
U zemlji od 3,5 miliona stanovnika, od kojih cc. milion glasaju, za svakoga ćemo naći ukaljani obraz, jer se svi poznaju između sebe.VjecitiStudent wrote:Tko god pretenduje da će da radi nešto sasvim drugačije u našoj politici ne smije sebi dopustiti prijem likova ukaljana obraza, tj. može, no onda će vijek to 'novine' biti vrlo, vrlo kratak.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#7953 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nace se neko da prosiri pricu, ako nista. 
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#7954 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Niđe veze.oakville wrote:U zemlji od 3,5 miliona stanovnika, od kojih cc. milion glasaju, za svakoga ćemo naći ukaljani obraz, jer se svi poznaju između sebe.VjecitiStudent wrote:Tko god pretenduje da će da radi nešto sasvim drugačije u našoj politici ne smije sebi dopustiti prijem likova ukaljana obraza, tj. može, no onda će vijek to 'novine' biti vrlo, vrlo kratak.
Ovim vrijeđaš dobar dio građana BiH koji živi, ili barem to pokušava, isključivo od vlastitog rada.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#7955 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa imas konkretan problem sto su ti sporni ljudi bez packe, zbog moralnih principa koji se zasnivaju na mahalanju. Sto je samo po sebi kontradikcija.
No isto tako znamo da sistem ne funkcionise i ne kaznjava, tako da biti bez packe nije neka preporuka.
No isto tako znamo da sistem ne funkcionise i ne kaznjava, tako da biti bez packe nije neka preporuka.
-
oakville
- Posts: 1901
- Joined: 27/10/2013 08:49
#7956 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pod ukaljanim obrazom se podrazumjeva i rad na crno, privatne prljavštine, neplaćeni porezi na imovinu i dohodak, neuplaćivanje doprinosa itd. Uglavnom, s malo kopanja, primjetit ćeš da se ovdje svako može proglasiti osobom ukaljanog obraza, pošto živimo u jednom seocetu gdje svako svakoga poznaje ili se bar može o drugome brzo raspitati.VjecitiStudent wrote:Niđe veze.oakville wrote:U zemlji od 3,5 miliona stanovnika, od kojih cc. milion glasaju, za svakoga ćemo naći ukaljani obraz, jer se svi poznaju između sebe.VjecitiStudent wrote:Tko god pretenduje da će da radi nešto sasvim drugačije u našoj politici ne smije sebi dopustiti prijem likova ukaljana obraza, tj. može, no onda će vijek to 'novine' biti vrlo, vrlo kratak.
Ovim vrijeđaš dobar dio građana BiH koji živi, ili barem to pokušava, isključivo od vlastitog rada.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#7957 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Između jedne Hanke, koja svaki svoj glas u prilog SDA, dobro naplati (ono što je isplivalo u javnost je vjerovatno tek vrh ledenog brijega) i prosječnog Bosanca, koji eventualno nije smio prijaviti svog poslodavca što mu ne plaća doprinose, ponor je cijeli.oakville wrote:Pod ukaljanim obrazom se podrazumjeva i rad na crno, privatne prljavštine, neplaćeni porezi na imovinu i dohodak, neuplaćivanje doprinosa itd. Uglavnom, s malo kopanja, primjetit ćeš da se ovdje svako može proglasiti osobom ukaljanog obraza, pošto živimo u jednom seocetu gdje svako svakoga poznaje ili se bar može o drugome brzo raspitati.VjecitiStudent wrote:Niđe veze.oakville wrote:
U zemlji od 3,5 miliona stanovnika, od kojih cc. milion glasaju, za svakoga ćemo naći ukaljani obraz, jer se svi poznaju između sebe.
Ovim vrijeđaš dobar dio građana BiH koji živi, ili barem to pokušava, isključivo od vlastitog rada.
Ima li još kakve reklame, osim "mi smo manja govna"?
- MuaDib
- Posts: 4056
- Joined: 28/10/2006 23:25
- Location: Sarajevo
#7958 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ofanzica iz raznih stranačkih tabora, DF ne može ništa, jer jato lopova je prepoznatljiv imidž drugih stranaka...
