Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
elk
Posts: 3153
Joined: 14/08/2006 12:03

#7926 Re: Sarajevo Construction

Post by elk »

pa ovo rodni i albert troter ne bi napravili.od delove radioaktivne farbe.plonkers :roll:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7927 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

ovdje ni oni koji peru novac ne znaju šta je pranje novca :lol:
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#7928 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Ja bih zakonom zabranio prodaju ove jarke zelene boje!

Pa jebo majku sta je u supljoj glavi nasih ljudi, pa su nafurani na tu boju.

I ne samo u ovoj situaciji, prodjite malo ovim okolnim brdima. Pa dole one zgrade na Dobrinji (jos oni kombinirali jarko zelenu i crvenu boju...pa ono daltonist ne bi uradio).
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#7929 Re: Sarajevo Construction

Post by nosara »

Ako je farba kupljena u uzp radnji ili predstavnistvu, belaj. Ako nije, onda moze.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#7930 Re: Sarajevo Construction

Post by JavierBosnia »

Thorgerson wrote:Ja bih zakonom zabranio prodaju ove jarke zelene boje!

Pa jebo majku sta je u supljoj glavi nasih ljudi, pa su nafurani na tu boju.

I ne samo u ovoj situaciji, prodjite malo ovim okolnim brdima. Pa dole one zgrade na Dobrinji (jos oni kombinirali jarko zelenu i crvenu boju...pa ono daltonist ne bi uradio).
To je zbog aviona :D
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#7931 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

Max Bunker wrote:
Pokušao je on sakriti pa onda zakazati u toku radnog vremena termin vezano za izgradnju u Hastahani pa je popušio foru :zjev:
Ono što sam čitao u onom tekstu vezano za izgradnju (a čitao sam u sitnim satima pred spavanje) jeste da ni zemljište ne može podnijeti objekte takvih gabarita.

P.S.
Evo nađoh tekst
https://aabh.ba/grad-i-necovjek-stop-in ... P01qE5dTLo
ako imalo poznaješ lik i djelo Ajnadžića onda znaš da je započeo barem 20tak projekata ovog tipa i da će u svakome koji prođe biti "dobar"...
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#7932 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Opstinama treba oduzeti da odlucuju o ovako bitnim stvarima. Davno je to trebalo prebaciti na Grad i dati gradu veće ovlasti.

Centar opstina pa i svaka druga opstina je opstina svih gradjana. Iako ne zivim u centru, tu radim, tu sam stalno - to je i moja opstina. Zasto bi nekakav lik sa 6000 glasova na jadvite jade skupljenih odlucivao o ovako bitnim stvarima i stavljao potpise o unistavanju grada.

Mislim nebitno bio to Ajnadzic, neko iz SDP-a, Naše stranke bilo ko. Okupe tu jednu grupicu u vijecu, on nacelnik i haraju. Ne moze im niko nista.

Pa jebote eno Memić uništi predgrađe Sarajeva. Dakle, jedan nebitan lik, uništava čitav grad. Svaki turista, svaka osoba koja ulazi u Sarajevo - a 95% turista upravo ulazi sa zapada ili preko aerodroma vidjeće ono ruglo koje je on potpisao da se napravi (Tibra, Hecco, Kasindolska, Ilidža...urbicid).
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#7933 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Jučer prolazim na Stupskoj petlji i gledam onaj salon što Peugeot pravi.

Pa ko je ono tek dozvolio!!! Znači tik jedan metar od groblja su iskopali jamu duboku 5-6 metara, vjerovatno za podzemne garaže. Groblje je bukvalno metar pored! Pa čovječe tu sigurno sad ima i ljudskih kostiju koje zemlja, podzemne vode, nose tamo vamo... :shock: Znači gledam i ne mogu da vjerujem šta rade.

Al haj jebaji ga, pravoslavno je groblje. Nije "naše".

Baš me zanima kako bi reagovali domaći graDŽani da im se pored njihovog groblja onako nešto radi.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39556
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7934 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

to je katolicko groblje...
podzemne vode nosaju kosti ?? :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#7935 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

bitanga_sa_otesa wrote:to je katolicko groblje...
podzemne vode nosaju kosti ?? :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
Nebitno...katolicko.

