Neodgovorna, neozbiljna i potpaljujuća pošalica...Kombat wrote:nego sta nam je uciniti ako se ispostavi da su turci iz baze butmir lojalni pucistima te ako odluce nastaviti akciju ovdje zauzimanjem zgrade predsjednistva?!![]()
ocmo'l se bacati pod trajVane?! #slobodazazlatnukashiku
Republika Turska
- gospodja profiterka
- Posts: 1516
- Joined: 11/03/2015 22:25
- Location: Tamo gdje mi nije mjesto
#7851 Re: Republika Turska
- mali_milojica
- Posts: 14185
- Joined: 02/09/2012 17:42
- Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.
#7852 Re: Republika Turska
Malo je ljudi poput npr Admirala Vladimira Barovica.The BEN10 wrote:Pomokrim se hladno na svakog "legalistu" koji će slušajući naređenja ubiti ženu, dijete, nevinog civila. Zapravo, zagovaram da ga se objesi!LSD wrote:Naravno da su krivci za toliko broj nevinih žrtava, mrtvih i ranjenih.ioannes wrote: to su obični vojnici koji su pratili naređenja.... ko da su oni krivci
Uostalom, Wilhelm Reich je davno raskrinkao tu jeftinu demagogiju o "vojnicima koji jadni samo slijede naređenja svojim zapovjednika" u svom eseju Čuj, mali čovječe koji je posvetio svojim nacističkim zemljacima odmah nakon WW2
Mali čovjek sam sebi stvara tlačitelje, jer mu je sigurnost uvijek važnije od istine. Mali čovjek voli da kaže : "Radim svoj posao, slušam šefove i ne mješam se u visoku politiku"...."Istina je to" veli Reich i primjećuje :" Ali kada hiljade muškaraca, žena i djece trpaš u gasne komore , i tada slušaš naredbe svojih šefova, zar ne, Mali čovječe?"
- plain vanilla
- Posts: 70223
- Joined: 05/10/2008 12:10
- Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...
#7853 Re: Republika Turska
Ne kontam sto trebam voljeti ili ne voljeti Tursku ili bilo koju drugu drzavu. Meni je zao nevinih ljudi koji stradaju, pa bez obzira odakle bili...Politike tih zemalja mogu biti diskutabilne, ali ljudi su ljudi...
- Ajatolah_
- Posts: 8609
- Joined: 11/02/2009 15:21
#7854 Re: Republika Turska
Ne znam baš, al' recimo da volim vjerovati da je tako.Kaligula I wrote:...znači li to da je ono histerično i mnogoljudno navijanje za tursku repku bilo više posljedica inata nego iskrene ljubavi?Ajatolah_ wrote:
Da, meni definitivno zvuči tužno da se u Sarajevu u roku od par sati samoinicijativno okupi 50-tak ljudi, sa spremnim turskim zastavama, da daje podršku njihovom predsjedniku... Nadam se što većem procentu turskih studenata među ovim ljudima, iskreno....
Last edited by Ajatolah_ on 16/07/2016 11:37, edited 1 time in total.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#7856 Re: Republika Turska
Vojni udar bez spremnosti da se ide do kraja. Nije ni cudo da ce vise vojnika nego civila stradati.
-
leo karan
- Posts: 3050
- Joined: 05/10/2008 13:53
- Location: :8
#7857 Re: Republika Turska
I to si upravu.almir90 wrote:Zaboravio si prethodni rat, u kojem je Iran neizmerno pomogao naoružavanjem, da danas prosječni Bošnjak ide okolo i pljuje po Šijama, bez da ikada nekoga upoznao, niti zna o njihovoj velikoj pomoći u ratu dok su se Turci drpali za muda.leo karan wrote: Ne mora se mrzit Turska, al se sigurno ne treba ni voljeti. Iz stotinu razloga.
Pogotovo ove imperijaliste sad.
Zar stvarno ljudima ne smeta sto su Turci 1800 i neke oduzeli teritorije koje su pripadale Bosni i pripojili ih Srbiji, da bi nakon toga njima dali autonomiju, a na nas poslali vojsku koja je pobila desetine hiljada Bosnjaka (muslimana i krscana).
A malo nakon toga, Omer pasa Latas došao u novi pokolj, klao po Hercegovini i Bosni brutalno, a kad je za to imao prilikuu Crnoj Gori takodjer gaseći ustanak, pravoslavce štedio i milost pokazivao.
