Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Better Man
Posts: 18740
Joined: 01/10/2006 20:10

#7901 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Better Man »

dustaban wrote:Jebemumater kako vam se vishe da praviti naivnima, odnosno kako vam se vishe da smatrati da su svi budale i da ce pushiti tu vasu pricu o gradjanskoj drzavi. Kad vas slusa neko ko nije sa ovih prostora ne moze mu nikako biti jasno kako se ovdje mogao desiti onakav rat. Jer po vama ovdje ne postoje Bosnjaci, Srbi, Hrvati (odnosno u najmanju ruku ne postoje ovi treci) "ovdje smo svi raja i nama je svejedno za koga cemo glasati samo nek je iz raje!".

How yes No.

Sto prije shvatimo i ISPOSTUJEMO realnost, prije cemo odblokirati ovu situaciju. Nebuloze tipa "sto je to Komsic manji Hrvat od Covica" ostavite za po kuci, situacija nalaze da konacno pogledamo istini u lice i da se pogledamo u oci. Yebeno troclano predsjednistvo je posljedica yebenog mirovnog sporazuma koji je zaustavio yebeni brat koji je nastao zbog jebene nacionalne segregacije.
Pitanje ko je najbolje prosao u ovim nasim ratovima: Srbi, Hrvati ili Bosnjaci, ce svako protumaciti drugacije, jedno je sigurno - izgubili su ga gradjani!
Kurchenje gradjanstinom je sada ne samo kontraproduktivno vec pomalo i bolesno. Zar ne vidite da je "slucaj Komsic" nesto najbolje sto se moglo desiti HDZ-u! Da konjine iz SDP-a nisu nepotrebno eksperimentisali slucaj Sejdic-Finci ne bi eskalirao u slucaj BiH- NeBiH!

Komsic je na potezu!
HDZ nema eskluzivno pravo na člana predsjedništva i ne može biti veći Hrvat onaj iz HDZ-a od nekog drugog, niti glas Hrvata iz Hercegovine može vrijediti duplo u odnosu na glas Hrvata iz Sarajeva ili nekog drugog mjesta. Onaj ko misli da može i da treba tako, on je teški fašista i rasista u rangu i samog Adolfa Hitlera.
User avatar
vee-jay
Posts: 9881
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#7902 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

dustaban wrote:Jebemumater kako vam se vishe da praviti naivnima, odnosno kako vam se vishe da smatrati da su svi budale i da ce pushiti tu vasu pricu o gradjanskoj drzavi. Kad vas slusa neko ko nije sa ovih prostora ne moze mu nikako biti jasno kako se ovdje mogao desiti onakav rat. Jer po vama ovdje ne postoje Bosnjaci, Srbi, Hrvati (odnosno u najmanju ruku ne postoje ovi treci) "ovdje smo svi raja i nama je svejedno za koga cemo glasati samo nek je iz raje!".

How yes No.

Sto prije shvatimo i ISPOSTUJEMO realnost, prije cemo odblokirati ovu situaciju. Nebuloze tipa "sto je to Komsic manji Hrvat od Covica" ostavite za po kuci, situacija nalaze da konacno pogledamo istini u lice i da se pogledamo u oci. Yebeno troclano predsjednistvo je posljedica yebenog mirovnog sporazuma koji je zaustavio yebeni brat koji je nastao zbog jebene nacionalne segregacije.
Pitanje ko je najbolje prosao u ovim nasim ratovima: Srbi, Hrvati ili Bosnjaci, ce svako protumaciti drugacije, jedno je sigurno - izgubili su ga gradjani!
Kurchenje gradjanstinom je sada ne samo kontraproduktivno vec pomalo i bolesno. Zar ne vidite da je "slucaj Komsic" nesto najbolje sto se moglo desiti HDZ-u! Da konjine iz SDP-a nisu nepotrebno eksperimentisali slucaj Sejdic-Finci ne bi eskalirao u slucaj BiH- NeBiH!

Komsic je na potezu!
copy -> paste:

Sto prije shvatimo i ISPOSTUJEMO realnost.

Da, upravo tako. Sto prije shvatimo i ispostujemo ono sto se zove ustav drzave BiH time cemo prije odblokirati ovu situaciju (ustvari ja ne, jer se ja ne nalazim u vlasti). Bilo kakvo kurchenje na bilo kojem nivou zivota je kontraproduktivno a o tome da li je bolesno ne znam, jer je ipak sastavni dio ljudske rase, a jedan od glavnih nas Balkanaca.

