Cca 10% na svakih 1000 mnvZoomZoomKiwi wrote: ↑27/04/2024 22:24 Baš me zanima koliki je to gubitak na visini od 2328m u odnosu na 550m gdje je Sarajevo.
Uzevši u obzir da je isti, koliki god da je, minimalan zbog toga što već odavno imamo stvari koje se zovu ECU i senzor pritiska (kako onog vanjskog tako i onog u usisu).
Znači, koliko to Purosangue gubi na vrhu Bernina Pass-a u odnosu na to kad se vozi Dobrinjom?
Koliko često bi se taj isti automobil vozio na tim visinama (recimo eto iznad 1200m)?
Bernina Pass je najviša cesta otvorena cijelu godinu u Europi.
Alfa Romeo
Moderators: _BataZiv_0809, anex
- sime_cipol
- Posts: 23439
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#7876 Re: Alfa Romeo
- sime_cipol
- Posts: 23439
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#7877 Re: Alfa Romeo
Jednom i s tobom da se slozimkravamuzara wrote: ↑27/04/2024 23:18 Sam motor u purosangeu vrijedi vise nego dva citava urusa, a bolji je i u svemu ostalom.
- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#7878 Re: Alfa Romeo
Gledao sam danas video, i pojede ga urus za duplo manje para. A vi navijajte…kravamuzara wrote: ↑27/04/2024 23:18 Sam motor u purosangeu vrijedi vise nego dva citava urusa, a bolji je i u svemu ostalom.
Ne znam sto o ovome pisemo na temi o alfa sklopociji. Sta ona ima sa autima?
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7879 Re: Alfa Romeo
Urus je svakako bolja kupovina..
- Romeo 80
- Posts: 4629
- Joined: 11/12/2006 16:55
- Location: Seljajevo, al Centar brale
- Grijem se na: Džemper
- Vozim: Azijsku nakazu
- sime_cipol
- Posts: 23439
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
- sime_cipol
- Posts: 23439
- Joined: 20/12/2018 15:06
- Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
- Grijem se na: Zdrvima
- Vozim: Clio 1.2 43kw
#7883 Re: Alfa Romeo
Purosangue je cudo.
Urus je Audi.
Tu bi sva rasprava zavrsila.
Urus je Audi.
Tu bi sva rasprava zavrsila.
- ElRe
- Posts: 16943
- Joined: 12/12/2011 11:28
#7884 Re: Alfa Romeo
Urus i Puro su klasa za sebe, to je ok. Ali, Puro mi je odvratni miks kinesko - itakijanskog dizajna.konektovan wrote: ↑27/04/2024 22:04Ti si druze drugi Amar na forumu,..sve vam je u kontru hebote..![]()
Urus je njemački skladan, oštar, dominantan.
PS nisam veliki fan azijata
-
izvrsni direktor
- Posts: 14756
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#7885 Re: Alfa Romeo
Kad ih vidis uzivo, be mozes ih uopce strpati u isti koš
-
Seawolf
- Posts: 9169
- Joined: 14/06/2012 22:59
#7886 Re: Alfa Romeo
Rezultati sa Dekra LausitzRing-a, za Aston Martin DBX 707 i za Lamborghini Urus ....

S tim što je Lamborghini Urus vožen na semi-slick trkačim gumama (odatle zvijezdica pored naziva modela), a Aston Martin DBX 707 je vožen na gumama sa kojima dođe iz tvornice: Pirelli P Zero A8A dimenzija 285/35 // 325/30 R23.
Čekamo da vidimo kako će proći Ferrari Purosangue.

S tim što je Lamborghini Urus vožen na semi-slick trkačim gumama (odatle zvijezdica pored naziva modela), a Aston Martin DBX 707 je vožen na gumama sa kojima dođe iz tvornice: Pirelli P Zero A8A dimenzija 285/35 // 325/30 R23.
Čekamo da vidimo kako će proći Ferrari Purosangue.
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79562
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#7887 Re: Alfa Romeo
svaki taj SUV k'o da je isti lik dizajnirao
marka apsolutno nebitna, ni po čemu nisu unique
marka apsolutno nebitna, ni po čemu nisu unique
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#7888 Re: Alfa Romeo
urus je najbolji, tace feraLa, nastavlja se drkica na dojČe industriju 
-
Leon16v
- Posts: 7019
- Joined: 02/04/2015 13:27
- Location: Ilidza إليدزا
- Vozim: Staro željezo
#7889 Re: Alfa Romeo
Uvijek bi izabrao ferrari prije lamba. Čim je kod nas lambo postao često viđen posebno urus, meni vise nije to to
Dovoljno da vidim kako sf90 dobija novog revuelta na dragraceu
Dovoljno da vidim kako sf90 dobija novog revuelta na dragraceu
- Velkoski
- ModeratorNaBezCenzure
- Posts: 79562
- Joined: 17/05/2008 15:30
- Location: u dergjahu tvog srca
- Vozim: Golf 7 GTI
#7890 Re: Alfa Romeo
uvijek bih izabrao Ferrari također, ali ako je moguće da ne bude pogani SUV, riga mi se od njih