Nije to tako davno bilo.
To je trend ispiranja mozga i podijela koji je u posljednje 3-4 godine uzeo maha kod nas.
- bogoljub
- Posts: 2930
- Joined: 14/03/2008 19:20
- Location: Do you have a room tonight?
#7858 Re: Republika Turska
Dvije opcije:
1. Turski sultan došao tobe glede Sirije, i stao na stranu Rusije, Irana, Iraka i Sirije- ZATO IMA OVU IGRANKU,
2. Ovo je predstava za javnost i svi događaji su u cilju jačanja sultana, te je sultan sa ovim zapravo preduhitrio pravi državni udar!
Mada jedno sa drugim nije kontradiktorno!
1. Turski sultan došao tobe glede Sirije, i stao na stranu Rusije, Irana, Iraka i Sirije- ZATO IMA OVU IGRANKU,
2. Ovo je predstava za javnost i svi događaji su u cilju jačanja sultana, te je sultan sa ovim zapravo preduhitrio pravi državni udar!
Mada jedno sa drugim nije kontradiktorno!
- Kikibombona
- Posts: 34325
- Joined: 29/06/2013 08:48
#7859 Re: Republika Turska
Turks are getting a little taste of their army's brutality, the same brutality they support(ed) against Kurds for 100 years, karma?
- Matzan
- Posts: 7049
- Joined: 16/01/2015 13:25
#7860 Re: Republika Turska
Kikibombona wrote:Turks are getting a little taste of their army's brutality, the same brutality they support(ed) against Kurds for 100 years, karma?
Kiki, jesi li ti Kurd?
-
smijesni_ste
- Posts: 6310
- Joined: 09/10/2009 16:46
#7861 Re: Republika Turska
Evo oglasio se i Bake...situacija poprima jednu novu dimenziju
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#7862 Re: Republika Turska
Pa sinoć je već dao podršku Erdoganu, logično.smijesni_ste wrote:Evo oglasio se i Bake...situacija poprima jednu novu dimenziju
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#7863 Re: Republika Turska
Član predsjedništva Bosne i Hercegovine organizuje pres konferenciju o dešavanjima u Turskoj.smijesni_ste wrote:Evo oglasio se i Bake...situacija poprima jednu novu dimenziju
- pici
- Posts: 46361
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#7864 Re: Republika Turska
Ridji izasHo iz trezora (staba), dao podrsku MatiCi i nazad do staba 
- Drvosjeca iz Dejcica
- Posts: 16757
- Joined: 23/06/2004 15:46
- Location: Sarajevo
#7865 Re: Republika Turska
Kiki, kako komentarišeš da pučisti između ostalog zamjeraju Erdoganu preblag i neadekvatan odgovor na kurdski terorizam?Kikibombona wrote:Turks are getting a little taste of their army's brutality, the same brutality they support(ed) against Kurds for 100 years, karma?
Moguće, vjerovatno ima nekog u porodicu Kurda ali to je irelevantno za diskusiju.Matzan wrote: Kiki, jesi li ti Kurd?
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 16/07/2016 11:45, edited 1 time in total.
-
Samprotivsviju
- Posts: 7046
- Joined: 03/12/2011 13:10
#7866 Re: Republika Turska
Jak Erdogan, jak Bakir 
- bordo gandalf
- Posts: 10216
- Joined: 15/05/2009 12:07
- Location: Mi smo Saraj'vo, izvolite se braniti
- Grijem se na: Gree Hansol 12
#7867 Re: Republika Turska
Sto je sigurno, sigurno jepici wrote:Ridji izasHo iz trezora (staba), dao podrsku MatiCi i nazad do staba
- ioannes
- Posts: 3056
- Joined: 26/02/2013 14:31
#7868 Re: Republika Turska
ove opcije nisu isključene....bogoljub wrote:Dvije opcije:
1. Turski sultan došao tobe glede Sirije, i stao na stranu Rusije, Irana, Iraka i Sirije- ZATO IMA OVU IGRANKU,
2. Ovo je predstava za javnost i svi događaji su u cilju jačanja sultana, te je sultan sa ovim zapravo preduhitrio pravi državni udar!
