Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#7876 Re: Šta trenutno čitate?
Ma srušiti biblioteku i napraviti kladionicu. 
-
safran
- Posts: 2538
- Joined: 19/08/2006 22:25
#7877 Re: Šta trenutno čitate?
Onome ko je navikao čitati i pozajmljivati knjige iz biblioteke ova akcija ne treba. Onim koji čitaju samo po službenoj dužnosti ni akcija ne pomaže. Mislim da je ovo više bilo usmjereno na djecu kao čitaocima u nastajanju. Jučer je najviše osnovnoškolaca bilo, barem u DObrinji. Neka se četvrtina njih vrati da pozajmi knjigu rezultat će biti odličan.
Možda ih ponese masa. Moj sin je oduševljen što je postao Drug Član. I prethodne 2 godine smo se učlanjivali u biblioteku ali mu se nije dalo čitati. Danas dođem s posla on leži na podu u mojoj omiljenoj pozi za čitanje i ČITA! Suzica mi krenula.
Možda ih ponese masa. Moj sin je oduševljen što je postao Drug Član. I prethodne 2 godine smo se učlanjivali u biblioteku ali mu se nije dalo čitati. Danas dođem s posla on leži na podu u mojoj omiljenoj pozi za čitanje i ČITA! Suzica mi krenula.
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#7878 Re: Šta trenutno čitate?
Dosla sam do pola, slusam je na engl.,MaD_ProfessoR wrote:
Počeo:
Stogodišnjak koji je iskočio kroz prozor i nestao.
Za početak; vrlo, vrlo smiješno, tačno kako su i obećali na koricama
- fosil
- Posts: 2478
- Joined: 14/12/2006 03:46
- Location: dje me naka nostalgija vuce...
#7879 Re: Šta trenutno čitate?
Ko je napisao stogodisnjaka...?
- cls
- Posts: 901
- Joined: 04/02/2010 16:11
#7880 Re: Šta trenutno čitate?
Vjerovatno taj isti stogodisnjak....fosil wrote:Ko je napisao stogodisnjaka...?
P.S.
Jonas Jonasson
- fosil
- Posts: 2478
- Joined: 14/12/2006 03:46
- Location: dje me naka nostalgija vuce...
-
1 x 2
- Posts: 549
- Joined: 25/04/2014 09:03
- Location: huhuhuuhuhuhu
#7882 Re: Šta trenutno čitate?
safran wrote:Onome ko je navikao čitati i pozajmljivati knjige iz biblioteke ova akcija ne treba. Onim koji čitaju samo po službenoj dužnosti ni akcija ne pomaže. Mislim da je ovo više bilo usmjereno na djecu kao čitaocima u nastajanju. Jučer je najviše osnovnoškolaca bilo, barem u DObrinji. Neka se četvrtina njih vrati da pozajmi knjigu rezultat će biti odličan.
Možda ih ponese masa. Moj sin je oduševljen što je postao Drug Član. I prethodne 2 godine smo se učlanjivali u biblioteku ali mu se nije dalo čitati. Danas dođem s posla on leži na podu u mojoj omiljenoj pozi za čitanje i ČITA! Suzica mi krenula.
dirljiva je tvoja storija
al je još dirljiviji momenat odvajanja od 15 km.
ova akcija je itekako potrebna i trebala je potrajati najmanje 3 dana.
u vrijeme druga Tita upis je bio besplatan
al da ne oftopičarim
.....
ima jedna fascinantna knjiga koja se zove ''zašto sam ubio oca''
baš je sad čitam
napisao ju je osuđenik iz ka-pe doma Zenica Edib Buljubašić
inače, to je zatvorenik sa najvećom kaznom zatvora u Evropi trenutno.
interesantno je da se lektorica knjige poželjela upoznati sa tim zatvorenikom
priča se završava tako što se ona, lektorica, Alma se zove.....udala za njega
-
safran
- Posts: 2538
- Joined: 19/08/2006 22:25
#7883 Re: Šta trenutno čitate?
Bila sam član biblioteka, raznih, u vrijeme druga Tita i bogami se sjećam članarine. Da li je ta članarina bila simbolična, ne mogu znati jer tada nisam ja plaćala struju.1 x 2 wrote: dirljiva je tvoja storija
al je još dirljiviji momenat odvajanja od 15 km.
ova akcija je itekako potrebna i trebala je potrajati najmanje 3 dana.
u vrijeme druga Tita upis je bio besplatan
Ali da ne bude samo off, nakon serijala o Vorkosiganovima poželjela sam pročitati još nešto od Bujold i sada čitam Sharing Knife serijal. Zanimljivo je.
-
suza81
- Posts: 683
- Joined: 30/06/2009 19:22
#7884 Re: Šta trenutno čitate?
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/ozenio- ... buljubasic1 x 2 wrote:safran wrote:Onome ko je navikao čitati i pozajmljivati knjige iz biblioteke ova akcija ne treba. Onim koji čitaju samo po službenoj dužnosti ni akcija ne pomaže. Mislim da je ovo više bilo usmjereno na djecu kao čitaocima u nastajanju. Jučer je najviše osnovnoškolaca bilo, barem u DObrinji. Neka se četvrtina njih vrati da pozajmi knjigu rezultat će biti odličan.
