Misliš da je stara zgrada u potpunosti ostavljena iza dodatog dijela,tako da se bez neke posebne rekonstrukcije može vratiti stari izgled? Ja čisto sumnjamLogovan wrote:Ako im je vec do rusenja, neka sruse nadogradjeni dio Ekonomskog fakulteta.Dobili bi jos veci trg, koji je ionako ogroman.
Sarajevo Construction
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#7851 Re: Sarajevo Construction
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#7852 Re: Sarajevo Construction
Beton lokacijaDaffyDuck wrote:o tome se odavno prica, navodno Malčo gradi stambenu zgradu...mk ultra wrote:Jel ko upratio novi SPO na cobaniji, rusi se sve osim starog dijela gdje je nova banka
Ful oprema unutra, garaza sa liftom itd
- Logovan
- Posts: 102743
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#7853 Re: Sarajevo Construction
Iskreno ne znam, da ne pametujem previše, ali eto volio bih da se sazna može li se vratiti stari izgled. Fakultet se ionako treba prebaciti u kampus.thekupus wrote:Misliš da je stara zgrada u potpunosti ostavljena iza dodatog dijela,tako da se bez neke posebne rekonstrukcije može vratiti stari izgled? Ja čisto sumnjamLogovan wrote:Ako im je vec do rusenja, neka sruse nadogradjeni dio Ekonomskog fakulteta.Dobili bi jos veci trg, koji je ionako ogroman.
Nisam imao pojma da taj frajer drži oba hotela, znao sam za Bosnia. Mislim ako je čitava garaža za potrebe hotela onda jebi ga, debilno fakat. U situaciji kad je parking veliki problem, praviš konačno neku garažu, a ona da bude samo za potrebe hotela.DaffyDuck wrote: Ako je Hotel Posta i hotel Bosnia u vlasnistvu istog covjeka- a sasvim SLUCAJNO na renderu kojim se promovise SAMO park se nalazi podzemna garaza, ulaz u istu i renoviran hotel. Da nije za moje potrebe slucajno? Il hotela u centru koji trenutno nema prking za svoje goste...
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#7854 Re: Sarajevo Construction
Ocekuj 5 tisuca kvadrat_BataZiv_0809 wrote:Beton lokacijaDaffyDuck wrote:o tome se odavno prica, navodno Malčo gradi stambenu zgradu...mk ultra wrote:Jel ko upratio novi SPO na cobaniji, rusi se sve osim starog dijela gdje je nova banka
Ful oprema unutra, garaza sa liftom itd
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#7855 Re: Sarajevo Construction
Sta me briga nisam Tuzla111mk ultra wrote: Ocekuj 5 tisuca kvadrat
- славянин
- Posts: 11277
- Joined: 30/05/2013 21:43
- Location: Tuzla,Sarajevo i dalje :)
#7856 Re: Sarajevo Construction
Beton ako volis da si u guzvi i volis vrisku i galamu kao
I saobracaj ispod prozora - a bonus kda oces da ides negdje planiraj minimum 30 minuta da se iz guzve izvuces.
I saobracaj ispod prozora - a bonus kda oces da ides negdje planiraj minimum 30 minuta da se iz guzve izvuces.
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7857 Re: Sarajevo Construction
Jbg, ja rođen na Bjelavama, odrastao na Mejtašu pa na Otoci. Živio još i na Ciglanama, sad sanjam da preselim u Faletiće...
Biće i to.
Neshvatam ljude koji žele živjeti u centru, ali kontam da je rentanje toga vrhunski biznis. Uvijek ima turista ili wannabe FGR.
Biće i to.
Neshvatam ljude koji žele živjeti u centru, ali kontam da je rentanje toga vrhunski biznis. Uvijek ima turista ili wannabe FGR.
- thekupus
- Posts: 7387
- Joined: 25/06/2011 22:38
#7858 Re: Sarajevo Construction
Smiješna mi je cijela ova Ajnadžićeva priča o velikom trgu. Evo kako izgleda mjesecima nakon pompeznog otvaranja trga ispred pozorišta mladih.
Slike su od maloprije.




Slike su od maloprije.




- Logovan
- Posts: 102743
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#7859 Re: Sarajevo Construction
Koliko prođe od otvaranja trga, a kablovi i dalje vire.
Vidi smeća...
Vidi smeća...
- JavierBosnia
- Posts: 3753
- Joined: 22/11/2015 13:59
- Location: Uradi sam
#7860 Re: Sarajevo Construction
Gdje su oni sa druge teme sto rekose da je sarajevo najcistiji grad u regionuLogovan wrote:Koliko prođe od otvaranja trga, a kablovi i dalje vire.![]()
Vidi smeća...
