Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7876 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

VjecitiStudent wrote:Zašto ni milioniti dio ove komšićevske 'hrvatske' brige nije dobio izbor Emila Vlajkija na mjesto potpredsjednika RS-a?
Zato sto je Potpredsjednik RS totalno nebitna funkcija.
Zato sto je to drugi nivo vlasti.
Zato sto Hrvata skoro da nema u RS.
Zato sto su srpski politicari spasili Hrvate od daljnjeg inzinjeringa preko Slave Kukica.
Zato sto su Srbi i Hrvati, sto se tice BiH, trenutno u najboljim odnosima unazad bar 1000 godina.

I to sve zahvaljujuci bosnjackoj vizionarskoj politici bespotrebnog guranja prstiju u oci.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7877 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

Dozer wrote:Rjesenje problema predsjednistava i predsjednika:

Promijeniti Ustav i iz njega izbiti 3 predsjednika, a uvesti jednog s mandatom od 2 godine, pri cemu ce se za svaki naredni mandat kandidovati osoba iz drugog, odnosno treceg maroda, odnosno ostalih.
Dakle, 2014 se mogu kandidovati samo Bosnjaci, 2016 samo Hrvati, 2018 samo Srbi, 2020 samo ostali, a za bilo kojeg glasaju svi gradjani BiH.

Sta fali ovakvom (naravno, ponovo idiotskom) rjesenju?
2014. Izetbegovic
2016. Komsic
2018. Pudaric
2020. Alkalaj

:mrgreen:
User avatar
Styling
Posts: 15027
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#7878 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Styling »

Dozer wrote:Rjesenje problema predsjednistava i predsjednika:

Promijeniti Ustav i iz njega izbiti 3 predsjednika, a uvesti jednog s mandatom od 2 godine, pri cemu ce se za svaki naredni mandat kandidovati osoba iz drugog, odnosno treceg maroda, odnosno ostalih.
Dakle, 2014 se mogu kandidovati samo Bosnjaci, 2016 samo Hrvati, 2018 samo Srbi, 2020 samo ostali, a za bilo kojeg glasaju svi gradjani BiH.

Sta fali ovakvom (naravno, ponovo idiotskom) rjesenju?
Nije ti to uopste blesava ideja, s tim sto mislim da bi opet Covic imao problem jer ne bi opet mogao osigurati da ce biti izabran njegov kandidat jer opet bosnjaci imaju mogucnost da izaberu hrvata koji im se najvise svidja.
User avatar
JohnnyS
Posts: 17518
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#7879 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JohnnyS »

Ta priča je li Komšić legalni/legitimni/moralni predsjednik je puno manje bitna od toga što je ostavio iza sebe nakon 8 godina šefovanja državom. Slažem se da nije ni iza Bakira ili IMJ ostalo ništa, ali na njih se ne gleda kao na spasitelje.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#7880 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

HM 2011 wrote:
Basvod wrote:Na izborima se ne gleda ko je veci i manji Hrvat nego glasovi.
Komsica su Bosnjaci izabrali inzinjeringom i rupom u Ustavu.
To je prosto cinjenica koju vise ne negiraju ni glavni ucesnici u prevari.
Jel Komšić Hrvat - jeste ?
Jel dobio glasova više od ostalih Hrvata - jeste ?

Jesu li ti glasovi mogli otići jevreju da im se svidio - Jesu !
Jesu li mogli otići pravoslavcu - Jesu ?

Predlažem, a u namjeri da udovoljim Vašem zahtjevu - te da dobro razmislite o ovome što pišete -
da u skladu sa Djelom Evanđelja po Ivanu - svakom od nas postavite znak na ruku ili čelo - koji će obilježavati ko smo mi i za koga smijemo glasati...... Tek tada bi zasigurno znali ko su legitimni hrvati, bošnjaci, srbi i ostali....

I usput razmislite svi - ne samo Hrvati - nego svi - zašto bi bošnjak glasao za Hrvatskog člana predsjedništva ili za srpskog člana predsjedništva - i ima li razloga da mu iko to brani...
Bosanac, ne Hrvat
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#7881 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

JohnnyS wrote:Ta priča je li Komšić legalni/legitimni/moralni predsjednik je puno manje bitna od toga što je ostavio iza sebe nakon 8 godina šefovanja državom. Slažem se da nije ni iza Bakira ili IMJ ostalo ništa, ali na njih se ne gleda kao na spasitelje.
Ostavit ce hrvate okrenute protiv Bosne i Hercegovine, ostavit ce motiv i razlog za trazenje treceg entiteta (u ovom slucaju opravdano), sta su dobili Hrvati njegovim izborom ili sta su dobili gradjani Bosne i Hercegovine, sta je dobio bilo ko???
User avatar
vee-jay
Posts: 9863
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#7882 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

weredsf wrote:
crysis wrote:
dustaban wrote:Dakle sad je svima jasno na sto je izasao ovaj eksperiment sa bosnjackim hrvatom u predsjednistvu.
Potpuno nepotreban eksperiment.

