Alfa Romeo

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
sime_cipol
Posts: 23439
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#7876 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

ZoomZoomKiwi wrote: 27/04/2024 22:24 Baš me zanima koliki je to gubitak na visini od 2328m u odnosu na 550m gdje je Sarajevo.

Uzevši u obzir da je isti, koliki god da je, minimalan zbog toga što već odavno imamo stvari koje se zovu ECU i senzor pritiska (kako onog vanjskog tako i onog u usisu).

Znači, koliko to Purosangue gubi na vrhu Bernina Pass-a u odnosu na to kad se vozi Dobrinjom?

Koliko često bi se taj isti automobil vozio na tim visinama (recimo eto iznad 1200m)?

Bernina Pass je najviša cesta otvorena cijelu godinu u Europi.
Cca 10% na svakih 1000 mnv
User avatar
sime_cipol
Posts: 23439
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#7877 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

kravamuzara wrote: 27/04/2024 23:18 Sam motor u purosangeu vrijedi vise nego dva citava urusa, a bolji je i u svemu ostalom.
Jednom i s tobom da se slozim :D
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#7878 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

kravamuzara wrote: 27/04/2024 23:18 Sam motor u purosangeu vrijedi vise nego dva citava urusa, a bolji je i u svemu ostalom.
Gledao sam danas video, i pojede ga urus za duplo manje para. A vi navijajte…
Ne znam sto o ovome pisemo na temi o alfa sklopociji. Sta ona ima sa autima?
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7879 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Urus je svakako bolja kupovina..
User avatar
Romeo 80
Posts: 4629
Joined: 11/12/2006 16:55
Location: Seljajevo, al Centar brale
Grijem se na: Džemper
Vozim: Azijsku nakazu

#7880 Re: Alfa Romeo

Post by Romeo 80 »

basicm wrote: 27/04/2024 22:43 Uglavnom urus bolji za duplo manje para. I tu se prica zavrsava.
Sta znaci duplo manje?! :?
User avatar
sime_cipol
Posts: 23439
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#7881 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

basicm wrote: 27/04/2024 23:35

Gledao sam danas video, i pojede ga urus za duplo manje para. A vi navijajte…
Ja, i?
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#7882 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

Upravo, tako je.
User avatar
sime_cipol
Posts: 23439
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Clio 1.2 43kw

#7883 Re: Alfa Romeo

Post by sime_cipol »

Purosangue je cudo.
Urus je Audi.
Tu bi sva rasprava zavrsila.
User avatar
ElRe
Posts: 16943
Joined: 12/12/2011 11:28

#7884 Re: Alfa Romeo

Post by ElRe »

konektovan wrote: 27/04/2024 22:04
ElRe wrote: 27/04/2024 21:46
mk ultra wrote: 27/04/2024 20:31 https://vm.tiktok.com/ZMMgmGu3y/

Fkt dobra kola
Ovaj Puro Ferari je meni odvratan. Enterijer :run:
Ti si druze drugi Amar na forumu,..sve vam je u kontru hebote.. :-)
Urus i Puro su klasa za sebe, to je ok. Ali, Puro mi je odvratni miks kinesko - itakijanskog dizajna.
Urus je njemački skladan, oštar, dominantan.

PS nisam veliki fan azijata :)
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#7885 Re: Alfa Romeo

Post by izvrsni direktor »

Kad ih vidis uzivo, be mozes ih uopce strpati u isti koš
Seawolf
Posts: 9169
Joined: 14/06/2012 22:59

#7886 Re: Alfa Romeo

Post by Seawolf »

Rezultati sa Dekra LausitzRing-a, za Aston Martin DBX 707 i za Lamborghini Urus ....

Image

S tim što je Lamborghini Urus vožen na semi-slick trkačim gumama (odatle zvijezdica pored naziva modela), a Aston Martin DBX 707 je vožen na gumama sa kojima dođe iz tvornice: Pirelli P Zero A8A dimenzija 285/35 // 325/30 R23.

