TV uređaji - sve o tome

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#7951 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ado81 »

CooK wrote:
ado81 wrote:@CooK,
pošto si mi detektovao jedan kvar na tv,naumpade mi da imam jedan mali lg tv koji je ujedno i monitor.
Slika bjela skroz i pojavljuje se u kvadraticu v3.05.0
Ne dolazi signal na ulaz, kratak spoj na nekom od ulaza pa pokazuje da prima signal iako ga nema ili je kvar na stampanoj ploci. Ako je ovo prvo onda pritisnes jednom kratko dugme exit na daljinskom pa onda pritisnes i drzis dugme exit i onda pritisnes dugme za gasenje i kada ga ponovo upalis bice na prvom defaultnom ulazu a to je ulaz za antenu. Ako je ovo drugo onda ocisti sve ulaze na TV-u a ako je ovo trece onda se mora zamijeniti stampana ploca.
Veliko ti hvala, uradio kako si rekao i stvarno je proradio mada sam sumnjao. Lijep mali bijeli televizorčić. Spakovao ga i ostavio u stek. Btw, na ovom novom lg 55UK6300MLB, kad gledam filmove preko HDD ima opcija vr360,Jel to znači da mogu spojiti vr naočale na njega i valjal to šta da se djaba ne dajem u trošak.
Još jednom ti puno hvalaaaa :thumbup:
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#7952 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

ado81 wrote:
CooK wrote:
ado81 wrote:@CooK,
pošto si mi detektovao jedan kvar na tv,naumpade mi da imam jedan mali lg tv koji je ujedno i monitor.
Slika bjela skroz i pojavljuje se u kvadraticu v3.05.0
Ne dolazi signal na ulaz, kratak spoj na nekom od ulaza pa pokazuje da prima signal iako ga nema ili je kvar na stampanoj ploci. Ako je ovo prvo onda pritisnes jednom kratko dugme exit na daljinskom pa onda pritisnes i drzis dugme exit i onda pritisnes dugme za gasenje i kada ga ponovo upalis bice na prvom defaultnom ulazu a to je ulaz za antenu. Ako je ovo drugo onda ocisti sve ulaze na TV-u a ako je ovo trece onda se mora zamijeniti stampana ploca.
Veliko ti hvala, uradio kako si rekao i stvarno je proradio mada sam sumnjao. Lijep mali bijeli televizorčić. Spakovao ga i ostavio u stek. Btw, na ovom novom lg 55UK6300MLB, kad gledam filmove preko HDD ima opcija vr360,Jel to znači da mogu spojiti vr naočale na njega i valjal to šta da se djaba ne dajem u trošak.
Još jednom ti puno hvalaaaa :thumbup:
Nista, drago mi je da ti opet radi taj TV.
To ti znaci da mozes pustati videa sa 360° na njemu i koristeci strelice na daljinskom razgledati okolo sta se desava. Imas na youtube-u 360° videa pa pogledaj i koristi strelice na daljinskom pa ces skontati o cemu pricam.
ado81
Posts: 173
Joined: 31/08/2018 18:27

#7953 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ado81 »

To je znači to, probao sam i ništa posebno, mislio sam da je u kombinaciji sa naočalama puno bolje. Znači ne mogu te naočale na TV?
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#7954 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

ado81 wrote:To je znači to, probao sam i ništa posebno, mislio sam da je u kombinaciji sa naočalama puno bolje. Znači ne mogu te naočale na TV?
Ne mogu.
majstor.yoda
Posts: 317
Joined: 16/04/2009 00:48

#7955 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by majstor.yoda »

CooK wrote:
majstor.yoda wrote:da li je neko sebi pravio bias lighting, ambilightning, ili kako se vec to sve ne zove? da li je primjetna razlika, ili je vise neka furka? volim pogledati film u mrklom mraku, ali ne znam da li je bolji ugodjaj (i zaista bolje za oci) ako ima neko pozadinsko osvjetljenje.
Vrati se desetak stranica unazad i ima rasprava o bias-u na ovom podforumu. Primjetna je razlika a da li je bolje ili ne to zavisi od licnih preferencija a definitivno je zdravije za oci.
hvala. redovno pratim temu, ali mi je to ocito promaklo :S
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#7956 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

:thumbup:
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#7957 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aktivacija »

CooK wrote:
aktivacija wrote:Od kojeg modela sonija se poceo ugradjivati X1 procesor? Ili drugacije formulisano, koji je najjeftiniji model, ne manji od 55inch, sa ovim procesorom?

p.s. nevezano za temu, postoji li opcija da blokiram da mi prikazuje postove od nekog korisnika? Ima jedan iritantan lik, na svakoj temi spava...muka mi od iritantnog govora...
Za OLED je X1 Ultimate procesor, za XF90xx i XF85xx je X1 Extreme procesor, za XF83xx i XF80xx je osnovni X1 procesor a ostali modeli nemaju nikakav X1 procesor. Dakle odgovor na tvoje pitanje je da je najjeftniji model sa X1 procesorom XF80xx.
Tenkju