Sta je tu je, Komsic i SDP se razisli i posto je Komsicev odnosno DF-ov koncept da ispravlja greske SDPa, gdje je ovaj eksces sa Komsicem jedan od najvecih, postavljam pitanje ovima koji bolje poznaju politiku DFa - je li se Komsic vec izvinuo ili ima namjeru da se izvine, pardon isprica, zbog svog ucesca u ovom cirkusu?!

zasto bi se izvinjavao , zar je komsić manje hrvat od torovskih hrvata.
i zbog cega je kumrovečki djecak ( citaj čović ) veci hrvat od njega , po čemu. po covicevoj prici si manje hrvat ako si hrvat koji zivi u sarajevu ili istocnom mostaru.kako se odredjuje ko je veci hrvat od drugog hrvata.
Nije on Hrvat nego Bosanac

Dobro, ako cemo vec glumiti pracovjeka: koja je definicija Hrvata? Koja je definicija Bosanca? Koja je razlika izmedju Hrvata i Bosanca? Po cemu je Covic Hrvat a po cemu je Komsic Bosanac? I kakve efekte te razlike imaju po tvoj zivot i zivot svih ostalih Bosanaca i Hercegovaca?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#7883 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

weredsf wrote:Ostavit ce hrvate okrenute protiv Bosne i Hercegovine
:lol:
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7884 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Prpa.ba wrote:
weredsf wrote:Ostavit ce hrvate okrenute protiv Bosne i Hercegovine
:lol:
Eh. Da sažmem što je čovjek htio reći:
Komšić je došao kao dar s neba. Jednostvno pokazao se kao savršen alibi i pokriće za dugoročno kmečanje. Sve u svemu - napravljena je politička šteta koja sada itekako pokazuje rezultate. A što je najcrnje, kada se sve sažme- politička dobit s tim potezom bila je čista nula.
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7885 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

Jedino sto je rahatnije pacenje sa Komsicem nego bez njega.
Pogotovo sad kad je Hrvatska clanica EU a u Srbiju se slijevaju milijarde iz izmedju ostalog i arapskog svijeta.
Neko ima normalnu drzavu a neko ima Komsica, ha ja. :wink:
Last edited by Basvod on 19/01/2014 15:04, edited 1 time in total.
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7886 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

JohnnyS wrote:Ta priča je li Komšić legalni/legitimni/moralni predsjednik je puno manje bitna od toga što je ostavio iza sebe nakon 8 godina šefovanja državom. Slažem se da nije ni iza Bakira ili IMJ ostalo ništa, ali na njih se ne gleda kao na spasitelje.
Šta je pravi predstavnik radio zadnjih 8 godina kako bi ispravio ovu nepravdu?
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7887 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

Basvod wrote:Jedino sto je rahatnije pacenje sa Komsicem nego bez njega.
Pogotovo sad kad je Hrvatska clanica EU a u Srbiju se slijevaju milijarde iz izmedju ostalog i arapskog svijeta.
Neko ima normalnu drzavu a neko ima Komsica, ha ja. :wink:
To stoji. Ali mi zato imamo predsjednika koji jednako predstavlja sve građane ove države, što je ipak velika prednost u odnosu na susjedne države.
I normalno je da to mora ekonomski koštati....ali što je opet zanemarljivo kada se pogledaju ovi gore navedeni benefiti.
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#7888 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Havatar »

Basvod wrote:Jedino sto je rahatnije pacenje sa Komsicem nego bez njega.
Pogotovo sad kad je Hrvatska clanica EU a u Srbiju se slijevaju milijarde iz izmedju ostalog i arapskog svijeta.
Neko ima normalnu drzavu a neko ima Komsica, ha ja. :wink:
:lol:
To sto oni pustaju propagandu je jedna stvar a da li se realizuju takve price je druga , posto u zadnjih 5 godina su za isti projekat nasli 10 investitora pa su jednom trebali miljarde da uloze Rusi , drugi put Kinezi, treci put Turci , cetvrti put Azerbejdzanci , peti put neki drugi i tako sve do Arapa a taj projekat jos nije ni zapocet niti su pocele pripremne radnje.
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#7889 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

