Šta trenutno čitate?
Moderator: Chloe
-
1 x 2
- Posts: 549
- Joined: 25/04/2014 09:03
- Location: huhuhuuhuhuhu
#7851 Re: Šta trenutno čitate?
7. 5. srijeda
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
-
TetkaSara
- Posts: 2291
- Joined: 27/11/2012 11:53
- Location: Za neke knjige sam emotivno vezana. Više nego za neke ljude.
- Truba
- Posts: 93847
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#7853 Re: Šta trenutno čitate?
ne mogu se prijaviti na onaj pretoriusov forum pomagajte
-
newera86
- Posts: 392
- Joined: 11/12/2012 00:18
#7854 Re: Šta trenutno čitate?
1 x 2 wrote:7. 5. srijeda
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#7855 Re: Šta trenutno čitate?
Imaš PMBlack swan wrote:ne mogu se prijaviti na onaj pretoriusov forum pomagajte
On topic: zarovio sam se u serijal knjiga Patricie Cornwell o forenzičarki Key Scarpetta. Nisu loše, mada ne nose adrenalinski udar. Ko želi thriller laganije radnje - pri time uopšte ne mislim da je radnja dosadna, naprotiv - onda ima na raspolaganju ovaj veeeeeeeliki serijal.
- shmizlica
- Posts: 57892
- Joined: 18/11/2010 14:35
- Location: u oku posmatrača
- cls
- Posts: 901
- Joined: 04/02/2010 16:11
#7857 Re: Šta trenutno čitate?
Pored ove citam jos i Ljetopis - Nikole Lasvaninacls wrote:Novi prilozi za biografiju Josipa Broza Tita - Vladimir Dedijer
-
malena_EU
- Posts: 23
- Joined: 15/01/2014 13:55
#7858 Re: Šta trenutno čitate?
...
Last edited by malena_EU on 08/04/2024 09:38, edited 1 time in total.
- Russki
- Posts: 19648
- Joined: 28/05/2012 15:38
- Location: Mentmore Towers
#7859 Re: Šta trenutno čitate?
Celestinsko Proročanstvo
baj d vej
baj d vej
Dokad radi knjiznica?1 x 2 wrote:7. 5. srijeda
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
- MaD_ProfessoR
- Posts: 801
- Joined: 16/11/2012 12:00
#7860 Re: Šta trenutno čitate?
Vučija jazbina je 1. liga, nije uzalud gđa dobila Bookerovu nagradu, vjerovatno je i ovaj drugi roman jako dobar.
Završio Val je more- mistična duhovnost za moderna vremena.
u pitanju su razgovori sa Willigis Jaegerom, benediktinskim redovnikom koji je proveo mnogo godina u Japanu izučavajući zen.
Razgovor sa njim je vodio njemački filozof Christoph Quarch, propitujući odnos i jazove između tradicionalnih zapadnih (crkvenih/filozofskih) učenja naspram istočnjačkih nauka i njenih metoda meditacije, važnosti svakodnevne kontemplacije i transcedencije duha do postizanja transkonfesionalne duhovnosti, itd.
Vrlo jasno napisan prikaz učenja i promišljanja jednog od najvećih živućih (skoro 90 god ima:) mislilaca Philosophie perennis.
Počeo:
Stogodišnjak koji je iskočio kroz prozor i nestao.
Za početak; vrlo, vrlo smiješno, tačno kako su i obećali na koricama
Završio Val je more- mistična duhovnost za moderna vremena.
u pitanju su razgovori sa Willigis Jaegerom, benediktinskim redovnikom koji je proveo mnogo godina u Japanu izučavajući zen.
Razgovor sa njim je vodio njemački filozof Christoph Quarch, propitujući odnos i jazove između tradicionalnih zapadnih (crkvenih/filozofskih) učenja naspram istočnjačkih nauka i njenih metoda meditacije, važnosti svakodnevne kontemplacije i transcedencije duha do postizanja transkonfesionalne duhovnosti, itd.
Vrlo jasno napisan prikaz učenja i promišljanja jednog od najvećih živućih (skoro 90 god ima:) mislilaca Philosophie perennis.
Počeo:
Stogodišnjak koji je iskočio kroz prozor i nestao.
Za početak; vrlo, vrlo smiješno, tačno kako su i obećali na koricama
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#7861 Re: Šta trenutno čitate?
Hvala na info. Jel se ovo odnosi na sve podružnice biblioteke koje se nalaze po gradu ili na neku specifičnu? A NIUB vjerovatno nije uključen u ovo ... ?1 x 2 wrote:7. 5. srijeda
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
- cls
- Posts: 901
- Joined: 04/02/2010 16:11
#7862 Re: Šta trenutno čitate?
do 20:00Russki wrote:Celestinsko Proročanstvo
baj d vej
Dokad radi knjiznica?1 x 2 wrote:7. 5. srijeda
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
Kod Fisa je tolika guzva, da se ceka po sat vremena u redu
-
safran
- Posts: 2538
- Joined: 19/08/2006 22:25
#7863 Re: Šta trenutno čitate?
Sve područne jedinice rade do 20:00 i nema podizanja knjiga (na Dobrinji barem) - samo upisi, jer je povelika gužva. Nije nepodnošljivo ali treba sačekati.