Možda ih ponese masa. Moj sin je oduševljen što je postao Drug Član. I prethodne 2 godine smo se učlanjivali u biblioteku ali mu se nije dalo čitati. Danas dođem s posla on leži na podu u mojoj omiljenoj pozi za čitanje i ČITA! Suzica mi krenula.
dirljiva je tvoja storija
al je još dirljiviji momenat odvajanja od 15 km.
ova akcija je itekako potrebna i trebala je potrajati najmanje 3 dana.
u vrijeme druga Tita upis je bio besplatan
al da ne oftopičarim
.....
ima jedna fascinantna knjiga koja se zove ''zašto sam ubio oca''
baš je sad čitam
napisao ju je osuđenik iz ka-pe doma Zenica Edib Buljubašić
inače, to je zatvorenik sa najvećom kaznom zatvora u Evropi trenutno.
interesantno je da se lektorica knjige poželjela upoznati sa tim zatvorenikom
priča se završava tako što se ona, lektorica, Alma se zove.....udala za njega
avaz se bas i ne slaze s tobom.
-
1 x 2
- Posts: 549
- Joined: 25/04/2014 09:03
- Location: huhuhuuhuhuhu
#7885 Re: Šta trenutno čitate?
ne čitam taj tariguz.
u ovoj Dejaninoj emisiji ima riječi o tome.
moguće da ova emisija im 2 dijela
traži ako 'oećš.
(al evo ovoj dio od 40 sekunde mislim da je to to)
na 7, 06 potvrđuje moju informaciju da se 2006 oženio sa tehničkom urednicom knjige -Almom
ovu sam informaciju dobio od lika (bibliotekara ) koji mi je ponudio knjigu.
čak mi je pokazao i novinski članak sa slikom predivne plavuše (nije Merima-nego baš Alma) koja potvrđuje svoje vjenčanje sa Buljubašićem
u ovoj Dejaninoj emisiji ima riječi o tome.
moguće da ova emisija im 2 dijela
traži ako 'oećš.
(al evo ovoj dio od 40 sekunde mislim da je to to)
na 7, 06 potvrđuje moju informaciju da se 2006 oženio sa tehničkom urednicom knjige -Almom
ovu sam informaciju dobio od lika (bibliotekara ) koji mi je ponudio knjigu.
čak mi je pokazao i novinski članak sa slikom predivne plavuše (nije Merima-nego baš Alma) koja potvrđuje svoje vjenčanje sa Buljubašićem
Last edited by 1 x 2 on 11/05/2014 23:43, edited 3 times in total.
-
suza81
- Posts: 683
- Joined: 30/06/2009 19:22
#7886 Re: Šta trenutno čitate?
Ma nije samo avaz to prenio, vec dosta medija. Imas na youtube i snimak vjencanja sa tom Mensurom,sto ne iskljucuje mogucnost da je i tu lektoricu smotao, ali o tome niko nista ne pise. Osim tebe 
-
1 x 2
- Posts: 549
- Joined: 25/04/2014 09:03
- Location: huhuhuuhuhuhu
#7887 Re: Šta trenutno čitate?
vidio sam članak u novinama svojim očima u kojem piše da se Alma udala za ovog Ediba.suza81 wrote:Ma nije samo avaz to prenio, vec dosta medija. Imas na youtube i snimak vjencanja sa tom Mensurom,sto ne iskljucuje mogucnost da je i tu lektoricu smotao, ali o tome niko nista ne pise. Osim tebe
i sliku...doduše to je bilo u vrijeme još kad su i večernje novine izlazile....
u biblioteci na vratima članak bio izložen kao poster.
a već napisah da u ovoj Dajaninoj emisiji (moguće u drugom dijelu) ima govora baš o tome kako je bULJUBAŠIĆ OŽENIO aLMU.
On već ima kćerku od nekih preko 20 godina...ne znam od koje žene.
u svakom slučaju, knjiga je fascinantna...
počinje prologom...
'kad bi neko u moju dušu pogledao, vrisnuo bi i oči pokrio''
-
suza81
- Posts: 683
- Joined: 30/06/2009 19:22
#7888 Re: Šta trenutno čitate?
Ima vjerovatno djecu sa zenom koju je ubio. Evo malo i druge strane te price http://www.cyberbulevar.com/forum/viewt ... =8&t=113881 x 2 wrote:vidio sam članak u novinama svojim očima u kojem piše da se Alma udala za ovog Ediba.suza81 wrote:Ma nije samo avaz to prenio, vec dosta medija. Imas na youtube i snimak vjencanja sa tom Mensurom,sto ne iskljucuje mogucnost da je i tu lektoricu smotao, ali o tome niko nista ne pise. Osim tebe
i sliku...doduše to je bilo u vrijeme još kad su i večernje novine izlazile....
u biblioteci na vratima članak bio izložen kao poster.
a već napisah da u ovoj Dajaninoj emisiji (moguće u drugom dijelu) ima govora baš o tome kako je bULJUBAŠIĆ OŽENIO aLMU.