(Slucaj) Komsic je nesto najbolje sto se moglo desiti Bosni i Hercegovini a ne HDZu. Uvijek je bolje znati dijagnozu bolesti nego sebe lagati da bolest ne postoji.

No svo ovo kmecanje - ili kako ti napisa, "kurcenje" :wink: - na ovom forumu nece imati nikakve vajde i samim time je prazno gubljenje vriemena, a za neke mozda cak i zivaca jer ustav – ili kako ti napisa "realnost" – se nece moci na taj nacin adaptirati da se Komsic izbaci iz njega.

Inace, stvarno ne znam koji su to "vi"?.
User avatar
Dozer
Posts: 32998
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7903 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dozer »

Nas Ustav je diskriminatorski, i to je vec poznata cinjenica. Odnosno - TO JE REALNOST.
Dodatna diskriminacija na osnovu stranackog porijekla je samo jos jedna dodatna imbecilnost...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7904 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Better Man wrote: HDZ nema eskluzivno pravo na člana predsjedništva i ne može biti veći Hrvat onaj iz HDZ-a od nekog drugog, niti glas Hrvata iz Hercegovine može vrijediti duplo u odnosu na glas Hrvata iz Sarajeva ili nekog drugog mjesta. Onaj ko misli da može i da treba tako, on je teški fašista i rasista u rangu i samog Adolfa Hitlera.
Aha, upravo tako. Zaboravio si dodati i Mengela, Pol Pota, Musolinija, Eichmann, Hitl..ups, sorry, vidim da si ga napisao.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#7905 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

Hafis wrote:
Prpa.ba wrote:
weredsf wrote:Ostavit ce hrvate okrenute protiv Bosne i Hercegovine
:lol:
Eh. Da sažmem što je čovjek htio reći:
Komšić je došao kao dar s neba. Jednostvno pokazao se kao savršen alibi i pokriće za dugoročno kmečanje. Sve u svemu - napravljena je politička šteta koja sada itekako pokazuje rezultate. A što je najcrnje, kada se sve sažme- politička dobit s tim potezom bila je čista nula.
Mozda jos da mu nacrtamo da shvati
User avatar
vee-jay
Posts: 9881
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#7906 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

Dozer wrote:Nas Ustav je diskriminatorski, i to je vec poznata cinjenica. Odnosno - TO JE REALNOST.
Dodatna diskriminacija na osnovu stranackog porijekla je samo jos jedna dodatna imbecilnost...
Da, ali i kao takav se mora postovati. Svaka promjena ustava nebi trebala da ide ka stvaranju vece diskriminacije nego ka njenom smanjivanju. Tog je misljenja naravno i Evropa, samo sto njoj HDZova ideja razgradnje drzavnosti BiH tj. njeno pretvaranje u konfederalnu drzavu naroda nije strana jer takve drzave vec postoje u Evropi. Mi znamo da bi takav scenario bio tek uvertira u raspad, Evropa mozda nije tog misljenja ali cak i u tom slucaju ona je uvjerenja da je jedino vazno da ostane mir a sve ostalo ce se rijesiti na neki nacin.

Vec vise puta sam napisao da ni ovaj bijedni i mizerni HDZ a ni ovaj jadni ustav nisu ni djelimocno problem nego upravo ova licemjerna, hinjska i birokratska Evropa sa njenim trecerazrednim politicarima koji izlaze iz Merkelove guze i rade upravo ono sto ona hoce, a to je nista.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7907 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

shiljak wrote:Dokaz da je onaj papir samo razultat onog što se već odavno radi!
http://oi44.klix.com/foljbc.jpg

Onako detaljno napisano kako pisati po forumima i facebooku može samo neko ko se DUGOROČNO BAVI TIM POSLOM!!

Osoba koja je aktivna najviše na temi "Demokratska Fronta Željko Komšić" je i otvorila teme kao:

Image

Izgleda na kraju da je brat Choljo kosmopolitu banovao i obrisao zajedno sa svim njegovim postovima :D

R.I.P. do novog accounta, a možda i tri :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#7908 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Ovi mozgovi koji smatraju da treba uvaziti anticivilizacijsko kmecanje su mi najbolji.

