Sposobnost ili ne, takvo je uputstvo bilo. Pošto sam to znao, i za te radove i za taj obilazak, da sam se kojim slučajem našao nasuprot ovog šlepera ne bih mu se sklonio i odmah bih zvao policiju. Raditi ovako nešto na autoputu je van svake pameti i može valjda samo kod nas.Optimist wrote:Zbog nesposobnosti pojedinaca praviti 10 kilometara vise?
Sta vas najvise nervira kod vozaca
Moderators: _BataZiv_0809, anex
-
530i
- Posts: 9169
- Joined: 08/12/2009 17:31
#7901 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
- Daryl Dixon
- Posts: 6510
- Joined: 18/06/2014 01:09
- Location: Šeher Sarajevo
#7902 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
fakat, najviše me nerviraju kretenčine koje izlaze iz kružnog toka bez davanja signalizacije..Sunculish wrote:Ja bih, npr., za BiH tržište, svim vozilima otkinula zmigavac. Ionako ga niko ne koristi više.
- dinao
- Posts: 997
- Joined: 16/04/2010 19:16
#7903 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Mene nerviraju duga svjetla na autoputu. I druga stvar, kad me saceka na 50 m pa se ukljucuje u saobracaj, i onda jos pegla 20 ispod ogranicenja. [emoji35]
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#7904 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
duga svijetla na svim mogucim dionicama, jos kad ceka da ti priđe na 30 m da ih ugasi ili kad konstantno iza tebe vozi sa upaljenim dugim 
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#7905 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
I onda ga pustiš da prodje,upališ mu duga,on maše nije mu jasno gdje problem.
-
The BEN10
- Posts: 7674
- Joined: 19/09/2011 09:03
#7906 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Baš tako!MOSALJOZE wrote:I onda ga pustiš da prodje,upališ mu duga,on maše nije mu jasno gdje problem.
- Optimist
- Posts: 15528
- Joined: 08/02/2010 19:01
- Location: Sarajevo
#7907 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Gdje ste forumski moralisti? Citajuci vas covjek bi zakljucio da je med i mlijeko na cesti, da nikad niko prekrsaj nije napravio, prekoracio brzinu i sl.
Praviti preko 10 km vise zbog necije nesposobnosti je van svake pameti.
Oni koji se krecu dionicom Jajce-Crna rijeka, znaju za lokaciju gdje je odletila cesta i koja se ovih dana sanira. Isti taj put kad je bio u potpunosti zatvoren za saobracaj, udruzenje prevoznika je tuzilo ceste zbog zatvaranja, usljed cega su morali koristiti obilaznicu preko Mrkonjica sto im je poskupljivalo troskove prevoza. Jos uvijek su na sudu zbog nadoknade skupljeg transporta.
Ali ne, treba poklepati usima i vozati se okolo Sarajeva jer je tako neki nesposobni pojedinac rekao.
Praviti preko 10 km vise zbog necije nesposobnosti je van svake pameti.
Oni koji se krecu dionicom Jajce-Crna rijeka, znaju za lokaciju gdje je odletila cesta i koja se ovih dana sanira. Isti taj put kad je bio u potpunosti zatvoren za saobracaj, udruzenje prevoznika je tuzilo ceste zbog zatvaranja, usljed cega su morali koristiti obilaznicu preko Mrkonjica sto im je poskupljivalo troskove prevoza. Jos uvijek su na sudu zbog nadoknade skupljeg transporta.
Ali ne, treba poklepati usima i vozati se okolo Sarajeva jer je tako neki nesposobni pojedinac rekao.
- Filter
- Posts: 8673
- Joined: 31/12/2010 11:42
- Location: cirkus
#7908 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ovo neka epidemija?
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#7909 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Cekaj malo...Optimist wrote:Gdje ste forumski moralisti? Citajuci vas covjek bi zakljucio da je med i mlijeko na cesti, da nikad niko prekrsaj nije napravio, prekoracio brzinu i sl.
Praviti preko 10 km vise zbog necije nesposobnosti je van svake pameti.
Oni koji se krecu dionicom Jajce-Crna rijeka, znaju za lokaciju gdje je odletila cesta i koja se ovih dana sanira. Isti taj put kad je bio u potpunosti zatvoren za saobracaj, udruzenje prevoznika je tuzilo ceste zbog zatvaranja, usljed cega su morali koristiti obilaznicu preko Mrkonjica sto im je poskupljivalo troskove prevoza. Jos uvijek su na sudu zbog nadoknade skupljeg transporta.