Vrijedi li te razlike u cijeni u odnosu na model bez tog X1 procesora?
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#7958 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

aktivacija wrote:
CooK wrote:
aktivacija wrote:Od kojeg modela sonija se poceo ugradjivati X1 procesor? Ili drugacije formulisano, koji je najjeftiniji model, ne manji od 55inch, sa ovim procesorom?

p.s. nevezano za temu, postoji li opcija da blokiram da mi prikazuje postove od nekog korisnika? Ima jedan iritantan lik, na svakoj temi spava...muka mi od iritantnog govora...
Za OLED je X1 Ultimate procesor, za XF90xx i XF85xx je X1 Extreme procesor, za XF83xx i XF80xx je osnovni X1 procesor a ostali modeli nemaju nikakav X1 procesor. Dakle odgovor na tvoje pitanje je da je najjeftniji model sa X1 procesorom XF80xx.
Tenkju

Vrijedi li te razlike u cijeni u odnosu na model bez tog X1 procesora?
Vrijedi jer u tim modelima sa X1 procesorom ne dobijas samo bolji procesor slike nego i bolji panel, veci color gamut, bolji zvuk, itd a u visokoj klasi i 100Hz panel. Jednostavno receno ne vrijede ti modeli sa X1 procesorom vise samo radi tog procesora nego i radi toga sto dobijas sveukupno bolji TV.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#7959 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aktivacija »

CooK wrote:
Vrijedi jer u tim modelima sa X1 procesorom ne dobijas samo bolji procesor slike nego i bolji panel, veci color gamut, bolji zvuk, itd a u visokoj klasi i 100Hz panel. Jednostavno receno ne vrijede ti modeli sa X1 procesorom vise samo radi tog procesora nego i radi toga sto dobijas sveukupno bolji TV.
Odgovorio si sve sto me zanimalo? Fala
Moze li se naci ispod dvije milje 55” ?
Last edited by aktivacija on 21/12/2018 23:20, edited 2 times in total.
aktivacija
Posts: 265
Joined: 10/03/2014 15:12

#7960 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by aktivacija »

Greska
User avatar
arnes_king
Posts: 7655
Joined: 01/03/2011 00:43
Location: Bosna

#7961 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by arnes_king »

CooK wrote:
arnes_king wrote:Koje su prednosti ovih smart daljinskih i valja li to sta?

Ako bih kupio da li bi uopste radilo na mom TVu? (NU7102)

Edit: kako vidim ovo samo za glasovno pretrazivanje a ako je tako onda mi i ne treba.
Smart remote je povezan sa TV-om preko bluetooth-a a s obzirom da NU7100 serija nema bluetooth onda Smart remote ne moze ni raditi na njemu. Ne znam gdje si nasao da je samo za glasovno pretrazivanje, taj daljinski ima kamaru prednosti. Meni je zamijenio sve daljinske za uredjaje spojene na TV-u i sada umjesto 4 daljinska na stolu imam samo taj jedan. Ima on jos dosta prednosti ali sam naveo ono sto je meni najbitnije.

Hvala na objasnjenju, ali meni se to opet svodi na glasovno pretrazivanje jer od uredjaja na TV jedino koristim PS4 za igranje a svakako mi je pritisak na kontroleru dovoljan da upali PS4, TV i prebaci na potreban kanal.
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#7962 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

aktivacija wrote:
CooK wrote:
Vrijedi jer u tim modelima sa X1 procesorom ne dobijas samo bolji procesor slike nego i bolji panel, veci color gamut, bolji zvuk, itd a u visokoj klasi i 100Hz panel. Jednostavno receno ne vrijede ti modeli sa X1 procesorom vise samo radi tog procesora nego i radi toga sto dobijas sveukupno bolji TV.
Odgovorio si sve sto me zanimalo? Fala
Moze li se naci ispod dvije milje 55” ?
Trenutno je ispod dvije milje najbolji 55XF8096 koji kosta oko 1700-1800KM a prije desetak dana se mogao uzeti ispod dvije milje i 55XF8505 uz kupon u SD ali trenutno taj kupon ne vazi. Ako mozes sacekaj sljedecu sedmicu, mozda ce biti akcija za Novu godinu i opet bude taj TV ispod 2000KM.
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#7963 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

arnes_king wrote:
CooK wrote:
arnes_king wrote:Koje su prednosti ovih smart daljinskih i valja li to sta?

Ako bih kupio da li bi uopste radilo na mom TVu? (NU7102)

Edit: kako vidim ovo samo za glasovno pretrazivanje a ako je tako onda mi i ne treba.
Smart remote je povezan sa TV-om preko bluetooth-a a s obzirom da NU7100 serija nema bluetooth onda Smart remote ne moze ni raditi na njemu. Ne znam gdje si nasao da je samo za glasovno pretrazivanje, taj daljinski ima kamaru prednosti. Meni je zamijenio sve daljinske za uredjaje spojene na TV-u i sada umjesto 4 daljinska na stolu imam samo taj jedan. Ima on jos dosta prednosti ali sam naveo ono sto je meni najbitnije.