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#7959 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
To što je neko ko fol nov na političkoj sceni, samo po sebi ne znači ništa. DF izgleda čista je još nisu dobili svojih pet minuta vlasti, koji je jedini pravi test za stranačku čistotu.MuaDib wrote:Ofanzica iz raznih stranačkih tabora, DF ne može ništa, jer jato lopova je prepoznatljiv imidž drugih stranaka...
Javnost za stranačka jata lopova sazna tek kad stranka dobije komad vlasti, što lopovima daje konkretnu priliku za djelovanje (vidi npr. pod SDU).
Onda je naravno kasno za naknadnu biračku pamet, četiri godine opet odu u nepovrat.
Istinski će preokret nastati tek kad neko uspije efektivno spriječiti priliv lopova u stranku.
Rani test bi bio odgovor na pitanje 'ako jednog dana uđu u vlast, da li će u upravne odbore i na direktorska mjesta, stavljati svoje ljude?'
Ako je odgovor na gornje pitanje 'naravno da da', bojim se da ćemo onda i sa DF u glavnoj ulozi gledati iste filmove kao i do sada.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#7960 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Hajd onda da ne pljujemo dok ne dođu na vlast i ne pokažu se. Može?VjecitiStudent wrote:To što je neko ko fol nov na političkoj sceni, samo po sebi ne znači ništa. DF izgleda čista je još nisu dobili svojih pet minuta vlasti, koji je jedini pravi test za stranačku čistotu.MuaDib wrote:Ofanzica iz raznih stranačkih tabora, DF ne može ništa, jer jato lopova je prepoznatljiv imidž drugih stranaka...
Javnost za stranačka jata lopova sazna tek kad stranka dobije komad vlasti, što lopovima daje konkretnu priliku za djelovanje (vidi npr. pod SDU).
Onda je naravno kasno za naknadnu biračku pamet, četiri godine opet odu u nepovrat.
Istinski će preokret nastati tek kad neko uspije efektivno spriječiti priliv lopova u stranku.
Rani test bi bio odgovor na pitanje 'ako jednog dana uđu u vlast, da li će u upravne odbore i na direktorska mjesta, stavljati svoje ljude?'
Ako je odgovor na gornje pitanje 'naravno da da', bojim se da ćemo onda i sa DF u glavnoj ulozi gledati iste filmove kao i do sada.
Što se tiče ranog testa. Sinoć, a i na prijašnjim tribinama, Komšić je ponovio da oni koji su ušli u stranku da bi bili direktori ili zbog neke druge funkcije mogu odma napustiti stranku. Rečeno je da će stranka prije svega gledati kako neko radi svoj posao a ne koje je boje. Što u prevodu znači da direkor nekog preduzeća koji radi svoj posao dobro i u interesu tog preduzeća nema razloga da se boji DF-a na vlasti ma koje boje on bio i ma kojoj političkoj opciji pripadao. Nadam se da je to odgovor na tvoje pitanje.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#7961 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kada dođu na vlast i pokažu se kao lopovi, onda je KASNO, još četiri godine su izgubljene.lerdi wrote:Hajd onda da ne pljujemo dok ne dođu na vlast i ne pokažu se. Može?VjecitiStudent wrote: To što je neko ko fol nov na političkoj sceni, samo po sebi ne znači ništa. DF izgleda čista je još nisu dobili svojih pet minuta vlasti, koji je jedini pravi test za stranačku čistotu.
Javnost za stranačka jata lopova sazna tek kad stranka dobije komad vlasti, što lopovima daje konkretnu priliku za djelovanje (vidi npr. pod SDU).
Onda je naravno kasno za naknadnu biračku pamet, četiri godine opet odu u nepovrat.
Istinski će preokret nastati tek kad neko uspije efektivno spriječiti priliv lopova u stranku.
Rani test bi bio odgovor na pitanje 'ako jednog dana uđu u vlast, da li će u upravne odbore i na direktorska mjesta, stavljati svoje ljude?'
Ako je odgovor na gornje pitanje 'naravno da da', bojim se da ćemo onda i sa DF u glavnoj ulozi gledati iste filmove kao i do sada.
Što se tiče ranog testa. Sinoć, a i na prijašnjim tribinama, Komšić je ponovio da oni koji su ušli u stranku da bi bili direktori ili zbog neke druge funkcije mogu odma napustiti stranku. Rečeno je da će stranka prije svega gledati kako neko radi svoj posao a ne koje je boje. Što u prevodu znači da direkor nekog preduzeća koji radi svoj posao dobro i u interesu tog preduzeća nema razloga da se boji DF-a na vlasti ma koje boje on bio i ma kojoj političkoj opciji pripadao. Nadam se da je to odgovor na tvoje pitanje.
