Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#7876 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Stannis je valjda jedini koji osvaja prijestolje zato što misli da MORA, a ne zato što želi
Jedino što je on htio u smislu vladanja je Storm's end, za koji smatra da ga je zaslužio
Možda je zato stalno čangrizav :D
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7877 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

omar little wrote:eto i da uzmemo premisu za tacnu (ja se ne slazem, starka nije vojno pobijedio, niti ove preko zida :D) da je dobar vojskovodja, to ga ne cini dobrim vladarem. previse je on volio stolicu da bi znao na njoj sjediti.
Lik je vjerovatno bio i najpravedniji kralj od svih. Dokaz tome ti je da je odsjekao prste Davosu jer mu je švercao luk dok je ovaj bio pod opsadom. Iako je dobio nagradu viteza + dosta zemlje jer je pomogao Stannisu, morao je platit kaznu za švercanje i ostao je bez 4 prsta. I još da napomenem da lik uopšte nije silio Jona Snowa ili mu prijetio da krene sa njim na Winterfell, dao mu je korektnu ponudu da će ga legitimisat kao Starka i dat mu da bude kralj Winterfella kad on (Stannis) postane glavni kralj. I na kraju je poštovao njegovu odluku da želi ostat u Nights watch-u.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7878 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

Capajebo wrote:Ja cak mislim da ce (ako bude ziv i dalje) podrzati Targaryen kada predje u Westeros, jer ima vece pravo od njega. Stanisova pravda! :mrgreen:
Daenerys nema veće pravo od njeg, Targaryeni su izgubili bitku u ustanku i smaknuti su sa vlasti tako da su Baratheoni pravedno zavladali kraljevstvom. Bukvalno niko drugi nema veća prava od njeg, Renly je bio mlađi brat tako da nije mogao, dok Robertov sin Gendry nije nikad legitimisan tako da ni on ne može, ova ostala djeca od Cersei su sve incest tako da ni oni ne mogu.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#7879 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Tako je, Stannis the rightful king 8)

Image
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#7880 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

tako je!

a debeli smrad ga ubi.
pa eto cak i da je ona zabola mac pored njega, ja vise u njemu ne vidim potencijala da bude ikakav faktor u seriji.
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#7881 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

karanana wrote:
a debeli smrad ga ubi.
pa eto cak i da je ona zabola mac pored njega, ja vise u njemu ne vidim potencijala da bude ikakav faktor u seriji.
Njegov lik u seriji je otišao u drugom pravcu, i slažem se da više nije nekakav faktor. Ne znam jel to čisto producentska odluka da toliko ujebu njegov lik ili šta. U svakom slučaju ne volim što su od njega napravili. Mislim da Debeli tu baš nije kriv, jer je zasad u knjigama Stannisova sudbina drugačija
No eto, Stannis valjda nije dovoljno obožavan od publike, nema sisu za pokazat, nije tipični "likeable hero", pa producente valjda boli kurac za njega
Ne bih se čudila da je zaista mrtav
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7882 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

stanis mi se ogadio kada je ćerku zapalio na nagovor one crvene rospije, nadam se da su ga boltoni živog odrali i zapalili...

Image
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#7883 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

glupost je sto je kcerku vodio u fajt. ali taj dio price je napravljen da bi je spalio.

ali stavi se u njegovu kozu ako su sve pretpostavke tacne.....ako se krenu vracati u castle black svi ce pocrkati od zime i gladi ukljucuci i kcerku. ako krenu naprijed takodjer ce pocrkati. treca opcija je zrtvovanje jedne osobe koja bi iovako ionako umrla u bilo kojoj opciji.
ali tu dolazi moja tvrdnja da stanis nije bio toliki debil da tako naslijepo krene u fajt znajuci sta ga moze zadesit u putu.
User avatar
pici
Posts: 46397
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#7884 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

karanana wrote:glupost je sto je kcerku vodio u fajt. ali taj dio price je napravljen da bi je spalio.

ali stavi se u njegovu kozu ako su sve pretpostavke tacne.....ako se krenu vracati u castle black svi ce pocrkati od zime i gladi ukljucuci i kcerku. ako krenu naprijed takodjer ce pocrkati. treca opcija je zrtvovanje jedne osobe koja bi iovako ionako umrla u bilo kojoj opciji.
ali tu dolazi moja tvrdnja da stanis nije bio toliki debil da tako naslijepo krene u fajt znajuci sta ga moze zadesit u putu.