Čekamo da vidimo kako će proći Ferrari Purosangue.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79562
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#7887 Re: Alfa Romeo

Post by Velkoski »

svaki taj SUV k'o da je isti lik dizajnirao

marka apsolutno nebitna, ni po čemu nisu unique :mrgreen:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#7888 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

urus je najbolji, tace feraLa, nastavlja se drkica na dojČe industriju :run:
Leon16v
Posts: 7019
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#7889 Re: Alfa Romeo

Post by Leon16v »

Uvijek bi izabrao ferrari prije lamba. Čim je kod nas lambo postao često viđen posebno urus, meni vise nije to to :D
Dovoljno da vidim kako sf90 dobija novog revuelta na dragraceu :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79562
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#7890 Re: Alfa Romeo

Post by Velkoski »

uvijek bih izabrao Ferrari također, ali ako je moguće da ne bude pogani SUV, riga mi se od njih :-? :mrgreen:
User avatar
basicm
Posts: 11634
Joined: 16/01/2012 21:38

#7891 Re: Alfa Romeo

Post by basicm »

Seawolf wrote: 28/04/2024 08:47 Rezultati sa Dekra LausitzRing-a, za Aston Martin DBX 707 i za Lamborghini Urus ....

Image

S tim što je Lamborghini Urus vožen na semi-slick trkačim gumama (odatle zvijezdica pored naziva modela), a Aston Martin DBX 707 je vožen na gumama sa kojima dođe iz tvornice: Pirelli P Zero A8A dimenzija 285/35 // 325/30 R23.

Čekamo da vidimo kako će proći Ferrari Purosangue.
Cisto drzeci se poredbe sa klipa, a DBX je opet najbrzi, i jos sa stilom. Sto bi ferrarija ipak stavilo na mjesto japana otprilike :)
izvrsni direktor
Posts: 14756
Joined: 20/12/2018 16:11
Vozim: Premium

#7892 Re: Alfa Romeo

Post by izvrsni direktor »

Evolution_IV wrote: 28/04/2024 08:55 urus je najbolji, tace feraLa, nastavlja se drkica na dojČe industriju :run:
Jel moguce da kao odstao insan ne mozes prihvatit da neko ima drugacije misljenje od tvog?
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#7893 Re: Alfa Romeo

Post by Throttle »

Ferrari je uvijek bio ekskluziva, mada ni Lamba, bilo kojeg, ne bih odbio :-D
Ferrari je zasebna liga i jedini u njoj
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7894 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Urus je porodicni auto, pokupis porodicu, i jos odradis vrijeme na nekoj stazi bez problema. Izuzetan komercijalni uspjeh postigao.
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7895 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

sime_cipol wrote: 27/04/2024 23:53 Purosangue je cudo.
Urus je Audi.
Tu bi sva rasprava zavrsila.
A sta je audi? :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#7896 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

izvrsni direktor wrote: 28/04/2024 09:35
Evolution_IV wrote: 28/04/2024 08:55 urus je najbolji, tace feraLa, nastavlja se drkica na dojČe industriju :run:
Jel moguce da kao odstao insan ne mozes prihvatit da neko ima drugacije misljenje od tvog?
Prihvatam ja, samo mi se gade komentari ispod videa i poneki ovde...
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7897 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

I nama se gade tvoji,..pa ti niko ne replicira na nacin kako ti to radis..
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#7898 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

super, bas mi je drago..
User avatar
konektovan
Posts: 51457
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#7899 Re: Alfa Romeo

Post by konektovan »

Evolution_IV wrote: 28/04/2024 10:06 super, bas mi je drago..
Pa samo da znas. Niko se tebi direktno ne obraca, a ti epitete dijelis kolektivno...a ovdje si najmladji ubjedljivo.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#7900 Re: Alfa Romeo

Post by Evolution_IV »

konektovan wrote: 28/04/2024 10:11
Evolution_IV wrote: 28/04/2024 10:06 super, bas mi je drago..
Pa samo da znas. Niko se tebi direktno ne obraca, a ti epitete dijelis kolektivno...a ovdje si najmladji ubjedljivo.
Pa nikom direktno, ovde smo svi kombinacije 1 i 0 tako da ne shvatas licno...to je valjda jasno il nije

mene nerviraju trendovi, nervira me kad vecina ima isto misljenje i stav i da niko drugi ko malo iskoci nije u pravu...

komplet poredak svejtski me nervira itd...

takve sam tipe od kako znam za sebe i to se nece nikad promjenit
Post Reply