Šta trenutno čitate?

Kulturna dešavanja, predstave, izložbe, festivali, obrazovanje i budućnost mladih...

Moderator: Chloe

Post Reply

Citate?

Sa zadovoljstvom!
1198
91%
Dovoljno je sto moram citat titlove na TV-u...
123
9%
 
Total votes: 1321

1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#7851 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

7. 5. srijeda
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
TetkaSara
Posts: 2291
Joined: 27/11/2012 11:53
Location: Za neke knjige sam emotivno vezana. Više nego za neke ljude.

#7852 Re: Šta trenutno čitate?

Post by TetkaSara »

Image
User avatar
Truba
Posts: 93847
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#7853 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Truba »

ne mogu se prijaviti na onaj pretoriusov forum pomagajte
newera86
Posts: 392
Joined: 11/12/2012 00:18

#7854 Re: Šta trenutno čitate?

Post by newera86 »

1 x 2 wrote:7. 5. srijeda
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
:thumbup:
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7855 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

Black swan wrote:ne mogu se prijaviti na onaj pretoriusov forum pomagajte
Imaš PM ;)

On topic: zarovio sam se u serijal knjiga Patricie Cornwell o forenzičarki Key Scarpetta. Nisu loše, mada ne nose adrenalinski udar. Ko želi thriller laganije radnje - pri time uopšte ne mislim da je radnja dosadna, naprotiv - onda ima na raspolaganju ovaj veeeeeeeliki serijal.
User avatar
shmizlica
Posts: 57892
Joined: 18/11/2010 14:35
Location: u oku posmatrača

#7856 Re: Šta trenutno čitate?

Post by shmizlica »

Image
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#7857 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cls »

cls wrote:Novi prilozi za biografiju Josipa Broza Tita - Vladimir Dedijer
Pored ove citam jos i Ljetopis - Nikole Lasvanina
malena_EU
Posts: 23
Joined: 15/01/2014 13:55

#7858 Re: Šta trenutno čitate?

Post by malena_EU »

...
Last edited by malena_EU on 08/04/2024 09:38, edited 1 time in total.
User avatar
Russki
Posts: 19648
Joined: 28/05/2012 15:38
Location: Mentmore Towers

#7859 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Russki »

Celestinsko Proročanstvo


baj d vej

1 x 2 wrote:7. 5. srijeda
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
Dokad radi knjiznica?
User avatar
MaD_ProfessoR
Posts: 801
Joined: 16/11/2012 12:00

#7860 Re: Šta trenutno čitate?

Post by MaD_ProfessoR »

Vučija jazbina je 1. liga, nije uzalud gđa dobila Bookerovu nagradu, vjerovatno je i ovaj drugi roman jako dobar.

Završio Val je more- mistična duhovnost za moderna vremena.
u pitanju su razgovori sa Willigis Jaegerom, benediktinskim redovnikom koji je proveo mnogo godina u Japanu izučavajući zen.
Razgovor sa njim je vodio njemački filozof Christoph Quarch, propitujući odnos i jazove između tradicionalnih zapadnih (crkvenih/filozofskih) učenja naspram istočnjačkih nauka i njenih metoda meditacije, važnosti svakodnevne kontemplacije i transcedencije duha do postizanja transkonfesionalne duhovnosti, itd.
Vrlo jasno napisan prikaz učenja i promišljanja jednog od najvećih živućih (skoro 90 god ima:) mislilaca Philosophie perennis.

Počeo:
Stogodišnjak koji je iskočio kroz prozor i nestao.
Za početak; vrlo, vrlo smiješno, tačno kako su i obećali na koricama :D
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7861 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

1 x 2 wrote:7. 5. srijeda
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
Hvala na info. Jel se ovo odnosi na sve podružnice biblioteke koje se nalaze po gradu ili na neku specifičnu? A NIUB vjerovatno nije uključen u ovo ... ?
User avatar
cls
Posts: 901
Joined: 04/02/2010 16:11

#7862 Re: Šta trenutno čitate?

Post by cls »

Russki wrote:Celestinsko Proročanstvo


baj d vej

1 x 2 wrote:7. 5. srijeda
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
Dokad radi knjiznica?
do 20:00
Kod Fisa je tolika guzva, da se ceka po sat vremena u redu :)
safran
Posts: 2538
Joined: 19/08/2006 22:25

#7863 Re: Šta trenutno čitate?

Post by safran »

Sve područne jedinice rade do 20:00 i nema podizanja knjiga (na Dobrinji barem) - samo upisi, jer je povelika gužva. Nije nepodnošljivo ali treba sačekati.
User avatar
Afanasi_94
Posts: 2349
Joined: 21/06/2013 00:19
Location: Са.

