Sarajevo Construction

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Sociolog
Posts: 5764
Joined: 06/05/2008 17:44
Location: Sarajevo

#7876 Re: Sarajevo Construction

Post by Sociolog »

So What! wrote:Produžen poziv za izgradnju i opremanje Biblioteke Univerziteta u Sarajevu
Image

Univerzitet u Sarajevu danas je zbog nedovoljnog broja pristiglih aplikacija na Poziv za predkvalifikacije objavljen 23. novembra 2018. godine, i nemogućnosti da se formira "kratka lista", produžio krajnji rok za dostavu aplikacija za projekat "Izgradnja i opremanje Univerzitetske biblioteke Univerziteta u Sarajevu".

Za realizaciju ovog projekta Kraljevina Saudijske Arabije je Bosni i Hercegovini učinila dostupnim novčana sredstva, u vidu granta, namijenjena Projektu izgadnje i opremanja Biblioteke Univerziteta u Sarajevu.

Dostavu ponuda je moguće izvršiti najkasnije do 25. aprila 2019. godine do 16.00 h.

Izgradnja Biblioteke je od velike važnosti za BiH jer se radi o jednom od najznačajnijih projekata u novijoj historiji UNSA-e, koja će po prostoru i opremljenosti biti jedna od najuređenijih i najopremljenijih zgrada, ne samo u Bosni i Hercegovini već i u regionu.
Akta
Nadam se da ce ove godine poceti praviti,od 2016 svake godine ova ista prica bude u januaru i februaru,valjda ce izaci na hajir
User avatar
Logovan
Posts: 102745
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7877 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Joj više i biblioteka u pm, svakih pola godine članak o biblioteci. :roll:

Evo sad će, još malo, evo ga ide, ove godine ide gradnja.... :-)
User avatar
saibaba
Posts: 1963
Joined: 07/02/2008 13:47

#7878 Re: Sarajevo Construction

Post by saibaba »

Logovan wrote:Joj više i biblioteka u pm, svakih pola godine članak o biblioteci. :roll:

Evo sad će, još malo, evo ga ide, ove godine ide gradnja.... :-)
Ma evo evo.. samo sto nije ... :D
made_in_sarajevo
Posts: 6955
Joined: 06/05/2013 23:05

#7879 Re: Sarajevo Construction

Post by made_in_sarajevo »

mk ultra wrote:Jel ko upratio novi SPO na cobaniji, rusi se sve osim starog dijela gdje je nova banka
Ful oprema unutra, garaza sa liftom itd
Gdje dodje, sta ruse? Znam da sarajevo osiguranje devastiraju i bit ce intesa banka.
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#7880 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

je li iko upratio ovu reklamu za striptiz klub?

Image

a ovo?

Image
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#7881 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Image

Image

Image
User avatar
Logovan
Posts: 102745
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7882 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

Oo jebo te.
User avatar
studiorum_tuzlaensis
Posts: 6230
Joined: 08/07/2015 11:06
Location: dogodine u Mariupolju

#7883 Re: Sarajevo Construction

Post by studiorum_tuzlaensis »

he he, klošari :lol:
User avatar
wewa
Posts: 14767
Joined: 27/05/2010 15:20
Location: djah na brdu, djah u ravnici

#7884 Re: Sarajevo Construction

Post by wewa »

#samokodnas
Nivelacija
Posts: 5366
Joined: 24/08/2018 23:15
Location: Travnik

#7885 Re: Sarajevo Construction

Post by Nivelacija »

Hahahahahhahaha
User avatar
Henry Chinaski
Posts: 2589
Joined: 03/08/2005 08:12

#7886 Re: Sarajevo Construction

Post by Henry Chinaski »

Zar se ovo smije ovako?
A falilo je još 100 KM da se sredi cijela etaža.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#7887 Re: Sarajevo Construction

Post by alibaba_i_30_godina »

Henry Chinaski wrote:Zar se ovo smije ovako?
A falilo je još 100 KM da se sredi cijela etaža.
I ja se pitam isto. Zar ova zgrada od 100 godina nije na neki način zaštićena da ne može raditi ko šta hoće, već da mora ostati što bliže originalu?! :? :shock:
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#7888 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

alibaba_i_30_godina wrote:
Henry Chinaski wrote:Zar se ovo smije ovako?
A falilo je još 100 KM da se sredi cijela etaža.
I ja se pitam isto. Zar ova zgrada od 100 godina nije na neki način zaštićena da ne može raditi ko šta hoće, već da mora ostati što bliže originalu?! :? :shock:
Zaštićena je, ovo su na ruku uradili iz ovog ugostiteljskog objekta. Zavod za zaštitu kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa, koji inače štiti ovu zgradu, će izaći na teren sutra (kažu da im je kasno danas). A javila mi se i osoba koja kaže da je zadužena za ovo, tvrdi da su htjeli samo malo osvježiti staru fasadu, i da su radnici pogriješili boju, a da je ona kasno vidjela.
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#7889 Re: Sarajevo Construction