SDP je izvanredan primjer. Još 2008 i 2009. se dalo skontati na šta će to ličiti kad dođu na vlast, no mnogi su ćoravi bili, uključujući i tvoju malenkost.
I sve to Željko izgovori sa Hankom pored sebe?
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#7962 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Dakle, sabiram 2 + 2 i dolazim do zakljucka da ne treba ni za jednu trenutnu stranku glasat. No onda ostaje mali problem da ni to nece pomoci.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#7963 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Onda ispada upravo ovo šta kaže @madner. Hajmo sjesti kući i kukati kako nam je loše. Par vas ovdje stalno istu priču pričaju. Da nam je loše to i slijepac vidi, al dajte kad ste tako pronicljivi i pametni dajte predložite neko rješenje. Ko je ta stranka, pojedinac, pokret koji treba slijediti? Ako ništa za razliku od vas ostali, ne svi, vide da se ne radi dobro i traže se promjene. I to je napredak u odnosu na ovaj "Niko ne valja" stav. Taj stav najviše pogoduje onim zbog kojih smo ovdje danas. Oni u oktobru imaju svoje sigurne glasove, a ako uzmu još šta sa strane zauhar. Zato popustite više sa tim pričama i krenite pričati o konkretnim stvarima. Ovo vaše je prosipanje iz šupljeg u prazno.VjecitiStudent wrote:Kada dođu na vlast i pokažu se kao lopovi, onda je KASNO, još četiri godine su izgubljene.lerdi wrote:Hajd onda da ne pljujemo dok ne dođu na vlast i ne pokažu se. Može?VjecitiStudent wrote: To što je neko ko fol nov na političkoj sceni, samo po sebi ne znači ništa. DF izgleda čista je još nisu dobili svojih pet minuta vlasti, koji je jedini pravi test za stranačku čistotu.
Javnost za stranačka jata lopova sazna tek kad stranka dobije komad vlasti, što lopovima daje konkretnu priliku za djelovanje (vidi npr. pod SDU).
Onda je naravno kasno za naknadnu biračku pamet, četiri godine opet odu u nepovrat.
Istinski će preokret nastati tek kad neko uspije efektivno spriječiti priliv lopova u stranku.
Rani test bi bio odgovor na pitanje 'ako jednog dana uđu u vlast, da li će u upravne odbore i na direktorska mjesta, stavljati svoje ljude?'
Ako je odgovor na gornje pitanje 'naravno da da', bojim se da ćemo onda i sa DF u glavnoj ulozi gledati iste filmove kao i do sada.
Što se tiče ranog testa. Sinoć, a i na prijašnjim tribinama, Komšić je ponovio da oni koji su ušli u stranku da bi bili direktori ili zbog neke druge funkcije mogu odma napustiti stranku. Rečeno je da će stranka prije svega gledati kako neko radi svoj posao a ne koje je boje. Što u prevodu znači da direkor nekog preduzeća koji radi svoj posao dobro i u interesu tog preduzeća nema razloga da se boji DF-a na vlasti ma koje boje on bio i ma kojoj političkoj opciji pripadao. Nadam se da je to odgovor na tvoje pitanje.
SDP je izvanredan primjer. Još 2008 i 2009. se dalo skontati na šta će to ličiti kad dođu na vlast, no mnogi su ćoravi bili, uključujući i tvoju malenkost.
I sve to Željko izgovori sa Hankom pored sebe?
Željko to govori ispred stranke i tako su stvari postavljene od početka. Što se tiče Hanke, kao što rekoh ranije, ako ima nešto sumnjivo imaju institucije koje treba da provedu istrage, optuže i osude istu. DF niti treba niti ima kapacitet da utvrdi da li je neko uzimao šta ispod žita ali zato imaju neke druge institucije koje to mogu. Komšić je sinoć upravo pozvao ljude da tim institucijama dadnu podršku. Dakle Hanku ako treba nek osude institucije, a ne mahala i kafana.
