Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#7876 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mračajski proto »

Ma srušiti biblioteku i napraviti kladionicu. :oops:
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#7877 Re: Šta trenutno čitate?

Post by safran »

Onome ko je navikao čitati i pozajmljivati knjige iz biblioteke ova akcija ne treba. Onim koji čitaju samo po službenoj dužnosti ni akcija ne pomaže. Mislim da je ovo više bilo usmjereno na djecu kao čitaocima u nastajanju. Jučer je najviše osnovnoškolaca bilo, barem u DObrinji. Neka se četvrtina njih vrati da pozajmi knjigu rezultat će biti odličan.
Možda ih ponese masa. Moj sin je oduševljen što je postao Drug Član. I prethodne 2 godine smo se učlanjivali u biblioteku ali mu se nije dalo čitati. Danas dođem s posla on leži na podu u mojoj omiljenoj pozi za čitanje i ČITA! Suzica mi krenula.
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#7878 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BJB »

MaD_ProfessoR wrote:
Počeo:
Stogodišnjak koji je iskočio kroz prozor i nestao.
Za početak; vrlo, vrlo smiješno, tačno kako su i obećali na koricama :D
Dosla sam do pola, slusam je na engl., :thumbup:
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#7879 Re: Šta trenutno čitate?

Post by fosil »

Ko je napisao stogodisnjaka...?
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#7880 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cls »

fosil wrote:Ko je napisao stogodisnjaka...?
Vjerovatno taj isti stogodisnjak....

P.S.

Jonas Jonasson :)
User avatar
fosil
Posts: 2478
Joined: 14/12/2006 03:46
Location: dje me naka nostalgija vuce...

#7881 Re: Šta trenutno čitate?

Post by fosil »

Danke
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#7882 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

safran wrote:Onome ko je navikao čitati i pozajmljivati knjige iz biblioteke ova akcija ne treba. Onim koji čitaju samo po službenoj dužnosti ni akcija ne pomaže. Mislim da je ovo više bilo usmjereno na djecu kao čitaocima u nastajanju. Jučer je najviše osnovnoškolaca bilo, barem u DObrinji. Neka se četvrtina njih vrati da pozajmi knjigu rezultat će biti odličan.
Možda ih ponese masa. Moj sin je oduševljen što je postao Drug Član. I prethodne 2 godine smo se učlanjivali u biblioteku ali mu se nije dalo čitati. Danas dođem s posla on leži na podu u mojoj omiljenoj pozi za čitanje i ČITA! Suzica mi krenula.

dirljiva je tvoja storija
al je još dirljiviji momenat odvajanja od 15 km.
ova akcija je itekako potrebna i trebala je potrajati najmanje 3 dana.
u vrijeme druga Tita upis je bio besplatan


al da ne oftopičarim
.....
ima jedna fascinantna knjiga koja se zove ''zašto sam ubio oca''
baš je sad čitam
napisao ju je osuđenik iz ka-pe doma Zenica Edib Buljubašić
inače, to je zatvorenik sa najvećom kaznom zatvora u Evropi trenutno.

interesantno je da se lektorica knjige poželjela upoznati sa tim zatvorenikom
priča se završava tako što se ona, lektorica, Alma se zove.....udala za njega :)
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#7883 Re: Šta trenutno čitate?

Post by safran »

1 x 2 wrote: dirljiva je tvoja storija
al je još dirljiviji momenat odvajanja od 15 km.
ova akcija je itekako potrebna i trebala je potrajati najmanje 3 dana.
u vrijeme druga Tita upis je bio besplatan
Bila sam član biblioteka, raznih, u vrijeme druga Tita i bogami se sjećam članarine. Da li je ta članarina bila simbolična, ne mogu znati jer tada nisam ja plaćala struju.
Ali da ne bude samo off, nakon serijala o Vorkosiganovima poželjela sam pročitati još nešto od Bujold i sada čitam Sharing Knife serijal. Zanimljivo je.
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#7884 Re: Šta trenutno čitate?