i na kraju ni tamo ni vamo, žrtvova ščer i svi izginuše, crvena rospija pobježe u crni zamak podvijena repa, nadam se da će dat pićmare mrtvom jonu da ga oživi, možda ga i pušom digne iz mrtvih...šha kaješ na ovo
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#7885 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

pushi, pushi mala, pushi mala ti....ne dozvoli vatri da se ugasi
User avatar
Capajebo
Posts: 22034
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#7886 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Capajebo »

Pandakonda wrote:
Capajebo wrote:Ja cak mislim da ce (ako bude ziv i dalje) podrzati Targaryen kada predje u Westeros, jer ima vece pravo od njega. Stanisova pravda! :mrgreen:
Daenerys nema veće pravo od njeg, Targaryeni su izgubili bitku u ustanku i smaknuti su sa vlasti tako da su Baratheoni pravedno zavladali kraljevstvom. Bukvalno niko drugi nema veća prava od njeg, Renly je bio mlađi brat tako da nije mogao, dok Robertov sin Gendry nije nikad legitimisan tako da ni on ne može, ova ostala djeca od Cersei su sve incest tako da ni oni ne mogu.
Znam da nema, ali kazem da bi mozda on tako odlucio, jer svakako ne zeli vlast, samo radi ono sto je ispravno u tom trenutku. :D
I btw, ne vjerujem da je on jos mrtav. Bar se nadam da nije!
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#7887 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Nakon što su mu uvalili to spaljivanje kćerke postalo mi je svejedno za njega (u seriji), jer za to nema opravdanja
omar little
Posts: 17416
Joined: 14/03/2008 21:14

#7888 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by omar little »

meni je stanis bio odvratan od pocetka. to odsijecanje ruke i ta cijela prica, meni nista nije znacila. kakva pravednost, kakvi bakraci. kako god vi vidjeli njegovu poziciju i pravo na tron, o kojoj ja, baj d vej, nisam uopce pricala no o njegovim vladarskim sposobnostima :D , lik je bio manijakalno opsjednut stolicom da je zrtvovao brata i vlastito dijete. meni dosta za otpisivanje.

ja jedva cekam vidjet sta ce tyrion uraditi sad dok one lopate nema. on je mudar, promucuran i obrazovan, bolji od svih ostalih. that's what i do. i drink, and i know things. :D
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#7889 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Kako mislis "zrtvovao brata"?
omar little
Posts: 17416
Joined: 14/03/2008 21:14

#7890 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by omar little »

ubio je brata da dodje do svog manijakalno zacrtanog cilja. zrtvovao brata da dodje do cilja, tako mislim. ne bukvalno zrtvovao kao sto je rodjeno dijete.
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7891 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

omar little wrote:meni je stanis bio odvratan od pocetka. to odsijecanje ruke i ta cijela prica, meni nista nije znacila. kakva pravednost, kakvi bakraci. kako god vi vidjeli njegovu poziciju i pravo na tron, o kojoj ja, baj d vej, nisam uopce pricala no o njegovim vladarskim sposobnostima :D , lik je bio manijakalno opsjednut stolicom da je zrtvovao brata i vlastito dijete. meni dosta za otpisivanje.

ja jedva cekam vidjet sta ce tyrion uraditi sad dok one lopate nema. on je mudar, promucuran i obrazovan, bolji od svih ostalih. that's what i do. i drink, and i know things. :D
On nije žrtvovao brata nego ga je ubio. Ali prije toga mu je objasnio da on ima pravo na tron zato što je stariji od njega (takav je zakon) i da ako želi može mu se pridružit jer su iz iste kuće. Renly je to odbio i namjerno je otišao u rat sa njim, tako da nema pravo kukat što je umro. Lik Davosu čak nije odsjekao čitavu ruku nego samo 4 prsta ljeve ruke koje mu je btw slabija. (iako po zakonu kazna za švercovanje je odsjecanje jače šake) Znači bio je i više nego korektan, i pored toga što je kažnjen za šverc dao mu (Davosu) je titulu viteza i dosta zemlje da mu se zahvali što ga je spasio tokom opsade.
omar little
Posts: 17416
Joined: 14/03/2008 21:14

