Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
annoy wrote:Tko zna kad će izaći Dream of spring...nema baš više materijala iz knjiga za seriju, barem dok ne izađe Winds of winter. Pitanje je koliko Debeli govori producentima o svojim planovima u vezi završetka serijala. Bit će zanimljivo vidjeti kako će završiti serija, ja navijam da završetci budu različiti
Jel to usigurno da je sljedeća sezona zadnja?
Dzordz je rekao producentima serije kraj koji ima u glavi, za slucaj ne daj Boze
Ali ce sigurno napraviti razliku izmedju knjiga i serije, sad hoce li to biti skroz drugaciji zavrsetak, vidjet cemo.
annoy wrote:Tko zna kad će izaći Dream of spring...nema baš više materijala iz knjiga za seriju, barem dok ne izađe Winds of winter. Pitanje je koliko Debeli govori producentima o svojim planovima u vezi završetka serijala. Bit će zanimljivo vidjeti kako će završiti serija, ja navijam da završetci budu različiti
Jel to usigurno da je sljedeća sezona zadnja?
Bit će 100% 7 sezona, to ti je ta Dream of Spring knjiga. Jedino ako je planirao da tu knjigu ne prenese na ekran.
Khaleesi is a Dothraki title referring to the wife of the khal. A khaleesi's status varies greatly from khalasar to khalasar. She could be very influential, riding next to the khal, or she could be worth practically less than the khal's horse, since the khal's bloodriders would sometimes share the khaleesi, but never share the khal's horse.
It is Dothraki tradition that if a khal dies, his khaleesi must retire to join the crones that rule Vaes Dothrak, known as the dosh khaleen. Daenerys Targaryen, however refused this and instead declaring herself a khaleesi in her own right and formed her own khalasar from what few of Drogo's people hadn't abandoned her.
po ovome bi trebala opet zavladat Dothrakijima i povest ih sa zmajevima u RAT... biće otpora kod novog Khala... kolko ono oni imaju preko 40 000 ratnika...
Vaes Dothrak is the only city in the Dothraki Sea, located near the far northeastern edge of the region. It lies in the shadow of a single, vast peak known by the Dothraki as the Mother of Mountains. The entrance to Vaes Dothrak is marked by two large statues depicting a pair of stallions
Tesko ce Daenerys zavladat svim Dothrakijima jer oni nemaju vrhnovnog vladara nego svaka khalasar ima svog khala. Nemoguce je to ujediniti.
A taj Dosh Khaleen kojem bi se po njihovom zakonu trebala pridruzit je skupina baba koja ne radi nista bitno (po pitanju vladanja)
Mislim da ju ceka drugacija sudbina
annoy wrote:Tesko ce Daenerys zavladat svim Dothrakijima jer oni nemaju vrhnovnog vladara nego svaka khalasar ima svog khala. Nemoguce je to ujediniti.
A taj Dosh Khaleen kojem bi se po njihovom zakonu trebala pridruzit je skupina baba koja ne radi nista bitno (po pitanju vladanja)
Mislim da ju ceka drugacija sudbina
Jbg za razliku od ostalih likova ona je super sposobna, plemenita tako da ocekujem da ce skupit 7 zmajevih kugli i naci rog jednoroga te ce je svi priznati za Khalisi, plus cijeli Eoss jer to je Danyera.
jesu se lojalnosti promijenile u medjuvremenu, od zadnje sezone? jel se, mozda, zaboravilo koje se kuce preferiraju a koje mrze? de, da se malo podsjetimo i ubijemo vrijeme.
jebem mu sve debelo kako ga glupo ubi. jedan od najboljih vojskovodja westerosa, koji je sa 3-4 hiljade zarobio 100 hiljada wildlingsa, i onda onako da padne. kako glup scenario.
eto i da uzmemo premisu za tacnu (ja se ne slazem, starka nije vojno pobijedio, niti ove preko zida ) da je dobar vojskovodja, to ga ne cini dobrim vladarem. previse je on volio stolicu da bi znao na njoj sjediti.
Aha, tako.
Inače svi svršavaju na nju pa nisam očekivala da nisi ozbiljan
Meni je bila draga na početku, girl power i to, onda sam skontala koliko je balava
omar little wrote:eto i da uzmemo premisu za tacnu (ja se ne slazem, starka nije vojno pobijedio, niti ove preko zida ) da je dobar vojskovodja, to ga ne cini dobrim vladarem. previse je on volio stolicu da bi znao na njoj sjediti.
Nikada je nije volio, nego to smatra cisto svojom obavezom i pravom, kao jedinim istinskim nasljednikom Roberta. Cak sta vise, i ne voli stolicu
omar little wrote:eto i da uzmemo premisu za tacnu (ja se ne slazem, starka nije vojno pobijedio, niti ove preko zida ) da je dobar vojskovodja, to ga ne cini dobrim vladarem. previse je on volio stolicu da bi znao na njoj sjediti.
nisam mogao iz serije skontati koliko je volio ili nije, ali sam skontao da je legalista i da je kao sto to capajebo rece, preuzimanje stolice osjecao kao svoju duznost a ne kao nesto sto bi bilo fino odradit.
i dojmio se kao razuman pa i strpljiv covjek i onda ga debeli ubi i prikaza kao nestrpljivog gdje na glavacke ulazi u borbu u kojoj onako nasjede.
Last edited by karanana on 15/04/2016 13:46, edited 1 time in total.
Capajebo wrote:Ja cak mislim da ce (ako bude ziv i dalje) podrzati Targaryen kada predje u Westeros, jer ima vece pravo od njega. Stanisova pravda!
eh sad bi nam trebo pravnik koji se razumije u kraljevsko pravo da razjasni da li je kalisi zaista imala vece pravo od njega. jebi ga, robert je bio uzurpator, ali ne bi se citav westeros digo protiv targerijana da su valjali. jebes mu mater, mozda su i targerijeni prije 500 godina uzurpirali nekog, ne znam dovoljno istoriju, nisu ni oni bogom dati da su kraljevi od first menova pa do svrgnuca ludog kralja.