- basicm
- Posts: 11634
- Joined: 16/01/2012 21:38
#7891 Re: Alfa Romeo
Cisto drzeci se poredbe sa klipa, a DBX je opet najbrzi, i jos sa stilom. Sto bi ferrarija ipak stavilo na mjesto japana otprilikeSeawolf wrote: ↑28/04/2024 08:47 Rezultati sa Dekra LausitzRing-a, za Aston Martin DBX 707 i za Lamborghini Urus ....
S tim što je Lamborghini Urus vožen na semi-slick trkačim gumama (odatle zvijezdica pored naziva modela), a Aston Martin DBX 707 je vožen na gumama sa kojima dođe iz tvornice: Pirelli P Zero A8A dimenzija 285/35 // 325/30 R23.
Čekamo da vidimo kako će proći Ferrari Purosangue.
-
izvrsni direktor
- Posts: 14756
- Joined: 20/12/2018 16:11
- Vozim: Premium
#7892 Re: Alfa Romeo
Jel moguce da kao odstao insan ne mozes prihvatit da neko ima drugacije misljenje od tvog?Evolution_IV wrote: ↑28/04/2024 08:55 urus je najbolji, tace feraLa, nastavlja se drkica na dojČe industriju![]()
-
Throttle
- Posts: 14680
- Joined: 10/06/2016 12:35
#7893 Re: Alfa Romeo
Ferrari je uvijek bio ekskluziva, mada ni Lamba, bilo kojeg, ne bih odbio
Ferrari je zasebna liga i jedini u njoj
Ferrari je zasebna liga i jedini u njoj
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7894 Re: Alfa Romeo
Urus je porodicni auto, pokupis porodicu, i jos odradis vrijeme na nekoj stazi bez problema. Izuzetan komercijalni uspjeh postigao.
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7895 Re: Alfa Romeo
A sta je audi?
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#7896 Re: Alfa Romeo
Prihvatam ja, samo mi se gade komentari ispod videa i poneki ovde...izvrsni direktor wrote: ↑28/04/2024 09:35Jel moguce da kao odstao insan ne mozes prihvatit da neko ima drugacije misljenje od tvog?Evolution_IV wrote: ↑28/04/2024 08:55 urus je najbolji, tace feraLa, nastavlja se drkica na dojČe industriju![]()
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7897 Re: Alfa Romeo
I nama se gade tvoji,..pa ti niko ne replicira na nacin kako ti to radis..
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#7898 Re: Alfa Romeo
super, bas mi je drago..
- konektovan
- Posts: 51457
- Joined: 19/01/2015 19:12
- Location: Mahala
- Vozim: Francusku kantu
#7899 Re: Alfa Romeo
Pa samo da znas. Niko se tebi direktno ne obraca, a ti epitete dijelis kolektivno...a ovdje si najmladji ubjedljivo.
- Evolution_IV
- Posts: 20832
- Joined: 29/08/2020 22:58
- Location: Tahiti
- Vozim: 3 Leša
#7900 Re: Alfa Romeo
Pa nikom direktno, ovde smo svi kombinacije 1 i 0 tako da ne shvatas licno...to je valjda jasno il nijekonektovan wrote: ↑28/04/2024 10:11Pa samo da znas. Niko se tebi direktno ne obraca, a ti epitete dijelis kolektivno...a ovdje si najmladji ubjedljivo.
mene nerviraju trendovi, nervira me kad vecina ima isto misljenje i stav i da niko drugi ko malo iskoci nije u pravu...
komplet poredak svejtski me nervira itd...
takve sam tipe od kako znam za sebe i to se nece nikad promjenit