- Styling
- Posts: 15028
- Joined: 08/10/2013 10:29
- Location: Izvan lokalnih dešavanja
#7964 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
madner wrote:Dakle, sabiram 2 + 2 i dolazim do zakljucka da ne treba ni za jednu trenutnu stranku glasat. No onda ostaje mali problem da ni to nece pomoci.
Ja se sve vise bavim mislju da glasam za HDZ1990. Raguz je ranije vec dokazao da je izuzetno pametan i inteligentan covjek i mogao bi biti glas razuma u citavom ovom ludilu.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#7965 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Navlakusa, HDZ 1990 pred izbore zauzme drugi stav da usisa glasove nezadovoljnih.
No opet ne prolazi kriterij Vjecitog.
No opet ne prolazi kriterij Vjecitog.
-
MarleyXx
- Posts: 6
- Joined: 20/11/2013 16:10
#7966 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Predlazem ovim SDP ublehasima koji su ciljano ovdje da pljuju DF, da se bavi sami sobom... DF je sinoc pokazao svoju snagu u prepunoj sali BKC-a! To sto se vama trese zemlja pod nogama, pa na ovaj nacin pokusavate nesto je jadno...Da ste vise vremena trosili da popravite stanje u ovoj drzavi, a manje ubleharili po internet portalima, sad bi vam bilo lakse...
Pustite vi DF da radi svoj posao, pa pricajte nakon izbora ako nesto ne valja, nasli ste sad pricat i trazit dlaku u jajetu...
Pustite vi DF da radi svoj posao, pa pricajte nakon izbora ako nesto ne valja, nasli ste sad pricat i trazit dlaku u jajetu...
- drug_profi
- Posts: 65421
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7967 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Obzirom da je kod nas jos dosta kompanija sa drzavnim kapitalom, a cije funkcionisanje je ogledalo vlasti, meni nije sporno da se smijenjuju clanovi NO u kompanijama gdje drzava ima ucesce ili vecinu, a narocito direktori u JKP.
Ako je dio programske politike npr. vodosnabdijevanje, zdravstveno osiguranje, logicno je da stranka onda mora ostvariti kotnrolu u tim ustanovama da bi ispunila predizborno obecanje.
Inace imas opstrukcije cijeli mandat i zavrsi se tako sto SDA opet dodje na vlast iako su njihovi kadrovi opstruirali sve sto su mogli jer broji se da je na vlasti bila DF.
Ako je dio programske politike npr. vodosnabdijevanje, zdravstveno osiguranje, logicno je da stranka onda mora ostvariti kotnrolu u tim ustanovama da bi ispunila predizborno obecanje.
Inace imas opstrukcije cijeli mandat i zavrsi se tako sto SDA opet dodje na vlast iako su njihovi kadrovi opstruirali sve sto su mogli jer broji se da je na vlasti bila DF.
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#7969 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
lerdi wrote: ...
Željko to govori ispred stranke i tako su stvari postavljene od početka. Što se tiče Hanke, kao što rekoh ranije, ako ima nešto sumnjivo imaju institucije koje treba da provedu istrage, optuže i osude istu. DF niti treba niti ima kapacitet da utvrdi da li je neko uzimao šta ispod žita ali zato imaju neke druge institucije koje to mogu. Komšić je sinoć upravo pozvao ljude da tim institucijama dadnu podršku. Dakle Hanku ako treba nek osude institucije, a ne mahala i kafana.
Ako je to kriterij, onda nema ama baš nikakvog razloga da kompletne SDA, HDZ, SDP i Dodik pride ne dobiju članstvo i DF-a.
Da institucije rade svoj posao, ne bi mi bili u ovakvim govnima.
- Adriatic
- Posts: 3422
- Joined: 03/07/2008 12:32
- Location: Šeher
#7970 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
S obzirom da nijedan političar još nije u prdekani, to može značiti samo:
a) da su institucije produžena ruka tih političara ili
b) da su svi političari pošteni i nema razloga da budu u zatvoru
Koja li je od ove dvije varijante?
a) da su institucije produžena ruka tih političara ili
b) da su svi političari pošteni i nema razloga da budu u zatvoru
Koja li je od ove dvije varijante?