Ne talasaj, jebo ljudska prava. :D
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#7909 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

A istim mozgovima puna usta cjelovite...
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7910 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

vee-jay wrote:
Dozer wrote:Nas Ustav je diskriminatorski, i to je vec poznata cinjenica. Odnosno - TO JE REALNOST.
Dodatna diskriminacija na osnovu stranackog porijekla je samo jos jedna dodatna imbecilnost...
Da, ali i kao takav se mora postovati. Svaka promjena ustava nebi trebala da ide ka stvaranju vece diskriminacije nego ka njenom smanjivanju. Tog je misljenja naravno i Evropa, samo sto njoj HDZova ideja razgradnje drzavnosti BiH tj. njeno pretvaranje u konfederalnu drzavu naroda nije strana jer takve drzave vec postoje u Evropi. Mi znamo da bi takav scenario bio tek uvertira u raspad, Evropa mozda nije tog misljenja ali cak i u tom slucaju ona je uvjerenja da je jedino vazno da ostane mir a sve ostalo ce se rijesiti na neki nacin.

Vec vise puta sam napisao da ni ovaj bijedni i mizerni HDZ a ni ovaj jadni ustav nisu ni djelimocno problem nego upravo ova licemjerna, hinjska i birokratska Evropa sa njenim trecerazrednim politicarima koji izlaze iz Merkelove guze i rade upravo ono sto ona hoce, a to je nista.
A evropska birokratija ne valja jer ne ispunjava zelje bosnjackih politicara i ne zeli da ovu drzavu napravi bosnjackom... pardon bosanskom. :-)
Pa mogu li Hrvate zapasti bar mrvice, mogu li izabrati bar svog clana Predsjednostva ili sve treba biti bosnjacko pardon bosanasko.
Sto bi rekle bosnjacke "demokrate"... Dosta podjela medju ljudima! Treba to sve asimilirati!
User avatar
Dozer
Posts: 32998
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7911 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dozer »

@Basvod
Ne treba uopste da postoje CLANOVI predsjednistva, nego jedan predsjednik. Tacka.
Na planeti ne postoji drzava koja ima "clanove predsjednistva", tj. 3 predsjednika drzave poput BiH.

Sta fali mom gornjem prijedlogu o po jednom predsjedniku svake dvije godine?
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7912 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

Dozer wrote:@Basvod
Ne treba uopste da postoje CLANOVI predsjednistva, nego jedan predsjednik. Tacka.
Na planeti ne postoji drzava koja ima "clanove predsjednistva", tj. 3 predsjednika drzave poput BiH.

Sta fali mom gornjem prijedlogu o po jednom predsjedniku svake dvije godine?
A sta je falilo Milosevicevom "jedan covjek jedan glas"?
Ti predlazes isto sto i Milosevic.
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#7913 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oakville »

Basvod wrote:
vee-jay wrote:
Dozer wrote:Nas Ustav je diskriminatorski, i to je vec poznata cinjenica. Odnosno - TO JE REALNOST.
Dodatna diskriminacija na osnovu stranackog porijekla je samo jos jedna dodatna imbecilnost...
Da, ali i kao takav se mora postovati. Svaka promjena ustava nebi trebala da ide ka stvaranju vece diskriminacije nego ka njenom smanjivanju. Tog je misljenja naravno i Evropa, samo sto njoj HDZova ideja razgradnje drzavnosti BiH tj. njeno pretvaranje u konfederalnu drzavu naroda nije strana jer takve drzave vec postoje u Evropi. Mi znamo da bi takav scenario bio tek uvertira u raspad, Evropa mozda nije tog misljenja ali cak i u tom slucaju ona je uvjerenja da je jedino vazno da ostane mir a sve ostalo ce se rijesiti na neki nacin.