- Logovan
- Posts: 102743
- Joined: 15/05/2010 00:44
- Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png
#7861 Re: Sarajevo Construction
Oni žive u nekom svom svijetu.JavierBosnia wrote:Gdje su oni sa druge teme sto rekose da je sarajevo najcistiji grad u regionuLogovan wrote:Koliko prođe od otvaranja trga, a kablovi i dalje vire.![]()
Vidi smeća...
Grad je prljav. Činjenica.
-
radiostar
- Posts: 2266
- Joined: 15/03/2007 12:39
#7862 Re: Sarajevo Construction
ocekuj i vise, prema onom sto sam cuo bice top kvalitet i luksuzmk ultra wrote:Ocekuj 5 tisuca kvadrat_BataZiv_0809 wrote:
Beton lokacija
panorama sole
- _BataZiv_0809
- Nindža revizor
- Posts: 83401
- Joined: 09/05/2013 13:56
- Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
- Vozim: Lancia na servisu
#7863 Re: Sarajevo Construction
Eh pa ti zivio na Mejtasu i Ciglanama a sad ne shvatasdrug_profi wrote:Jbg, ja rođen na Bjelavama, odrastao na Mejtašu pa na Otoci. Živio još i na Ciglanama, sad sanjam da preselim u Faletiće...
Biće i to.
Neshvatam ljude koji žele živjeti u centru, ali kontam da je rentanje toga vrhunski biznis. Uvijek ima turista ili wannabe FGR.
U centru su sadrzaji koji me zanimaju a i posao mi je blizu. 1+1=2.
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#7864 Re: Sarajevo Construction
danas gore prolazio, fino izgleda, (fasada je imitacija ili je onako ljepljeno nešto kao kamene ploče?), samo ni blizu orginalnih nacrta... kad sam pokazao kako je pri završetku covjeku koji je ucestvovao u crtanju, sjebo se onradiostar wrote:ocekuj i vise, prema onom sto sam cuo bice top kvalitet i luksuzmk ultra wrote:Ocekuj 5 tisuca kvadrat_BataZiv_0809 wrote:
Beton lokacija
panorama sole
-
radiostar
- Posts: 2266
- Joined: 15/03/2007 12:39
#7865 Re: Sarajevo Construction
htio sam reci da je isti investitor cobanija i panorama sole u bolnickojmk ultra wrote:danas gore prolazio, fino izgleda, (fasada je imitacija ili je onako ljepljeno nešto kao kamene ploče?), samo ni blizu orginalnih nacrta... kad sam pokazao kako je pri završetku covjeku koji je ucestvovao u crtanju, sjebo se onradiostar wrote:
ocekuj i vise, prema onom sto sam cuo bice top kvalitet i luksuz
panorama sole![]()
- mk ultra
- Posts: 24032
- Joined: 31/12/2012 14:05
- Location: Fiume
- Grijem se na: Ugalj
- Vozim: Bahato
- Horoskop: Maćak
#7866 Re: Sarajevo Construction
razumio sam te, samo sam se nadovezao na postojeću zgraduradiostar wrote:
htio sam reci da je isti investitor cobanija i panorama sole u bolnickoj
-
radiostar
- Posts: 2266
- Joined: 15/03/2007 12:39
#7867 Re: Sarajevo Construction
znam da je jedan sprat u bolnickoj odradjen vrhunskim materijalima, u smislu instalacija i zavrsne obrademk ultra wrote:razumio sam te, samo sam se nadovezao na postojeću zgraduradiostar wrote:
htio sam reci da je isti investitor cobanija i panorama sole u bolnickoj
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7868 Re: Sarajevo Construction
Pa zato što sam živio... da ne nabrajam probleme._BataZiv_0809 wrote:Eh pa ti zivio na Mejtasu i Ciglanama a sad ne shvatasdrug_profi wrote:Jbg, ja rođen na Bjelavama, odrastao na Mejtašu pa na Otoci. Živio još i na Ciglanama, sad sanjam da preselim u Faletiće...
Biće i to.
Neshvatam ljude koji žele živjeti u centru, ali kontam da je rentanje toga vrhunski biznis. Uvijek ima turista ili wannabe FGR.![]()
U centru su sadrzaji koji me zanimaju a i posao mi je blizu. 1+1=2.
Bilo interesantno samo dok sam bio momak, tamo nekih 80-tih. ali tad već živio na Otoci.
A posao mi vazda bio na periferiji, te mi auto nuzna potreba, a onda parking problem.