#7892 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by omar little »

Pandakonda wrote:
omar little wrote:meni je stanis bio odvratan od pocetka. to odsijecanje ruke i ta cijela prica, meni nista nije znacila. kakva pravednost, kakvi bakraci. kako god vi vidjeli njegovu poziciju i pravo na tron, o kojoj ja, baj d vej, nisam uopce pricala no o njegovim vladarskim sposobnostima :D , lik je bio manijakalno opsjednut stolicom da je zrtvovao brata i vlastito dijete. meni dosta za otpisivanje.

ja jedva cekam vidjet sta ce tyrion uraditi sad dok one lopate nema. on je mudar, promucuran i obrazovan, bolji od svih ostalih. that's what i do. i drink, and i know things. :D
On nije žrtvovao brata nego ga je ubio. Ali prije toga mu je objasnio da on ima pravo na tron zato što je stariji od njega (takav je zakon) i da ako želi može mu se pridružit jer su iz iste kuće. Renly je to odbio i namjerno je otišao u rat sa njim, tako da nema pravo kukat što je umro. Lik Davosu čak nije odsjekao čitavu ruku nego samo 4 prsta ljeve ruke koje mu je btw slabija. (iako po zakonu kazna za švercovanje je odsjecanje jače šake) Znači bio je i više nego korektan, i pored toga što je kažnjen za šverc dao mu (Davosu) je titulu viteza i dosta zemlje da mu se zahvali što ga je spasio tokom opsade.
omar little wrote:ubio je brata da dodje do svog manijakalno zacrtanog cilja. zrtvovao brata da dodje do cilja, tako mislim. ne bukvalno zrtvovao kao sto je rodjeno dijete.
ostalo znam, ali se ne slazem. tebi je to pravednost i nesto vrijedno, meni nije. meni je lik manijakalan bio. u postu koji citiras ja kazem da nisam pisala o "pravu na tron" a ti uporno pises o pravu na tron. :D
User avatar
Tito_i_Partija
Posts: 12409
Joined: 11/03/2014 15:56
Location: Kod Sebije na pregledu

#7893 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Tito_i_Partija »

Eno opet Stannis ubio brata. Kako ti samo nije mrsko opet o tome pricat'? :lol:

Image
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#7894 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Renly je potpuno bez ikakvog prava pretenzirao na prijestolje umjesto da da podršku svom starijem bratu koji je legitimni nasljednik. On je uvrijedio vlastitog brata i prekršio zakon tako što se okrunio za kralja. Dakle, za Stannisa to je čista izdaja, ali i objektivno gledano. On nije imao nikakvo pravo na prijestolje dok je Stannis živ.
Ne kažem da podržavam njegovo ubojstvo, iako nemam pojma kako bih ja to drugačije "riješila", ali da je žrtvovao brata, nije. I Renlyjeva smrt je prilično misteriozna, pogotovo u knjigama. Daleko od toga da mu je odsjekao glavu jer eto ima bolesne ambicije da sjedi na prijestolju, pa će gaziti i preko vlastitog brata. To nije ono što se dogodilo.
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#7895 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by __Phoenix__ »

Sve je dobro dok Remzija ne dođe na vlast :mrgreen:
User avatar
Pandakonda
Posts: 6120
Joined: 22/10/2013 23:41
Location: Dragonstone

#7896 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Pandakonda »

__Phoenix__ wrote:Sve je dobro dok Remzija ne dođe na vlast :mrgreen:
Debeli ima bolesne ideje tako da me ne bi čudilo da na kraju Ramsay završi na tronu :D
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#7897 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by __Phoenix__ »

Ili on :izet:

Image
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#7898 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Ma hajde, tko bi podržao Maloprstog
nije on za prijestolje, on je siva eminencija
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#7899 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by __Phoenix__ »

On je iz ničega postao Lord jedne regije, kraljevstva...
User avatar
annoy
Posts: 4645
Joined: 09/01/2014 02:52

#7900 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by annoy »

Nisam rekla da je nesposoban
Samo da nije materijal za kralja
On je više za zakulisne igre i pokreće stvari iz sjene
Sumnjam da bi imao ikakvu potporu kao kandidat za prijestolje
Post Reply