Hafis wrote:Komšić je došao kao dar s neba. Jednostvno pokazao se kao savršen alibi i pokriće za dugoročno kmečanje. Sve u svemu - napravljena je politička šteta koja sada itekako pokazuje rezultate. A što je najcrnje, kada se sve sažme- politička dobit s tim potezom bila je čista nula.
To svakako, kmecanje je konstanta vase politike. Time mazete oci i filujete medijski prostor jeftinim temama na koje se svi Bosnjaci, a bogme i Ostali rado uhvate kunuci lukave latine :mrgreen: , dok gledaju dnevnike konzumirajuci hrvatske proizvode koje prodaju hrvatski trzni centri, koji su dosli od hrvatskih distributera a na konto kreditnih sredstava koje su im dale banke pod kontrolom hrvata. Cijela procedura sadrzi malo ili nimalno naplate poreza - odlicna sema koja traje i daje i na tome svaka cast.

A razloga za kmecanje ce uvijek biti, nevazno je li u pitanju Komsic ili naplata poreza po Hercegovini. Samo treba biti pazljiv i fino dozirati kmecanje. Ako predugo potraje, mogle bi ove teme skliznuti u irelevantnost, a zivotne teme dobiti na znacaju, sto svakako ne zelimo, ne? :mrgreen:
Basvod
Posts: 2098
Joined: 23/06/2013 08:24

#7890 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Basvod »

Naravno da ne.
Zivotne teme smetaju rahat patnji.
Patnja je daleko rahatnija kada se zivotne teme pomjere u stranu i ostave prostora planovima majorizacije, dominacije te naravno pracenju odseljavanja protivnika asimilacije.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7891 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

"Prpa.ba"
To svakako, kmecanje je konstanta vase politike. Time mazete oci i filujete medijski prostor jeftinim temama na koje se svi Bosnjaci, a bogme i Ostali rado uhvate kunuci lukave latine :mrgreen: , dok gledaju dnevnike konzumirajuci hrvatske proizvode koje prodaju hrvatski trzni centri, koji su dosli od hrvatskih distributera a na konto kreditnih sredstava koje su im dale banke pod kontrolom hrvata. Cijela procedura sadrzi malo ili nimalno naplate poreza - odlicna sema koja traje i daje i na tome svaka cast.
Kolega, molim Vas bez personalizacije, to jest poistovjećivanja moje osobe s čitavom nizom opaski i osobina koje upućujete jednom narodu...dobro neću reći narodu, već ''kamenjarima'', HDZ-ejcima, hercegovcima, čovićevcima..ili tako nekim prigodnim nazivom, koji se koristi manje-više iz kurtoazije, mada se dobro zna na koga se odnosi.
Malo to nekako....kako da kažem odvojite u razgovoru. Pričamo o posljedicama izbornog inžinjeringa koje se trenutačno reflektiraju na političkoj pozornici ove države a ne o osobinama nekih imaginarnih skupina.
A razloga za kmecanje ce uvijek biti, nevazno je li u pitanju Komsic ili naplata poreza po Hercegovini. Samo treba biti pazljiv i fino dozirati kmecanje. Ako predugo potraje, mogle bi ove teme skliznuti u irelevantnost, a zivotne teme dobiti na znacaju, sto svakako ne zelimo, ne? :mrgreen:
E, ta nije loša. Bitno je znati dozirati. Na sitno kajlanje ide i sitno kmečanje. Međutim kada se malo krupnije zakajla... dobro jednom, ali još jednom i sprema se treći put, e onda i kmečanje izgubi svoju mjeru i teško ga je kontrolirati.
Usput, upravo u samom pojmu doze i jeste temeljna razlika između farmakologije kjao znanosti i narodne medicine. Željko Komšić je bio doza ''od oka''...znači nešto kao ''narodna medicina'' ''... i kad je lijek u boci nakon 40 dana stajanja gotov, svako jutro uzeti 7 kavenih žlica čim se probudiš i tako za redom 40 dana :)
User avatar
vee-jay
Posts: 9863
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#7892 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