Vec vise puta sam napisao da ni ovaj bijedni i mizerni HDZ a ni ovaj jadni ustav nisu ni djelimocno problem nego upravo ova licemjerna, hinjska i birokratska Evropa sa njenim trecerazrednim politicarima koji izlaze iz Merkelove guze i rade upravo ono sto ona hoce, a to je nista.
[/quote]A evropska birokratija ne valja jer ne ispunjava zelje bosnjackih politicara i ne zeli da ovu drzavu napravi bosnjackom... pardon bosanskom. :-)
Pa mogu li Hrvate zapasti bar mrvice, mogu li izabrati bar svog clana Predsjednostva ili sve treba biti bosnjacko pardon bosanasko.
Sto bi rekle bosnjacke "demokrate"... Dosta podjela medju ljudima! Treba to sve asimilirati![/quote]

Pričaš uprazno. Neće se niko asimilirati niti će Evropa bilo kome ispunjavati želje - a i obratno, nitko neće ispunjavati želje Evropi. Da ti se pojasni - Dejton ostaje rješenje, i ko misli da će preko Evrope izaći iz okvira Dejtona je promašio mjesto, vrijeme i odnosa snaga.
Last edited by oakville on 19/01/2014 21:28, edited 2 times in total.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7914 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

niđe na svijetu će ostati zauvijek?
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#7915 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oakville »

Basvod wrote:
Dozer wrote:@Basvod
Ne treba uopste da postoje CLANOVI predsjednistva, nego jedan predsjednik. Tacka.
Na planeti ne postoji drzava koja ima "clanove predsjednistva", tj. 3 predsjednika drzave poput BiH.

Sta fali mom gornjem prijedlogu o po jednom predsjedniku svake dvije godine?
A sta je falilo Milosevicevom "jedan covjek jedan glas"?
Ti predlazes isto sto i Milosevic.
Ništa nije falilo miloševićevom sistemu jedan čovjek jedan glas. Osim što ga nije htjeo uvesti u Jugoslaviji, već ga je htjeo uvesti nakon što je iz Jugoslavije istjerao sloveniju (-2 miliona nesrba), pa protjerao hrvate iz posavine i krajine i dijelova slavonije (minus cirka 500.000 hrvata) da bi zatim krenuo u protjerivanje i istrebljenje bošnjaka i albanaca, koje je onako uljudno htjeo poslati što na rudarski rad u jame, što u hladnjače na zimovanje, uzgred organizirajući silovanja, pljačku i konclogore. Sve radi toga jer su srbi u Jugoslaviji činili 36 posto stanovništva s tendencijom pada u hrvatskoj, bih i na kosovu. I da ne zaboravimo Milošević je sve gore navedeno radio uz plebiscitarnu podršku većine srpskog naroda kako u srbiji tako izvan nje.

Dakle Miloševićevom sistemu jedan čovjek jedan glas ne može se prigovoriti ništa - osim male sitnice. tj. metode organiziranja uslova za to "demokratsko glasanje."
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7916 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

Vizionar nema sta...
Kazem ja da postratna bosnjacka politika ide milosevicevim stopama.
Ocete se i usreciti... :-)
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#7917 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

Basvod wrote:Kazem ja da postratna bosnjacka politika ide milosevicevim stopama.
Neki kao da su prespavali razdoblje predratne BiH i rat.
Nekakvi prijedlozi "jedan čovjek jedan glas", "jedan Predsjednik"
i slične gluposti. U kojem paralelnom svijetu žive ti ljudi?

:-)
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#7918 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

Basvod wrote:Vizionar nema sta...
Kazem ja da postratna bosnjacka politika ide milosevicevim stopama.
Ocete se i usreciti... :-)
:-) :roll:
oakville
Posts: 1901
Joined: 27/10/2013 08:49

#7919 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by oakville »

Basvod wrote:Vizionar nema sta...
Kazem ja da postratna bosnjacka politika ide milosevicevim stopama.
Ocete se i usreciti... :-)
Možeš li nam pokazati presude kojima se potvrđuje da bošnjačka politika ide miloševićevim stopama? Dakle - slike, presude itd o genocidima, etničkim čišćenjima, silovanjima, konclogorima, sve počinjeno od strane bošnjaka ili bar ABiH itd. sve naravno uz demokratsku podršku većine bošnjaka. Ako nemaš nešto iz prošlosti daj nam sliku i govor većinski izabranog bošnjačkog političara koji kaže "srpski narod u nestanak" (kao npr.karadžić).

Dakle samo argumenti, tvoje mišljenje je u redu, ali to je samo tvoje mišljenje - slobodan si da misliš i da si napoleon.