Mada jedno sa drugim nije kontradiktorno!
meni smrde jednostavno postupci ovih pučista, bombardirati "prazan" parlament itd.
nema smisla
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#7869 Re: Republika Turska
mi ovde svi da zaginemo
bake se ne bi vako hitro oglasio
http://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbego ... /160716040
bake se ne bi vako hitro oglasio
http://www.klix.ba/vijesti/bih/izetbego ... /160716040
- pici
- Posts: 46361
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#7870 Re: Republika Turska
oko sebilja trans nargila se djeli besplatno"Ovo će voditi čišćenju redova u turksoj vojsci i stabilizaciji vlasti koja Tursku već 10 godina vodi u uspjehu, demokratiji i ekonomiji. Ja sam noćas bio na vezi sa liderima Turske, sa njihovim porodicama, a pratili smo i situaciju preko našeg ambasadora. Kontaktirao sam članove Predsjedništva BiH i prenijet ću zajedničku poruku Predsjedništva Recepu Tayyipu Erdoganu, on ima našu snažnu podršku u nastavku stabilizacije prilika u Turskoj", rekao je Izetbegović na vanrednoj konferenciji za medije.
- Haris.ba
- Posts: 35273
- Joined: 08/09/2005 20:08
#7871 Re: Republika Turska
Jest nato članica, sa Inđirlikom je na strani Rusije.
To što su Ameri bili spremni pustiti Erdogana niz vodu ne znači ništa. To je Erdogan naučio na primjeru Mursija. Amerima je važan samo njihov interes. Ako su zadovoljeni njihovi interesi, ne zanima ih puno ko je na drugoj strani. Nije to ništa lično.
Sve dok se kupuje oružje od Amerike (iako Turska ima strašno jako domaću proizvodnju, licence/patenti su američki i evropski), zna se na čijoj se je strani. Upavljanje moreuzima i nečačkanje oko Izraela. Ne traže Ameri puno.
A očito ne može da se shvati da Turska je jedna od rijetkih zemalja koja ne mora da sluša slijepo Ameriku. Možda izgledaju čudni, ali potezi koje je Erdogan nedavno povukao sa Izraelom i Rusijom, koji vraćaju u igru plinovod Izrael-Turska-Evropa i Rusija - Turska - Evropa, gledajući da to zahtjeva sigurnu Siriju (barem na obali), te da zemlje Zaljeva neće ni da čuju za te projekte, te koketiranja sa izgradnjom plinovoda i naftovoda iz Irana, jedan su od faktora koji su i doveli do ovih dešavavnja.
Nema tu demokratije, ljudskih prava, straha od islamizacije. U pitanju su visoki interesi i veliki novac.
Oni koji pričaju da je ovaj vojni udar bio bezveze, isto ko da žive u igrici. Malo je falilo da uspije. Naćemo više informacija u slijedećim danima, ali nemogućnost ukidanja internet veza i sprečavanje da Erdogan dođe do medija (prvo putem videopoziva, te kasnije živom presicom) bili su glavni razlozi neuspjeha. Da su uspjeli neutralisati Erdogana, situacija bi bila vjerovatno mnogo drugačija.
Meni je jasno ideološko pristupanje naših forumaša prema pitanju Erdogana. Otprilike ja to tumačim sa pozicija želje za političarem koji je jak i koji kad kaže da će voda teći poslije 12 u glavnom gradu, i da teče, a što je sve posljedica naših izbora smotanih domaćih političara. Ima tu i čisto podrške što Erdogan diže kosu na glavi sekularistima. Drugo je što ono što Erdogan uglavnom traži i predstavlja nešta normalno čak i u našem društvu (što se tiče javnog ispoljavanja vjere).
Čak mi je jasna i podrška vojnom skidanju Erdogana. Jer to su skrivene projekcije želja šta da se desi našim političarima. Jer, očito je situacija ista. Nacionalisti/islamisti imaju podršku naroda, SDP/CHP je "na aparatima" (odakle je ovaj izraz krenuo?), i ne vidi se drugačiji način da se presječe nego da neko silom ih makne.
P.S.
Jedino zadovoljstvo sinoćnjim dešavanjima vidim u tome što da nije bilo interneta i vocapova i skajpova i fejstamova, socijalnih medija, nedržavnih medija i slično, šanse da Erdogan, koji je pokušavao da iste ukine, uspije animirati narod da izađe na ulice su male.
Eh, nažalost sumnjam da će ukinuti idiotske zakone o kažnjavanju vrijeđanja predsjednika.
To što su Ameri bili spremni pustiti Erdogana niz vodu ne znači ništa. To je Erdogan naučio na primjeru Mursija. Amerima je važan samo njihov interes. Ako su zadovoljeni njihovi interesi, ne zanima ih puno ko je na drugoj strani. Nije to ništa lično.
