Jedino što je on htio u smislu vladanja je Storm's end, za koji smatra da ga je zaslužio
Možda je zato stalno čangrizav
Moderator: _BataZiv_0809
Lik je vjerovatno bio i najpravedniji kralj od svih. Dokaz tome ti je da je odsjekao prste Davosu jer mu je švercao luk dok je ovaj bio pod opsadom. Iako je dobio nagradu viteza + dosta zemlje jer je pomogao Stannisu, morao je platit kaznu za švercanje i ostao je bez 4 prsta. I još da napomenem da lik uopšte nije silio Jona Snowa ili mu prijetio da krene sa njim na Winterfell, dao mu je korektnu ponudu da će ga legitimisat kao Starka i dat mu da bude kralj Winterfella kad on (Stannis) postane glavni kralj. I na kraju je poštovao njegovu odluku da želi ostat u Nights watch-u.omar little wrote:eto i da uzmemo premisu za tacnu (ja se ne slazem, starka nije vojno pobijedio, niti ove preko zida) da je dobar vojskovodja, to ga ne cini dobrim vladarem. previse je on volio stolicu da bi znao na njoj sjediti.
Daenerys nema veće pravo od njeg, Targaryeni su izgubili bitku u ustanku i smaknuti su sa vlasti tako da su Baratheoni pravedno zavladali kraljevstvom. Bukvalno niko drugi nema veća prava od njeg, Renly je bio mlađi brat tako da nije mogao, dok Robertov sin Gendry nije nikad legitimisan tako da ni on ne može, ova ostala djeca od Cersei su sve incest tako da ni oni ne mogu.Capajebo wrote:Ja cak mislim da ce (ako bude ziv i dalje) podrzati Targaryen kada predje u Westeros, jer ima vece pravo od njega. Stanisova pravda!

Njegov lik u seriji je otišao u drugom pravcu, i slažem se da više nije nekakav faktor. Ne znam jel to čisto producentska odluka da toliko ujebu njegov lik ili šta. U svakom slučaju ne volim što su od njega napravili. Mislim da Debeli tu baš nije kriv, jer je zasad u knjigama Stannisova sudbina drugačijakaranana wrote:
a debeli smrad ga ubi.
pa eto cak i da je ona zabola mac pored njega, ja vise u njemu ne vidim potencijala da bude ikakav faktor u seriji.

karanana wrote:glupost je sto je kcerku vodio u fajt. ali taj dio price je napravljen da bi je spalio.
ali stavi se u njegovu kozu ako su sve pretpostavke tacne.....ako se krenu vracati u castle black svi ce pocrkati od zime i gladi ukljucuci i kcerku. ako krenu naprijed takodjer ce pocrkati. treca opcija je zrtvovanje jedne osobe koja bi iovako ionako umrla u bilo kojoj opciji.
ali tu dolazi moja tvrdnja da stanis nije bio toliki debil da tako naslijepo krene u fajt znajuci sta ga moze zadesit u putu.
Znam da nema, ali kazem da bi mozda on tako odlucio, jer svakako ne zeli vlast, samo radi ono sto je ispravno u tom trenutku.Pandakonda wrote:Daenerys nema veće pravo od njeg, Targaryeni su izgubili bitku u ustanku i smaknuti su sa vlasti tako da su Baratheoni pravedno zavladali kraljevstvom. Bukvalno niko drugi nema veća prava od njeg, Renly je bio mlađi brat tako da nije mogao, dok Robertov sin Gendry nije nikad legitimisan tako da ni on ne može, ova ostala djeca od Cersei su sve incest tako da ni oni ne mogu.Capajebo wrote:Ja cak mislim da ce (ako bude ziv i dalje) podrzati Targaryen kada predje u Westeros, jer ima vece pravo od njega. Stanisova pravda!
On nije žrtvovao brata nego ga je ubio. Ali prije toga mu je objasnio da on ima pravo na tron zato što je stariji od njega (takav je zakon) i da ako želi može mu se pridružit jer su iz iste kuće. Renly je to odbio i namjerno je otišao u rat sa njim, tako da nema pravo kukat što je umro. Lik Davosu čak nije odsjekao čitavu ruku nego samo 4 prsta ljeve ruke koje mu je btw slabija. (iako po zakonu kazna za švercovanje je odsjecanje jače šake) Znači bio je i više nego korektan, i pored toga što je kažnjen za šverc dao mu (Davosu) je titulu viteza i dosta zemlje da mu se zahvali što ga je spasio tokom opsade.omar little wrote:meni je stanis bio odvratan od pocetka. to odsijecanje ruke i ta cijela prica, meni nista nije znacila. kakva pravednost, kakvi bakraci. kako god vi vidjeli njegovu poziciju i pravo na tron, o kojoj ja, baj d vej, nisam uopce pricala no o njegovim vladarskim sposobnostima, lik je bio manijakalno opsjednut stolicom da je zrtvovao brata i vlastito dijete. meni dosta za otpisivanje.
ja jedva cekam vidjet sta ce tyrion uraditi sad dok one lopate nema. on je mudar, promucuran i obrazovan, bolji od svih ostalih. that's what i do. i drink, and i know things.
Pandakonda wrote:On nije žrtvovao brata nego ga je ubio. Ali prije toga mu je objasnio da on ima pravo na tron zato što je stariji od njega (takav je zakon) i da ako želi može mu se pridružit jer su iz iste kuće. Renly je to odbio i namjerno je otišao u rat sa njim, tako da nema pravo kukat što je umro. Lik Davosu čak nije odsjekao čitavu ruku nego samo 4 prsta ljeve ruke koje mu je btw slabija. (iako po zakonu kazna za švercovanje je odsjecanje jače šake) Znači bio je i više nego korektan, i pored toga što je kažnjen za šverc dao mu (Davosu) je titulu viteza i dosta zemlje da mu se zahvali što ga je spasio tokom opsade.omar little wrote:meni je stanis bio odvratan od pocetka. to odsijecanje ruke i ta cijela prica, meni nista nije znacila. kakva pravednost, kakvi bakraci. kako god vi vidjeli njegovu poziciju i pravo na tron, o kojoj ja, baj d vej, nisam uopce pricala no o njegovim vladarskim sposobnostima, lik je bio manijakalno opsjednut stolicom da je zrtvovao brata i vlastito dijete. meni dosta za otpisivanje.
ja jedva cekam vidjet sta ce tyrion uraditi sad dok one lopate nema. on je mudar, promucuran i obrazovan, bolji od svih ostalih. that's what i do. i drink, and i know things.
ostalo znam, ali se ne slazem. tebi je to pravednost i nesto vrijedno, meni nije. meni je lik manijakalan bio. u postu koji citiras ja kazem da nisam pisala o "pravu na tron" a ti uporno pises o pravu na tron.omar little wrote:ubio je brata da dodje do svog manijakalno zacrtanog cilja. zrtvovao brata da dodje do cilja, tako mislim. ne bukvalno zrtvovao kao sto je rodjeno dijete.

Debeli ima bolesne ideje tako da me ne bi čudilo da na kraju Ramsay završi na tronu__Phoenix__ wrote:Sve je dobro dok Remzija ne dođe na vlast