#7864 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Afanasi_94 »

Praetorious wrote:
Black swan wrote:ne mogu se prijaviti na onaj pretoriusov forum pomagajte
Imaš PM ;)

On topic: zarovio sam se u serijal knjiga Patricie Cornwell o forenzičarki Key Scarpetta. Nisu loše, mada ne nose adrenalinski udar. Ko želi thriller laganije radnje - pri time uopšte ne mislim da je radnja dosadna, naprotiv - onda ima na raspolaganju ovaj veeeeeeeliki serijal.
Meni nisu nešto posebno :D
User avatar
Praetorious
Posts: 1806
Joined: 07/09/2012 07:07
Contact:

#7865 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Praetorious »

Ukusi se razlikuju, a ja nisam ni rekao da su nešta zaista-ultra-posebno. No, ljubitelji žanra će uživati. Činjenica da ima kamara nastavaka koji pokrivaju priličan vremenski interval glavnih likova - riječ je o likovima koji se manje-više redovno pojavljuju u svim nastavcima - ukazuje na popoularnost autorice. Ja imam 17 prevednenih knjiga iz ciklusa, dok sve pročitam potrajaće ...
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7866 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Banksy »

cls wrote:
Russki wrote:
1 x 2 wrote:7. 5. srijeda
Biblioteke grada Sarajeva.
dan otvorenih vrata
besplatan upis u biblioteke.
cvaja ostane u džepu.
divno.
Dokad radi knjiznica?
do 20:00
Kod Fisa je tolika guzva, da se ceka po sat vremena u redu :)
Najzad i jedna dobra vijest ...
User avatar
BAN___KAI
Posts: 799
Joined: 27/09/2012 15:36

#7867 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BAN___KAI »

Banksy wrote:
cls wrote:
Russki wrote:
Kod Fisa je tolika guzva, da se ceka po sat vremena u redu :)
Najzad i jedna dobra vijest ...

Beze cekaju, ja zvao jutros biblioteku i rekli su mi da više ne nude te djabe clanarine. Sada je 15km uclanjenje :(
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#7868 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Banksy »

BAN___KAI wrote:
Banksy wrote:
cls wrote: Najzad i jedna dobra vijest ...

Beze cekaju, ja zvao jutros biblioteku i rekli su mi da više ne nude te djabe clanarine. Sada je 15km uclanjenje :(
Mislim da je u pitanju bio samo taj jedan dan, jučer ...
User avatar
BAN___KAI
Posts: 799
Joined: 27/09/2012 15:36

#7869 Re: Šta trenutno čitate?

Post by BAN___KAI »

Banksy wrote:
BAN___KAI wrote:
Banksy wrote:
Mislim da je u pitanju bio samo taj jedan dan, jučer ...
http://radiosarajevo.ba/novost/150526/p ... biblioteku

'Dani otvorenih vrata koje organizuje Biblioteka Grada Sarajeva održat će se danas, 7. maja i sutra, 8. maja
'Tokom ta dva dana Biblioteka će nuditi besplatnu godišnju članarinu za sve zainteresovane'
User avatar
Altsa
Posts: 9265
Joined: 19/03/2004 18:31

#7870 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Altsa »

Image
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#7871 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Chmoljo »

BAN___KAI wrote:
--- NO LINKS ---/novost/150526/prilika-koja-se-ne-propusta-uclanite-se-besplatno-u-biblioteku

'Dani otvorenih vrata koje organizuje Biblioteka Grada Sarajeva održat će se danas, 7. maja i sutra, 8. maja
'Tokom ta dva dana Biblioteka će nuditi besplatnu godišnju članarinu za sve zainteresovane'
samo je jučer bilo džaba :) tako rekoše uposlenice tamo. malo je to ispalo bezveze jer je bila tolika gužva da sam se htio vratiti i doći sutra tj. danas. dobro pa nisam :)
User avatar
Tesla10
Posts: 1894
Joined: 14/05/2013 14:44

#7872 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Tesla10 »

Zanima me gdje mogu naći knjigu koja se zove ""Ivica Osim - Utakmice života, biografija"" ?
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#7873 Re: Šta trenutno čitate?

Post by nacho_ »

Phil Jackson - Eleven Rings: The Soul of Success :)
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#7874 Re: Šta trenutno čitate?

Post by Mračajski proto »

Auu, pa što je problem izdvojiti 15 KM za godinu dana članarine u Gradskoj biblioteci? Petkom i subotom većina skrši 50-ak KM-ova, a za biblioteku je i 15 KM-ova previše; a to vrijedi godinu dana. Koja logika. :-) Da ne spominjem onaj lopovluk od kina itd. Ljudi se ubiše gledajući te filmove, koji su preskupi, a biblioteka čeka. Da li se trebamo smijati jer je u Gradskoj biblioteci samo dvadeset milja učlanjenih u Sarajevu? Odron. A koliko grad ima stanovnika? :-)
1 x 2
Posts: 549
Joined: 25/04/2014 09:03
Location: huhuhuuhuhuhu

#7875 Re: Šta trenutno čitate?

Post by 1 x 2 »

Mračajski proto wrote:Petkom i subotom većina skrši 50-ak KM-ova
al oni su blaženi i smireni u svom nečitanju.
ne misliš valjda da likovi koji subotom i petkom troše 50-100 km razmišljaju o upisu u biblioteku?
oni...turbofolkeri, metroseksualci, šminkerčići, pederčići....
ne budi tragikomičan.

budi tragičan.
budi komičan.
Post Reply