On već ima kćerku od nekih preko 20 godina...ne znam od koje žene.
u svakom slučaju, knjiga je fascinantna...
počinje prologom...
'kad bi neko u moju dušu pogledao, vrisnuo bi i oči pokrio''
-
1 x 2
- Posts: 549
- Joined: 25/04/2014 09:03
- Location: huhuhuuhuhuhu
#7889 Re: Šta trenutno čitate?
o.k
sve iz početka.
jesi li ti pročitala knjigu(e)?
sve iz početka.
jesi li ti pročitala knjigu(e)?
-
1 x 2
- Posts: 549
- Joined: 25/04/2014 09:03
- Location: huhuhuuhuhuhu
-
suza81
- Posts: 683
- Joined: 30/06/2009 19:22
#7891 Re: Šta trenutno čitate?
Nisam. Slucajno naletim veceras na ovo pa me zainteresirao slucaj. Mozda se na prethodnim stranicama pisalo o ovome... nisam u toku1 x 2 wrote:nisi.
-
1 x 2
- Posts: 549
- Joined: 25/04/2014 09:03
- Location: huhuhuuhuhuhu
#7892 Re: Šta trenutno čitate?
dobro.suza81 wrote: nisam u toku
- KPNCTNJAH
- Posts: 12758
- Joined: 23/05/2008 00:42
#7894 Re: Šta trenutno čitate?
Sastav gela za tusiranje
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7895 Re: Šta trenutno čitate?
Naravno, cilj je popularizacija, posebno kod djece i omladine, ne socijala, i izgleda da su imali uspjehasafran wrote:
Onome ko je navikao čitati i pozajmljivati knjige iz biblioteke ova akcija ne treba. Onim koji čitaju samo po službenoj dužnosti ni akcija ne pomaže. Mislim da je ovo više bilo usmjereno na djecu kao čitaocima u nastajanju. Jučer je najviše osnovnoškolaca bilo, barem u DObrinji. Neka se četvrtina njih vrati da pozajmi knjigu rezultat će biti odličan.
-
artime
- Posts: 1331
- Joined: 08/01/2013 19:36
#7896 Re: Šta trenutno čitate?
Mile Stojić- Wien, Vien
-
Beavis
- Posts: 677
- Joined: 28/05/2010 19:43
- Location: SA-DBR
#7897 Re: Šta trenutno čitate?
Robert Ladlam - Parsifalova slagalica i Nenad Velickovic - Vitez svedskog stola
uclanio se za dz u biblioteku pa se odma dvije knjige citaju
uclanio se za dz u biblioteku pa se odma dvije knjige citaju
-
1 x 2
- Posts: 549
- Joined: 25/04/2014 09:03
- Location: huhuhuuhuhuhu
#7898 Re: Šta trenutno čitate?
he, he, he amigoBanksy wrote:Naravno, cilj je popularizacija, posebno kod djece i omladine, ne socijala, i izgleda da su imali uspjehasafran wrote:
Onome ko je navikao čitati i pozajmljivati knjige iz biblioteke ova akcija ne treba. Onim koji čitaju samo po službenoj dužnosti ni akcija ne pomaže. Mislim da je ovo više bilo usmjereno na djecu kao čitaocima u nastajanju. Jučer je najviše osnovnoškolaca bilo, barem u DObrinji. Neka se četvrtina njih vrati da pozajmi knjigu rezultat će biti odličan.
i ništa drugo nisu mogli osmisliti u cilju popularizacije osim dana besplatnog učlanjenja
(socijale)
svojim sam očima (sitnim, svinjskim, zakrvavljenim) gledao penzionerku koja učlanjuje 2 ćerke i 5 unuka preko mobitela.
al kao što kaže stara kineska poslovica '' ne laje ker zbog sela nego zbog sebe''
ima tu i prpe učmalih bibliotekara i konzervativnih bibliotekarki da će im tehnologija preuzeti posao.
zna li ova što kaže da akcija besplatnog učlanjenja nije potebna
možda studentima i nezaposlenima treba povećat' članarinu na 17 km???? ha
il joj je socijalna svijest zakržljala i zarasla u šikaru preuhljebljenosti????
preporučujem joj Žerminala
ili knjigu predobrog škotskog pisca Alberta Cronina
Zvijezde gledaju s neba
Last edited by 1 x 2 on 14/05/2014 21:32, edited 1 time in total.
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#7899 Re: Šta trenutno čitate?
Domanović, Radoje - ''Satire''
Nije loše.
Nije loše.
- BAN___KAI
- Posts: 799
- Joined: 27/09/2012 15:36
#7900 Re: Šta trenutno čitate?
Da li je iko procitao 'How to win friends and influence people' Dale Carnegie ? Kažu da je to jedna od najboljih knjiga u svijetu
I da li je iko možda procitao 'The Tao Of Badass' ?
I da li je iko možda procitao 'The Tao Of Badass' ?