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#7869 Re: Sarajevo Construction
Pa ti si pred peMziju pa te Faletici, mir, priroda privlace 
- drug_profi
- Posts: 65407
- Joined: 16/07/2012 16:00
#7870 Re: Sarajevo Construction
Jašta radi. Pun kufer već.DaffyDuck wrote:Pa ti si pred peMziju pa te Faletici, mir, priroda privlace
Kad sam bio dalabu i nisam htio domovnicu, umjesto Istre sad u Faletiće.
Dobro je i to.
- DaffyDuck
- Posts: 3784
- Joined: 22/06/2009 22:54
- Location: sarajevo-x
#7871 Re: Sarajevo Construction
I tamo bi te po stare dane nervirali turisti i guzva, bolje Faletici (ovo kao da ti bude lakse)drug_profi wrote:Jašta radi. Pun kufer već.DaffyDuck wrote:Pa ti si pred peMziju pa te Faletici, mir, priroda privlace
Kad sam bio dalabu i nisam htio domovnicu, umjesto Istre sad u Faletiće.
Dobro je i to.
- xoklix
- Posts: 3391
- Joined: 16/01/2018 16:07
#7872 Re: Sarajevo Construction
Taj isti dobavlja brojila za EP BiH i bog zna šta još...Logovan wrote:Iskreno ne znam, da ne pametujem previše, ali eto volio bih da se sazna može li se vratiti stari izgled. Fakultet se ionako treba prebaciti u kampus.thekupus wrote:Misliš da je stara zgrada u potpunosti ostavljena iza dodatog dijela,tako da se bez neke posebne rekonstrukcije može vratiti stari izgled? Ja čisto sumnjamLogovan wrote:Ako im je vec do rusenja, neka sruse nadogradjeni dio Ekonomskog fakulteta.Dobili bi jos veci trg, koji je ionako ogroman.
Nisam imao pojma da taj frajer drži oba hotela, znao sam za Bosnia. Mislim ako je čitava garaža za potrebe hotela onda jebi ga, debilno fakat. U situaciji kad je parking veliki problem, praviš konačno neku garažu, a ona da bude samo za potrebe hotela.DaffyDuck wrote: Ako je Hotel Posta i hotel Bosnia u vlasnistvu istog covjeka- a sasvim SLUCAJNO na renderu kojim se promovise SAMO park se nalazi podzemna garaza, ulaz u istu i renoviran hotel. Da nije za moje potrebe slucajno? Il hotela u centru koji trenutno nema prking za svoje goste...
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#7873 Re: Sarajevo Construction
Gradnja zgrade Univerzitetske biblioteke u drugoj polovini godine
SA-C
Gradnja zgrade Univezitetske biblioteke u Kampusu trebala bi početi u drugoj polovini godine. To je za Dnevni avaz kazao Adnan Pašić, idejni tvorac projekta i profesor na Arhitektonskom fakultetu. Istakao je i da je pri kraju revizija izvedbenog projekta i da u narednih 14 dana očekuju da dobiju konačnu verziju.
"Kada dobijemo sva potrebna odobrenja, raspisat ćemo međunarodni tender za izbor izvođača radova i firme koja će opremiti Univerzitetsku biblioteku. To bi se trebalo završiti u narednih šest mjeseci. Kompletan projekt odnosno donacija Saudijskog fonda za razvoj, iznosi 21 milion dolara, s tim da BiH učestvuje sa četiri miliona dolara", rekao je Pašić.
Ističe da će gradnja zgrade Biblioteke na 15.000 kvadratnih metara trajati najmanje dvije godine.
"Zgrada će se sastojati iz dvije cjeline, jednu će činiti šest čitaonica s depoima knjiga, a druga je prostor za bibliotekare i univerzitetski informacijsko-tehnički centar. Prostor u kojem se nalaze čitaonice bit će ustakljen dvostrukim staklima. Krov će se sastojati od sedam piramidalnih krovova s odgovarajućim osvjetljenjem", rekao je Pašić.
Rektor UNSA-e Rifat Škrijelj kazao nam je kako ovih dana očekuju da dobiju pisani izvještaj usaglašenog mišljenja revidenta.
"Prema nezvaničnoj informaciji koju imam, taj izvještaj je pozitivan. Firme koje su dobile posao revidenta i ocjenjuju izvedbeni projekt i prate implementaciju izgradnje do kraja ovih dana dostavit će pisani izvještaj. Proveden je i postupak pretkvalifikacije za pripremu građevinskih radova. Taj postupak je ponovljen i dobili smo rok od 60 dana. Nakon toga slijedi međunarodni tender za odabir firme", rekao je Škrijelj.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#7874 Re: Sarajevo Construction
Produžen poziv za izgradnju i opremanje Biblioteke Univerziteta u Sarajevu
Akta
Univerzitet u Sarajevu danas je zbog nedovoljnog broja pristiglih aplikacija na Poziv za predkvalifikacije objavljen 23. novembra 2018. godine, i nemogućnosti da se formira "kratka lista", produžio krajnji rok za dostavu aplikacija za projekat "Izgradnja i opremanje Univerzitetske biblioteke Univerziteta u Sarajevu".