Post by suza81 »

1 x 2 wrote:
safran wrote:Onome ko je navikao čitati i pozajmljivati knjige iz biblioteke ova akcija ne treba. Onim koji čitaju samo po službenoj dužnosti ni akcija ne pomaže. Mislim da je ovo više bilo usmjereno na djecu kao čitaocima u nastajanju. Jučer je najviše osnovnoškolaca bilo, barem u DObrinji. Neka se četvrtina njih vrati da pozajmi knjigu rezultat će biti odličan.
Možda ih ponese masa. Moj sin je oduševljen što je postao Drug Član. I prethodne 2 godine smo se učlanjivali u biblioteku ali mu se nije dalo čitati. Danas dođem s posla on leži na podu u mojoj omiljenoj pozi za čitanje i ČITA! Suzica mi krenula.

dirljiva je tvoja storija
al je još dirljiviji momenat odvajanja od 15 km.
ova akcija je itekako potrebna i trebala je potrajati najmanje 3 dana.
u vrijeme druga Tita upis je bio besplatan


al da ne oftopičarim
.....
ima jedna fascinantna knjiga koja se zove ''zašto sam ubio oca''
baš je sad čitam
napisao ju je osuđenik iz ka-pe doma Zenica Edib Buljubašić
inače, to je zatvorenik sa najvećom kaznom zatvora u Evropi trenutno.

interesantno je da se lektorica knjige poželjela upoznati sa tim zatvorenikom
priča se završava tako što se ona, lektorica, Alma se zove.....udala za njega :)
http://www.avaz.ba/vijesti/teme/ozenio- ... buljubasic

avaz se bas i ne slaze s tobom.
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#7885 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

ne čitam taj tariguz.
u ovoj Dejaninoj emisiji ima riječi o tome.
moguće da ova emisija im 2 dijela


traži ako 'oećš.
(al evo ovoj dio od 40 sekunde mislim da je to to)
na 7, 06 potvrđuje moju informaciju da se 2006 oženio sa tehničkom urednicom knjige -Almom

ovu sam informaciju dobio od lika (bibliotekara ) koji mi je ponudio knjigu.
čak mi je pokazao i novinski članak sa slikom predivne plavuše (nije Merima-nego baš Alma) koja potvrđuje svoje vjenčanje sa Buljubašićem
Last edited by 1 x 2 on 11/05/2014 23:43, edited 3 times in total.
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#7886 Re: Šta trenutno čitate?

Post by suza81 »

Ma nije samo avaz to prenio, vec dosta medija. Imas na youtube i snimak vjencanja sa tom Mensurom,sto ne iskljucuje mogucnost da je i tu lektoricu smotao, ali o tome niko nista ne pise. Osim tebe :)
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#7887 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

suza81 wrote:Ma nije samo avaz to prenio, vec dosta medija. Imas na youtube i snimak vjencanja sa tom Mensurom,sto ne iskljucuje mogucnost da je i tu lektoricu smotao, ali o tome niko nista ne pise. Osim tebe :)
vidio sam članak u novinama svojim očima u kojem piše da se Alma udala za ovog Ediba.
i sliku...doduše to je bilo u vrijeme još kad su i večernje novine izlazile....
u biblioteci na vratima članak bio izložen kao poster.
a već napisah da u ovoj Dajaninoj emisiji (moguće u drugom dijelu) ima govora baš o tome kako je bULJUBAŠIĆ OŽENIO aLMU.
On već ima kćerku od nekih preko 20 godina...ne znam od koje žene.

u svakom slučaju, knjiga je fascinantna...

počinje prologom...

'kad bi neko u moju dušu pogledao, vrisnuo bi i oči pokrio''
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#7888 Re: Šta trenutno čitate?

Post by suza81 »

1 x 2 wrote:
suza81 wrote:Ma nije samo avaz to prenio, vec dosta medija. Imas na youtube i snimak vjencanja sa tom Mensurom,sto ne iskljucuje mogucnost da je i tu lektoricu smotao, ali o tome niko nista ne pise. Osim tebe :)
vidio sam članak u novinama svojim očima u kojem piše da se Alma udala za ovog Ediba.
i sliku...doduše to je bilo u vrijeme još kad su i večernje novine izlazile....
u biblioteci na vratima članak bio izložen kao poster.
a već napisah da u ovoj Dajaninoj emisiji (moguće u drugom dijelu) ima govora baš o tome kako je bULJUBAŠIĆ OŽENIO aLMU.
On već ima kćerku od nekih preko 20 godina...ne znam od koje žene.

u svakom slučaju, knjiga je fascinantna...

počinje prologom...