- Afanasi_94
- Posts: 2349
- Joined: 21/06/2013 00:19
- Location: Са.
#7864 Re: Šta trenutno čitate?
Meni nisu nešto posebnoPraetorious wrote:Imaš PMBlack swan wrote:ne mogu se prijaviti na onaj pretoriusov forum pomagajte
On topic: zarovio sam se u serijal knjiga Patricie Cornwell o forenzičarki Key Scarpetta. Nisu loše, mada ne nose adrenalinski udar. Ko želi thriller laganije radnje - pri time uopšte ne mislim da je radnja dosadna, naprotiv - onda ima na raspolaganju ovaj veeeeeeeliki serijal.
- Praetorious
- Posts: 1806
- Joined: 07/09/2012 07:07
- Contact:
#7865 Re: Šta trenutno čitate?
Ukusi se razlikuju, a ja nisam ni rekao da su nešta zaista-ultra-posebno. No, ljubitelji žanra će uživati. Činjenica da ima kamara nastavaka koji pokrivaju priličan vremenski interval glavnih likova - riječ je o likovima koji se manje-više redovno pojavljuju u svim nastavcima - ukazuje na popoularnost autorice. Ja imam 17 prevednenih knjiga iz ciklusa, dok sve pročitam potrajaće ...
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7866 Re: Šta trenutno čitate?
Najzad i jedna dobra vijest ...cls wrote:do 20:00Russki wrote:Dokad radi knjiznica?1 x 2 wrote:7. 5. srijeda
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
Kod Fisa je tolika guzva, da se ceka po sat vremena u redu
- BAN___KAI
- Posts: 799
- Joined: 27/09/2012 15:36
#7867 Re: Šta trenutno čitate?
Banksy wrote:cls wrote:Najzad i jedna dobra vijest ...Russki wrote:
Kod Fisa je tolika guzva, da se ceka po sat vremena u redu
Beze cekaju, ja zvao jutros biblioteku i rekli su mi da više ne nude te djabe clanarine. Sada je 15km uclanjenje
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#7868 Re: Šta trenutno čitate?
Mislim da je u pitanju bio samo taj jedan dan, jučer ...BAN___KAI wrote:Banksy wrote:cls wrote: Najzad i jedna dobra vijest ...
Beze cekaju, ja zvao jutros biblioteku i rekli su mi da više ne nude te djabe clanarine. Sada je 15km uclanjenje
- BAN___KAI
- Posts: 799
- Joined: 27/09/2012 15:36
#7869 Re: Šta trenutno čitate?
http://radiosarajevo.ba/novost/150526/p ... bibliotekuBanksy wrote:BAN___KAI wrote:Banksy wrote:
Mislim da je u pitanju bio samo taj jedan dan, jučer ...
'Dani otvorenih vrata koje organizuje Biblioteka Grada Sarajeva održat će se danas, 7. maja i sutra, 8. maja
'Tokom ta dva dana Biblioteka će nuditi besplatnu godišnju članarinu za sve zainteresovane'
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52750
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#7871 Re: Šta trenutno čitate?
samo je jučer bilo džabaBAN___KAI wrote:
--- NO LINKS ---/novost/150526/prilika-koja-se-ne-propusta-uclanite-se-besplatno-u-biblioteku
'Dani otvorenih vrata koje organizuje Biblioteka Grada Sarajeva održat će se danas, 7. maja i sutra, 8. maja
'Tokom ta dva dana Biblioteka će nuditi besplatnu godišnju članarinu za sve zainteresovane'
- Tesla10
- Posts: 1894
- Joined: 14/05/2013 14:44
#7872 Re: Šta trenutno čitate?
Zanima me gdje mogu naći knjigu koja se zove ""Ivica Osim - Utakmice života, biografija"" ?
- nacho_
- Posts: 754
- Joined: 21/02/2008 23:03
#7873 Re: Šta trenutno čitate?
Phil Jackson - Eleven Rings: The Soul of Success 
- Mračajski proto
- Posts: 7292
- Joined: 03/04/2012 12:06
#7874 Re: Šta trenutno čitate?
Auu, pa što je problem izdvojiti 15 KM za godinu dana članarine u Gradskoj biblioteci? Petkom i subotom većina skrši 50-ak KM-ova, a za biblioteku je i 15 KM-ova previše; a to vrijedi godinu dana. Koja logika.
Da ne spominjem onaj lopovluk od kina itd. Ljudi se ubiše gledajući te filmove, koji su preskupi, a biblioteka čeka. Da li se trebamo smijati jer je u Gradskoj biblioteci samo dvadeset milja učlanjenih u Sarajevu? Odron. A koliko grad ima stanovnika? 
-
1 x 2
- Posts: 549
- Joined: 25/04/2014 09:03
- Location: huhuhuuhuhuhu
#7875 Re: Šta trenutno čitate?
al oni su blaženi i smireni u svom nečitanju.Mračajski proto wrote:Petkom i subotom većina skrši 50-ak KM-ova
ne misliš valjda da likovi koji subotom i petkom troše 50-100 km razmišljaju o upisu u biblioteku?
oni...turbofolkeri, metroseksualci, šminkerčići, pederčići....
ne budi tragikomičan.
budi tragičan.
budi komičan.