Sve dok se kupuje oružje od Amerike (iako Turska ima strašno jako domaću proizvodnju, licence/patenti su američki i evropski), zna se na čijoj se je strani. Upavljanje moreuzima i nečačkanje oko Izraela. Ne traže Ameri puno.
A očito ne može da se shvati da Turska je jedna od rijetkih zemalja koja ne mora da sluša slijepo Ameriku. Možda izgledaju čudni, ali potezi koje je Erdogan nedavno povukao sa Izraelom i Rusijom, koji vraćaju u igru plinovod Izrael-Turska-Evropa i Rusija - Turska - Evropa, gledajući da to zahtjeva sigurnu Siriju (barem na obali), te da zemlje Zaljeva neće ni da čuju za te projekte, te koketiranja sa izgradnjom plinovoda i naftovoda iz Irana, jedan su od faktora koji su i doveli do ovih dešavavnja.
Nema tu demokratije, ljudskih prava, straha od islamizacije. U pitanju su visoki interesi i veliki novac.
Oni koji pričaju da je ovaj vojni udar bio bezveze, isto ko da žive u igrici. Malo je falilo da uspije. Naćemo više informacija u slijedećim danima, ali nemogućnost ukidanja internet veza i sprečavanje da Erdogan dođe do medija (prvo putem videopoziva, te kasnije živom presicom) bili su glavni razlozi neuspjeha. Da su uspjeli neutralisati Erdogana, situacija bi bila vjerovatno mnogo drugačija.
Meni je jasno ideološko pristupanje naših forumaša prema pitanju Erdogana. Otprilike ja to tumačim sa pozicija želje za političarem koji je jak i koji kad kaže da će voda teći poslije 12 u glavnom gradu, i da teče, a što je sve posljedica naših izbora smotanih domaćih političara. Ima tu i čisto podrške što Erdogan diže kosu na glavi sekularistima. Drugo je što ono što Erdogan uglavnom traži i predstavlja nešta normalno čak i u našem društvu (što se tiče javnog ispoljavanja vjere).
Čak mi je jasna i podrška vojnom skidanju Erdogana. Jer to su skrivene projekcije želja šta da se desi našim političarima. Jer, očito je situacija ista. Nacionalisti/islamisti imaju podršku naroda, SDP/CHP je "na aparatima" (odakle je ovaj izraz krenuo?), i ne vidi se drugačiji način da se presječe nego da neko silom ih makne.
P.S.
Jedino zadovoljstvo sinoćnjim dešavanjima vidim u tome što da nije bilo interneta i vocapova i skajpova i fejstamova, socijalnih medija, nedržavnih medija i slično, šanse da Erdogan, koji je pokušavao da iste ukine, uspije animirati narod da izađe na ulice su male.
Eh, nažalost sumnjam da će ukinuti idiotske zakone o kažnjavanju vrijeđanja predsjednika.
- Matzan
- Posts: 7049
- Joined: 16/01/2015 13:25
#7872 Re: Republika Turska
Drvosjeca iz Dejcica wrote:Kiki, kako komentarišeš da pučisti između ostalog zamjeraju Erdoganu preblag i neadekvatan odgovor na kurdski terorizam?Kikibombona wrote:Turks are getting a little taste of their army's brutality, the same brutality they support(ed) against Kurds for 100 years, karma?
Moguće, vjerovatno ima nekog u porodicu Kurda ali to je irelevantno za diskusiju.Matzan wrote: Kiki, jesi li ti Kurd?
Nisam mislio ništa loše ni provokativno.
Fasciniran sam njegovom upornošću i dosljednosti u makar ovoj forumskoj borbi za kurdsko pitanje.
-
Opal_89
- Posts: 320
- Joined: 06/02/2016 12:41
#7873 Re: Republika Turska
Kako će ih kazniti, osim nečasnog otpusta?
- pici
- Posts: 46361
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#7874 Re: Republika Turska
sHa baljezga ovaj piCkousti pa iljade srBa taoci u turskoj, sHa se pravi englez, cital on kurir 
-
smijesni_ste
- Posts: 6310
- Joined: 09/10/2009 16:46
#7875 Re: Republika Turska
Hoćemo li večeras na skup podrške sultanu?
BiH forever !!!

BiH forever !!!