Post by alibaba_i_30_godina »

thekupus wrote:
alibaba_i_30_godina wrote:
Henry Chinaski wrote:Zar se ovo smije ovako?
A falilo je još 100 KM da se sredi cijela etaža.
I ja se pitam isto. Zar ova zgrada od 100 godina nije na neki način zaštićena da ne može raditi ko šta hoće, već da mora ostati što bliže originalu?! :? :shock:
Zaštićena je, ovo su na ruku uradili iz ovog ugostiteljskog objekta. Zavod za zaštitu kulturno-historijskog i prirodnog naslijeđa, koji inače štiti ovu zgradu, će izaći na teren sutra (kažu da im je kasno danas). A javila mi se i osoba koja kaže da je zadužena za ovo, tvrdi da su htjeli samo malo osvježiti staru fasadu, i da su radnici pogriješili boju, a da je ona kasno vidjela.
Čuj kasno vidjela. Pa gdje su radnicima bile oči?! Uostalom, zašto nije naredila da prestanu kada je vidjela, nego ih pustila da završe nonšalantno. Rek'o bih da je to sve šuplja priča. :-x

Sad neka iz Zavod kazni propisno i naredi da se vrati u prvobitno stanje. To mi je nekako najlogičnije što bi trebalo uraditi.
zijancer
Posts: 4749
Joined: 03/08/2004 20:52
Location: 39

#7890 Re: Sarajevo Construction

Post by zijancer »

ljudi moji, inspekcija građevinska!
User avatar
Logovan
Posts: 102745
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7891 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

thekupus wrote: A javila mi se i osoba koja kaže da je zadužena za ovo, tvrdi da su htjeli samo malo osvježiti staru fasadu, i da su radnici pogriješili boju, a da je ona kasno vidjela.
:lol: :lol: :lol: :run: :run:

"Samo malo osvježiti staru fasadu" :lol: Pa nemaš ti šta osvježavati na svoju ruku. Čuj radnici pogriješili boju, čuj ona kasno vidjela. :lol: :lol: Sve šuplja do šuplje.

Jebem ti majku, gdje živimo, s kim dijelimo grad. :zid:
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7892 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

ma ako prođe prođe. šta vam je. ne znam za taj režim zaštićenih kulturnih dobara, ali inače, na "običnoj" zgradi bez dozvola možeš "osvježiti" da ne mijenjaš projektovani i izvedene vanjski izgled. tj. možeš okrečiti, popraviti, "zanoviti" što bi rekla gospodarica :mrgreen: ali ne možeš promijeniti boju.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3753
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#7893 Re: Sarajevo Construction

Post by JavierBosnia »

Pa lijepo su to oni osvjezili :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 39551
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#7894 Re: Sarajevo Construction

Post by bitanga_sa_otesa »

ostalo nekog jupola da se ne baci :lol:
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#7895 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Bolje da nigdje nisam ništa stavljao :)

Ali eto, policija sad ode, zabilježili su poruke koje sam dobio.
User avatar
JThomas
Posts: 69047
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#7896 Re: Sarajevo Construction

Post by JThomas »

nije bolje.
User avatar
Logovan
Posts: 102745
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#7897 Re: Sarajevo Construction

Post by Logovan »

thekupus wrote:Bolje da nigdje nisam ništa stavljao :)

Ali eto, policija sad ode, zabilježili su poruke koje sam dobio.
Nije, što bi bilo bolje. :-) :D
User avatar
insaneinthebrain
Posts: 25469
Joined: 12/08/2013 12:51

#7898 Re: Sarajevo Construction

Post by insaneinthebrain »

sad je bas retro, al u qrcu :lol:
User avatar
thekupus
Posts: 7387
Joined: 25/06/2011 22:38

#7899 Re: Sarajevo Construction

Post by thekupus »

Logovan wrote:
thekupus wrote:Bolje da nigdje nisam ništa stavljao :)

Ali eto, policija sad ode, zabilježili su poruke koje sam dobio.
Nije, što bi bilo bolje. :-) :D
Jer ne bih dobio poruke da će mi jebati mamicu i da ću platiti za to što sam slikao :-)
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#7900 Re: Sarajevo Construction

Post by un1ted »

Retardosi. Pa pored tebe ima jos XY Raje koja ima oči i koja je ovo prijavila :)

Koliko su svjesni onoga što rade upravo pokazuje ta prijetnja koju navodis.
Post Reply