Prpa.ba wrote:
Hafis wrote:Komšić je došao kao dar s neba. Jednostvno pokazao se kao savršen alibi i pokriće za dugoročno kmečanje. Sve u svemu - napravljena je politička šteta koja sada itekako pokazuje rezultate. A što je najcrnje, kada se sve sažme- politička dobit s tim potezom bila je čista nula.
To svakako, kmecanje je konstanta vase politike. Time mazete oci i filujete medijski prostor jeftinim temama na koje se svi Bosnjaci, a bogme i Ostali rado uhvate kunuci lukave latine :mrgreen: , dok gledaju dnevnike konzumirajuci hrvatske proizvode koje prodaju hrvatski trzni centri, koji su dosli od hrvatskih distributera a na konto kreditnih sredstava koje su im dale banke pod kontrolom hrvata. Cijela procedura sadrzi malo ili nimalno naplate poreza - odlicna sema koja traje i daje i na tome svaka cast.

A razloga za kmecanje ce uvijek biti, nevazno je li u pitanju Komsic ili naplata poreza po Hercegovini. Samo treba biti pazljiv i fino dozirati kmecanje. Ako predugo potraje, mogle bi ove teme skliznuti u irelevantnost, a zivotne teme dobiti na znacaju, sto svakako ne zelimo, ne? :mrgreen:

Da, kmecanja bi bilo do onog dana kada se pozeljni komad zemlje odvoji od drzave BiH. Dobro je da je to sve sto im je ostalo :-D
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#7893 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

weredsf wrote:
HM 2011 wrote:
Basvod wrote:Na izborima se ne gleda ko je veci i manji Hrvat nego glasovi.
Komsica su Bosnjaci izabrali inzinjeringom i rupom u Ustavu.
To je prosto cinjenica koju vise ne negiraju ni glavni ucesnici u prevari.
Jel Komšić Hrvat - jeste ?
Jel dobio glasova više od ostalih Hrvata - jeste ?

Jesu li ti glasovi mogli otići jevreju da im se svidio - Jesu !
Jesu li mogli otići pravoslavcu - Jesu ?

Predlažem, a u namjeri da udovoljim Vašem zahtjevu - te da dobro razmislite o ovome što pišete -
da u skladu sa Djelom Evanđelja po Ivanu - svakom od nas postavite znak na ruku ili čelo - koji će obilježavati ko smo mi i za koga smijemo glasati...... Tek tada bi zasigurno znali ko su legitimni hrvati, bošnjaci, srbi i ostali....

I usput razmislite svi - ne samo Hrvati - nego svi - zašto bi bošnjak glasao za Hrvatskog člana predsjedništva ili za srpskog člana predsjedništva - i ima li razloga da mu iko to brani...
Bosanac, ne Hrvat
Odbili bi mu prijavu u CIK-u da nije napsao Hrvat.

Znači Hrvat za potrebe ove rasprave.

i ne vidim smetnju da neko glasa za Nemanju kao bošnjačkog člana - glasaj do prekosutra....

Kad se sve razbistri doći će tek onda pameti - SVI....
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#7894 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hafis »

vee-jay wrote: Da, kmecanja bi bilo do onog dana kada se pozeljni komad zemlje odvoji od drzave BiH. Dobro je da je to sve sto im je ostalo :-D
To su samo gnusne objede u cilju izbjegavanja stvarnog rješavanja problema.
Inače, nije li malo taj izraz ''kmečanje'' postao maliciozan? Zar stvarno misliš da ne postoji nikakav problem (evo jedan primjer pošto je tema - ŽK) i da se sve to može gurati pod tepih beskonačno?
HM 2011
Posts: 4736
Joined: 26/06/2011 22:58

#7895 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by HM 2011 »

Hafis wrote:
vee-jay wrote: Da, kmecanja bi bilo do onog dana kada se pozeljni komad zemlje odvoji od drzave BiH. Dobro je da je to sve sto im je ostalo :-D
To su samo gnusne objede u cilju izbjegavanja stvarnog rješavanja problema.
Inače, nije li malo taj izraz ''kmečanje'' postao maliciozan? Zar stvarno misliš da ne postoji nikakav problem (evo jedan primjer pošto je tema - ŽK) i da se sve to može gurati pod tepih beskonačno?
Majoniziranje......

