Sta vas najvise nervira kod vozaca

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#7901 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by 530i »

Optimist wrote:Zbog nesposobnosti pojedinaca praviti 10 kilometara vise?
Sposobnost ili ne, takvo je uputstvo bilo. Pošto sam to znao, i za te radove i za taj obilazak, da sam se kojim slučajem našao nasuprot ovog šlepera ne bih mu se sklonio i odmah bih zvao policiju. Raditi ovako nešto na autoputu je van svake pameti i može valjda samo kod nas.
User avatar
Daryl Dixon
Posts: 6510
Joined: 18/06/2014 01:09
Location: Šeher Sarajevo

#7902 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Daryl Dixon »

Sunculish wrote:Ja bih, npr., za BiH tržište, svim vozilima otkinula zmigavac. Ionako ga niko ne koristi više.
fakat, najviše me nerviraju kretenčine koje izlaze iz kružnog toka bez davanja signalizacije.. :-)
User avatar
dinao
Posts: 997
Joined: 16/04/2010 19:16

#7903 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by dinao »

Mene nerviraju duga svjetla na autoputu. I druga stvar, kad me saceka na 50 m pa se ukljucuje u saobracaj, i onda jos pegla 20 ispod ogranicenja. [emoji35]
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#7904 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kloniran »

duga svijetla na svim mogucim dionicama, jos kad ceka da ti priđe na 30 m da ih ugasi ili kad konstantno iza tebe vozi sa upaljenim dugim :twisted:
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#7905 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by MOSALJOZE »

I onda ga pustiš da prodje,upališ mu duga,on maše nije mu jasno gdje problem.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#7906 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by The BEN10 »

MOSALJOZE wrote:I onda ga pustiš da prodje,upališ mu duga,on maše nije mu jasno gdje problem.
Baš tako! :thumbup:
User avatar
Optimist
Posts: 15528
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#7907 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Optimist »

Gdje ste forumski moralisti? Citajuci vas covjek bi zakljucio da je med i mlijeko na cesti, da nikad niko prekrsaj nije napravio, prekoracio brzinu i sl.
Praviti preko 10 km vise zbog necije nesposobnosti je van svake pameti.

Oni koji se krecu dionicom Jajce-Crna rijeka, znaju za lokaciju gdje je odletila cesta i koja se ovih dana sanira. Isti taj put kad je bio u potpunosti zatvoren za saobracaj, udruzenje prevoznika je tuzilo ceste zbog zatvaranja, usljed cega su morali koristiti obilaznicu preko Mrkonjica sto im je poskupljivalo troskove prevoza. Jos uvijek su na sudu zbog nadoknade skupljeg transporta.

Ali ne, treba poklepati usima i vozati se okolo Sarajeva jer je tako neki nesposobni pojedinac rekao.
User avatar
Filter
Posts: 8673
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#7908 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Filter »

ovo neka epidemija?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#7909 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

Optimist wrote:Gdje ste forumski moralisti? Citajuci vas covjek bi zakljucio da je med i mlijeko na cesti, da nikad niko prekrsaj nije napravio, prekoracio brzinu i sl.
Praviti preko 10 km vise zbog necije nesposobnosti je van svake pameti.

Oni koji se krecu dionicom Jajce-Crna rijeka, znaju za lokaciju gdje je odletila cesta i koja se ovih dana sanira. Isti taj put kad je bio u potpunosti zatvoren za saobracaj, udruzenje prevoznika je tuzilo ceste zbog zatvaranja, usljed cega su morali koristiti obilaznicu preko Mrkonjica sto im je poskupljivalo troskove prevoza. Jos uvijek su na sudu zbog nadoknade skupljeg transporta.