Pa jesi li ti vidio ono? Jel mozes s 100% sigursncu tvrditi da dijelovi kostiju nisu mogli dospjeti metar dalje od mjesta gdju su pokopani?
User avatar
VladaFBiH
Posts: 6606
Joined: 01/02/2012 12:32
Location: rajvoSa

#7936 Re: Sarajevo Construction

Post by VladaFBiH »

Da li neko zna kako natjerati opštine da rade svoj posao - konkretno uništavanja fasada bojenjem u drugu boju i sl. , ustakljivanje balkona ni na šta nalik (svaki balkon drugačiji), stolarija druge boje i sl. sve ovo je u opštinskoj nadležnosti - bilo bi interesantno da se ovo pokrene i zaustavi uništavanje grada na ovaj način
User avatar
alphonse kauders
Posts: 2774
Joined: 12/10/2004 22:10
Location: def: a place of settlement, activity, or residence

#7937 Re: Sarajevo Construction

Post by alphonse kauders »

So What! wrote:Sarajevo će dobiti veliki trg u centru grada
Image

Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skaka i načelnik Općine Centar Nedžad Ajnadžić, dogovorili su na današnjem sastanku urbanističko rješavanje objekta bivšeg hotela Pošta u centru Sarajeva, čime su otvorena vrata za dovršetak izgradnje velikog trga u centru Sarajeva.

U realizaciju projekta bit će uključeni Kantonalni zavod za zaštitu kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa i Zavod za planiranje razvoja Kantona Sarajevo.

Prema planovima, ovaj dogovor će omogućiti spajanje Pozorišnog trga, gdje se svake godine održava veliki dio aktivnosti Sarajevo Film Festivala – Trg Susan Sontag, sa nedavno otvorenim Trgom Jurislava Korenića čime će Sarajevo dobiti veliki, uređeni, otvoreni prostor u najužem urbanom centru.

“Uvjereni smo da će ovaj proces donijeti jedan izuzetno lijep i koristan prostor u samom jezgru grada. Grad Sarajevo treba ovakva moderna urbanistička riješenja, potrebno nam je da sačuvamo sve ono što je naša baština i tradicija, ali da izgradimo i novu urbanu i turističku infrastrukturu koja će uljepšati naš grad”, rekao je tim povodom gradonačelnik Skaka.

On je dodao da je riječ o projektu koji zajednički realiziraju sa Općinom Centar kao jednim od inicijatora, te svim nadležnim institucijama i zavodima, uz podršku i uvažavanje mišljenja struke. Prošle godine otvoren je Trg Jurislava Korenića ispred Pozorišta mladih, a koji će kasnije biti povezan sa postojećim trgom ispred Narodnog pozorišta, saopšteno je iz press službe Grada Sarajeva.

SA-C
Na osnovu ovog članka moguće je napraviti dvije tri rečenice koje samo treba povezati:

- Parkingom kod Narodnog pozorišta kroz razne malverzacije trenutno upravlja firma City Park d.d. Sarajevo (umjesto KJKP Rad)
- Direktor City Park d.d. Sarajevo je Mustafa Mulić (brat Hajrudina Mulića - vlasnik parking čudovišta kod Tržnice i autopijace);
- Mustafa Mulić je član Općinskog vijeća Općine Centar
- Mustafa Mulić je član SDA
- Nedžad Ajnadžić je član SDA
- planira se izgradanja garaže, a kome to dati nego ljudima sa iskustvom upravljanja parkinzima.

Povežite tačke :D

Priče o parku su jedna velika maska i paravan.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3714
Joined: 14/01/2019 04:56

#7938 Re: Sarajevo Construction

Post by Porodice Foht »

Koliko razumijem ovdje, s novim parkom ona Energopetrolova pumpa ce dobiti nogu. I red je kako se ugurala medju zgrade.
User avatar
Haris.ba
Posts: 35289
Joined: 08/09/2005 20:08

#7939 Re: Sarajevo Construction

Post by Haris.ba »

Thorgerson wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:to je katolicko groblje...
podzemne vode nosaju kosti ?? :shock: :shock: :lol: :lol: :lol:
Nebitno...katolicko.