Majoneza...
User avatar
vee-jay
Posts: 9863
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: --- nisam vise ovdje ---

#7896 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by vee-jay »

Hafis wrote:
vee-jay wrote: Da, kmecanja bi bilo do onog dana kada se pozeljni komad zemlje odvoji od drzave BiH. Dobro je da je to sve sto im je ostalo :-D
To su samo gnusne objede u cilju izbjegavanja stvarnog rješavanja problema.
Inače, nije li malo taj izraz ''kmečanje'' postao maliciozan? Zar stvarno misliš da ne postoji nikakav problem (evo jedan primjer pošto je tema - ŽK) i da se sve to može gurati pod tepih beskonačno?
Problema milijardu, u toj milijardi nema Komsica. Ali to ustvari znamo svi na ovom forumu, ali eto lazemo se jer nam je laz cilj. Meni hvala Bogu nije, sto opet od mene ne pravi nista manju budalu od lazova jer ipak sam sebe iz nekih glupih razloga spustam na taj nivo. Ali eto dobro je vidjeti da ima i pametnijih od mene koji isto rade, pa je to OK :mrgreen:
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7897 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

fazon je što smo na forumu svi isti, a razni likovi komentarišu :D
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#7898 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

Jebemumater kako vam se vishe da praviti naivnima, odnosno kako vam se vishe da smatrati da su svi budale i da ce pushiti tu vasu pricu o gradjanskoj drzavi. Kad vas slusa neko ko nije sa ovih prostora ne moze mu nikako biti jasno kako se ovdje mogao desiti onakav rat. Jer po vama ovdje ne postoje Bosnjaci, Srbi, Hrvati (odnosno u najmanju ruku ne postoje ovi treci) "ovdje smo svi raja i nama je svejedno za koga cemo glasati samo nek je iz raje!".

How yes No.

Sto prije shvatimo i ISPOSTUJEMO realnost, prije cemo odblokirati ovu situaciju. Nebuloze tipa "sto je to Komsic manji Hrvat od Covica" ostavite za po kuci, situacija nalaze da konacno pogledamo istini u lice i da se pogledamo u oci. Yebeno troclano predsjednistvo je posljedica yebenog mirovnog sporazuma koji je zaustavio yebeni brat koji je nastao zbog jebene nacionalne segregacije.
Pitanje ko je najbolje prosao u ovim nasim ratovima: Srbi, Hrvati ili Bosnjaci, ce svako protumaciti drugacije, jedno je sigurno - izgubili su ga gradjani!
Kurchenje gradjanstinom je sada ne samo kontraproduktivno vec pomalo i bolesno. Zar ne vidite da je "slucaj Komsic" nesto najbolje sto se moglo desiti HDZ-u! Da konjine iz SDP-a nisu nepotrebno eksperimentisali slucaj Sejdic-Finci ne bi eskalirao u slucaj BiH- NeBiH!

Komsic je na potezu!
User avatar
shiljak
Posts: 6496
Joined: 13/01/2005 11:58
Location: internet

#7899 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shiljak »

nije do sdp-a ili komšića, mogla je neka druga stranka u prošlosti ili u budućnosti dati nekog svog hrvata i opet bi nastao isti problem.

Jest najbolje što se moglo desiti čoviću, upravo to i želi čović, da bude bih - nebih.. inače ne bi čekao 8 godina da prođe. Pa onda sa dodikom se ufatio, prava taktika :-D
User avatar
Dozer
Posts: 32997
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#7900 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Dozer »

Styling wrote:
Dozer wrote:Rjesenje problema predsjednistava i predsjednika:

Promijeniti Ustav i iz njega izbiti 3 predsjednika, a uvesti jednog s mandatom od 2 godine, pri cemu ce se za svaki naredni mandat kandidovati osoba iz drugog, odnosno treceg maroda, odnosno ostalih.
Dakle, 2014 se mogu kandidovati samo Bosnjaci, 2016 samo Hrvati, 2018 samo Srbi, 2020 samo ostali, a za bilo kojeg glasaju svi gradjani BiH.

Sta fali ovakvom (naravno, ponovo idiotskom) rjesenju?
Nije ti to uopste blesava ideja, s tim sto mislim da bi opet Covic imao problem jer ne bi opet mogao osigurati da ce biti izabran njegov kandidat jer opet bosnjaci imaju mogucnost da izaberu hrvata koji im se najvise svidja.
Pa jesmo li u demokratiji?
Neka sve stranke sa HR prefixom kandiduju svoje kandidate, a svi gradjani drzave ce izabrati izmedju njih. Sta je sporno?
Ista stvar je i sa Srbima, i sa Bosnjacima i sa ostalima.
Sta ovdje, u ovom modelu, nije posteno?
Post Reply