Hvala na objasnjenju, ali meni se to opet svodi na glasovno pretrazivanje jer od uredjaja na TV jedino koristim PS4 za igranje a svakako mi je pritisak na kontroleru dovoljan da upali PS4, TV i prebaci na potreban kanal.
:thumbup:
User avatar
perfekcionista1
Posts: 1823
Joined: 10/06/2014 12:51

#7964 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by perfekcionista1 »

CooK wrote: Definitivno vrijedi tog novca ali opet ne ocekuj nista posebno.
U kom smislu da ne ocekujem nista posebno? Je li ima neka bitnija mana kod ovog tv-a?
mokebih
Posts: 70
Joined: 16/01/2009 08:13
Location: GB
Contact:

#7965 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by mokebih »

Koji TV veličine 43-55" ima omogućenu opciju slika u slici.
Hvala!
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#7966 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by amar1994 »

Novi Hint za korisnike Sony KD55-XExxxx ;


kada gledate HDR film,advanced contrast i black adjustment na 0 a gammu na +2 ili max ,odlicno izgleda,dobio sam takav savjet od 10tak korisnika ovih televizora :thumbup: :D
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#7967 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

perfekcionista1 wrote:
CooK wrote: Definitivno vrijedi tog novca ali opet ne ocekuj nista posebno.
U kom smislu da ne ocekujem nista posebno? Je li ima neka bitnija mana kod ovog tv-a?
Nema nikakva bitnija mana. Pitao si jel vrijedi tog novca i napisao sam da vrijedi a ovo sto sam dodao da ne ocekujes nista posebno samo znaci da se ne radi o nekom extra televizoru nego o prosjecnom televizoru.
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#7968 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

mokebih wrote:Koji TV veličine 43-55" ima omogućenu opciju slika u slici.
Hvala!
Ako mislis na sliku u slici dva kanala onda samo high end televizori sa dva tunera.
User avatar
TAFKAP
Posts: 11986
Joined: 30/09/2011 07:49

#7969 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by TAFKAP »

CooK wrote:
mokebih wrote:Koji TV veličine 43-55" ima omogućenu opciju slika u slici.
Hvala!
Ako mislis na sliku u slici dva kanala onda samo high end televizori sa dva tunera.
Možeš eksterni signal, npr. HDMI sa signalom sa tunera da "miješaš", a to je mogu sa svojim Samsungom LE46C750 iz 2010.
User avatar
semirsar
Posts: 9066
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#7970 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

pa mere i na mom starom sony w705, jedna do druge, jednu vecu drugu manju i obratno, po zelji svaku od njih povecati naustrb druge ili ih jednostavno gledati sa istom velicinom, i da, moraju bit dva trazlicita signala jer nejma dva tunera. Na ovom xe8577 nijesam ni pokusao, ne znam ni da li podrzava sliku u slici, et' koliko mi to potrebno :mrgreen:
ado_sar
Posts: 1142
Joined: 14/06/2014 16:47

#7971 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by ado_sar »

Napornog ovog efendije ljudi moji
User avatar
diablobih
Posts: 8302
Joined: 28/12/2015 02:17

#7972 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by diablobih »

ficak umro, tako da eto jbg...
User avatar
semirsar
Posts: 9066
Joined: 24/08/2008 22:53
Location: raj'voSa
Contact:

#7973 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by semirsar »

ovo gore nesto na moj racun? :?
a sta da se rece... neko vam naporan, ide na zivce, dosadan i tak to... imade ona puljka sto naporne salje na "foe" listu, ili jos bolje, prijavi se sve sto ti naporno administraciji, zamisli, imade i ta puljka, da se ne sekirate traziti sta i kako, brzinski da se odradi, gori nedje desno u uglu, cosku, kutu kako god vam milo bilo :skoljka:
P.S. ovaj post bi napisat samo za one koji su mozda na moju malenkost mislili, jbg, ipak su ti komentari iza mog posta nastali, pa sta cojk drugo da misli, a za sve druge mali podsjetnik sta i kako ako im neko ide na zivce :mrgreen:
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#7974 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

TAFKAP wrote:
CooK wrote:
mokebih wrote:Koji TV veličine 43-55" ima omogućenu opciju slika u slici.
Hvala!
Ako mislis na sliku u slici dva kanala onda samo high end televizori sa dva tunera.
Možeš eksterni signal, npr. HDMI sa signalom sa tunera da "miješaš", a to je mogu sa svojim Samsungom LE46C750 iz 2010.
Pretpostavka je bila da hoce sliku u slici dva ista dvb-c signala a to sto ti navodis ima svaki malo bolji TV.
CooK
Posts: 3907
Joined: 28/01/2012 19:50

#7975 Re: LED TV, KOJI UZETI ?

Post by CooK »

ado_sar wrote:Napornog ovog efendije ljudi moji
Ako mislis na kolegu @semirsar covjek pise ovako iz zafrkancije a niti je nepismen a niti "efendija" i zna vise o televizorima od 90% ljudi koji se ovdje povremeno jave i pametuju.
Post Reply