Pa jesi li ti vidio ono? Jel mozes s 100% sigursncu tvrditi da dijelovi kostiju nisu mogli dospjeti metar dalje od mjesta gdju su pokopani?
Jesi ikada bio na katoličkoj sahrani? Ili sprovodu ako ti je lakše?

P.S.
Drugo je što je ono grdoba nevezano sa grobljem.
User avatar
Thorgerson
Posts: 9900
Joined: 15/04/2015 11:26

#7940 Re: Sarajevo Construction

Post by Thorgerson »

Haris.ba wrote: Jesi ikada bio na katoličkoj sahrani? Ili sprovodu ako ti je lakše?

P.S.
Drugo je što je ono grdoba nevezano sa grobljem.
Nisam. Zasto? Sta, imaju zazidane grobnice, jel?

To opet nista ne mijenja. Da se nekakvim budalama odobri da prave podzemnu garazu tik do samog groblja. Ovo samo govorimo koliko nas boli qrac kad se nekome drugom desavaju ovakve stvari. Dakle, empatije - nema.

I generalno cija je jebote ideaj uopste da se bilo sta gradi u jednoj petlji. Pa dovoljno je sto groblje imamo tu, zatim onu zgradurinu hotel sta je, ne, daj jos stavi autosalon.

:run:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7941 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Porodice Foht wrote:Koliko razumijem ovdje, s novim parkom ona Energopetrolova pumpa ce dobiti nogu. I red je kako se ugurala medju zgrade.
Koja to? Senoina?
User avatar
drug_profi
Posts: 65415
Joined: 16/07/2012 16:00

#7942 Re: Sarajevo Construction

Post by drug_profi »

Vala bi ono groblje radi pijeteta trebalo ograditi nekom lijepom visokom ogradom koja bi groblju dala kakav-takav mir i intimu.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3714
Joined: 14/01/2019 04:56

#7943 Re: Sarajevo Construction

Post by Porodice Foht »

Porodice Foht wrote:Koliko razumijem ovdje, s novim parkom ona Energopetrolova pumpa ce dobiti nogu. I red je kako se ugurala medju zgrade.
Da. Jelde?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7944 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Kralju sam sebe kvotas a trebo si mene. Je li ti dosla notifikacija :mrgreen:
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17772
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#7945 Re: Sarajevo Construction

Post by beni-bu-man »

_BataZiv_0809 wrote:Kralju sam sebe kvotas a trebo si mene. Je li ti dosla notifikacija :mrgreen:
:lol: :lol: :lol:
User avatar
Porodice Foht
Posts: 3714
Joined: 14/01/2019 04:56

#7946 Re: Sarajevo Construction

Post by Porodice Foht »

_BataZiv_0809 wrote:Kralju sam sebe kvotas a trebo si mene. Je li ti dosla notifikacija :mrgreen:
Jaoo, zalijepilo se samo moje, kakva bruka. Ne kontam kako to? :mrgreen:
Nego, jelde leti benzinska iz Senoine?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7947 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

Porodice Foht wrote:
_BataZiv_0809 wrote:Kralju sam sebe kvotas a trebo si mene. Je li ti dosla notifikacija :mrgreen:
Jaoo, zalijepilo se samo moje, kakva bruka. Ne kontam kako to? :mrgreen:
Nego, jelde leti benzinska iz Senoine?
:mrgreen: ja tebe pitam je li na nju mislis :thumbup:

Nidje veze lokacija sto jes jes
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7948 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

a ljudi to je kultni objekat :-?
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#7949 Re: Sarajevo Construction

Post by zijancer »

thekupus wrote:..
:kiss: :thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83418
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#7950 Re: Sarajevo Construction

Post by _BataZiv_0809 »

JThomas wrote:a ljudi to je kultni objekat :-?
Mogao bi i tu jedan SPO sta fali
Post Reply