Izvoli.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#7920 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

oakville wrote:
Basvod wrote:Vizionar nema sta...
Kazem ja da postratna bosnjacka politika ide milosevicevim stopama.
Ocete se i usreciti... :-)
Možeš li nam pokazati presude kojima se potvrđuje da bošnjačka politika ide miloševićevim stopama? Dakle - slike, presude itd o genocidima, etničkim čišćenjima, silovanjima, konclogorima, sve počinjeno od strane bošnjaka ili bar ABiH itd. sve naravno uz demokratsku podršku većine bošnjaka. Ako nemaš nešto iz prošlosti daj nam sliku i govor većinski izabranog bošnjačkog političara koji kaže "srpski narod u nestanak" (kao npr.karadžić).

Dakle samo argumenti, tvoje mišljenje je u redu, ali to je samo tvoje mišljenje - slobodan si da misliš i da si napoleon.

Izvoli.
Ccccc... Čovjek napiše da politika ide Miloševićevskim stopama, a ti mu odgovoriš sa "Pokaži mi onoga ko govori kao Karadžić!". Postoji put koji se mora preći od Miloševića do Karađića, i taj put smo gledali uživo. Kad je Miloševićeva zvijezda počela da sija, Karadžića na mapi nije bilo, a Mladić je nosio petokraku na kapi. I kleo se u tu petokraku. A pomenutom Miloševiću su bila puna usta Bratstva i jedinstva, i Jugoslavije od Vardara pa do Triglava. I gomila Bosanaca i Hercegovaca svih vjera ili nevjera je u istom vidjela novog Tita. Put od Miloševića iz 1987. do Karadžića iz 1991. može trajati dugo, kratko, može i ne mora završavati na istoj tačci na kojoj je završio onaj put kojega je Milošević zadao. Ali da preovladavajuća nacionalna čežnja u Bošnjaka već odavno slijedi miloševićevske obrasce iz 1987. godine, to nije teško dokazati. Uzmi neki članak Politike iz tih godina, zamijeni srpska imena muslimanskim, a albanska srpskim i slobodno taj članak objavi u sutrašnjem Saffu. Uz pohvalu uredništva.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#7921 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

Corto Maltese wrote:
oakville wrote:
Basvod wrote:Vizionar nema sta...
Kazem ja da postratna bosnjacka politika ide milosevicevim stopama.
Ocete se i usreciti... :-)
Možeš li nam pokazati presude kojima se potvrđuje da bošnjačka politika ide miloševićevim stopama? Dakle - slike, presude itd o genocidima, etničkim čišćenjima, silovanjima, konclogorima, sve počinjeno od strane bošnjaka ili bar ABiH itd. sve naravno uz demokratsku podršku većine bošnjaka. Ako nemaš nešto iz prošlosti daj nam sliku i govor većinski izabranog bošnjačkog političara koji kaže "srpski narod u nestanak" (kao npr.karadžić).

Dakle samo argumenti, tvoje mišljenje je u redu, ali to je samo tvoje mišljenje - slobodan si da misliš i da si napoleon.

Izvoli.
Ccccc... Čovjek napiše da politika ideMiloševićevskim stopama, a ti mu odgovoriš sa "Pokaži mi onoga ko govori kao Karadžić!". Postoji put koji se mora preći od Miloševića do Karađića, i taj put smo gledali uživo. Kad je Miloševićeva zvijezda počela da sija, Karadžića na mapi nije bilo, a Mladić je nosio petokraku na kapi. I kleo se u tu petokraku. A pomenutom Miloševiću su bila puna usta Bratstva i jedinstva, i Jugoslavije od Vardara pa do Triglava. I gomila Bosanaca i Hercegovaca svih vjera ili nevjera je u istom vidjela novog Tita. Put od Miloševića iz 1987. do Karadžića iz 1991. može trajati dugo, kratko, može i ne mora završavati na istoj tačci na kojoj je završio onaj put kojega je Milošević zadao. Ali da preovladavajuća nacionalna čežnja u Bošnjaka već odavno slijedi miloševićevske obrasce iz 1987. godine, to nije teško dokazati. Uzmi neki članak Politike iz tih godina, zamijeni srpska imena muslimanskim, a albanska srpskim i slobodno taj članak objavi u sutrašnjem Saffu. Uz pohvalu uredništva.
Cije mosti Bosnjaci nosaju, gdje organizuju Gazimestane , Usca , jogurt revolucije , imaju li neki memorandum u kojem stoji da teeba napraviti etnicki ciste teritorije , da li terorisu nekog kao sto je Milosevic Albance, da li se prave motirani procesi protiv Srba i Hrvata :?: O ovom boldiranom ne treba ni govoriti posto cim ti izjednacavas polozaj Albanaca za vrijeme Milosevica sa polozajem Srba u Bosni odmah si sebe diskvalifikovao kao ozbiljnog sagovornika.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#7922 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sabina1 »