Ali ne, treba poklepati usima i vozati se okolo Sarajeva jer je tako neki nesposobni pojedinac rekao.
Prvo, milion puta mi se desilo u inostranstvu da je izlaz sa AP zatvoren i radovi na cestama i da moram obilaziti tako da to nije nikakvo cudo nevidjeno. Kad i kako po tebi inace popraviti cestu da izbjegnes nesposobnog pojedinca?
Drugo, uporedio si dvije neuporedive stvari. Niko od ovih prevoznika koji tuze ceste se nije napravio "pametan" kao ovaj debil sa sleperom i par kom iza njega, da prekrsi zakon i krene zatvorenom cestom ili ne daj boze, vozi trakom za kontra smjer., nego su vozili okolo gdje su ih preusmjerili i sabirali stetu.
Vozi po propisima, pa tuzi ako mislis da si ostecen, sve ostalo je primitivizam i papanluk!
- Qler
- Posts: 25833
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#7910 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Plus na temi je par desetina ljudi, a u gradu je 100000 vozaca, od toga, stoke je bar 10000...
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#7911 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
evo me, dobro si zakljucioOptimist wrote:Gdje ste forumski moralisti? Citajuci vas covjek bi zakljucio da je med i mlijeko na cesti, da nikad niko prekrsaj nije napravio, prekoracio brzinu i sl.
mozda malo predjem preko onih +10 dok preticem ali sam 95% vremena unutar ogranicenja +10
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#7912 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
ja jos nisam vidio da rogovi vire iz auta, znaci stoke nemaQler wrote:Plus na temi je par desetina ljudi, a u gradu je 100000 vozaca, od toga, stoke je bar 10000...
- Qler
- Posts: 25833
- Joined: 18/10/2004 14:49
- Location: Sarajevo
#7913 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Nije sva stoka rogata, niti hoda na 4 noge
Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
- Truba
- Posts: 93828
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- relax11
- Posts: 1754
- Joined: 08/01/2013 12:35
- Location: RAJVOSA <3
#7916 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Prica mi drug radi u policiji i zaustavlja on auto, ovaj u autu jebe od do i Bosnu i sve.... drug ga upita sta je bilo gospodine, kaze ovaj ma sta sta je bilo proslo me 20 auto ni jedno da blicnee 
- kloniran
- Posts: 12190
- Joined: 06/09/2013 18:57
- Location: Ispod palme na obali mora.
#7917 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
relax11 wrote:Prica mi drug radi u policiji i zaustavlja on auto, ovaj u autu jebe od do i Bosnu i sve.... drug ga upita sta je bilo gospodine, kaze ovaj ma sta sta je bilo proslo me 20 auto ni jedno da blicnee
- Truba
- Posts: 93828
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#7919 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Pa u pravu je co'ek 
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#7920 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
U HR zadnjim izmjenama zakona to postalo kaznjivo!
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#7921 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Al se opet radi. U Fr je kad su bile aktuelne one potjere za teroristima policija putem sredstava informisanja i drustvenih mreza apelovala na vozace da ne upozoravaju druge na policijske patrole jer tako omogucavaju teroristima da ih izbjegnu pa i dan danas ekipa iz suprotnog smjera blica da upozore na patrolu ili radar
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#7922 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Kazna jer blicas čovjeku?
-
direstraits0078
- Posts: 5231
- Joined: 22/12/2011 14:41
#7923 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Rvacka prepisuje iz eu.tempuser wrote:U HR zadnjim izmjenama zakona to postalo kaznjivo!
- insomnia78
- Posts: 61961
- Joined: 03/04/2011 14:43
#7924 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
U fr nije kaznjivo. Kazu advokati da te mogu povuci za cunu ako je dan. Posto policija pokusava fatati na foru da paljenjem dugih zasljepljujes ostale vozace. Citam bas sinoc, pravnik ovog udruzenja vozaca kaze da ako dodje do stani pani trazis odlazak na sud i da nikog jos nisu dobili na sudu za to
-
tempuser
- Posts: 17100
- Joined: 08/04/2015 10:35
#7925 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca
Naravno da se radi...insomnia78 wrote:Al se opet radi. U Fr je kad su bile aktuelne one potjere za teroristima policija putem sredstava informisanja i drustvenih mreza apelovala na vozace da ne upozoravaju druge na policijske patrole jer tako omogucavaju teroristima da ih izbjegnu pa i dan danas ekipa iz suprotnog smjera blica da upozore na patrolu ili radar
