"Prpa.ba"
To svakako, kmecanje je konstanta
vase politike. Time mazete oci i filujete medijski prostor jeftinim temama na koje se svi Bosnjaci, a bogme i Ostali rado uhvate kunuci lukave latine

, dok gledaju dnevnike konzumirajuci hrvatske proizvode koje prodaju hrvatski trzni centri, koji su dosli od hrvatskih distributera a na konto kreditnih sredstava koje su im dale banke pod kontrolom hrvata. Cijela procedura sadrzi malo ili nimalno naplate poreza - odlicna sema koja traje i daje i na tome svaka cast.
Kolega, molim Vas bez personalizacije, to jest poistovjećivanja moje osobe s čitavom nizom opaski i osobina koje upućujete jednom narodu...dobro neću reći narodu, već ''kamenjarima'', HDZ-ejcima, hercegovcima, čovićevcima..ili tako nekim prigodnim nazivom, koji se koristi manje-više iz kurtoazije, mada se dobro zna na koga se odnosi.
Malo to nekako....kako da kažem odvojite u razgovoru. Pričamo o posljedicama izbornog inžinjeringa koje se trenutačno reflektiraju na političkoj pozornici ove države a ne o osobinama nekih imaginarnih skupina.
A razloga za kmecanje ce uvijek biti, nevazno je li u pitanju Komsic ili naplata poreza po Hercegovini. Samo treba biti pazljiv i fino dozirati kmecanje. Ako predugo potraje, mogle bi ove teme skliznuti u irelevantnost, a zivotne teme dobiti na znacaju, sto svakako ne zelimo, ne?

E, ta nije loša. Bitno je znati dozirati. Na sitno kajlanje ide i sitno kmečanje. Međutim kada se malo krupnije zakajla... dobro jednom, ali još jednom i sprema se treći put, e onda i kmečanje izgubi svoju mjeru i teško ga je kontrolirati.
Usput, upravo u samom pojmu doze i jeste temeljna razlika između farmakologije kjao znanosti i narodne medicine. Željko Komšić je bio doza ''od oka''...znači nešto kao ''narodna medicina'' ''... i kad je lijek u boci nakon 40 dana stajanja gotov, svako jutro uzeti 7 kavenih žlica čim se probudiš i tako za redom 40 dana