webby-x wrote:
Basvod wrote:Kazem ja da postratna bosnjacka politika ide milosevicevim stopama.
Neki kao da su prespavali razdoblje predratne BiH i rat.
Nekakvi prijedlozi "jedan čovjek jedan glas", "jedan Predsjednik"
i slične gluposti. U kojem paralelnom svijetu žive ti ljudi?

:-)
Prije rata smo imali predsjedništvo i jednog predsjednika predsjedništva u punom mandatu.
Nije bilo nikakvih entiteta , kantona i niti zaštite nacionalnog interesa i niko nije bio ugrožen štaviše , svi su bili - afirmisani.
Ne vidim niti jedan razlog da danas nemamo sličnu situaciju u kontekstu jednog predsjednika/ce i dvoje potpredsjednika/ca.
Funkciju predsjednika FBiH treba ukinuti i objediniti sa premijerskom. Suvišna je.
User avatar
MuaDib
Posts: 4056
Joined: 28/10/2006 23:25
Location: Sarajevo

#7923 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MuaDib »

tvsabina wrote:
webby-x wrote:
Basvod wrote:Kazem ja da postratna bosnjacka politika ide milosevicevim stopama.
Neki kao da su prespavali razdoblje predratne BiH i rat.
Nekakvi prijedlozi "jedan čovjek jedan glas", "jedan Predsjednik"
i slične gluposti. U kojem paralelnom svijetu žive ti ljudi?

:-)
Prije rata smo imali predsjedništvo i jednog predsjednika predsjedništva u punom mandatu.
Nije bilo nikakvih entiteta , kantona i niti zaštite nacionalnog interesa i niko nije bio ugrožen štaviše , svi su bili - afirmisani.
Ne vidim niti jedan razlog da danas nemamo sličnu situaciju u kontekstu jednog predsjednika/ce i dvoje potpredsjednika/ca.
Funkciju predsjednika FBiH treba ukinuti i objediniti sa premijerskom. Suvišna je.
Imali smo predsjedništvo koje je imalo predsjednika, čiji mandat je trajao godinu dana, nakon čega je slijedio reizbor, prema Ustavu SRBiH.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#7924 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Havatar wrote:Cije mosti Bosnjaci nosaju, gdje organizuju Gazimestane , Usca , jogurt revolucije , imaju li neki memorandum u kojem stoji da teeba napraviti etnicki ciste teritorije , da li terorisu nekog kao sto je Milosevic Albance, da li se prave motirani procesi protiv Srba i Hrvata :?: O ovom boldiranom ne treba ni govoriti posto cim ti izjednacavas polozaj Albanaca za vrijeme Milosevica sa polozajem Srba u Bosni odmah si sebe diskvalifikovao kao ozbiljnog sagovornika.
Najveća sreća za Bošnjake, i za sve bosanskohercegovačke patriote je u tome što Bošnjački radikali nemaju podršku prevladavajuće bošnjačke političke elite. Tako da umjesto Gazimestana, moštiju i jogurta, imamo šatorska naselja pred OHR-om kao maksimum do kojeg ti likovi mogu dobaciti. Dakle, dok je Suljagića, Alispahića i par sličnih forumaša, stvar je pod kontrolom. Ali ako se pojavi neko sposobniji od njih da jaše na tim idejama, biće zajebano.
Saa Bakirom Izetbegovićem se ne bih mogao složiti oko toga da je nebo plavo, ali u jednom se slažem: Bošnjaci jesu vezivno tkivo Bosne, i ako se oni radikaliziraju, ode Bosna u helać.
User avatar
drug_profi
Posts: 65429
Joined: 16/07/2012 16:00

#7925 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by drug_profi »

Bosanci su vezivno tkivo Bosne.
Post Reply