'kad bi neko u moju dušu pogledao, vrisnuo bi i oči pokrio''
Ima vjerovatno djecu sa zenom koju je ubio. Evo malo i druge strane te price http://www.cyberbulevar.com/forum/viewt ... =8&t=11388
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#7889 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

o.k
sve iz početka.

jesi li ti pročitala knjigu(e)?
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#7890 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

nisi.
suza81
Posts: 683
Joined: 30/06/2009 19:22

#7891 Re: Šta trenutno čitate?

Post by suza81 »

1 x 2 wrote:nisi.
Nisam. Slucajno naletim veceras na ovo pa me zainteresirao slucaj. Mozda se na prethodnim stranicama pisalo o ovome... nisam u toku
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#7892 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

suza81 wrote: nisam u toku
dobro.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#7893 Re: Šta trenutno čitate?

Post by lavorpunvode »

Image
User avatar
KPNCTNJAH
Posts: 12758
Joined: 23/05/2008 00:42

#7894 Re: Šta trenutno čitate?

Post by KPNCTNJAH »

Sastav gela za tusiranje
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7895 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Banksy »

safran wrote:
Onome ko je navikao čitati i pozajmljivati knjige iz biblioteke ova akcija ne treba. Onim koji čitaju samo po službenoj dužnosti ni akcija ne pomaže. Mislim da je ovo više bilo usmjereno na djecu kao čitaocima u nastajanju. Jučer je najviše osnovnoškolaca bilo, barem u DObrinji. Neka se četvrtina njih vrati da pozajmi knjigu rezultat će biti odličan.
Naravno, cilj je popularizacija, posebno kod djece i omladine, ne socijala, i izgleda da su imali uspjeha :thumbup:
artime
Posts: 1331
Joined: 08/01/2013 19:36

#7896 Re: Šta trenutno čitate?

Post by artime »

Mile Stojić- Wien, Vien
Beavis
Posts: 677
Joined: 28/05/2010 19:43
Location: SA-DBR

#7897 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Beavis »

Robert Ladlam - Parsifalova slagalica i Nenad Velickovic - Vitez svedskog stola
uclanio se za dz u biblioteku pa se odma dvije knjige citaju :D
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#7898 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

Banksy wrote:
safran wrote:
Onome ko je navikao čitati i pozajmljivati knjige iz biblioteke ova akcija ne treba. Onim koji čitaju samo po službenoj dužnosti ni akcija ne pomaže. Mislim da je ovo više bilo usmjereno na djecu kao čitaocima u nastajanju. Jučer je najviše osnovnoškolaca bilo, barem u DObrinji. Neka se četvrtina njih vrati da pozajmi knjigu rezultat će biti odličan.
Naravno, cilj je popularizacija, posebno kod djece i omladine, ne socijala, i izgleda da su imali uspjeha :thumbup:
he, he, he amigo
i ništa drugo nisu mogli osmisliti u cilju popularizacije osim dana besplatnog učlanjenja :?:
(socijale)
svojim sam očima (sitnim, svinjskim, zakrvavljenim) gledao penzionerku koja učlanjuje 2 ćerke i 5 unuka preko mobitela.

al kao što kaže stara kineska poslovica '' ne laje ker zbog sela nego zbog sebe''

ima tu i prpe učmalih bibliotekara i konzervativnih bibliotekarki da će im tehnologija preuzeti posao.

zna li ova što kaže da akcija besplatnog učlanjenja nije potebna :-) uopšte gdje živi.
možda studentima i nezaposlenima treba povećat' članarinu na 17 km???? ha :?:
il joj je socijalna svijest zakržljala i zarasla u šikaru preuhljebljenosti????


:D

preporučujem joj Žerminala
ili knjigu predobrog škotskog pisca Alberta Cronina
Zvijezde gledaju s neba
Last edited by 1 x 2 on 14/05/2014 21:32, edited 1 time in total.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#7899 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mračajski proto »

Domanović, Radoje - ''Satire''

Nije loše. :)
User avatar
BAN___KAI
Posts: 799
Joined: 27/09/2012 15:36

#7900 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BAN___KAI »

Da li je iko procitao 'How to win friends and influence people' Dale Carnegie ? Kažu da je to jedna od najboljih knjiga u svijetu

I da li je iko možda procitao 'The Tao Of Badass' ?
Post Reply