Rene Higuita wrote:Vidi li iko svjetlo na kraju tunela?![]()

Moderator: anex
Rene Higuita wrote:Vidi li iko svjetlo na kraju tunela?![]()

Dozer wrote: ... ja ih ovdje znam 5 koji su pokupovali rigove i krenuli s kopanjem ...

Tako nekako. Hype prosao tj. svi skontali da se radi o piramidi nikog ne trci pred streljacki vod, pogotovo ne masovno... Sad preostaje samo cekati da se stvar malo zaboravi kao probati opet ali reprize nece biti. U medjuvremnu, pad.djkurt wrote:Ja nešto razmišljam, laički, da bi se onaj rast opet ponovio, neko mora dobre novce uloziti u ote krypto valute.
Taj samvictom wrote:Dozer wrote: ... ja ih ovdje znam 5 koji su pokupovali rigove i krenuli s kopanjem ...
Zato što nemaš šta naučiti, pravila ne postoje.holle wrote:Nikako da se tetherujem u pravi vakat. Sve mislim nešto sam naučio iz prethodnog pada, ali onda na kraju skontam da blage veze nemam
Muhamed Đakmić wrote:Zato što nemaš šta naučiti, pravila ne postoje.holle wrote:Nikako da se tetherujem u pravi vakat. Sve mislim nešto sam naučio iz prethodnog pada, ali onda na kraju skontam da blage veze nemam
zlatodjkurt wrote:Još jedno laičko razmišljanje:
Možda cijena krypto valute krene prema gore ako se opet desi neka finansijska kriza. Think about it, koje bi sredstvo plaćanja bilo najbolje i najsigurnije kada tradicionalne institucije zakažu.
To je citav smisao... Da ga ima u neogranicenim kolicinama za sve ne bi imao isto ulogu u drustvu...Dozer wrote:Nema ga za svakoga ni priblizno dovoljno.
Nisam racunao MC, ali zar je i bitan?un1ted wrote:@Dozer
Ne pričam o profitu, već nekim iluzijama da XRP može biti trocifren. Ako bi ikada imao i dvocifrenu vrijednost, to bi bio uspjeh kao da si 10x dobio na lotu.
Kada kažeš 200$, jesi li izračunao koliki bi MC bio?
Ljudi ovde posmatraju crypto iz dvije pogresne percepcije.512MB wrote:Kurs opada eto Victoma![]()
Ako se ne varam veceras oko 22 saHata izlaze CBOE Futures. Ko je zadnjih dana jamio jamio (ja osobno nisam jer nemam comp sa sobom na godisnjem)
Kao sto ni u obicnoj privredi sve firme nisu uspjesne, analogno tome je i u crypto svijetu, ogroman broj coina ce da nestane. Ostat ce samo uspjesni coini, sa jakim timovima i jasnom vizijom onoga sto hoce da postignu, kao i svojim pozicioniranjem u odredjenom sektoru ekonomije.Muhamed Đakmić wrote:Evo ti pitanje Higuita, ali fakat ozbiljno.
Zašto bih držao Bitcoin ili bilo koji altcoin ako je poenta u blockchain tehnologiji? Odnosno, kao što si sam rekao Bitcoin možda sutra neće postojati, a ja ću to malo proširiti. Zbog jednostavnosti transakcija relevantne svjetske finansijske institucije odluče koristiti blockchain tehnologiju (ispravnije je reći da iskoriste njene određene segmente) za transfer standardnog novca i za svoje korisnike.
Dakle, apsolutno se gubi poenta kriptovaluta i jedino tehnologija ima smisao. Šta će onda biti bitcoin, eth, xrp i ostali?
90% ljudi u Africi nema pristup racunima u nekoj od finansijskih institucija, umjesto toga koriste wallet i kao valutu uglavnom Bitcoin. Samo jedan od mnogih segmenata. Banke bi mogle ali nece, jer gube profit.Muhamed Đakmić wrote:Evo ti pitanje Higuita, ali fakat ozbiljno.
Zašto bih držao Bitcoin ili bilo koji altcoin ako je poenta u blockchain tehnologiji? Odnosno, kao što si sam rekao Bitcoin možda sutra neće postojati, a ja ću to malo proširiti. Zbog jednostavnosti transakcija relevantne svjetske finansijske institucije odluče koristiti blockchain tehnologiju (ispravnije je reći da iskoriste njene određene segmente) za transfer standardnog novca i za svoje korisnike.
Dakle, apsolutno se gubi poenta kriptovaluta i jedino tehnologija ima smisao. Šta će onda biti bitcoin, eth, xrp i ostali?
nemaju pristup jer su siromašni, needukovani, nepismeni ili nezainteresovani, a samim tim nemaju pristup ni Internetu ili iskustvo u radu sa računarom i kriptovalutama.512MB wrote: 90% ljudi u Africi nema pristup racunima u nekoj od finansijskih institucija, umjesto toga koriste wallet i kao valutu uglavnom Bitcoin. Samo jedan od mnogih segmenata. Banke bi mogle ali nece, jer gube profit.