Ali ne, treba poklepati usima i vozati se okolo Sarajeva jer je tako neki nesposobni pojedinac rekao.
Cekaj malo...
Prvo, milion puta mi se desilo u inostranstvu da je izlaz sa AP zatvoren i radovi na cestama i da moram obilaziti tako da to nije nikakvo cudo nevidjeno. Kad i kako po tebi inace popraviti cestu da izbjegnes nesposobnog pojedinca?
Drugo, uporedio si dvije neuporedive stvari. Niko od ovih prevoznika koji tuze ceste se nije napravio "pametan" kao ovaj debil sa sleperom i par kom iza njega, da prekrsi zakon i krene zatvorenom cestom ili ne daj boze, vozi trakom za kontra smjer., nego su vozili okolo gdje su ih preusmjerili i sabirali stetu.
Vozi po propisima, pa tuzi ako mislis da si ostecen, sve ostalo je primitivizam i papanluk!
User avatar
Qler
Posts: 25833
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7910 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

Plus na temi je par desetina ljudi, a u gradu je 100000 vozaca, od toga, stoke je bar 10000...
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#7911 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by quarterback »

Optimist wrote:Gdje ste forumski moralisti? Citajuci vas covjek bi zakljucio da je med i mlijeko na cesti, da nikad niko prekrsaj nije napravio, prekoracio brzinu i sl.
evo me, dobro si zakljucio :)
mozda malo predjem preko onih +10 dok preticem ali sam 95% vremena unutar ogranicenja +10

:evil:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#7912 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kloniran »

Qler wrote:Plus na temi je par desetina ljudi, a u gradu je 100000 vozaca, od toga, stoke je bar 10000...
ja jos nisam vidio da rogovi vire iz auta, znaci stoke nema :D :lol:
User avatar
Qler
Posts: 25833
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#7913 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Qler »

Nije sva stoka rogata, niti hoda na 4 noge

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#7914 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kloniran »

:D
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7915 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

User avatar
relax11
Posts: 1754
Joined: 08/01/2013 12:35
Location: RAJVOSA <3

#7916 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by relax11 »

Prica mi drug radi u policiji i zaustavlja on auto, ovaj u autu jebe od do i Bosnu i sve.... drug ga upita sta je bilo gospodine, kaze ovaj ma sta sta je bilo proslo me 20 auto ni jedno da blicnee :lol:
User avatar
kloniran
Posts: 12190
Joined: 06/09/2013 18:57
Location: Ispod palme na obali mora.

#7917 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by kloniran »

relax11 wrote:Prica mi drug radi u policiji i zaustavlja on auto, ovaj u autu jebe od do i Bosnu i sve.... drug ga upita sta je bilo gospodine, kaze ovaj ma sta sta je bilo proslo me 20 auto ni jedno da blicnee :lol:
:lol:
User avatar
Truba
Posts: 93828
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7918 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Truba »

:mrgreen: dno dna :lol:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7919 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by insomnia78 »

Pa u pravu je co'ek :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#7920 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

U HR zadnjim izmjenama zakona to postalo kaznjivo!
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7921 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by insomnia78 »

Al se opet radi. U Fr je kad su bile aktuelne one potjere za teroristima policija putem sredstava informisanja i drustvenih mreza apelovala na vozace da ne upozoravaju druge na policijske patrole jer tako omogucavaju teroristima da ih izbjegnu pa i dan danas ekipa iz suprotnog smjera blica da upozore na patrolu ili radar
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#7922 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by Throttle »

Kazna jer blicas čovjeku?
direstraits0078
Posts: 5231
Joined: 22/12/2011 14:41

#7923 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by direstraits0078 »

tempuser wrote:U HR zadnjim izmjenama zakona to postalo kaznjivo!
Rvacka prepisuje iz eu.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#7924 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by insomnia78 »

U fr nije kaznjivo. Kazu advokati da te mogu povuci za cunu ako je dan. Posto policija pokusava fatati na foru da paljenjem dugih zasljepljujes ostale vozace. Citam bas sinoc, pravnik ovog udruzenja vozaca kaze da ako dodje do stani pani trazis odlazak na sud i da nikog jos nisu dobili na sudu za to
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#7925 Re: Sta vas najvise nervira kod vozaca

Post by tempuser »

insomnia78 wrote:Al se opet radi. U Fr je kad su bile aktuelne one potjere za teroristima policija putem sredstava informisanja i drustvenih mreza apelovala na vozace da ne upozoravaju druge na policijske patrole jer tako omogucavaju teroristima da ih izbjegnu pa i dan danas ekipa iz suprotnog smjera blica da upozore na patrolu ili radar
Naravno da se radi...
Post Reply