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#7971 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
DF nije nit SIPA nit tužilaštvo i nema mehanizme da ispita te stvari. Stranke sa kojima upoređuješ jednu Hanku su na vlasti od rata naovamo a rezultat njihove vlasti i lopovluka je vidljiv i opipljiv na svakom pedlju ove države. Ono za šta se tereti Hanka je nešto što se mahala ali niko konkretnih dokaza nema. To je razlika između pobrojanih i Hanke. Rezultat njihovog lopovluka je vidljiv njenog ne. I da se ponovim po ko zna koji put. Ako je bilo šta kriva nek odgovara i nek ide u zatvor pa da mi je rod rođeni, ali ako ćemo osuđivati ljude na osnovu mahalskih priča onda se pitam ko je slijedeći.VjecitiStudent wrote:lerdi wrote: ...
Željko to govori ispred stranke i tako su stvari postavljene od početka. Što se tiče Hanke, kao što rekoh ranije, ako ima nešto sumnjivo imaju institucije koje treba da provedu istrage, optuže i osude istu. DF niti treba niti ima kapacitet da utvrdi da li je neko uzimao šta ispod žita ali zato imaju neke druge institucije koje to mogu. Komšić je sinoć upravo pozvao ljude da tim institucijama dadnu podršku. Dakle Hanku ako treba nek osude institucije, a ne mahala i kafana.![]()
Ako je to kriterij, onda nema ama baš nikakvog razloga da kompletne SDA, HDZ, SDP i Dodik pride ne dobiju članstvo i DF-a.
Da institucije rade svoj posao, ne bi mi bili u ovakvim govnima.
A ko će natjerati institucije da rade svoj posao? Ovi koji su do sada bili na vlasti? Neko drugi? Imena kolega, imena.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#7972 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Evo prijedloga za vođstvo DF-a i slikanje sa utemeljiteljem u prvim redovima. Kandidata krase sljedeće osobine: Bogata biografija, političko i managerskog iskustvo, neosuđivan od institucija i još Zlatni ljiljan pride, nema stranke koja ga ne bi poželjela u svojim redovima


- Adriatic
- Posts: 3422
- Joined: 03/07/2008 12:32
- Location: Šeher
#7973 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ako se ovako budete branili, slabo ćete proći na izborima.
Treba da nogirate Hanku i da se odlijepite od tornjaka, da bi bar malo popravili štetu.
Ali to izgleda ne dopire do vas.
Treba da nogirate Hanku i da se odlijepite od tornjaka, da bi bar malo popravili štetu.
Ali to izgleda ne dopire do vas.
- lerdi
- Posts: 3511
- Joined: 14/02/2008 00:52
- Location: Sarajevo
#7974 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Porediti Branković i Hanku je smiješno i žalosno u najmanju ruku. Dokazi o lopovluku Brankovića su se pojavljivali jedan za drugim u medijima, čovjek kupio stan u centru za mizerne pare itd., dok za Hanku toga nema. Kad se to sa dotičnom dogodi vjeruj da neće biti potrebe da se govori ljudima u DF kako da se ponašaju. Dotad je priča o Hanki Vejzović mahalska priča.VjecitiStudent wrote:Evo prijedloga za vođstvo DF-a i slikanje sa utemeljiteljem u prvim redovima. Kandidata krase sljedeće osobine: Bogata biografija, političko i managerskog iskustvo, neosuđivan od institucija i još Zlatni ljiljan pride, nema stranke koja ga ne bi poželjela u svojim redovima![]()
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#7975 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
"mahalaš, a konkretnih dokaza nemaš"lerdi wrote:Porediti Branković i Hanku je smiješno i žalosno u najmanju ruku. Dokazi o lopovluku Brankovića su se pojavljivali jedan za drugim u medijima, čovjek kupio stan u centru za mizerne pare itd., dok za Hanku toga nema. Kad se to sa dotičnom dogodi vjeruj da neće biti potrebe da se govori ljudima u DF kako da se ponašaju. Dotad je priča o Hanki Vejzović mahalska priča.VjecitiStudent wrote:Evo prijedloga za vođstvo DF-a i slikanje sa utemeljiteljem u prvim redovima. Kandidata krase sljedeće osobine: Bogata biografija, političko i managerskog iskustvo, neosuđivan od institucija i još Zlatni ljiljan pride, nema stranke koja ga ne bi poželjela u svojim redovima![]()
"Institucije treba da osude nekoga, a ne mahala i kafana"