Za realizaciju ovog projekta Kraljevina Saudijske Arabije je Bosni i Hercegovini učinila dostupnim novčana sredstva, u vidu granta, namijenjena Projektu izgadnje i opremanja Biblioteke Univerziteta u Sarajevu.
Dostavu ponuda je moguće izvršiti najkasnije do 25. aprila 2019. godine do 16.00 h.
Izgradnja Biblioteke je od velike važnosti za BiH jer se radi o jednom od najznačajnijih projekata u novijoj historiji UNSA-e, koja će po prostoru i opremljenosti biti jedna od najuređenijih i najopremljenijih zgrada, ne samo u Bosni i Hercegovini već i u regionu.
- So What!
- Posts: 11871
- Joined: 19/04/2011 01:35
- Location: Charming, CA
#7875 Re: Sarajevo Construction
U Centru "Safet Zajko" prva atletska teretana u BiH uz podršku Vlade Švicarske
Akta
Načelnik Općine Novi Grad Sarajevo Semir Efendić potpisao je danas sa direktorom Njemačke razvojne konsultantske komapanije GOPA mbH Rankom Markušem i Elmirom Ćerimagićem, predsjednikom Atletskog kluba Novi Grad Sarajevo ugovor o dodjeli finansijskih sredstava za adaptaciju devastiranog objekta u Centru "Safet Zajko" koji će se koristiti za potrebe atletske teretane.
Stavljanjem u funkciju još jednog objekta sportisti će dobiti mogućnost da rade sprinterske, bacačke i skakačke discipline i tokom zimskog perioda, kada zbog snijega nisu u mogućnosti koristiti atletsku stazu.
Sredstva u iznosu od 39.000 KM Atletskom klubu "Novi Grad" dodijeljena su kroz projekat zapošljavanja mladih YEP koji Služba za privredu i lokalni ekonomski razvoj Općine Novi Grad Sarajevo realizira u saradnji sa Organizacijom GOPA i u saradnji sa Švicarskom vladom, a za koji je raspisan konkurs u prošloj godini. Time je otvorena mogućnost da različite organizacije i firme predaju svoje projekte vezane za podršku u zapošljavanju mladih, a jedan od projekata koji je odobren je i projekat Atletskog kluba "Novi Grad" koji podrazumijeva razvoj atletike.
"S obzirom da u Centru "Safet Zajko" postoji atletska staza koja je u zimskom periodu nedostupna sportistima, u jednom od devastiranih objekata u Centru počela je sa radom atletska teretana koja je funkcionisala u improviziranim uslovima, tako da će nakon adaptacije još jednog devastiranog objekta ona dobiti puno bolje uslove za rad", kazao je općinski načelnik Semir Efendić.
Dodao je da će projekat biti podržan i od Općine, te da će i Atletski klub "Novi Grad" samostalno osigurati dio sredstava kako bi se uslovi za atletiku u Novom Gradu popravili i bili što bolji, što bi trebalo rezultirati i što boljim sportskim rezultatima u godinama koje su pred nama.
"Ovo je prva atletska sala u BiH koja nam omogućava da se rade sprinterske discipline, bacačke i skakačke discipline. Sa nama trenira naš olimpijac Kemal Mešić koji je bio na Floridi 4 godine i veoma je zadovoljan uslovima. U ovoj sali imamo mogućnost da napravimo jamu za skok udalj i samim tim ćemo omogućiti našim atletičarima da napravimo iskorak u profesionalnom sportu, pogotovo da napravimo kontinuitet između ljetnog i zimskog perioda, što je do sada bilo otežavajuće. Ovo je jedna velika prilika za bh. atletiku i za nas atletske radnike podstrek da radimo još bolje", naglasio je Ćerimagić.
Kako je kazao Ranko Markuš projekat zapošljavanja maldih YEP već duže vrijeme sarađuje sa Općinom Novi Grad kroz nekoliko projekata među kojima je Inkubator poslovnih ideja. "Jedan od poslovnih poduhvata je i ovaj koji pokazuje viziju same Općine u kom smjeru da se razvija. Ono što nam je posebno važno je da će u narednih deset godina po 20-tero djece bez roditeljskog staranja imati priliku da potpuno besplatno koriste usluge ovog Centra. Također u samom projektu će biti zaposlena i jedna osoba sa evidencije Službe za zapošljavanje KS-a", objasnio je Markuš.




